Darba grupa, pasākumi un citas janvāra lietas

Darba grupa iepriekšējā trešdienā, varētu teikt, beidza savu darbu un eksistenci. Sasaukta tā tika, pamatojoties uz premjeram Kalvīša kungam personīgi adresētu LMA sūdzību un viņa rezolūciju, un darbojās gandrīz divus gadus. Vienīgais pozitīvais rezultāts - visi varēja pārliecināties, cik viegli ir izprovocēt lieku resursu tērēšanu, rakstot uzreiz augstākajai amatpersonai. Gada garumā darba grupa centās izdomāt pasākumus, kā sakārtot tīklu tirdzniecību valstī. Protams, ilgi spriežot un gatavojot "priekšlikumus", bet beigu beigās, faktiski nonākot tajā pašā strupceļā, kuru biju prognozējis jau pirmajā darba grupas sēdē. Tie, kas virzīja šo jautājumu, visticamāk, neapzinājās, ko tas viss nozīmē un ko prasa no valsts. Tagad par šiem priekšlikumiem neviens vairs nerunā.

Otra tēma, kura tika iesākta 2008.gada sākumā, bija izmaiņas makšķerēšanas noteikumos.
Ja sākumā likās, ka izmaiņas skars tikai dažu pantu redakciju, beigās tās kļuva tik nopietnas, ka darba grupa darbu beidza ar jauniem MN. Lai gan neizdevās izbēgt no visiem jokainiem pantiem, jāatzīst, ka kopumā jaunie MN ir makšķerniekiem draudzīgāki.

Kā progress jāatzīmē sekojošas jaunas lietas - izdevās vienoties, ka cope no laivām varēs sākties ar 1. maiju, nebūs vairs pavasara spiningošanas lieguma, zivis būs jānogalina tikai atklāta ūdens periodā, Daugavā varēs ķert lašus un taimiņus un vēl daži sīkumi. Ne jau viss notikās gludi - makšķerniekiem būs jānēsā līdzi pase vai vadītāja apliecība, rudenī mušiņmakšķernieki joprojām tiks uzskatīti par nevēlamākiem pie ūdeņiem kā tārpiņu peldinātāji, foreles virs 40 cm būs jāatlaiž atpakaļ ūdenī, parādīsies saraksts ar foreļupēm, pie kurām makšķernieki vispār nedrīkstēs tuvoties, balansieris skaitīsies aizliegts rīks copē no ledus. Ceru, ka būtiskākais pateikts.

Valstī joprojām notiek diskusijas par turpmākajie soļiem krīzes novēršanā un ekonomikas balstīšanā. ZM vadības sanāksme nedēļas vidū atbalstīja aģentūras plānu par zivjaudzētavu restrukturizāciju un 4 audzētavu darbības pārtraukšanu. Piektdien parādījās premjera plāns par izmaiņām valsts pārvaldē. Tas izskatās stipri līdzīgs tam variantam, kurš pirms nedēļas parādījās mēdijos kā TP inspirēts. Gan ZM, gan aģentūra tajā ir saglabājušas savu statusu. ZZS ir izvirzījusi koalīcijai ultimātu un pieprasa 24 miljonus LVL kā papildus līdzekļus zemniekiem, premjers sola, ka viss atrisināšoties tuvākās dienās. Ja neizdosies vienoties, valdībai būs lielas problēmas.

Iepriekšējās nedēļas beigās Latvijā sāka salt, bet šodien austrumu rajonos vietām sals sasniedza -20°C. Izskatās, ka ziema februāri ir atgriezusies un plānotās ziemas copes sacensības nebūs jāatliek.
 
01. 02. 2009.

  Seko jaunumiem Facebook



fifteen comments

zvejnieks zvejnieks - 05-02-’09 18:30

Vakar un šodien daudz pa radio un TV var dzirdēt par valsts zivju audzētavām un to slēgšanu. Ko tu domā par visu šo jezgu?

LZRA ietilpstošajās valsts zivju audzētavās šobrīd notiek audzētavu darba restrukturizācija. Proti, vairākas no valsts audzētavām, tiks nodotas nomā privātām struktūrām. Tādām, kuras gatavas nodarboties ar zivju audzēšanu. Ja ir interese, detalizētāku informāciju var saņemt telefoniski.

Zivnieks Zivnieks - 04-02-’09 19:42

Jonis dara kaunu visai makšķernieku saimei.

megafox megafox - 04-02-’09 16:42

Tikko gribēju rakstīt, ka sakarīgi komentāri, spriedumi un argumenti, bet Jonis biški sapurgāja šo domu … :((

Jonis Jonis - 04-02-’09 14:25

Nu nevajadzētu nekādus vārdus un personas kodus uz MK, vienlaicīgi ar karti var makšķerēt tikai viena persona-Juris , Pēteris vai Miķelis-nekādas nozīmes. Ja nav karte -pārkāpējs un sodāms. Tāpat tos personas datus mētājām pa labi un kreisi. Arī uz licencētās makšķerēšanas licencēm nav vajadzība. Vairāki inspektori(idioti, vai tēlo tādus)bez tā nevar dzīvot nepamatoti izdrāžot kādu. Personīgi nevienu protokolu turpmāk neparakstīšu( nekad arī nav bijusi vajadzība), tādus kā Zivinieks(burta kalpus) vienkārši pasūtīšu…. un ja kas nepatīk … pats vainīgs. lai vērtē par ko pie…, nevis protokolu skaitu kolekcionē.

Uldis Uldis - 04-02-’09 09:28

Ja jau tik ļoti grib lai cits ar cita karti necopētu-varēja uz kartes vietu foto un čau nevis pasi staipīt vienmēr līdz:)
Tāpat jau domāju ja būs karte un nebūs pers.apl. dokumenta,inspektoram jābūt lielam P lai izrakstītu sodu.

vanems vanems - 03-02-’09 21:26

noteikumos ir daudz punktu, kas maigi izsakoties ir dīvaini. Tas ir jautājums par metodiku- kas tiek uzskatīts par pamatojumu.

Zivnieks Zivnieks - 03-02-’09 19:16

Par pārkāpējiem bez makšķerēšanas kartes jau ir cits stāsts. Liepājā vienā vakarā 5 lietuviešiem tika noņemtas makšķerēšanas kartes, jo vārds, uzvārds makšķerēšanas kartē nesakrita ar vārdu, uzvārdu pasē vai personas identifikācijas kartē. Visiem tika iedotas vizītkartes, lai makšķerēšanas karšu īstie īpašnieki zina, kur var ierasties un saņemt atpakaļ savu makšķerēšanas karti. Leiši taisnojās, ka kopā pirkuši un tirdzniecības vietā makšķerēšanas kartes sajaukuši. Par to, ka tirdzniecības vietās neieraksta vārdu, uzvārdu Tev taisnība. Tas ir diezgan bieži sastopams. Šādos gadījumos inspektors ņem rokās pildspalvu un pats ieraksta makšķernieka vārdu, uzvārdu (protams, ja makšķerniekam ir līdz kāds dokuments).

Bebrs Bebrs - 03-02-’09 19:05

Zivniek
Nav nekādas jēgas no prasības par personu apliecinošu dokumentu. Konkrēti šodien tika pieķerts viens makšķernieks ar 19 ūdām, uz ledus šim protams līdzi nekādu dokumentu nav, ne MK nekā. Pasaka savu vārdu un uzvārdu, personu datus. Labi ka bija papildus iespējas pārbaudīt vai persona ir par to ko uzdodās – ja nebūtu tad teorētiski var sanākt tā ka viņš sauc sava kaimiņa datus. Mans piemērs ir par to ka tie kas pārkāpj, tiem nekādi dokumenti nav līdz, uz papīra smuki jau izskatās – ja nav MK, tad lai dod personības apliecinošu dokumentu, bet ko darīt ja nekā nav līdz? Saslēgt rokudzelžos un vest uz policiju? Par to ka kāds aizdod savu karti citam – man liekas ka tādi gadījumi ir ļoti maz. Viena lieta gan ir – MK tirdzniecības vietas bieži grēko ka neieraksta vārdu un uzvārdu.

Tavs piemērs vēlreiz apliecina, ka prasība pēc personību apliecinoša dokumenta ir pilnīgi lieka.
Tas, ka tirdzniecības vietā neieraksta datus, pēc būtības nav pārkāpums. MK jābūt aizpildītai, nevis iznākot no pasta vai veikala, bet kad esi copē. Skaidrībai būtu labi uzdrukāt ar lieliem burtiem, ka MK ir derīga, ja visas vietas ir aizpildītas ar lodīšu pildspalvu.:-)

Zivnieks Zivnieks - 03-02-’09 18:45

…un atkal jauni Makšķerēšanas noteikumi, bet vai makšķerniekiem draudzīgāki? Lūk, manas pārdomas:
1) Atcelts pavasara spiningošanas liegums – savu vērtējumu esmu jau sniedzis, tāpēc neatkārtošos. Bet vienam piekrītu, makšķernieki būs ieguvēji.
2) Atļauta makšķerēšana no laivām no 1. maija. Apsveicami, jau sen vajadzēja likvidēt šo nepamatoto liegumu. Bet rodas jautājums. Vai tagad nebūs jāgroza visi licencētās makšķerēšanas nolikumi? Atļaujot makšķerēšanu no laivām no 1. maija, maija mēneša dienas un mēneša licencēm, kurām ir paaugstināta maksa, vairs nebūs pamatojuma. Šīs izmaiņas makšķerniekus noteikti iepriecinās visvairāk.
3) Nesaprotu Jūsu viedokli, kāpēc prasība uzrādīt makšķerēšanas karti un personu apliecinošu dokumentu ir birokrātija. Kā Zivju fonda padomes loceklim, Jums vajadzētu būt ieinteresētam, lai nepilnības attiecībā uz makšķerēšanas kartēm tiktu sakārtotas un rezultātā Zivju fondā ienāktu vairāk līdzekļu. Uzskatu par nepieņemamu, ja, piemēram, Jānis Bērziņš makšķerē un makšķerēšanas karti aizņēmies no kaimiņa. No (zvejas) makšķerēšanas tiesību viedokļa raugoties, personu apliecinoša dokumenta klātbūtne makšķerēšanas laikā ir nepieciešama, jo:
a) makšķerēšanas karte nav nepieciešama personām līdz 16 gadiem,
b) makšķerēšanas karte nav nepieciešama personām no 65 gadiem un vairāk,
c) personas no 16 līdz 65 gadiem uzrāda makšķerēšanas karti un personu apliecinošu dokumentu kā apliecinājumu, ka persona, kura nodarbojas ar makšķerēšanu ir ieguvusi makšķerēšanas tiesības (nopirkusi makšķerēšanas karti).
Jāpiebilst, ka jau šī gada sākumā vairākos gadījumos pasta nodaļās un citās tirdzniecības vietās makšķerēšanas kartes bija izpirktas un kādu laiku nebija nopērkamas. Svētdienas vakarā ieradušies lietuviešu makšķernieki plātīja rokas un nezināja ko iesākt… Kāds šeit runāja par to, ka Makšķerēšanas noteikumu dēļ Latvija ir makšķerēšanas tūrismam nedraudzīga valsts. Diemžēl, bet arī ar jaunajiem Makšķerēšanas noteikumiem būsim tikpat nedraudzīgi cik iepriekš…
4) Ar vieglu roku un bez garām diskusijām darba grupa atcēla pavasara spiningošanas liegumu, bet toties rudens periodā par makšķerniekiem ir domāts vismazāk. Nu mums būs garš saraksts ar foreļupēm, kuru tuvumā makšķernieks nevarēs tuvumā rādīties. Bet, ak vai! Par dzirnavezeriem un HES ūdenskrātuvēm uz šīm upēm saucēja balss atskanēja tuksnesī. Ko iesāksim ar vietējo makšķernieku, kurš kādā rudens dienā būs nodomājis no laiviņas ciema dzirnavezerā vai HES ūdenskrātuvē paspiningot līdakas vai apsēsties krastā un iemest 2 pludiņmakšķeres ar ēsmas zivtiņām?

Lai vai kā, izskatās, tu pamazām sāc pāriet normālās pozicijās. Man pēc būtības nav ko piebilst. Arī par MK, ceru, kādreiz sapratīsi, kāpēc es pašreizējās idejas uzskatu par neauglīgām.

dainis dainis - 03-02-’09 13:00

Vai tomer ar to laivu lieguma parbidišana uz tievo galu nav avantūra,tā jau tos mazos ZANDARTNUS isit kaudzem,Lielupē Kisiti Buļlūpe,Burtnieka,vai spes atražot.S0di ir lieli,bet kontroles kā nav tā nav.

Bebrs Bebrs - 02-02-’09 21:54

Neko piebilst, neko atņemt Jūsu atbildei no mana iepriekšējā komentāra. Man būs grūti atturēties no domas ka Ventā zem ledus līdaka ir, un ir pārliecība ka tā ņem, bet uz šķērseni nedrīkst. Piemēram šodien tieši uz šķērseni man Ventā asari ņēma krietni labāk nekā uz pierasto mormišku. Kāds būs līdaku un spiningošanas liegums pavasarī?
Zivjaudzētavas kuras likvidēs atjaunotas tuvākajā un tālākajā nākotnē netiks, tas ir skaidrs. Vai ar atlikušajām esošo plānu zivju ielaišanai publiskos ūdeņos varēs izpildīt?

Par šķērsbļitku savas domas esmu izteicis vairākkārt. Tās lielā mērā sakrīt ar tavām.
Par plāniem. Plāns nav dogma, tas lielā mērā ir atkarīgs no resursiem, precīzāk, no finansu līdzekļiem, kas tiek piešķirti plāna izpildei. Privātajā sfērā, ja vajag papildus resursus, lai pildītu kādu ilgtermiņa plānu, var meklēt līdzekļus jebkur, kaut vai ņemt kredītus. Valsts pārvaldes sfērā ir citādi. Ja valsts kādai iestādei nespēj piešķirt minimāli nepieciešamo finansējumu, iestādes manevra iespējas ir minimālas, faktiski ir jāmaina funkcijas vai plāni. Neviena zivjaudzētava, visticamāk, netiks likvidēta. Tās tiks atdotas nomā. Protams, ja būs interesenti.

Bebrs Bebrs - 02-02-’09 17:25

Citēju – “balansieris skaitīsies aizliegts rīks copē no ledus”. Varbūt tomēr skaitīsies aizliegts tikai upēs? Un vispār, kas tas ir balansietris? Nebija kaut kāds masu iznīcīnāšanas ierocis? :))

Blogā ir tikai būtības aptuvens izklāsts, kurš nekādi nepretendē uz precizitāti. Man nav skaidrs, kā MN varētu aprakstīt balansieri. Jo precīzāks būs apraksts, jo vieglāk būs to apiet. Balansieris aizliegts būs tikai upēs.
Manuprāt, pilnīgi pietika ar liegumu cemmerēt. Ja šodien nespējam izskaust cemmerētājus, bezcerīgi ar jauniem MN savaldīt tos, kas Buļlupē rausta lielas mormiškas vai tos pašus balansierus. Katrs kaut cik pieredzējis maliķis, tieši tas, ar kuriem būtu jācīnās, zin, ka šo pantu apiet ir smieklīgi vienkārši. Iekritīs, varbūt, tikai naivi iesācēji.

AMV AMV - 02-02-’09 13:49

Varbūt jautājums nav gluži pie tevis,bet tomēr.Saki,kā var būt ka uz jaunajām MK nav paredzēts rakstīt personas kodu,bet ir paredzēts pieprasīt personas apliecinšu dokumentu?Ar vienādu vārdu un uzvārdu ir pilna Latvija.Kaut vai slavenā Ojāra Grīmberga lieta.

Neesmu šīs birokrātijas piekritējs, tāpēc no nopietna komentāra atturēšos. Var jau visādi – šogad rakstīsi ar zīmuli uz maliņas, nākošgad būs modernāk…

micuks micuks - 02-02-’09 10:19

Un kādas prognozes par šo jauno noteiku stāšanās spēkā datumu?

Ja valdība noturēsies, ja vēl kaut kas neatgadīsies, varbūt ar 1. maiju.

Mirror_reflex Mirror_reflex - 01-02-’09 22:48

Cerams, ka grozījumi par copes liegumu Ventā no grīvas līdz robežai ar mākslīgo ēsmu un dzīvo zivtiņu no 1. oktobra netika pieņemti?

Minētais liegums būs spēkā Ventā no Zlēku tilta uz augšu. Lejpusi izdevās atkarot.:-)



(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.