Februāra sīkumi

Februāra otrajā pusē beidzot visā Latvijā valda īsts ziemas laiks ar temperatūrām -5° līdz -10° C robežās. Copes frontē nekādu sevišķu notikumu nav. Interesantākās ziņas par īslaicīgiem aktivitātes uzplaiksnījumiem ienāk no upēm - brīžiem no Lielupes, brīžiem no Ventas lejtecēm, kur parādās no jūras ienākušās zivis. Lielu uzmanību piesaistījusi salaku cope Liepājas pusē. Arī no tuvajām ārzemēm - Pērnavas un Peipusa brīžiem ienāk ziņas par skaistiem lomiem.

Četras dienas pavadīju Latvijas komandu CIPS pasaules čempionātā Polijā, satikos ar veciem un jauniem draugiem un paziņām. Pirmo reizi pasaules čempionātā piedalījās ASV delegācija. Šī līdzdalība amerikāņiem paver ceļu uz 2010. gada pasaules čempionāta sarīkošanu - CIPS ļauj organizēt čempionātus tikai tām valstīm, kuras vismaz reizi ir piedalījušas attiecīgā PČ. Protams, Latvija ar savu startu bija daudzu valstu dalībnieku uzmanības centrā.

Kamēr biju Polijā, notikumi ap audzētavām Latvijā attīstījušies diezgan strauji un mans vārds parādījās dažos mēdijos. Jo tieši manos pienākumos bija sagatavot priekšlikumus par audzētavu izdzīvošanas variantiem apstākļos, kad finansējums krasi samazinās. Dabīgi, ka daudziem parādās jautājums, kāpēc tiek slēgta viena vai otra audzētava, kas ar tām notiks un tamlīdzīgi. Taču skaidrojumi, komentāri un rakcija ir visai savdabīga. Piemēram, man nācās gatavot skaidrojumu par " iespējāmām nelikumībām", kuras par audzētavu tēmu izskanējušas TV raidījumā "Nekas personīgi" par Kalvīša ģimenes lietām. Pietika kādam, tur augšā, izmest frāzi par iespējamām nelikumībām, un tā noskanēja visos līmeņos. Nevienam neienāca prātā, pārbaudīt šo pieņēmumu vai apgalvojumu. Ja tas būtu izdarīts, katrs konstatētu, ka nekādas nelikumības raidījumā vispār netiek pieminētas. Vienkārši Kalvīša vārds uz daudziem iedarbojas kā emociju katalizātors, kurš apmiglo skatienu. Par to varēju pārliecināties ar raidījumu saistītajā forumā tvnet-ā un telefona zvanos, kuri mani bombardēja trīs dienas.

Šodien 20. februārī tiku pieminēts arī radio raidījumā Krustpunkti. "Makšķernieku pārstāvis" A.B. kārtējo reizi savā demagoģiskajā manierē izmantoja iespēju uzbraukt aģentūrai ar stipri "gudriem" secinājumiem. Kā saka, mūsu makšķernieki aģentūru noliks pie vietas, pat jautājumos par aģentūras pārvaldības koncepciju. Izrādās, ne par velti bija sūtījis mums vēstuli, kurā vēlējās papildināt savas zināšanas ar 17 jautājumiem par aģentūru. Ja to nevēstītu cilvēks, kurš sevi visūr pasniedz kā LMA viceprezidentu, šodien, izrādās, arī par valdes priekšsēdētāju, varētu vienkārši pasmaidīt.

Vakarpusē mēdijos parādījās ziņa par prezidents pieņēmis premjera Godmaņa valdības demisiju. Interesanti, kā notikumi attīstīsies turpmāk. Jebkurā gadījumā pēc M. Rozes demisijas, par ministru neviens nav pieteicies. Pie tam katru dienu parādās jauni signāli, ka finansu stāvoklis valstī slīd uz leju.
 
18. 02. 2009.

  Seko jaunumiem Facebookten comments

jautājiens jautājiens - 24-02-’09 18:45

Kas tur ar tām audzētavām notiek, kaut kāda putra vārās, ar katru dienu jautrāk. Nu jau zvejnieku draugs Vējonis iesaistījies. ka tik negrib pats ko prihvatizēt un nodarboties ar zivīm. Ministra portfelis taču ilgi nespīd.

juris juris - 23-02-’09 18:38

zinātaj;Vējonis ar to bij domajis LZRA nedrīkst zejniekiem Atstāt nozvejotās zivis,kā samaksu par sniektajiem pakalpojumiem.Nēģi,mencas,brētliņas utt.Vides ministrija grib iestrādāt MKN normu ka zvejnieki nedrīkstētu pat pārdot,pārpalikušās zivis , kuras tiktu izmatotas pētnieciskiem darbiem datu ievākšanai.[Labāk uz mežu zvēriem].

zinātājs zinātājs - 23-02-’09 14:59

juris
Tas nu gan nav tiesa, ka ar dabas resursiem nevar norēķināties par pakalpojumiem. Tikai vajag paskatīties uz šo teikumu no otra gala. Par dabas resursiem VAR norēķināties ar naudu vai pakalpojumiem.
Vieni maksā dabas nodokļus, citi,piemēram, Latvenergo dabai nodarītos zaudējumus kompensē apmaksājot tieši zivju atražošanu.
ja ticam Vējonim, tad jau Latvenergo maksājumi var mierīgi tikt izmantoti budžeta caurumu lāpīšanai un nauda audzētavām var aiziet garām.

juris juris - 23-02-’09 10:20

jau tika darīts 19 02 09.atbilde;Valstij nedrikst norēķināties par pakalpojumiem ar dabas resursiem,un zvejnieki iekšējos ūdeņos,tādi vien resursu izlaupītāji vien ir,Valstij nekāda labuma nēsot;Vējoņa attbilde.

zvejnieks zvejnieks - 22-02-’09 23:04

Atceries to sanāksmi rudenī, kur gāja runa par lašu vaisliniekiem. Atgādini to ministra vietas izpildītājam, lai neaizmirst kā jāekonomē valsts nauda.

vanems vanems - 22-02-’09 21:20

Absolūtais vairums jau audzētavās strādā. Rīgā ap 50, no tiem 30 zinātnieki, kam ar valsts pārvaldi nekāda sakara, ja neskaita padomdevēju pienākumus.
Tā ir kā vadība teica- dārgākās zivis sanāk mazākajās audzētavās. Un jst zina, lai novērstu to ko sabūvēja padomju laikā, kad citi principi tika ņemti vērā, vajag investīcijas. Nu izskatās, ka kādu laiku viņas nespīdēs.
Ja maz naudas- zivis sakoncentrēs tajās, kas paliks, citas slēgs. Es nedomāju, ka labākā stratēģija ir 7 nīkuļojošas audzētavas, varbūt tikai 3, bet pilnībā noslogotas un ekonomiski spējīgas?
Katrā ziņa administrācijas būtu mazāk. Ja maz naudas- audzētavās ir liekas ražošanas jaudas- baseinu platības piemēram. Var sakoncentrēt. Kurš tagad pateiks kā labāk- žurnālisti? Laikam jau Kalvīša pieminēšana visus tracina.
Kāds piemēram ir satraucies, ka jau n gadus LV nevar normālu zivkopja izglītību dabūt? Kurš tad viņas kops pēc dažiem gadiem?

lauki lauki - 22-02-’09 21:13

Kā ir ar to, ka Roze pirms demisijas pieņēmis slēgt audzētavas?

Vispirms jāsaprot, ka audzētavas nav patstāvīgas juridiskas personas, tās ir aģentūras sastāvdaļas. Par tām lemj aģentūras vadība, bet ministrs, ja ir pamats, var tikai apturēt vai atcelt aģentūras vadības lēmumus. Visticamāk, situācijā, kad pildot MK lēmumu ZM vadība aģentūrai bija devusi uzdevumu pārplānot un samazināt budžetu, tādai ministra rīcībai nebija pamata. Tāpēc arī vainot Rozi aģentūras lēmumā nav pamata.

??? ??? - 22-02-’09 13:11

vanems
Kā lai tauta tiek pie tās zināšanas, ja neviens priekšnieks tā īsti neko nepasaka. Visi iemācījušies laist muļķi un tik apaļi runāt ka … Ja paprasi vai nevar ietaupīt uz ierēdņu rēķina, saņemsi zinātniskus argumentus par to svarīgo ieguldījumu, kāpēc vienīgi apkopēju var atlaist. Kurš teiks, ka var savējos saīsināt, lai atbildētu taisīs komisiju, kura lems vai tiešām rīt būs 23. februāris…:-)

copmanis copmanis - 22-02-’09 10:12

Par to AB nav jābrīnās, ne jau pirmo reizi tēlo makšķernieku aizstāvi un uzbrauc jums. MMD ir pilns ar tādām lietām. Drīzāk jābrīnās, ka Vējonis ļauj tādai tendenciozi noskaņotai un nenosvērtai personai valkāt sava padomnieka nosaukumu.
Bet kā tad tur ir ar tām audzētavām, vai tiešām kaut kādas nelikumības?

Atļaujos apgalvot, nekādu nelikumību visā tajā procesā nav. Taču mediju izprovocētu “sensāciju” gan netrūkst. Protams, jebkurai situācijai ir arī savs aizmugures plāns. Nedomāju ka šobrīd būtu produktīvi visu to saasināt, jo tas, ka atspoguļošu visas detaļas, nez vai ko mainīs un valstī naudas daudzums no tā nez vai palielināsies.

vanems vanems - 22-02-’09 07:56

tauta gatava negatīvam pat nezinot lietas būtību.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.