Februāra pēdējā nedēļā

Pēdējā laikā nepārtraukti iznāk saskarties ar problēmu, ko daži cenšas pasniegt kā caurspīdīgumu lēmumu pieņemšanā. Lai nepazustu detaļas, cenšos galvenās domas piefiksēt. Citādi būs, kā jau labu laiku tas notiek MMD publikācijās, kurās viena odioza persona nelaiž garām nevienu iespēju, lai ne tikai citētu mani, bet spīdētu ar sen zināmām idejām, tai skaitā arī manām, un pasniegtu tās kā savas.

Uzklikšķini!Jau otru nedēļu darba laikā nodarbojos, galvenokārt, ar to, ka ziņkārīgajiem un visiem, kas pārrauga aģentūru, gatavoju un sniedzu informāciju, gatavoju aprēķinus un pamatojumus, lai pierādītu, parādītu un izskaidrotu ka balts nav melns, ka 4 zivaudzētavu slēgšana no visiem viedokļiem ir optimāls risinājums finansu resursu lejupslīdes apstākļos. Arī ministra v.i. Vējoņa kungs un Saeima izrāda paaugstinātu interesi par z/a Braslas un Kārļu slēgšanu. Tika izveidota un darbojas pat augsta komisija, sola aģentūrā veikt funkciju audītu. Diemžēl, komisijas kolektīvie mēģinājumi audzētavu slēgšanai rast kādu citu risinājumu, pašreiz nav devuši rezultatus. Idejas par audzētavu nodošanu nomā, pēc pirmajiem aprēķiniem arī citiem sāk likties nereālas. Gaisā virmo risinājums - iekonservēt kādu audzētavu, varbūt pat visas. Protams, tas ir dārgs un neracionāls risinājums, taču tam ir priekšrocība - tas būtu likumīgs un balstītos uz kolektīvu ieteikumu. Interesanti, ko likuma kalpi darītu manā situācijā - šodien krustojumā, kurš man jāšķērso netālu no āģentūras, nepārtraukti dega dzeltenais signāls un visi, tai skaitā arī es, pārkāpjot noteikumus, centās pāriet ielu starp mašinām. Vismaz man pienākuma apziņa un loģika uzveica likumpaklausību.

Kamēr komisija kolektīvi un demokrātiski lauza galvu, kā sagatavot visiem daudzmaz pieņamamu atbildi, lietas iet savu gaitu. Šodien V. Zatlers paziņoja, ka par premjera kandidātu izvirza V.Dombrovski un viens no viņa pirmajiem paziņojumiem bija - valsts tuva bankrotam un finansējums valsts sektorā būs jāsamazina vēlreiz. Bet nupat komisija meklēja un gandrīz izdomāja risinājumu situācijai, kura balstījās uz iepriekšējo samazinājumu. Acīmredzot, nekavējoties jāsāk ar jauniem taupības režīma pasākumiem.

Vakar mani "iepriecināja' ZF padomes lēmums, ar kuru LMSF tika atteikts lūgums kompensēt daļu no izdevumiem, saistītiem ar Latvijas komandas līdzdalību pasaules 2009.gada čempionātā zemledus makšķerēšanā Polijā. Neskatoties uz to, ka Latvija ieguva augsto pasaules vicečempiona nosaukumu. Par argumentāciju negribas pat runāt. Kaut kas līdzīgs, tikai citā mērcē, notika ar Normunda G. pieteikto TV raidījumu projektu.

28. februārī.
Uzklikšķini!P.S. Izrādās, ar "draugu" palīdzīgu roku manas dienasgrāmatas saturs un komentāri ik pa brīdim nonāk arī pie tiem, kuri manas personīgās atziņas parasti nepamana. Tas priecē, - kaut gan jārēķinās arī ar to, ka šos ierakstus, uzliekot personīgos akcentus, var tulkot dažādi. Atliek cerēt, ka vairums lasītāju saprot neapstrīdamas lietas, - dienasgrāmata gan saglabā no autora viedokļa interesantus faktus, gan atspoguļo rakstītāja viedokli un viedokļa evolūciju.

Piemēram, lai gan laikā, kad vēl nestrādāju aģentūrā, biju diezgan daudz laika veltījis lašveidīgo zivju makšķerēšanas tēmai un, attiecīgi, arī to dzīves gājuma izpētei, mans viedoklis šodienas skatījumā bija, kā mēdzu teikt, diletantisks, jo nebija pietiekoši sistēmisks. Toreiz biju pārliecināts, ka tieši zvejnieki un zinātnieki ir tie, kuru dēļ lašveidīgo copē ir problēmas. Jo nezināju daudzas nianses, ar kurām jāsastopas resursu pārvaldībā. Par to esmu pārliecinājies vairākkārt pārlasot savus vecvecus šī resurspunkta ierakstus, lai sev atgādinātu notikumu gaitu daudzus gadus atpakaļ.

Vakar mēdijos parādījās ziņas, ka finansu resursi valsts struktūrās (tas attiecas arī uz aģentūru) tiks samazināti vēlreiz, iespējams vēl par 20 - 30 procentiem.
 
26. 02. 2009.

  Seko jaunumiem Facebookfive comments

zinātājs zinātājs - 02-03-’09 10:10

Vai tad kāds vēl šaubās, ka jaunais premjers vēl nogriezīs kādus 30% no naudas. :-(
Draudzīgs padoms – neceri, ka ministri tos meklēs savā kabatā un sāc meklēt sev darbu. :-D

jautājums jautājums - 28-02-’09 23:07

Paldies par atbildi. Tik ko tu pats darīsi, ja tev padotās audzētavas visas nodos prihvatizācijai?slēgs?

Kā tagad pieņemts pieglaimīgi teikt, labs jautājums. Protams, ja visas audzētavas slēgs, man, vēlākais, pēc gada nebūs ko pārraudzīt…Taču tas man neliedz sludināt, ka mani risinājumi valstij ir paši izdevīgākie. Atbildot uz konkrēto jautājumu, varētu reklāmas nolūkā uzrakstīt veselu traktātu.:) Ideju netrūkst, te tikai dažas, kuras mētājas virspusē. Vispirms, kaut gan tas skan ne sevišķi nopietni, došos biežāk makšķerēt. Nopietnāk, – ir citas iespējas, no kurām līdz šim esmu izvairījies. Piemēram, apmācīšu “nabadzīgākos” draugus, kā apgādāt sevi ar lašiem, izmantojot mušiņmakšķeri vai spiningu. Ja pietrūks, ko uzlikt uz sviestmaizes, palīdzēšu tiem, kas grib tikt pie Eiropas naudas akvakultūrā. Un tā tālāk.

jautājums jautājums - 28-02-’09 19:20

Ko tajā Braslā tik svarīgu audzē, ka TV Nekā personīga pat divas reizes rādīja? Ja tikai lašus un taimiņus, makšķerniekiem taču nav nekāda profīta.

Nekā personīga un arī daudzi citi, visticamāk, uzķērās uz āķa ar iesmaržotu ēsmu, kuru kāds, cenšoties to visu sasaistīt ar Kalvīša vārdu, pameta publiskajā telpā. Abas minētās audzētavas ir specializējušās Daugavas baseina lašveidīgo zivju mazuļu audzēšanā. Tikai no 2008.gada, kad Daugavā tika atļauta kaut cik normāla lašu un taimiņu makšķerēšana, šīs zivis sāka nonākt arī makšķernieku lomos.

aina aina - 27-02-’09 16:17

Izsaku līdzjūtību :-) Gan jau viss nostabilizēsies. Starp citu, tā odiozā persona nav vientuļa, jums parādījušies arī citi jauni “draugi”, kuri piepalīdzēja lai nauda aiziet garām izlasei.

Paldies par līdzjūtību, gan jau laiks noliks visu savās vietās.:-)

Mamuts Mamuts - 27-02-’09 08:41

Iekonservēt VISAS audzētavas?!… man trūkst vārdu! A kas tas par “gandrīz izdomāto” risinājumu???

Kā saka, kaut kur gaisā, tikai ne manos pragmātiskajos apsvērumos, plivinās alternatīva – iekonservēt vienu vai vairākas audzētavas, lai tās arī turpmāk saglabātu valsts pārziņā. Ar cerību, ka 2010. gadā, palielinoties Latvenergo kompensācijas maksājumiem, budžeta finansējums palielināsies un audzētavas varēs atsākt pilnvērtīgu darbību.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.