Par inovāciju

Uzklikšķini!24. februārī kopā ar Jāni Stabulnieku kavējamies dziesmās un atmiņās par visai attāliem laikiem. Starp citu, Jānis S. ir kaislīgs spiningotājs un piedalās arī LMSF darbā. Nebūtu to pieminējis, bet šodien, pārskatot Latvijas Vēstnesi, pamanīju 26. februāra Mudītes Luksas publikāciju, "Mūža misija: kā zināšanas pārvērst naudā", veltītu profesora Jāņa Stabulnieka 70 gadu jubilejai un tai veltītajai zinātniskajai konferencei Latvijas Zinātņu Akadēmijā (izrādās, arī citi laikraksti ir pamanījuši, ka J.S. ir jubileja).

Neliels citāts no LV."...Eiropas Parlaments un Eiropas Komisija 2009. gadu ir pasludinājuši par Eiropas radošuma un inovācijas gadu. Atskatoties kaut vai uz iepriekš minēto darbu uzskaitījumu, kļūst labāk redzams, ka par spīti maz glaimojošajai statistikai Latvijā tomēr daudz paveikts un inovācijas vagas ir izdzītas. Top saprotams arī tas, kādēļ J. Stabulnieku dēvē par Latvijas inovācijas guru jeb inovācijas tēvu.."
Patīkami bija visu to ieraudzīt laikrakstos.

Pašam radās jautājums - nez vai kāds vēl ir pie veselības no tiem, kuri kopā ar mani pirms 40 gadiem nodibināja pirmo Latvijā zinātnes un ražošanas apvienību "Rīts". Man tajā, vienlaicīgi ar darbu ZA FEI, bija izdevība nodarboties ar to, ko kādreiz dēvēja par zinātnes sasniegumu ieviešanu praksē. Kā to sludina dialektikas pamatlicēji un arī J.S., viss attīstās pa spirāli.
 
28. 02. 2009.

  Seko jaunumiem Facebookthree comments

zvejnieks zvejnieks - 06-03-’09 09:55
Andis Andis - 03-03-’09 08:23

Man ir tas gods pazīt Jāni Stabulnieku personīgi,tāpēc piebildīšu,ka viņš ir ne tikai izcils zinātnieks,bet arī lielisks sarunu biedrs(par jebkuru tēmu)un vienkārši labs cilvēks.No sirds apsveicu jubilejā!

Megafox Megafox - 02-03-’09 12:41

Pievienojos J.S. apsveikumam :)(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.