Putni manā dārzā

Šodien bija pirmā īsti pavasarīgā diena - saulīte, + 3°C un īstais laiks dažiem sīkiem pavasara darbiem dārzā. Pie reizes nedaudz padarbojos ar fotoaparātu un uztaisīju dažas putnu bildītes. Dārzs ir pilns ar vietējiem putneļiem, ik pa brīdim parādās arī retāki viesi.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Kolekciju izdevās papildināt arī ar dažām sarežģītāk iegūstamām putnu bildēm. Pēdējās divas nedēļas dārzam cauri ceļoja svilpju dižknābju bariņi, viena bildīte sākumam izrādījās noderīga. Gluži nejauši izdevās nomedīt arī viena mūsu rajonā mītoša ļoti noslēpumaina vistu vanaga bildi.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Ziņas no makšķerēšanas frontes arī kļūst optimistiskākas - var teikt, ka upēs jau parādās pirmie pavasara ūdeņi, tas gan vēl neattiecas uz Latvijas austrumu reģioniem, un visūr sākusies pavasara cope. Visu nedēļu tīri labus lomus varēja gūt gan Engurē, gan tepat Rīgas pievārtē Lielupē, Ķīšezerā un Dūņezerā. Taču pēdējās dienās parādās ziņas, ka ledus Ventā, Lielupē un pat Engurē paliek nedrošs, un peldes draudi arvien palielinās.
 
07. 03. 2009.

  Seko jaunumiem Facebookthree comments

flyfish flyfish - 13-03-’09 10:01

Vai var cerēt, ka pavasarī būs kādas mušiņmakšķernieku apmācības?

MM apmācības notiks aprīļa pēdējā nedēļā vai maija pirmajā nedēļā, protams, ja būs piemēroti laika apstākļi.

jj jj - 11-03-’09 21:27

Jāni,nemaldini lapas apmeklētājus. ;) Attēlā redzamais putns ir dižknābis, ne svilpis.Par vanagu grūti spriest pēc attēla,liekas vistu vanags,jaunais putns.augšējā rindā pirmos divus gan jau ka pazīsti,trešais-melnā meža strazda mamma.
Izrādās, putnu zinātāji arī iegriežas manā lapā.:-) Paldies par labojumu, tā iznāca, ka noslinkoju un noticēju pirmajam, kas man pateica, ka tas ir svilpis. Par vistu vanagu piekrītu, tāda bija arī mana versija. Ar minēto noslēpumainību jāsaprot viņa ārkārtīgi klusā uzvedība. Vanags, kuru parasti nodod sargposteņos sēdošās vārnas un sīkie putneļi, parādījās dārzā pilnīgi nemanāmi, kādas 10 minūtes zaros sēdēja bez jebkādas kustības un, kad to ar savu tuvošanos iztraucēju, aizlidoja cauri krūmājam apbrīnojami klusi, gandrīz bez skaņas.

js js - 08-03-’09 11:11

Vai tad putniņus pafočēt nav patīkamāk kā karot par makšķerēšans noteikumiem? Tu taču uz copi Latvijā laikam nemaz neej. :-)(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.