Valdība mainās

Pēc Godmaņa valdības demisijas prezidents V.Zatlers jauno valdību uzticēja sastādīt Valdim Dombrovskim (JL). Izskatās, ka sarunas par valdības sastāvu būs sarežģītas. Neatkarīgi no rezultāta, lai apmierinātu SVF prasības, daudzām iestādēm tuvākā laikā būs jārēķinās ar jaunu resursu samazinājumu. Zināms jaunums man bija ziņa, ka Zemkopības ministrijas resors samazinājis darbinieku skaitu par 4 %, kamēr aģentūrā šis skaitlis, ja slēgtu 4 audzētavas, varētu sasniegt 30%.
ZM, kuras pārraudzībā atrodas aģentūra, vadīt gatavojas jauns ministrs,- kandidēt ir piekritis "Piebalgas alus" vadītājs Jānis Dūklavs, bet pašreiz ministra p.i. pienākumus pilda Vides ministrs R. Vējonis.
Uzklikšķini!Kā iepriekš minētās komisijas darbības rezultātu aģentūra saņēma ministra p.i. rezolūciju, kurā uzdots apturēt Braslas un Kārļu slēgšanu, bet Ķegums jāpievieno Tomei, kā arī doti citi uzdevumi. Pirmdien sāksim pildīt šo rezulūciju un pārplānot audzētavu budžetus ar cerību, ka otrdien nesaņemsim kādus citus vēl skarbākus uzdevumus. Jebkurā gadījumā šāds pavērsiens negatīvi atsauksies uz aģentūras budžetu, proti, vai nu uz pārējo audzētavu, vai arī zivsaimniecības pētījumu departamenta darbību. Jo citu avotu, kuros smelties nepieciešamos Braslai un Kārļiem papildus finansu resursus, aģentūrai vairs praktiski nav. Protams, no malas skatoties, var likties, ka var upurēt kaut ko no zinātnes, lai saglabātu audzētavas. Nez vai kāds no malas zin, ka aģentūras pētījumu departaments, kurā strādā 40 darbinieki, darbojas gan iekšējos ūdeņus, gan apkalpo jūras un okeāna zveju, kura, savukārt, Latvijai dod kādus 150 tūkstošus tonnas izejvielas zivju pārstrādei un tirdzniecībai. Tā kā pārpalikušās 3 zivaudzētavas jau šodien strādā izdzīvošanas režīmā, nākamais solis varētu būt pāreja uz kādus 10% lētāko konservācijas režīmu. Vēl jārēķinās ar to, ka tuvākā laikā var sekot MK prasība veikt kārtējos budžeta samazinājumus.

Laikrakstā Diena vakar parādījās LETAs informācija, ko tai sniedzis ministra padomnieks Didzis Jonovs, "...līdzekļi - aptuveni 30 000 latu katrai zivju audzētavai, kuru pagaidām pietrūkst abām zivjaudzētavām, lai tās varētu šogad turpināt darbību minimālā režīmā, - ir atrodami "Latvijas Zivju resursu aģentūras" (LZRA) centrālā aparāta budžetā, kas šogad ir aptuveni 1,1 miljonu latu liels." Vai nu LETA, vai arī ministra padomnieks, runājot par aģentūras centrālā aparāta budžetu, kaut ko ir sajaucis. Šī ziņa ir ļoti tālu no patiesības.
 
07. 03. 2009.

  Seko jaunumiem Facebooktwo comments

urmaas urmaas - 09-03-’09 14:12

grūti laiki. bet ir ieinteresētas personas (Kalvītis &), lai izdzīvošanu padarītu vēl neiespējamāku.
Saceltajai ažiotāžai nav objektīva pamata. Ja runājam par ieinteresētām personām, pēc būtības ir tieši otrādi – nopietni ieinteresētas personas var palīdzēt izdzīvot. Ja sekosim tiem “patriotiem”, kuri zin tikai sliktus “prihvatizācijas” piemērus, izdzīvot būs tikai sarežģītāk. Taču ažiotāža pie reizes parādīja, cik maz vajag, lai ar TV palīdzību satrauktu un vienkārši muļķotu daudzus prātus. To, kuram taisnība, redzēsim diezgan drīz.

haris haris - 08-03-’09 23:33

Ja gribi pasmaidīt par Nekā personīga, izlasi http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/articl..
Var redzēt, ka sākusies vēlēšanu kampaņa.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.