Vēlreiz par audzētavām

Pēdējā nedēļā, laikam to iespaidoja ažiotāža medijos, saņēmu daudz jautājumu, saistītu ar audzētavu turpmāko darbību. No interesentu puses atslēgas jautājums bija, - kāds būs turpmākais aģentūras zivjaudzētavu liktenis.
Šobrīd spēkā ir ministra p.i. Vējoņa kunga rezolūcija, kas uzliek par pienākumu z/a Brasla un z/a Kārļi saglabāt valsts apsaimniekošanā, bet finansu resursus iegūt no aģentūras iekšējām rezervēm.

Uzklikšķini!Mans redzējums nav mainījies. Pēc audzētavu darbības apturēšanas, ko diktē totāls finansu trūkums un arī citi apsvērumi, varētu būt divas alternatīvas. Vai nu visu nodot privatizācijai, vai ilgtermiņa nomā.
Kā optimāls un reāls risinājums, lai valsts varētu saglabāt īpašnieka tiesības un kaut kādā veidā iespaidot nomas noteikumus, bet potenciālajam īpašniekam būtu pietiekoša brīvība un viņš nebūtu pārliecīgi apgrūtināts ar smagām saistībām, varētu būt audzētavu nodošanu nomā uz koncesijas līguma pamata. Juridiskais pamats jau eksistē - Latvijā spēkā ir Koncesiju likums. Likums ļauj veidot ilgtermiņa partneru attiecības starp nekustāmā īpašuma īpašnieku, audzētavu gadījumā tā ir Zemkopības ministrija, un privātu partneri. Tāds līgums nodrošinātu iespēju valstij nezaudēt īpašuma tiesības, bet privātajam partnerim ilgtermiņā vairāku desmitu gadu garumā audzētavu īpašumu relatīvi neierobežotu izmantošanu. Taču tas prasa zināmu piepūli vispirms no nekustāmo īpašumu īpašnieka puses, kuram būtu jāvirza šī ideja. Šī risinājuma galvenā problēma būs ilgtermiņa valsts stratēģija zivju krājumu atražošanā un tās sasaiste ar pieejamajiem finansu resursiem. Pārējie, ja neskaita potenciālā partnera meklējumus, varētu būt tīri tehniski jautājumi.
 
11. 03. 2009.

  Seko jaunumiem Facebookthree comments

??? ??? - 20-03-’09 17:04

Kā tev patīk šitas citāts:
Bezpartijiskais zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: “…Tuvākajā laikā ministrijā plānota plaša reorganizācija, kuras laikā likvidēs četrus departamentus. Tādēļ arī plānots uzteikt darbu aptuveni 50 ministrijas darbiniekiem. Pārējiem darbiniekiem par vēl 20 procentiem samazināsies atalgojums. Lielāko algu saņēmējiem būs jāsamierinās ar lielāku apcirpšanu…”
Avots: http://www2.la.lv/lat/latvijas_avize/jau..
Aģentūra arī nupat saņēma jaunu uzdevumu – samazināt savu budžetu vēl aptuveni par 20 procentiem. Tagad kalkulējam, kā audzētavas varētu izdzīvot.

Bebrs Bebrs - 19-03-’09 11:55

Paskatoties šo lapu http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?dateFrom.. liekas ka praktiski nekādu MN grozījumu nebūs. Palabojiet mani ja es maldos.

Tā MK lapa, izskatās, ka kavē informācijas ievietošanu. Minētajā lapā izvietotie, esot jau labi sen pieņemti. Jauno MN projekts vēl nemaz nav redzams, laikam, nav pieteikts VSS.

Eddy Eddy - 17-03-’09 18:22

Vārdos protams viss izskatās skaisti, bet Latvijas realitātē valsts diemžēl tā visa rezultātā gandrīz 100% ir līdz šim palikusi muļķos, jo līgumus nez kāpēc vienmēr “valsts” slēdz uz sev tik “izdevīgiem” noteikumiem, ka nomniekam gribot, negribot vienmēr sanāk visu iznomāto “netīšām noprihvatizēt” vai vēl labāk – atdot valstij to, kas palicis pāri pēc pārshēmošanas – papīru kaudzīti.

Lielākā problēma ir tā, ka šādu un līdzīgu uzskatu un šaubu dēļ, valstij ir jāuztur vesela birokrātu armija, kura modri seko tam, lai kāds kaut ko nenoprihvatizētu. Iznāk, visi saskatījušies veiksmīgus nekustāmā īpašuma projektus, gatavi valsts mantu sapūdēt vai izmest simtiem tūkstošus latu, lai audzētavas vēl kādu laiku saglabātu valsts īpašumā. Tik, nedod dievs, ka kaimiņu Juris tiks pie šī īpašuma, palaidīs to apritē un sāks pelnīt!
Atkārtoju, jau n-to reizi, – ja kādam ir interese par audzētavām, visi var iepazīties ar situāciju un pat pieteikties. Diemžēl, visi gudrinieki dod priekšroku virtuālām rūpēm par valsts īpašumu. Izskatās, par situāciju ap valsts audzētavām viņiem priekšstats ir visai bērnišķīgs.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.