Izmaiņas makšķerēšanas noteikumos

Uzklikšķini!Ministru kabinets 24. martā pieņēma MK noteikumus Nr 259 "Grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 10.janvāra noteikumos Nr.31 "Makšķerēšanas noteikumi"", kuri stājas spēkā šī gada 1.aprīlī. Grozījumu būtība, kas skars daudzus makšķerniekus, - ar šī gada 1. maiju bez kādas papildus atļaujas varēs makšķerēt arī no peldošajiem transportlīdzekļiem. No veciem laikiem mantotais liegums copei izmantot laivas ir atcelts. Būtu tomēr jāievēro, ka attiecībā uz citiem MN pantiem, tai skaitā par atļautajiem rīkiem, laikiem, vietām un zivīm, nekādu izmaiņu nav.
Pie reizes pieņemts vēl viens sīkums - sacensību nolikumi turpmāk jāsaskaņo tikai ar pašvaldību un valsts zivju inspektoriem. Joprojām nesaprotu, kāpēc pašvaldības un inspekcijas būs jāapgrūtina ar vienu nez kam vajadzīgu papīru. Būtu pietiekoši, ja tās saņemtu tikai informāciju par pasākumu.

Uzklikšķini!Aprīlis sācies ar iespaidīgu temperatūras lēcienu. Rīgā šodien bija +17°C, bet saulītē pat visi +20°C. Attiecīgi, sniegs visur sācis intensīvi kust, ūdens līmenis visās upēs ir palecies un tā līmenis sasniedz 2 - 3 metrus virs vasaras normas. Taču ūdens temperatūra kāpj lēni. Parasti šajā laikā tā ir vismaz + 3 līdz +4°C, šogad - tikai nedaudz virs 0°C. Attiecīgi, zivju aktivitāte upēs vēl nav sasniegusi kulmināciju.
Pirmās pozitīvās ziņas saņemtas no Ventas. Guntis K. informēja, ka ūdens lēni sāk kristies, pēc augstūdens perioda LM rajonā noķerti pirmie laši un taimiņi, pamazām uzlabojas vimbu cope.

Dīķis nupat ir atbrīvojies no ledus, visapkārt par savām vietām cīnās pīļu pārīši, seklajās vietās saulītē jau gozējas karūsu bariņi. Izskatās, ziema karūsām ir pagājusi bez izteiktām problēmām, tagad atliek izvairīties no vārnu un kaiju uzbrukumiem. Dārzā parādās pirmie pavasara ziedi un, attiecīgi, manu kolekciju papildina dažas pavasarīgas bildītes. Ja tādi apstākļi turpināsies visu nedēļu, dārzs būs sauss, un 11.aprīlī iecerētajam foreļu spiningu testa pasākumam būs īstais laiks.
 
05. 04. 2009.

  Seko jaunumiem Facebooktwo comments

JK JK - 06-04-’09 11:49

Ir jau arī uz vietām un laikiem izmaiņas.
25.punktā namainot datumus arī kanālos un caurtekās var copēt no 1.maija. :-)

armands armands - 06-04-’09 09:15

Mani interesē tas foreļu spiningu pārbaudes pasākums 11.aprīlī, par kuru bija informācija arī zive.lv. Kā var pieteikties un cik tas maksās.

Foreļu spiningi ir sarūpēti, tuvākā laikā varēšu publiskot firmas un modeļus. Vēl tikai jāprecizē pasākuma datums. Vai nu 10. aprīļa, vai 11. aprīļa pēcpusdienā, precīzais laiks būs skaidrs otrdien. Dalība būs bezmaksas. Interesentiem ieteicams pieteikties līdz ceturtdienai pa tel. 29517507(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.