Foreļu spiningu testi

Iepriekš minētie foreļkātu testi notika laukumā - kāti tika novērtēti vizuāli, pēc tam izmēģinājām tos darbībā - izpildot metienus dažādos attālumos novietotos mērķos ar dažāda smaguma atsvariņiem un dažādām auklām.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!
4 firmas bija uzticējušas man izmēģināšanai dažādus līdz 220cm garus spininga kātus, kurus tās šogad vai nākošgad piedāvās tirgū kā piemērotus foreļu spiningošanai. Izmēģinājām sekojošus kātus:
Gatti - SRX 600-27A, Gatti SRX 761-2M7, ABU Garcia Conolon Classic CCS UL-2, Hardy Greys G-Lite Spin 6', Berkley Muscle Spin 5' 6" 4-pcs, Berkley Series 1 IM6 3-pcs SES 703L,
Salmo Trout Spinning 210cm, Salmo Grand Target 213 cm, Salmo Grand Galaxy IM9 225cm, JST Fast action 180cm.
Visi spiningi bija 50 - 100 Ls cenu klasē, izņemot Gatti kātus, kuri bija "Hand made in Italy" un, attiecīgi, vismaz par 50 % dārgāki. Tā kā tie bija nekoomerciāli testi, tad tikai īsa informācija par maniem iespaidiem.
Pārbaudījām, galvenokārt, kātu uzvedību 3, 5 un 7 gramu smagu atsvariņu dažāda veida metienos mērķī 12 - 20 metru attālumā.
Uzreiz jāatzīmē, ka ļoti svarīgu lomu spēlēja lietotās auklas diametrs. Dažiem kātiem bija sīkāki caurlaides riņķi, lai veiktu sekmīgu metienu ar 3 gramīgu atsvariņu, tie bija jākomplektē ar auklu tievāku par 0,20 mm. Testos pielietotās monoauklas bija diapazonā no 0,16 līdz 0,22 mm.
Kopumā kāti bija ļoti līdzīgi, - vairāk vai mazāk katrs piemērots noteikta diapazona darbībām. Hardy un ABU Garcia modeļi bija nedaudz mīkstāki un, attiecīgi, lēnāki, ar jūtīgāku spicīti. Izpildot asākus metienus, piemēram vējainos apstākļos, tādos kātos parādās liekas kāta svārstības, kuras samazina attālumu. Tomēr tie var būt pietiekoši labi, lai darbotos nelielās upītēs, kad metienu attālums nepārsniedz 10-15 mattālumā. Vēl papildus vajadzētu pārbaudīt kātu uzvedību ar supertievām pītajām auklām, kad kāta svārstības var nospēlēt sliktu lomu.

Pirmo reizi rokā turēju Gatti spininga kātus, kuri atšķirībā no pārējiem, kuri gandrīz visi ir izgatavoti Ķīnā, tiek marķēti ar uzrakstu "roku darbs Itālijā". Tie izcēlās gan ar nelielo svaru, gan ar to, ka ar tiem bija viegli izdarīt precīzus metienus pat 20- 30 m attālumā. Manuprāt, Gatti kāti attaisno savu augsto cenu. Jo sevišķi garāki varianti varētu būt perfekti kāti vidēji lielām upēm.
Vistālākos metienus 30 - 40 metru attālumā visvieglāk bija izpildīt ar nedaudz smagāko Salmo Grand Galaksy, kuru varētu tikpat labi dēvēt par vieglu līdaku kātu. Tomēr jāpiebilst, ka JST kāts bez nosaukuma, tāpat arī mana ciemiņa Bruno privātais pārveidotais Svendsena firmas foreļu spinings nebija nemaz sliktāks. Kopumā, izmēģinot dažādus spininga kātus, vienojāmies kopīgā secinājumā, - ar atbilstoši apgūtu metienu tehniku veiksmīgi var darboties ar gandrīz jebkuru kātu, ja vien to pielieto atbilstoši situācijai un daudzmaz pareizi nokomplektētu ar atbilstošu spoli, auklu un vizuli.
 
12. 04. 2009.

  Seko jaunumiem FacebookOne comment

Linda Linda (Email ) - 18-04-’09 19:10

Labi uzrakstīts “4 firmas bija uzticējuša man izmēģināšanai dažādus līdz 220cm garus spininga kātus”. Sanāk tā, kā citas firmas neuzticas, vai nu viņas Latvija nepastav. Vareji jau paņemt tikai Salmo kātus, un uzrakstīt kā mums ir viena firma kura var iedot izmeģināt.%-) Nu jā, labaku kātu mums nav. P.S. Kaut es nesaku kā kāti kuri bija testēti ir “šrots”.

Vārdu “uzticēt” latviešu valodā lieto dažādos kontekstos. Runāt par neuzticēšanos nav nopietni. Varbūt kāda firma nezināja par šādu iespēju. Varbūt neuzticējās, – runa taču ir par smalkiem kātiem, kuru katra cena ir pat 200 lati. Bet varbūt uz vietas nebija nekā interesanta, ko piedāvāt. Tam nebija nozīme, jo pasākumam nebija komerciāla ievirze. Tādus privātus “testus” var veikt katrs. Nekas apšaubāms nebūtu, pat ja tikai viena firma, gribēdama noskaidrot manu viedokli, uzticētu (iedotu) man izmēģināt kādu savu izstrādājumu. Ja man būtu izdevība tajā pašā reizē padarboties arī ar citiem kātiem, varētu sniegt savu viedokli arī par citu firmu modeļiem.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.