Copes sezona atklāta

Uzklikšķini!Savu pirmo copi vaļējos ūdeņos lieliskos laika apstākļos atklāju vakar. Piedalījos lieldienu pasākumā, kurā ar mušiņu vajadzēja noķert nārstam nobriedušās varavīksnes foreles. Vienlaicīgi gan skaista cope, gan derīgs un vajadzīgs darbs. Atpūtas brīžos pamēģināju piemānīt arī kāds citas zivis. Ne visas reaģēja aktīvi. Interesi par sīku mušīņu izrādīja zelta ālanti, kuri samērā aktīvi cirkulēja augšējos ūdens slāņos. Tajā pašā laikā uz mušu nekādi nereaģēja karpas. Tās laiski sildījās saulītē un par ēšanu, izskatījās, pat nedomāja. Diemžēl, neizdevās atrast un noķert kādu meža vimbu. Visticamāk, tās vēl nav aktīvas.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Toties foreļu cope bija skaista, lielākie varavīksnes foreļu eksemplāri bija ap 3 kg. Vēlreiz dabūju pārliecināties - zivis, kuras nobriedušas nārstam šajā pavasarī, nav enerģiskas cīnītājas. Pusotru kilo smaga neauglīga forele (tā ir izteikti gaiša) cīnās nesalīdzināmi enerģiskāk kā nārstam nogatavojusies trijniece. Uz forelēm efektīvākās bija uz lieliem āķiem sietas lašu mušas ar minimālu apspalvojumu.
 
12. 04. 2009.

  Seko jaunumiem Facebookthree comments

zinu zinu - 16-04-’09 15:36

ka divas netiks slēgtas bet ‘iekonservētas’. Tas maksās lielu naudu no valsts kases par sargāšanu. Paldies Nekā personīgi un Vējoņa kungam. Tik naudas darbiniekiem ta nav un laikam nebūs!!!

Bebrs Bebrs - 15-04-’09 08:52

Atkal pavīd runas par zivsaimniecību slēgšanu. Kā īstenībā ir?

k3 k3 - 12-04-’09 10:56

Karpas uz mušu ķerās, bet ne pa dienu, kad sildās saulītē. Kā noriet saule, tad uzreiz sāk aktīvi baroties. Nu gluži kā vasarā.

Neizslēdzu, ka tavs novērojums par copi vakarā ir spēkā arī agri pavasarī, kamēr auksts ūdens. Būs kādreiz jāpārbauda. Pieņemu, ka tavos platuma grādos Kurzemes pusē šodien ūdens ir siltāks un arī karpu aktivitāte ir citāda. Vietās, kur es copēju, ūdens temperatūra vakar bija vēl tikai kādi +3°C grādi. Kad ūdens kļūst siltāks, tai skaitā vasarā visbiežāk esmu ķēris pa dienu.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.