CIPS kongress Drēzdenē

16 - 19.aprīlī biju Drēzdenē, Vācijā, kur notika kārtējais 30-ais CIPS kongress. Vienlaicīgi ar kārtējā 2010. gada kalendāra pieņemšanu notika jaunu valstu uzņemšana par biedriem un jaunā CIPS prezidija un attiecīgo starptautisko federāciju vadības vēlēšanas. Kongresā par CIPS biedru uzņēma Kazahstānu, tā uzreiz apņēmās šogad organizēt spiningošanas pasaules čempionātu. Citu pretendentu šogad nebija. Latvija bija iesniegusi piedāvājumu 2011.gadā Rīgā organizēt kārtējo CIPS kongresu. Jautājumu atlika uz 2010. gada kongresu, jo parādījās līdzīgi priekšlikumi no Dakāras un Dubaijas. Aizklātās vēlēšanās Dakāra (Senegāla) izcīnīja tiesības CIPS kongresu organizēt 2010 gadā, bet rezultātus sacensībā starp Apvienotajiem Arābu Emirātiem un Latviju paziņos kongresā Dakarā. Rīga var cerēt uz pozitīvu iznākumu, taču tikai, ja viens no arābu šeihiem neturēs solījumu CIPS ziedot vienu miljonu eiro.

Tā iznāca, ka vienīgās pārsēšanās laikā Frankfurtes lidostā iestrēga mana bagāža ar visiem kongresa materiāliem. Pēc dienas visu saņēmu bez problēmām..

Flikr-ā izvietoju albūmu, kurā var redzēt vismaz daļu no kongresa norises.

Kongresā, zinot ka daudzās valstīs "dabas draugi" diezgan agresīvi cenšas panākt makšķerēšanas aizliegšanu, zinātniskajā konferencē vadmotīvs bija saistīts ar makšķerēšanas vietu mūsdienu sabiedrībā. Pazīstami zinātnieki uzstājās gan par filozofiskiem un morāles jautājumiem, gan par mūsdienu makšķernieku iespaidu uz zivju krājumiem.

Eiropas Parlaments, lai samazinātu kormorānu ietekmi uz zivju resursiem, esot pieņēmis rezolūciju par kormorānu pārvaldību European Parliament resolution of 4 December 2008 on the adoption of a European Cormorant Management Plan to minimise the increasing impact of cormorants on fish stocks, fishing and aquaculture.
 
20. 04. 2009.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.