Joprojām bez uzlabojumiem ekonomikas frontē

Pa šo starplaiku situācija valsts pārvaldē un arī ekonomikā kopumā joprojām pasliktinās. Pēc tam, kad 2 nedēļas aģentūrā bijām kalkulējuši jūnija mēnesim un turpmākam periodam trīs dažādus scenārijus ar budžeta samazinājumu līdz pat 40%, nupat saņēmām paziņojumu, ka pieejamie līdzekļi valsts kasē jau maija un jūnija mēnesī būs tikai 85% apjomā no plānotajiem. Ja aģentūras zinātnieku lielai daļai kā kantora darbiniekiem smagākais scenārijs nozīmē kā minimums algu samazinājumus un piespiedu bezalgas atvaļinājumus, zivju audzētavas šādu "ekonomijas" paņēmienu pilnā mērā pielietot nevar. Tās strādā nepārtrauktā režīmā. Lai pilnībā nelikvidētu zinātnieku potenciālu, nekas cits neatliek, kā "taupības" režīmu ieviest vēl lielākā audzētavu skaitā. Ja sekos vēl kādi budžeta samazinājumi, nonāksim situācijā, kad gandrīz viss aģentūras budžets būs jātērē tikai, lai apsargātu aģentūras rīcībā nodotos valsts nekustāmos īpašumus. Ja kādu laiku atpakaļ bija doma, ka tuvākā nākotnē lielāku finansiālu atbalstu varētu gūt no Latvenergo maksājumiem, diskusijas valdībā par nepieciešamību jebkurus līdzekļus izmantot taupīgi un pirmkārt, lai segtu visa veida iztrūkumus valsts budžetā, šo ideju padara par diezgan nereālu. Kārtējā MK sēdē premjers esot uzsvēris, ka nākamajos gados, salīdzinot ar šo gadu, bez "nopietna pamatojuma" budžeta palielinājumu nebūs.

Uzklikšķini!Šodien izmantoju savu pirmo bezalgas atvaļinājuma brīvdienu, lai līdztekus darba jautājumiem ar mušiņmakšķeri pārbaudītu, kā ir mainījusies karpu attieksme pret mušiņām. Apstākļi bija patīkami, - ūdens temperatūra dīķī ir sasniegusi jau 8°C, gaisa temperatūra bija kādi 15°C, bija jūtams viegls ZR virziena vējiņš. Laikam arī tādēļ rezultāti nelika ilgi gaidīt - īsā laikā pārliecinājos, ka viss notiek, un uz nelielu slapjo mušiņu nomedīju pāris trijnieces.
 
23. 04. 2009.

  Seko jaunumiem FacebookOne comment

zivkopis zivkopis - 28-05-’09 08:29

Kāpēc tu domā, ka ideja par Latvenergo maksājumu izmantošanu, lai uzlabotu audzētavu finanses ir nereāla?
Tā ir reāla tikai esošā pamatbudžeta ietvaros uz visu valsts kopējo nepieciešamo tēriņu fona. Šodienas apstākļos maz cerību, ka to varētu dabūt kā iezīmētu maksājumu. Zemāk citēju, ko jau 2008.gadā rakstīja Gatis Kokins.
G. K. Naudas iezīmēšana nekādi nepalīdz valsts budžetam [būt nesagrautam]; tas ir anahronisks koncepts, kas valdošajai koalīcijai palīdz turpināt uz arvien neefektīvāku valsts pārvaldi vērstu ekonomisko politiku. Speciālais budžets ir jālikvidē, un 2009. gada valsts budžetu es ieteiktu veidot bez jebkādas iezīmētās naudas pazīmēm: izdevumu pozīcijas budžetā vajadzētu plānot vienīgi izejot no sabiedrības vajadzībām un liesas valdības principiem.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.