Norvēģijas iespaidi

No 11. līdz 18. maijam ar GK, NG, JS un vēl dažu paziņu grupu kārtējo reizi pabijām Norvēģijā, jau ierastajā vietā Lavsnes ciematā, bāzē ar nosaukumu Zanzibar Inn. Laika apstākļi bija gandrīz ideāli, nupat bija beigušās vētrainas dienas, pirmās divas dienas valdīja pelēks un lietains laiks, pēc tam laiks noskaidrojās un sākās sauļošanās režīms.
Labākā cope, izrādījās, bija tieši pirmajās lietainajās dienās. Copējām tādā svētdienas makšķernieku stilā, daudz nemeklējām, bet braucām uz pārbaudītām vietām fjordos. Iespējams, tādēļ zivju netrūka, tomēr izcilu lomu nebija. Ja neskaita 13 kg un citas nedaudz mazākas mencas, kuras, atšķirībā no citām reizēm, atradām, neizbraucot ārpus fjordiem. Arī citas makšķernieku grupas fjordos 30 m dziļumā bija atradušas pieklājīgas 10 - 12 kg smagas mencas. Saidas un pikšas 2 - 4 kg svarā, tāpat jūras asari lomos gadījās tikai gadījuma pēc. Kā visi stāstīja, saidas ķērās, galvenokārt, kad, mainot copes vietu strauji sāka ietīt pilkeri.
Lai tie, kas te bija pirmo reizi, izbaudītu okeāna viļņošanos, organizējām arī braucienu ar lielāku laivu un gidu uz dziļjūras copi. Taču, kad dziļums sāka pārsniegt 200 m, izrādījās, ka mūsu inventārs nav īsti piemērots tādiem dziļumiem, - pilkeri par vieglu, auklas par īsu. Pie tam gan mēs, gan gids ātri nonācām pie secinājuma, ka cope todien ir galīgi vāja. Kad bija norauti daži skaistākie 500 - 700 g mānekļi, griezāmies atpakaļ. Lomā bija tikai nedaudzas pāris kg smagas jūras līdakas un vēdzeles.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Pēdējā dienā mūsu speciālisti - pavāri ar skaudību noskatījās, ka viena laiva ar čehu copmaņiem atveda vienu šim rajonam nopietnu plekstveidīgu zivi, vēlāk bāzes saimnieks teica, ka tā esot bijusi 15 kg smaga. Mēs uz plakanajām nemaz nepamēģinājām. Lai tās varētu noķert, jādarbojas specifiskās, smilšainās vietās, ar atšķirīgām metodēm un pareizu noskaņojumu. Līdzīgi, kā mēs Baltijas jūrā ķeram plekstes.

Tuvākā laikā pogā.lv varēs redzēt arī lielāku bilžu albūmu, kurš radās šī ceļojuma laikā.
 
24. 05. 2009.

  Seko jaunumiem Facebookfour comments

to JST to JST - 26-05-’09 18:52

Tur Tev taisnība.

to Eksperts holbergs to Eksperts holbergs - 26-05-’09 08:19

Latviešu copmaņi milzīgās mencas fjordos velk vasarā. Pagājušogad jūlijā no 10-23kg. Tas pats aizpagājušo vasar augustā. Vietējie zvejnieki savukārt visvairāk mencas zvejo maijā. Ne janvārī, ne martā neesmu noķēris nevienu prātīgu izmēru…:)
To esmu dzirdējis, taču tikai attiecībā uz Tromso rajonu, kas ir kādus 1000 km tālāk uz ZA.

AGA AGA - 25-05-’09 11:36

Jāni!
Vai barucāt ar auto vai lidojāt. Ja nav noslēpums, cik uz vienu cilvēku tas prieks izmaksāja?
Paldies

Visi lidojām, no lidostas uz bāzi un atpakaļ mūs veda speciāli pasūtīts busiņš. Laivas lielās, ar visām ekstrām, izmantojām ar rezervi – viena uz 2 – 3 cilvēkiem. Mūsu izmaksas, ieskaitot pasūtītu izbraukumu kopā ar gidu, bija aptuveni 490 ls. Neskaitot ēdamo un citus sīkus izdevumus, piemēram, atspirdzinājumiem. Normāli būtu jārēķinās ar 400 – 500 ls.

Valdis Holbergs Valdis Holbergs (Email ) - 25-05-’09 09:36

Interesanti, ka vasarā fjordos tik lielas mencas ir liels retums. Norvēģu copmaņi stāstīja, ka milzīgās mencas nāk iekšā fjordos ziemā.

Mēs speciāli braucām maija vidū, jo gribējām pārbaudīt šo versiju. Daļēji tas apstiprinājās.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.