Sanāksme, sanāksme

Latvijas sporta darbinieku spice 16. jūnijā, tai skaitā arī LOK, bija organizējusi sporta aktīva sanāksmi - ārkārtas sēdi, lai ar kolektīvu aicinājumu vērstos valdībā un lūgtu saglabāt esošo finansējuma līmeni sporta skolām. Izrādās, IZM šo skolu 2. pusgada budžetu ir būtiski samazinājusi. Savdabīga sanāksme ar veciem laikiem raksturīgu ievirzi - ministrijas pārstāvji, kuriem būtu jāpārredz spēles laukums un jāpiedāvā konkrēts plāns, nepiedāvāja kādu savu risinājumu, kā tā plāno sadalīt esošos līdzekļus apstākļos, kad naudas visiem trūkst, bet aģitēja, lai sabiedrība griežas pie valdības, cerot, ka tādā veidā no citu ministriju patukšajiem makiem izdosies izvilināt kādu nopietnu summu. Man tas izskatījās kā panaivs mēģinājums atrast kādu sporta sektoru, kurš būtu gatavs pieteikties par pašnāvnieku un upurēties citu labā. Jo vadoņi atkal grib būt labi pret visiem un negrib uzņemties atbildību par pašu attīstīto projektu kopumā. Šajā kontekstā uz veselības ministra Eglīša demisijas fona man patika vakar TV izskanējusī daktera Pētera Apiņa (viņš ir arī LOF prezidents) doma, ka veselības ministrijas vadību varētu uzņemties Gundars Bērziņš, kurš bagātajos gados uzbūvēja šo monstru.

Vakar piedalījos vēl vienā sanāksmē, - publiskajā apspriešanā, kura bija veltīta gandrīz nobeigtajam projektam "Dabas lieguma "Babītes ezers" dabas aizsardzības plāns (DAP)".
Laikam, man radušies kaut kādi aizspriedumi pret formālām sanāksmēm, kuras jo bieži, kā tas bija arī šajā gadījumā, notiek tāpēc, ka to paredz likums. Kādreiz to diktē arī vienkārša vēlme izvairīties no personīgās atbildības, pāradresējot to kādam iedomātam kolektīvam - sapulcei. Tāpēc uzkrītoša likās DAP projekta autoru nevarība, kad bija jāatbild uz jautājumu, kas un par kādu naudu realizēs visas tās labās idejas, kuras iestrādātas plānā. Jautājums radās tāpēc, ka par galveno Babītes ezera izmantošanas mērķi DAPā tiek definēts ornitologu izvirzītais, proti, Babītes ezers būs kā ūdensputnu lizdošanas vieta, kaut gan, manuprāt, saimniecisko apriti tur varētu balstīt tikai uz legālu zvejniecību, makšķerēšanu un medībām.
Tas, ka izpaliek skaidra atbilde uz, manuprāt, primāro finansēšanas jautājumu, ar lielu varbūtību ļauj prognozēt, ka DAP paliks MK noteikumu līmenī ( nav jaunums, ka nereti tiek pieņemti MK noteikumi, kuros paskaidrojumu rakstā ir ierakstīts, ka valsts finansējums nav nepieciešams) un izpilde aprobežosies ar formālu atļauju izsniegšanu likumpaklausīgajiem, lai tie patvaļīgi nepārkāptu DAP noteiktos saimniecisko aktivitāšu ierobežojumus. Kopumā - nez vai prātīgs privātīpašnieks tērētu savu naudu, lai pasūtītu skaistas būves projektu ar domu, ka naudu gan jau kaut kur un kaut kad dabūs.
Pieļauju, ka pēc publiskās apspriešanas DAPā tiks papildus iestrādāta nepieciešamība izveidot arī kaut kādu atsevišķu šī dabas lieguma apsaimniekošanas administratīvu vienību, kaut vai Ķemeru nacionālā parka ietvaros.
 
18. 06. 2009.

  Seko jaunumiem Facebookfour comments

??? ??? - 02-07-’09 15:45

Vai nevarat pastāstīt, kas notiek ar audzētavām, vai tās tiks privatizētas? Cik apmēram varētu viena maksāt?
Pacentīšos tuvākās dienās dot pilnīgāku situācijas aprakstu un atbildi.

Gunārs Gunārs (Email ) - 18-06-’09 10:09

Ak , jā, mans tel. 29943895
Gunārs
Ceru, ka viss ir OK.

Gunārs Gunārs - 18-06-’09 10:06

Labdien, Jāni!
Vai Jūsu piedāvājums par eholotes kronšteinu(citāts ir zemāk) vēl ir spēkā? Atgriezos LR un labprāt to izmantotu.Diemžēl esmu “pasējis” Jūsu tel. Nr., tadēļ nevaru sazinaties ar Jums tieši. Būšu rīt, t.i., piektdien un svētdien dienas pirmajā pusē Rīgā.
Ar cieņu,
Gunārs

Tēma: S.O.S.

jst, Gunciks, 16.02.2009 23:30

Par atbildēm. Ko lai dara, ja daži nezin vecu interneta forumu atziņu – pirms uzdod jautājumu, noskaidro, vai atbilde nav jau atrodama internetā.

Ja problēma ir vēl aktuāla, varu aizdot uz 100 gadiem nelietotu vecā labā “Fishin’ Buddy” kronšteinu stiprināšanai pie laivas. :)
Tēma: S.O.S.

Gunciks, Jst, 16.02.2009 22:43

Skumji, ka uz vaijebkādu “pelēkās “renģēdāju”“ makšķernieku saimes jautājumu spējat tikai birokrātiski tēvišķi pamācīt pašiem meklēt informāciju gov un Jūsu majas lapās. Biju augstākās domās par Jums.

Mamuts Mamuts - 18-06-’09 09:43

Babītes ezera dabas aizsardzības plāns?… vai tad ar šito nepietiek? http://www.dap.gov.lv/public/files_uploa.. – 2000.gadā pieņemts dokuments, ko tad tur vēl vairs vajag? Kārtējo reizi pārliekas birokrātizācijas rezultātā jāveic bezjēdzīgas darbības, lai tik kādam būtu, ko darīt.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.