Par copi Daugavā pie Kokneses

Laiks pēc Latvijas čempionāta spiningošanā Koknesē, kurš notika 20. jūnijā, paskrēja ātri, palikuši tikai daži secinājumi, kurus cenšos restaurēt.
Pirmais - dalībnieku lomos zivju šogad bija vēl mazāk kā pērn. Visi sūkstījās par to, ka, līdzīgi kā pirms nedēļas notikušajās sacensībās "Kokneses zandarts", neizdevās atrast normālus zandartus, pārsvarā ķērās zemmēra zivtiņas. Lai gan par laika apstākļiem nevarēja sūdzēties - mākoņains, viegls DR vējš, arī straume parādījās, jo Aizkraukles HES tieši tajās dienās sāka būtiski samazināt ūdenskrātuvē ūdens līmeni. Salīdzinot ar pirmo kārtu Liepājas ezerā, dalībnieku lomi bija vismaz divas reizes vājāki.
Pēc vietējo nostāstiem varēja saprast, ka ūdenskrātuvē arvien lielāku iespaidu atstāj pastiprināta nogulšņu veidošanās. Vietās, kur kādreiz bija akmeņains un gliemežnīcām klāts dibens, šobrīd ir relatīvi bieza nosēdumu kārta. Nav izslēgts, ka straume šurp atnes tikai sīkās zivis, bet lielās zivis sāk izvairīties no šī rajona un palikt upes augšteces posmos, kur ir pastāvīga straume un labākas nārsta vietas, un mazākā skaitā no nārsta vietām nolaižas pa upi uz leju.
Eksistē arī cita versija - sportisti pārāk aizrāvušies ar znadartu copes klasiku - sīko mānekļu pielietošanu tradicionālajās vietās. Bet lielākās zivis pārvietojušās uz citām vietām, pie tam nav izslēgts, sāk orientēties uz lielākām ēsmām. Šādu pagriezienu spiningotāji ir novērojuši Volgā - lielākas zivis barojas retāk un brīžiem ņem tikai lielus, pat 15-20 cm garus mānekļus.
 
03. 07. 2009.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.