Par reformām, kuras sagaida aģentūru

Joprojām neskaidrs ir jautājums par zivjaudzētavu likteni. Dažas atziņas, kuras varētu skart audzētavu likteni, ir atrodamas Funkciju audita komisijas II sēdes ( 2009.gada 6.maijā ) protokolā.
Uzklikšķini!P.Salkazanovs (Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes pārstāvis). Iebilst pret kapitālsabiedrību veidošanu, jo tās mērķis ir gūt peļņu, bet pārvaldes funkciju īstenošanas nevar būt peļņas gūšanas avots.
M. Golubeva - Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisijas pārstāve. Atbalsta uzskatu, ka kapitālsabiedrības veidošanas šajā jomā nav nepieciešama, jo visu, ko var privatizēt, ir jāprivatizē. Aktualizē jautājumu par nepieciešamību veikt laikietilpīgus funkciju auditus. P.Salkazanovs. Uzsver nepieciešamību kapitālsabiedrība funkcijas deleģēt privātā sektora uzņēmējiem. G.Veismane. Pateicas audita grupai par darbu un uzsver, ka ir gatavība nodot funkciju privātiem uzņēmējiem, bet līdz šim nav pieprasījums šādas funkcijas īstenošanai.
Ņemot vērā visu izklāstīto un, it kā vakardienas sēdē pieņemto, MK 14. jūlija sēdes protokollēmuma projektu, jāsecina, ka, visticamāk, aģentūra tiks reorganizēta, bet audzētavas nodotas VAS "Valsts nekustāmie īpašumi", ar mērķi tās sagatavot privatizācijai ( bet varbūt ilgtermiņa nomai ?!?). Tagad viss ir atkarīgs no tā, kādu rīkojumu šajā sakarā sagatavos ZM.

Valsts pārvaldes funkciju izvērtēšanas rezultāti par ZM.
'Kopsavilkumā' var redzēt apkopojumu par visu ministriju un tām padoto institūciju funkcijām, to izmaksām un darbinieku skaitu katrai funkcijai, iespējamo budžeta samazinājumu un priekšlikumus funkciju turpmākai izpildei (likvidēt, turpināt, u.c.).
Lauku avīzē 16. jūlijā publiskotas zemkopība ministra J. Dūklava domas. ...Tā, piemēram, ja ir izvēle maksāt valsts naudu par zivju mazuļu audzēšanu vai tomēr atstāt vairāk naudas slimnīcām, grūti aizstāvēt, kādēļ naudu vajag zivīm.
Dienas Bizness 17. jūlijā. Šoruden tiks likvidēta Zemkopības ministrijas(ZM) pakļautībā esošā Zivju resursu aģentūra... Par to Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvjus informēja ZM valsts sekretāre Dace Lucaua.

Starp citu, Valsts kancelejas sagatvotajā apskatā "Informācija un analīze par valsts pārvaldes izdevumiem" ir konstatēts, ka ZM ir viena no ministrijām, kurā salīdzinoši visvairāk amatu saimju ( 13 no 16 ), kurās sasniegts vai pārsniegts privātā sektora kopējā atalgojuma līmenis.
Kādā vecākā pētījumā, kas apkopots "Pārskatā par vidējo REGULĀRO darba samaksu valsts tiešās pārvaldes iestādēs" (uz 2008.gada 1.februāri), var redzēt, ka vidējā regulārā darba samaksa LZRA bija 438 ls ( 202 nodarbinātie), bet gandrīz visaugstākā Latvijā bija Zemkopības ministrijā, kurā 306 darbinieki saņēma vidējo algu 1044 ls apjomā.

P.S. Šodien, 20.07. ZM uzzināju, ka viss nav tik viennozīmīgi, - žurnālisti (un arī "draugi") meklē sensācijas un, izraujot no fona, "atrod" tās jebkurā augstu amatpersonu izteikumā. Par aģentūras tēmu tuvākajās dienās notiks nopietnas sarunas ar nozares augstākajām amatpersonām. Jāgatavo priekšlikumi un jārēķinās ar to, ka aģentūras 2010.gada budžets tiks samazināts, cik sapratu, vēl par kādiem 250 tūkst. latiem.

Ievērības cienīgs precedents, varbūt arī paraugs varētu būt VSIA izveide, kura aprakstīta Latvijas Vēstnesī publiskotajā rakstā "Pašreiz norisinās valsts aģentūras „Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra” (VĢMA) un Bīstamo atkritumu pārvaldības valsts aģentūras (BAPA) likvidācija un ir nodibināta valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” (VĢMC)."
 
15. 07. 2009.

  Seko jaunumiem Facebookeight comments

kurzemnieks kurzemnieks - 24-07-’09 14:31

Atdod man Pelčus un viss būs OK. Ja būtu garantēts valsts pasūtījums, es to sarūsējušo audzētavu sataisītu ātri. Pēc tam audzētu visādas zivis un pildītu valsts pasūtījumus. Tikai, kas tev deva!

Valdis Valdis (Email ) - 24-07-’09 11:58

Diemžēl nozarei valdībā nav atbalsta.Savu nekompetenci,vai interesi šobrīd priekšstāvji paliek itkā zem mistiskām ārpus Latvijas esošām organizāciju prasībām.Naudas maz,būšot vēl mazāk,tad kāpēc vajag muļļāties!Uz pārējā traģisma fona/izglītība,veselības aizsardzība,drošība,bezdarbs u.t.t/audzētavu jautājuma atrisināšana tāds sīkums vien ir,tātad kungi,parādiet rīcībspēju,uz priekšu!

Bebrs Bebrs - 24-07-’09 09:00

Mjā, galīgs pīī.. Ventā lašveidīgajām zivīm būs grūti laiki, ja Pelči nepavairos tad daudzu gadu darbs būs vējā. It īpaši ja ņem vērā kontrolējošo dienestu patreizējo kapacitāti. Nebūs ne nārsta vietu diennakts sargāšanas, ne viesinspektori, būs galīgs pīī….

Valdis Valdis - 23-07-’09 19:45

VSIA bez privātā kapitāla tā ir īslaicīga agonija, ņemot vērā lielos audzētavu uzturēšanas izdevumus, neprognozējamās valdības iniciatīvas, u.t.t!

Varu piekrist, ražošana valsts pārvaldes ietvaros nav efektīva. Taču valsts, pareizāk gan politiķi, nevar izšķirties – agonēt vai pakļauties populistiskajiem lozungiem vērstiem pret privatizāciju. Domāju, ka daudzi zin, ka esošais nav normāls risinājums, bet baidās, ka sliktajā ekonomiskajā situācijā vēlēšanās tauta viņus nesapratīs. Tādēļ pakļaujas nevis racionāliem apsvērumiem, bet vairāk uzklausa skaļāk klaigājošos.

Valdis Valdis - 18-07-’09 09:49

Audzētavas jāpārdod,nav ko agonēt, varbūt vismaz kautkas saglabāsies atbilstoši profilam,pretējā gadījumā drupas!

Lidvaavere Lidvaavere - 17-07-’09 15:37

Te būs adrese. Kādi komentāri?
http://www.db.lv/rss/a/2009/07/17/Likvid..
Patīkami, vismaz, ka ir skaidrība un laiks, lai kaut ko izdomātu.

K3 K3 - 17-07-’09 11:14

Šodien jau raksts, ka aģentūru likvidēs. Tagad jāsāk interesēties Valsts Nekustamajos Īpašumos par privatizāciju.
Iepriecini mani un ieliec šī informācijas avota adresi.:-)

??? ??? - 16-07-’09 10:20

Vai tas viss nenozīmē to, ka audzētavas tomēr tiks prihvatizētas? :)
Visticamāk, ka galu galā valsts audzētavas tiks privatizētas. Nav izslēgts, ka pirmajā etapā būs centieni visus valsts audzētavu NĪ atdot nomā, lai saglabātu valsts kontroli pār šiem īpašumiem un, varbūt, gūtu arī kādu labumu.
Ja kādam ir interese par šo sfēru, tagad ir īstais laiks to nodemonstrēt.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.