« Pieņemti jauni Makšķe… | Home | Sestdien sākas čempio… »

SALMO Lietuvā

Sestdien un svētdien SALMO komanda pilnā sastāvā bija ciemos pie leišiem, izbraucot, Latvijā bija ap +2, bet jo tālāk Lietuvā braucām, jo aukstāks palika, mūsu galamērķis bija neliela pilsētiņa JEZDNAS, pa vidu starp Kauņu un Alitus, tur notika Lietuvas Makšķernieku līgas ziemas čempionāta 1. kārta.
Sestdien sacensību sākums bija nolikts uz 12, bet tākā dažādu iemeslu dēļ neviens no mums nevarēja atbraukt uz trenniņu iepriekšējā dienā, tad nolēmēm atbraukt kādu stunu ātrāk, lai pastaigātu pa ezeru, aprunātos ar vietējiem takuziņiem un vispār aklimatizētos.
Ārā bija ap -4 , uz ezeriņa, kas pēc izmērim bija uz pusi mazāks par M. Baltezeru, bija ap 50 vietējo makšķernieku, kuri vairāk vai mazāk sēdēja pa ezera vidu, aprunājāmies ar vairākiem aborigēniem un secinājām, ka viss uzsvars būs jāliek uz asarīšu ķeršanu, jo raudas ezerā esot, bet lomos trāpās ļoti reti, dziļums līdz 4, bet pamatā 2,5-3,5 m, atlika veikt nelielas korekcijas piesietajās mormiškās un un bijām gatavi darbam. Leišu komandas sabrauca ļoti laicīgi, priecēja saliedētais tiesnešu darbs, stundas laikā viņi ar mietiņiem un striķiem uztaisīja piecus lielus sektorus, novadīja dalībnieku izloīi un vispār radīja iespaidu, ka zin kas jādara. Lietuvā ziemas makšķerēšanas sports patreiz ir pagrimuma stāvoklī, nevis 'makšķernieku līmeņa, bet gan dalībnieku aktivitātes ziņā, pie mums nu jau trešo gadu ir vērojam patīkama jaunu komandu veidošanās tendence, kas palielina konkurenci un ceļ arī pašu makšķernieku līmeni, leiši, pie kuriem mēs gadus desmit atpakaļ braucām kā pie divas galvas augstāk stāvošiem sportistiem mācīties , savu attīstību šajā jomā ir pamatīgi nobremzējuši, ja ne apstādinājuši. Iemesls šādai sporta nīkuļošanai visticamāk ir tas, ka sporta dzīves organizatori grib uz sporta rēķina taisīt biznesu, ko darīt nedrīkst nekad, nav izteikta "garīgā" līdera, kas tautā popularizētu un skaidrotu sportu, tomēr ļoti ceru, ka arī tur šis process sāks kustēties, jo (no kautrības es nenomiršu) ar šo gadu arī es šo procesu nedaudz palīdzšū virzīt, jo sāku regulāri publicēties arī Lietuvas žurnālā, pie tam arī SALMO vadības nostāja ir tāda, ka sports ir jāatbalsta , tāpēc droši varu teikt, ka pēc gada - diviem situācija būs labāka.
Nu tad par sestdienu, pēc lomu svēršanas izrādījās, ka pat ar visu neslikto startu un savāktajiem 10 punktiem, tomēr esam 2. vietā, vienu punktu zaudējot vietējiem makšķerniekiem, to var komentēt dažādi, bet viens no visticamākajiem skaidrojumiem ir tas, ka mājās pat sienas palīdz, t.i. pazīstot ezeru, viņi netērēja lieki laiku zivju meklējumos vietās kur to nav. Vakarā vietējo dagtinis lietojot analizējām kļūdas, "mazinājām" mormiškas un izstrādājām komandas taktiku un tas nostrādāja, svētdien kopējais komandas starts bija tajā pašā līmenī, pie sarežģītākiem apstākļiem, auksts, ap -9 no rīta, vējš un nekaunīgi tiesneši, kas atklāti lobēja savējo komandu, pat tik tālu, ka pienesa aizmirstos karodziņus un urbjus, apkopojot rezultātus izrādījās, ka esam tomēr apgājuši konkurentus un 1. no trijām sacensību kārtām esam uzvarējuši. Individuāli labākā no mums bija mana mīļotā meitene Rita, 3 punkti(2+1) un 2. vieta kopvērtējumā, nākošais esmu es, arī 3 punkti (2+1), bet mazāks kopējā loma svars, paliku tikai 5. vietā, turpat ir arī Ivo, Guntis un Pēteris, komandas rezultātu deva kopējais stabilais rezultāts, mums pēc pirmās kārtas ir 22 punkti, tātad vidēji 2. vieta zonā .

Nākošais Lietuvas čempionāta posms būs 11. un 12. februārī, netālu no Kedaiņu pilsētas, toties Latvijas čempionāta 1. posms būs jau šajās brīvdienās, ceru, ka organizatori sektorus nospraudīs veiksmīgāk, kā pagājušo brīvdienu sacensībās, kaut gan pieļauju, ka tas bija darīts ar gudru ziņu, lai uz LČ būtu lielāka intriga. Gribētu aicināt visus šaubīgos, tos kuri it kā gribētu, it kā bailes, atbrauciet, paskatieties, sajūtiet maču gaisotni, tas ir baigais kaifs, pat tad, ja esi izgāzies, ir gandarījums par pašu pasākumu, pie tam Latvijas čempionāts ir ļoti prestižas sacensības, kurās šogad piedalīsies jau virs divdesmit komandām un tas jau ir nopietni.
 
16. 01. 2006.

  Seko jaunumiem FacebookOne comment

<span class='registered'>mirtins</span> mirtins - 16-01-’06 10:12

Sveix… kā bija ar lomiem(gr)? Es tiku uz copi tikai 7 dien, biju Daugavā. Tādu necopi esmu piedzīvojis baigi reti un ja pareizi atceros, tad pārvsarā tas saistās ar agro jaunību, jeb bērnību, kad ziemā copēju ar 0,18, 0,2 auklām un motili redzēju tikai tad, kad kāds no Rīgas atveda:) novēlu visu uz laika maiņu, ar milzīgu sarmu. Bet nu arī jautājums. Ko tādās reizēs darīt? Es izvēlējos skraidīt apkārt un noķēru tikai 3 asarīšus. Varbūt vajadzēja sēdēt uz vietas un “izstrādāt” vietu? Ar to domāju nourbt perspektīvo vietu (tās kantes jau no bērnības zinu) un tad tikai staigāt pa āliņģiem, cerībā, ka kādam asarim apniks lēkājošā mormiška un tas viņu apēdīs. Vai arī mainīt mormiškas? Vai tomēr barot. Es mēģināju iebarot, bet rezultātus tas nedeva, jo Daugavā tomēr ir straume, kas man domāt aizstiepj motili prom. Turklāt asa kante šo proceu vēl vairāk veicina.
Katrā ziņā pilnīgs bezceris. Pozitīvi, ka pierādījās smalkāku rīku priekšrocība. Strādāju ar 0.08 un mazu skrotīti ar vienu motilīti. Tēvs strādāja ar 0,1 un copi neredzēja.

P.S. Pirmo reizi izmēģināju florkarbonu… labs, ātri grimst, straume nenes prom, var strādāt ar mazākām mormiškām.Lomi bija normāli, zonu uzvarētājiem bija no 2 līdz 3 kilogrami asarīšu, sliktākajiem ap 600-700 gramiem, sarma bija arī Lietuvā, pietam ļoti liela, bet asarīši ņēma azartiski, kas mūs patiesi izbrīnija. Strādājot ar smalkiem rīkiem izteikta necope gan ir reta parādība, tāpēc gribētos domāt, ka asaru tur vienkārši nebija, jo vismaz mazajiem ēst vajadzēja. Tomēr kaut kas dabā notiek, ja solītais aukstums tiešām atnāks, tad zivis to jau izjūt un lielo asaru copi tas varētu iespaidot. Es tomēr esmu zivju meklēšanas piekritējs, nevaru nosēdēt vietā kur neķerās, ar iebarošanu, prtecīzāk motiļa palaišanu straumē, var panākt īslaicīgu efektu, ja vēl motili sajauc ar smilti un barotavu atver uz grunts, tad efekts ir lielāks, tomēr šajā virzienā ir jāstrādā. Zinu, ka dažos mačos tai pašā Baltezerā, kad ir liela straume, 4 m dziļumā cītīgi lādējot motili no augšas pēc kāda laika zem āliņģa salasās ļoti daudz pliču un arī asaru un ja tu saki, ka varēji dabūt līdz dibenam mazu mormišku, tad jābaro ir obligāti, var to darīt pēc vēdekļa principa, baro augšējos caurumus, ķer vairākos zemākos.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.