Trondheima 2009

Uzklikšķini!Pagājušās nedēļas vidū biju Norvēģijā, Trondheimā. Tur risinājās viena no lielākajām Eiropas akvakultūras izstādēm AquaNor 2009. Lai gan pie mums Latvijā viss, kas saistīts ar zivju audzēšanu, risinās klusi un mierīgi, pasaulē šī sfēra strauji attīstās. Attīstoties gan jaunu zivju sugu audzēšanai, gan visdažādākajām ar zivju audzēšanu un pārstrādi saistītajām tehnoloģijām un tehnikai. Par iemeslu kalpo tas, ka pasaulē samazinās zivju resursi okeānos un jūrās, bet jūras produktu (seefood) patēriņš pārtikā pieaug nepārtraukti. Vienlaicīgi akvakultūrā gan eksistē, gan ik pa brīdim parādās neatrisinātas vai grūti pārvarāmas problēmas. Pie svarīgākajām tiek minētas vairākas. Tās ir visdažādākās infekcijas, kuras apdraud zivis audzētavās un šo biznesa sfēru padara visai riskantu. Kā tipisks piemērs tiek minēta milzīgā Čīles lašu industrija. Tikpat svarīga problēma ir zivju barības ražošana, tajā kā galvenā komponente dominē citas zivis, - vienkāršak, lai zivju fermā izaudzētu 1kg kādu zivi, tiek patērēti 3-5 kg citu zivju. Tas rada jautājumus saistītus ar dabas resursu racionālu izmantošanu. Tāpat problēma ir darba apstākļi un ražīgums akvakultūrā.
 
24. 08. 2009.

  Seko jaunumiem Facebookfive comments

copes fans copes fans - 03-09-’09 20:24

Tās Oltes publikācijas par Ventas Dižlīdaku nav nekāda ticība labajam bet tikai nekompetence. Olte bieži jauc daudzas lietas. TV sejai tas nu nekādi nepiestāv.

diletants diletants - 03-09-’09 19:20

… un to Burtnieka mammīti izvilku rudenī, tā ka viņa nebija pēc nārsta izkāmējusi.

diletants diletants - 03-09-’09 19:14

Oltemarim laikam sāpe par to Ventas Dižlīdaku ;) Grāmatā, kas izdota J. Robežnieka piemiņai, Olte to atzinis par rekordu. Ja tie garuma un svara cipari ir pareizi, tad Ventas līdaka piemēram ir par 2 cm garāka un vairāk nekā 2 x smagāka par 112 cm , 10.1 kg līdaku, ko izvilku Burtniekā. Protams, redzēju arī bildes, un neteikšu, ka tā līdaka izskatītos patoloģiski resna.
Bet varbūt vienkārši vajag ticēt labajam, kā to dara M. Olte.

vērotājs vērotājs - 03-09-’09 17:18

Meklējot Latvijā noķertās lielākās zivis uzdūros rakstam un šim citātam, kura autors esot Olte Māris.
LMSF nekad neko labu nav teikusi par manis veidotajiem raidījumiem un tāpēc Pirmo personu šajā organizācijā Jāni Stikutu visiem ieteiktu uztvert kā mūžīgo opozīciju nevis konstruktīvu ideju ģeneratoru.
Vislielākā cemme makšķernieku publikai varētu būt par to ka Latvijā rekordzivis joprojām tiek reģistrētas pēc Jankas-Durkas principa nevis pēc civilizētiem un starptautiski atzītiem kritērijiem.”
Kā tur ir ar tiem rekordiem?

man ir bīgls man ir bīgls - 30-08-’09 15:12

Kad mēs tiksimies? Varbūt šodien, tad parādīšu tev arī.:-)(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.