Vasaras pēdējā nedēļa

Rudens tuvošanos var nojaust tikai pēc tā, ka naktis paliek garākas, bet ūdens sāk lēnām atdzist. Gaisa temperatūra dienā joprojām turās divdesmit grādu rajonā. Siltais laiks arī zivīm ir signāls, ka līdz ziemai vēl tālu, attiecīgi, zivju aktivitāte, kaut gan ir nadaudz augusi, tomēr tā īsti vēl nav sākusies. Tomēr daža mākoņaināka diena var atnest patīkamus pārsteigumus. Babītē 17. septembrī, kad laiks bija nedaudz apmācies, ir noķerta pat viena septīņus kilo smaga līdaka, skaistas līdakas todien nav bijušas retums. Taču nākošajās dienās saulīte, kā saka, staigāja pa zemes virsu, un, attiecīgi, zivju aktivitāte bija krietni zemāka. Pareizāk, - tā bija vērojama tikai retās vietās. Kam izdevās tās atrast, pat saulainajos apstākļos tika pie skaistiem lomiem. Līdzīga aina bija vērojama 20. septembrī Engurē, kad tur notika sacensības spiningošanas divcīņā. Diena bija saulaina un mierīga, un zivis joprojām bija dziļi zālēs.
Starp citu, ūdens temperatūra upēs vēl joprojām ir vasarīgi augsta, iespējams, tieši tādēļ Latvijas upēs, kā stāsta zvejnieki, laši un taimiņi ienāk vēl ļoti mazā skaitā.

Uzklikšķini!Gruntsūdeņu līmenis, neskatoties uz vasaras it kā normālajiem lietiem, visā Latvijā esot ļoti zems. Tāda lejupejoša tendence vērojama jau daudzus pēdējos gadus. Arī manā dīķī ūdens līmenis ir neredzēti zems, izmantoju šo apstākli, lai dīķi nedaudz iztīrītu no aizauguma un padziļinātu. Izvāktā zeme dārza ainavu dramatiski mainīja, un būs jādomā, kā to labot. Savdabīgi, - dīķī no dubļiem izvilku skaistas karūsas, taču nebija manāms neviens līnis, lai gan vēl pirms gada tajā bija pat kilo smagi eksemplāri. Atstāju arī dažas bildes piemiņai.

Uzklikšķini!Aplūkojot savas interneta lapas uz citiem datoriem, bija gadījumi, kad manas blogu lapas izskatījās visai savdabīgi. Biežāk sastopamais iemesls, - blogu lapas nav pielāgotas vecākām interneta pārlūku versijām.
Lai varētu izvērtēt, kā blogu lapām būtu jāizskatās, ievietoju ekrānattēlu (ekrānšāviņu, screenshot).
 
21. 09. 2009.

  Seko jaunumiem Facebook



No comments



(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.