Rudenīgas piezīmes

Katra nedēļa nes kaut ko jaunu, ne vienmēr to patīkamāko. Kā jau rakstīju, aģentūra tiek reorganizēta, pareizāk būtu to saukt par likvidāciju. Ja viss risināsies, kā pašreiz tiek plānots, no kādreizējā zinātniski pētnieciskā institūta un zivju audzētavām, kuras apvienojās LZRA, 2010.gadā būs palikusi aptuveni tikai puse.
No kādreizējā zivsaimniecības institūta pāri būs palicis viens departaments vai nodaļa NDC sastāvā. Joprojām nav skaidrības ar VSIA, kurā apvienosies valsts zivju audzētavas. ZM līmenī lēmums ir pieņemts, taču joprojām paliek jautājums, vai tas gūs atbalstu MK līmenī.

Iepriekšējā nedēļā noslēdzās ar norvēģu palīdzību dažādos Latvijas reģionos organizētā zivju audzēšanai veltīto semināru sērija. Tiekoties ar Latvijas zivju audzētājiem palika iespaids, ka akvakultūras jomā viss attīstās ļoti lēni un nekoordinēti. Īsi sakot, mūsu zivju audzētāji nav īsti gatavi paņemt un nopietna biznesa mērķiem izmantot to finansiālo palīdzību, kuru piedāvā visdažādākie ārvalstu avoti.Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Apspriežot plānus tuvākai nākotnei un iepazīstinot NDC direktoru ar valsts zivju audzētavām, tā gadījās, ka varēju uzskatāmi parādīt sen zināmu piesārņojuma vietu Braslas upē Stalbē pie Straupes pienotavas. Vienā no bildēm ir redzams, cik "tīri" ir pienotavas notekūdeņi, kuri nonāk Braslas upē. Līdzīgu ainu man izdodas redzēt jau gadu desmitus un gandrīz katru otro reizi, kad tur piebraucu pavērot upi. Diemžēl, dabas sargi nav spējuši te neko būtiski mainīt.

Uzklikšķini!Nelielu pārsteigumu man personīgi sarūpēja firma Salmo. Izrādās, Salmo ir uzsākusi izlaist otro miljonu vizuļu, kuri tiek ražoti ar Lucky John preču zīmi. Šim notikumam par godu saņēmu nelielu suvenīru - jauno vizuļu komplektu, ar kuru aizsākas otrā miljona apguve. Jaunie mānekļi ir labi pazīstamie "vecie" vizuļi, kuri ir ieguvuši jaunu kavalitatīvāku noformējumu.

Nedēļas beigās palika stipri vēsāks, vietām sāk parādīties salnas. Latviju daudzviet pārstaigāja krusas mākoņi. Upēs ūdens temperatūra krīt un parādās pirmie taimiņi. Neliels izņēmums ir Gauja, kur maluzvejnieki tos ķerot jau labu laiku atpakaļ. Ventā parādījušies nopietni asari, puskilo smagi un lielāki neesot retums. Arī ezeros vēsā laika iespaidā cope ir aktivizējusies. Babītē sāk ķerties nopietnas līdakas - pēdējo divu nedēļu laikā RMMB Spuņciema novietnē vien ir parādītas divas septīņnieces, bet 2 -3 kg smagi eksemplāri esot daudziem bāzes apmeklētājiem. Līdakas joprojām izdodas noķert, galvenokārt, zāļainos rajonos. Kā parasti, tikai temperatūras būtiska pazemināšanās un vējains laiks var tās izprovocēt doties arī klajumu virzienā.
 
03. 10. 2009.

  Seko jaunumiem Facebooktwo comments

Henrijs Henrijs - 12-10-’09 21:21

Labs stendiņš

Henrijs Henrijs - 03-10-’09 20:33

Ja novērsīs piesārņojumu, tad viena pavasara laikā upe paliks tīra, bet diemžēl jūrā tas viss sakrājas. Kā saka, kādas upes, tāda jūra. Bet godīgi sakot, es nesaprotu, kur tādi kropļi var būt, kas piesārņo upes tīšām. Paši taču viņi saprot kādi ir notekūdeņi. Būtu man teikšana, es no šitādiem tipāžiem valsti attīrītu, bez cepiena Staļiniskā stilā.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.