Burtnieka lielā

Jānis Aizups no Valmieras šodien atsūtīja stāstiņu par to, kā nupat Burtniekā tika noķerta nopietna līdaka.
Burtnieku ezerā Bauņu laivu bāzē 24. oktobrī notika spiningošanas sacensības. Makšķernieks Atis Ābelīte, braucot no Vecates laivu bāzes reģistrēties uz sacensībām, lai nebūtu garlaicīgi, ielaida savu vobleri aiz laivas, proti, velcēja. Izbraucot no Salacas ezerā, aptuveni 8:00 sekoja cope. Sākumā makšķernieks domājis, ka paņēmis zandarts, jo neesot varējis pacelt no grunts, kad tas izdevies, tālāk jau bijis vienkāršāk. Cīņa ilgusi kādas 10 - 15 minūtes. Lomā izrādījās 13.86 kg smaga un 125 cm gara līdaka. Pēc šī veiksmīgā loma izvilkšanas viņš vairs nav pat centies paspēt uz sacensībām. :)
Līdz šim viņa lielākā līdaka esot bijusi 7 kg. Tajā dienā Bauņu bāzē tika izvesta arī 7 kg līdaka. Sacensību dalībniekiem lomos lielākās bija līdakas no 3 - 5 kg.
Vispār, pēdējās dienās Burtniekā ir noķertas daudz smuku līdaku - 23. oktobrī esot bijušas 11kg, 8kg, vairākas 5kg smagas līdakas, arī zandarts ap 5kg. Lielākā daļa no veiksminiekiem šīs zivis noķēruši velcējot.
 
30. 10. 2009.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.