Ziemas priekšnojautas

Pēc iepriekšējās zvaigžņoti mierīgās nakts šorīt Rīgā zeme bija balta - kārtējais nelielais anticiklons bija atnesis mīnus 4 grādus. Zemes virskārta sasalusi, manā dīķī ledus kārta 0,5 cm. Interesants laiks ne tikai copei, bet arī fotografēšanai - pirms ziemas menbaltajām ainavām visūr vēl var atrast interesantas kontrastaini krāsainas situācijas.
Nākamo nedēļu atkal sola siltāku. Ezeros sāk parādīties smagāki līdaku eksemplāri, visticamāk, pāris nedēļas pilnīgi droši lielajos ezeros vēl varēs darboties arī ar spiningu. Jūras mala no Liepājas līdz Kolkai kā nosēta ar makšķerniekiem - gaisa temperatūra pie jūras joprojām turas virs nulles un ik pa brīdim tur labi ķeras butes. Kā stāsta zvejnieki, iepriekšējā nedēļā tīri labi upēs sāka nākt laši. Stāsta, ka Daugavā lejpus Rīgas HES maliķi tos ķerot, kā saka, ar pilnu jaudu. Kā stāstīja Roberts Š., kurš ar viņiem saskaras Talsu pusē, maliķu problēma valsts smagajā ekonomiskajā stāvoklī kļūst arvien asāka. Taimiņu kāpiens apsīcis, tie esot saskrējuši upēs jau oktobra sākumā. Līgatnes pusē taimiņu piegādes "tirgum" nodrošinot durēji un, izrādās, savas aktivitātes esot atjaunojuši arī vietējie "elektriķi".
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
 
01. 11. 2009.

  Seko jaunumiem Facebookthree comments

vanems vanems - 15-11-’09 23:10

zandarti ir vairāk, sevišķi pēdējos gados.

Henrijs Henrijs - 08-11-’09 20:59

Stingrie sodi nelīdz!!! Maliķi jau arī nav tik stuilbi,lai nesapratu,ka viņu pieķeršanas varbūtība ir 1 pret 1000. ATĻAUT makšķerēt civilizētiem copmaņiem, kuru klātbūtne nomāks maliķus!!! STIMULĒT civilizētu makšķerēšanu lašu un foreļu upēs u.c. ūdeņos!!! ATCEĻOT bezjēdzīgus aizliegumus,kurus savā laikā pieņēma cilvēki emociju pārņemti bez skaidra skata uz realitāti!!!

Henrijs Henrijs - 08-11-’09 20:59

Mīlīši, atbildīgie – Oltes, Stikuti u.tml. putni, kā jūs nesaprotat, inspektori LV nekad nebūs tie,kas apkaros malu zvejniecību. Protams ir labi,ka tādi inspektori LV vispār eksistē. AICINĀJUMS: ĻAUJIET ķert lašus un jūras foreles ar spiningu un mušiņmakšķeri BEZ jebkādām licencēm un redzēsiet,ka godīgu copmaņu klātbūtne pie upēm nomāks maliķus… Starpcitu zandarti un ālanti LV ūdeņos nav vairāk kā laši un jūras foreles, bet šās divas zivis likums nez kāpēc izceļ….(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.