« Ziemas priekšnojautas… | Home | Vāja cope arī Volgā… »

2010. gads LMSF plānos

Lai raisītu diskusiju par nākamā gada plāniem un cerībā, ka federācijas biedri to papildinās vai precizēs, ievietoju LMSF 2010. gada pasākumu kalendāra projektu. Šajā projektā daļēji ir ņemti vērā starptautiskie pasākumi, taču atsevišķu pasaules čempionātu datumi precīzi tiks noteikti decembrī pēc kārtējās CIPS izpildkomitejas sēdes. Pēc tam kalendāru varēsim salīdzināt arī ar dažādiem Latvijas notikumu datumiem, piemēram, paredzēto Saeimas vēlēšanu datumu. Arī atsevišķas sacensību vietas un atbildīgie organizātori ir ievietoti, var teikt, nosacīti, balstoties uz 2009.gada pieredzi un sarunām, un var tikt mainīti. Galīgajam variantam vajadzētu būt gatavam līdz 20. novembrim.

Paredzu, ka būtu nepieciešama papildus domu apmaiņa par spiningošanas sacensību organizāciju. Rada bažas fakts, ka Kokneses un Baltezeru posmos no lomu viedokļa produktivitāte ir kritusi. Ja neatrodam citas un saglabājam šīs abas vietas, varbūt varētu atļaut divos vai trijos posmos velcēšanu ?
Lai gan saistībā ar motoru izmantošanas ierobežojumiem tas izliekas nereāli, būtu jāpadomā arī, kā tuvākā nākotnē izmantot Engures un Babītes potenciālus. Varbūt vienu no čempionāta čempionāta kārtām pārmaiņu pēc varam organizēt bez tiesnešiem katrā laivā un bez motorlaivām ? Bet kopvērtējumu vērtēt pēc trīs kārtu labākajiem sniegumiem ?

Būtu jāpapildina ar jaunām vietām arī mūsu pludiņmakšķerēšanas sacensību vietu saraksts. Joprojām neesam sasnieguši nopietnu līmeni jauniešu sacensībās.
Arī Latvijā sāk cirkulēt domas par sacensībām jūras makšķerēšanas veidos. Starp citu, CIPS ietvaros pastāv vesela atsevišķa un ļoti aktīva jūras makšķerēšanas federācija. Tā nodarbojas ar visu, kas saistīts ar copi jūrās un okeānos - gan ar makšķerēšanu no krasta, gan ar lielo zivju medībām no nopietnām zvejas motorlaivām.

Tagad ir īstais brīdis, lai visi, kas gatavi 2010. gadā organizēt arī citas sacensības makšķerēšanas sportā, par saviem pasākumiem sniegtu informāciju, kura nonāktu sacensību plānu apritē.
 
03. 11. 2009.

  Seko jaunumiem Facebooktwenty comments

Gatis Gatis - 24-11-’09 01:58

Labi atvainojos, ka pateicu, ka ziemas un pludinu makšķerēšana ir tālu priekšā. Par tiesnešiem izlidzējis esmu divām komandām, diemžēl tiem kas uzturējās forumos. Ir tas vecais labais teiciens par dejotāju un to kas vinjam traucē. Tad man ir aktuāls jautājums, kuri ir tie ezeri kuros jūs J.S. vēlētos lai notiktu sacensības, nerunājot par apstākļiem, gribētu zināt tās vietas. Un ko jūs domājat par alkoholu un to pielietošanu visas nakts garumā pirms sacensībām? Domāju, ka tiešām vajadzētu izsludināt kaut kādu konkursu kur var pieteikties rīkot ezera apsaimniekotāji, naktsmāju ipašnieki u.t.t kādu kārtu. Kā jau jūs pats uzsvērāt katrā abalvošanā, ka pie zivim tika tie kuri māk un kuri zina.
Tu atkārtoti raksti par alkoholu. Es īsti nesaprotu, no kurienes tev radies iespaids, ka “pasākums izskatās kā tīņu nodzeršanās”. Esmu bijis klāt visās sacensībās, man tāds iespaids nav radies. Protams, katram klāt neesmu stāvējis un alkohola daudzumu asinīs neesmu mērījis. Pēdējos divos gados tikai viens cilvēks ir “noņemts no distances”. Man ir tikai viens ieteikums, – ja redzi kādu rīcību, kas liekas nepieņemama šādos pasākumos, reaģē uzreiz. Ja zini, ka kādam asinīs ir vairāk par 0,5 promilēm rīkojies uzreiz. LMSF valdē jautājumi par alkohola lietošanu ir skatīti un visas spekulācijas ap šo tēmu ir noraidītas.

Gatis BB Gatis BB - 23-11-’09 15:26

jst, kāpēc par mani? Zomerfelds, Everts, Kristīne, Raciborskis. Vismaz tie ir tie, kas, ja nekļūdos, nav bijuši kā izlases dalībnieki (uz ledus). Kaut gan, var jau būt, ka pārdzīvo arī par mani. Ja tā, tad liels PALDIES, fisherman, bet gan jau es pats kaut kā!

BUKS BUKS - 23-11-’09 13:56

Gandrīz tāpat kā Koknesē un Baltezeros :)…bet tas bija tikai priekšlikums.Varbūt var arī Ventā?

copmanis copmanis - 23-11-’09 13:45

Vienreiz Usmā bija lieli spiningošanas mači, laikam tas bija Lucky John festivāls. Dalībnieki kādi 140, gandrīz visi palika bez zivīm. ;-)

Buks Buks - 23-11-’09 12:31

Mans priekšlikums rīkot kādu no spiningošanas (bez velcēšanas) sacensību kārtām ir Usmas ezerā.To organizēšanu uzticot kādam no ezerā tuvumā esošo viesu namu īpašniekiem (piemēram “Mežmalas”, “Strazdiņi”).

NG NG - 23-11-’09 08:57

Par ziemas izlasi, es jau pagājušās sezonas sākumā, pirms pirmās tūres, visiem izstāstīju, ka neatkarīgi no rezultātiem Pēteris un Rita, kā Pasaules čempioni individuālajā vērtējumā, izlases sastāvā tiek iekļauti automātiski un rezultātā Rita Polijā bija labākā no visas komandas, izcīnija 4. vietu. Neredzu iemeslu, lai kaut no šī principa atteiktos arī šoziem, lielos vilcienos izlases sastāvs man ir skaidrs, jautājums ir par 1-2 cilvēkiem, kuriem sevi ir jāpierāda arī šosezon, vismaz pirmajos pāris mačos, PČ ir martā, kad LČ jau būs beidzies, tā ka pat reiz 100% droši pilnu izlases sastāvu nosaukt nevar.
Kas attiecās uz to, ka pludiņnieki un zieminieki ir kaut kur pārāki par spiningotājiem man nāk smiekli, jo reāli visus pludiņa posmus izveda 2-3 cilvēki, es, Guntis un vienam posmam Eugasts, pietam par pliku velti, arī ziemā negāja daudz vieglāk, tur ir jālūdzās, lai kāds uzņemās kārtas rīkošanu, pat neskatoties uz to, ka ziemas mači savus izdevumus nosedz, vieglāk ir neko nedarīt. Arī šoziem, ja būs ledus, viss notiksies, mači būs, ja kādam liekās, ka viņš var kaut ko izdarīt labāk, tad laipni lūgts, mani un JST kontakti šeit ir atrodami

Gatis BB Gatis BB - 22-11-’09 17:52

fisherman
Ko Tu vari ņemties. NG ir treneris un viņš zina labāk, kam ir jābūt izlasē un kam nē. Es pagājušā gada LČ biju otrais, taču es nečīkstu, ka man pienāktos vieta izlasē. Tā ir jānopelna un tas, visdrīzāk, nav viena gada darbs.
Tev ir pilnīga taisnība. Tu esi spēris platu soli izlases virzienā. Ja tā turpināsi, atbalsts nekur nepazudīs. Bet fisherman, visticamāk, pārdzīvo par tevi. Nav jau citu reālu jaunu kandidātu.:-)

fisherman fisherman - 22-11-’09 17:43

pajautaashu savaadaak. ja pareizi sapratu, tad rita verza-grabovska ir izlasee, kaut gan pirmajaa 10 vinjas uzvaards nav atrodams. tad kaapeec vechiem un daamaam bija jaaciinaas par tikshanu 10, ja izlasee tiek cilveeks, kursh sho 10 labaako sastaavaa nav ticis. man nav nekaa personiigi pret ritu, copee vinja labi, bet tad kaapeec ir vajadziigs tas teaatris ar izlases veidoshanu no pirmaa desmitnieka. tad jau vareetu noteikt taa, ka izlases sastaavu veido treneris peec saviem ieskatiem.
Izlases vēl nav, bet tu jau zini, ka Rita ir izlasē… Tā mums ir pieņemta sistēma, – izlases sastāvu iesaka viens cilvēks, LMSF valde tikai apstiprina to. Dabīgi, grūti ir ielauzties komandā, uz kuru pretendē daudzi pasaules čempioni. Tāpat skaidrs, ka katram, kurš nopircis biļeti uz kādu izrādi, ir tiesības kritizēt režisoru par aktieru izvēli. Diemžēl, pārāk reti plika kritika ir produktīva.

fisherman fisherman - 22-11-’09 16:50

Interesanti sanaak. pat ja paarspeej vecos kadrus, uz PC taapat netiec, jo nav PC medaljas. medalju nevari dabuut, jo netiec uz PC. apburtais loks.
Ja neskaita paša sadomātus aizspriedumus, nekāda apburtā loka faktiski nav. Ja tev ir zināms kāds piemērs, nosauc.

fisherman fisherman - 22-11-’09 10:02

Ziemaa jau uz PC arii brauc vieni un tie pashi cilveeki, bet katru gadu saka, ka izlasi veidos no LC pirmaa desmitnieka. taa laikam tiek uztureeta interese daliibniekiem.

Tad jau jāsūkstas par to, ka reti kurš ir gatavs pārspēt vecos kadrus. Neesmu manījis, ka federācijas solījumi nebūtu turēti. Papildus, ja bija grūti izšķirties par kādu kandidatūru, noteiktas priekšrocības vienmēr tika dotas pasaules čempionātu medaļniekiem.

Gatis Gatis - 20-11-’09 19:31

Jāsāk ar to, ka ir jaimaina visa leita pašā saknē! Organizēt jau varētu, labas lietas izdarīt nav grūti, bet tomēr uzskatu, ka šeit vajag algot cilvēku kuram par to vienu vai visu organizēšanu kaut ko arī samaksā. Jo reāli braukt lielos mīnusos. Lai arī nezinu, kā ir bijis līdz šim organizētājiem. Viens cilvēks, visu cieņu, bet nevar darīt visas lietas. Paskatities, ka organizēšanas ziņā aizgājuši tālu priekša Zemledus maksķerēšana un pludiņieki. Un pirmo vietu noteikti vajadzētu sūtīt uz PČ un to atbalstīt!Vai kaut kas mainisies? Nee Būs tieši tie paši cilvēki kas brauc visu laiku un tas arī viss.
Jau n reizes esmu rakstījis, ka LMSF nav finansu līdzekļu, lai kādu sūtītu uz pasaules vai Eiropas čempionātiem. Izņēmumi ir, ja saņemam Zivju Fonda daļēju atbalstu kādam čempionātam. Nopietnāks atbalsts ieplānots 2010. gada ziemas čempionātam ASV. Attiecīgi, uz lielām sacensībām vienmēr brauc tie, kuri atrod sponsorus vai ir spējīgi paši finansēt savu līdzdalību. Varbūt kaut ko esmu palaidis garām, uzraksti ar ko ziemas vai pludiņmakšķernieku sacensības ir aizgājušas tālāk par citām. Kaut gan vienmēr var vēlēties ko labāku, domāju, ka visi, kas kaut ko dara, ir izdarījuši daudz, un neredzu, ka tuvākā nākotnē kaut kas būtiski varētu mainīties. Par algotu darbošanos mēs sapņojam jau sen, taču atlīdzības fondu neviens no malas mums nespēj iedot, tos sapņus pašlaik esam nolikuši malā. Ja pats izproti darba devēja pienākumus, tev nebūs grūti aprēķināt, cik lielam algas fondam būtu jābūt, lai varētu noalgot cilvēku, kurš būtu gatavs noorganizēt kaut vai vienu – spiningošanas čempionātu. Taču, ja kāds grib sniegt kādu konkrētu palīdzību, visi laipni lūgti.

andris andris - 19-11-’09 15:27

Gati, Viesturs te piesaka atteikumu, paņem un viņa vietā noorganizē vienu kārtu. Lai tie veči nedomā, ka tu tikai māki staipīt vecas idejas. :)

Gatis Gatis (Email ) - 18-11-’09 14:44

Pirmkārt vajag noteikti vairāk piesaistīt abus TV raidijumus un nevis 5min gar materiālu, jo tad arī būs intrese no sponsoru puses. Par tiesnešiem ja ir grūtibas sarunat ļoti ilgu laiku pims kādu draugu, radinieku, kolēģi vai ko tādu nu tad piedod, atvaino. Ir ļoti daudzi jauni puikas, kas gribētu braukt līdzi kaut vai vajag forumos vairāk paintresēties, tas ir līdzigi, ka dzinējiem medībās, katrs jauns censonis piekritīs. Man redzējums par ezeriem – Maija sākums – Liepājas ezers, Maija beigas -Burtnieks, Jūnijs – Ķīšezers, menesis brīvs, Augusts – Latgale, jo tā ir vispār aizmirsta un zilaja ezeru zemē ir ļoti daudz ezeru kuri tiek apsaimniekoti un tur ezeri tiešām pietiek. Pēdējas posms, ka jau tu minēji 2dienas pirmājām kaut kādām vietām 50% no pieteikušajiem ar zemgali gan ir švakāk tur tikai reāli zinu Saukas ezeru kur kaut kas tiek darīts ar lielu sparu, varbūt kad kāds var par šo pielabot. Kaut vai ņemam Enguri rudenī. Nesaku ka šī ir pati labākā shēma. Es saprotu, ka organizētajiem ir tikai problēmas un nav nekas viegli. Bet šo taču sauc par Latvijas Čempionātu nevis atbrauksim iedzersim un tad pamakšķerēsim. Šo visu vajag vairāk uztaisīt kā labu pasākumu pēc copes. Jo cilvēki nobrauc mala, atri abalvo un viss.. Kaut vai lai nāk un stāsta par biedrībām. Rudeni aicina lašus aizsargāt. Mēs nēsam zviedrija un cik pie mums ir tās zivis tik ir un tur neko nevaram izdarīt tapēc pēc iespējas arī vairāk japiesaista ar kaut kādu odziņu. Ir tik daudz lietas par kuram var runāt un stāstit. Tā mana doma ir, ka uz daudzām citām sacensībam piesakas daudz vairāk cilvēku, lai arī izmaksas varbūt ir lielākas, deļ tā, ka atri visi paspinigo un pēc tam viss beidzās.

Tas jau sen ir skaidrs, ka visvairāk dalībnieku piesakās uz komercsacensībām, kurās viss notiek pēc vienkāršotiem sacensību noteikumiem, un galu galā pārsvaru gūst loterijas principi. Tā odziņa ir lielās balvas un loterijas principi. Varbūt zini, kurā Latgales ezerā mēs varētu nodrošināt sacensību norisi un, protams, lomus, kaut vai labākus kā Baltezerā ? Neviens no Latgales lielo ezeru zinātājiem neko nopietnu līdz šim nav atradis. Engures ezerā, tāpat arī Babītē motorlaivas nav atļautas, attiecīgi, trīsvietīgu laivu izmantošana tur nav reāla.%(admin)Ja zini, ka jaunos spiningotājus varētu viegli noorganizēt par tiesnešiem, izpalīdzi vienreiz kādai komandai, kurai tas joprojām ir problēma. Tikai neatkārto, ka to jādara kādam citam, tāda pieeja jau ir izmēģināta un nav devusi pozitīvus rezultātus.%

copmanis copmanis - 17-11-’09 16:59

Gati, runāsim konkrētāk. Gribu zināt tos 5 ezeru nosaukumus katru savā novadā. Tā tēma diskutēta katru gadu, tik viss stāv uz vietas, kad sākam runāt konkrēti. Tu laikam pirmo reizi dzirdēsi, bet ne katram, kas grib piedalīties tiesnešus ir viegli sadabūt pat uz vienu dienu. Parēķini, cik tas viss maksās, ja taisīsim 5 kārtas un vēl kādu uz 2 dienām. Jau tā komandu skaits paliek arvien mazāks. Drīzāk vajag samazināt to kārtu skaitu līdz 3 kārtām. Divas priekšsacīkstes un vienu divu dienu finālu. Tikai nezinu kur to organizēt. Baltezeri ir galīgi garām. Nav galvā nevienas idejas, kur ķertos normāli. Tik tie nav mači, ja puse dalībnieku paliek bez zivīm

EdgarsG EdgarsG - 15-11-’09 21:42

-> Ja
Spasibo za linki. Bilo prijatno prochitatj ot i pro mne znakomih ljudei.
Na ruskom chitaju (ishcho nje zabil), no pisatj na cyrilice na kompe njeumeju, k sozjeljeniju :)

Gatis Gatis - 15-11-’09 21:40

Sākšu ar to, ka velcēšana, manuprāt, kateogoriski nē, jo tai tiešām nav sakara ar Spiningošanu. Jauni ezeri domāju vajadzētu paņemt bišku savādāk 5 POSMI katrs savā novada, un iespējams uztaisīt arī maratonu 2dienas, lai arī tad lielākā daļa būtu galīgā autā. Copeslietas.lv ozrganize satriecošus mačus divas dienas, kas būtu baigi super pēc pirmās dienas iespējams kāds seminārs kaut kas jauns. Par tiesnešiem, ja tādi nav tad to nevar nosaukt par Latvijas čempionātu zinu, ka gudrinieki ir pilna pasaule, ja nav tiesneši nav jēgas šim pasākumam. Par ALKAHOLU nu šis pasākums izskatās, ka tāda tīņu nodzeršanas visu nakti dzer, dzer IEROSINU, ja cilvēkam ir vairāk par 0.5 promilēm viņu nevar laist laiva un piedalīties LČ. Un tikai nevajag atbildēt lūdzu rīko un taisi, katrs pelna sev iztiku savādāk.

Я Я - 15-11-’09 12:19

Для тех, кто еще не забыл русский язык, и которие интересуется o Чемпионатe мира – пo ловлe бассa спиннингом, Мексикe, 2 – 8 Ноября 2009,
http://fishingplanet.ru/ru/sport/magazin..
http://www.fishingplanet.ru/ru/sport/new..

EdgarsG EdgarsG - 14-11-’09 13:00

Nekas nebija dzirdams par BlackBassu pasaules čempi Mexikā, tāpēc parakājos Googlē un atradu jauku apraxtu
http://www.insideline.net/weeklynews/200..

viesturs viesturs - 07-11-’09 20:42

Vai tad Latvija nav citu ezeru, ka vienos un tajos pašos ezeros katru gadu jārīko Latvijas čempionāts spiningošanā?! Izskatās, ka atkal sāk atdzimt vecā tradīcija, ka rīko vieni un tie paši cilvēki vienās un tajās pašās vietās. No savas puses kategoriski šogad atsakos rīkot Latvijas čempionātu Koknesē, lai pastrādā arī citi.
Tāpat pilnīgi piekrītu arī Jurim par velcēšanu. Vēl būtu ieteikums pārcelt Latvijas čempionātu divcīņā no Engures uz (piem., Babīti).

Sveicu visus tuvojošajā Lāčplēša dienā!

Juris Juris (Email ) - 04-11-’09 10:31

vai velcēšanai var būt kāds sakars ar spiningošanu ,tas ir divas dažādas disciplīnas , tad varam uz dzīvas ari kāda posma pacopet,apvienosim visus kopa velcētājus,mušiniekus ar mušiņam ari lidakas var vilk, un tā tālak ,šitam pasākumam tikai nosaukumu jaizdōma, tapec par spiningošanas sportu to bus grūti nosaukt(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.