Rudens sezonas ainas

Laika apstākļi joprojām lutina makšķerniekus, - sestdien 21. novembrī gaisa temperatūra Rīgā bija +11° C, šodien tikai pāris grādus zemāka.
Makšķerēšanas frontē ik pa brīdim ienāk ziņas par skaistiem lomiem tepat no Babītes un Engures, taču aktivitātes ir ļoti īslaicīgas. Pēc pāris dienu sekmīgas copes, bieži seko tukša nedēļa. Tāpēc pie lomiem tiek tikai tie, kuri uz ūdens darbojas, varētu teikt, nepārtraukti. Pēc 15. novembra, kad beidzās oficiālais lašu makšķerēšanas liegums Daugavā, tur rezultatīvi un ar lielu ažiotāžu ir atsākusies lašu spiningošana. Daudzi to dēvē par cemmerēšanu, pārāk bieži laši tiek aizķerti no ārpuses. Par to, ka Daugavā viss notiek, liecina arī atklāto MN pārkāpumu skaits. Izskatās, ka ir laiks kaut ko mainīt lašu zvejas kārtībā, pārāk daudz resursu nonāk nelegālo zvejnieku lomos.

Pozitīvas ziņas par pastāvīgām aktivitātēm un samērā labiem lomiem joprojām ienāk tikai no bušu makšķerniekiem, kuri darbojas Baltijas jūras piekrastē. Kā vienmēr ik pa brīdim kaut kur medijos sāk cirkulēt baumas par noķertām rekordzivīm, taču, kad sāku šīs baumas pārbaudīt, izrādās, ka nekā ievērības cienīga nav. Visumā rudens lomi pēc daudzu makšķernieku domām šogad ir pārsteidzoši vāji. Kā nupat saņēmu ziņu, tādā pašā noskaņojumā risinās cope arī mums zināmajās Zviedrijas bāzēs.

Darba jautājumos, kuri skar manā pārziņā esošo valsts zivjaudzētavu darbību, īstas skaidrības nav, kaut gan 2010. gads, izskatās, varētu būt augšupejas gads. Ceru, ka lielāka skaidrība būs tuvākā mēneša laikā, kad risināsies jautājumi gan par VSIA, kurās apvienosies audzētavas, gan par tās budžetu.

Mēģināju nokārtot savus sezonas nogales parādus un izvietoju uz poga.lv servera četrus nelielus albūmiņus. Kā parasti, mani rudens maršruti atkārtojas un, izņemot Zviedrijas ainavas, principiālu jaunumu nav, - tās pašas ainavas un sejas.
Baltezers 2009
Vārves iela novembrī
Lucky John 2009
Cope Zviedrijā 2009
 
22. 11. 2009.

  Seko jaunumiem Facebookthree comments

jonis no vestienas jonis no vestienas - 04-12-’09 19:07

Kaut kā neko jaunu nemanam par audzētavām. Nepaspēju uzdot jautājumu trešdien LIDO pilī. Kas ir ar audzētavu prihvatizāciju, dzirdēju “pirtī uz lavas” :) ka jst taisās kaut ko privatizēt.
Ar audzētavām nekādu izmaiņu šobrīd nav. Sērene ir nodota privatizācijai, pārējām audzētavām ir ieplānots nepieciešamais finansējums un, izskatās, tās dzīvos. Tikai pašreiz ir tāds moments, kad ar secinājumiem negribu steigties, jo lietas iegriežas “interesantā” virzienā. Pat tevis saklausītā “ziņa” par jst, lai cik tā nebūtu stulba, un citi fakti liecina par to.

Lbruno Lbruno (Email ) - 03-12-’09 16:10

Sveiks!
Par Daugavu. Zivju daudz,pat ļoti un skaistas ,gan mērā,gan garšā. Arī gribētāju pa pilnam. Pasākums izvērtās 5nedēļu garumā. Domāju, ka lašošanu vajadzētu legalizēt-ļaut paturēt zivi arī pirms 16.11. Jo viss notiek tāpat. Kā veca tautas paruna saka-ļaujies un centies gūt prieku no tā. Ar vienu noteikumu, ierobežotu āķa izmēru kā Skandināviem. Varētu lietot “trubas mušu” un atcelt lieguma zonu.
Tev pilnībā piekrītu. Tādas idejas grozās arī aprindās, kuras par to atbild. Paskatīsimies, kā attīstīsies notikumi.

Henrijs Henrijs - 22-11-’09 15:46

Šodien biju Daugavā lašot, bet bez rezultātiem, vienīgais redzēju vienu skaistu ap 5 kg lasi 5 m attālumā no manis, tātad praktiski krastā. Šamējais ar asti man “pamāja” un aizpeldēja. Apmētāju to iecirkni, kur viņš bija, bet neuzķērās pagāns tāds… Vienīgais prieks, ka redzēju to zivi, kas pierāda, ka ir vērts tur lašot… Cermas nakošreiz kas pieķersies, bet veči tur pilns…(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.