« Var teikt, - pavasari… | Home | Mušiņmakšķerniekiem… »

Par jaunām biedrībām

Šajā nedēļā parādījās vairāki jautājumi saistībā ar jaundibināto Latvijas Makšķernieku savienību (tādu nosaukumu man nosauca arī Egons Simsons, viens no šīs biedrības dibinātājiem, otrs ir Edgars Zveja).
Ja pieņemam, ka biedrības nosaukums atspoguļo būtiskākās biedrības darba iezīmes, var secināt, ka biedrībā par biedriem varēs būt individuālie makšķernieki kā privātpersonas. No dibinātāju vārdiem gan izriet, ka biedrībā par biedriem varēs būt arī juridiskas personas. Cik noprotu, tā gatavojas iesaistīt tos, kuri nav mierā ar LMA darbību.

Savienība nav vienīgā jaunā biedrība, kas vēlas darboties makšķerēšanas lauciņā. Visa minētā fonā man relatīvi bieži nākas sastapties ar jautājumu - kurā biedrībā stāties.
Parasti vispirms sagaidu atbildi uz pretjautājumu, - kāpēc tevi vispār interesē iestāšanās kādā biedrībā. Visbiežāk, cilvēki cer, ka, būdami biedri, viņi varēs makšķerēt visūr un vienmēr. Citi grib iestāties kādā biedrībā, lai saņemtu makšķernieka karti... Vēl citi, lai cīnītos ar maluzvejniekiem. Uzreiz jāatzīmē, lai sasniegtu pieminētos mērķus, nevienā biedrībā nav jāstājas. Īsi sakot, tos var sasniegt arī vienkāršākā un racionālākā veidā.
Parasti biedrības dibinātāji mērķus un biedru tiesības formulē statūtos, lai tie, kurus interesē šie mērķi, var paši izvēlēties - stāties biedrībā vai palikt malā. Piemēram, Rīgas MMB cilvēki stājas tikai divu iemeslu pēc, - lai iegūtu tiesības izmantot RMMB laivu bāzi Babītes ezerā, un, lai varētu piedalīties kopīgos pasākumos, tai skaita biedrības izlases komandās, kuras startē kādās sacensībā. Tātad , lai izdarītu secinājumus un veiktu izvēli, vispirms detalizēti jāiepazīstas ar statūtiem.

Līdzīgi, juridiskām personām (der zināt - LMSF par biedriem var būt tikai juridiskas personas) ir dota iespēja izvēlēties attiecīgo, tā dēvēto, jumta organizāciju, kura darbojas tās interešu sfērā.
Ja interesē darbošanās dabas aizsardzības jomā, parasti meklē kādu dabas aizsardzības NVO, tādu Latvijā ir daudz. Ja kādu juridisku personu interesē līdzdalība makšķerēšanas sportā (MS), tad stājas LMSF. Mums kādreiz vaicā, kādēļ LMSF statūtos nav ierakstīta dabas aizsardzība. Atbilde, parasti ir vienkārša, statūtos nebūtu jāraksta visas pakārtotas lietas, kuras faktiski raksturo aktivitātes, kā tiek sasniegts galvenais mērķis. Tādas kā MS popularizācija vai tautas izglītošana visos ar MS saistītos jautājumos, tai skaitā ūdeņu un zivju resursu aizsardzības jautājumos, vai arī ilgtspējīga savu īpašumu apsaimniekošana. Pilnīgi skaidrs, ka mūsu interešu lokā ietilpst saudzīga attieksme pret mūsu, tā devētajiem, sporta laukumiem - ūdeņiem un zivju resursiem. Taču to apsaimniekošana nav LMSF kompetencē, šim nolūkam tiek dibinātas citas biedrības un klubi.

Jebkurā gadījumā izvēle, kurā biedrībā stāties, ir atkarīga tikai no paša izvēles. To, protams, iespaido arī dalības maksa, biedrības vēsture un tradīcijas, psiholoģiskā biedru saderība vienoto mērķu sasniegšanā un citas lietas.

P.S. Pēc ziņas publiskošanas saņēmu jaunās biedrības statūtus. Izrādās, jaunās biedrības nosaukums ir citāds - Latvijas makšķernieku apvienība (LMA). Par biedru apvienībā var kļūt gan privātpersonas, gan juridiskas personas. Mērķi ļoti plaši, tie uzskaitīti 7 punktos. Dibinātāji ir 2 personas, valdes priekšsēdētājs Egons Simsons un valdes loceklis Edgars Zveja.
 
09. 04. 2010.

  Seko jaunumiem Facebookeight comments

eerglis eerglis - 27-04-’10 12:45

Lūk mani interesē viena lieta, ja jau asociācija, bija slikta, tad kas traucēja tos pašus biedrus uzrunāt ar tekstu, jāmaina Birkovs prom, neko nesaprot un izmanto labo slavu, sasauktu ārkārtas biedru sapulci, kur šos jautājumus izlemtu. Ja biedru sapulcē nolemtu, ka Birkovs ir visforšākais vecis pasaulē, tad gan simsonam un pārējiem dumpiniekiem, nekas cits neatliktu, kā doties prom un dibināt jaunu organizāciju, labāku par iepriekšējo.

šobrīd sanāk tā, ka veči vadības līmenī par kaut ko ir saplēsušies un nu apvainotie skrien prom un dibina jaunu organizāciju, bet biedri viņus ievēlēja asociācijas valdē, lai tā visu rūpīgi darītu. Man personīgi liekas, ka darbs bija jāturpina iepriekšējās organizācijas ietvaros, jo var jau gadīties, ka arī jaunajā kāds uz kādu apvainojas un organizācijas iekšienē risina savus biznesa jautājumus, piemēram, apvienība pasaka, ka naudu TV atņem oltem un iedod NG vai zvejam vai da jebko citu, kas vienam ir labi bet otram slikti, uzreiz atkal skries dibināt jaunu organizāciju? Tas nav nopietni, kungi. Organizācijas un biedru mērķi jāstāda augstāk par privātajiem, tas ir jāsaprot. Un jaunu organizāciju var veidot tikai, tad kad saproti, ka citiem biedriem ir pilnīgi atšķirīgas domas un mērķi, tad tiešām var veidot jaunu organizāciju ar citiem mērķiem, bet ja mērķi paliek tie paši un līdzekļi kā mērķus sasniegt, tad no jaunas organizācijas nav jēgas. Tāds ir mans viedoklis, nav ne pret vienu vērsts personiski un neesmu nekādā veidā ieinteresēts viena vai otra darbojošās personāža ambīciju apmierināšanā.

gvlv gvlv (Email ) - 13-04-’10 23:32

Neatrodos Latvija,tas pagaidam. Ir diezgan labi uzskatams piemers LR Saima. Pilna ar dazadiem cilvekiem neizdevususiem biznesmeniem,aktieriem,maksliniekiem,avanturistiem un vienkarsi zagliem.Vini ari dibina partijas pirms katram velesanam,rezultata vienkarsais iedzivotajs ir apmulsis bez sava gala – kas tad ir kas? Ka izradas makskernieku vidu valda tads pats gars, kads ir apvainojies par kaut ko un tad tagad Latvija ir vel viena biedriba.Jegas nekadas,jo vienkarsais makskernieks nejutis nekadu atskiribu-kadam citam bus tiesibas saukties par kaut kadu tur priekssedetaju, vai neviens tiesam vairs neatceras “Cepli” un direktoru-rikotaju.Absoluta bezjedziba,bet tadi jau mes latviesi esam.

bijušais biedrs bijušais biedrs - 13-04-’10 10:18

Tāpēc jau viss te Latvijā bremzējas, ka katrs lai izdarītu kādu labu darbu dibina savu partiju un kā tajā dziesmā – sākas viss no gala. Jaunā biedrība atšķiras no Simsona privātā kluba Pasaule tik ar nosaukumu. Optimisma maz, būs Latvijā tikai lielāks juceklis, nu jau vismaz trīs biedrības smuki runās, tēlos makšķernieku aizstāvjus un meklēs, to vietu, kur guļ nauda… Man liekas ieguvēju nebūs, bet paskatīsimies.

NG NG - 13-04-’10 08:33

arī mani māc ļoti lielas šaubas par šī projekta dzidrumu, tomēr kaut kādā mērā esmu ideālists un dikti gribās ticēt cilvēkiem, tāpēc uzklausot dažu, manis patiesi cinījamu vīru runas, piemēram Ā. ŪDRA,G.Ķirsona u.c., arī es esmu apsolījies jaunajā organizācijā iesaistīties, nu gribās man redzēt vienu kārtīgu, copmaņus vienojošu, organizāciju. Pagaidām gan grūti spriest par reālo jaunās organizācijas darbību, jo nekā jau patiesībā vēl nav, ir Zveja – supercopmanis un Egons, darbos un nedarbos iegrimis biznesa cilvēks, par kaut kādu vērā ņemamu veidojumu varēsim runāt labi ja rudenī ….., nu gandrīz kā tajā teicienā par cāļiem, kurus skaita rudenī…, vienu vārdu sakot, ja jums ir vēlme kaut ko mainīt vai sakārtot copes jomā šajā valstī, tad bez vienas vai otras jumta organizācijas neiztikt un ja palasīsiet jaunās organizācijas mērķus, pat tad, ja tos izdalīsiet ar trīs, tik un tā ir paredzēts izdarīt daudz labu lietu, un ir jāpdomā vai Tu personīgi gribi un vari kaut ko dot pārējiem copmaņiem, pietam ne tikai šodienas, bet arī parītdienas copmaņiem, ja jā, tad iespējams, ka tieši tagad ir laiks kaut ko sākt darīt….

biedrs biedrs - 12-04-’10 22:29

izlasīju A.Birkova vēstuli. Man liekas, ka visa darbība ir savstarpēja starp valdes locekļiem. Ko tur var ņemties savā starpā. Esmu interesējies par LMA darbību iepriekš. Sapratu, ka jāmaksā biedra nauda. Par biedrības rīkotajām aktivitātēm kā biedrs informāciju nesaņēmu (nebiju elitē), tāpēc neredzēju iemeslu turpināt maksāt biedru naudu. Labpāt iesistītos organizācijā, kur ir kāda atgriezeniska saite… Bet kad uzzināju (jau iepriekš), ka Šiliņš vēl tās organizācijas valdē, man tiešām kļuva nelāgi… Katram sava taisnība un argumenti, tiki diez vai bijušajiem valdes locekļiem izdosies sastrādāties vienā organizācijā…

jautājums jautājums - 10-04-’10 15:21

Ja jaunā biedrība LMA iestāsies LMSF par biedru, vai klubs kurš būs LMA sastāvā saņems LMSF biedra priekšrocības Latvijas čempionātos? Sacensībās LMSF dod priekšrocības tikai saviem biedriem, bez tiesībām tās pārpilnvarot savu biedru biedriem. Tātad priekšrocības pēc būtības saņems tikai tās divas komandas, kuras startēs ar LMA karogu.

haha haha - 09-04-’10 16:21

Alvja Birkova atklātās atbildes vēstules plašsaziņas līdzekļos bijušajiem LMA Valdes locekļiem Simsonam, Šiliņam un Oltem paplašinātā versija. http://www.dzivaisudens.lv/pdf/plasaka_atbilde.pdf

Paldies par saiti. Diemžēl, pēc iepriekšējo gadu publikācijām MMD, kurās autors tendenciozi manipulēja ar dažādiem maniem izteicieniem, izraujot tos no fona un sagrozot, es šim autoram neuzticos un pieļauju, ka arī šajā vēstulē fakti var būt stipri sagrozīti.

lauki lauki - 09-04-’10 14:56

Vai LMSF biedriem ir kaut kādas priekšrocības un kāda jēga mani biedrībai vispār stāties LMSF?

LMSF biedriem, proti, juridiskām personām, kurās ir iesaistīti makšķernieki, ir dažas priekšrocības. Viņi ar balss tiesībām var piedalīties federācijas darbā, piemēram, sacensību noteikumu izstrādē Latvijas čempionātiem. Var organizēt valsts čempionātus un saņemt dalības maksas atlaides tajos, var pārstāvēt LMSF dažādās aktivitātēs, pretendēt uz līdzdalību pasaules un Eiropas čempionātos makšķerēšanas sportā. Ir vēl arī sīkāki, kā saka, bonusi – priekšrocības reklāmas izvietošanā LMSF mājas lapā un pasākumos, ir firmas, kuras LMSF biedriem dod atlaides dažādu preču iegādē. Piemēram, SIA Geka dod 15 procentu atlaidi LMSF biedriem dažādu kausu, medaļu un citu apbalvošanai domātu izstrādājumu iegādē. Utt.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.