« Dažas domas par autor… | Home | Par Lucky John 2010 f… »

Atkal jauns rekordsams?

Uzklikšķini!Šodien atskanēja telefona zvans no Aizkraukles, - izrādās, vietējie spečuki no Daugavas izmānījuši samu, kurš pretendējot uz jaunu Latvijas rekordu. Sama svars esot 84 kilogrami. Autors solīja atsūtīt visus pierādījumus un notikuma aprakstu.

Nupat saņēmu CIPS oficiālu vēstuli, ar kuru LMSF tiek pilnvarota Latvijā organizēt CIPS 2010. gada pasaules čempionātu spiningošanā šī gada 15 - 16. oktobrī. Tas nozīmē, ka varam sākt rīkoties ar pilniem apgriezieniem.

Vakar saņēmu rekordsama fotoattēlus un "papīrus", kuros ir apliecinājums tam, ka autora aprakstītie loma rādītāji atbilst patiesībai. 84 kg 700 gramus smagais rekordsams ir noķerts 4. maija pēcpusdienā, Daugavā lejpus Aizkraukles HES, izmantojot parasto inerces spoli "Ņevskaja", monofīlo auklu 0,35 mm un nelielu zaļu gumijzivtiņu. Vēl tikai atliek precizēt dažas neskaidras detaļas.
Gribas ieteikt lomu autoriem uzmanīgāk izturēties pret saviem, tā teikt, oficiāliem mērījumiem. Lai gan rekordsama svars tiek uzdots ar pietiekoši augstu precizitāti, attēli liecina, ka sams tiek svērts bez pienācīgas rūpības. Atliek tikai minēt, cik sver slapjā virve, kura uz svariem ir kopā ar zivi, - varbūt pāris kg, varbūt pāris simtus gramu.
 
05. 05. 2010.

  Seko jaunumiem Facebookthree comments

Copmanis Copmanis - 15-05-’10 19:17

Vai nevarētu palīdzēt. Meklēju Zvejniecības likumā to paunktu ar kuru teikts ka atbilstoši Zvejniecības likumam ar makšķerēšanas rīkiem iegūtu zivi nav tiesības pārdot vai piedāvāt tirgū. Jau iepriekš paldies. Tas ir pirmais Zvejniecības likuma pants, kurā ir definēta amatierzveja, attiecīgi, makšķerēšana.

mirtins mirtins - 10-05-’10 12:10

Kāds tur turpinājums… makšķernieks uzdāvināja zivi Rītiņam. A Mārtiņš uzdāvināja naudu makšķerniekam. Abpusēja apdāvināšanās. Tāpat kā dāvanas, jeb pateicības dakteriem:DDDDDDDD

??? ??? - 06-05-’10 07:57

Palasi Delfos, tur raksta, ka rekordsams ir jau izcepts restorānā. Igaunijā tāds copmanis tiktu pie smagas soda naudas, tur makšķerniekiem aizliegts tirgot zivis.

Arī Latvijā tas nav atļauts – atbilstoši Zvejniecības likumam ar makšķerēšanas rīkiem iegūtu zivi nav tiesības pārdot vai piedāvāt tirgū. Diemžēl, sensāciju kārie mēdiji nereti demonstrē apšaubāmu attieksmi pret likuma pārkāpumiem, netrūkst gadījumu, kad pavirši rakstītāji klaju pārkāpumu pasniedz publikai pat kā ievērības cienīgu paraugu. Katrā ziņā, ja Delfos rakstītais patiesi atspoguļo notikumu, var gadīties, ka būs arī turpinājums.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.