« Liepājas ezers, bāze … | Home | Nedaudz par Zivju Fon… »

LR čempionāts spiningošanā, pirmā kārta

Vakar Liepājas ezera bāzē "Laivinieki" 33 laivu ekipāžas uzsāka cīņu par Latvijas čempiona nosaukumu spiningošanā.Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Pirmās kārtas rezultātus var redzēt protokolu lapā.
Līdzīgi kā 2009. gadā, arī šogad katras kārtas uzvarētāja ekipāža iegūst bezmaksas ceļazīmi uz Zviedriju, kur var nedēļu pavadīt SIA Cope Zviedrijā bāzē. Pirmie, kuri šogad izcīnīja šīs tiesības, ir mērsradznieki Uldis Zutis un Viktors Sibiļevs. Otrajā vietā palika Pasaules 2. komandas ekipāža Matīss Lērums un Uģis Circenis, trešajā -komandas Mistral ekipāža Gustavs Plūme un Igors Kisļickis. Abas šīs ekipāžas kā balvas saņēma un savas vizuļu kolekcijas papildināja ar nupat tirgū nonākušiem, ar japāņu brendu IZUMI ražotiem daudzdaļīgu vobleru komplektiem.

Neliela analīze
Vispirms par sausiem faktiem. Labākos rezultātus punktu izteiksmē sasniedza tie, kam laimējās noķert līdakas. Čempionāta līderiem - U. Zuša ekipāžai bija 8 līdakas, G.Plūmes ekipžai 9 līdakas, U. Circeņa ekpāžai - 6 līdakas. Lomos lielākās līdakas bija 105, 91 un 87 cm garas. Ar asariem lielāko punktu ražu ievāca A. Romanovska ekipāža, kura ar 9 asariem savāca aptuveni 10.600 punktus, vidējais izmērs 28 cm, viņiem vēl bija 9 asari 21 - 26 cm. Skaisti asari bija gandrīz visu koknesiešu ekipāžu lomos, - lielākais asaris 36 cm bija I.Fiļipova ekipāžas lomā, 35 cm asaris bija V. Mednieka vadītās liepājnieku ekipāžas kontā. Tajā pašā laikā A. Eglīša laiva ar 10 asariem savāca tikai 4364 punktus. Tas rāda, cik atšķirīgi lomos bija asaru izmēri. 90% no visiem lomiem tika noķerti laikā no 4:30 līdz 8:30, atsevišķas ekipāžas visus 100% no sava loma ieguva šajā laikā.
Tā kā katrā laivā atradās arī tiesnesis no konkurentu komandas, nav noslēpums arī, kā un uz ko ķēra labākās ekipāžas. Viennozīmīgi var teikt, ka panākumi tika gūti ar visdažādākajiem mānekļiem. Vienai laivai sekmīgi bija vobleri, citai gumijas zivtiņas un tvisteri, dažam arī vienkārši rotiņi. Nez kādēļ, reti kurš lielījās ar labiem lomiem uz džerkiem, kuri treniņu dienās it kā bija devuši labus rezultātus. Pārsvarā lielākās zivis tika noķertas uz mānekļiem, kuru izmēri bija relatīvi sīki. Tajā pašā laikā lielākie asari esot atsaukušies uz relatīvi lielākiem mānekļiem, nereti uz tiem pašiem, kuri tika izmantoti arī līdaku copei. Svarīgākais priekšnoteikums - savlaicīgi bija jāatrod vieta, kur uzturējās nopietnas zivis. Gadījās, ka laiva iemaldījās, kā saka, bērnu dārzā un zaudēja laiku, nepārtraukti velkot zemmēra līdaciņas. No dalībnieku izteikumiem var secināt, ka līdakas pārsvarā bija zālēs vai to tuvumā, tāpēc tie, kam arsenālā bija arī pretzāļu vizuļi, guva noteiktas priekšrocības.
 
23. 05. 2010.

  Seko jaunumiem Facebookseven comments

Buks Buks - 13-06-’10 14:23

Jāni, es savu uzslavu atsaucu :)….tas par 2. kārtas rezultātiem:) Paldies, ka atsauci.

Buks Buks - 26-05-’10 20:16

No savas puses gribēju Jānim pateikt paldies par operatīvo rezultātu apkopošanu un ievietošanu internetā!

jst jst - 24-05-’10 08:29

Protokols nupat ir nedaudz precizēts, atradu kļūdu – vienam dalībniekam bija ieskaitītas 12 zivis. :-)

zvejnieks zvejnieks - 23-05-’10 22:42

Urrrrā, Mērsrags atkal vinnē!

??? ??? - 23-05-’10 21:34

Skaidrs, SDK ekipāža bija pie Ventspils… Tagad viss laikam izlabots, bet rezultāti interesanti…

??? ??? - 23-05-’10 16:00

A kur pilsētai ar rītdienu komandas punkti? Aivars apvainosies!

Juris Juris - 23-05-’10 13:38

Jāni izlabo protokola J.Fjodorovam un A.Meiranam 6p uz 8p un komandai 24p(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.