« Forelistu saiets Vidz… | Home | Par mušiņošanas tēmu… »

Karpu čempionātā Viešura ezerā

Svētdien, 15. augustā Viešura ezerā noslēdzās Latvijas čempionāts karpu makšķerēšanā ar laivu izmantošanu. Piedalījās 24 komandas (katrā parasti darbojas 3 makšķernieki). Trijās sacensību dienās viņi izvilka (un atlaida atpakaļ) 353 karpas lielākas par 2,5 kg ar kopējo svaru 1207 kg. Latvijas čempiona titulus pārliecinoši ieguva komanda BB Cope, kurā startēja Uģis Nuķis, Ārijs Ūdris un Salvis Muzikants.
Uzklikšķini!Viņu triju dienu lomā pabija 66 karpas ar kopējo svaru 230,92 kg. Sudraba medaļas ieguva komanda Carppes, kuru loma kopsvars bija 118,15 kg, bronzu - komanda Vision LV2 ar 113,98 kg smagu kopējo lomu. Detalizētāku ieskatu var gūt čempionāta protokolā.
Labākajiem tagad priekšā pasaules čempionāts, kurš oktobra otrajā nedēļā risināsies Anglijā.

P.S. Sacensību laikā par fotogrāfijām rūpējas retais dalībnieks. No malas tās bildes uztaisīt nav vienkārši, jo zivis tiek atlaistas atpakaļ ezerā. Lai izgreznotu šo ziņu, ar mušiņu speciāli noķēru vienu 4,4 kg karpiņu un uztaisīju bildi.
 
17. 08. 2010.

  Seko jaunumiem Facebookten comments

JK JK - 09-09-’10 10:45

Ideāli ir tad, ja nestāv tieši aiz muguras. Tad var droši štekeri stumdīt un arī metot maču vai mahu nav jāskatās, kā cepure aizlidos līdzi. Saku no personīgās pieredzes Lucavsalā. (angel)

NG NG - 08-09-’10 08:56

Tādā ziņā Lucavsala ir ideāla, sportists sēž lejā pie ūdens, skatītāji brīvi var stāvēt krastā un nevienam netraucē

Agris Agris (Email ) - 07-09-’10 22:20

kā ir ar skatītājiem makšķerēšanas sacensību laikā? Var tikt tuvumā un redzēt ?

NG NG - 06-09-’10 08:29

MAČI TIEK PĀRCELTI!!!!!!!!! vakar desmit cilvēku sastāvā testējām sacensībām paredzēto ūdenskrātuvi, rudens dara savu, pirmajās trijās stundās nevienam no sportistiem nebija nevienas copes, ceturtajā stundā Lūkins Māris izvilka vienu stori, piektajā stundā es vienu karpiņu un vēl vienai iedevu pa zobiem, tas arī viss, zivis ir savākušās dīķa vidū un pretējā malā, kur sektorus izvietot nevar. Sazvanījos ar MAVER klubu, kuri ir šī posma organizatori un lai izbēgtu no iespējamās situācijas, kad puse vai vairāk dalībnieku paliek bez zivīm, kā nekā vēl divas nedēļas, viss dzisīs strauji, nolēmāma pārnest sacensības uz Lucavsalu, tur pat, kur notika 2. čempionāta posms. Tātad LČ 3. kārta notiks Rīgā, Daugavā, Lucavsalā, sacensībās strādājam ar VISĀM iespējamamjām pludiņmakšķerēm, bet lomos AUSLEJAS NETIKS SKAITĪTAS, viss pārējais kā vienmēr, tikšanās vieta un atklāšanas\noslēguma pasākums uz tiltiņa.

andžuks andžuks - 31-08-’10 12:41

Paldies par apjomīgu info;)

JK JK - 25-08-’10 15:42

Paldies!

NG NG - 25-08-’10 15:10

Tātad Latvijas čempionāta pludiņmakšķerēšanā 3. posms notiks, kā paredzēts, 17.;18.;19. septembrī, sacensības notiks Vangažos, privātā ezerā Saules zivs, braucot no Rīgas pa Siguldas šoseju, izbraucam cauri Vangažiem, metrus 300-400 no Vangažu beigu zīmes, mežā ir pagrieziens pa labi, ceļmalā ir ezera reklāmas plakāts, griežam iekšā un pa meža ceļu izbraucam pie paša ezera. Katrs sportists, kurš ir pieteicies dalībai čempionātā, var izmantot vienu bezmaksas treniņu dienu laikā no 30.08. līdz 16.09., bezmaksas atļaujas’, sākot no 30.08. var saņemt pie manis, ja vēlēsieties paturēt noķertās zivis, tad gan nāksies samaksāt pēc īpašnieku tarifa (karpa 2,5 ls\kg). Sacensību dienās makšķerēšana protams ir bezmaksas. Ezerā ir un reāli arī ķerās karūsas, karpas, stores, sami, pa kādam retam asarim, zutim, forelei, amūram, vidējais ezera dziļums ir ap 3,5-4 metri, ir bedres līdz 5,5 metri, “zem štekera” dziļums 2-3 metri, zāļu ezerā praktiski nav, gultne tīra, smilšaina, krasti cieti un bez krūmiem. Sacensības notiks gar meža krastu, piebraukt pie pašiem sektoriem diemžēl nevarēs, jārēķinās, ka uz tālākajiem sektoriem nāksies mantas nest metrus 300, bet iespējams, ka sarunāšu, lai tālāko sektoru mantas aizved ar kvadraciklu. Ieteikums jau laicīgi sagādāt vismaz 3 metrus garus zivju uzglabājamos tīkliņus, tik un tā nākošgad tas būs obligāti, jo F.I.P.S. noteikumos jau ir 4 metri tīkliņi. Nometni varēsim ierīkto tur pat uz vietas, metrus 100 no ezera, ja būs vēlme, tad varēs savu lomu arī nokūpināt, tuvākās viesu mājas(vairākas) ir 7-10 km attālumā.

NG NG - 25-08-’10 08:38

šodien tiekos ar dīķa saimnieku un tieši par treniņu jautājumu arī runāsim, kad viss būs izrunāts ielikšu visu informāciju internetā

JK JK - 24-08-’10 13:47

Sveiki! Tuvojas 3.posms pludiņmakšķerēšanai. Varbūt var publiski iedot informāciju, kā tam slepenajam dīķim Vangažos var tikt klāt? Vai sportistiem trenējoties tur ir kādas atlaides, jeb jāmaksā kā visiem komercmakšķerniekiem? Paldies! :-)

agris agris - 18-08-’10 16:08

Apsveicu Āriju un Co. ar uzvaru, baigā stabilitāte!Kam tad tiks gods pārstāvēt Latviju šogad PČ?(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.