« Sestdienas ceļojumi | Home | Dažas bildes no Lucky… »

LMSF valdē

Šodien notikušajā LMSF valdes sēdē valde nolēma, ka Latvijas izlasē startam šī gada pasaules čempionātos tiks pieteiktas komandas sekojošos sastāvos:
- pasaules čempionātam karpu makšķerēšanā Anglijā - Uģis Nuķis, Ārijs Ūdris, Māris Nuķis, Edvīns Slubovskis, Igors Jurgelevics un Kaspars Bogdans, rezervē Salvis Muzikants, komandas pārstāvis Linards Kaminskis;
- pasaules čempionātam melno asaru spiningošanā Portugalē - Harijs Raciborskis, Andis Miezis, Juris Fjodorovs, Igors Fiļipovs, Normunds Nordens un Egīls Dembergs, komandas pārstāvis Māris Olte;
- pasaules čempionātam spiningošanā no laivām Latvijā - Armands Romānovs, Ingus Goltiņš, Juris Fjodorovs, Aleksandrs Meirāns, rezervē Harijs Raciborskis (treneris) un Andis Miezis, komandas pārstāvis - Egons Simsons.

Valde iepazinās un akceptēja orgkomitejas darbu saistībā ar CIPS pasaules čempionātu, kurš oktobrī notiks Latvijā, un pilnvaroja LMSF prezidentu slēgt visus nepieciešamos līgumus.

Notika arī domu apmaiņa par Latvijas makšķernieku forumu, kurš novembra beigās iecerēts ar visu Latvijas ieinteresēto organizāciju pārstāvju un aktīvistu līdzdalību.
 
27. 09. 2010.

  Seko jaunumiem Facebook68 comments

?? ?? - 07-10-’10 13:56

Kāpēc nevar kā burāšanā uzkar helikopteri virs laivas un filmē, kamēr noķer zivi. :-) Bet vispār kā tu agri esi iedomājies spiningošanas mačus skatīties un just līdzi? Palaist līdzjūtēju laivas lai braukā un skatās:-? ja jāgaida krastā to var darīt arī mājās pie glāzītes un klaviatūras.

agris agris - 07-10-’10 10:08

Jāni, es jau pašā sākumā rakstīju tieši par to, ka jāpieturas pie iepriekš izsludinātajiem spēles noteikumiem. Disciplīnās kurās es startēju, pludiņmakšķerēšanā un ziemā mums ir pilnīgi viss caurskatāms un štokos, redzu ka karpu copē Ārijs arī visu ir salicis pa plauktiņiem, tātad mums visiem kopā pēc PČ ir jāievieš kārtība spiningošanā, tad arī turpmāk nebūs nekādu nesaprašanos. Atbildot uz tavu jautājumu- viss ir atkarīgs no tā, kas tika norunāts, tā situācija ir divejāda, man grūti spriest, jo nevisus pazīstu personīgi. Pilnīgi tev piekrītu par to, ka jāstimulē aktīvākie atbalstītāji, bet tas jādara tā lai visi ir apmierināti. Kā būs maču dienās ar līdzjūtējiem un skatītājiem?

Spiningošanas izlases veidošanā spēkā ir tie paši principi, kas citos veidos. Nedomāju, ka kārtība te ir sliktāka kā tevis minētajos veidos. Bet par manu jautājumu – kādam regulāri ir jāpieņem lēmums tieši tādās, kā tu mini, divējādās situācijās. Lai vilks būtu paēdis, bet kaza dzīva.:-)

Maksis Maksis - 06-10-’10 23:36

Mīlīši, “vēlēšanu laiks” ir beidzies, un “rezultāti ir pasludināti”. Neņemsim negatīvo priekšzīmi no mūsu valsts politiķiem koalīciju sastādot. Šīm debatēm, neteiksim jau nu, ka galīgi nav nozīme, bet saistībā ar sastādīto izlasi, tās noteikti neko nemainīs. Šos 65 komentārus (un ieteikumus), būtu patīkami lasīt sezonas sākumā,kad tiek publicēts LČ nolikums, un Stikuta k-gs VIENMĒR lūdz izteikt savus priekšlikumus šajā vai citos jautājumos! Veiksmi Latvijas valsts izlasei PČ!!!

mirtins mirtins - 06-10-’10 15:12

nezinu kādēļ rāda “Spam is not appreciated” Tas nav normāli. Parasti tā notiek, ja komentētājs grib pievienot neatļauti garu tekstu vai arī, ja tekstu pievieno ar mazāku kā 3 min . intervālu pēc iepriekšējā komentāra nosūtīšanas. Pārbaudei uzraksti kādu īsāku tekstu ar piebildi “tests”, es to nodzēsīšu pie pirmās izdevības.

mirtins mirtins - 06-10-’10 15:10

Nezinu kas atgadījies, bet manu tekstu neļauj pievienot :D

agris agris - 06-10-’10 10:16

Jāni, tava pēdējā replika mudina uz domu par to, ka vietu izlasē var nopirkt! Mūsu gadījumā netiek spriests par trešo un otro vietu, bet gan astoto un otro! LMSF vienmēr atbalstīs tos, kuri atbalsta šo organizāciju, tāpēc jau tā ir radīta. Varbūt pie reizes dod arī tu atbildi uz manu jautājumu Mārtiņam. Kuru tu liktu komandā – pirmo vai otro? Tikai bez kādiem argumentiem.:-)

jst jst - 06-10-’10 10:01

Mārtiņ, kādēļ tu pats izdomā dažādus argumentus, tikai negribi saprast, par ko ir runa?

Varbūt vari atbildēt man tikai uz vienu “vienkāršu” jautājumu. Kuru no diviem sportistiem tu liktu Latvijas izlasē, ja viens Latvijas čempionātā izcīnītu, piemēram 2. vietu ar līdaku 6 kg, bet otrs 3. vietu ar līdaku 4 kg, bet otrs ziedotu nopietnu summu visas komandas līdzdalībai PČ ? Argumentus vari nerakstīt, interesē tikai viennozīmīga atbilde. Pirmo vai otro?

mirtins mirtins - 05-10-’10 21:00

Nu ļoti jauki :D Atmetot tekstu par finansējumu, kas šoreiz nespēlē izšķirīgu lomu atliekt tikai “Spēja iekļauties komandas sastāvā ir samērā subjektīvs kritērijs, tāpēc šajā jautājumā ievērojama loma ir komandas trenerim”.

piemetam klāt manu citātu no mazliet augstāk publicētā “Un vēl… Hari… šajā diskusijā iederētos tavs teksts un tava pārliecība un tavi loģiskie apsvērumi.” ar piebildi, ka tās ir tikai manas domas…

Loģiski, ka trenerim ir visas tiesības izraudzīties tos, kurus viņš vēlas, tikai ir jautājums, kā tas notiek. Protams tas ir subjektīvi, taču vai cilvēkam, kurš uzskata, ka ir spējīgs dot būtisku pienesumu Latvijas izlasei, ir iespēja vēl papildus tam, ka ir labi nostartējis Latvijas čempionātā, vēl kaut kā nolobēt savu iespējamo iekļūšanu izlasē? Un lūk par šiem kritērijiem nav nekādas skaidrības. Vienīgie skaidrie kritēriji – vieta čempionātā, kas tiek atmests, – finansējums – arī tiek atmests. Tad kā lai cilvēks pretendē uz vietu izlasē, ja labi spiningo un ir materiāli nodrošināts, bet nav no nominētā trenera tusiņa bidriem, nemīl lietos lielos daudzumos alkoholu ar visiem čempināta dalībniekiem, nav visu pārējo čempionātu dalībnieku bērnu krustēvs, nav aizdevis visiem čempionāta dalībniekiem naudu, nav pazīstams un populārs venērisko slimību dispansera ārsts kurš 100% saglabā savu pacientu anonimitāti, vai kā citādi saistīts… nu es nezinu tos kritērijus, tur var būt jebkādi… miljons un viens kritērijs!!! Nu ko lai dara cilvēks, kurš atbilst pirmiem diviem skaidrajiem kritērijiem, mākai noķert zivis un finansiālajai pietiekamībai, lai viņš spētu pretendēt uz augstāko atzinību, ko sportists var gūt – pārstāvēt savu valsti pasaules čempionātā.

Nemaz neapšaubu ka Harijs visu ir pareizi izdomājis, izskaitļojis un patiesībā pats ir vislabākais spiningotājs. Bet šogad veiksme nebija viņa pusē un viņš nebija labākais. Bet tas kurš bija starp labākajiem… viņam varbūt šī bija pirmā, pēdējā, vienīgā un absolūti vienīgā iespēja pārstāvēt valsti augstākā līmeņa sacensībās un nākamajā sezonā viņam vairs šādas veiksmes nebūs… un… kas ir tas, lai viņš spētu pārliecināt kādu, ka viņam ir jādod iespēja… Cepiens jau ir par to:DDD Patiesībā jau mans viedoklis nav svarīgs un uz maniem jautājumiem var neatbildēt… :DDDD

Starp citu ir bijuši gadījumi, kad Latvijas čempionāta veiksminieki, ir tik pat veiksmīgi arī pasaules čempionātā:DDDD

jst jst - 05-10-’10 19:20

Tas ir mans vismaz 3 gadus vecs manā lapā publiskots skaidrojums. —————————————————————— 3.Kā tiek veidotas Latvijas izlases komandas.

Kad LMSF valde ir pieņēmusi lēmumu piedalīties kādā no CIPS organizētajiem pasaules vai Eiropas čempionātiem, tā nozīmē delegācijas vadītāju (vai treneri), kurš ir atbildīgs par izlases komandas veidošanu. Vadītājs komplektē komandu, kuru LMSF piesaka līdzdalībai attiecīgajā čempionātā. Komanda tiek veidota divejādi, atkarībā no tā, vai Latvijā notiek čempionāts attiecīgajā makšķerēšanas veidā, vai nenotiek. No FIPSed čempionātos ietvertajiem 13 makšķerēšanas sporta sporta veidu čempionātiem, kuros mums ir tiesības piedalīties, Latvijā šodien piedalās un organizē savus čempionātus tikai 4 disciplīnās – zemledus makšķerēšanā, pludiņmakšķerēšanā, karpu makšķerēšanā un spiningošanā. Bez FIPSed arī citas CIPS federācijas organizē pasaules čempionātus, tai skaitā dažādās jūras un okeāna makšķerēšanas disciplīnās, mušiņmakšķerēšanā un kastingā. – Ja Latvijā nenotiek čempionāts attiecīgajā veidā, parasti komandu veido no sportistiem, kuri gan finansiāli, gan pēc būtības ir gatavi līdzdalībai. Tā kā līdzdalība starptautiskās sacensībās prasa ievērojamus finansu līdzekļus, konkurence līdzdalībai parasti nav liela. Dalībvalstu skaits šajos pasaules čempionātos arī nav sevišķi liels un pastāv reālas iespējas cīnīties par augstām vietām. – Ja Latvijā attiecīgajā veidā notiek valsts čempionāts, veidojot izlases komandu priekšplānā izvirzās sportista ieņemtā vieta iepriekšējā gada valsts čempionātā. Iegūstot augstu vietu čempionātā, katram sportistam rodas tiesības pretendēt uz iekļūšanu Latvijas izlases komandā. Tomēr visos gadījumos izšķirošu lomu spēlē katra sportista finansiālā aizmugure, proti, sportista spēja pašam vai ar savu sponsoru palīdzību nodrošināt savas līdzdalības finansējumu un spēja iekļauties komandas sastāvā. Atšķirībā no olimpisko sporta veidu federācijām, LMSF saņem niecīgu valsts finansiālo atbalstu, kas nedod iespēju komandēt kādu sportistu uz finansiāli ietilpīgajiem pasaules līmeņa vai citiem starptautiskiem pasākumiem. Ja kādam sportistam nav garantija, ka viņš spēs nodrošināt sev finasējumu, parasti viņš netiek virzīts iekļaušanai komandas sastāvā. Spēja iekļauties komandas sastāvā ir samērā subjektīvs kritērijs, tāpēc šajā jautājumā ievērojama loma ir komandas trenerim (vai vadītājam), kurš atbild ne tikai par komandas komplektēšanu, bet arī par komandas startu. Komandas interesēs, attiecīgi to pamatojot, viņam ir tiesības piedāvāt iekļaušanai komandā ne tika sportistus, kas individuāli izcīnījuši augstākās vietas Latvijas čempionātā, bet arī citus, kuri komandas interesēs var izrādīties noderīgāki.

mirtins mirtins - 05-10-’10 18:35

“nav jēgas publiski aprakstīt visas iespējamās daudzšķautņainās situācijas, kurās LMSF ierobežotu resursu apstākļos nākas pieņemt lēmumus, vai tās censties ietvert formalizētu noteikumu rāmjos?” – viens teikums, ka izlasi veido treneris, kuru ieceļ valde, ir daudzšķautņainas situācijas mazbudžeta apstākļos.

JK JK - 05-10-’10 16:48

Neiesaistos, jo es nespiningoju, ja tas bija domāts. Nedomāju ka tur vēl kāds no malas ir vajadzīgs. Haris pareizi dara. Uztaisīja izlasi, iedeva to federācijai, tā to apstiprina un viss. Darbs turpinās, bet nē, izrādās kāds atkala kaut ko ir runājis un sākās raganu medības. Arī es lasot tikai rakstus šajā lapā sapratu, ka Ķīšezera pēdējās kārtas rezultāti visu izšķirs, bet laikam tā nav sanācis, ja tāds raganu katls sanācis. Man sirdij tuvāks ir pludiņš un ziema. Kādreiz kad tikai te ienācu biju gatavs ko darīt, bet pagrozoties sabiedrībā un saprotot, ka atklāti tikai daži ir spējīgi runāt, nevis kurnēt pa stūriem vai zem neatpazīstamiem nikiem internetā, sapratu un paklausot makšķerēšanas autoritātei, netaisos viens pasauli izglābt. Labāk ir cikliskā veidā atkal un atkal atgriezties pie tā paša grābekļa un veiksmīgi tam uzkāpt. Vismaz tad varam sev stāstīt, cik mēs veiksmīgi pārvaram pašu radītās problēmas, tikai ordeņus šeit par to nedalā, kā mūs valstī tas pieņemts. :-) Publiski vispār neko nevajag darīt, jo tad pievērš uzmanību, ir jauni interesenti, attiecīgi ar saviem viedokļiem, uzskatiem, pārliecību un argumentiem. Labāk pa klusos, bez liekas uzmanības utt. Katru daudzšķautņaino situāciju uzreiz vajag dokumentāli atrisināt, nevis sakrāt kaudzēm un tad pateikt, kā lemsim tā būs. Tad arī nākamajām paaudzēm jau būs vieglāk, jo izmirušie makškernieki 21.gadsimtā to jau bija atrisinājuši. 30.gadsimta olimpiskajās spēlēs makšķerēšanas nolikumā būs ierakstīts kaut kāds punkts, kurā būs aprakstīts kaut kāds mehānisms, kas nosaukt LSMF vārdā. Vairāk gan neko nerakstīšu. (angel)

jst jst - 05-10-’10 15:37

JK Kāpēc tu neiesaisties, kad kaut kas tiek risināts? Atbilde vienkārša – tev ir savs atsevišķs viedoklis un tu zini, tas nesakrīt ar citu domām. Tikai, izskatās, citu domas tevi maz interesē, ja jau tu pie katras izdevības atgriezies pie šīs tēmas un spītīgi atkārto mums zināmo savu personīgo viedokli un citas gudrības. Vai tad grūti saprast, ka nav jēgas publiski aprakstīt visas iespējamās daudzšķautņainās situācijas, kurās LMSF ierobežotu resursu apstākļos nākas pieņemt lēmumus, vai tās censties ietvert formalizētu noteikumu rāmjos?

Katrā nolikumā ir ierakstīts, ka organizētāju mērķis ir sacensībās noskaidrot labākos, dažreiz arī izlases kandidātus. Ja kādu potenciālu pretendentu tas interesē, viņš organizātoram var pavaicāt, kādā veidā tas tiks realizēts, vai kā tiek veidota izlase. Ja tas nav ierakstīts nolikumā, tas tikai nozīmē, ka nolikums šo jautājumu neregulē.

JK JK - 05-10-’10 14:42

Citāts: “Nekā jocīga tur nav. Izglītotam cilvēkam nav grūti visu uzzināt jau pāris gadus vecos tekstos internetā vai pa telefonu. Tikai vienmēr uzrodas kāds, kurš kaut ko nezin un vēlas publiski apspriest jebkuru viņam nesaprotamu lietu. To nevar ārstēt ne ar kādiem paziņojumiem.”

Te nu gan man liekas ir par daudz sarakstīts. Neviens jaunpienācējs nepētīs un nemeklēs arhīvos, ko kaut kad, kāds, kaut kur ir ko teicis. Ja viņš nāk startēt, tad grib iegūt konkrētu informāciju par konkrētām lietām. Vismaz citos sporta veidos tas viss ir pieejams un nav nekādos arhīvos jāmeklē. Futbola, basketbola, volejbola vai hokeja izlase nav uzreiz uzvarētāj komanda. Tehniskajos sporta veidos ir cits, ka tur tiešām visu nosaka iegūtā vieta. Teniss arī viss pēc reitinga un sportiskās formas attiecīgajā laikā. Vai tiešām grūti uzrakstīt: Punkts pirmais – vienalga, kāda tev ir vieta čempionātā, tev ir jāpatīk trenerim, lai tiktu izlasē. Punkts otrais – pirmos gadus vari tikt izlasei līdzi par saviem līdzekļiem un pienest tikai kafiju. (pludiņniekos nemaz to kafiju tā nedzer) :-D Punkts trešais – ja čempionāts ir mājās, un piedalīšanās izmaksas attiecīgi ir citas, tad nav spēkā neviens no iepriekš rakstītajiem punktiem un viss ir jāskatās arhīvos utt. Tas tā sarkastiski.

Es arī ilgi lasīju komentārus un nedomāju pat iejaukties, jo man ir arī savas domas par visu. Bet nu par daudz salasījos. Gandrīz ar katru ir kas kopējs un atšķirīgs. Tāpēc jau sen atpakaļ, kad ienācu šajā atkarīgo pulciņā arī man bija tāda pati situācija, ka gribi ko uzzināt, tad zvani tam, raksti tam, bet oficiāli publiski nekas nav pieejams, kā tikai vispārējs nolikums, tulkoti un netulkoti noteikumi utt. Izlases veidošanas noteikumus tak var pielikt katra gada nolikumam klāt. Tie daži teikumi tāpat lielajā “copy/paste” laikā, daudz darba neprasīs. Federācijai pat būtu jāpriecājas, ka nāk jaunie klāt, bet palasot šo ciršanos savā starpā, rodas tikai un vienīgi jau agrāk izskanējušais viedoklis un domas, ka tāds “pietuvināto klubiņš” vien ir. Un kā jums liekas, ko viņš dara?

mirtins mirtins - 04-10-’10 19:30

JST – tad jau forši, ka rezultātus uzreiz varēsim noskaidrot:D Vai tad kādreiz ir bijis citādi ? Tikai žurnālisti bieži vāji orientējas procedūrās un dažreiz brīnās, kāpēc notiek kavēšanās. Valsts čempionātos parasti rezultātus mēs paziņojam ļoti ātri. PČ tiesnešu kolēģija oficiālos rezultātus vispirms paziņo dalībniekiem. Komandām tiek dotas noteikumos paredzētās 30 min. rezultātu apstrīdēšanai. Tikai pēc tam, tie kļūst par neapstrīdamiem oficiāliem rezultātiem un tos var nodot publiskošanai.

mirtins mirtins - 04-10-’10 17:14

Man gar to nekādas daļas… bet vai nav jocīgi, ka gandrīz katru reizi atkārtojas viens un tas pats. Vai tiešām sezonas sākumā tik grūti pateikt, ka treneris visu noteiks, nevis ļaut cilvēkiem safanoties, ka kāds izcīnot augstāku vietu varētu pretendēt uz vietu izlasē.

Un vēl… Hari… šajā diskusijā iederētos tavs teksts un tava pārliecība un tavi loģiskie apsvērumi. Bet tās ir tikai manas domas…

P.S. Vai jums būs viens, vēlams gandrīz vienmēr, vismaz svarīgākajos brīžos piejams cilvēks, kurš varēs komunicēt ar žurnālistiem? Nekā jocīga tur nav. Izglītotam cilvēkam nav grūti visu uzzināt jau pāris gadus vecos tekstos internetā vai pa telefonu. Tikai vienmēr uzrodas kāds, kurš kaut ko nezin un vēlas publiski apspriest jebkuru viņam nesaprotamu lietu. To nevar ārstēt ne ar kādiem paziņojumiem. Mani izbrīna tavs jautājums par komunikāciju. Nezinu nevienu, kuram būtu komunikācijas problēmas ar LMSF “svarīgākajos brīžos” :-). Mans telefons un e-pasta adrese nevienam nav noslēpums. Ja runa nav par pieminēto pasaules čempionātu, tuvākā nākotnē neredzu kandidātus, kurus LMSF varētu nozīmēt speciāli tikai komunikācijai ar žurnālistiem. Tātad, atliek to darīt pašiem.

NG NG - 04-10-’10 16:12

tieši par to arī ir runa, tieši to es arī mēģināju izstāstīt, ja es esmu treneris, tad veidoju komandu no cilvēkiem par kuriem es varu stāvēt un krist un par kuriem zinu, ko un kad viņi var izdarīt, nāks cits treneris un veidos komandu savādāk, man ir grūti sprist par spiningotājiem, bet zinu par ziemu un par pludiņu, lai arī ziemā mačos piedalās vairāk kā 100 cilvēku, reāli par izlasi var domāt 10-12 cilvēki, bet komandā ir tikai 5 + 1, vienmēr kāds būs neapmierināts, bet veidojot komandu tiek ņemts vērā arī psiholoģiskās saderības faktors, mani var nomētāt ar sūdiem, bet kamēr komanda ir medaļās, man viss ko saka kāds cits, tēmu nepārzinošs ir pie p…., var būt rupji, var būt despotiski, bet ja reiz ir iecelts treneris, tad jāļauj viņam strādāt

MK MK - 04-10-’10 13:21

Tikai pārdomas par tēmu. Treneris (angliski coach) ir kas vairāk par cilvēku, kas kādu subjektīvu apsvērumu pēc izvēlas komandu. Uzsvars uz vārdu izvēlas. Ja skatāmies angliskā vārda “coach” nozīmi, tad šis vārds simbolizē ne tikai vnk. treneri, bet gan skolotāju, autoritāti un psihologu. Ko vēlējos ar to pateikt ? Trenerim ir jāmāk un jāspēj izveidot KOMANDA no labākajiem un te arī parādās iepriekš minētās psihologa spējas un autoritāte.

NG NG - 04-10-’10 09:36

Jāni, pludiņmakšķerēšanas pēdējā kārtā organizatori ir pieļāvuši kļūdu, pirmā vietā ir Rita un otrā Pēteris, punktos tas neko nemaina, bet tīri psiholoģiski gan, izlabo lūdzu protokolu.

copmanis copmanis - 01-10-’10 22:56

Nomierinaties skumstošie un nerunājiet visu copmaņu vārdā, ja paši nespējat cienīt citus un pat savu vārdu uzrakstīt. Būsim optimisti.:-)

arīcopmans arīcopmans - 01-10-’10 18:50

Skumji -tik tiešām visu šo te lasīt un labākais šai visā ir tas, kad arī copē sāk ielauzties POLITIKA. Visu cieņu JST un NG, bet man liekas kad jūs esat nedaudz pazaudējuši cieņu copmaņu acīs. Veiksmīgu čempionātu! Copi bez politikas varbūt var atrast tikai savā piemājas dīķītī. Politika ir visūr, kur ierobežotu resursu apstākļos kādam ir jāatrod veids, kā apmierināt iespējami daudz iesaistītos. Katrs, kurš kaut ko dara atklāti un neslēpjoties, riskē ar savu cieņu.

agris agris - 01-10-’10 13:07

Jāni, kada ir situācija sacensību un treniņu dienās ar skatītājiem un atbalstītājiem,vai būs iespēja pavērot pasākumu no laivām, vai ka citādi. Neesmu nekur redzējis informāciju par to, vai ezers būs šajas dienas atklāts, vai arī būs kadi ierobežojumi. PČ Latvijā nerīkojam katru gadu, vajadzētu vairāk informācijas par šo pasākumu, jo atkal visa Rīga uzzinās par pasākumu tikai svētdienas vakarā no ziņam… Diemžēl, katru dienu parādās kaut kādi no mums neatkarīgi jaunumi, kuri iespaido mūsu plānus, pie tam ne visai patīkamā virzienā. Ceru, ka līdz pirmdienai viss sakārtosies un varēsim paziņot scenāriju un sākt iespiest afišas. Ja viss notiks kā iecerēts, Ķīšezerā privāto laivu kustība copes laikā būs ierobežota vai pat liegta. Tas skars arī skatītājus.

Guntis Riekstiņš Guntis Riekstiņš - 01-10-’10 00:06

Gari nerakstīšu,citādi Andim nav laika lasīt manis sarakstītās muļķības!Bet prieks ,ka Anda komentāru šeit vairs nebūs,jo pat JST ievēroja,ka Andis nedaudz sasprindzis!Bet uz tālāko, skaisti pasniegto komentāra turpinājumu,teikšu,ka tās nav tirgus sievu tenkas.Paldies JST par smaidiņiem!Vismaz kādu tomēr esmu uzjautrinājis.GatiBB būsi mani pārpratis,man Tavas zarnas neinteresē,galvenais lai ar manām būtu viss kārtībā!Anonīmiķim ??,gan laikam ir problēmas?Par atlases mačiem Tev piekrītu!Pēdējais ko gribu pateikt ir tas,ka gaisa telpa aizkulisēs šajā sporta veidā ir tāda,nu lai nebūtu rupji jāizrunājas jāsaka,smagi elpojama.Harim,trenera lēmumiem vajadzētu būt caurspīdīgākiem.!Veiksmi mūsējiem PČ!Pārējiem,vairāk smaidiet! Komentārus šajā tēmā vairs nesniegšu!Ar cieņu,Guntis! Varu piekrist lielākajai daļai tavu komentāru. Nesaprotu tikai, ko tu domāji ar smagi elpojamo gaisa telpu aizkulisēs. Biju pārliecināts, ka tie, kuriem par grūtu visu saprast vai nav intereses, mūsu pasākumos nemaz neiesaistās. Paliek tikai draugu un domubiedru loks, kuriem ir kopīgas intereses un attieksme, kuri kopīgi gan veido pasākumus, gan risina problēmas. Sludināt, ka mums ir problēmas, nozīmē nepateikt neko jaunu. Izlases komandu veidošana sportā, ar retiem izņēmumiem vienmēr ir bijusi problēma, par kuru visi ir gatavi, pat neiedziļinoties apstākļos, dot jebkādus padomus, atbildību par visu atstājot citiem.

copmanis copmanis - 30-09-’10 23:23

JST, neesi domājis, kāpēc visiem jālasa katra “padomdevēja” muļķības? Tādas taču jādzēš pie pirmās izdevības vai jāievieš reģistrācija. Jālasa, lai saprastu, cik dažāda ir mūsu auditorija. Dzēsīšu tikai rupjības un klajus apmelojumus. Muļķība, lai gan tā var būt bezgalīga, esot ārstējama kaite.

Gustam u c Gustam u c - 30-09-’10 21:05

Nākošgad kritērijs būs tikai viens. Tā kā PČ Latvijā toč tuvākajā laikā vairs nebūs, bet dažus tūkst km prom, atkal braux tie kam ir nauda sevi apmaksāt. Un atkal kā iepriekšējos gadus cepiens tikai viens(un salīdzinoši kluss)“PČ ir tikai biezajiem nevis labākajiem”. Šogad tāds murgs ir tikai tāpēc, ka šeit. latvietis latvietim latvietis – atkal ir apstiprinājies pilnībā – pēc šiem un CL komentāriem varētu ziepeni uzņemt, intrigu pietiek:,-(

fui fui - 30-09-’10 20:47

Smieklīgi lasīt, bet tajā pašā laikā arī skumji Varbūt labāk aceļam PČ spiningošanā un atkritīs problēmas(vislabāk sacensību dienā, līdzīgi kā Kokera koncertu). Tāpat informācija par šo pasākumu, labākajā gadījumā, ir kādiem 100 cilvēkiem. LMSF samaksās bargu soda naudu un isputēs,beigta balle.Būs iemesls dibināt kārtējo. Savā ziņā vienai daļai ir te taisnība, ka lēmumus pieņem neliels “draugu pūlciņš”, bet citu viedoklis ir 0 vērtē. :):):-)

Gustavs Gustavs - 30-09-’10 19:07

Principā tēma ir izsmelta, bet vienīgais uzskatu, ka nākošo gadu atlases kritērijiem jābūt skaidriem pirms čempionāta, lai neveidotos tāda situācijā kā tagad, ka saka vienu bet sanāk savādāk.

Veiksmīgu startu PČ vēlu visiem komandas dalībniekiem.

?? ?? - 30-09-’10 15:34

Tagad visiem gudrajiem atliek tikai izplūkties kurus un kāpēc mainīs ar rezervistiem. :)))

Vitālijs Karpenkovs Vitālijs Karpenkovs - 30-09-’10 14:47

Es pilnīgi piekrītu GatisBB,ka tā arī ir jāveido izlase,bet visa šī ‘netīrās veļas mazgāšana sākās’,pēc 3 posma,J.Stikuts,un Haris teica,ka PČ,piedalīsies trīs labākās ekipāžas,bet savā starpā norunājam ka,J. Fjodorova ekipāžai ir jāstartē PČ obligāti ,un pret mūsu norunu,nevienam nebija nekādas pretenzijas,bet pēc 4 posma,bija jānotiek sapūlcei,kurā tiks lemts par piedalīšanos PČ,bet tas nenotika,J.Stikuts,un Haris visu izlēma paši,nevienu neuzaicinot uz sapūlci. Tad radās jautājums pēc kādiem kritērijiem tika izveidota rezerves komanda,kāpēc Haris pats sevi ielika rezervē,kāpēc viņš neielika mūsu ekipāžu,vai koknesiešus,kuru ekipāžas ir spēcīgākas,par Hara ekipāžu??Uz šiem jautājumiem man netika sniegta neviena atbilde… Ar cieņu V.Karpenkovs. P.S. Labi ka rezervē ir koknesietis Dubovskis,jo gadījumā ja kas,viņš Latvijas izlasei var dot labu sniegumu!! …un turpmāk puiši dzīvosim draudzīgi,kā teica runcis Leopolds!!

GatisBB GatisBB - 30-09-’10 11:52

Gunti, manām zarnām viss ir kārtībā, ja neskaita, ka apendicīts izgriezts. Man un Marekam bija godīga cīņa par vietu izlasē. Lai arī LČ biju augstākā vietā nekā Mareks, NG kā treneris bija tā izlēmis un es viņa viedokli respektēju. Nevis tā kā Jūs tagad – Haris tāds un Haris šitāds… Viņš ir treneris un treneris veido komandu. Viņam ir tiesības ņemt tos, kurus uzskata par vajadzīgiem. LMSF tikai apstiprina vai nē. Un, ja es pareizi esmu sapratis, tad pēc LČ rezultātiem treneris komplektē izlasi. 1. vieta vēl negarantē iekļūšanu tajā.

P.S. Varbūt vajadzētu mums darīt tā kā krievi ziemā. No vietējā čempionāta stiprākie piedalās atlases mačos un tajos TRENERIS arī nokaidro izlases sastāvu.

Andis Andis - 30-09-’10 08:38

Ar Nordenu par šīm tēmām pat runājši neesam,tā ka kārtējais apmelojums. Man tiešam nav laika lasīt šīs muļķības,tāpēc komentāru vairs nebūs………..Ar cieņu Andis Andi, nevajadzētu tik emocionāli reaģēt uz katru, es teiktu, pārpratumu. Mēs visi esam cilvēki, kuri var kļūdīties. Jo sevišķi, ja nevis citējam, bet atstāstam dzirdēto.:-)

Guntis Riekstiņš Guntis Riekstiņš - 29-09-’10 23:25

Man ir prieks ,kad Jums pateicu atklāti savas domas, LMSF vismaz sakustināju cilvēkus! Saprotu arī to ka šīs jezgas finālā palikšu par (balto vārnu). Bet kādam taču ir beidzot jāpasaka! Un ja Latvijas makšķerēšanas sporta dalĪbniekiem būtu vairāk dūšas(tas Gatim BB,vārdam zarnas aizvietojums),var būt kas mainītos uz labo pusi ne tikai LMSF,bet arī manā mīļajā zemītē! Un ticiet,ka Latvijas sasniegums čempionātā,man rūp ne mazāk, kā Tev Andi! Un ja jau esi labs sportists un vēl pat bijis PSRS sastāvā,visa cieņa Tev par tādiem sasniegumiem,vajadzētu mācēt nedaudz saņemties,un pasekot līdzi saviem vārdiem!Es gan aizgāju tikai līdz LPSR kandidātiem,arī citā sporta veidā,bet tad neturpināt tālāk bija mana izvēle.Šoreiz bija otra iespēja,bet manā vietā izlēma citi! Es personīgi Tevi, pat ar delikātu mājienu neaizskāru! Un paldies Tev, ka brauksi ezerā palīdzēt mūsējiem. Arī es tur būšu un darīšu to pašu.Jo pret sistēmu taču nav vērts cīnīties! Bet vajadzētu! Un vēl Tev Andi,par cik esi tomēr autoritāte un atšķirībā no Hara izteici savu viedokli,nebrūciet virsū Nordenam un ļaujiet čalim gatavoties Portugāles čempionātam. Uzzvanīju viņam lai dzirdētu viņa viedokli par notiekošo,jo viņš ir normāls čalis! Bet izrādījās ka esmu viņu nedaudz iegāzis ar savu iepriekšējo komentāru par mūsu komandu savstarpējām“simpātijām”. Nu nav viņš tas vainīgais! Un tagad palīdzēsim mūsējiem čempionātā sasniegt to ko gaida no viņiem visa Latvijas makšķernieku saime! Paldies tiem kam bija drosme šeit izteikt savus viedokļus! Paldies arī tiem kam šīs drosmes pietrūka!Nākošajā čempī tiksimies un tad aiz borta būs citi! Tad arī pacepsimies! Uzsmaidiet, bija taču forši! Balta vārna tu neesi bijis un, ceru, nekļūsi.:-) Mēs visi iegūtu, ja visi mūsu biedri, tai skaitā arī vadošie sportisti aktīvāk piedalītos darbā, kas notiek, gatavojoties kārtējai sezonai. Tieši tad, proti, novembrī un decembrī mēs visvairāk diskutējam gan par plāniem, gan par pamatnostādnēm, kuras būtu jāievēro mūsu darbā, skaidrojam problēmas un meklējam labākos risinājumus, kurus centīsimies realizēt nākošajā sezonā. Ceru, ka vairumam no mums būs iespēja tikties pie Ķīšezera PČ gaitā. Tad varēsim detalizētāk pārrunāt arī šo tēmu.

agris agris - 29-09-’10 19:18

Cik es atceros Jāni, tad mēs bijām nolēmuši ka brauc uz mačiem tie,kas ir izcīnījuši tiesības startēt valsts izlasē! Pludiņmakšķerēsana un ziemā tas ir pirmais piecinieks, gadījumā ja kāds no sportistiem netiek, tad viņa vietā var ņemt kādu citu sportistu. Nē tāds lēmums nav bijis. Par tiem, kas netiek, ir pats par sevi saprotams, par to nav jālemj speciāli. Lēmums ir bijis par to, ka izlases treneris vai atbildīgais par kādu virzienu piedāvā sastāvu, balstoties uz čempionāta rezultātiem. Ja viņš, piemēram, Aināra vai Alda vietā piedāvā Pēteri vai Krišjāni, viņa pienākums šo izvēli pamatot un valdes tiesības ir piekrist vai nepiekrist.

jst jst - 29-09-’10 18:47

Ja kāds no entuziastiem ir gatavs piedalīties pasaules čempionātā, iznomājot organizātoriem savu laivu, dodiet ziņu. Tāpat ir nepieciešami tiesneši laivās, kuri varētu darboties 15. un 16. oktobrī.

pēteris pēteris (Email ) - 29-09-’10 17:45

Starp mums makšķerniekiem runājot, šeit ir tāda paša situācija, ka mūsu „ciešamu pilna” Latvijā – ierēdņi „noēd” parējos makšķerēšanas dalībniekus, izmantojot savu „administratīvo resursu”. Situācija ir skaidra kā balta diena – uz augstāka līmeņa sacensībām jābrauc uzvarētajam . Nav svarīgi cik reizes viņš uzvarējis līdz tam- tas ir sports. Ar kaut ko taču ir jāuzsāk Savukārt, ja citam kādu reizi arī paveicas uzvarēt tad, kādreiz veiksme var pamest jebkuru makšķernieku. Latvijas komandā jābūt vislabākajām ekipāžām, tātad 1 un 2 vietai. Ekipāža ,kura aizņem 8 vietu – neslēpts atlases sacensību „loser” . Tas ir skaidrs pat šī septembra pirmklasniekam. Viens no ekipāžas locekļiem priekšnieks? automātiski sevi raksta pirmajā rindiņā? Tad šim noteikumam noteikti vajadzētu būt sacensību noteikumos ierakstītam savlaicīgi , lai visi redz ar ko viņiem ir darīšana. Vēlreiz atkārtošos, ka Latvijas izlasē jābūt spēcīgākajām ekipāžām. Un nevis stiprākai komandai. Ja tas būtu „Pasaules čempionu kauss”, tad cita lieta. Tur brauc komanda, kura var spēlēt gan vārtsargs, kurš ielaidis bumbu vārtos vairāk par visiem citu komandu vārtsargiem un uzbrucējs , kurš ar savu rīcību atspēlēja vārtsarga zaudēto un atnesa komandai uzvaru. Tādā gadījumā, protams, brauc visa komanda. ( Team Agat gadījums). Bet šajā gadījumā labākie ir Nr1Armands Romanovs- Ingus Goltiņš un Nr2Guntis Riekstiņš – Vitālijs Karpenkovs , jo savu tiesību piedalīties Pasaules sacensības viņi izcīnījuši godīgā sportiska cīņā ! Izskatās, vai nu neesi lasījis manus komentārus, vai arī neesi sapratis. Pārāk vienkāršoti par visu spried, “no malas”, nepārzinot detaļas.

GatisBB GatisBB - 29-09-’10 16:38

agri Tieši tāpēc arī neprecizēju tā “cilvēka” vārdu, savādāk atkal sāktos nevajadzīgas runas. Pat ja tas “cilvēks” tiks izlasē, nav zvanīts, ka es kaut ko teikšu – lai NG lemj, jo tas ir viņa kompetencē. Man pret šo personu nav antipātiju kā pret sportistu, bet gan kā pret “cilvēku”.

agris agris - 29-09-’10 16:29

Andim. Nevienu brīdi netiek apšaubīti kāda meistarība vai līmenis. Ja sezonas sākumā čaļiem pasaka, ka noteicošais būs viņu sniegums čempionātā, tad arī līdz galam jāpieturas pie šiem principiem,tam ir jābūt kā “āmen baznīcā”, tad arī nebūs nekādas cepšanās. Pavasarī netika paziņots, ka sastāvu Haris izvēlēsies pec savas gaumes, tur jau parādās visas problēmas. Visās lietās ir jāpieturās pie iepriekš atrunāta nolikuma, piekrītu, ka dažreiz tas sagādā neērtības. Tev Andi jāzin kā tas ir ka mēģina atstāt “aiz borta”,jo esi sportā visu dzīvi.

GatimBB Gati te neviens nemērās ar zarnām, bet vienkārši cenšās sakārtot lietas mūsu sporta makšķerēšanā. Tu pirms tam rakstīji, ka ziemā tev ir pretenzijas pret konkrētiem sportistiem(vajag būt līdz galam konkrtētam), bet pašos pamatos tas ir nepareizi un neprofesionāli, jo mums visiem ir jāmācās normāli sadzīvot, un startējot valsts izlasē visas domstarpības paliek mājas un visi domā un cīnās par kopējo rezultātu.

Tomēr gribētos dzirdēt arī Hara skaidrojumus šaja situācijā.

Laikam esi piemirsis, – mēs jau labu laiku atpakaļ esam pieņēmuši par aksiomu, ka treneris piedāvā valdei komandas sastāvu. Mums nav bijis iemesla šo pieeju mainīt un pāriet uz citiem atlases principiem. Dabīgi, čempionātu uzvarētājiem vienmēr būs priekšrocības, taču šobrīd nevienam nav garantēta automātiska iekļūšana izlases sastāvā tikai tāpēc, ka viņš ir bijis starp labākajiem vai pat uzvarējis kādās sacensībās.

GatisBB GatisBB - 29-09-’10 16:01

Es nevienu nesūtu, ja nepatīk, tad lai lemj paši ko darīt. Jā, un no spiningotājiem – sportistiem te ir 3 komentāri no 31. Sanāk mazāk par 10%. Nospiedoši…

dalībnieks II dalībnieks II - 29-09-’10 15:48

Guntis Riekstiņš ir sportists, ar zarnām viss kārtībā un viņš pateica. Nevajag nevienu sūtīt uz Šengenas zonas valstīm.

NG NG - 29-09-’10 15:45

Jānis – nu nav tā, kā tu saki, ir lielās valstis kā Anglija, Itālija, Francija, kur izlasi 100% apmaksā vietējās federācijas kopā ar sponsoriem, bet arī tur ir ļoti izteikts firmu “pārstāvniecības” faktors, uz lielajiem mačiem daudzu valstu izlases paraktiski nemainās, pietam daudzu grandi pat nepiedalās visos iekšējo sacensību posmos, lai nokļūtu izlasē, kaut rezervistos, tev vairākus gadus ir jābrauc līdzi, jāpienes kafija vadošajiem un tikai tad tu vari cerēt, ka tevi uzaicinās uz kaut kādām atlasēm, tīri no sportista viedokļa varu teikt, ka mazā valstī tiešām ir labāk dzīvot, mazāk politikas un vieglāk izsisties

GatisBB GatisBB - 29-09-’10 15:21

Neviens jau Tevi netur – vismaz Šengenas zonā vari pārvietoties bez ierobežojumiem. Patīk man tas, ka te pārsvarā rejas advokāti, nevis paši sportisti. Kad pagājušajā gadā ziemā es un Mareks cīnījāmies par vietu ziemas izlasē, tad arī te gāja vaļā visādas runas – tikai tās nāca no bezmaksas advokātiem, nevis no manis vai Mareka. Lai runā paši sportisti, nevis meklē kaut kādas autoritātes, kas tos pārstāvēs. Ja pašiem zarna tieva, tad labāk neteikt neko!

Jānis Jānis (Email ) - 29-09-’10 15:02

Visās normālās valstīs uz PČ. sūta labākos,bet Mēs diemžēl dzīvojam LATVIJĀ…

Izskatās, tev ir visai iluzorisks priekšstats gan par normālu valsti, gan par to, ko sūta uz PČ. Vajadzētu pašam iesaistīties un papētīt, kas notiek sportā un arī copē. Varbūt tad saprastu vienkāršu lietu – tā ir ilūzija, ka vienmēr labāk ir tur, kur mēs šobrīd neesam.

Mario Mario - 29-09-’10 14:49

OK, tagad skaidrs. Lai veicas! P.S. nenoturējos tomēr iemest aci:)

Andis Andis - 29-09-’10 14:37

Mario,mans lēmums bija nestartēt komandā,bet piedāvājums bija būt rezervē un dalīties ar savu pieredzi.Es atteicos būt rezervē,bet neatteicos palīdzēt!Es gan braukšu pārbaudīt ezeru ( dalibnieki 15 dienas pirms mačiem ezera rādīties nedrīokst ),gan dalīķšos pieredzē gan iedošu kādus savus mānekļus ( ja kādam vajadzēs ).Atšķirībā no daža laba kaut arī neesmu izlasē,man tiešām rūp kas būs ar Latvijas izlasi.Un par komandas sastāvu nebaidieties,šobrīd tur Haris tiešām ir savācis uzšo brīdi labākos večus.Visus , kas to ir pelnījuši.Ar cieņu Andis

Mario Mario - 29-09-’10 14:21

Kapēc Andi lieto daudzskaitlī tos vīriešus? Vai tad ir tik traki?:) Bet ja nopietni lieks teātris. Ja komandas biedrs zin Tavu lēmumu kāpēc izvirzīt, apstiprināt Tavu kandidatūru? Pūļa reakciju taču varēja labi paredzēt. Te nav dzelžainas loģikas. No malas nezinot dažu apslēptos solījumus copes dieviem redz tikai to ko redz. Ar jums čaļi viss skaidrs. Līdz šim domāju ka copmaņi stāv pāri daudzām lietām, arī tādām kā vārdu spēles. Neatšķiraties ne ar ko no tām 100 gudrām galvām saeimā. Vairāk šai tēmā nerakstīšu. Jāstrādā arī ir.

Andis Andis - 29-09-’10 14:00

Starp citu – koknesietis Igors Dubovskis būs SAVĀ vietā.Ar cieņu Andis

Andis Andis - 29-09-’10 13:41

Es parasti vados pēc principa-suņi rej,bet karavāna…..,bet laikam pāris vārdu jāpasaka.Pirmkārt,Mario,par manu vīrišķību lai spriež mana sieva( Tavējā zina visu par mešanu un metējiem,mana-par vīriešiem un vīrišķību:)).Otrkārt,pie NG pēdējā komentāra gribu piebilst tikai,ka biju atteicies būt par rezervistu jau pirmdien.Tātad ilgi PIRMS Jūsu komentāriem.Pareizāk nevis atteicos,bet nepiekritu tur būt!Pateikšu vēl vairāk-es jau maijā pateicu,ka neatkarīgi no rezultātiem,es šogad izlasē nestartēšu.Iemeslus nerakstīšu-man atšķirībā no daža netīro vešu mazgāt publiski netīk….Kam vajag,jau pateicu acīs.Treškārt,man izlases treneris paskaidroja kāpēc ( pēc viņa domām )man vajadzētu būt par rezervistu un viņam ir dzelžaina loģika.Tam nav nekāda sakara ar RAPALA,RAPALiešiem,NORMARK,lobēšanu,savējiem,draugu būšanu un citiem piedzērušu kaķu murgiem!Esmu bijis gan PSRS gan Latvijas izlasēs( dažādos sporta veidos ), uzskatu,ka šādas lietas ir tikai trenera kompetencē.Tā ka Jūs mani apdi…āt pa lieko,bet nekas – bija interesanti. Ar cienu Andis

Mario Mario - 29-09-’10 12:30

Respect Andim! Vīrišķīgs lēmums. No visas sirds atvainojos Andim par saviem komentāriem attiecībā uz metienu izpildes tehniku. JST – ar prieku izmantošu piedāvājumu par neformālo casting lekciju. Par pieteikšanos rakstīšu uz PM. Inventārs būs pašam, gan kastinga kāts un plug. Māris.

NG NG - 29-09-’10 11:56

varat neliet dubļus uz A.Mieža galvas, viņš atteicās būt rezervistos, viņa vietā būs koknesietis Igors

dalībnieks II dalībnieks II - 29-09-’10 11:27

Ņemot vērā treniņos ieguldīto laiku, naudu un to kā Gunta un Vitālija ekipāža startējusi pēdējos 3 gados būtu taisnīgi, lai šie cilvēki tiktu gandarīti par centību. Varētu likties, kas tur īpašs, būt rezervistos, bet viņiem tas ir svarīgi un to var saprast. Nenoniecinu Hara un Anda rezultātus, centās ļoti, bet nu nepaveicās, atšķirība rezultātos acīmredzama, to jārespektē. Hari cienu gan kā labu organizatoru, gan makšķernieku. daļēji pateicoties viņam tiek sekmīgi organizēts LV čempionāts spiningošanā, respekt. Atļaušos ieteikt trenerim iekļaut Gunti un Vitāliju izlases komandā. Ceru, ka šī neskaidrība neradīs tālākas nesaskaņas, bet gan kalpos par pamatu nākotnē noteikt stingrus, caurspīdīgus kritērijus izlases sastāva noteikšanai. Tikt izlasē, tas ir pagodinājums, ja netiec iekļauts, jāzin kāpēc. Šis komentārs netiek rakstīts, lai kādu nomelnotu vai izceltu.

Guntis Riekstiņš Guntis Riekstiņš - 29-09-’10 00:42

Paldies par mana komandas biedra Gustava atbalstu!Nu neesmu es no tiem kas lien televīzijā,lai paspīdētu.Bet jūtos konkrēti apvainots!Un tapēc griezos pie Agra Z,kurš ir neskaitāmas reizes populārāks par mani,pēc padoma.NG,gribu pateikt,ka manas ekipāžas sniegums šogad un pagājušo gadu ir stabilāks par rezervistu sniegumu.Ja vēl paskatīsimies visu trīs gadu Ķīšezera posma rezultātus?(tas Jums stabilitātei).Un neaizmirstat lūdzu veiksmes faktoru!Makšķerēšanā un spiningošanā tā gadās.Un to ka mums nedaudz nenoveicās pēdējā posmā(šeit gan drīzāk lomu nospēlēja stiprais vējš)nevajag JST pasniegt par stipri viduvēju sniegumu!Nedaudz par pieredzi.Kādu es varu iegūt pieredzi,ja man nevienu reizi nav piedāvāts piedalīties starptautiskos mačos?Par naudiņu te nevajag uztraukties,varu sevi arī nosponsorēt.Visu cieņu pret Jūsu NG pieredzi!Es uzskatu,ka šajā gadījumā lielu lomu nospēlēja savstarpējās antisimpātijas.Nu,nepatīk mana ekipāža rapalai!(to es zinu no rapalas komandas biedra)Bet man personīgi nepatīk rapalas ekipāža!Bija man gara saruna ar pamatsastāva dalībnieku un pamatjautājumos es atbalstu viņa viedokli.Bet sacensību rezultāti parāda savu un,domāju,ka manas ekipāžas biedrs ir sapratis savas kļūmītes.Jums JST vajadzēja pēc ceturtā posma salasīt visas līder ekipāžas kopā un apspriest šo jautājumu,par izlases sastāvu(Jūs tā apsolījāties pēc 3 posma)! Tad arī te nebūtu netīrās veļas mazgāšanas!!!!!!Paldies manas ekipāžas atbalstītājiem!

EdgarsG EdgarsG - 28-09-’10 21:34

“ar vienu d..su divos tirgos vienlaicīgi ir grūti pabūt” :)))))) 2reiz esmu pabijis. Pat nevis kā rezervists, jo tādi vnk nebija, bet gan kā pastāvīgais dalībnieks. Grūti gan ir pēc sacensībām vēl uz kapteiņu mītiņu vilkties, it sevišķi, ja tur “razborkas“un protesti sākas … Bet izdarīt var. Un diezgan labi, man šķiet, sanāca. Šajā situācijā grūtākais varētu būt pieņemt lēmumu, kādas neveixmīgas ekipāžas vietā startēt. Bet par iespējamajiem maiņas iemesliem, domāju, komanda jau pirms WCh tiks informēta, un “lūpu neviens” par to neuzmetīs. Varu tev pilnībā piekrist. Pie reizes,- nesaprotu, kāpēc tu netiec galā ar to nelatvisko x burtu.:-)

GatisBB GatisBB - 28-09-’10 20:33

Tagad sāksim mācīt visus trenerus – Šupleru, Vītoliņu, Znaroku utt. Visvairāk man patīk tas, ka to tara cilvēki, kas makšķerēšanas sportam pat tuvu nav bijuši, bet iedomājas sevi par lietpratējiem. PČ nav tas pats, kas LČ. Pats gan nevienā PČ neesmu piedalījies, bet tā nu ir sagadījies, ka pazīstu personīgi pāris cilvēkus, kas ir piedalījušies un viņi ar savu pieredzi ir padalījušies. Atmosfēra cita, atbildība cita, mandrāža cita… Tā kā necepjamies, bet turam īkšķus par mūsējiem.

P.S. NG, pret vienu cilvēku, ja viņš kādreiz tiks iekļauts Latvijas izlasē dalībai Pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā ar mormišku, es gan būtu pret…

Suits Suits - 28-09-’10 20:14

Par cik es dzīvoju ķīšezera krastā un pāris reizes dienā suns mani līdz turienei aizvelk, (šad un tad pat sanāk tur pacopēt)tad varu apliecināt, ka tas ezers ir ļoti mainīgs. Atkarībā no vēja ļoti mainās ūdens līmenis, kas savukārt ekstremāli ietekmē zivju uzvedību. Šodien iepūta austrumnieks un līmenis ir nokritis par 30-40 cm. Tas viss notiek vienā dienā. Mans ieteikums trenerim, kurš sastāda komandu, būtu jābalstās pirmkārt uz večiem, kas labi pārzina tieši Ķīšezeru. Es nezinu kurš tur ir spicākais un kurš stabilākais visos posmos un kurš tur čempis un kuram vienkārši nesagāja, bet izlases dalībniekiem ir perfekti jāpārzina tieši šis ezers un pofig, ka tu esi kruts Daugavā vai Engurē. Ķīšezers ir pilnīgi atsevišķs stāsts! A par tiem spēlējošajiem treneriem ir tāds teiciens – ar vienu d..su divos tirgos vienlaicīgi ir grūti pabūt. Tu ļoti precīzi formulēji problēmu, kura visiem ir jārisina attiecībā uz copi šajā ezerā. Risinājums visiem čempionāta dalībniekiem bija jārod jau pirms LR čempionāta pēdējās kārtas. Kā to katrs spēja izdarīt, rādīja 4. kārta. “Pie Kuzmiča” ekipāžas loma sastāvs uz pārējo dalībnieku lomu fona ir pierādījums, ka vairums potenciālo līderu tā īsti neatrada vai arī nespēja realizēt labāko risinājumu.

Mario Mario - 28-09-’10 19:40

OK, paldies JST par skaidrojumu:) Saprotu, lai makšķernieki kļūtu par reālu spēku vajag vienu organizāciju, ceru ka Forums to paveiks. Ja tāda būs – iestāšos. Man ir skaidrs par sevi ko vēlos un kur būtu ar mieru iesaistīties(maksāt biedra naudu). Nevēlos stāties nedz A.B. LMA un no tās ar pompu aizgājušo biedru (Olte, Simsons, Šiliņš) LMA. Jautājums par to kurš labākais spiningotājs nav man aktuāls. Ja spiningojot trāpu kur vēlos tad gūstu prieku tikai no tā un zivis aiziet otrā plānā. Ja Rīgā būtu iespēja trenēties kastingā, pirmais pieteiktos. Nepārstāvu šeit nevienu komandā nepaņemto sportistu, pat nepazīstu personiski. Jezga sākās kad izteicu izbrīnu par lēmumu, neredzot argumentus. Par LMSF neesmu augstās domās, jo uzskatu, ka tās aktivitātes neveicina Makšķerēšanas sporta popularitāti un attīstību. Neesmu redzējis, ka tā piedalītos kaut vienā izstādē kas domāta atpūtai dabā, kur varētu, teiksim, uzrīkot kastinga šoviņu? Neesmu dzirdējis ka LMSF būtu apguvusi kādu no Eiropas Sociālā Fonda programmām – uzrakstījusi projektu, piemēram, jauno makšķernieku skolas finansēšanai. Var ņaudēt ka nav naudas, bet kas darīts lai būtu? Tas viss ko vēlējos pateikt. A.god. NG un arī “dalībnieks” var zemtekstus nemeklēt, jo to nav. Neapgrozos Jūsu LMSF aprindās un ir vienaldzīgas aizkulises. Svarīgi tas ko redz “mirstīgie” no malas. Ja kādam vēlme ielūkoties acīs, nav problēmu. Tikšānās laiku un vietu (Brown sugar?) noteikšu es pats, netaisos kādam pielāgoties. Ar cieņu, Māris. Ja spiningojot trāpu kur vēlos tad gūstu prieku tikai no tā… Šī tava doma burtiski atkārto domu, kuru vienmēr cenšos iepotēt visiem makšķerniekiem, jo sevišķi tiem, kurus interesē cope foreļupēs. Ja ir interese par kastinga elementiem, varu piedāvāt neformālu palīdzību to apguvē. Tepat Rīgā, ir visi apstākļi un inventārs.

Mario Mario - 28-09-’10 17:54

to dalībnieks

Vēlies par to parunāt? Un kas bij nekorekts? Tas ka atļāvos pateikt ko domāju (bez neviena rupja vārda) par A.Mieža copes tehniku? Turklāt vajag lasīt visu komentāru par A.Miezi. Pateicu ka viņš ir jauks cilvēks! Tā arī domāju, bet kastinga tehnika garām. Ja nepiekrīti, lūdzu paskaidro. Ja vienā raidījumā god. JST rāda kā pareizi jāmet, īpaši uzsverot to cik nepareizi daudzi dara tad drīkstu arī pateikt savas domas ko ņem Latvijas izlasē. Tagad par LMSF lēmumu – mani tas pārsteidz, jo labākajiem ir jābūt pirmajiem. NG pirmais komentārs, ar retoriku vairāk, neizskaidroja situāciju. Otrais NG koments jau emocionālāks un skaidrs kā lietas bīda. Nesmu nekad iesaistījies nevienā LMSF vai jebkādā citā ar makšķerēšanu saistītā biedrībā. Man patīk makšķerēt nevis brīvprātīgā darbs (būtībā ziedošanās makšķernieku organizēšanai). Kā ierindas makšķerniekam, kurš seko līdzi visam kas saistīts ar copi radās jautājums, ko arī uzdevu. Ja labākos neņem tad kapēc? Grūti atbildēt? Ja man pasaka: valde balso par sastāvu ko pasaka treneris tad varbūt valde uzdeva jautājumu par viņa izvēli un kāda motivācija tam? Labprāt dzirdētu šo atbildi un viss. Tas, ka tu neiesaisties nevienā biedrībā, izskaidro daudz ko. Vispirms pacenties pats sev atrast atbildi, kas ir labākais makšķernieks, spiningotājs. Varbūt sapratīsi, – par šo jautājumu viedokļi var būt stipri atšķirīgi. Manuprāt, ne vienmēr sacensību uzvarētājs ir labākais spiningotājs. Arī tiem, kas atbild par valsts izlases veidošanu, ir savs viedoklis, kurš ir balstīts uz noteiktu pieeju, par kuru mēs valdē esam vienojušies. Jā, mēs valdes sēdē diskutējām par vairākiem izlases variantiem. Mēs savlaicīgi paredzējām, ka izlasi izveidot pēc čempionāta kopējiem rezultātiem būs grūti. Tāpēc, lai stimulētu gatavošanos pasaules čempionātam, mēs noteiktā dalībnieku lokā, tajā ietilpa visi tā brīža līderi, pēc trešās kārtas paziņojām, ka izšķirošu lomu, lai kāds no viņiem iekļūtu izlasē, spēlēs rezultāti 4. kārtā Ķīšezerā. Tie tad arī kalpoja par galveno argumentu, nosakot izlases pamatsastāvu.

NG NG - 28-09-’10 16:19

gribās smaidīt par kārtējo uzbraucienu LMSF, jā šī organizācija , ideālos apstākļos, varētu darīt daudz vairāk, bet tā kā visi strādā savos tiešajos darbos, tad laika ir tik cik ir un godīgi sakot arī pašu sportistu aktivitāte un vēlme piedalīties procesā ir nemanāma(var būt spiningā ir savādāk, tad atvainojos), neaizstāvu LMSF, tomēr neļaušu to arī nomelnot, man atmiņa nav tik īsa, atceros visus tos strīdus par ziemas izlasēm, kad mani tomēr piespieda mainīt savu pirmos lēmumus par izlases sastāvu. Man nepatīk runāt ar tukšu gaisu, lielākais interneta mīnuss, nevari ieskatīties acīs, tam, kurš paslēpies aiz stūra lej tev sūdus uz galvas…

agris agris - 28-09-’10 16:08

Jāni, es neuzmetos kādam par advokātu, visus savus jautājumus uzdevu lai būtu skaidrība puišiem par to, kādēļ viņi ir aiz borta, jo Haris viņiem neko nebija paskaidrojis. Vēlreiz atļaušos visiem atgādināt, pirmkārt jāievēro sportiskie principi, jo tāda ir sporta būtība pēc savas jēgas. Komandas trenerim un pārstāvim ir svarīgi pārvaldīt kādu no svešvalodām(krievu valodu par tādu neuzskatu), lai varētu brīvi komunicēt ar pārējām komandām. No spēlējošā trenera nav diezko liela jēga, ko viņš varēs trenēt, ja gadījumā pašam jāķer.

dalībnieks dalībnieks - 28-09-’10 15:48

Mario varbūt vispirms stādies priekšā, gribās zināt kurš ir tas godīgais, kurš neļaus miglu pūst acīs, bet pasaka ka kāds sabiedrībā uzvedas nekorekti. Ja tas pats Mario, kas nekorekti uzbrauca Miezim, tad viss skaidrs.

Mario Mario - 28-09-’10 15:22

Valde varētu arī publiskot savas debates. Baumas rada klusēšana. Par personīgo izskaidrošanu: nav nepieciešams. Par LMSF man ir savs viedoklis. Redzu to kādi lēmumi ir pieņemti un atklāti sakot LMSF tas godu nerada. Saprotu, ka savus čomus aiz borta atstāt negribas un kā gandarījumu Rapaliešiem iešķiebj kaut ko lai mazinātu to sāpi ka nav pamatsastāvā. Esmu tiešs un miglu pūst acīs sev neļaušu. Ja redzu ka kāds sabiedrībā uzvedas nekorekti, tad to arī pasaku. Problēmas rada nekompetenti cilvēki savos amatos, arī LMSF.

NG NG - 28-09-’10 15:17

šajā gadījumā man personīgi ir grūti spriest par katra sportista profesionālo līmeni, jo nepazīstu visus personīgi, tāpēc ticu, tam, ko mums valdē saka cilvēks, kurš federācijā atbild par spiningošanas lietām un kurš pie reizes ir arī Latvijas izlases treneris, jo Harim ir vis lielākā starptautisko sacensību pieredze un, ja godīgi, tad viņš ir vienīgais, kurš federācijā (lai gan to varētu darīt jebkurš, kuram šī tēma ir tuva)stāv un krīt par spiningošanas lietām. Arī man šodien zvanīja Vitālijs, mana atbilde viņam bija vienkārša, ja jau visi spiningotāji ir pret to, ka Haris ir ierakstīts rezervistos (tā ir vissliktākā vieta, sirds pa muti kāpj ārā), tad savāciet spiningotāju, vismaz puses, parakstus pret šādu sastāvu un LMSF valdei būs loģisks pamatojums kaut ko mainīt. Skumjākais jau visā ir tas, ka visa šī diskusija ir tikai tāpēc, ka PČ notiek Latvijā, tātad sportistam nav pašam jāiegulda sava nauda, ne pirms, ne arī pēc šī čempionāta šādu diskusiju nebūs, es būtu priecīgs, ja šajā punktā es kļūdītos…

Mario Mario - 28-09-’10 14:38

NG teiktajam šajā kontekstā nav nozīmes. Runāt vispārīgi par trenera lomu nav korekti un izvairīšanās no tiešas atbildes. Manuprāt G.Riekstiņš un V.Karpenkovs tieši ar saviem rezultātiem ir pierādījuši ka labi pārzin Ķīsīti un var palīdzēt ne tikai ar padomu bet arī aizvietot kādu no pamatsastāva. Turklāt stabilitāte rezultātos liecina par abu sastrādāšanos. Nezinu A.Mieža nopelnus, bet pat mana sieva met spiningu labāk kā viņš. Apskatieties taču Oltes raidījumus:) Jautātājums JST – vai nebūtu šim izlases kandidātam jāpasniedz kāda brīvstunda kastingā? Nav skaidrs ar ko Raciborkis ticis pie šāda goda – treneris? Viņš tiešām ir tāds liels eksperts-psihologs? (jautājums NG) Kā jutīsies pārējie izlases dalībnieki redzot ka rezervistos ir haļavčiki, kas šogad čempī nespīd? Vai tas psiholoģiski neietekmēs? NG atbilde, atšķirībā no tava komentāra, bija pilnīgi korekta, – valde balso par sastāvu, kuru vispirms piedāvā treneris. Tikai valdes sēdē tika apspriesti arī citi varianti. Pie tam tika izdarītas piebildes, kuras netiek publiski iztirzātas bet tiks ņemtas vērā konkrētā rīcībā. Ja kādu tas interesēs, varu to paskaidrot personīgi.

EdgarsG EdgarsG - 28-09-’10 13:04

Vai par to novembrī paredzamo Latvijas makšķernieku forumu varētu ko sīkāk uzzināt? Viss atrodas sākuma etapā, tāpēc neesmu gatavs visu aprakstīt detalizēti. Galvenā ideja – savākt kopā visus interesentus ar domu apvienot Latvijas makšķerniekus vienā organizācijā, kura spētu izdarīt kaut ko nopietnāku. Nav normāli, ka Latvijā, kurā ir kādi 150 tūkstoši makšķernieku, eksistē tikai daudzas sīkas mazspēcīgas biedrības, apvienības, asociācijas, klubi, kuri, kā saka, velk deķi katrs uz savu pusi. Zaudētāji esam mēs visi un arī valsts.

Gustavs Gustavs - 28-09-’10 12:43

Nav iebildumu par izlases pirmajām divām laivām, bet par rezervistiem gan. Jo neredzu nevienu argumentu kāpēc lai viņi tādi būtu (arī skatoties pēc rezūltātiem un ne tikai šī gada). Atruna par pieredzi citos čempjos neder, tādēļ Haris ir treneris lai ar viņu dalītos. Varu tev daļēji piekrist un tas jau ir ņemts vērā veidojot izlasi. Īsi sakot, Haris, šoreiz būs spēlējošais treneris. Mums vēl ir laiks nelielām pārdomām, tai skaitā par viņa pārinieku laivā. Jebkurā gadījumā tavas komandas sasniegumi zudumā neiet, tie noteikti tiks ņemti vērā, kad tiks sastādīta izlases komanda 2011. gada startiem makšķerēšanas sporta pasaules spēlēs.

Juris Juris - 28-09-’10 12:38

vai ekipāža kura pasaules čempionātos ir izcinijuši divreiz vicečempionu titulus un vienu rezi bronzas medaļas ieguvei pat nau tiesibas palikt rezirvistos ?

agris agris - 28-09-’10 10:16

Piekrītu tev Normund par trenera lomu, bet te sitūācija ir nedaudz savādāka, jo pirms pēdējās tūres arī tagadējios čempionus māca bažas par izlases sastāvu, jo bija noteikts, ka viss izšķirsies pedējajā posmā- tik pat labi par uzvarētājiem varēja kļūt otrās vietas ieguvēji, tajā gadījumā Haris teiktu, ka tie ir paši labākie un stabilākie? Es nebūtu neko rakstījis, ja čaļi nepalūgtu skaidrojumu par to, kādēļ viņi ir aiz borta! Haris visu varēja tā sakārtot, lai visi zina kas un kā, jo cilvēkam ir jāizskaidro iemesli, kadēļ viņš ir aiz borta. Vīri, lūdzu, saglabājiet vēsu galvu un neiekarstiet. Tas sevišķi tiem no malas, kuri grib būt par advokātiem. Es saprotu jūsu argumentus. Ar saviem argumentiem esmu visus skartos iepazīstinājis. Viss nav tik vienkārši kā daži iztēlojas, nedaudz pagaidiet, gan viss sakārtosies bez savstarpējām ķildām.

NG NG - 28-09-’10 09:37

Te es gribu nedaudz paskaidrot situāciju, izlasi veido treneris, veido to gan pēc esošajiem reitingiem, gan pēc reāla redzējuma kas ir kas, komanda nenozīmē ka tajā saliek vienkārši labus spiningotājus, komanda ir vienots organisms, tajā var būt tikai tie cilvēki, kuri ir profesionāļi savā jomā un kuriem treneris var uzticēties 100%, sportisti kuri nesāks panikot vai savā starpā kasīties jau pēc pirmajām neveiksmēm. Komandā var būt nevis vienkārši labi spiningotāji, bet gan sportisti, es esmu komplektējis ap 10 izlasēm ziemā un vasarā un esmu ieguvis pilnīgu pārliecību, ka kāda copmaņa vienas sezonas labs rezultāts vēl nedod garantiju šim cilvēkam būt izlasē, izlasi var veidot vadoties no sportistu stabilitātes. Iespējams, ka spiningotājiem kaut kas ir nedaudz savādāk, kā zemledus vai pludiņcopē, tomēr domāju, ka spriest par to vai treneris, (kuram tomēr nenoliedzami ir vislielākā starptautisko sacensību pieredze) ir nokomplektējis pareizo vai nepareizo izlases sastāvu varēsim spriest tikai un vienīgi pēc sacensībām, pat reiz nevajag večiem čakarēt prātu, lai gatavojās mačiem. LMSF valde tikai apstiprina izlases trenera piedāvātās kandidatūras, jo viņš šos sportistus pazīst vis labāk.

agris agris - 28-09-’10 09:33

Rakstīt šo komentāru mani pamudināja telefona zvans vakar vēla vakarā, zvanītājs bija ši gada Latvijas vicečempions spiningošanā Guntis Riekstiņš, vēlāk pazvanīja viņa ekipāžas biedrs Vitālijs. Runa iet par vakardienas federācijas valdes lēmumu par Latvijas komandas dalību PČ spiningošanā, kas notiks oktobrī Ķīšezerā. Kārtējo reizi mūsu federācija ir izcēlusies ar konsekvenci, tie kas reāli izcīna tiesības pārstāvēt savu valsti PČ, paliek aiz borta. Parasti ir dažādi iegansti-naudas trūkums, pieredzes trūkums u.t.t., bet šoreiz šīs atrunas tā īsti neiet cauri, jo sacensības notiek te pat mājās. Gribu visiem atgādināt, ka priekš sportista Latvijā pats lielākais sasniegums ir pārstāvēt savu valsti PČ, tādēļ arī puiši visu sezonu iet uz šo rezultātu. Sezonas sākumā tika izziņots, ka izlase formēsies pēc šī čempja rezultātiem, pienāca rudens un ekipāža kas iegūst otro vietu netiek komandā pat par rezervistiem, paceļās jautājums- ko izlasē dara Miezis ar Raciborski, ja jau šogad nesagāja, tad var būt vajadzēja to vietu atdot tiem,kuri to nopelnīja. Var būt viņiem tā vieta jau bija garantēta no paša sākuma, jo Normarks ir federācijas atbalstītājs un tā ir maksa par šo atbalstu, jo viņiem ir ļoti ērti visur bazūnēt, ka viņu sportisti ir labākie no labākajiem, jo cilvēki tic tam ko dzird. Par pirmajām divām ekipāžām neiet runa, vieni ir čempioni komandu vērtējumā, otri-čempioni ekipāžām. Vēlreiz gribu atgādināt-mēs visu laiku federācijā uzsveram, ka nacionālās komandas veidojās pēc sportiskā principa, tad esam godīgi līdz galam un ievērojam šos principus. Gribētos uzzināt Hara viedokli šajā jautājumā, jo tieši viņš ir atbildīgs par spiningošanu federācijā, būtu labi ja savu viedokli izteiktu arī citi spiningošanas čempionāta dalībnieki. Protams visi turēsim īkšķus par mūsu komandu, neatkarīgi no sastāva, Ķīšezerā.

Antiņš Antiņš - 28-09-’10 08:23

Un tu Jāni uzskati ,ka tas ir godīgs TAVAS valdes lēmums pret pārējām septiņām spiningošanas ekipāžām? Nu neredzu, es protokola priekšgalā rapalas “zvaigznes”!Vienīgais ko tu man atgādināji ir tas ka mēs dzīvojam valstī,kur viss notiek pretēji veselajam saprātam! Novēlu veiksmi pamatsastāva puišiem!(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.