« Februāra viesgrāmata… | Home | Terēzas asaris »

Latvijas čempionāts sācies

Uzklikšķini!Šodien, 4.februārī 11:00 M. Baltezerā 120 sportisti no 24 Latvijas komandām uzsāka Latvijas 2006.gada čempionāta sešu dienu maratonu zemledus makšķerēšanā. Dalībnieku sastāvs ļoti spēcīgs un varētu greznot pat pasaules čempionātu. Tajā var redzēt gan divkārtējo pasaules čempionu Pēteri Lideri un vicečempionu Gunti Kārkliņu, gan citus pasaules čempiona Latvijas komandas dalībniekus. Bez tam kluba Maver Sport Latvija komanda ir pastiprināta ar Krievijas sportistiem, kuri iepriekšējos gados pārstāvēja pasaules vicečempionus Krievijas komandu. Līdzvērtīgu pretinieku netrūkst gandrīz nevienā komandā.
Lai gan iepriekšējā naktī sals sasniedza -20°C, sacensību sākumā laika apstākļi izskatījās tīri daudzsološi - aptuveni -15°C, skaidrs un gandrīz bezvējš.

Uzklikšķini!Nupat, plkst 16:00 saņēmu ziņas no Mazā Baltezera. Pēc pirmās dienas rezultāti ir sekojoši.
Savos sektoros pirmās vietas izcīnīja un individuālā vērtējumā par līderiem kļuva A. Eglītis (Pasaule I, 4.305 kG), A. Daugavietis ( Liepājas MK, 5.405 kG), N. Lukojanovs (Maver Sport Latvija, 0.805 kG), A. Bauģis (Asaris, 1.520 kG) un K. Krasovskis ( Pasaule I, 2.285 kG).
Komandu vērtējumā vienmērīgāko sniegumu uzrādīja Salmo komanda, kura ir vadībā ar 25 punktiem. Otrā un trešā vietā ir Rapala MK un B&B Cope attiecīgi ar 37 un 42.5 punktiem. Tikai nedaudz atpaliek Maver Sport Latvija un Pasaule II.

Rīt sacensību otrā diena. Copes sākums 11:00

Otrā diena.
Lai gan laika apstākļi otrā dienā bija ļoti līdzīgi kā pirmajā, lomi bija nedaudz vājāki. Līderu cīņās svarīgu lomu nospēlēja izloze. Piemēram, Ainārs Eglītis, kurš pirmajā dienā noķēra pāri par 4 kG zivju, otrajā, acīmredzot, nokļuva sektorā, kurā bija maz zivju, un bija spiests samierināties ar 645 gramiem, kas viņam deva tikai 5. vietu sektorā.
Pēc pirmā posma divām kārtām līderis individuālā vērtējumā ar 2 punktiem ir Ainārs Bauģis (Asaris, 5.175 kG), otrajā un trešajā vietā ar 3 punktiem Mareks Reķis (Asaris, 4.690 kG) un Nikolajs Lukojanovs (Maver Sport Latvija, 1.895).
Komandu vērtējumā vadībā Salmo komanda ar 41 punktu, seko Asaris ar 74.5 punktiem un Maver Sport Latvija ar 81 punktu.
Pirmā posma rezultātus var redzēt protokolos.

Pirms sacensībām notikušajā LMSF valdes sanāksmē tika precizēta LR jaunatnes čempionāta zemledus makšķerēšanā norise. Čempionāts notiks 11. martā Mazajā Baltezerā un risināsies vienā dienā, kad notiks divas trīs stundu garas sacensību kārtas. Lai atvieglotu startu jaunākajā grupā startējošajiem, organizātori sniegs palīdzību caurumu urbšanā. Pieteikties var pa telefonu 9517507.
 
04. 02. 2006.

  Seko jaunumiem Facebook37 comments

Kaspars17 Kaspars17 - 02-03-’06 12:55

JST L4 junioriem paliek pa vecam 11. martaa mazajaa baltezeraa ?

Neesmu neko dzirdējis par izmaiņām. Tātad, paliek.

mirtins mirtins - 17-02-’06 11:38

sākotnēji es ar pabrīnijos par Pasaules startu. pats klāt nebiju un lomus neredzēju. Taču spriežot pēc lomu svara, breksis nav bijis aktīvs, vai arī bija mazs. Tādam pavērsienam laikam vīri, kas pieraduši tur vilkt balto zivi kaudzēm, nebija gatavi. tur kaut kas nav riktīgi, meistarību taču nevar nodzert:)

mirtins mirtins - 17-02-’06 09:57

Sore par nepareizi ievietoto komentu. Baidījos ka šajā garajā sarakstā nepamanīsi. Turklāt kaut kā nemāku no tava webloga atrast, un esmu spiests iet caur NG weblogu un tikai tad sportā. Vai nav iespējams atjaunot sacensību kalendāru norādot kurās vietās notiks mači. Cik saprotu, notiks Ādažu Dūņezerā.

Adminim ir dota iespēja redzēt visus jaunākos komentus saraksta augšgalā, tādēl grūti palaist garām. Saite ar sporta lapu manā vebloga lapā atrodas lapas augšgalā labajā malā, turpat kur saite ar NG lapu. Sestdien sacensības notiks Dūnī. Turpat arī svētdien.

Kā vērtē, ka komandas sastāvs pa posmiem mainās? Man domāt izstrādājot normālu stratēģiju varētu reāli jaunu komandu dabūt pirmajās vietās. Piemēram, katrs konkrēti ietrennē savu mājas trasi. Līdz ar to komandai vidēji rezultāti katra no posmiem, jo ir stabilie komandas sportisti, kas labi turās visos posmos, bet pārējie nomainās un startē mājas trasēs:) Tas šķiet reāli. Protams veiksme vienmēr nospēlē lielu lomu:) uzsvars uz LOMU:)))

Tava stratēģijas ideja nav labākā. Komandas sastāvā drīkst mainīt tikai 1 cilvēku. Nomainītajam stipri samazinās cerības iegūt individuālā vērtējumā augstu vietu.
Arī pēc būtības tavs piegājiens nez vai palīdzētu iegūt augstu vietu. Piemēram, kāpēc tad Baltezerā nevinnēja Pasaule vai Baltezera krasts? Savas sienas palīdz tikai, ja pats esi spēcīgs. Svarīgu lomu spēlē spēja pareizi rīkoties arī apstākļos, kad cope ir ļoti vāja, tad dažas zivtiņas var dot augstu vietu.

NG NG - 13-02-’06 09:00

Ziemā izloze spēlē ļoti mazu lomu, vari visu sezonu sēdēt sektorā A, bet ja nestrādāsi un nebūs sportiskās veiksmes, tad paliksi A-0, varat man ticēt.
Kā jau pirms pirmās tūres teicu, rezultāti būs ļoti interesanti, bet brīnumi notiek ļoti reti, pēc ōtrās tūres pirmajā 20 niekā gadījuma cilvēku vairs nebūs, bet tik un tā process ir baigi interesants.

JK JK - 10-02-’06 14:06

Protams, ka ir sektori, kas tiek uzskaīti par perspektīviem un labiem, bet arī tur var neatrast zivi un dabūt pa seju. Personīgi es svētdien nomainīju stratēģiju un tas deva rezultātus. Sestdien saurbu 8 aliņģus, bet svētdien kādus 20. 2 aliņģos dabūju 6 breksēnus un pārējos aliņģos, kuros zivis neparādījās neatgriezos. Urbjot tālāk dabūju tikai ķīšus.

statistikis statistikis - 10-02-’06 13:18

Otrā dienā sektori bija citās vietās.
piekrītu. bet mēs visi zinam cik tālu. No 27 dalībniekiem kuri palika “ sektoros ar tādu pašu nosaukumu kā pirmajā dienā” 9 rezultātu pasliktināja bet 18 nē.
izskatās ka ir jēga pacīnīties izlozē?
;-)

JK JK - 10-02-’06 08:02

Statistiķi tā komanda ir Asaris. Nevajag baidīties to teikt skaļi. Es pats biju uz pakaļas, ka tā notika. :-)

statistikis statistikis - 09-02-’06 12:59

Vienā no komandām visi pieci dalībnieki otrā dienā palika savos sektoros. Kāda ir matemātiskā varbūtība šādam izlozes iznākumam?

vietu summa sestdien-51, svētdien-23.5 .

Veiksme smaida stiprākam……

Precizēju – sektoros ar tādu pašu nosaukumu kā pirmajā dienā. Otrā dienā sektori bija citās vietās.

agris agris - 08-02-’06 19:05

Attiecībā par tiesnešiem.Cik zinu federācijā par tiesnešiem atbild V.Začs, tiesneši ir liela problēma jau vairākus gadus.Labi ka šajā tūrē nebija nopietnu konfliktu, jo ja sāk strīdēties divi,kas zin perfekti noteikumus, tiesnesis neko nenolems, jo nebūs kompetents. Attiecībā par tiesnešu darba apmaksu, man liekas, būtu jālemj federācijai.Pagaidām vēl nezinu kas tiesās nākamo tūri, gan jau tiesneši būs.

Viens no organizātoru smagākajiem uzdevumiem – nodrošināt sacensības ar tiesnešiem. Kāda runa var būt par kvalificētiem tiesnešiem, ja viņu trūkums ir jūtams katrās sacensībās. Parasti mēs esam pateicīgi katram, kurš uzņemas šo pienākumu. Federācija var tev iedalīt tiesnešu apmaksai tieši tikpat, cik iedalīja MK Pasaulei. Zvani.

dzisti dzisti (Email ) - 08-02-’06 13:29

pārbaudot otrās dienas protokolu , lu’dzam izlabot neprezititātes punktu uzskaitē pēc noķerto zivju svara t.i. 255,uzreiz 125, 125, tad 185, 140, 135 utt

Lūdzu, nosauciet dalībnieka uzvārdu, citādi nekādi nevaru atrast. Runā, ka tuvojas gripa…:-)

ViRo ViRo (Email ) - 08-02-’06 12:56

E- mails nav problēma,kaut šajāJST makšķerēšanas sporta lapā. Pēc tam var taču dzēst, ja nevajag, vai sezonas laikā apstiprināt, papildināt,izmainīt u.t.t.Nemaz , manšķiet, tas nebūtu neērti un slikti.

Tikko visiem būs pieejams internets, varēsim 5 minūtes ieekonomēt, bet arī tikai, ja sekretariātā būs normāla programma. Tikai 5 minūtes tāpēc, ka tik daudz varētu varbūt ieekonomēt pēc izlozes automātiski izdrukājot zonu dalībnieku sarakstus pirms starta. Vislielākais laika patēriņš nav sākumā, bet beigās, kad jāievada zonu protokoli. Un to nevar saīsināt ar e-mailu palīdzību. Vienkārši programmai ir jābūt kārtībā, tad tūlīt pēc pēdējā zonas protokola ievadīšanas var izdrukāt komandu un individuālos rezultātus. Normāli tas prasa 10-15 min pēc svēršanas beigām.

erudzi 2 JST erudzi 2 JST - 08-02-’06 10:07

O.Apsītis nav redzams individuālā vērtējuma tabulā, kā arī sektoru protokālā uzrādīta 0 un 23,5 punkti, bet viņš piedalījās un komandu protokōlā ir B sektors 315gr = 9,5 punkti.
Piekrītu ViRo priekšlikumam par dalībnieku sarakstau iesūtīšanu līdz piektdienas vakaram pa e-pastu, ja ir izmaiņas, tad sacensību dienā reģistrējoties par tām paziņo(rakstiski) tiesnešiem. Mēs visi varētu ieekonomēt laiku.
Tikai uz kādu e-paqstu lai sūta dalībnieku sarakstus?

Paldies par norādēm. Par O.Apsīti tev taisnība. Vakarā pārbaudīšu vēlreiz un pacentīšos visu sakārtot.
Laiku ietaupīt noteikti var un vajag, taču maz ko dos iepriekšējie pieteikumi (optimāli ir, ja tos ievada PC laikā, kamēr notiek sacensība). Daudz vairāk – prasmīga PC izmantošana. Šoreiz tā nebija veiksmīga, jo datu apstrādes programma atteicās darboties pašā svarīgākajā brīdī. No kļūdām mācamies.

"karavīrs" (Email ) - 07-02-’06 19:20

pilnigi piekritu!!!visiem saa veida sporistiem noveelu veiksmi atlikusajos posmos!!!

julijs augusts julijs augusts (Email ) - 07-02-’06 19:18

visu cienu sportistiem.kaa saka tautaa,peec kara visi gudri!!!tiksimies uz ledus:)

ibnzins 2 Jolkins ibnzins 2 Jolkins - 07-02-’06 17:33

God. Ainār! Jautājums vienkārši bija ko drīkst un ko nedrīkst darīt bez karodziņa.
Visu cieņu par meistara cienīgu un sakarīgu izskaidrojumu!
Ar cieņu,
MV

Jolkins Jolkins - 07-02-’06 17:01

Cienijamais Ibnzins! Runājot par mani un ka es ieveroju starptaustiskos noteikumus tad izskaidršu TEV foto (man nav jāliek karodziņš zemē kad vienkarši ieurbju urbi lai tas nav jāliek zemē,ko neatļauj darit noteikumi)ar cieņu Ainars E.

2 Suits 2 Suits - 07-02-’06 16:34

Kaut kur iepriekšējo gadu Copes lietās bija aprakstīts, nākamā numurā vēl tika precizētas kļūdas. Vai tur bija viss, neatceros.

Suits Suits - 07-02-’06 16:19

Man par noteikumiem vēl ir divas neskaidrības – vai uzbjot drīkst karodziņu turēt rokās, jeb tam noteikti jābūt uz zemes konkrētā attālumā no lunkas un otra lieta – vai var atstāt makšķerīti iemērktu āliņģī kamēr pats aizskrienu izurbt vēl pa kādam caurumam? Cik esmu novērojis tad visi pamet makšķerītes turpat āliņģī un tik skrien kādu aprubīt. Varbūt JST var pakomentēt vai ietekt kādu resursu internetā, kur tas viss būtu smalki un nepārprotami aprakstīts. Iepriekš paldies.

Urbt drīkst tikai vietā, kura aizņemta ar karodziņu. Atstāt makšķerīti (un jebkuru lietu, izņemot urbi un kasti), makšķerēt un iebarot drīkst tikai pie āliņga (jeb vietas), kura aizņemta ar karodziņu. Mormiška nedrīkst būt ūdenī, proti, makšķerīte nedrīkst “makšķerēt” bez sportista. Visbiežāk sportisti grēko, pametot pie āliņgiem savas sīkās mantas un radot ilūziju, ka āliņģis tādā veidā ir aizņemts. Tas nav atļauts. Viltīgi tiesneši tās var likt savākt “vispatīkamākajā” brīdī. Tas nebūs patīkami.

Saiti ar noteikumiem var atrast ieejot caur – Organizācijas – LMSF lapā. http://www.fishing.lv/fishingru/noticeru.. Jāņem vērā tikai, ka ir daži sīki tehniski precizējumi.

Filsa Filsa - 07-02-’06 16:13

Vēl atradu vienu šaizi,no mūsu otrās komandas Pasaule2 pirmajā dienā Valdis Janitens stertēja uzreiz divos sektoros A ar 7 vietu un C ar 11,5.Toties Māris Olte pirmajā dienā vispār nestartēja,brīnumi notiekas visapkārt.

Ceru, ka tagad viss ir pareizi.

erudzi 2 ibinzins erudzi 2 ibinzins - 07-02-’06 15:40

Paldies, vienkārši nenormāla šara sektorā, kur zivju nav uzsēsties uz vismaz kaut kādu balto zivi + vēl lielie veči man to maļinu tikai viņiem zināmu iemeslu dēļ neizbeidza, tiešām, liels paldies viņiem. Bet ar to Ziediņu jun.tiešām protokolos kaut kas neloģisks, tā ir, ka 2 Ziediņi :)

ibnzins 2 erudzi ibnzins 2 erudzi - 07-02-’06 15:27

Erudzi: apsveicu ar teicamo startu otrajā dienā! Arī kopvērtējumā tavs uzvārds tieši pirms Pēterīša.
Drīz būs jāpierakstās uz privātstundām. Priekā.

ibnzins ibnzins - 07-02-’06 15:23

Skatos bildi: Ainārs urbj, bet karodziņš no āliņģa nu toč 2 metrus. B zonā svētdien tiesnesis deklarēja, ka jebkādas aktivitātes: urbšana, barošana un cope tikai pie karodziņa. Kā ir pēc starptautiskajiem noteikumiem? Vai nu tiesnesim jāmācās, jeb Ainārs nobildēts nelaikā :-)

Viens variants. Iedomājies, ka redzamais ir viens karodziņš, bet otrs ir pie kreisās kājas… Tad pārkāpuma nav. Otru variantu apgaismo Ainārs pats.

Filsa Filsa - 07-02-’06 15:22

Otrajā dienā“E” sektorā Agris Ziediņš juniors nebija,bija Ziediņš vecākais.Tur kautkas ir sajaukts.

Ceru, ka tagad viss ir pareizi. Protokola elektroniskajā variantā bija ieviesusies tehniska kļūda.

JK JK - 07-02-’06 14:49

Nevajag izdomāt jaunu riteni. Pēc signāla iegājāt zonā. Ja esat divi uz viena kvadrātmetra, tad metiet lozi un kas zaudē iet tālāk. Tāpēc jau tās 5 minūtes ir. Es jau iedomājos, kā komanda Karavīri moči visus, ja pēc jūsu ieteikumiem notiktu.

Oficiālo izlozi veic tiesnesis.

ibnzins 2JAM&erudzi ibnzins 2JAM&erudzi - 07-02-’06 14:00

Man arī sanāca konfliktiņš ar vienu večuku, kurš bija itkā stūri aizsitis jau pirms izlozes, bet pēctam aizskrēja meklēt maisiņu zivīm. Bet doma par to, kurš ātrāk izurbs āliņģi ir interesanta.

erudzi 2JAM erudzi 2JAM - 07-02-’06 12:45

Varētu būt runa par izlozi, kurš pirmais izvēlas vietu. Bet ja notiek pa tavam, iedomājies, ja kādi četri veči vienā vieta nodomājuši ķert un sāk urbšanas sacenes vai summo, dzirksteles pa gaisu, varbūt vēl svara kategorījās sadalīt:), tas tik būtu skats,cope tā nebūtu. A, kas tev trucē atrāk kustēties?

Lai sportisti nenodarbotos ar karodziņu mētāšanau, vieta skaitās aizņemta tai brīdī, kad ne tikai ir novietots karodziņš, bet arī urbšanas pozicijā nolikts ledus urbis. Ja sportisti uzsāk strīdu, tiesnesis var sarīkot izlozi. Pie tam nekas nereglamentē, cik ilgi un kā viņam būtu tā jāveic. Gudri tiesneši to darīs tik lēni, ka otro reizi strīdēties reti kurš gribēs.

JAM JAM (Email ) - 07-02-’06 12:18

labu dien cien.makskerniek,gribetu ieteikt vietas noteiksanu sacensibas,lai nebutu jastridas par vietu zona ,to vienkasi atrisinatu ja vieta tiktu ienemta pec cauruma izurbsanas neviss pirms laika,tada gadijuma kurs izurbis pirmais caurumu to vietu ir vinnejis neviss kurss pirmais atbraucis vai aiznemis vietu slepilavoties uz ledus.

mirtins mirtins - 07-02-’06 11:20

bet tabulas interesantas:))) Skaties veries, Pēterītis nostartējis visšvakāk no Salmo. Bet Pasaule savās mājās iebraukusi auzās. Vispār punkti baigi blīvie, būs jautrs pasākums šogad:))))

JK JK - 07-02-’06 10:42

2 erudzi. Ja nepiedalījās, bet dabūja nulli, tad pieteikts bija un kopējā tabulā vajadzēja būt pašā apakšā. U n vēl nesaprotu, kāpēc cilvēki, kuriem ir vienāds punktu skaits nav sarindoti pēc svara. Ja skatās pa vietām, tad atkal ir pretrunas. Vārdu sakot kaut kas tur nav riktīgi. :-)

Ir starpība, ja piedalījās un neko nenoķēra, vai nepiedalījās vispār. Ja nepiedalījās,- netiek vērtēts vispār, ja piedalās tikai vienā kārtā, tas tiek vērtēts pēc visiem, kas piedalījās abās kārtās. Nav izslēgts, ka ekselī pazuduši tie pēdējo vietu pretendenti, kuri piedalījās vienā no dienām. Ja kāds ir aizmirsts un grib aizņemt šo godpilno vietu, informējiet. Varu tabulu papildināt.

erudzi erudzi - 07-02-’06 09:37

2 JK paskaties daudziem pretī ir 0, tātad nepidalījās vienā vai abās dienās. VAr atrast dažas neprecizitātes, bet izpētot visus protokolus, galus kopā sadzīt var, nekas un neviens nav pazudis:)

JK JK - 07-02-’06 09:24

Rezultātus pētot iekrita acīs, ka individuālajā vērtējumā ir tikai 118 dalībnieki.Nedomāju, ka MS Exel kādu paslēpa. Komandu vērtējumā it kā ir visi dalībnieki.

Suits Suits - 06-02-’06 12:11

Vai JST gadījumā nav info vai kopvērtēšanas principos atkal ir ietverta norma par viena sliktākā rezultāta(no kopējām sešām tūrēm) atskaitīšanu, kā tas bija pagājušo gadu? Varbūt kāds cits ir informēts?

Ir ietverta. Tas ir ierakstīts sacensību nolikuma sadaļā par vērtēšanu.

ViRo ViRo (Email ) - 06-02-’06 11:39

Tiesājot Zemledus Sacensības 4. 5. februārī turpmākam radās domas :Komandu pieteikumi jāiesūta ne vēlāk,kā piektdien līdz pulkst.17:00 un visiem pēc vienotas formas (priekšlikumu varu sagatavot), lai varētu sagatavot protokolus , ja iesniedz pieteikumu sacensību dienā (vietā),komanda apmaksā papildus darbu 5- 10,Ls apmērā. Sasniedzot tik lielu dalībnieku skaitu katrā zonā nepieciešami divi(2) tiesneši, kuri spēj nodrošināt noteikumu VIENNOZĪMĪGU ievērošanu ,organizātori it kā nespēj vairāk tiesnešus apmaksāt…nekomentēšu…Jauno komandu dalībniekiem vairākkārt jāatgādina sacensību noteikumi(karogi u. c.).Komplektējot tiesnešu grupu tajā jāietver arī sekretārs(datorists).Arī tiesnešu transporta izdevumi pieaug tāpēc pie Rīgā (ja tiesneši no Rīgas)transporta izmaksas četrvietīgam a/m ir vismaz 5-7,Ls divās dienās.Organizātoriem jānosaka minimālais sacensību materiālais nodrošinājums(ragavas loma transportēšanai,izturīgi loma maisiņi ,koploma maisi,telpa (silta)darbam,dators vēsumā nestrādā,u. c.)

JK JK - 06-02-’06 09:10

Nu redz cik patīkami ir lasīt, kad viss ir atkal pareizi sarakstīts! :-) A.Bauģis jau visu priekšsezonu startēja Asara sastāvā. Tā kā nezinu, kur tas misēklis.

jst jst - 06-02-’06 08:30

Ienāca prātā, ka Salmo sastāvs ir sekojošs: Pēteris, Normunds, Guntis, Ivo, Rita. Kā tas gadījies, ka A.B. arī ir Salmo?
Izrādās, “bojāts telefons”. Ainārs Bauģis ir no komandas “Asaris”.

mirtins mirtins - 06-02-’06 07:15

ja ja, gaidam tabulas. P.S. Kā tur palika ar izlases veidošanu? Izlasi veido uzvarētāju komanda vai labākie makšķernieki?

@zakja@ @zakja@ - 05-02-’06 19:45

un vispaar…tas juusu 11-tais datums ir galiigi garaam..kaapeec to nevar apienot ar LR cempionaata 3 kaartu?!es no riigas dziivoju taalu..garaaaam!!!
laikam jau jums neruup jaunieshu makskereeshanas sports aarpus riigas rajona..

Ja tevi neapmierina sacensību laiks un vieta, vai tāpēc jālieto skaļi lozungi – garaaaam, jums nerūp utt.? Es pat nevaru iedomāties, kur tu dzīvo, tāpēc par attālumiem un laiku nevaru pat komentēt. Ja no tavas dzīves vietas tuvuma piedalītos 20-30 jaunieši, mēs noteikti sacensības pārceltu tev tuvākā rajonā un izdevīgākos laikos.
Piemēra pēc, kur tu rīkotu tādas sacensības, ja 5 sportisti būtu no Kuldīgas, 13 no Rīgas, 11 no Limbažiem un 3 no Kalsnavas? Pie tam visi tādi, kuri nepiedalās pieaugušo sacensībās. Sacensību vieta un datums tieši tāpēc tika mainīti, ka pieteicās negaidīti daudz dalībnieku, pie tam tieši no rajoniem, un viņu intereses tika ievērotas.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.