Roma, CIPS kongress

Laikā pēc pēdējā ieraksta, pareizāk, pirms mēneša saņēmu uzaicinājumu kādu laiku pastrādāt firmā, kura apkalpo pazīstamo plaša profīla mazumtirdzniecības firmu "Elkor Grupa" un nu jau divas nedēļas skaitos šīs firmas darbinieks. Darbs saistīts ar makškerrīku tirdzniecības attīstību divos lielākajos Elkor superveikalos Elkor Plaza un Kimko. Par to visu, iespējams, vēlāk būs detalizētāks ieraksts.

Šīs ieraksts ir par manu braucienu uz Romu, kur notika gadskārtējais CIPS kongress. Komandējums bija iespējams, pateicoties Zivju fonda piešķirtajam finansiālajam atbalstam.
Līdz šim Romu bija izdevies apmeklēt tikai, kā saka, caurbraucot, šoreiz bija iespējams pāris dienas to pavērot tuvplānā. Laika apstākļi Romā bija ideāli, dienā ap +20° C, ielās un parkos nupat sāka atplaukt daba un parādījās pirmie ziedošie koki un krūmi. Kongresa dalībnieki dzīvoja centra tuvumā un brīvajā laikā bija iespēja kājām apstaigāt daļu no vēsturiskā ziņā interesantākajām vietām un tās iemūžināt fotokadros. Tos apkopoju atsevišķā nelielā fotosesijā.

Lai gan brauciens kopumā bija veiksmīgs, pārsteigumu sagādāja šī pasākuma saimnieku, maigi izsakoties, formālā attieksme pret tāda līmeņa pasākuma organizātoriskiem jautājumiem. No visiem kongresiem, kuros esmu piedalījies, šis bija visbālāk organizētais. Arī saturiskā ziņā tas paliks atmiņā tikai ar to, ka kongresā satiku daudzus savus draugus no citām valstim un to, ka Latvija, kura bija pieteikusies kā pretendente uz CIPS 2012. gada kongresa organizātora lomu, tika ļoti primitīvā veidā izkonkurēta. Vienkārši tādēļ, ka CIPS sastāvā relatīvi liels balsu pārsvars ir dienvidu valstīm, kuras, kā izrādījās, bez intensīvas "apstrādes" aizvilināt nelielas ziemeļvalstiņas Latvijas virzienā nav iespējams. Pie tam pati kandidatūru izvēle notika, kā citi teica, tipiski itāliskā veidā, bez kādas nopietnas pretendentu piedāvājumu analīzes. Kurš par, kurš pret, un viss skaidrs. Lai gan par Latviju nobalsoja vairums Ziemeļeiropas valstu, pārsvaru guva Spānija, attiecīgi, CIPS 2012. gada kongress notiks Spānijā.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Kā ierasti, tika analizētas federāciju atskaites, precizēti CIPS statūti un par biedriem pieņemtas jaunas valstis. Precizēts tika arī 2012. gada un 2013. gada pasaules čempionātu rīkotājvalstu saraksts. Daudzi delegāti gaidīja jaunāko informāciju par šī gada Pasaules spēlēm, kuras augusta beigās notiks Itālijā. Diemžēl, ja neskaita dažas sīkas detaļas, tika paziņots jau zināmais, - visu tuvākajā laikā varēsim uzzināt internetā.

Atgriežoties Rīgā, no lidmašīnas varēju pārliecināties, ka gandrīz visu Latviju klāj sniegs, arī ezeri vēl ieskauti ledū.
 
05. 04. 2011.

  Seko jaunumiem FacebookOne comment

agris agris - 07-04-’11 14:21

Jāni, kādi jaunumi kongresā, var būt uzmet kādu nelielu atskaiti. Nekā interesanta, sestdien kaut ko uzrakstīšu.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.