NG par pludiņmakšķerēšanu. 2005 - 2.

Arhīvs 2005-2

::  .

Vakar Alberta dīķos, precīzāk karūsu dīķī, sabraucām itin paliels pulciņš, izņemot nepareizi izvēlēta vieta, līdz ar to arī necope, manuprāt ka viss vairāk vai mazāk izdevās, vismaz es dabūju vārīties visu laiku, ļoti ceru, ka vismaz kaut kādu skaidrību par mačmakšķeri un tālmēšanas pludiņu ieguvāt, gribu vēl parādīt arī mačkāta priekšrocības vidēji lielas zivs izvadīšanā, tāpēc domāju, ka jūnijā varētu mēģināt vēlreiz apmeklēt kādu no dīķiem, tikai iepriekš pārbaudīšu vietu kur makšķerēt, lai atkal neiesēstos zāļainā sēklī:).
Pēc jautājumiem sapratu, ka ir interese par štekeri un garo bezriņķu kātu, tā varētu būt tēma vienai no nākošām nodarbībām.
Baudiet nedēļas nogali, ja atradīšu kādu interesantu vietu, tiksimies nākošnedēļ, bet par to pirmdien.

27.05.2005 09:04

::  SKOLA

Tiko sazvanījos ar Alberta dīķu saimnieku un saņēmu atļauju ceturdien viņa dīķos novadīt Makšķernieku skolas pieaugušajiem nodarbību, tāpat kā līdz šim nodarbība būs bezmaksas, nodarbības tēma ir mačkāts, tālmešanas pludiņi, iebarošana ar kaķeni, karpu - karūsu barība. Patreiz zivis ķeroties labi un tiek laipni piedāvāts gan karūsu, gan karpu dīķis. Visticamāk, ka rīt iebraukšu apskatīties kas un kā, galvenais lai var parādīt makšķerēšanu lielākā distancē. Ja ir kādi konkrēti jautājumi, tad sūtiet tos savlaicīgi, lai varu sagatavot atbildi, paņemšu līdzi šāgada SALMO jaunumus mačkātu un mačkātam piemēroto spoļu klāstā.
Pats tur būšu no 15 līdz 20 vismaz, jūs brauciet kad tiekat, centīšos nostāties tā, lai mani redzētu pa gabalu, ja varēs, tad būšu netālu no mašīnas RENAULT ESPACE , tai uz jumta ir bagāžas kaste, katrā gadījumā dīķu sargs parādīs kas un kā. 'Ja gribat savest kārtībā savu inventāru, tad ņemiet to līdzi, cik nu vaŗēšu tik palīdzēšu, ja gribēsiet paturēt noķertās zivis, tad par tām gan būs sargam jāsamaksā.

24.05.2005 09:01

::  Venta - LČ pirmā tūre

Salīdzinoši veiksmīgi ir noslēgusies pirmā sacensību tūre, pēc divu dienu saspringtas un, gribētu teikt, grūtas cīņas SALMO komanda atkal ir pirmā. Pēc pirmās sacensību dienas bijām otrie, zaudējām Lietuvas izlasei, tomēr pareizi izanalizējot kļūdas un nedaudz pamainot barību receptes svētdien izdevās teicams starts, nevajag protams sevišķi sapriecāties, jo vēl priekšā divas sacensību tūres atšķirīgās ūdenskrātuvēs, tomēr sajūta ir laba.
Pasākums manuprāt izdevās labs, franči bija ļoti atklāti un draudzīgi, visi kam radās kāds jautājums par barībām, to jaukšanu un pasniegšanu varēja jebkurā brīdī saņemt izsmeļošas atbildes. Arī fakts, ka pirmajā trīniekā bija divi franči ir viņu profesionālisma un vārdu patiesuma apliecinājums.
Par lomiem gan varēja būt apmierināti tikai nedaudzi, tie kurus liktenis ielozēja vietās kur stāvēja zivis, šī gada aukstais pavasaris nav ļāvis daudzām zivīm iznārstot, laikam iesilstot tās ir sapulcējušās konkrētos punktos kur drīzumā nodosies dipadu dapadu priekiem. Tikai šādi var izskaidrot ļoti nevienādos lomus, vairāki augstas klases sportisti ielozējoties "tukšā" zonā varēja lekt no biksēm ārā, bet vairāk par 3.-5. rezultātu zonā uzrādīt nevarēja. Visi sacensību protokoli būs atrodami JST lapā.
Pats ar savu startu esmu ļoti neapmierināts, jo no 55 dalībniekiem paliku tikai 15. vietā, ja ar svētdienu viss ir kārtībā, tur es itkā neko vairāk izdarīt nevarēju, tad sestdien pieļāvu divas lielas kļūdas, nepiedodamas kļūdas, kuras noteikti man atspēlēsies apkopojot gada rezultātus, bet ko tu durakam padarīsi.
Par skolu, šīs dienas laikā sazināšos ar Alberta dīķu saimnieku, ja iepriekšējā noruna par bezmaksas makšķerēšanu nodarbību dalībniekiem būs spēkā, tad ceturdien tiksimies tur.

23.05.2005 09:52

 

::  SKOLA

Nākošā makšķernieku skolas pieaugušajiem nodarbība būs ceturdien 26. maijā, par vietu nolemsim pirmdien, tēma klasiskā match makšķere, tālmešanas pludiņi, barības kaķenes un attiecīga barība.

17.05.2005 10:16

::  Venta

Bēgot no lietus Vidzemē sestdienu un svētdienu pavadījām pie Ventas, netālu no Skrundas, ja nopietni, tad testējām Latvijas čempionātam pludiņmakšķerēšanā paredzēto vietu. Ūdens dzidrs un zems, praktiski vasaras līmenis, makšķernieku daudz, lielākā daļa ķer nelielas līdakas(ciņas)uz dzīvo un ar spiningu, radās iespaids, ka Ventā ir ļoti daudz līdaku, jo cik nu bija laika kādu vērot, tik redzēju līdaku copes un izvilktas zivis. Karpinieki arī lielījās, ka jau esot pirmās šī gada lielkarpas nomedījuši, tomēr 'vēlais un aukstais pavasaris arī Ventu nav apgājis, zivis nav nārstojušas, pat asarīši vēl ir ar ikriem, trāpījās arī "tekošas" raudas. Pats svētdien noķēru savus šaīgada pirmos divniekus brekšus, precīzāk 2,3 kg, 2 kg un 1,6 kg, tomēr kopējais iespaids ir pabēdīgs, sacensībās lomi būs nelieli, ja kādam izdosies tikt pie brekša vai vimbas, tad tas jau automātiski viņš tiks ieskaitīts favorītos, jo vidējās zivis (raudas, pliči)sacensību posmā ir salīdzinoši maz, vai sakarā ar aukstumu viņas ir ļoti kūtras. Tomēr makšķerēšanā notiek brīnumi, pietam itin bieži, tāpēc jau tā ir tik interesanta.
Ja kādam ir vēlme pavērot sacensības, piedalīties trenniņu procesā(jau no ceturdienas), paklausīties SENSAS šefa un labāko franču sportistu stāstījumā par iebarošanu un sporta makšķerēšanu vispār, vai vienkārši gribās pabūt starp savējiem - makšķerniekiem, tad esat laipni gaidīti, mēs dzīvojam turpat pie Ventas.
Sīkāka informācija pa telefonu 9224086, tas ir mans telefons, nebrīnieties, ja sacensību laikā es neatbildēšu, taupīšu dārgo sacensību laiku:)

16.05.2005 10:25

::  .

Ceturdien, neskatoties uz hokeja spēli, tomēr daži interesenti atbrauca uz L.Juglas upi, kur mēģinājām izrunāt daudzas labas lietas, zivis ķērās ļoti smalkas, toties katrā iemetienā.
Vislielākā interese ir par barību sagatavošanu, tad nāk makšķeru pareiza aprīkošana un citas lietas, manuprāt šī pirmā tikšanās sanāca tīri sakarīga, tikai aukstais laiks neļāva pilnvērtīgi izbaudīt pavasara pēcpusdienu. Patreiz meklēju kādu nedaudz sarežģītāku ūdenstilpni, lai pilnvērtīgi parādītu mačmakšķeres iespējas, tālmešanas pludiņus, kaķenes u.t.t., ja ir kāds sakarīgs piedāvājums par kādu no pierīgas ūdeņiem rakstiet, patreiz aktuāla varētu būt rauda, brešu bērni un karpiņas.

09.05.2005 11:00

 

::  .

No 1.līdz 4. maijam pie mums ciemojās Ribolov-Elit žurnālisti, brauciena pamatdoma bija vimbas, papildtēmas butes un līdakas. Svētdienas pēcpusdienā sākām ar Salacu pie Staiceles, ja vēl no rīta mēs ar Ritu kaut kādas raudas un finierīšus dabūjām, tad uz pēcpusdienu cope izbeidzās vispār un nekāda filmēšana nesanāca, lomā bija tikai dažas vimbiņas, ap 5 kg raudas katram un daži finierīši, krievi gan bija par sākumu apmierināti, bet mēs zinot cik patiesībā Salaca ir interesanta bijām nedaudz šokēti.
2. maija pēcpusdienā jau bijām Kuldīgā, apmetāmies viesu namā pie pašas rumbas, jau viesu nama pagalmā stāvot varēja redzēt kā lēkā vimbas, krievi šo skatu ieraugot novaidējās vien un paķerot savas kameras aizskrēja. Mēs iekārtojāmies netālu no tilta, vimbas ēda labi, nepilnu trīs stundu laikā pa pieciem salasījām atļauto normu - 7 vimbas katram, vēlāk noskatoties materiālu secinājām, ka sižets sanācis ļoti labs.
3. maija pēcpusdienā Ziemupē pie Laiku mājām nodemonstrējām ciemiņiem bušu makšķerēšanu, šis process viņiem tā iepatikās, ka tika nolemts nākotnē veidot atsevišķu sižetu tieši par šo ,priekš maskaviešiem eksotisko, makšķerēšanas veidu . Butes ēda itin labi, piedāvājām tām svaigu vimbu, sagrieztu nelielos gabaliņos.
4. maijs izvērtās par visa pasākuma kulmināciju, jau pašā rīta agrumā devāmies uz vienu no kurzemes ezeriem, kur bija plānots parādīt jaunos SALMO kātus un spoles darbībā, pie reizes parādot MŪDZI, vobleri ko krievijas makšķernieki nesaprot, spiningot bija plānots iebrienot, tikai operators un fotogrāfs sēdēja laivā. Ķērās kā pasakā, seši cilvēki trīs ar pus stundās noķērām 62 līdakas, pie tam 1-virs 6kg, 4 virs 5 kg, 20 no + - 2kg līdz 3,5 kg, pārējās tādas ap un zem kilograma. Ķērās galvenokārt uz baltajiem mūdžiem, es vienīgais strādāju ar baltu MAL-2 rotiņu, izvēlējoe ELITE MIKRO JIG 2,7 metrīgu kātiņu, jauno GRAND spolīti un ELITE BRAID 0,1 pīto aukliņu. Saskaitīju 33 copes no kurām realizēju 17, 2 ap 2 kg, 3 ap 1,5 kg, pārējās ap un zem , pats palaidu vaļā visas zivis, citi pa lielākai līdakai paņēma, kaifs pilnīgs, bet tas nenozīmē, ka sākšu spiningot:). Mūsu ciemiņiem radās iespaids, ka Latvijā ir makšķernieku paradīze, jo tādu līdaku copi viņi nēsot redzējuši ne Volgā, ne kur citur. Neprasiet ezera nosaukumu, neteikšu, jo zinu kas notiek pēc šādiem rakstiem aprakstītajās vietās, lai līdaka paēd un apguļās atpūtā, pēc nedēļas jau varēs pateikt kur tas bija.

05.05.2005 11:45

::  Jaunums

Beidzot kāds no vietējiem ražotājiem ir sadūšojies un sāks fasēt saulespuķu spraukumus 1 un 3 kilogramu iepakojumos, grauzdētus rapšu raušus 3 kg iepakojumos, smalka maluma grauzdētas un negrauzdētas kaņepes 0,5 un 1 kg iepakojumos, kukurūzas putraimus 1 kg iepakojumos, kā labs aromatizators būs jaunās kaņepju un ķimeņu eļļas 250 gramu iepakojumā. Šiem jaunumiem veikalos vajadzētu parādīties jau maija vidū, cenas, cik man zināms, būs makšķernieka sirdi priecējošas, labi, šie produkti pavērs jaunas iespējas eksperimentiem ar iebarojamajām barībām.

27.04.2005 09:44

::  Sāksim

5.maijā ir paredzēta pirmā makšķernieku skolas pieaugušajiem nodarbība, dikti jau nu oficiāli skan, bet gan jau būs labi. Pēc daudzajām vēstulēm saprotu, ka vislielākā neskaidrība ir ar iebarošanu un tikai tad nāk jautājumi par inventāru, tā kā patreiz aktuālas ir upes, tad šīs nodarbības tēma būs bolonēze, bezriņķu makšķere, nedaudz štekeris un iebarošana upē, par nodarbības vietu esmu izraudzījies Lielo Juglu, pie Tallinas apvadceļa tilta. Šo vietu izvēlējos divu iemeslu pēc, pirmkārt tā ir ērti piebraucama no visām pusēm un ar neierobežotu stāvvietu skaitu:), otrkārt braucot pāri tiltam ļoti jau nu smuki tā izskatās, pats gan tur nēsmu makšķerējis, bet kautkāda dzīvība esot.
Lūgums negaidīt no manis brīnumus, es netaisos lasīt lekcijas, parādīšu dabā ko ar kuru makšķeri dotajos apstākļos var izdarīt, kā šīs makšķeres sagatavot darbam, parādīšu kādai vajadzētu izskatīties barībai priekš katras makšķeres.'Ja jums šī tēma nav sevišķi interesanta, tad varat gaidīt nākošo, jau pēc nedēļas(ja paliks siltāks) varam nodoties karpošanai, savukārt ja būs lielāka interese, tad ļoti labprāt varu vienu tēmu ņemt vairākas nodarbības. Pats pie upes būšu jau pirms trijiem, jūs brauciet kad tiekat jo līdz kādiem astoņiem tur būšu noteikti.
Paņemiet līdzi to ko gribat mest ūdenī brīvdienās, mēģināšu no visā tā uztaisīt strādājošu barību, nelielu daļu samitrinot uzreiz pārbaudīsim kā tā strādā. Ļoti labprāt palīdzēšu sagatavot darbam tieši jūsu pašu inventāru, jo bieži vien gadās, ka kāts ir, bet nepamet sajūta, ka ar to var izdarīt krieni vairāk, tikai nezinam kā.

27.04.2005 09:11

::  Salaca

Svētdien Salacas krasts Staicelē izskatījās kā sacensībās, iepriekš nesarunājot tur bija saradušies desmit "štekeristi", neskatoties uz auksto laiku(-4)un ik pa laikam uzkrītošajām sniega pārslām upes krasti bija diezgan biezi "apdzīvoti", jo pa nedēļas vidu veči bija trāpījuši uz skaistām zivīm, ap un virskilo breksēni, tādi paši ālantiņi un sapalēni, pa retai vimbai un pirmās lielās raudas. BET, tas viss bija kaut kad, svētdien no visām tām zivīm nebija ne miņas, ar lielu lūgšanos un cītīgu barošanu varēja pierunāt kādu retu raudu un vēl retāku vimbu, brekšeli vai sapalēnu, pietam bez kādas sistēmas, ja zivis pienāca, tad copes bija straujas un spēcīgas, ja bars pagāja nost no iebarotās vietas, tad varēji kaut dziedāt, nekas nenotika. Salīdzinoši ļoti stipra straume, makšķerējot ar štekeri nācās lietot pat 20-30 gramīgus plakanos straumes pludiņus, visu štekeristu un arī vietējo makšķernieku viedoklis ir, ka lielais vairums zivju vēl nav uzkāpis tik augstu, pie tik liela ūdens līmeņa atsevišķi bari ļoti ātri pārvietojās. Tā var skaidrot arī atsevišķus copes uzplūdus, kad pusi dienas vari nonīkt bez copes un pēkšņi vienā mirklī uz pāris stundām iestājās tāds zivju "rijiens", ka spēj tikai maukt tārpus uz āķa, bet tad kā ar rokas mājienu viss atkal beidzās. Vēlāk, kad lielais zivju vairums sakāps augšā, būs labākas copes dienas, būs sliktākas, bet varēs just, ka zivis ir, te tārpu izsūks, te kautkur kāda uzspēlēs, patreiz vismaz Staicelē "zivi nejūt", drošs rādītājs tam ir vietējie maluzveinieki, ja pie papīrfabrikas dambja to nav, tad lielu zivju baru arī vēl nav, pēc iepriekšējās pieredzes var teikt, ka pēc nedēļas visam vajadzētu notikties.

25.04.2005 08:53

:: Pirmie šīgada mači

Atgriezāmies no normāla pavasara(+ 25 grādi dienā, +15 naktī)Kijevā uz pierasto pavasari(šonakt -5)Latvijā, šīssezonas pirmais starts izdevās necerēti labs, SALMO komanda izcīnija 2. vietu starp patiesi stipriem konkurentiem, individuāli Rita ieguva 2. vietu, es paliku 5. vietā. Pati makšķerēšanas bija diezgan vienkārša, lielās raudas jau bija no Rusanovas kanāla izgājušas, brekšeļi un karūsas vēl tādu īstu aktivitāti neizrādīja, tāpēc nācās ķert nelielas raudiņas un plicīšus, otrajā sacensību dienā lomi 85% sastāvēja no auslejām, jo laikam iesilstot tās saradās nenormāli daudz, pietam visos dziļumos, neļaujot normālai zivij nokļūt līdz ēsmai. Sacensībās piedalījās 2 Polijas komandas, tajā skaitā vairāki Eiropas un Pasaules čempionātu medaļnieki, Krievijas Sensas komanda, Baltkrievijas izlase, Ukrainas izlase un vēl 3 Ukrainas stiprākie klubi, mūsu veiksmīgais starts dod baigo iekšējo stimulu turpmākam darbam, jo šis ir viens no lielākajiem panākumiem līdzšinējā pludiņmakšķerēšanas sporta vēsturē, kas apliecina, ka mēs esam uz pareizā ceļa, par to liecina arī Poļu atsauksmes un novērtējums, un viņus var droši uzskatīt par visātrāk augošo eiropas komandu.

20.04.2005 15:44

:: Jaunā sezona ir vaļā

Sestdien pirmo reizi savā makšķernieka karjerā biju Mērsraga kanālā, filmējām Vērpem raidījumu, par to kas sanāca un kas nesanāca šoreiz nerunāšu, zinu tikai ka citreiz svešus ūdeņus dažas stundas apgūšu bez kameras klātbūtnes un tikai tad sākšu runāt. Pirmais iespaids no kanāla nekāds sevišķi labais nebija, neliels grāvis un ļoti daudz makšķernieku, pabraukājām gar kanāla krastu, lai saprastu kas vispār te notiek un nolēmām nogruntēties netālu no šosejas tilta, tur vismaz veči pa retai raudai izvilka. Pavēroju veču darbošanos, lai saprastu kādu makšķeri ņemt un cik lielu pludiņu likt, lielākais vairums tautas strādā ar 10-14 gramīgiem monstriem, manuprāt vietā kur ir labi ja metru dziļš tas ir krietni pārspīlēts, visa makšķerēšana šeit notiek tikai pludinot, cik tālu atkarīgs no vietas un katra nekaunības devas, zivis ir pieradinātas pie grūbu un putraimu putras, kā visās vietās kur ir liels rīdzinieku pieplūdums, ar šo apstākli rēķinoties biju samaisījis interesantu barības maisījumu, kam manuprāt vajadzēja "novilkt "zivi no veču putras un "piesiet" tās pie mums. Rita izvēlējās 5,4 m garo GRAND XL mačkātu, bet es paņēmu 8 metrīgo GRAND POLE bezriņķu kātu, pamatoju savu izvēli ar to, ka mūsu izvēlētajā vietā līdz makšķerēšanas vietai bija 3-4 metrus plata veco ašķu josla(guļošu), ar garo kātu vieglāk pārcelt zivi pāri zālēm un tā kā lielākas zivis par 250-300 gramiem večiem netrāpījās, tad varēju būt mierīgs par zivs izvilkšanas iespējām. Iesākums bija diezgan dramatisks, uz manu barību saskrēja puse no visām Mērsraga auslejām, un tikai pa retai raudiņai vai plicītim, nebijām līdzi paņēmuši grūbas(priekš āķa), bet mūsu tārpus auslejas noplucināja momentāli, šāda jautrība turpinājās aptuveni pāris stundas, pa šo laiku mēģinājām atrast pareizo makšķerēšanas stilu, atrast īsto pludināšanas vietu, pa abiem norāvām vairāk par divdesmit āķiem, līdz beidzot sāka parādīties kautkāda loģika visam tam ko mēs daram, diemžēl uz to brīdi Vērpe jau bija savu materiālu safilmējis un lietum līstot devās uz prom. Procesā secināju, ka zivis grib lai tās daudz baro, secinājām, ka šeit ir ne tikai raudas, bet arī ļoti daudz pliču un brekšeļu, šī iemesla pēc nedaudz papildināju barību ar vietējo kurmjurakumu zemi(ap 50% no barības daudzuma) un aptuveni 200 gramiem iepriekšējās nedēļas motiļu, pēc piecām cietām bumbām, kuras iemetu pie pašām zālēm, jo straume mutuļo un iemetot barību tālāk no krasta grūti ir atrast ceļu pa kuru skalojās barība, efekts bija sprādzienveidīgs. Mums praktiski katrā metienā bija zivs, bet tuvākajiem večiem metrus piecdesmit uz abām pusēm cope pieklusa pavisam. Ķērās asarīši, pliči, raudas, brekšeļi 300-500 grami un dažas karūsas +- ap 300 gramiem, liels lērums 10-15 cm garu vimbiņu un daži krimināli āļantiņi(tos gan visus uzreiz laidām atpakaļ). Pēcpusdienā beidzot makšķerēt loms priekš sezonas atklāšanas copes bija itin pieklājīgs, ap 20 kilogramiem zivju tika palaistas atpakaļ ūdenī, lielākā daļa veču, kuriem lomi sastāvēja no 3-5 kilogramiem zivju pa visu dienu,ļoti skaļi un rupji sāka lamāties, bet laikam es esmu liels maita, jo man tas tīri labi patīk, patīk ieskatīties tajās šo procesu nesaprotošajās sejās, izbērt zivis ūdenī un iet mājās. Pamataukla man bija 0,16mm, Ritai 0,14mm(protams SALMO), pavadiņas lietojām 0,10mm , āķi 14-16. izmērs (KAMASAN 525), diezgan cieti, pludiņš man bija 6 gramīgs, Ritai 7 gramīgs. Veiksmīgākā izrādījās makšķerēšana ar ēsmas turēšanu uz vietas, to var izdarīt atrodot uz barības sliedes tīru vietu, uzliekot dziļumu par 10-20 centimetriem lielāku un uzreiz pēc iemešanas nostiepjot auklu, cope izpaužās kā pludiņa kratīšanās, pierodot redz katru pieskārienu. Tagad kādu nedēļu manis Latvijā nebūs, braucam uz Kijevu uz sacensībām, atgriežoties sāksim skolas nodarbības, pirmās reizes noteikti būs veltītas pavasara upei, upes barībai(breksis, rauda), tātad tās būs bezriņķu makšķeres, štekeris, bolonēze. Ja kādam vairāk interesē iemācīties strādāt un sagatavot tieši savas makšķeres, nav problēmu, varam to darīt, jau iepriekš gribu brīdināt, ka ja nodarbību laikā gribat arī kautko noķert, tad parūpējieties paši par ēsmām, tie kam interesē barību gatavošana ieteicams braukt ar savām barībām, es palīdzēšu pareizi tās sajaukt, parādīšu kā jāmitrina, kā jāmaisa un kā jābaro, pietam sausie barību maisījumi var stāvēt(politelēna maisā)pat vairākus mēnešus, tā ka varam nodarbībās samaisīt jums brīvdienu copei barību un pat nedaudz noberot pārbaudīt vai tā strādā.

 11.04.2005 11:31

:: Peipuss

Tā nu sanāk, ka esmu kļuvis par Peipusa fanu, vēl gadu atpakaļ mani uz turieni ar dzīšanu nevarēja aizdzīt, šogad katru brīvu dienu esmu tur, tā arī svētdien, pēc trīs manuprāt neveiksmīgā izstādē pavadītām dienām, trijatā braucām uz Peipusu. Pēc iepriekšējās informācijas zinājām kur meklējams normāla izmēra asaris, aiz Mustves Narvas virzienā kādus 5-6 kilometrus, tur ceļmalā pie ezera ir veikals un labs stāvlaukums. Piebraucām vēl pilnīgā tumsā, bet jau pēc desmit minūtēm stāvlaukums bija pilns ar krieviski runājošiem igauņiem, nolēmām sākumā turēties pie tautas, lai vismaz saprastu rajonu kur turās asari, bet kāds nepatīkams pārsteigums bija, kad šis bars gāja stundu no vietas, pārpīpēja un gāja atkal. Nebijām nobrieduši šadam gājienam, bet atpakaļ iet arī vairs negribējās, tāpēc lēnām vilkāmies baram no pakaļas, ieejot 6-6,5 kilometrus no krasta bars sadalījās un izklīda pa ezeru, mēs ar Ritu palikām pie nelielas plaisas, tur bija vieglāk urbt. Iesākumā urbu tikai vienu ālinģi, nolaidu barotavu ar motili un copes sākās no pirmā laidiena, ātrā tempā izvilku 2,5-3 kilogramus zivju, asari visi bija 120-250 gramu vērtē, dziļums ap 6-6,5 metri, pirms saullēkta cope bija zvērīga, bet tā apklusa līdz ar pirmajiem saules stariem. Rita makšķerēja kādu gabalu tālāk, viņai sākums bija stīvāks, bet palēnām iestrādājās divi ālinģi, pie tiem tad arī viņa visu dienu nosēdēja, mēs ar Aināru Bauģi klīdām apkārt, cerībā atrast asaru baru, bet diemžēl vairāk par pieciem asariem pēc kārtas reti kur izdevās noķert, tomēr patīkamais asaru izmērs neļāva skumt. Tā līdz pēcpusdienai mēs "ganījāmies " pa ezeru, kā vēlāk izrādījās, šoreiz ar skraidīšanu neko nevarēja saskriet, jo Rita sēžot savos divos āliņģos un regulāri barojot salasīja 15 kilogramus smuku asaru, mēs ar Aināru ar skraidīšanu un tikai sākuma iebarošanu salasījām katrs pa 10 kilogramiem asaru. Atpakaļceļš pa pakusušo ledu mani pilnīgi un noteikti pārliecināja par nepieciešamību uz nākošo sezonu iegādāties sniega moci ar piekabīti, fiziska slodze tas ir labi, bet saprātīgos daudzumos. Tā kā aprīļa vidū braucam uz Kijevu uz sacensībām, tad pašu pēdējo ledu būšu spiests izlaist, jo jāizvēdina visi vasaras kāti, gribu informētn visus kam ir interese par MAKŠĶERNIEKU SKOLU PIEAUGUŠAJIEM , patreiz ir pasta adrese skola@salmo.lv, kur sūtīt savus pieteikumus ar vēlamajām tēmām, nodarbību laikiem un vietām. Izstādē vienojos ar Upesciema Alberta dīķu saimnieku par iespēju bez maksas dažas nodarbības izvest viņa karpu dīķī, tur var labi parādīt mačkatu ar tālmesšanas pludiņu, kaķenes, štekeri lielā slodzē.

27.03.2005.