RR un EGI par mušiņmakšķerēšanu 2005.gadā.

Arhīvs 2005-1

::  Pasākums nedēļas nogalē

Sākot no ceturtdienas līdz pat ņedēļas nogalei ķīpsalā notiks izstāde, kas daļēji ir veltīta arī makšķerēšanai. Šogad līdzīgi kā pērn, tiks uzstādīts liels baseins, kurā mēs ar EGI demonstrēsim dažādus iemetienu veidus un sniegim šādas tādas konsultācijas MM sakarā.;)
Diemžēl tas nenotiks no atvēršanas līdz slēgšanai:(, bet gan pēc stingri reglamentēta grafika. Centīšos to uzlikt mūsu lapā līdz ceturtdienai, un tas paralēli atradīsies arī pie izstādes ieejas.
Uz saredzēšanos Ķīpsalā
RR

30.03.2005 11:14

::  Info

Mūsu viesu grāmatā ir saite uz Dānijas mušiņmakšķerēšanas festivālu. Par cik, esam piedalījušies līdzīgā pasākumā pirms diviem gadiem, tad visnotaļ rekomendēju šo pasākumu īpaši tiem, kam ir interese par mušu siešanas smalkumiem. Zinu, ka Lietuvas mušotāju kluba pārstāvji pavisam noteikti ir nolēmuši apmeklēt šo pasākumu.
Mēs savukārt izlēmām apmeklēt FFF-Europe instruktoru mītiņu Holandē, kas notiks maijā. Visu paspēt reizē diemžēl nevar. Bet ceram saņemt ari ziņas no Dānijas pasākuma, par ko, protams, pastāstīsim arī šeit.
Svētdien notika Rīgas mušiņmakšķernieku kluba organizētās nodarbības??? :confused:Jūs to zinājāt? Nē? :(Žēl! Pasākums labs un faktiski par velti, tikai izbrīnīja, ka tik maz cilvēku tas ieinteresēja! Vai ziemas copes prieki izrādījās interesantāki? Cik man zināms, vēl viens tāds pasākums ir paredzēts 17. aprīlī. Nu nepalaidiet garām tādu izdevību!;)

::  Atkal necopē...

Atkal vienas brīvdienas garām un jāsaka, ka atkal cerības par normālu copi palika turpat, kur iepriekš. Tas neskatoties uz iebrauktajiem kilometriem un vietējo apgalvojumiem, ka vakar ķērās tieši šeit un labi. Mums un arī visiem tuvākajā apkārtnē redzamajiem tā gluži nelikās. Bļitkas asari ignorēja principiāli, uz viltīgu driblu varēja vēl kādu pierunāt, bet tad arī ar lielu, lielu lūgšanos. Izmantojot savu svaigi iegādāto DF centīšos rīt vēl papildināt šo pasākumu ar pāris bildītēm.
Vēl viena paziņojums, uz piektdienu varam paņemt vēl vienu dalībnieku metienu nodarbībās. Par cik bija vismaz pāris gribētāju, tad kas pirmais pieteiksies, tam arī dosim priekšroku.
;)

PeipussPeipussPeipuss

09.03.2005 07:11

::  Daži sīkumi.

Ienācies jaunais Flyfishing&Flytying februāra numurs. Tā ātri pārskrienot tam pāri ieraudzīju Herman Broers rakstu par līdaku mušām. Divus gadus atpakaļ man bija iespēja ar viņu personīgi parunāties Dānijā, kur arī, tā sakot dzīvajā, redzēju viņa sietās mušas. Domāju daudzi līdaku copes cienītāji atradīs šajā rakstiņā dažas labas idejas kā uzbūvēt apjomīgas un vieglas līdaku mušas. Mušas viņš taisa nu patiesi no sērijas- par mazu neizliksies, pievērsiet uzmanību ievada bildei, tad būs skaidrs par ko iet runa.

Pats svētdien biju aizdevies uz Peipusa plašumiem un divos vārdos iznāca atkal kā vienmēr: ne tajā vietā un ne īstajā laikā. Nekas nākošo reizi varbūt paveiksies labāk. :(:(:(
Egi

07.02.2005 16:35

::  Apsveicam!

Steidzams un ārkārtas priecīgs vēstījums! Vakar veiksmīgi un sekmīgi pieteicis sevi šajā saulē Rutkis juniors, jau zolīdas līdaku mammas svarā-4kg! Lai veicas! :):):)

21.01.2005 13:18

::  Paldies visiem!

Mežonīgs paldies visiem par apsveikumu vārda svētkos;)
Jāatvainojas, ka šogan vēl nēesu uzņēmis apgriezienus mājas lapā, jo fokusējos uz ģimenes papildinājumu, kurš būs kuru katru dienu. Bet pēc tam nu gan gribu saņemties un iepriecēt Jūs biežāk:)

12.01.2005 13:35

 

::  Nedaudz ekstremāla cope.

Piektdien nodarbībās no mūsu skolniekiem izskanēja vēlme praktiski paķert zivis. Tāpēc izspriedām apciemot mums jau pazīstamos Saldus apkārtnes dīķus. Svētdienas rītā lielais vējš gan aizpūta trīs gribētājus. Tādēļ devāmies uz turieni tikai divatā. Man bija tīri teorētiski interesanti vai pie tādiem apstākļiem vispār praktiski iespējams saveidot ko līdzīgu iemetienam. Izrādījās ka var un nemaz tik briesmīgi tas nav. Mest pret vēju bija pilnīgi garām, bet pa vējam ļoti labi darbojās nedaudz modificēts „switch cast” – jeb dinamisks riņķa iemetiens. Ar to varēja mest pilnīgi pieņemamā distancē pat intermedia auklu, ko biju izvēlējies lai makšķerētu nedaudz lielākā dziļumā. Pamainot mušas Pētera lielajā sporta dīķī bija divas copes un noķertas divas foreles. Normāli, ja ņem vērā, ka pēdējās dienās no turienes nekas prātīgs noķerts netika. Mans kolēģis savukārt izklaidējās mazākajā dīķī, cenšoties atrast mušu uz kuru neķeras. Lai cik dīvaini tas neizklausītos, tāda muša arī atradās!:confused:
Dīķu saimnieks nu jau piestartējis vēl divus dīķus un lielākais no tiem, kas tika veidots ar RR rekomendācijām, lai tur makšķerēšana būtu tiešām sportiska, tagad jau apskatāms gatavā veidā. Ar nākošo sezonu tā jau varētu būt tiešām laba izklaide. :cool:

10.01.2005 09:39

 

::  Gadu mija.

Atkal esam tā nemanāmi pietuvojušies nākamā gada slieksnim. Tādēļ apsveicam un izsakām līdzjūtību vienlaicīgi, tā teikt pēc vajadzības, kā nu kurš šajā brīdī jūtas. Patīkams moments, ka atkal jau diena sākusi stiepties garumā un kādu brīdi ilgāk varēsim uzturēties pie ūdeņiem un pavasaris un jauni copes piedzīvojumi ar katru brīdi tuvojas arvien tuvāk. Tāpēc laicīgi sāciet plānot pirmajām copēm nepieciešamo mušu un atjaunojamā inventāra sarakstu. Mani draugi jau sāk gatavot mušas lašu copei Kolas pussalā! Domāju ļoti laicīgi. ;)Ko mēs darīsim?

Mūsu plānos joprojām turpināt ievadīt jaunos un jau pieredzējušos mušotājus metienu tehnikas smalkumos. Tāpēc nodarbības zālē turpināsies līdz pirmajiem ūdeņiem un gaidīsim tos, kuri bija nolēmuši šo pasākumu uzsākt jaunajā Gaiļa gadā. Cerēsim, ka mums visiem šis gads būs veiksmīgs, jo vairāk tāpēc, ka mūsu attiecības ar šo putniņu nav pārāk altruistiskas zināmu tā labo īpašību dēļ. Lai piedod Gailīši, bet neko labāku no mums nesagaidīsiet! :(Būs vien jānes savs upuris mušiņmakšķernieku saimei! :) Viss ko varam tavā labā izdarīt noskaitīsim pantiņu: OM HRIM COCK NAMAHA!
Gaidīsim jūs atkal mūsu lapā un tiksimies pie ūdeņiem! Ne asakas un veiksmi visiem!
Egi:santa:RR

30.12.2004 09:20

::  :: Priecīgus svētkus!

Priecīgus Ziemassvētkus visiem mūsu draugiem, domu biedriem, atbalstītājiem un potenciālajiem jaunajiem mušotājiem!!!Ķeriet, fotografējiet un laidiet vaļā daudz skaistas zivis!
:santa::santa::santa:
Egils & Reinis

25.12.2004 21:12

 

::  :: Foto

24.12.2004 15:05

Lasot laika prognozes un jūsu atsauksmes izskatās, ka diezgan droši šo nedēļu varēsim darboties pa atklātiem ūdeņiem. Jāizmanto tas ir noteikti vismaz tiem , kam ir iespējas. Ir atnākušas arī dažas klusas ziņas par sekmīgu lašveidīgo copi! Tas tā īpaši to neakcentējot, bet dodot mājienu.
Tuvojas ziemassvētki un briesmīgais dāvīnāšanas laiks. Šajā sakarā es tā nedaudz filozofēju par to ko man gribētos uzdāvināt sev pašam ( ja, protams, būtu tāda iespēja). Tāpēc gribētos dzirdēt mūsu foruma dalībnieku domas par tādu nu jau reālu lietu kā ciparu foto kamera. Reālu tāpēc, ka cenu līmenis daudzmaz normālai 4Mp kamerai jau grozās ap 200,-Ls, kas jau izskatās paceļams. Kamera, kas būtu domāta copes piedzīvojumu iemūžināšanai un iespējams arī ar to varētu uzņemt kādu sevis sieto mušu. Tas nozīmē, ka tai vajadzētu būt:
1.Elementārai mitruma aizsardzībai, vai pastiprinātam korpusam
2. Ar kaut ko līdzīgu makro režīmam
3. Pietiekoši mazai, lai to tomēr varētu nēsāt sev līdzi.
Manā uztverē apmēram tādām prasībām atbilst Konica Minolta Dimage G400/G500/G600, Sony DSC V-1, Olimpus mju-mini( izskatās ļoti stilīgs).
Doma tāda, ka laimīgie īpašnieki varētu padalīties ar savu lietotāja personīgo pieredzi ( pozitīvu un negatīvu) un varbūt pat atsūtīt kādu savu bildi paraugam.
Egi

25.12.2004 21:09

 

:: Par šaujošajām galvām

16.12.2004 09:39

Tikko lapojot internetu uzdūros interesatai informācijai, kas sasaucas ar mūsu diskusiju lapā apspriežamo tēmu. Tikai tāda nianse, bet tomēr būtiski to zināt, īpaši ja taisāties iegādāties jauno Rio produkciju. Simon Gawesworth Sexyloop diskusiju lapā raksta:
"As some of you may have heard we have just released a new type of shooting head that we call RIOMax and would like to get some feedback on these heads.

The heads are available in #6 to #12, but they are already uplined by two sizes. In other words, the #6 is actually 200 grains (an #8 weight) and the #8 is 300 grains (#10 weight) and so on. Please take that into account if anyone wants to take up this offer.

The heads are available in Floating, Intermediate, Type 3, Type 6 and Type 8 densitites."

Mēs savukārt turpinam nodarbības kā viemēr, tai pašā laikā un vietā. Atgādināšu, ka varat jau veikt pieteikšanos uz nākamo etapu Janvārī,- nemaz tik daudz laika vairāk nav palicis.
Egi
 

25.12.2004 21:13