RR un EGI par mušiņmakšķerēšanu 2004.gadā.

Arhīvs 2004-4

::  Uz saredzēšanos Ventā!

Sestdien kompānijā ar diviem spiningotājiem devāmies līdaku copē uz vienu no mūsu seklajiem ezeriem. Līdz pusdienas laikam laiks bija vienkārši riebīgs ,- vējš un lietus konkrēti saldēja. Līdakas savukārt bija labā omā un ķērās bezmaz katrā otrā metienā. Saskaitīju deviņas virs mēra: lielākā 3,3kg, divas 1,5-2kg, pārējās +/- 1kg,- visas izņemot lielāko atlaistas. Bija arī viens cienījams pretinieks ap 6+kg, spriežot pēc sāna, bet izrādījās jau pietiekoši gudra un ātri nokratījās no mušas. Copēju ar bannijiem un mainot dažādas krāsas kombinācijas, nevarēju pateikt, ka kāda būtu pārāka par citu. Pusdienas laikā vējš pierima, parādījās saule un ar to arī viss beidzās, - pat ne mazākā piesitiena. Pa krastu gan mazās līdaciņas dzenāja sīkās zivtiņas, bet man nebija vēlēšanās audzināt šos mazuļus.

Svētdien savukārt rādīju vienam savam skolniekam kā ķert sapalus uz sauso mušu. Sapali ķērās un daudz, tiesa nevienu lielāku par 600gr, tā arī neieraudzīju, bet cope aizraujoša un interesanta. Mans sekotājs arī to atzīmēja un teica, ka viņa nākošais pirkums būs video kamera, lai iemūžinātu šos jaukos ņēmienu skatus.:)

Ventas braucēji arī sūdzējās par nežēlīgo aukstumu (-3”C naktī), tomēr bija spējuši nomānīt pāris ļoti godīgus sapalus (2kg), labus asarus un līdakas.
Cerēsim, ka uz šīs nedēļas nogali laiks uzlabosies un mušotāju saieta apmeklētājiem būs visas iespējas ne tikai labi atpūsties, bet arī noķert kādu labu zivi!
Uz saredzēšanos Ventā!
Egi:cool:
Ventas zivis
25.05.2004 13:46

::  Apsveicu Rihardu!!!

Nu ko...
Atliek vienīgi apsveikt Ričiņu ar tik tiešām fantastisku sezonas atklāšanu, un secināt, ka pieredzei ir liela nozīme. Ceru, ka 8 kg līdaka ir pietiekošs arguments tiem, kas vēl šaubās vai ar mušu ir iespējams makšķerēt lielas līdakas;)
Lai tev veicas arī turpmāk!!!
RR
Pievienojos! Rihards man atsūtīja arī pilnu foto reportāžu. Fantastiks gadījums, kad sagadīšanās dēļ blakus laivā bija kolēģis un to visu iemūžināja. Tiešām reta veiksme!
Egi:)

11.05.2004 16:20

::  Mušotāju saiets Ventā!!!

Aicināti visi!
No 21 maija vakara līdz 23 maijam Ventā pie Skrundas organizējam mušiņnieku saietu ar mērķi labi atpūsties un kopīgi pamakšķerēt. Dzīvošana guļbaļķu mājā ar pirti, virtuvi, kamīnu u.c. ērtībām pašā upes krastā. Makšķerēšanas iespējas visplašākās sākot ar sapalu un mežeņu copi līdz pat līdakām (Pagājušonedēļ saimniekam aizgāja eksemplārs uz 10kg). Aicināti ir pilnīgi visi interesenti, taču par cik kopējais cilvēku skaits ierobežots līdz 40, pieteikties iesaku jau iepriekš. Sūtiet man ē-pastu uz dryfly@one.lv. Dalības maksa nebūs liela 5-8 Ls no cilvēka par nakšņošanu un pirti (divas naktis) Ar pārtiku jānodrošinās pašiem. Sīkāku informāciju ar plānu gaidiet nākošnedēļ.
RR!

07.05.2004 13:58

::  Lielo brīvdienu cope.

Lielo brīvdienu cope tiešām bija laba. Domāju daudzi paspēja tā labi „ atvilkties”, jo zivis bija aktīvas un laiks arī ciešams. Vienīgais, no šī laika ir arī jāsāk dalīt upju un ezeru krasti ar brāļiem – spiningotājiem. Nu ko, gan jau sadzīvosim.:)
Vienu akmeni gan uz jūsu pusi gribētos aizmest. Tādu lielāku es izvēlētos.
Stāsts vienkāršs. Šī gada ātrais pavasaris ieviesis savas korekcijas un ja citus gadus pēc maniem vērojumiem maija sākums parasti nebija arī starts līdaku aktivitātei, tad šogad šie datumi nežēlīgi sakrita,- par nelaimi zobainajām. Skumji bija vērot kā tās viena pēc otras tika bez žēlastības krāmētas mugursomās. :confused::confused::confused:Izmērs stipri zem kilo un ne jau nu trīs atļautās. Tiešām esam tādā badā? Drausmīgi! Saprotu, ja esi noķēris un paņēmis pāris labas, cienīgas līdakas virs kilo. Bet nu šitos mazuļus slaktēt tādos daudzumos? Labi, tas lai nu paliek uz to neapzinīgo sirdsapziņas. No savas puses tikai gribas novēlēt, lai jūs ar to asaku aizrītos! Tie kas tā dara. :(:(:(Zinu, ka lielais vairums ir pietiekami apzinīgi. Jums šis teksts nebija domāts, protams. Jums sveicieni ar sezonas atklāšanu!;)

Mēs, savukārt ar vienu savu ļoti talantīgu skolnieku padarbojāmies ar pārējo miermīlīgo zivju makšķerēšanu. Uztaisīju mazu improvizētu eksperimentu. Tas varētu saukties kā leģendārās mušas- melnā „wullīša” darbības diapazona pārbaude. Jeb variants kā copēt ar vienu mušu, ja esat totāls iesācējs. Iespaidīgs rezultāts zivju sugu daudzveidībā, kas ir noķeramas ar šo mušu. Raudas, ruduļi, asari, vimbas, līdacēni un protams, sapali. Visas zivis daudzskaitlī tāpēc, ka neviena nebija vienā eksemplārā. Īpaši badīgi to šoreiz ņēma asari. Izskatās, ka tie arī tikuši galā ar dzimtas turpināšanas jautājumiem un ķērušies pie jaunu spēku uzkrāšanas. Secinājums viens: Ja jūs ejat pie nezināmas upes un nav saprašana ar ko sākt, sieniet galā melno „wullīti”!;);)

Mans skolnieks kaut kā sākumā nevarēja piešauties un viņam tā cope kautkā nesanāca. Atsaucu viņu pie sevis, skatos kas par lietu. Met kā nākas, bet zivis neķeras. Līdz ievēroju, ka visa problēma, ka viņš netaisa mendingu ar auklu, bet tūlīt pēc auklas nolikšanas sāk to ievilkt. Maza korekcija un viss tālāk jau notikās. Ja jūs arī esat pašos sākumos nepalaidiet šo „sīkumu” garām. Sīkāk par to varat izlasīt teorijas sadaļā.
Egi;)

05.05.2004 11:06

::  RR par spoļu svaru.

Pēdējā laikā diezgan bieži nākas saskārties ar mušiņmakšķerniekiem, kas uzskata, ka kātam ir jābūt sabalansētam ar spoles svaru. Kad vaicāju: ko tas īsti nozīmē, seko jau gaidītā atbilde, ka spolei ir jābūt piemeklētai tā, lai sistēmas mušiņmakšķere spole smaguma centrs atrastos roktura vidū - respektīvi mūsu plaukstā.Tā sakot kāts atrodas līdzsvarā. Tīri no fizikas viedokļa šāds pieņēmums viegla iemetiena izdarīšanai ir visai pieņemams, tikai ar vienu nosacījumu - auklu no spoles nedrīkst notīt. :eek:Kāpēc? Padomāsim - ja notinam no spoles 15 metrus auklas un izlaižam auklu caur riņķiem tad masas centrs nobīdas virzienā uz kāta spicīti, kas nu vairs nekādi neatbilst līdzsvara nosacījumiem. Ja vēl papildus mēs sākam auklu kustināt gaisā, tad iejaucas tādas lietas kā kinētiskā enerģija spēka pleci utt, kā rezultātā no līdzvara vairs nav ne miņas. Kur nu vēl tad ja auklas garums iemetiea laikā tiek mainīts. Īsāk sakot morāle ir viena Jēdziens kāta un spoles svara sabalansētība ir pilnīgas muļķības . Ja problēmas sagādā gracioza iemetiena izdarīšana, tad vaina ir meistarībā nevis aprīkojumā.
Tai pat laikā izvēloties spoli es arī domāju par tās svaru, un mana attieksme - jo vieglāka spole jo labāk. Bez tam manuprāt spolei ir jābūt: Ar lielu auklas uztīšanas diametru (Large arbor), labu bremzi (vēlams diska, virs 5 klases), gludu kvalitatīvu virsmu, un kā jau minēju vieglai. Ja papildus šīm īpašībām spole ir vizuāli pievilcīga un par labu cenu uz priekšu. Tā lūk.
RR

29.04.2004 10:46

::  Pazudusī pirmdiena!

Biju ļoti nokrāvies ar citām dienas rūpēm, tāpēc pirmdienas copes ziņas par aizvadītajām brīvdienām nedaudz aizkavējās. :rolleyes:Tātad:
Copes kolēģi, kas darbojās Lielupes baseinā ziņoja, ka zivis uz mušu šajās brīvdienās nebija pierunājamas. Nu gandrīz nemaz. Pat ilgstoši eksperimenti mainot mušas nedeva nekādu redzamu rezultātu. Ja sestdien ūdens virspusē bija vēl redzama kāda zivju aktivitāte, tad svētdien viss kā izmiris.:confused: Vienīgais izskaidrojums tādai reakcijai varētu būtu ļoti strauja spiediena izmaiņa, vai arī pēdējo dienu vēsais laiks. Cerība, ka „Eiropas brīvdienās” ar laiku veiksies labāk un vismaz viens prieciņš šajā sakarā -mušotāju vairumam būs daudz laika papraktizēties.:(

Mēs savukārt pavadījām intensīvas mācību brīvdienas Saldus apkaimē mācot jaunos mušotājus gan metienu pamatus, gan praktisko copi. Jā interesanti, kas arī man pašam bija absolūts jaunatklājums, ka ja metienu tehnikas pamatelementi iesācējiem nesagādāja īpašas grūtības, tad lielākās problēmas izrādās ir zivs izvadīšana ar mušiņmakšķeri.:( Pat cilvēkiem kas jau ir vilkuši zivis ar spiningu un citiem rīkiem. Tas mudina uz domām, ka drīzumā vajadzētu papildināt mūsu rakstu krājumiņu ar stāstu par šo tēmu.
;)
Iznācis arī jaunais „Flyfishing & Flytying” maija numurs. Maziņš ieskats par to kādu citu dienu. :cool:
Egi

27.04.2004 09:13

::  Esmu kļuvis par vējabrāli.

Par cik man ir tas gods kā pēdējam recenzēt nule notikušo izstādi ķīpsalā, varu atsaukties arī uz kolēģu sniegtām recenzijām. Piekrītu JST, ka izstāde bija visai sadrumstalota un makšķerēšanas daļa tajā bija pārstāvēta visai maz. Manā galvā vēljoprojām grūti ir savienojama dzelzs zirgu brālība (Ar visu cieņu pret lielo moču faniem)ar makšķerēšanu. Iespējams šos abus hobijus var saistīt sekojoši - ja visi izstādē klātesošie motociklisti reizē iedarbinātu savus rēcošos rumakus, radītais troksnis būtu pietiekošs, lai visi laši, vimbas un citas zivis kas mīt pierīgas jūras līcī, izbailēs muktu uz ziemeļiem un par prieku makšķerniekiem saskrietu Salacā. Kaut gan kas to var zināt - varbūt gluži otrādi visas zivis pamestu Latviju uz neatgriešanos. Paldies tam kungam, ka vairāk par trešdaļu reizē moči netika darbināti un tāpēc zivīm klājās vieglāk. Mums toties ne...
Tiešām paldies izstādes organizētājiem par uzstādīto lielisko baseinu, kur trīs dienas no vietas kopā ar Egi rādījām un stāstījām cik jaudas. Interesentu bija gana kā pie baseina tā pie mušu un video stenda, kā rezultātā gaidāms jaunu biedru pieplūdums mušošanas ūdeņos. Vienīgā nelaime - mūsu stends atradās vismotorizētākajā un melnādainākajā izstādes stūrī, kur dvingoja alus, benzīna un eļļas smarža maigā motoru rūkoņas pavadījumā. Nu ko - jākļūst par vēja brāli un ar steigu jādibina klubs "Brīvās motociklu mušas".

P.S. Man nekas nav pret motocikliem, laivām un citiem motorizētiem verķiem, kas ar savu milzīgo rūkoņu izraisa īslaicīgas simpātijas arī manā sirdī. Tomēr manuprāt nākošgad makšķerēšanas un tūrisma daļa būtu jārīko atsevišķi, un tāpēc ceru, ka izstādes organizētāji rīkosies pēc principa ''Obida proidjot, opit ostanjetsa...''

RR

19.04.2004 11:59

::  Par izstādi.

Kolēģu lapās jau dzirdējām pāris ne visai pozitīvas atsauksmes par izstādi Ķīpsalā. No mūsu puses pievienojamies viņu viedoklim par to, ka ierindas makšķerniekam tiešām bija mazas iespējas ko dikti jaunu ieraudzīt.:(
Es gan neteikšu to pašu par mušotājiem. Ja varbūt iepirkšanās fani bija nedaudz vīlušies, tad cilvēki, kuri ko gribēja uzzināt par mušošanu kā tādu un par iespējām pamācīties, varēja uzzināt daudz un tā arī darīja. Tiešām daudz bija patiesi aizrautīgu cilvēku, kuri nāca ar konkrētiem jautājumiem un problēmām un patīkami bija viņiem censties palīdzēt.
Mūsu Lietuviešu kolēģi var teikt bija paraugs. Viņi jautāja, mēģināja labot savas metienu kļūdas un patiesi centās gūt maksimālu rezultātu no savas klātbūtnes. Viņu interese un darboties griba bija patiesi apbrīnas vērta un ceru arī, ka nākotnē mums būs labi skolnieki un sadarbības partneri. ;)
Egi

19.04.2004 10:06

::  Izstāde notiek!

Patīkami, bet tas viss ir piepildījies. Pilnīgi nereāli, bet fakts. Ir maza mušu izstāde, ir materiāli, ir baseins un tajā pat ir ielaists ūdens un pats galvenais RR jau tagad atrodas izstādē un ir gatavs uzklausīt jūsu problēmas un stāstīt visiem interesentiem daudz un dikti par visiem ar mušiņmakšķerēšanu saistītiem jautājumiem.;) Nenokavējiet šādu vienreizēju iespēju!. :(Pirmajiem desmit tas viss par velti, nākamajiem jau būs jāuzsauc vismaz alus, citādi viņš parunāt nevarēs uz dienas beigām. Pēcpusdienā arī es centīšos viņam piepalīdzēt-dzert alu protams. :cool:
Arī mūsu Lietuvas kolēģi ieradušies un atveduši savas mušas un ir laba iespēja padalīties ar viņiem pieredzē, it īpaši, ja kādu interesē copes iespējas Lietuvā un Polijā. :santa:
Mēs savukārt sestdien svētdien mēģināsim uztaisīt mazus tematiskus pastāstus par sekojošām tēmām: Mušiņmakškere un pamattehnikas elementi iesācējiem, pieredzējušiem mušotājiem –„advancētā” tehnika, triku metieni, metieni ar divrocīgo kātu un vēl un vēl. Nav vēl izveidota konkrēta programma, bet domāju, ka katra daļa sāksies ar divu stundu intervālu.
Jums,-atliek tikai nākt un interesēties. Cik daudz gribēsiet, tik arī saņemsiet!
Uz tikšanos izstādē!:)
Egi
 

16.04.2004 11:35

::  Tiekamies izstādē!

Kā jau vienmēr pie mums tas notiek, pēdējā brīdī ar 99% varbūtību arī mēs ar RR būsim sastopami klātienē Ķīpsalas izstāžu centrā tur notiekošās izstādes ietvaros sākot no piektdienas līdz svētdienai. Sīkumos varbūt nedaudz vēlāk. Galvenajos vilcienos mēs vienā vai divās personās kaut ko interesentiem parādīsim no metieniem, varēsiet uzdot sev interesējošus jautājumus un saņemt arī kādu bezmaksas konsultāciju. Ja viss no organizāroriem būs kā solīts, tad būs iespēja arī padarboties uz reāla ūdens baseina.
Latvijas Mušiņmakšķerēšanas Savienība sola parādīt kā sien mušas īsti profi un arī izstādīt ko no gataviem darbiem. Zinu, ka ciemos atbrauks arī mūsu kolēģi no Lietuvas ar savām mušām. Izskatās, ka tā pilnīgi spontāni būs nobriedist tāds labs mušotāju tusiņš. Gaidīsim ciemos!
Egi & RR:santa:
 

14.04.2004 17:06

::  Sveiciens vārda dienā.

Sveiks lai dzīvo Egi!!!:):):)
Atskaiti ar bildēm par izbraucienu uz dikjiem lasiet rit.
RR

13.04.2004 12:33

::  Lieldienu cope.

Īss brīvdienu atreferējums:
Piektdiena –Salaca. Mēs trīs mušotāji ar manu lapas kompanjonu RR priekšgalā. Jāsaka labs brauciens ekipējuma testēšanai un tā pielietošanai praktiskajā copē. Runa iet par divrocīgajiem kātiem un šaujošajām galvām. RR jau divās reizēs bija pamatīgi piesitis roku un pēc īsa ievada jāsaka viņa sistēma arī manās rokās lidoja visai pieklājīgi. Izmantoju Vision firmas Intermedia un Sink tip 2/4 šaujošās galvas. Secinājums: Salacai ļoti piemērots komplekts. Zivis- viens taimiņš ap 2kg, atlaists, uz Shrimp tipa mušas.Šaki vienā vārdā.:(
Svētdiena – viena slinkā stunda ap 12.00 dienā Liepājas apkārtnes jūrā. Noķērās viena visai godīga izmēra bute. Kāpēc stāsta, ka pavasarī tās esot kā papīrs? :confused:Šī bija konkrēti trekna un resna, tādi pati kā ķērām rudenī. Interesanti, ka papētīju tās kuņģa saturu. Nu rīma konkrēta. Tajā atradu kādas astoņas mūsu pašu jūras garneles ( līdz šim man nebija izdevies tās redzēt dzīvajā), kādu man nezināmu jūras kāpuru un veselu maziņu reņģīti.
Pirmdiena- Lielupe. Kamēr nebija sācies turbīnveidīgs vējš, labi ķērās sapali un pa vidam trāpījās arī rauda. Arī viena zobainā neizturēja. Visi atlaisti. Blakus mocījās viens iesācējs ar divrocīgo kātu,- to es atskāru pēc viņa konvulsīvajām kustībām. Nācas vismaz pāris elementāras lietas viņam ierādīt. Par pārdevēju, kas viņam bija ieteicis šo „iesācēja” komplektu, es domāju komentāri nav vajadzīgi. Savu noķerto sapalu pēc mana ieteikuma, ka tā dara īsti mušotāji, viņš arī bija gatavs atlaist. Tas priecē. Dienas noslēgumā izdevās uz Mudler tipa mušas ar ātri grimstošo auklu nomānīt skaistu mežavimbu ( 2,8kg /70cm). Tā gan aizbrauca man līdzi, galu galā es uz viņu kādu stundu nostrādāju.;)
Reinis mūsu ziemas cītīgākos skolniekus bija aizvedis uz praktisko copi vienā ekskluzīvā n-foreļu dīķī. Kā izrādījās tos nezvērus novaldīt nav nemaz tik vienkārši. Domāju, ka viņš kādā brīdī par noteikti uzrakstīs.;)
Egi
 

13.04.2004 12:17

::  Atkal Salacā atkal ...

Nu Egi vienmēr ir bijusi tieksme skriet notikumiem pa priekšu,un jāatzīst, ka šoreiz vismaz viņš nav samānijies. :):):)
Otrdien ar brāli tik tiešām bijām Salacā. Pie upes virs Zivju inspekcijas kreisajā krastā ieradāmies ap 10 un pirmais pārsteigums nebija ilgi jāgaida. Ņemot ārā makšķeri, Gusts konstatēja, ka līdzi ir paņēmis blanku (mušiņmakšķeres sagatavi bez riņķiem)nevis makšķeri. Ko padarīsi - nācās ziedot lieku stundu, lai tiktu pie inventāra, ko tomēr beigās sadabūjām.
Kopš Pagājušās ceturtdienas upē ūdens bija noktities par centimetriem 50 un tā temperatūra arī bija krietni pieaugusi, kas lika pamatoti cerēt uz kādu pumpaino. Principā apstākļi sāk palikt ideāli piemēroti mušošanai. Atšķirībā no pagājušās reizes, biju paņēmis līdzi arī grimstošo Vision (type 2) galvu savam divrrocim, kas ļāva sekmīgi apmakšķerēt pat vidziļākās vietas. Brālim izdaliju Jim Teeny Nymph 7 klases auklu, kas lido kā šķēps un grimst kā cirvis.;)
Makšķerēšanā akcentu liku uz padziļām atstraumēm krāču malās un Ally`s Shrimp mušām, jo ienāca ziņas, ka upē ir svaigie taimiņi. Vienlaicīgi cerot ko noķert baudīju divroča un Underhand Cast iespējas. Vietās pat kur aizmugurē bija tikai 3-4 metri brīvs laukums ar grimstošo galvu viegli bija izdarīt pārmetienus 90 grādu leņķi 30 un pat vairāk metrus tālu, kas gan ne vienmēr ir vajadzīgs. Pat spiningotāji atzina, ka šāda mušošana ir konkurētspējīga.
Rezultāts Neskatoties uz rīku atšķirību, brālim veicās labāk. Ap vieniem viņam izdevās atrast vietu kur cilājās taimiņš(i ?) un vienu 1.7 kg sudraboto tik tiešām izvilka. Par cik piedalījos tā atlaišanā, samānīšanās izslēgta.(Žēl ka pie rokas nebija fotoaparāta) Nostrādāja manis sieta Ally`s Shrimp muša, un taimiņš kā arī tam vajadzēja būt sēdēja atstarumē. Turpmāk diena pagāja bez copēm mums abiem. Satiekot vairākus spiningotājus redzējām, ka arī viņiem rezultāti vidēji slikti 1 zivs uz pieciem un tā pati maza. Labāk veicās tiem, kas copēja Salacgrīvā viens trijnieks un divi 1.5 nieki. Bet veču bija padaudz...
Rīt braucam ar Egi atkal, tā kā gaidiet zinju.
RR

08.04.2004 10:44

::  Laši 2

Vakar atkal viens krietns pulciņš man pazīstamu makšķernieku bija devies pastaigās pa Salacas krastiem. Dīvaini, bet atkal zivis negribēja īpaši ķerties. Es līdz šim domāju, ka tas attiecas tikai uz brīvdienām. :confused:
Dažiem tomēr nedaudz paveicās ( divi nelieli taimiņi), pie kam veiksmīgāki izrādījās tie, kas ķēra ar mušām. Meistarīgi vadītos vizuļus tās šoreiz ignorēja. Vietējie savukārt lieliski pamanās noķert taimiņus ar parastu tārpu. Vajadzētu aizliegt, vai ne? Kā tas ir daudzās Eiropas upēs.
Varbūt no Reinim atradīsies laiks uzrakstīt smalkākus vērojumus? Cerēsim.

Šodien savukārt varat paskatīties metienu trajektorijas ilustrācijas un treniņus (Carlos) „sexyloop” lappusītē- saite ir lapas labajā malā. Rakstiņu par šo tēmu atradīsiet šeit pat arhīvā.;)
Egi

08.04.2004 08:50

::  Jūra līdz ceļiem.

Vakar ar labu domu pamēģināt kaut ko pilnīgi jaunu, devos nelielā ekspedīcijā uz jūru. Nav vēl kļuvusi pie mums populāra jūras cope pagaidām, bet domāju tas ir tikai laika jautājums. Zinu, ka mūsu kaimiņi Igaunijā to dara visai sekmīgi. Mērķis varēja būt kāds gar piekrasti peldošs taimiņš. Varēja būt, bet nebija,-šoreiz. Izrādījās, ka es nebūt nebiju vienīgais, kas cerēja te kaut ko nomedīt. Tiesa brāļi spiningotāji bija nobruņojušies ar kārtīgu motorlaivu un protams bija daudz mobilāki zivju meklējumos. Vismaz mūsu satikšanās brīdī rezultāts mums bija vienāds, vai precīzāk nebija nekāds. :(
Jebkurā gadījumā pieredzei brauciens bija ļoti vērtīgs. Tagad zinu, ka jūrā makšķerējot vajag ievērot pāris svarīgas lietas.;) Noteikti vajadzīgs piekaramais grozs auklas savākšanai, citādi viļņi auklu samudžina ap jums neiedomājamos virpuļos. Vidēji grimstoša aukla izrādījās nedaudz par smagu dziļumam ap 1.5m, bet „intermedia” bija pašā laikā. Ūdens necaurlaidīga jaka arī lieti noderēja, jo stāvot ūdenī līdz jostai elkoņus ik pa brīdim apskalo kāds lielāks vilnis. "Super" ātrs 7/9 klases 10 pēdas garš kāts bija izvēle tādai copei tieši desmitniekā. Ar visu vējiņu auklu tas spēja izmest pilnā garumā. Braukšu vēl,-gan jau satiksimies ar kādu „jūrnieku”-esmu pārliecināts.

No iekšzemes ūdeņiem. Mans paziņa, šoreiz rakstīšu, n-upē bija "atrāvies" uz līdakām, kaut arī bija cerējis pamedīt sapalus. Kā jau godīgs mušotājs viņš neizmantoja šo zobaino vājību ļaunprātīgos nolūkos, bet izsportojies bija no visas sirds un pēc otrā desmita bija nojucis ar izvilkto un atlaisto skaitu. Kā vismaz viņš apgalvoja, līdakas bija jau tukšiem vēderiem. Vai kāda daļa to jau paspējusi iznārstot? Sapals tikai viens bija parakstījies arī labs kilogramnieks,-laikam jau zobainās grūstoties rindā pēc mušas nelaida nevienu tuvumā. No ko? Sezona pamazām uzņem apgriezienus. Lai arī jums veicas tik pat labi!:cool:
Egi

05.04.2004 14:45

::  Lašu sezonu atklājot.

Vakar, 1 aprīlī, kopā ar copes TV zvaigzni MO atklāju Lašu makšķerēšanas sezonu. Protams 1 aprīlis un lašu makšķerēšana ar mušiņmakšķeri - divi joki vienā dienā...?Brauciena mērķis nebija par katru cenu tikt pie zivīm, bet gan iesist roku un sajust kas upē notiek. Nu par visu pēc kārtas.
ApstākļiBijām protams Salacā, un lai arī makšķerējām posmā Salaca 1, piebraucām pie upes arī Mērniekos. Ūdens līmenis upē ir visai pateicīgs mušošanai, pietam šķiet ka tas strauji samazinās. Duļķainība arī ir visai neliela - ar polarizējošām brillēm var saskatīt gultni pat metra dziļumā. Vienīgais mīnuss - ūdens vēl ir pietiekami augsts. Dienā, vietās kur nespīdēja saule un pūta vējš aukla sala riņķos - tātad ūdens temperatūra bija ap 1 grādu. Kā zināms lašu aktivitāte ir augstāka pie četriem grādiem. Rezultātā skaisti pavadījām dienu bez zivīm. (Vakarā bija ziņa, ka kāds ES augšpusē dabūjis 8 nieku)
Taktika un morāle Šoreiz darbojos ar 15 pēdas garu 10 klases divroci, kas bija nokomplektēts ar grimsošo vai neitrālo 12 m garu galvu - tātad efektīvi izmantot Underhand Cast. Kārtējo reizi pārliecinājos par šis metodes priekšrocībām. Pat vietās kur aizmugurē nav brīvas vietas (precīzāk sakot tās ir ļoti maz) brīvi var darboties 25 -30 metru robežās, kas nebūt vienmēr nav nepieciešams. Arī grimstošās galvas nesagādā problēmas - vienīgais ko varēja vēlēties, lai pie šī ūdens līmeņa man būtu arī viena Fast Sink galva, jo gluži līdz gultnei aizsniegt visur nevarēja.
Kopumā paredzu, ka pēc nedēļas viss ies pa īstam vaļā, tā kā gatavojiet rīkus. Būšu salacā otrdien.

RR

02.04.2004 13:00

::  Pavasaris

Nu ko! Jāizteic līdzjūtība visiem mušu saimes piederīgajiem ar šīs ziemas veiksmīgo nobeigšanos. :(Līmenis kafijas krāsā virs posta līmeņa vēl nevieš diez ko lielas cerības uz lomiem, bet paostīt pavasara gaisu un nomazgāt putekļus no kāta noteikti jau var. Vakar arī man to izdevās puslīdz realizēt. Kopā ar vēl vienu slimības kolēģi izlauzāmies cauri vimbotāju pūļiem Lielupes krastos un devāmies pirmajās pavasara gaitās. Nojaušat? Pareizi. Nekas jau arī nenoķērās, bet galvenais jau paši zinat ir process. Procesu labi papildina arī rezultāts, bet arī bez tā nav nemaz tik slikti, jo viemēr paliek cerība, ka nākamā reize jau būs labāka.
Zivis nemanījām nekur, laikam jau arī saules trūkuma dēļ tas nebija izlīdušas pasildīties pārplūdušajās pļavās. Zinot upes kontūras diezgan droši, vārda tiešā nozīmē, makšķerējām pa pļavām.
Atziņas: 1.Jāpagaida vēl kāda nedēļa, vismaz.
2. Pēc ziemas pārtraukuma, rūpīgāk jāapskatās vai kas svarīgs nav atstāts mājas plauktā. :confused:
3.Noteikti pārbaudiet kā auklas un pavadiņas pārziemojušas/saglabājušas savus parametrus. Citādi mušu patēriņš ievērojami sāk apsteigt to siešanas tempus.;)
Veiksmīgu visiem jauno copes sezonu!
:cool:Egi

29.03.2004 14:07

::  Čehu stils

Domāju, lielāko daļu mūsu patstāvīgo lasītāju nav vairs īpaši jāiepazīstina ar metodi, kuru bieži sauc par "čehu nimfošanu". Tomēr mūsu pulciņš no dienas uz dienu papildinas un liekas par ļaunu nebūs īsumā pastāstīt kas tas par “zvēru”. Daudzos preses izdevumos laiku pa laikam uzpeld diezgan karstas diskusijas par to, ka tā nav uzskatāma par mušošanu klasiskajā izpratnē, jo netiek izmantots metiens tā klasiskajā izpildījumā. Tai pat laikā tik pat daudz ir šīs metodes piekritēju. Es vairāk piekrītu otrajiem, jo ja tādā veidā var ar mušiņmakšķeri ķert zivis, tad nekādu īpašu pretenziju te nevar būt. Jā var teikt, ka to pašu var darīt ar parastu makšķeri, bet mēs taču pie ūdeņiem ejam ar mušiņmakšķeri un tā arī tiek izmantota šajā gadījumā.

Pirmkārt, lai makšķerētu ar čehu nimfām jāizvēlas vieta, kur metode būtu pielietojama. Noteikti ir nepieciešama straume kas, nestu iemestās mušas. Spēcīgāka vai vājāka, bet straume ir nepieciešama.
Egi

Turpinājumu lasiet šeit - teorijas sadaļā.

25.03.2004 17:47

::  Kāda aukla?

Izskatās, ka drīzumā mēs varētu sagaidīt jauninājumus auklu marķēšanas sistēmā. Žurnāla Flyfishing and Flytying aprīļa nummurā raksta, ka lielie auklu ražotāji 3M, Rio un Shakespeare beidzot esot uzsākuši sarunas par to kāda varētu izskatīties jaunā sistēma. Lai ierindas lasītājs “iebrauktu” par ko šeit ir runa, tad īsi paskaidrošu: galvenās problēmas parādās ar to, ka tirgū parādās pagarinātu torpēdu auklas un tās vairs īsti nepakļaujas pirmo desmit pēdu svara formulai, kā tas tika mērīts līdz šim. Divrocīgajiem kātiem paredzēto auklu jomā šis jautājums īpaši samilzis, jo vairs vispār nav skaidrs kas kam domāts. Aukla marķēta kā 6/7/8 klases izrādās dēļ savas garās torpēdas lieliski strādā uz 9klases kāta. Nu pilnīgs murgs! Lai cik dīvaini tas neizklausītos ne “lielo brandu” Angļu firma “Snowbee” jau spērusi pirmo soli šai jomā un izlaidusi 3D sērijas spey auklas. Tai bez standarta klases apzīmējuma ir iedots torpēdas daļas svars gramos un tā tiek ražota trijās versijās pēc torpēdas garuma 1D-15.3m, 2D-18.6m un 3D-21.9m. Neatkarīgi no torpēdas garuma galvas svars visām ir identisks. Vai šī versija aizies tautās? Dzīve rādīs un gan jau makšķernieki ātri ievērtēs kas un kā.:cool:
Egi

24.03.2004 09:46

::  Favorīti!

Jauninājums! Esam sakārtojuši lapas labajā pusē favorītu sarakstu. Paldies Jānim! Te būs patlaban manas pāris mīļākās interneta lappusītes. Kaut kas par metieniem, no mušām, entomoloģijas un citi noderīgi sīkumi. Tā sakot Jūsu laika taupīšanai un ērtībām. Trešdienās īpaši iesaku palūkoties pirmajā linkā. Tur parasti spāņu instruktors Carlos Sexyloopu lappusītē padalās ar kādu labu ideju. Pāris labu foto palīdzēs saprast domu pat tiem, kam grūtības ar valodām. Tiešām vērts ielūkoties!

Kas vēl gaidāms? Tuvākajā laikā sagatavosim vēl vienu rakstiņu par metieniem un šoreiz tas varētu būt pats vienkāršākais ( tai pat laikā arī problēmātisks savā viekāršībā) un noderīgākais praktiskajā copē: Lielais Riņķa metiens. Zinu, ka Reinim jau ir labas iestrādes šajā jomā, tāpēc šoreiz rakstiņš būs no viņa. Es tā ļoti ceru!

Ar to arī lielos vilcienos piebremzēsim uz nenoteiktu laiku šo tēmu, jo daba un pavasaris sauc pie ūdeņiem. Rakstīsim vairāk par praktisko copi, saviem un kolēģu piedzīvojumiem. Jā un protams centīsimies atbildēt uz Jūsu jautājumiem, kuru paldies, Dievam nav pārāk daudz. Mūsu ziemas cītīgajiem skolniekiem noteikti organizēsim nedēļas nogales trenniņu sesiju pie ūdeņiem tiklīdz to ļaus ūdens apstākļi un par to noteikti atradīsiet informāciju šajā lapā. Vēl kādu īsu brīdi padarbosimies arī zālē, bet tas jau nu tiešām ir “Pēdējais vilciens”.;)
Egi

18.03.2004 08:39

::  Dubultievilciens

Ir laiks mums iepazīties ar dubulto ievilcienu, turpmāk saīsinājumā: DI.

Kāpēc tik vēlu? Vēlu tāpēc, ka pats būtiskākais ir labi apgūt metiena pamatelementus pirms ķerties klāt DI. Citādi vienas problēmas tiks papildinātas vēl ar citām un rezultāts varētu būt diezgan dramatisks. Tās būtu iemaņas pacelt auklu gaisā, turēt to gaisā veicot vēzienus, mācēt veidot korektas formas šauras cilpas. Ja varam sevi nemānot pateikt, ka tas labi izdodas, tad ir pienācis laiks pamēģināt DI.
Egi

Turpinājumu lasiet šeit - teorijas sadaļā. Pirmo reizi, lai ilustrētu šo rakstu, mēs esam izmantojuši nelielus 1,3 mb videoklipus (interneta iezvanpieejas izmantotājiem būs jāapbruņojas ar pacietību). Gaidīsim atsauksmes.

RR

14.04.2004 07:04