:: Priecīgus svētkus!
Tumšākais un klusākāis gadalaiks beidzot strauji tuvojas noslēgumam. Nu pāris dienas visu klusi pārdomāt, aizbraukt vēl izvilkt pēdējo foreli Ziemassvētku galdam un sākt atkal gaidīt jauno sezonu. Tālāk jau viss ies uz gaišo un labo pusi. Tā taču visi mēs ceram un tāpēc tā tam arī jābūt. Nu un tiem kas vēl tomēr laiku pa laikam klusi iegriežas šajā lapiņā, mēs novēlam priecīgus Ziemassvētkus un aktivitātēm pilnu Jauno Gadu. Joprojām esam gatavi palīdzēt visiem kas vēlas uzsākt bezgalīgo ceļojumu pa MM jaukajiem plašumiem. Tāpat turpināsim organizēt visas mūsu nodarbības un izbraucienus. Tāpēc interesējieties, vēlieties un viss pārējais notiks.

Reinis un Egils.

Visu to labāko un veselību mūsu moderātoram, protams, arī! 
22 Decembris 06 - 16:11
 

egis

:: Vēlreiz par karpām.
Sākas relatīvi tukšs un tumšs laiks, kad mušiņmakšķernieki vairāk var nodoties dažādu priekšā stāvošās sezonas plānu konstruēšanai. Varbūt kādam var noderēt arī viens interesants rakstiņš, kurš skar karpu makšķerēšanu ar mākslīgo mušu.
Tikai neliels citāts no sertifocētā Kanādas instruktora Ian Colin James raksta, kas publiskots http://www.flyfishersrepublic.com/tactics/fishing/carp-on-the-fly/

I wasn't until 1979, when I arrived in Canada, carping's Shangri-La, that I started targeting carp, and I've never looked back. Carping is very, very addictive, and it may just be the crack cocaine of fly-fishing. You have super-selective fish, often sight fishing for specimens topping 20-pound-plus, and typically demanding a perfect presentation to get a take. And the take is just the start of it - over the years my clients have broken more fly rods dooking it out with carp, than with chinook salmon, northern pike or steelhead - the fight leaves you wanting more every time.
21 Novembris 06 - 18:37
 

jst

:: Lūgums palīdzēt
Kā redzat, ne tikai pie mums notiek šādas nebūšanas.....

Dear EFFA instructors, dear fly fishers

I have just got the e-mail below from Geir Kjensmo who joined the flyfishing and concervation department of EFFA some time ago. In his message he asks to support their attempt to stop the ruining of River Folla. Have a look at link and send a protest mail by following the instructions there. You can of course send a message in your own words too, but it is necessary to react before 1st December.

I have already done so, because they need the help of every single fly fisher. We all know a lot fishermen and friends who can join this protest. Ask them to help too! If it would be one of your home rivers you would be greatful for any help you can get. Nobody knows which river is next. So please join.

United power for our waters!

Greetings

Günter Feuerstein
16 Novembris 06 - 09:04
 

egis

:: "Mušiņas"
Tiem, kuri paši tin mākslīgās mušiņas, varētu noderēt skaisti attēli, kurus var atrast makrofotogrāfijai veltītajā lapā. Tās adrese http://pishmo.com/macro/#
05 Novembris 06 - 21:37
 

jst

:: Ziemas nodarbības
Kā jau katru gadu, arī šīs sezonas beigās anonsējam mūsu ziemas nodarbību plānu.

Tātad mešanas nodarbības zālē. Sāksim no nākamās vai aiznākamās nedēļas. Tas būtu 9 vai 16 novembris. Viss atkarīgs no jūsu aktivitātes. Par cik gruppā maksimāli ņemsim sešus cilvēkus, domājiet ātri. Šosezonu nodarbības laiks būs ceturdienās no 18.00- 20.00. Vieta tā pati ,- Ādažu sporta komplekss. Uz pirmo grupu rezervētas jau trīs vietas,- attiecīgi trīs vēl brīvas. Tāpat var pierakstīties jau laicīgi uz kādu no nākamajām grupām.

Savukārt tiem , kas vēlas apgūt mušu siešanu no decembra būs nodarbības otrdienas vai trešdienas vakaros Rīgas centrā. Laiks no 18.00-21.00.

Uz visiem šiem pasākumiem var pieteikties zvanot:
Egilam - 29248021, vai Reinim -29129436
31 Oktobris 06 - 09:05
 

egis

:: Mušiņas.
Uzklikšķinot var apskatīt daļu no to mušiņu tinēju snieguma, kuri šogad uzvarēja "2006 Irish Open Flytying Championship"
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
21 Oktobris 06 - 19:19
 

jst

:: Ventas zirgs
Tā nu sanācis, ka šovasar ļoti maz aktivitātes te ir bijušas, bet nu nav pamata satraukumam. Mēs joprojām dzīvi un aktīvi darbojamies un kas lēni nāk, tas labi nāk. Un tātad piesakām nu jau par tradīciju palikušo ikgadējo mušotāju un īpaši sākt gribētāju pasākumu ”Ventas zirgs”. Tas, kā jau katru gadu, notiks Ventas krastā. Laiks 25- 27 augusts. Programma: pilnīga brīvība. Ierašanās piektdienas vakars. Guļvietas ir pietiekamā daudzumā,- līdzi būtu jāņem savs guļammaiss. Cope: Ventas tuvākajā apkārtnē. Zivis: līdakas, mežavimbas, alatas, sapali, bet tas, kā jau noprotat, nav galvenais. Noderīgi apgādāties ar kādu peldlīdzekli. Gumijas laiva vai U-bots, bet var arī pabradāt, kam tāda nebūs. Sestdienas vakarā paredzēta pirts. Orientējošā dalības maksa ap 10Ls- tiks precizēta atkarībā no atbraucēju skaita. Nokļūšana: Braucam pa Liepājas šoseju. Apmēram 2km pirms Skrundas ( tilts pāri Ventai) pagriežamies pa labi. Norāde: Ikaiši 14km. Pārbraucam pāri dzelzceļa sliedēm un braucam pa šo ceļu apmēram 7km. Kreisajā pusē apmēram 100m no ceļa ieraugām sarkanu ķieģeļu līvānu tipa māju,- griežam pagalmā un ieraugām lielu guļbaļķu atpūtas māju. Velkam ārā no bagāžnieka iemīļoto dzērienu krājumus un dodamies iekšā. Nebūsiet kļūdījušies. Par savu gatavību piedalīties būtu ļoti vēlams painformēt mani- Egils tel. 29248021, vai Reini tel. 29129436. Atpūtīsimies labi.
15 Augusts 06 - 11:25
 

egis

:: Flyfishing.lt - season's opening
Ja kādam ir vēlēšanās pamēģināt iepazīties ar Lietuvas ūdeņiem un copi, tad te ir jauks piedāvājums no Lietuvas mušiņmakšķernieku kluba:

Dear international friends of Flyfishing.lt,

On behalf of our club, I would like to invite you to our Season's Opening Fest, that will be held on 13th of May in Milioniskes, on river Merkys.
Even we all have opened the season in one or the other way :) we would still like to gave a small and friendly get-together, to celebrate this occasion.

We don't have a fixed program, but preliminary schedule would look like this: Opening at 11 am.
First half of the day - casting (professional casting show, casting games, small competition). Hopefully the Lithuania's National Casting team will take part in the show and competition as well. Second half of the day - fly tying (free program - exchanging experience, small one-fly competition).

There is a possibility to stay overnight in the quest house (many beds in one big house). Price per person would be 30 Lt. Please send me your bookings by wednesday (10th of May).

Sunday would be dedicated to fishing (the river by the camp is quite nice, but there is a possibility to go somewhere else).

The location, Milioniskes - it's less than half-way between Polish border and Vilnius. Should be about 60-70 km from the border. I will send you exact location on the map next week.

Should you have any more questions, please feel free to let me know.

Hope to see you all soon!

Tight lines!

Ugnius
ugnius@flyfishing.lt
05 Maijs 06 - 08:53
 

egis

:: Jauka muša
Lapojot netu atradu jauku mušas tīšanas video:

http://www.flytyingforum.com/index.php?showtopic=15202&hl=sparrow

:)
20 Aprīlis 06 - 08:30
 

egis

:: Saldus cope II.
Foto no Poga.lv galerijas Divas no Lieldienu brīvdienām kopā ar saviem ziemas nodarbību dalībniekiem pavadījām Saldus apkaimes dīķos. Mūsu programmā ietilpa gan ūdens metienu apguve, gan lielu zivju izvadīšanas treniņi, gan patstāvīgu copes iemaņu apguve. Dažus iespaidus no pasākuma varat iegūt uzklikšķinot uz bildes. Zivis patiesi skaisti paaugušās saimnieka Pētera dīķos un nebūt nav viegli noķeramas, kā dažam varētu likties. Tomēr pasākuma dalībniekiem izdevās izjust pāris patiesi aizraujošas cīņas.
18 Aprīlis 06 - 10:32
 

egis

:: Lieldienu pasākums
Foto no Poga.lv galerijas Tātad ilgi gaidītais brīdis un mūsu solītais pasākums tiek beidzot izziņots! Tātad visiem, visiem mūsu ziemas nodarbību dalībniekiem! Saldus mūs gaida! Ūdens metienu trenniņi, mega foreļu cope un viss , viss pārējais. Nākošās nedēļas nogalē varat droši rezervēt vienu dienu šim pasākumam. Ceru, ka jūsu ģimenes locekļi spēs jums atvēlēt vienu no četrām brīvdienām. Mēs savukārt piedāvājam jums vai nu 15, vai 16.aprīli. Var pat abas dienas. Tas būs atkarīgs tikkai no dalībnieku kopējā skaita. Lai mēs varētu saplānot braukšanas un uzturēšanās nianses, lūgums visiem interesentiem līdz trešdienai paziņot man par savu gatavību vai nu piezvanot ( 9248021) , vai pa e- pastu. Egils.Collenkopfs@lmt.lv.
Veksmīgas visiem šīs brīvdienas! Jāsāk copēt beidzot!

12.04. Patlaban apkopojot pieteikumus, varam piedāvāt vēl droši vismaz divas vakances un pasākuma otro dienu. Var droši doties, ja ir interese atsvaidzināt iemaņas pirms aktīvās sezonas. Satikšanās gan 15., gan 16. aprīlī Saldus apļa benzīntankā plkst.10.00. Priecīgus svētkus visiem!
07 Aprīlis 06 - 14:56
 

egis

:: Sezona tūlīt sāksies
Foto no Poga.lv galerijas
Vakar ģimenes ekskursijas ietvaros aizbraucu palūkot kā ledus iet Lielupē. Patiesībā tas viss jau izgājis Bauskas apkārtnē. Interesanti, ka ļimenis uz aci jau nu galīgi neatbist uzrādītajiem trīs metriem virs post atzīmes. Pagaidām tas daudz zemāks kā citus pavasarus redzētais. Varbūt gan vēl zeme nav atlaidusies un tas vēl celsies. Skats ļoti cerīgs un varētu būt , ka jau ar nākamo nedēļu varēsim atklāt sezonu.
Mūsu ziemas trenniņu dalībniekiem varam pavēstīt, ka plānotais pasākums arī tūlīt būs. Vai nu šonedēļ, vai nākamās brīvdienās. Poligons jau atkusis , vēl tikai ūdens nav pārāk tīrs. Domāju, ka trešdien dosim precīzu informāciju par pasākuma laikiem. Tīriet auklas , eļlojiet spoles un sieniet mušas. Tūlīt viss ies vaļā!
03 Aprīlis 06 - 09:01
 

egis

:: Par bilžu ievietošanu
Uzklikšķini!Šoreiz lapā ir ievietots tikai bildes izvietošanas piemērs, lai parādītu, kā šajā lapā var ielikt minibildi un, uzklikšķinot, var ieraudzīt normālu attēlu. Pie tam, nenojaucot lapas dizainu un kodējuma kvalitāti. Šis piemērs ir ielikts kā lapas administrātora "ražojums'", tas automātiski dod administrātoram iespēju vienmēr apskatīt to koda daļu, kas ir jāizmanto. Ja izmanto tikai vienu minibildi, kura tiek ielikta kreisajā malā, kodā jāmaina tikai bildes adrese un uzraksts, kā arī minibildes adrese un izmēri.
10 Februāris 06 - 09:56
 

reinis

::
Sveiciens no RR!
Gaidot pavasari, pārcilāju visus zināmos copes stāstus, taču tas ko man izdevās atrast šjā lapā, ir, nu maigi sakot nrticami. Runa nav par kārtējām muļķībām vai joku - ideālas bildes pamato tekstu. Vienīgais jautājums, kas man rodas vai tajā brīdī ir vēlme kaut ko bildēt???
Starp citu vecais vīors ir izcils kātu veidotājs un labs fotogrāfs - ievērtējiet lapā esošās bildes. Esmu ar viņu sazinājies un uzsācis vienu intetesantu projektu. Kad pabeigšu došu ziņu!
http://www.performanceflyrods.com/fishstory/bigfish.html
RR
08 Februāris 06 - 23:50
 

egis -

:: Februāra viesgrāmata
Mušiņmakšķernieku saiets februāra mēnesim. Tēma - jautājumi un novēlējumi, adresēti šīs lapas administrātoriem Egilam un Reinim.
03 Februāris 06 - 11:54
 

jst

:: Fly Fair 2006
"Dear Janis,
Fly Fair will be held again in 2006!
It will be our eleventh anniversary. Europe' s largest outdoor fair for fly fisherman will be held on Saturday 6st and Sunday 7th of May on the premisses of "de Boershop"' Butzelaarsstraat 70, 8105 AR Luttenberg in Holland..."

Tā sākas vēstule, kuru saņēmu no Fly Fair organizātoriem. Saņemtajā vēstulē ir arī sīkāks festivāla apraksts angļu valodā un pieteikumu forma. Festivālam ir arī sava mājas lapa http://www.flyfair.nl/
Ja kādam ir interese, ar visu informāciju var iepazīties pie manis. (JST)
02 Februāris 06 - 14:59
 

jst

:: Mans siešanas galds
Kaadu laiku atpakalj, kad vajadzeja parvakties uz jaunu dzives vietu, nacas atteikties no jauna labaa siesjanas galda un domaat ko pavisam citu. Jaunajam galdam bija jaabuut kompaktam pietiekosji eertam un reizee arii taadam, ko var aizsleegt, lai mazais netiekt klaat. No otras puses, kad sicim janomaina pampers - lai novaksanas neaiznjem daudz laika.
Jaasaka godigi ilgi mekleju lidz atradu to ko gribeeju - labu ista ozola mantu! Nedaudz pieliku rokas ar kolegju musjotaju atbalstu un sanaca tiesji tas kas vajadzigs. Ipasji erts ir viss bet veel ipasjak, patika kaa izdevaas atrisinaat vaisa piestiprinasjanu pie atvilknes. Laba lieta ir cietaa misene no saldejuma kaarbas, kura izmest visu lieko kas citadi iet pagaisu. Plus buutiski lai materiali butu viegli pieejami un atri noliekami - tos ko lietoju biezjaak staav man prieksja, tie ko retaak (reizi muzjaa) apaksjaa. Pielieku bildes idejam un gaidu komentus. Lai apskatitu bildes spied lasi talak!

RR
31 Janvāris 06 - 13:30
 

egis

:: Par siešanas materiāliem.
Tikko rakstīju atbildi vienam jaunam mušotājam, kas sācis arī siet pats mušas. Varbūt vēl kādam noderēs atbildes par šo tēmu. Katrā ziņā būs prieks dzidēt arī vēl kādus komentārus par šo tēmu.

Varbūt Tu varētu nedaudz uzrakstīt par līdaku un, piemēram, asaru mušu siešanai nepieciešamajiem materiāliem, kurus Tu ieteiktu iegādāties? Es cik salasījos, tad bieži izmanto "BUCKTAIL" un dažādas sintētiskās šķiedras. Tā kā man nekas no tā nav, viss būs jāiepērk. Tāpēc interesējos, ko sākumam vajadzētu (teiksim materiālu nosaukumus un krāsas). Domāju, ka tas varētu interesēt arī daudzus citus, tāpēc varbūt vari šo to ierakstīt Jūsu ar RR lapā, lai visi var izlasīt.
Negarantēju, ka pārskaitīšu visus materiālus, bet nu apmēram:

Sitētika: Polar fibre un tml. Ir atrodamas arī šūšanas piederumu veikalos - audums ar tādiem kā izplūkātiem kušķiem ( lētāks). Pamata krāsas - balta , pelēka, dzeltena, zaļa melna. Var iztikt ar baltu un melnu un pārējo var piekrāsot ar ūdens izturīgu marķiera zīmuli. Oriģinālais polarfibre ir mūsu MM copes veikalos.

Trusis - balts, zaļš, sarkans, oranžs, palēks. Ir divu veidu: garengriezuma , jeb griezts spalvas augšanas virzienā ( der gan astēm , gan ķermeņa tīšanai ) un tā saucamais Cross cut ( Šķērsvirziena griezuma - pārsvarā izmanto galvas akcenta vai ķermeņa veidošanai – tātad, tāds derīgs sarkanā krāsā, vai arī atbilstoši ķermeņa krāsām) .

Marabou spalvas- praktiski visas krāsas: Melna, pelēka , olīvzaļa, sarkana, rozā ( top foreļu) , oranža, dzeltena - problēma atlasīt labas kvalitātes. Jābūt pēc iespējas smalkiem , pūkainiem matiņiem . Nedrīkst būt daudz taisno matiņu un jāskatās krāsojuma kvalitāte. Par sliktu kvalitāti liecina salipuši matiņi.

Brieža spalvas. Galvu ( mudller tipa) veidošanai. Naturālas krāsas un varētu būt dzeltena , sarkana , zaļā - līdaku mušu galvām. Briedi vajadzētu lūkot uz tausti, jo ķermeņu veidošanai vajadzētu izvēlēties mīkstāku, citādi būs grūti to apgriezt un atvērt ap āķi.

Kristal flash tipa akcenti- pilnīgi pietiek ar kādu vienu ,- pearl vai hologarfic. To parasti liek vienu divus sariņus, lielākos daudzumos tas vairs tik labi nedarbojas.

Bucktail- balts, pelēks , zaļš, melns, oranžs, sarkans. Izmanto strīmeros, lašu mušās un arī līdaku mušām. Atkarībā no mušas modeļa var panākt gan apjomīgu siluetu , gan labu mušas spēli straumē.

Islandic sheep, vai fur ( Islandes aita) : balta, melna, zaļa, dzeltena- līdaku strīmeriem arī lašu mušām. Labs mobils, apjomīgs materiāls. Jāpiedomā pie daudzuma, kad to sien - jo knapāk , jo labāk. Citādi sanāks ļoti peldoša muša- būs grūti to iedabūt zem ūdens.

Acis - smagās koniskās un bumbiņas ( bead head) atbilstoši āķu izmēriem.

Veiksmīgu siešanu!

Egils!
16 Janvāris 06 - 16:36
 

egis -

:: Janvāra viesgrāmata
Katram ierakstam pamatlapā automātiski veidojas komentāru lapa. Attiecīgi, tieši šī lapa būs tā, kurā var rakstīt kā agrāk viesgrāmatā - jebkuru jautājumu vai ierosinājumu.
Pašreiz internetā vērojami intensīvi spama uzbrukumi dažādām forumu un viesgrāmatu lapām. No šiem uzbrukumiem nevar izvairīties ar pašiem vienkāršākajiem paņēmieniem.
Tas viss traucē normālu lapu eksistenci. Arī šajā lapā veikt visas darbības būs it kā sarežģītāk, taču tas ir tikai pirmais iespaids. Ceru, ka tas viss attaisnosies.
01 Janvāris 06 - 10:20
 

jst