jaunumi   contact
| Home |

LMSF jaunumi

Šodien ar vadošo klubu pārstāvju līdzdalību notika paplašināta LMSF valdes sēde, kurā sprieda par zemledus makšķerēšanas un pludiņmakšķerēšanas 2007.gada čempionātiem. Valde cerībā, ka ziema tomēr atnāks, nolēma pilnā apjomā atbalstīt valdes iepriekš sastādīto kalendāra projektu, saglabāt iepriekšējo gadu nolikumos iestrādātos principus, bet ievest dažus jauninājumus attiecībā uz dalības maksām. Sanāksmē tika panākta vienošanās arī par visu sacensību organizātoriem.
Zemledus makšķerēšanas un pludiņmakšķerēšanas čempionātos dalības maksa par katras komandas līdzdalību 2007. gadā trijās kārtās būs 100 Ls (jāiemaksā piesakoties pirms čempionāta sākuma), par līdzdalību vienā kārtā - 40 Ls, federācijas biedriem (divām komandām) atlaide 50%. Komandas, kuras zemledus čempionātā iegūs pirmās 15 vietas, saglabās vietu pirmajā līgā, ja 2008. gadā tiks ieviests divu līgu modelis.
Izmaiņas tiks atspoguļotas nolikumos. Vasarā uz to komandu rēķina, kuras nepiedalīsies attiecīgās kārtas treniņā, tiks iegādāta standarta piebarošanas barība, kura pēc treniņa tiks iemesta ūdenī visos sektoros, lai izlīdzinātu iebarošanas efektu. Tiks pastiprināta kontrole pār sacensību laikā izmantojamās iebarošanas barības un dzīvās ēmas apjomu. Tāpat tiks palielināts finansējums tiesnešu kolēģijas darba nodrošināšanai.

Sanāksmē klubi vienojās par savu pārstāvju līdzdalību Baltijas līgas, Eiropas un pasaules čempionātos. Latvijas izlašu pamatsastāvu 2007.gada čempionātos veidos Salmo un Maver Sport pārstāvji. Pietrūka kandidātu, kuri būtu gatavi braukt uz klubu pasaules čempionātu pludiņmakšķerēšanā.
Pēc MK "Milo Team" iniciatīvas notika domu apmaiņa par to, kā rīkoties, ja valsts izlases komandas pamatsastāvu veido viens klubs, bet kāds no pretendentiem ir no cita kluba. Kamēr tiks rasts kāds pilnīgāks risinājums, 2007. gada sezonā tiesības noteikt komandas vārdisko sastāvu tika atstātas pašreizējās izlases komandas trenerim Normundam Grabovskim, kurš valdei piedāvās komandas vārdisko sastāvu un valde pieņems galīgo lēmumu. Ja treneris kādu izlases kandidātu, kuram ir formālas priekšrocības, neieslēgs komandas sastāvā, par šo situāciju valde lems katrā gadījumā atsevišķi. Tāpat kā iepriekšējos gados par katru kandidātu jebkuriem pasaules vai Eiropas čempionātiem klubiem būs jāiemaksā garantijas depozīts 100 ls apjomā. Iemaksas termiņš 1.februāris.

Internetā ir izvietota lapa www.flyfishinglapland.com, kurā ir pieejama informācija par Somijā ieplānoto pasaules 2007.gada čempionātu mušiņmakšķerēšanā.

13. 12. 2006.


| Home |

IV pasaules čempionāts zemledus makšķerēšanā

Saņēmu ziņu, ka kārtējais pasaules čempionāts zemledus makšķerēšānā, kurš bija decembrī ieplānots Ķīnā, šobrīd ir pārcelts uz Poliju. Tas notiks Polijas ziemeļdaļā ezerā Snjardvi 2007.gadā laikā no 22. līdz 25. februārim. Dalības maksa 290 eiro no cilvēka. Pēc 15.decembra plašāku informāciju varēs atrast arī čempionāta mājas lapā internetā www.icefishing.pl.

12. 12. 2006.


| Home |

| Home |

Baltijas līga un 2007.gada kalendārs

10. novembrī Rīgā viesojās mūsu kaimiņvalsts Lietuvas makšķerēšanas sporta līderi. Turpinājām pirms diviem gadiem uzsāktās sarunas par Baltijas līgas izveidi. Kaimiņi ir sarosījušies, - gan lietuvieši, gan igauņi ir gatavi piedalīties nekavējoties, interesi izrāda somi un poļi. Lai sāktos konkrētāka rīcība, vienojāmies, ka jau 2007.gadā organizēsim Baltijas līgas sacensības vismaz divos veidos - zemledus makšķerēšanā un pludiņmakšķerēšanā. Šo sacensību termiņi ir iestrādāti arī kalendārā, taču nolikumi vēl jāsagatavo un to galīgie varianti vēl jāapspriež (un jāratificē) katrā no dalībvalstīm. Galvenie principi par kuriem vienojāmies - 2007.gadā ziemā katrai valstij paredzētā kvota ir 5 komandas, vasarā - 3 komandas, sacensības notiek pēc starptautiskajiem noteikumiem. Dalībvalstis pārstāv viena organizācija, tā pati, kura pārstāv valsti starptautiskajā federācijā.

Tā kā Latvijas Sporta federāciju padome visu sporta federāciju kalendārus gaidīja līdz šodienai, lielā laika trūkumā vakar izdevās nobeigt arī LMSF valdes sagatavoto 2007.gada makšķerēšanas sporta sacensību kalendāru. Pacentos ņemt vērā visu esošo informāciju, taču daži organizētāji un sacensību vietas vēl tiks precizētas. Šobrīd kalendarā vēl nav iestrādātas 2. līgas spiningošanas sacensības, gaidu priekšlikumus no atbildīgā organizātora MK Marlins. Gaidīšu arī citu LMSF biedru piezīmes un priekšlikumus, lai mēneša laikā veiktu visus iespējamos precizējumus.

15. 11. 2006.


| Home |

Uz jaunās sezonas sliekšņa

Šodien LMSF valde mēģināja sastādīt 2007.gada kalendāru un formulēt dažus jaunus principus sacensību organizācijā.
Par ziemas čempionātu. Tika pieņemts projekta variants, kurš paredz jaunu kārtību. Turpmāk, sākot ar 2008.gadu sacensības notiks divās līgās. 2007.gadā tiek likti pamati divu līgu izveidei. Pirmajā posmā 2 dienu sacensībās piedalās visas komandas, kuras pieteikušās. Otrais cēliens notiek pēc atšķirīga scenārija. Pirmās 12-15 komandas no kopēja skaita tiek iekļautas pirmajā līgā un turpina savā starpā sacensības (vēl 2 posmos) par medaļām, pārējās ( arī tās, kuras izlaiž pirmo posmu, jo brīvprātīgi vēlas startēt otrā līgā) turpina sacensības vēl vienā (vai divos) posmā, lai noskaidrotu vietas otrā līgā. Pēc čempionāta, otrās līgas 3 labākās komandas nomaina pirmās līgas trīs vājākās komandas. Tas ir projekts, kurš šobrīd tiek piedāvāts apspriešanai, bet 9. decembrī valde pieņems galīgo lēmumu.
Par lašu spiningošanas čempionātu. Tā kā līdz šim sacensībās nav izdevies nodrošināt vienveidīgus apstākļus visiem sacensību dalībniekiem, sarežģīti ir ieviest "ķer un atlaid" principus, bet sacensības būtiski iespaido ūdens līmenis sacensību vietās, čempionāta rīkošana uz laiku tiek pārtraukta.
Par spiningošanas sacensībām Atbilstoši nostādnēm, ar kurām šajā gadā tika iepazīstinātas visas komandas, nākošā gadā sacensības notiks divās līgās. Pirmo līgu veidos 20 komandas pēc šī gada rezultātiem, otrā līgā būs visas pārējās. Pirmā līga sacentīsies pēc programmas, kura līdzīga kā 2006.gada čempionātā. Par otro līgu vēl notiks diskusija - saglabāt trīs kārtas vai apmierināties tikai ar divām kārtām. 5 labākās komandas no otrās līgas 2008.gadā pāries uz pirmo līgu un aizvietos 5 vājākās pirmās līgas komandas. Atbildību par otrās līgas 2007.gada čempionāta organizāciju uzņēmās MK "Marlins". Pie jauniem principiem jāpieskaita tas, ka sacensību rajons tiks ierobežots, bet sacensību dalībniekiem treniņi sacensību ūdenstilpē dienā pirms sacensībām būs liegti.

Valde nolēma gadskārtējo LMSF biedru un labāko 2006.gada sportistu saietu rīkot 9.decembrī 14:00. Par vietu tiks paziņots atsevišķi.

08. 11. 2006.


| Home |

FIPS sacensību 2007.gada kalendārs

Lai varētu precīzāk sastādīt LMSF 2007. gada kalendāru, zemāk ir informācija par starptautiskās makšķerēšanas sporta federācijas FIPS sacensībām.

Black Bass PČ, Spānija, El mar de Aregon, Caspe (Zaragoza), 11-15. aprīlī
Foreļu spin. PČ, Slovākijā, Ružemberok (Vaha), 26.- 27. maijā
Pludiņmakšķ. Klubu Č, Bosnija – Hercogovina, Karaotok Capljina, 9.-10. jūnijā
Pludiņmakšķ. Eiropas Č, Itālija, Cavo Lama,(Modena), 23., 24. jūnijā
Spiningošana PČ, Krievija, Saratovā, (Volga), 11.-14. oktobrī
Pludiņmakšķ. PČ, Ungārijā, Sukoro (Valense) 8.-9.septembrī Informācija.
Karpu PČ, Serbijā, Belgradā, 27-30.septembrī.

06. 11. 2006.


| Home |

Labākie spiningotāji noskaidroti

Šodien ar Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas spiningošanas čempionāta 3. kārtas sacensībām beidzās oficiālo sacensību 2006.gada sezona. Uz starta izgāja 31 komandu 62 laivu ekipāžas. Diemžēl, savas korekcijas ienesa laika apstākļi - visu dienu pūta stiprs ziemeļu vējš, kura ātrums brīžiem sasniedza 15-18 metrus sekundē. Daudziem tas bija smags pārbaudījums, jo vairāk bija jādomā, kā noturēties pret vēja brāzmām un savlaicīgi sasniegt finišu. Par smagajiem copes apstākļiem liecina tas, ka puse no visām laivām atgriezās bez loma. Šajā situācijā kārtējo reizi savu meistarību nodemonstrēja "Daiwa - Fokss" ekipāža Jānis Strazdiņš un Igors Arahovskis, kuri finišēja stundu pirms noteiktā laika un pie tam ar dienas rekordlomu - 6 līdakām ar kopējo svaru 10.240 kG. Otro rezultātu 6.480 kg uzrādīja B&B cope ekipāža Edgars Bresis un Kristīne Māklere. Trešie ar 4.380 kG smagu lomu bija Normunds Nordens un Kaspars Miltiņš no "Daiwa - Fokss".Uzklikšķini!Uzklikšķini!
P.S. Protokols.

15. 10. 2006.


| Home |

Latvijas čempionātā pludiņmakšķerēšanā

Šodien Valles dīķos beidzās Latvijas 2006.gada čempionāta izšķirošais trešais posms. Šajā posmā labāko sniegumu (divās dienās - 38 kG zivju) nodemonstrēja Edgars Veikins no komandas Asaris. Otrs labākais bija Jevģēnijs Grigorjevs (Maver Sport Latvija), trešais - Guntis Kārkliņš no Salmo komandas. Par lomu lielumiem liecina tas, ka pirmajā dienā lielākā loma īpašnieks Salmo komandas pārstāvis Ivo Kalnmalis uzrādīja 22.40 kG smagu lomu.
Pēc nepārbaudītām ziņām individuālā vērtējumā Latvijas čempionāta kopvērtējumā pirmās trīs vietas ieguva Normunds Grabovskis (Salmo), Genādijs Grigorjevs un Jevģēnijs Grigorjevs (abi no Maver Sport Latvija). Komandu vērtējumā uzvarrēja Salmo, tai seko Maver Sport Latvija un PBLMS/Preiļi.

LR 2006.gada čempionāta protokols.

08. 10. 2006.


| Home |

Mušiņmakšķernieku festivāls 2006

Vakar Siguldā risinājās gadskārtējais mušiņmakšķernieku pasākums. Jau 10-to gadu pēc kārtas. Tā ietvaros makšķernieki pārbaudīja savas spējas atklātajā Latvijas mušiņmakšķerēšanas čempionāta, kā arī Rīgas mušiņmakšķernieku kluba (RMK) balvas "Sudraba spura" izcīņas sacensībās. Ar nomedītajām 7 alatām un iegūtajiem 4668 punktiem par Latvijas 2006.gada čempionu kļuva Andris Norītis. Otrajā vietā daudzkārtējais šo sacensību uzvarētājs Andris Dolženko ar 8 zivīm un 3670 punktiem. Trešajā vietā ar 5 zivīm un 3159 punktiem palika Māris Bērziņš. Andris Dolženko izcīnīja arī RMK balvu "Sudraba spura". Veikala "Forelīte" dāvāto balvu par lielāko zivi ar 30 cm garu alati ieguva Mārtiņš Adrickis.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Festivāla dalībniekiem, kuri nepiedalījās sacensībās, bija dota reta iespēja vērot mušiņmakšķerēšanas metienu demonstrējumus un piedalīties apmācībā, kuru vadīja FFF sertificētie instruktori Reinis Rutkis un Egils Collenkopfs. Dažādo triku metienu izpildē viņi rādīja tiešām augstas klases paraugus. Festivāla dalībniekiem, tas nodrošināja interesantu nodarbi visas dienas garumā.
Kā vienmēr festivāla ģenerālsponsors bija firma SIA "Salmo", bet balvu fondā nopietnu ieguldījumu deva arī SIA "Zilgalvis un Co".

01. 10. 2006.


| Home |

Aicinām piedalīties!

2006.gada 14.oktobrī, Lielupē, Pasta salā pie airēšanas bāzes notiks Jelgavas atklātais čempionāts makšķerēšanā ar pludiņmakšķeri.

Sacensību sākums pl. 10:00, dalībnieku reģistrācija no pl.09:00 sacensību vietā. Sacensības notiek divās vecuma grupās: līdz 15 g.v. un no 16 g.v.
Sacensību ilgums - 4 stundas.

Sīkāka informācija: sacensību galvenais tiesnesis Juris Kaminskis,
tālr. 3027504, 29196004

Sacensības organizē Jelgavas Sporta servisa centrs

29. 09. 2006.


| Home |

Spiningošanas sacensības Mērsragā.

Šodien Mērsragā notika Latvijas čempionāts spiningošanas divcīņā. Uzrādot labākos rezultātus abās disciplīnās - spiningošanā un mērķī mešanā, čempiona nosaukumu individuālajā vērtējumā izcīnīja Ainārs Eglītis, kurš no šī gada pārstāv komandu "Rapala". Spiningošanā viņa loms bija 7.64 kG, mērķī mešanā 88 punkti. Sudraba medaļu ieguva Romualds Ribuzuls no Mērsraga komandas. Viņa rezultāts bija 7.50 kG un 72 punkti mērķī mešanā. Bronza - Jānim Strazdiņam no komandas "Daiva-Foks", kura loms bija 4.79 kG un 86 punkti mērķī mešanā.
Sieviešu konkurencē pēc ilgāka pārtraukuma uzvaru izcīnīja Ināra Koha no "Daiva-Foks", otrā vietā Inese Bernāte no Mērsraga komandas, trešajā - Maija Vorslava no "Rīgas vaļi".
Komandu vērtējumā uzvarētāja kausu ieguva komanda "Rapala".
Sacensību dienas rīts bija silts un miglains, vēlāk parādījās saule un valdīja gandrīz pilnīgs bezvējš. Dalībnieki devās ezerā 6:00 un spiningoja līdz 12:00. Ūdens līmenis ezerā, salīdzinot ar vasaras zemo līmeni, bija nedaudz augstāks, tas ļāva iebraukt arī daudzos seklākajos rajonos. Lomos pārsvarā bija 1 - 2 kG smagas līdakas, dažiem arī relatīvi sīki asari. Lielu eksemplāru, diemžēl , nebija. Dalībnieki sūkstījās, ka lielās, nez kāpēc, visas bija norāvušās. Ēdelīgus asaru barus nevienam nebija izdevies atrast.

Rīta pusē uz īsu brīdi biju iebraucis ezerā Bebru bāzes rajonā. Pirmo reizi Engures ezerā izmēģināju savu klasisko šūpiņu - izrādījās, tas perfekti spēlē pat visseklākajās vietās. Arī zivīm tas, acīmredzot, izraisīja interesi. Piemēram, viena līdaka tam neatlaidīgi uzbruka kādas trīs vai četras reizes, kamēr uzķērās uz āķa. Mans loms - pāris 50 un 55 cm garas līdaciņas un skaisti ruduļi ar mušiņmakšķeri.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

23. 09. 2006.


| Home |

Sezonas noslēguma sacensības.

Četras Latvijas makšķernieku izlases komandas šonedēļ Portugālē uzsāk cīņas Pasaules 2006.gada makšķerēšanas sporta spēlēs. Latvija ir pārstāvēta karpu makšķerēšanā, melno asaru spiningošanā, foreļu spiningošanā un makšķerēšanā ar pludiņmakšķeri.
Arī Latvijā risināsies svarīgi notikumi - septembra beigās un oktobra sākumā izšķirsies, kas būs šī gada čempioni četros makšķerēšanas sporta veidos.

23.septembrī Mērsragā notiks Latvijas čempionāta sacensības spiningošanas divcīņā. Spiningošana notiks no laivām Engures ezerā, pēc tam mērķī mešana laukumā.
Nolikums.

30. septembrī Siguldā tradicionālā festivāla ietvaros nu jau 10 gadu pēc kārtas tiksies visi vadošie Latvijas un kaimiņvalstu mušīņmakšķerēšanas speciālisti. Līdztekus apmācībām un demonstrējumiem Gaujā pie Siguldas risināsies arī kārtējais Latvijas mušiņmakšķerēšanas čempionāts. Interesenti var iepazīties ar nolikumu.

Makšķernieki savas sezonas pēdējās sacensības aizvadīs Valles dīķos, kur 7.-8. oktobrī risināsies Latvijas pludiņmakšķerēšanas čempionāta trešais posms.

Oficiālo sacensību 2006. gada sezona noslēgsies 15. oktobrī, kad Babītē notiks spiningošanas čempionāta trešais un izšķirošais posms. Ja laika apstākļi atļaus un Babīte neaizsals, 21. oktobrī iecerēts Babītes ezera sezonas noslēgumam veltīts spiningotāju pasākums.

11. 09. 2006.


| Home |

Ziņas no pēdējām sacensībām.

Latvijas jaunatnes čempionātā pludiņmakšķerēšanā, kurš 26.un 27.augustā notika Daugavā pie Lucavsalas, labākos rezultātus jaunākajā grupā (līdz 14 gadiem) uzrādīja un attiecīgas medaļas ieguva Toms Kļaviņš (PBLMS) - 2 punkti un 5.665 kG smags loms, Jānis Brigaders (PBLMS) 4 punkti un 5.505 kG, un Agris Ziediņš (MILO) - 6 punkti un 4.885 kG
Vecākajā grupā (15-18 gadi) dalībnieku sagatavotība bija krietni vājāka. Labākie bija PBLMS dalīnieki Antons Petrovs (3 punkti, 3.570 kG), Andris Kalniņš (3 punkti, 2.540 kG) un Renārs Puriņš ( 6 punkti, 2.125 kG). Diemžēl, dalībnieku skaits nebija gaidītais, kas liecina par kaut kādiem organizātoriskiem trūkumiem.


J.Strazdiņa kausa un Cormoran Daiwa balvu izcīņa spiningošanā 26.augustā notika Babītes ezerā.
Organizātori informēja mani par sekojošiem rezultātiem.
Lielākā zivs - (galvenā balva) 4,320kg Gvido Zukulis.
Ekipāžu konkurencē - 1. vietā 7,510kg, Elmārs Andersons un Visvaldis Krūmiņš, 2.vietā 5,340kg, Rolands Grobiņš un Andis Miezis, 3.vietā 5,110kg, Šemarovs Vjačeslavs, 4.vietā 4,670kg, Jānis Ozoliņš un Jānis Putniņš, 5.vieta 4,320kg, Gints Zukulis un Gvido Zukulis, 6.vietā 3,900kg, Viktors Ciganovs un Aleksandra Ciganova.
Komandu vērtējumā - 1.vietā ar 9,240kg Robinsons - 2, 2.vietā ar 8,930kg Salmo.

04. 09. 2006.


| Home |

Informācija

Biedrība "Pirmā bērnu labdarības skola" aicina jauniešus vecumā līdz 18 gadiem piedalīties makšķerēšanas sacensībās "Sudraba vīķe - 2006".
Sacensības notiks vienlaicīgi ar Latvijas jaunatnes čempionātu pludiņmakšķerēšanā 26. un 27. augustā Rīgā, Mazajā Daugavā (Lucavsalā pie airēšanas bāzes"Rīdzene").
Sacensību balvu fondu palīdzējušas izveidot firmas SIA Salmo, SIA Gards, SIA Sams, SIA Polis LV un SIA Bresis un Bresis.
Pieteikšanās 26. augustā sacensību vietā līdz 10:30
Papildus informāciju var saņemt no Zigismunda Sipko mob. tel. 29652446

24. 08. 2006.


| Home |

Startē karpu makšķerēšanas čempionāts

Šodien pusdienlaikā Vitkopa dīķu kompleksā sākās Latvijas karpu čempionāta sacensības. Piedalās 16 komandas. Makšķerniekiem jāiztur trīs dienu nepārtraukta darbošanās pie karpu dīķa. Noķertās zivis tiek nosvērtas un nekavējoties atlaistas atpakaļ. Rezultāti būs zināmi svētdien.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!


Stāvoklis uz 18.08.2006. 08:00 Vakar pa dienu zivis bija apbrīnojami neaktīvas. Cope sākās tikai naktī un turpinājās rīta agrumā. Diemžēl, pa nakti, kaut gan bija daudzi ņēmieni, lielākajai daļai karpu izdevās atbrīvoties no āķa. Tāpēc uz svariem nonāca tikai 5 zivis. Pēc pirmajām 20 stundām par līderiem kļuva sekojošas komandas - "Shimano" ( 3.3 kG), "Pasaule 1" ( 3.2 kG), "Cope" ( 2.9 kG), "Zelta karpa" ( 2.5 kG), "D un K" ( 2.2 kG). Sacensību finišs tālu, vēl jādarbojas "tikai" 52 stundas.


Stāvoklis uz 19.08.2006. 9:30 Iepriekšējā diennaktī pie zivīm tikušas arī pirmās dienas neveiksminieki, un pēc divu dienu makšķerēšanas ar lomu ir gandrīz visas komandas. Vadību ar 16.6 kG smagu loma kopējo svaru ir pārņēmusi komanda "A-A" , tai seko "Copes nams" ar 11.1 kG un "Zelta karpa" ar 9.1 kG.
Tālāk seko "Double Jack" - 8.3 kG, "Pasaule 2" - 8.0 kG, "Pasaule 1" - 6.7 kG, "D un K" - 6.4 kG, "Salmo Carp" - 5.9 kG, "NIV" - 5.8 kG, "Royal Carp" - 3.8 kG, "Shimano" - 3.3 kG, "Cope" - 2.9 kG, "Magic carp" - 1.8 kG.


Stāvoklis uz 19.08.2006. 20:30 15 stundas pirms čempionāta sacensību beigām rezultāti ir sekojoši.
"Copes nams" - 18.6 kG, "A-A" -16.60 kG, "Pasaule 1" - 12.40 kG, "Pasaule 2" - 9.80 kG, "Zelta karpa" - 9.1 kG, "Double Jack" - 8.3 kG, "Shimano" - 8.10 kG, "Cope" - 6.80 kG, "D un K" - 6.4 kG, "Salmo Carp" - 5.9 kG, "NIV" - 5.8 kG, "Čau Rasma" - 4.60 kG, "Royal Carp" - 3.8 kG, "Magic carp" - 1.8 kG,


Pēc finiša 20.08.2006.
1. Copes nams-30.300 kG
2. A=A - 24.600 kG
3. Pasaule2 - 20.400 kG

4. Pasaule1 - 17.400
5. Cope - 17.300
6. Zelta karpa - 14.400
7. Shimano - 13.400
8. Double jack - 12.600
9. Royal carp - 10.200
10.NIV - 9.600
11.D un K - 9.500
12.Salmo - 9.300
13.Bouen - 5.400
14.Čau Rasma - 4.500
15.Magik carp - 1.800
16.Legion - 0.00
-----------------------------
Kopā: 200.700 kG
Skaits: 75 gab
Vid.svars: 2.680 kG

17. 08. 2006.


| Home |

SIA UNI sports BALVAS IZCĪŅA SPININGOŠANĀ

Ivars Petzāls atsūtīja SIA UNI sports rīkota pasākuma nolikumu.
NOLIKUMS
1. Sacensību vieta, laiks, organizatori.
 Sacensības organizē – SIA UNI sports,
 Sacensības notiek 2006.gada 9.septembrī Madonas rajona Vestienas pagasta Kāla ezerā no plkst 7:oo. līdz 15:oo. Sacensību atklāšana plkst. 6:45.
2. Sacensību dalībnieki.
 Par sacensību dalībnieku varbūt jebkurš makšķernieks, kas ir pieteicies sacensībām, bez vecuma ierobežojuma.
 Vienā laivā ar bērniem obligāti jābūt vismaz vienam vecākam, kā arī jābūt glābšanas vestei.
 Par drošību uz ūdeņiem atbild paši sacensību dalībnieki, par ko parakstās sacensību protokolā pie reģistrācijas.
3. Sacensību noteikumi.
 Atļauts spiningot no laivas un krasta;
 Atļauts lietot jebkuras klases spiningus;
 Sacensību dalībnieks, izvēloties vietu, var brīvi pārvietoties visa ezera platībā;
 Sacensības notiek no laivām, kas ir tehniskā kārtībā, aprīkotām ar glābšanas inventāru;
 Atļauts lietot jebkura veida spoles un spininga kātus, kā arī elektromotorus;
 Aizliegts lietot iekšdedzes laivu motorus, sistēmas ar dzīvām un beigtām zivtiņām, ziemas žibuļus, ziemas makšķeres;
 Aizliegts atrasties tuvāk par 30 metriem no otras laivas un spiningot.
4. Vērtēšana.
 Tiek izskatīti visi lomi, kas uzrādīti līdz plkst.15:oo;
 Visi sacensību dalībnieki startē vienā kopējā grupā;
 Sacensību uzvarētāju un godalgoto vietu ieguvējus nosaka summējot noķerto zivju svaru;
 Vienāda rezultāta gadījumā uzvar tas dalībnieks, kuram lielāks zivju skaits;
 Lomos drīkst paturēt tikai noteikumos atļautā izmēra zivis (50 cm);
 Zivīm jābūt svaigām.
5. Apbalvošana.
 Ar medaļām un diplomiem tiek apbalvoti 1.-3. vietu ieguvēji;
 Balvu fonds tiek izlozēts starp sacensību dalībniekiem, kuri noķēruši kaut vienu, atļautā izmēra (50 cm) līdaku;
 Tiks pasniegtas arī pārsteiguma balvas.
6. Dalībnieku pieteikumi.
Pieteikumus pieņem SIA UNI sports - tel.48- 22928, mob. tel. 9297924, vai sacensību dienā,
Reģistrēšanās 8. septembrī no plkst.18:oo līdz 23:oo,
9. septembrī no plkst.5:oo līdz 6:30,
Dalības maksa – 3,-Ls ,bērniem līdz 16 gadu vecumam un pensionāriem – 1,-Ls.
Sacensību dalībniekiem ir iespēja ierasties uz sacensībām 8. septembrī, nakšņošana teltīs ( savās).
Sacensību salūts 8. septembrī plkst. 23:oo.

15. 08. 2006.


| Home |

Kārtējā LMSF valdes sēdē.

Šodien notika kārtējā LMSF sēde, kurā tika lemts arī par dažām jaunām lietām.
1. Pludiņmakšķerēšanas čempionāta 3. posms notiks no 6. līdz 8. oktobrim Valles dīķos. Valde pieņēma lēmumu, ka nolikuma pants, kas skar vērtējumu, ir jāizskaidro sekojoši - kopvērtējumā tiks summēti visos posmos visās kārtās iegūtie punkti. Tas nedaudz mainīs punktu skaitu arī jau esošajos protokolos.
2. Lai dotu iespēju lielākam komandu skaitam piedalīties LR čempionātā un uzlabotu sacensību organizāciju, spiningošanas čempionātā sākot ar 2007. gadu jāizveido otrā līga. Pirmajā līgā paliks 20 komandas. Komandas tiks sadalītas līgās, ievērojot šī gada rezultātus. 2008.gadā līgas mainīsies ar 5 komandām. Detaļas vēl tiks precizētas.
3. Mušiņmakšķerēšanas čempionāts notiks 30. septembrī Gaujā pēc 2005. gada scenārija vienlaicīgi ar MM festivālu.
4. Izlases trenerim N. Grabovskim valde uzdeva līdz 20. augustam precizēt Latvijas izlases sastāvu līdzdalībai 2006. gada pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā, kuram jānotiek decembra sākumā Ķīnā.
5. Pieņēma zināšanai, ka Lietuva un Igaunija sāk arvien nopietnāk domāt par ideju, kuru mēs piedāvājām jau pirms diviem gadiem. Proti, atsevišķos makšķerēšanas sporta veidos, vispirms jau tajos, kur komandu skaits ir neliels, veidot kopīgus Baltijas čempionātus.

09. 08. 2006.


| Home |

Kaķīša karpu maratonā

Raivis L. atsūtīja informāciju par saviem rezultātiem Kaķīša karpu maratonā.

"Šodien noslēdzās Gunāra Ķirsona „LIDO” rīkotais ikgadējais karpu maratons. Šogad šis rīkotais pasākums bija pulcinājis ļoti lielu karpu tīkotāju pulku. Pasākums, kā jau ierasts, bija sarīkots uz goda. Sākot ar svinīgu atklāšanu līdz pat noslēgumam. Tā kā komandas sastāvā drīkstēja būt trīs dalībnieki, mēs, šīgada Volgas kausa ieguvēji SALMO CARP komandas dalībnieki Raivis Losevs un Oskars Bērziņš pieteicām trešo dalībnieku Mārtiņu Bērziņu. Atšķirībā no normālām karpu sporta sacensībām, kurās tiek izlozēti sektori un zonas, šeit drīkstēja makšķerēt no jebkuras sev izvēlētās vietas un arī no laivas. Protams, tas arī tika izmantots, un citi dalībnieki savas vietas jau bija iebarojuši vairākas dienas iepriekš, kas arī tiem atnesa rezultātus. Mūsu komanda ieradās piektdienas vakarā (es ar Mārtiņu pat naktī) un pēc rīta svinīgā starta salūta, sākām aktīvi iebarot. Laika apstākļi bija, kā radīti labai copei, taču pirmās zivis mums pieteicās tikai naktī uz svētdienu. Lielākā daļa makšķernieku kā ēsmu izmantoja kartupeli, bet mēs firmas Nutrabaits un Antbaits boilas. Pazaudējot pirmo zivi dēļ kaimiņu auklām, kuras tika pārmestas pa diognāli pāri mūsu divām makšķerēm, nācās meklēt citu iebarošanas punktu. Iebarošanai izmantojām kukurūzu, kaņepes un firmas Salmo tirgotos sausos karpu iebarojamās barības mikšļus. Parasti karpu makšķerēšanas sacensības ilgst trīs diennaktis un ilgāk, jo kamēr karpas atrod iebaroto vietu un pienāk, bieži aiziet divas diennaktis. Par to vēlreiz liecina stundu pirms noslēguma noķertā 10.320 kg karpu mamma. Bet pateicoties ēsmai, laika apstākļiem, iebarojamai barībai un mūsu meistarībai tikām pie otrās vietas kā komandu vērtējumā, tā arī es individuālajā vērtējumā. Pirmā bija komanda Egons, kurā startēja tādas slavenības kā Latvijas čempions Uģis Nuķis un Ārijs Ūdris, ar 24.68 kg smagu kopējo lomu, trešā - pagājušā gada uzvarētāja komanda Karpovi ar vienu lielu 10.600 kg smagu sacensību lielāko zivi. "
Uzklikšķini!Uzklikšķini!

31. 07. 2006.


| Home |

Sacensības Engurē

Šodien Engures ezerā notika Latvijas spiningošanas čempionāta 2. kārtas sacensības, kurās dalību ņēma 34 komandas. Neskatoties uz neredzēti zemo ūdens līmeni,karsto laiku un spoguļgludo ezera ūdens klāju, labākās laivu ekipāžas iemanījās tikt pie ievērības cienīgiem lomiem. Šīs kārtas uzvarētāju Mērsraga 2. komandas Pāvela Sibiļeva un Edgara Stiķa vadītā laiva pēc 8 stundu ilgas darbošanās uzrādīja 13.076 kG smagu lomu. Otrajā - Salmo pārstāvji Elmārs Andersons un Visvaldis Krūmiņš ar 11.680 kg. Trešās vietas ieguvēju Viestura Buka un Harija Raciborska no Rapala 2. komandas lomā bija 10.000 kg zivju ( asarus atbilstoši jaunajiem MN vērtēja tikai 5kg katram). Pirmajām divām komandām lomos galvenokārt bija asari, Salmo pārstāvjiem un Daiwa - Foks līderiem Jānim Strazdiņam un Igoram Arahovskim, kuri ar 9.155 kg bija ceturtie, lomos pārsvarā bija skaistas līdakas.
Čempionāta vadībā pēc divām kārtām ir Jāņa Strazdiņa un Igora Arahovska laiva, viņiem seko Viesturs Saulītis ar Modri Bērziņu no Kokneses un Ivars Zīle ar Juri Sivgalu no Rapala I.komandas.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Kā jau ierasts, ar aktīvu Mērsraga pagasta padomes atbalstu šo kārtu organizēja mērsradznieki. Gatavojušies viņi bija nopietni, par to liecina tas, ka Mērsraga 1. komanda, kurā startēja Viktors Sibiļevs, Roberts Šiliņš, Oskars Apsītis un Uldis Zutis bija labākā arī komandu vērtējumā. Arī otrajā vietā bija Mērsraga otrā komanda.
Sacensību protokoli.

Pirmajās sešās vietās bija laivas, kuras startēja no Mērsraga gala. Tām iznāca daudz nocīnīties ar seklo ūdeni, taču izdevās atrast arī zivīgas vietas. Laivas, kuras startēja no Ķūļciema puses, acīmredzot, neizvēlējās labākos copes rajonus. Labi asaru lomi, ( tāpat daudz ruduļu copes, - tos lomos neskaitīja) bija uz visdažādākajiem mānekļiem - gan rotiņiem, gan sīkiem džigiem un voblerīšiem. Pie tam asari ņēma visā sacensību laika garumā. Līdakas vislabāk esot ņēmušas rīta pusē un aktīvāk reaģējušas uz uz sekli peldošiem vobleriem.

22. 07. 2006.


| Home |

Kaķīša karpu maratons 2006

Nupat saņēmu ielūgumu un informāciju par Gunāra Ķirsona un "LIDO" rīkoto tradicionālo karpu makšķerēšanas pasākumu, kurš šogad Viešura (Kaķīša) ezerā notiks 28.- 30 jūlijā.
Nelielu iespaidu par pasākumu var dot dažas pirms diviem gadiem gatavotas bildes.

18. 07. 2006.


| Home |

LR čempionāts makšķerēšanā

Šodien Ādažu Vējupē noslēdzās LR čempionāta pludiņmakšķerēšanā 2. kārta. Sacensība bija ļoti sīva, visi līderi orientējās uz mailīšu ķeršanu un lomu svari bija diezgan iespaidīgi. Divu dienu sacensībās individuālā vērtējumā labākais ar iegūtajiem 2 punktiem un 8.570 kG lielu lomu bija Ainārs Eglītis, kurš pašreiz pārstāv Rapalas komandu. Ar tikpat punktiem un 7.490 kG otrā vietā bija viņa komandas biedrs Mārtiņš Markovs. Trešo vietu ar 3 punktiem un 8.140 kG ieguva Salmo komandas dalībnieks Normunds Grabovskis. Tikpat punktu bet mazāks svars bija arī Jevģēnijam Grigorjevam no Maver Sport un Ivaram Celiņam no komandas PBLMS - Preiļi.
Pēc divām kārtām čempionāta līderis ar 5 punktiem ir A. Eglītis, viņam ar 7 punktiem seko G.Grigorjevs un N. Grabovskis.

Komandu vērtējumā šajā kārtā ar 26 punktiem labākā bija komanda Rapala, otrā bija Salmo ar 29 punktiem, trešā - Maver Sport ar 32 punktiem. Čempionāta vadībā ar 55 punktiem atrodas Salmo, 63 punkti ir Maver Sport, 72 punkti komandai Rapala.

Labojums!
Iepriekšminētajos rezultātos, kurus man paziņoja organizātori, punktu summas nav precīzas. Atbilstoši nolikumam ir jāsummē punkti, kuri iegūti katrā no posmiem, nevis katrā no posmu kārtām. Kā redzams no protokola, tas nedaudz izmaina punktu summas. Iznāk, ka pēc divām kārtām čempionāta līderis ar 4 punktiem ir A. Eglītis, viņam ar 9 punktiem seko G.Grigorjevs un N. Grabovskis. (Protokolā ir vismaz viena kļūda, bet tā tiks izlabota pie pirmās iespējas. Jevģēnijam Grigorjevam I posmā jābūt 13 punktiem. J.S.)

Protokols.

Komandu pārstāvji vienojās par izmaiņām kalendārā un nolēma trešo kārtu rīkot septembra otrā pusē, kad Latvijā no starptautiskiem startiem būs atgriezušies visi mūsu vadošie sportisti.

16. 07. 2006.


| Home |

Makšķerēšanas sporta Formula 1 sacensības Īrijā

2006. gada centrālais pasākums kastingā notiks Īrijā, Maynoott, netālu no Dablinas. Tajā notiks gan sacensības makšķerēšanas metienos pēc dažādiem noteikumiem, gan demonstrējumi un starptautiska makšķerrīku izstāde.
Neliels citāts no šī pasākuma mājas lapas.
"In September 2006 Carton House will become the focal point of the entire angling world as host to the world’s largest competitive casting event.
It is the first time that Ireland has been awarded the honour of hosting the ICSF World Casting Championships and it is the inaugural year of the international open on-water casting competition, The Emerald World Masters.


Ja kādu šis pasākums ieinteresēs, LMSF ir pieejama arī plašāka informācija.

01. 07. 2006.


| Home |

Pasākumi jūlijā

01.jūlijā ar komandu dodos Norvēģijas virzienā. Pēc īsas copes Norvēģijas fjordos piedalīsimies pasākumā ar nosaukumu Lapland Fishing Festival un centīsimies trešo gadu pēc kārtas iegūt 1000 eiro lielo galveno individuālo balvu.:-)
Tiem, kas lasa šo lapu, atgādināšu par sekojošiem pasākumiem tepat Latvijā.
1.jūlijā Babītes ezera sezonas atklāšana, 9.jūlijā Babītes ezerā V.Bebra dāvāto balvu "sadales" pasākums laivu ekipāžām (tomēr notiks!). Pieteikties var bāzē pie Aijas vai pa tel. 6842268
15., 16. jūlijā LR čempionāts pludiņmakšķerēšanā, otrā kārta. Adažu Vējupē. Atbildīgais Agris Ziediņš, tel 9440369
22. jūlijā LR čempionāts spiningošanā laivu ekipāžām, otrā kārta. Engures ezerā. Dalībnieku pieteikšanās pārtraukta. Atbildīgais Roberts Šiliņš tel. 9474420

29. 06. 2006.


| Home |

Eiropas klubu čempionātā.

Ar saviem iespaidiem dalās Agris Ziediņš.
"10-11.jūnijā Horvātijā, Osijekā norisinājās 26.Pasaules klubu čempionats pludiņmakšķerēšanā. Latviju pārstāvēja Team MILO Latvia sekojošā sastāvā:Raivo Bercs, Ints Pelsis, Agris Ziediņš, Agris Ziediņš jun., pieaicināts bija Ainārs Eglītis.
Makšķerēšana notika Dravas upes vecupē pāris km no Osijekas. Rīkotāji speciāli priekš šīm sacensībām bija uzskalojuši krastu, padziļinājuši gultni. Cik esmu piedalījies līdzīgos pasākumos, noorganizēts bija vienkārši perfekti, vienīgais mīnus - laika apstākļi, vienu dienu līst kā no spaiņa, otru saule.
Kas attiecas uz zivīm, treniņu nedēļas sākumā viss likās diezgan normāli - ķērās vidēja izmēra karūsas un mūsu pašmāju vīķe, prognozējamie rezultāti no 3-5 kg 3 stundās. Ja labi ķērās karūsas, tad rezultāts bija ap 10 kg, bet mums tik labi neķērās.
Kā jau pierasts, sacensību dienā viss sagriezās kājām gaisā, visu dienu smagi gāza. Mūsu plāns bija sekojošs - sākumā cenšamies ķert vīķi, pēc tam dziļuma zivis - karūsas un plicīšus. Nostartējām vāji - visi bijām pie beigām, jo karūsas ķērās švaki, bet visas trīs stundas ķert vīķus nepietika apņēmības.
Otrajā sacensību dienā ķērās līdzīgi. Divu dienu kopsummā palikām pēdējā 26.vietā. Īpaši par to neskumstam, jo mūsu komandai tas bija brauciens pēc pieredzes un jaunām zināšanām.
Par uzvarētājiem kļuva Serbijas komanda, otrajā vietā Itālija - Longobardi MILO, trešie - Ungārijas sportisti."

26. 06. 2006.


| Home |

LR čempionātā Lobē

Gandrīz ideālos laika apstākļos, ar vispusīgu atbalstu no Lobes ezera apsaimniekotāju un firmas SIA Normark Latvija puses Ogres rajona Lobes ezerā šodien risinājās pirmā Latvijas makšķerēšanas sporta federācijas organizētā Latvijas 2006.gada spiningošanas čempionāta kārta. Tajā piedalījās 31 komanda. Rezultātus šoreiz vienlaicīgi ar meistarību lielā mērā noteica veiksme. Līdaku bija relatīvi daudz, bet pārsvarā tās visas bija zemmēra, t.i. mazākas par 50 cm. Lielu zivju, izņemot Ivetas Milliņas 6 kG līdaku un dažus skaistus asarus, nebija. Veiksmīgāko ekipāžu lomos galvenokārt bija tikai kilogramīgas līdaciņas. Labākā komanda (komandu sastāvā bija divas laivu ekipāžas) bija Kormorāns ar iegūto vietu summu 18 p., otrā vietā - Koknese 1 ar 20 punktiem, trešā - Rapala 2 ar 28 punktiem. Individuālajā vērtējumā organizētāju dāvātās galvenās balvas, pateicoties Ivetas divām līdakām kopsvarā 6,860 kG, ieguva Robinsons 1 komandas ekipāža Iveta Milliņa ar Imantu Kramiņu. Viņi kļuva arī par čempionāta līderiem individuālajā vērtējumā Otrajā vietā - Vecliepāja 1 ekipāža Oskars un Uldis Troika, kuri savāca lomu ar kopsvaru 5.030 kG. Trešajā vietā ar 4,750 kG smagu lomu bija Mērsrags 2 ekipāža Romualds Ribuzuls un Edvīns Pļaviņš.
Izņemot visās sacensībās stabili startējošo Jāņa Strazdiņa un Igora Arahovska ekipāžu, kura šoreiz palika 4. vietā, šoreiz neveicās vairākiem citiem iepriekšējo gada līderiem. Kā daudzi no neveiksminiekiem, kuri palika bez loma, stāstīja, lomos esot bijušas tikai sīkās līdaciņas.
Laivu ekipāžas, kuras guva labākos lomus, redzamas bildēs. Sacensību protokoli.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

10. 06. 2006.


| Home |

Informācija spiningošanas čempionāta dalībniekiem

Tikai tiem, kuri ir reģistrēti kā čempionāta dalībnieki!

Sacensības notiks divās Lobes ezera bāzēs - Urti un Aulaki (tās atrodas 5 min. brauciena attālumā viena no otras). Centrālā vieta ir Urti. Pulcēšanās tajā notiek piektdien, 09. jūnijā līdz 20:00. Šajā laikā sāksies pārstāvju sanāksme un izloze, tādēļ uz to ir jābūt vismaz vienam komandas pārstāvim. Izloze noteiks, kuras 11 laivu ekipāžas startēs no Aulaku bāzes.
Bāzes var atrast, braucot pa Veckrapes - Kokneses ceļu, pie ievadceļa uz Urtiem ir zīme "uz Lobes ezeru " zilā (vai brūnā?) krāsā. Karti var redzēt lapā http://www.vzp.gov.lv/doc_upl/Lobes_ezers.doc
Ievērībai - visi, kas izmantos savas līdzatvestās laivas, startēs no Aulaku bāzes neatkarīgi no izlozes, tādēļ laivas jāved tieši uz bāzi Aulaki.
Starta laiks 4:00, finišs 12:00, noslēguma cermonija 13:00 (pārstāvju sanāksme šos laikus var precizēt).
Urtos visi pirms starta drīkstēs pa kanālu šķērsot zāļu joslu, Aulakos visi startēs no laivu piestātnes. Finišējušas skaitīsies tikai laivas, kuras līdz 12:00 būs tieši pie attiecīgās laivu piestātnes.
Par nakšņošanu un iztikas minimumu katram jāparūpējas pašam. Pieejamas būs telšu vietas.

06. 06. 2006.


| Home |

Tuvojas kārtējie Latvijas čempionāti.

Uzklikšķini!Jau 20. maijā Ventā sāksies Latvijas čempionāts makšķerēšanā ar pludiņmakšķeri. Šogad Latvijas komandas plāno piedalīties visās svarīgākajās Eiropas un pasaules sacensībās, tādēļ mūsu čempionāts būs svarīgs izlases komandu dalībnieku pārbaudes un atlases etaps. Nolikuma projekts.. (daži ieraksti, diemžēl, ir palikuši nenobeigti).

Vienas no visvairāk apmeklētajām ir sacensības spiningošanā. Arī šogad čempionāts risināsies starp laivu ekipāžam un notiks trijās kārtās. Pirmā kārta notiks 10. jūnijā un ar Krapes pagasta atbalstu risināsies Lobes ezerā. Pirmo reizi šīs sacensības organizēt uzņēmusies SIA Normark Latvija. Pārējās divas kārtas notiks Babītes un Engures ezeros. Diemžēl, nelielais laivu skaits mūsu svarīgākajos ezeros liek mums ierobežot dalībnieku skaitu. Spiningošanas čempionātā varēs piedalīties tikai 30 komandas. Nolikums.

Pieteikšanās spiningošanas čempionātam tiks pārtraukta, kad dalībnieku skaits būs sasniedzis 30 komandas. Parasti tas notiek divu, trīs dienu laikā!!!
P.S. 18.05.06. plkst.18:00 ir pieteikušās 30 komandas. Pieteikšanās ir pārtraukta.

Makšķerēšanas čempionātā limits ir 12 komandas.

11. 05. 2006.


| Home |

Līdaku pavasaris 2006

Ar tādu nosaukumu notiks zemnieku saimniecības Božki organizētais spiningošanai veltītais makšķernieku festivāls. Sacensību vieta Šķaunes ezers, Ludzas rajons, Istras pagasts. Sacensību sākums 2006.gada 20. maijā plkst. 7:00., beigas 19:00. Dalības maksa 10 Ls, pieteikšanās līdz 15.maijam, iemaksājot dalības maksu. Tel 9227288, 6443624
Dalības maksa jāpārskaita - saņēmējam Z/S Božki, reģ. Nr 42401015971, adrese Šķaune-Garjāņi, Istras pagasts, Ludzas rajons, IBAN: LV34HABA 0551002679030

Visas šeit minētās ziņas piegādāja Z/S Božki īpašnieks A. Oševerovs, kurš atbild par to patiesumu.

04. 05. 2006.


| Home |

Kastings telpās

Šodien Rīgā, Imantas latviešu vidusskolā risinājās Rīgas Mušiņmakšķernieku kluba organizētās LR 2006.gada čempionāta finālsacensības kastingā telpās. Kā parasti tās notika divās mērķī mešanas disciplīnās. Un jau kuro gadu pēc kārtas pārliecinoši labākie bija jelgavnieki, kuri trenējas daudzkārtējā Latvijas čempiona Ērika Lašina paspārnē. Vīru konkurencē Ārenberga mērķi ar 98 punktiem labākais bija pats Ēriks Lašins, bet Skiša mērķī ar maksimālo rezultātu 100 punktiem labākais bija viņa dēls Dainis Lašins. Divcīņā uzvarēja un čempiona zelta medaļu ieguva Dainis Lašins. Jauniešu konkurencē labākais divcīņā bija Ivars Morozs juniors.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

09. 04. 2006.


| Home |

Lašu čempionāts notiks Ventā.

Lai nedomātu, ka tas ir aprīļa joks, pasteidzos ziņu ielikt jau šodien, 31.martā.
Lieta tāda, ka ar šo gadu stājas spēkā jauna kārtība, kādā tiek ieviesta licencētā makšķerēšana. Pamats LM ieviešanai turpmāk būs pašvaldību saistošie noteikumi.
Liekas, tieši šis apstāklis sarežģī LM gaitu Salacas upē, kur augšpus Salacgrīvai LM posmi atrodas daudzu pašvaldību iespaida sfērā. Sekas tam ir tādas, ka MK Pasaule, kura bija ieplānojusi sacensības Salacā, nevar garantēt, ka tā spēs sarīkot sacensības. Tiešī tāpēc šodien ar Ventas posma organizētājiem tika nolemts, ka abi čempionāta posmi notiks Ventā. Pēdējās divas dienas ūdens līmenis Ventā strauji kāpj, taču ledus vēl neiet. Ir cerības, ka divu nedēļu laikā viss stabilizēsies un sacensības varēs notikt. Pirmais posms paredzēts 22. aprīlī, otrais posms - 29. aprīlī. Nolikums būs pieejams pēc nedēļas, kad tas būs saskaņots attiecīgās instancēs.
Galvenās nolikuma tēzes - piedalās tikai komandas ar 5 dalībniekiem katrā, pieteikšanās LMSF līdz 19.aprīlim, licences cena 10 ls, brīvais meklējums, makšķerēt var ar spiningu vai mušiņmakšķeri, pulcēšanās sacensību dienā Kuldīgā līdz 6:00, vērtējums individuālais un komandu, galvenais tiesnesis Guntis Kārkliņš, tel.9243421. Nolikums.

31. 03. 2006.


| Home |

2006.gada pirmie čempioni noskaidroti

Šodien Cēsu rajona Ungura ezerā beidzās Latvijas 2006.gada čempionāts zemledus makšķerēšanā.
Šobrīd ievietoju tikai pēdējās kārtas un kopsavilkuma protokolus (ja programma vaicā pēc "update", jānospiež "No") un dažas bildes. Teksts sekos vēlāk.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Uzklikšķini!Uzklikšķini! Uzklikšķini!

Čempionāta pēdējā posma organizātori MK Maver Sport Latvija, bija parūpējušies, lai sacensības varētu notikt par bāzi izmantojot viesu namu Ezermalas, kurš izvietots skaistā vietā pašā Ungura ezera krastā. Uzreiz jāatzīmē, ka šīs bāzes potenciāls var nodrošināt visaugstākā līmeņa makšķerēšanas sporta sacensību organizēšanu.

Pirmajā sacensību dienā labākie savās zonās bija virkne jaunu vārdu. Māris Žvirskis no Liepājas, Ikars Zilbergs no Cēsīm un Oskars Jermacāns no Balviem spēja pārspēt vairākus titulētus sportistus un uzvarēt savos sektoros. Tikai Ainārs Bauģis un Ainārs Eglītis iekļuva zonu uzvarētāju skaitā.
Otrā dienā, kad izšķīrās čempionāta godalgoto vietu liktenis, atkal grūti klājās līderiem. Zonās uzvarēja Gundars Rozenlauks no Dobeles, Andis Pērkons no Mērsraga, kā arī Salmo pārstāvji Pēteris Lideris, Normunds Grabovskis un Ivo Kalnmalis. Savās zonās samērā neveiksmīgi startēja A. Eglītis, G. Kārkliņš un A. Lukojanovs. A. Lukojanovs un G. Kārkliņš ar to zaudēja savas tīri labās pozicijas un neiekļuva medaļnieku skaitā.
Par trešās kārtas labākajām komandām komandu vērtējumā kļuva Salmo, Pasaule I un Maver Sport Latvija komandas. Individuāli labākie ar vienādu punktu skaitu - 3 punktiem bet atšķirīgu loma kopējo svaru bija un organizātoru balvas sekojošā secībā saņēma P. Lideris, G. Rozenlauks un A. Bauģis.

Čempionāta kopvērtējumā komandu vērtējumā ar 131,5 punktiem uzvarēja un lielo kausu saņēma Salmo komanda. Sīvā cīņā otro vietu ar 245 punktiem ieguva BB Cope komanda, trešā ar 245,5 punktiem bija MK Maver Sport Latvija, ceturtā ar 249 punktiem Pasaule I komanda.
Individuālajā vērtējumā Latvijas 2006.gada čempiona zelta medaļu ar 8 punktiem ieguva cēsnieks Ainārs Bauģis, kurš pārstāvēja par "Asaris" nosaukto Salmo otru komandu. Otro vietu ar 10 punktiem ieguva Salmo pirmās komandas komandas pārstāvis Pēteris Lideris, trešo vietu ar 10 punktiem, bet mazāku kopējo loma svaru - Pasaule I komadas dalībnieks Ainārs Eglītis.

Šī gada pirmais Latvijas čempionāts parādīja, ka sacensības šajā veidā kļūst arvien populārākas, šogad čempionātā piedalījās 24 komandas. Vienlaicīgi parādās problēmas sacensību rīkotājiem - tas prasa milzu platības sacensību zonu ierīkošanai. Tas viss liek domāt par nepieciešamību nākotnē pārskatīt sacensību sistēmu.
Sacensībās lietotā vērtējuma sistēma, manuprāt, sevi ir attaisnojusi. Čempionu un labāko sportistu noteikšana kļuvusi objektīvāka.
Dalībnieku vidū redzami jauni un perspektīvi vārdi, kuri veido nopietnu konkurenci un neļauj zaudēt formu mūsu pašreizējiem līderiem.
Jaunajiem censoņiem dažubrīd vēl pietrūkst stabilitātes. Viņi var vienā kārtā iegūt pirmo vietu zonā, bet citā kārtā palikt otrajā desmitniekā. Visbiežāķ tieši nestabilitāte viņus attālina no pirmā desmitnieka, proti, no tā sastāva, kuru mēs dēvējam par Latvijas izlasi.
Joprojām neatrisināta problēma ir tiesneši un to kvalifikācija.

05. 03. 2006.


| Home |

LR čempionāta otrs posms

Uzklikšķini!Otrs posms sākās šodien Dūņezerā. Laiks skaists, neliels sals, neliels vējiņš, pārsvarā saulains. Laika prognoze - labvēlīga. Pirmā kārta risinājās zonās, kuras ezerā bija izvietotas tālāk no krasta. Šoreiz Dūnis nebija tik skops, kā tas ir bijis vairākos iepriekšējos gados, - bez zivīm nepalika neviens. Sevišķi lielu lomu arī nebija, labāko lomu svars bija 2-3 kG robežās, kas šiem apstākļiem ir samērā labs loms. Daļēji to var izskaidrot ar to, ka atsevišķi normāli brekši, kuri uzķērās, bija tik lieli, ka pa mazajiem caurumiem nebija izvelkami. Pirmajā dienā sportisti nebija tam gatavi, varbūt otrajā tas tiks ņemts vērā.
Šodien savās zonās labākie bija Guntis Kārkliņš (Salmo, 1.604 kG), Nikolajs Lukojanovs (MK Maver Sport Latvija, 2.545 kG), Normunds Margevičs (Team Milo Latvija, 1.438 kG), Ainārs Eglītis (MK Pasaule I, 1.855 kG) un Uldis Bērziņš (MK Liepāja, 2.735 kG).
Komandu vērtējumā šodien ar 22.5 punktiem labākā bija B&B Cope, tai sekoja Salmo ar 27.5 un MK Maver Sport Latvija ar 29.5 punktiem. Pēc trim kārtām vadībā joprojām ir Salmo komanda ar 68.5 punktiem.
Individuālajā vērtējumā vadību pēc čempionāta trim kārtām ar 4 punktiem ir pārņēmis viesis no Maskavas Nikolajs Lukojanovs, kurš startē MK Maver Sport Latvija komandā, ar 6 punktiem seko Guntis Kārkliņš, ar 7 punktiem - Ainārs Eglītis.

Sacensību otrajā dienā laika apstākļi bija vēl labāki. Laiks bija kļuvis siltāks, temperatūra bija nedaudz zem nulles, bet Rīgā sniegs pat kusa. Varbūt tas, ka laiks bija patīkamāks, varbūt tāpēc, ka zonas bija tuvāk krastam, taču lomi bija aptuveni divas reizes lielāki un tiesnešiem nācās krietni nopūlēties, lai visus lomus nogādātu līdz svariem. Arī šodien visi orientējās uz sīko zivju ķeršanu un noteicošo lomu uzvarētāju dažubrīd nelielajā pārsvarā spēlēja darbības ātrums.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Savos sektoros šodien uzvarēja G. Kārkliņš (Salmo, 3.945 kG), Edgars Bresis( B&B Cope, 3.374 kG), Guntis Švarnovičs (Veiksme, 2.605 kG), Valentīns Ševcovs (Baltezers, 4.220 kG) un Pēteris Lideris (Salmo, 3.152 kG).
Līdz ar to individuālā vērtējumā labākie bija un klubu Marlins un Milo Team dāvātas balvas par uzvaru 2. posmā saņēma Guntis Kārkliņš ( 2p.), Pēteris Lideris ( 3p.) un Ainārs Eglītis ( 3p.). Komandu vērtējumā labākā bija Salmo komanda, otrajā un trešajā vietā makšķernieku klubi B&B Cope un Pasaule I. Detalizētāku informāciju var atrast protokolā.

18. 02. 2006.


| Home |

| Home |

Latvijas čempionāts sācies

Uzklikšķini!Šodien, 4.februārī 11:00 M. Baltezerā 120 sportisti no 24 Latvijas komandām uzsāka Latvijas 2006.gada čempionāta sešu dienu maratonu zemledus makšķerēšanā. Dalībnieku sastāvs ļoti spēcīgs un varētu greznot pat pasaules čempionātu. Tajā var redzēt gan divkārtējo pasaules čempionu Pēteri Lideri un vicečempionu Gunti Kārkliņu, gan citus pasaules čempiona Latvijas komandas dalībniekus. Bez tam kluba Maver Sport Latvija komanda ir pastiprināta ar Krievijas sportistiem, kuri iepriekšējos gados pārstāvēja pasaules vicečempionus Krievijas komandu. Līdzvērtīgu pretinieku netrūkst gandrīz nevienā komandā.
Lai gan iepriekšējā naktī sals sasniedza -20°C, sacensību sākumā laika apstākļi izskatījās tīri daudzsološi - aptuveni -15°C, skaidrs un gandrīz bezvējš.

Uzklikšķini!Nupat, plkst 16:00 saņēmu ziņas no Mazā Baltezera. Pēc pirmās dienas rezultāti ir sekojoši.
Savos sektoros pirmās vietas izcīnīja un individuālā vērtējumā par līderiem kļuva A. Eglītis (Pasaule I, 4.305 kG), A. Daugavietis ( Liepājas MK, 5.405 kG), N. Lukojanovs (Maver Sport Latvija, 0.805 kG), A. Bauģis (Asaris, 1.520 kG) un K. Krasovskis ( Pasaule I, 2.285 kG).
Komandu vērtējumā vienmērīgāko sniegumu uzrādīja Salmo komanda, kura ir vadībā ar 25 punktiem. Otrā un trešā vietā ir Rapala MK un B&B Cope attiecīgi ar 37 un 42.5 punktiem. Tikai nedaudz atpaliek Maver Sport Latvija un Pasaule II.

Rīt sacensību otrā diena. Copes sākums 11:00

Otrā diena.
Lai gan laika apstākļi otrā dienā bija ļoti līdzīgi kā pirmajā, lomi bija nedaudz vājāki. Līderu cīņās svarīgu lomu nospēlēja izloze. Piemēram, Ainārs Eglītis, kurš pirmajā dienā noķēra pāri par 4 kG zivju, otrajā, acīmredzot, nokļuva sektorā, kurā bija maz zivju, un bija spiests samierināties ar 645 gramiem, kas viņam deva tikai 5. vietu sektorā.
Pēc pirmā posma divām kārtām līderis individuālā vērtējumā ar 2 punktiem ir Ainārs Bauģis (Asaris, 5.175 kG), otrajā un trešajā vietā ar 3 punktiem Mareks Reķis (Asaris, 4.690 kG) un Nikolajs Lukojanovs (Maver Sport Latvija, 1.895).
Komandu vērtējumā vadībā Salmo komanda ar 41 punktu, seko Asaris ar 74.5 punktiem un Maver Sport Latvija ar 81 punktu.
Pirmā posma rezultātus var redzēt protokolos.

Pirms sacensībām notikušajā LMSF valdes sanāksmē tika precizēta LR jaunatnes čempionāta zemledus makšķerēšanā norise. Čempionāts notiks 11. martā Mazajā Baltezerā un risināsies vienā dienā, kad notiks divas trīs stundu garas sacensību kārtas. Lai atvieglotu startu jaunākajā grupā startējošajiem, organizātori sniegs palīdzību caurumu urbšanā. Pieteikties var pa telefonu 9517507.

04. 02. 2006.


| Home |

Izmaiņas sacensību kalendārā.

LMSF čempionāta zemledus makšķerēšanā 1. posms sāksies sestdien, 4.februārī M. Baltezerā. Pulcēšanās līdz plkst 9:00 pie viesu nama "Baltezers".

01. 02. 2006.


| Home |

sacensibas Vārmē

28.janvārī Kuldīgas rajona Vārmē notiks makšķerēšanas sacensības, sacensības notiks divās klasēs, tautas klases dalībnieki klīdīs pa visu ezeru, meistrkalases dalībniekus sabāzīs vienā aplokā , tāpat kā Talsos un Baltezerā. Makšķerēšanas laiks četras stundas(varbūt pagarinās līdz piecām), dalībnieku reģistrācija līdz 8.30, dalības maksa 1 ls tautas klasē un 1,5 ls meistrklasē.
Informāciju par zivīm, ceļu u.t.t. varat saņemt pie organizatora, t. 8806931 Modris

16. 01. 2006.


| Home |

SALMO Lietuvā

Sestdien un svētdien SALMO komanda pilnā sastāvā bija ciemos pie leišiem, izbraucot, Latvijā bija ap +2, bet jo tālāk Lietuvā braucām, jo aukstāks palika, mūsu galamērķis bija neliela pilsētiņa JEZDNAS, pa vidu starp Kauņu un Alitus, tur notika Lietuvas Makšķernieku līgas ziemas čempionāta 1. kārta.
Sestdien sacensību sākums bija nolikts uz 12, bet tākā dažādu iemeslu dēļ neviens no mums nevarēja atbraukt uz trenniņu iepriekšējā dienā, tad nolēmēm atbraukt kādu stunu ātrāk, lai pastaigātu pa ezeru, aprunātos ar vietējiem takuziņiem un vispār aklimatizētos.
Ārā bija ap -4 , uz ezeriņa, kas pēc izmērim bija uz pusi mazāks par M. Baltezeru, bija ap 50 vietējo makšķernieku, kuri vairāk vai mazāk sēdēja pa ezera vidu, aprunājāmies ar vairākiem aborigēniem un secinājām, ka viss uzsvars būs jāliek uz asarīšu ķeršanu, jo raudas ezerā esot, bet lomos trāpās ļoti reti, dziļums līdz 4, bet pamatā 2,5-3,5 m, atlika veikt nelielas korekcijas piesietajās mormiškās un un bijām gatavi darbam. Leišu komandas sabrauca ļoti laicīgi, priecēja saliedētais tiesnešu darbs, stundas laikā viņi ar mietiņiem un striķiem uztaisīja piecus lielus sektorus, novadīja dalībnieku izloīi un vispār radīja iespaidu, ka zin kas jādara. Lietuvā ziemas makšķerēšanas sports patreiz ir pagrimuma stāvoklī, nevis 'makšķernieku līmeņa, bet gan dalībnieku aktivitātes ziņā, pie mums nu jau trešo gadu ir vērojam patīkama jaunu komandu veidošanās tendence, kas palielina konkurenci un ceļ arī pašu makšķernieku līmeni, leiši, pie kuriem mēs gadus desmit atpakaļ braucām kā pie divas galvas augstāk stāvošiem sportistiem mācīties , savu attīstību šajā jomā ir pamatīgi nobremzējuši, ja ne apstādinājuši. Iemesls šādai sporta nīkuļošanai visticamāk ir tas, ka sporta dzīves organizatori grib uz sporta rēķina taisīt biznesu, ko darīt nedrīkst nekad, nav izteikta "garīgā" līdera, kas tautā popularizētu un skaidrotu sportu, tomēr ļoti ceru, ka arī tur šis process sāks kustēties, jo (no kautrības es nenomiršu) ar šo gadu arī es šo procesu nedaudz palīdzšū virzīt, jo sāku regulāri publicēties arī Lietuvas žurnālā, pie tam arī SALMO vadības nostāja ir tāda, ka sports ir jāatbalsta , tāpēc droši varu teikt, ka pēc gada - diviem situācija būs labāka.
Nu tad par sestdienu, pēc lomu svēršanas izrādījās, ka pat ar visu neslikto startu un savāktajiem 10 punktiem, tomēr esam 2. vietā, vienu punktu zaudējot vietējiem makšķerniekiem, to var komentēt dažādi, bet viens no visticamākajiem skaidrojumiem ir tas, ka mājās pat sienas palīdz, t.i. pazīstot ezeru, viņi netērēja lieki laiku zivju meklējumos vietās kur to nav. Vakarā vietējo dagtinis lietojot analizējām kļūdas, "mazinājām" mormiškas un izstrādājām komandas taktiku un tas nostrādāja, svētdien kopējais komandas starts bija tajā pašā līmenī, pie sarežģītākiem apstākļiem, auksts, ap -9 no rīta, vējš un nekaunīgi tiesneši, kas atklāti lobēja savējo komandu, pat tik tālu, ka pienesa aizmirstos karodziņus un urbjus, apkopojot rezultātus izrādījās, ka esam tomēr apgājuši konkurentus un 1. no trijām sacensību kārtām esam uzvarējuši. Individuāli labākā no mums bija mana mīļotā meitene Rita, 3 punkti(2+1) un 2. vieta kopvērtējumā, nākošais esmu es, arī 3 punkti (2+1), bet mazāks kopējā loma svars, paliku tikai 5. vietā, turpat ir arī Ivo, Guntis un Pēteris, komandas rezultātu deva kopējais stabilais rezultāts, mums pēc pirmās kārtas ir 22 punkti, tātad vidēji 2. vieta zonā .

Nākošais Lietuvas čempionāta posms būs 11. un 12. februārī, netālu no Kedaiņu pilsētas, toties Latvijas čempionāta 1. posms būs jau šajās brīvdienās, ceru, ka organizatori sektorus nospraudīs veiksmīgāk, kā pagājušo brīvdienu sacensībās, kaut gan pieļauju, ka tas bija darīts ar gudru ziņu, lai uz LČ būtu lielāka intriga. Gribētu aicināt visus šaubīgos, tos kuri it kā gribētu, it kā bailes, atbrauciet, paskatieties, sajūtiet maču gaisotni, tas ir baigais kaifs, pat tad, ja esi izgāzies, ir gandarījums par pašu pasākumu, pie tam Latvijas čempionāts ir ļoti prestižas sacensības, kurās šogad piedalīsies jau virs divdesmit komandām un tas jau ir nopietni.

16. 01. 2006.


| Home |

Portugāle 2006.

Ir skaidrs, ka līdzdalība 2006.gada pasaules makšķerēšanas olimpiādē nav lēts prieks. Nupat saņēmu informāciju par dalības maksām un sacensību programmām.
Šeit ievietoju tikai galvenos pieturas punktus. Ja komanda pati atrod sev mitekli un par savu nodrošinājumu rūpējas pati, katrai komandai par līdzdalību jāmaksā vienreizēja nodeva 1160 EUR, kura ietver CIPS un čempionāta organizātoru izdevumu apmaksu, ieskaitot līdzdalību noslēguma cermonijā (dažreiz ir izņēmumi). Pārējie izdevumi - ceļš, naktsmītne, ēdināšana un citi sīkumi ir uz pašu rēķina.
Kā parasti, ir iespēja piedalīties arī atrodoties organizātoru pilnā aprūpē. Maksa par to ir sekojoša.
1. Makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri, komandā 5 dalībnieki., delegācija - 8 cilvēki, 10 dienas Portugalē - 5500.- EUR
2. Foreļu spiningošanā, 4 dal., del. - 7 cilv., 9 dienas - 4200.-
3. Karpu makšķerēšanā, 6 (3) dal, , del. - 8 cilv., 7 dienas - 3500.-
4. Spiningošanā no laivām ( black bass), 6 ( 3) dal., del. - 8 cilv., 7 dienas - 5000.-

11. 01. 2006.


| Home |

Sacensības ziemas copes cienītājiem

Sestdien, 14.janvārī LMA Baltezerā rīko tautas klases sacensības zemledus makšķerēšanā. Kā parasti tās notiks jauniešu, sieviešu un vīru grupās. Pulcēšanās 7:30 līdz 8:30 pie viesu nama Baltezers.

Pēc nedēļas, 21. un 22.janvārī Baltezerā notiks Latvijas 2006.gada čempionāta pirmās kārtas sacensības zemledus makšķerēšanā pēc starptautiskajiem noteikumiem. Nolikums. Reģistrēšanās 9:30 līdz 10:30 viesu namā Baltezers. Sacensību starts 21.01.2006. plkst.11:30 Tiek pielaistas tikai komandas, kuras iepriekš ir pieteikušās. Pieteikties var pa tel. 9517507 ne vēlāk kā līdz 17.janvārim.

10. 01. 2006.


| Home |

| Home |

Viesgrāmata

Katram ierakstam pamatlapā automātiski veidojas komentāru lapa. Attiecīgi, tieši šī lapa būs tā, kurā var rakstīt kā agrāk viesgrāmatā - jebkuru jautājumu vai ierosinājumu.
Pašreiz internetā vērojami intensīvi spama uzbrukumi dažādām forumu un viesgrāmatu lapām. No šiem uzbrukumiem nevar izvairīties ar pašiem vienkāršākajiem paņēmieniem.
Tas viss traucē normālu lapu eksistenci. Arī šajā lapā veikt visas darbības būs it kā sarežģītāk, taču tas ir tikai pirmais iespaids. Ceru, ka tas viss attaisnosies.

01. 01. 2006.


 
top