jaunumi   contact
| Home |

| Home |

Ielūgums uz Latvijas čempionātu

LMSF ielūdz visus piedalīties Latvijas 2010. gada čempionātā zemledus makšķerēšanā.
Čempionāts notiek trīs posmos.
1. posms notiks Preiļu rajonā 23. un 24. janvārī, posma sacensību organizētājs Salmo MK.
2. posms notiks 6. un 7. februārī Rīgas rajonā.
3. posms notiks 20. un 21. februārī Rīgas rajonā, posma sacensību organizētājs MK Pasaule.
Pulcēšanās un reģistrācija sacensību vietā no 8.30 līdz plkst. 9.00 (informācija var tikt precizēta)
Izloze - 9:30
Starts - 10:30
Finišs – 13:30
Sacensībās piedalās komandas, kuru sastāvā startē 5 sportisti.
Komandas jāpiesaka pa telefonu 29-517507 vai ar e-mailu, adrese - jstETAfishing.lv ne vēlāk kā 3 dienas pirms attiecīgā posma sacensību sākuma. Dalības maksa jāiemaksā ne vēlāk kā 5 dienas pirms sacensībām.
Komandām, kuras vēlas startēt visos posmos, reizē ar dalībnieku pieteikumu, bet ne vēlāk kā 5 dienas pirms 1.posma sākuma jānomaksā dalības maksa par līdzdalību visos posmos 150 Ls apmērā, ko var iemaksāt arī bankas kontā. Saņēmējs LMSF (Reģ. Nr. 40008023571) konta Nr. LV80UNLA0002200700445, AS SEB Banka.
Par līdzdalību tikai vienā posmā dalības maksa ir 50 Ls. LMSF klubi, kuri nomaksājuši biedru naudu par 2010. gadu, var pieteikt divas komandas, kuras maksā 100 Ls vai 35 Ls par piedalīšanos vienā posmā.
Sacensības notiek pēc LMSF adaptētajiem starptautiskajiem zemledus makšķerēšanas sacensību noteikumiem.

Par sponsoriem. Lai noskaidrotu LMSF sponsorus un atbalstītājus jaunajā sezonā, notiek sarunas ar visiem, kuri izteikuši gatavību mums palīdzēt. Vakar notika kārtējās pārrunas ar dzīvības apdrošināšanas firmas ALICO (šobrīd vēl AIG Life Latvija) pārstāvjiem. Saruna risinājās firmas ALICO Matrožu ielas birojā, no ALICO puses tajā piedalījās finanšu direktore Antra Duntava un pardošanas grupas vadītāja Dzintra Albuže.

Īss kopsavilkums ir sekojošs.
No janvāra sākuma tiks veikts pasākumu komplekss saistīts ar AIG Life zīmola maiņa uz ALICO. Tas paredz radīt neatkarīgu ALICO identitāti, jo dzīvības apdrošināšanas grupa ALICO nostiprina savu darbības un finanšu neatkarību, kā arī veido vienotu zīmolu visā pasaulē. ALICO ir spēcīgs, pasaules līmeņa uzņēmums - Latvijas firmas mātes uzņēmums. Savu darbību tas balsta uz visaugstākajiem kvalitātes standartiem, nodrošinot konsultācijas, kas nepieciešamas konkrētajam klientam, piedāvājot visprecīzākos risinajumus un labi apmācītus uzņēmuma pārstāvjus, lai radītu drošību un pārliecību savos klientos.
Firmas pārstāvji izteica cerību, ka izdosies rast sasaisti "makšķerniekiem" un "dzīvības apdrošināšanai" un mums izdosies veiksmīga sadarbība.

Vienojāmies, ka līdz 10. janvārim sazināsimies par sadarbības iespējām 2010. gada sezonā.

22. 12. 2009.


| Home |

Ziņas no FIPSed mītnes

Starptautiskās makšķerēšanas sporta federācijas FIPSed prezidija loceklis Igors Činjakovs atsūtīja kārtējo informāciju, tai skaitā jaunākās ziņas no federācijas prezidija sēdes, kura novembra beigās notika Romā. Ar nosaukumu "Jaunumi Starptautiskajā makšķerēšanas sporta federācijā" to var atrast arī šajā resurspunktā. Kā parasti krievu valodā. Informācija var būt noderīga gan sportistiem, gan visiem tiem, kuri organizē makšķerēšanas sporta pasākumus.

02. 12. 2009.


| Home |

LMSF valdē

Šodien, 23. novembrī notika kārtējā LMSF valdes sēde.
Sēdē tika apspriests un pieņemts jaunais 2010. gada pasākumu kalendārs.
Apspriedām arī jautājumus saistībā ar ziemas čempionāta nolikumu - tas tiks saglabāts pilnīgi identisks kā 2009. gadā. Pēc Normunda G. priekšlikuma apspriedām Latvijas delegācijas sastāvu līdzdalībai pasaules čempionātā ASV. Skaidrs, ka komandā tiks pieteikti Normunds G., Pēteris L., Rita V.-G., Guntis K., Krišjānis K. Atklāts palika jautājums par treneri un sesto dalībnieku. Reālākie kandidāti ir Gatis un Mareks - par viņiem lēmums tiks pieņemts pēc LR 2010.gada čempionāta rezultātiem.

Ievērojot to, ka Latvijai ir iespēja pieteikties uz spiningošanas pasaules čempionāta organizāciju, sākām domu apmaiņa par vietām, kur varētu notikt 2010. gada Latvijas spiningošanas čempionāts. Latvijas ūdenstilpnes pēc to lieluma sarindojas sekojošā secībā. Lubāns 8210 hektāri, Rāznas ezers 5756, Engures ezers 4130, Burtnieku ezers 4006, Liepājas ezers 3715, Rīgas ūdenskrātuve 3580, Pļaviņu ūdenskrātuve 3490, Usmas ezers 3469, Babītes ezers 2555, Ķeguma ūdenskrātuve 2490, Rušons 2373, Sīvers 1759, Ķīšezers (Rīgā) 1730, Alūksnes ezers 1543, Cirma ezers 1261, Papes ezers 1205, Kaņieris 1122, Ežezers 987. Latvijas čempionāta norisei vēlamajai platībai vajadzētu būt vismaz 500 - 600 hektaru lielai. Tā ir atkarīga no plānotā dalībnieku skaita. Papildus vērā ņemamas būtu Lielupes lejtece, Ventas lejtece, Daugavas augštece.
Jāņem vērā, ka daļā no ūdenstilpēm ir ierobežojumi motorlaivu izmantošanai. Svarīgi, lai pie ūdenstilpes būtu vieta vieta, kur var piebraukt un izvietoties visa dalībnieku laivu flote, labi, ja ir laivu bāze, kurā var iznomāt trīsvietīgas laivas. Protams, potenciālajiem lomiem jābūt tādiem, lai vismaz 50% dalībnieku būtu ar lomiem. Būtu labi, ja maksķernieki, kuri labi pārzin šīs ūdenstilpes, dalītos ar savu viedokli.

Tie, kurus interesē melno asaru spiningošanas tēma, labu novembra otrajā nedēļā Meksikā notikušā 2009. gada pasaules čempionāta aprakstu "The Fifth World Black Bass Sport Fishing Championship" var atrast Gary Yamamoto mājas lapā. Latvija šī gada čempionātā nepiedalījās, 10 valstu konkurencē par pasaules čempioniem kļuva ASV komanda.

Nupat, 25. novembrī no CIPS izpildkomitejas saņēmu oficiālu informāciju, ka Senegāla atteikusies no tiesībām organizēt 2010. gada pasaules čempionātu spiningošanā, un piedāvājumu Latvijai uzņemties šī čempionāta organizāciju. Tam jānotiek 2010. gada otobra pirmajā nedēļā. Atbilde mums jādod līdz Ziemassvētkiem. Protams, mēs šo jautājuma gatavošanu sāksim nekavējoties, taču, ja kādam radīsies konstruktīvas idejas, labprāt tās uzklausīšu. Svarīgākais jautājums, kā jau iepriekš rakstīju - ūdenstilpe.

23. 11. 2009.


| Home |

2010. gads LMSF plānos

Lai raisītu diskusiju par nākamā gada plāniem un cerībā, ka federācijas biedri to papildinās vai precizēs, ievietoju LMSF 2010. gada pasākumu kalendāra projektu. Šajā projektā daļēji ir ņemti vērā starptautiskie pasākumi, taču atsevišķu pasaules čempionātu datumi precīzi tiks noteikti decembrī pēc kārtējās CIPS izpildkomitejas sēdes. Pēc tam kalendāru varēsim salīdzināt arī ar dažādiem Latvijas notikumu datumiem, piemēram, paredzēto Saeimas vēlēšanu datumu. Arī atsevišķas sacensību vietas un atbildīgie organizātori ir ievietoti, var teikt, nosacīti, balstoties uz 2009.gada pieredzi un sarunām, un var tikt mainīti. Galīgajam variantam vajadzētu būt gatavam līdz 20. novembrim.

Paredzu, ka būtu nepieciešama papildus domu apmaiņa par spiningošanas sacensību organizāciju. Rada bažas fakts, ka Kokneses un Baltezeru posmos no lomu viedokļa produktivitāte ir kritusi. Ja neatrodam citas un saglabājam šīs abas vietas, varbūt varētu atļaut divos vai trijos posmos velcēšanu ?
Lai gan saistībā ar motoru izmantošanas ierobežojumiem tas izliekas nereāli, būtu jāpadomā arī, kā tuvākā nākotnē izmantot Engures un Babītes potenciālus. Varbūt vienu no čempionāta čempionāta kārtām pārmaiņu pēc varam organizēt bez tiesnešiem katrā laivā un bez motorlaivām ? Bet kopvērtējumu vērtēt pēc trīs kārtu labākajiem sniegumiem ?

Būtu jāpapildina ar jaunām vietām arī mūsu pludiņmakšķerēšanas sacensību vietu saraksts. Joprojām neesam sasnieguši nopietnu līmeni jauniešu sacensībās.
Arī Latvijā sāk cirkulēt domas par sacensībām jūras makšķerēšanas veidos. Starp citu, CIPS ietvaros pastāv vesela atsevišķa un ļoti aktīva jūras makšķerēšanas federācija. Tā nodarbojas ar visu, kas saistīts ar copi jūrās un okeānos - gan ar makšķerēšanu no krasta, gan ar lielo zivju medībām no nopietnām zvejas motorlaivām.

Tagad ir īstais brīdis, lai visi, kas gatavi 2010. gadā organizēt arī citas sacensības makšķerēšanas sportā, par saviem pasākumiem sniegtu informāciju, kura nonāktu sacensību plānu apritē.

03. 11. 2009.


| Home |

Par pasaules čempionātu Andorā

Nopietnāku rakstu ar savu redzējumu atsūtīja mūsu paziņa, Krievijas delegācijas vadītājs pasaules čempionātā Andorā Igors Činjakovs.
Raksts saucas ПРОКЛЯТИЕ «БЕЛОГО ЧЕРВЯ» или СНОВА ЭТА РЕЗИНА. Zemāk neliels citāts.

В этом году чемпионат мира по ловле хищной рыбы на искусственные приманки с берега, как он официально называется по классификации Международной Федерации рыболовного спорта в пресной воде (ФИПС), или по ловле спиннингом с берега, как его привыкли называть российские рыболовы, состоялся в Андорре. Эти два названия одного чемпионата на первый взгляд говорят об одной и той же дисциплине и, по крайней мере, до сих пор, нашими спортсменами они воспринимались как синонимы. Однако, недавно прошедший чемпионат полностью перевернул существовавшие до этого представления об этом виде ловли и заставил гораздо шире взглянуть на применение искусственных приманок и подумать о трактовке правил соревнований. Но обо всем по порядку.Tīmeklī atradu arī informāciju par pasaules čempionātu spiningošanā no laivām, kurš pagājušas nedēļas nogalē risinājās Kazahstānā. Kā jau prognozējām, komandu skaits bija niecīgs - piedalījās tikai 6 komandas - Kreivija, Ukraina, kazahstāna, Kirgizstāna, DAR un Ungārija. Lai gan vietējie sapņoja par medaļām, viss notika citādi. Gan komandu, gan individuālajā vērtējumā uzvarēja Ukrainas pārstāvji, otrās vietas ieguva Krievijas sportisti, trešo vietu komandu vērtējumā, diezgan tālu atpaliekot no pimajām divām, ieguva Ungārija, individuāli - Ukrainas sportists. Galvenā zivs, kura bija lomos bija salate, nedaudz mazāk bija zandarti ( tā dēvētie, berši). Ukraiņi bija gatavojušies visnopietnāk, viņi bija vairākus mēnešus trenējušies līdzīgās vietās , kuru Ukrainā nav mazums. Kazahstānas komanda, lai gan labāk zināja vietas, netika pie medaļām, galvenokārt, tāpēc, ka darbojās ar relatīvi rupjāku inventāru. Smalkam inventāram, izrādās, esot bijusi izšķiroša loma. Protokoli.

Igors Činjakovs atsūtīja arī savu kārtējo atskaiti par 2009. gada spiningošanas pasaules čempionātu Kazahstānā

15. 10. 2009.


| Home |

Latvijas čempioni spiningošanā noskaidroti

Šodien Baltezerā ar MK Pasaule organizētajām 4. kartas sacensībām noslēdzās Latvijas 2009.gada čempionāts spiningošanā. Ja neskaita dažādus makšķerēšanas sezonas noslēguma pasākumus, tās bija pēdējās 2009. gada sacensības makšķerēšanas sportā.

Uzreiz jāsaka - Baltezeri, kuri pēc pēdējās nedēļas vētrainajām dienām un atbilstoši vājās copes šodien izskatījās mierīgi un rudenīgi skaisti, kārtējo reizi nodemonstrēja savu kaprīzo raksturu. Tik bālu copi dalībnieki šajā sezonā nebija piedzīvojuši - pie zivīm no 25 ekipāžām tika tikai deviņas. Lomos bija tikai 8 līdakas, trīs zandarti un daži desmiti asaru. Apstiprinājās veca atziņa, kura ir spēkā visās makšķerēšanas sporta sacensībās, - ja cope ir normāla, uz labu rezultātu var pretendēt relatīvi liels skaits dalībnieku, ja cope ir vāja, automātiski būtiskas priekšrocības ir ezera pazinējiem un vietējās copes nianšu zinātājiem.

Arī šoreiz viss notika kā parasti. Priekšrocības bija tiem, kuriem Baltezeri ir piemājas ezeri, un kuri ir kaut kādā mērā atšifrējuši perspektīvākās vietas. Ar savāktajiem 14532 punktiem pirmo vietu un kārtas galveno balvu - tiesības nedeļu pavadīt SIA Cope Zviedrijā bāzē ieguva MK Pasaule duets Kristaps Evers un Mārtiņš Dumpis, kuri iemanījās izvilkt 4 līdakas. Nedaudz atpalika un nākamajās divās vietās ar 13 834 un, attiecīgi, 10161 punktu palika čempionāta galvgala ekipāžas A. Romanovs - I. Goltiņš (Dunkan) un J. Fjodorovs - Dz. Zujevs (Koknese RRKP būve)
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Bildēs redzami šīs kārtas un Latvijas čempionāta uzvarētāji.
Čempionāta kopsavilkuma protokols.
Kopvērtējumā Latvijas 2009. gada čempiona nosaukumu izcīnīja komandas "Koknese RRKP Būve" pārstāvji Viesturs Saulīti un Modris Bērziņš. Viņi gan neuzvarēja nevienā kārtā, taču panākumu nodrošināja rezultātu stabilitāte. Sudraba medaļas ieguva Ivars Dubra un Juris Nagainis no komandas "Mēs zivīm". Bronzas medaļas izcīnīja visreālākie pretendenti uz zelta medaļām Juris Fjodorovs un Dzintars Zujevs (Koknese RRKP Būve). Viņiem liktenīga bija otrā kārta, kad no ierindas izgāja laivas motors un viņi palika bez rezultāta.
Arī komandu vērtējumā labākie bija koknesieši. Par čempioniem komandu vērtējumā kļuva "Koknese RRKP Būve", otrajā vietā palika "Mēs zivīm", trešajā - komanda "Koknese".

Ja pēc 2009. gada čempionāta rezultātiem būtu jāveido ranga tabula, tā šogad izskatītos sekojoši (pirmais skaitlis - punkti, atbilstoši vietām, otrais, - atbilstoši lomam):

1. V.Saulītis - M.Bērziņš 21, 51799
2. I.Dubra - J.Nagainis 23, 48688
3. J.Fjodorovs - Dz.Zujevs 32, 54778
4. I.Dubovskis - A.Grieķers 33, 44796
5. A.Romanovs - I.Goltiņš 37, 43293
6. V.Sibiļevs - U.Zutis 39, 38523
7. G.Riekstiņš - V.Karpenkovs 40, 41309
8. R.Kinerts - A.Vārna 41, 31703
9. A.Miezis - H.Raciborskis 42, 36943
10. S.Strode - A.Jerohins 46, 27437


10. 10. 2009.


| Home |

Par sacensībām Baltezerā

Informācija dalībniekiem.
Čempionāta dalībnieku pulcēšanās notiek piektdienas vakarā M. Baltezera krastā pie viesu nama "Eiropa". To var atrast pa Tallinnas šoseju no Rīgas puses iebraucot Baltezerā, pārbraucot pāri kanālam pēc kādiem 50 m nogriežoties pa labi un tālāk pa līkumotu celiņu līdz bāzei M. Baltezera krastā. Karte.. Kartē viesu nams ir iezīmēts nepareizi, faktiski tas izvietots nedaudz tālāk, kanāla ziemeļu krastā.

Laivu nolaišanai ūdenī ieteicamā vieta ir L. Baltezerā. Pārbraucot kanālam, jābrauc uz priekšu, aiz baznīcas jānogriežas pa kreisi. Pēc kādiem 300 metriem var piebraukt pie L. Baltezera un pietiekoši ērti nolaist laivas ūdenī. Ar laivu pēc tam, turoties pa kreisi, cauri kanālam jāaizbrauc līdz M. Baltezera viesu namam. Automašīnas atstāt pie L. Baltezera nav ieteicams, tās ieteicams novietot pie viesu nama M. Baltezera krastā.
Pārstāvju sapulce, tiesnešu reģistrācija un izloze piektdienas vakarā 21:00 viesu namā. Tiesnešiem, kuri ieradīsies sestdienas rītā, viesu namā jāpiesakās ne vēlāk kā līdz 6:00
Ja kāda ekipāža plāno nepiedalīties, tas jāpaziņo pa tel. 29517507 iespējami ātri, bet ne vēlāk kā līdz piektdienas vakaram.
Starts no M. Baltezera atbalsta punkta sestdien aptuveni plkst. 7:00 , spiningošanas sākums aptuveni 10 min. pēc starta, spiningošanas beigas 13:00

07. 10. 2009.


| Home |

Forelisti pasaules čempionātā Andorā

Šonedēļ mūsu foreļu spiningotāju izlase atgriezās no 7-tā foreļu spiningošanas pasaules čempionāta, kurš iepriekšējā nedēļā risinājās Andorā. Latvijas komandas starts nebija sevišķi veiksmīgs, 13 valstu konkurencē tā ieņēma 10. vietu. Rezultāti tabulas vidusdaļā bija ļoti blīvi - 7. vietā palikušajai Krievijai bija 296 punkti, 10. vietā Latvijai - 304,5 punkti. Labākais no mūsējiem Kaspars Poišs individuālā vērtējumā 59 sportistu konkurencē ieņēma relatīvi augsto 11. vietu. Māris Olte bija 30-ais, Egons Simsons 39-ais, Jānis Masaļskis un Harijs Raciborskis, kuri viens otru nomainīja un katrs startēja tikai vienā no tūrēm, palika tabulas lejasdaļā.
Cope esot bijusi visai savdabīga un devusi vairākas jaunas atziņas. Daudziem, kuri spiningo ar tradicionālām metodēm, tai skaitā arī mūsējiem, pietrūcis laika, lai pārkārtotos uz atšķirīgu, bet kalnu upēs efektīvu foreļu ķeršanas manieri. Detalizētāku aprakstu un bildes man tuvākā laikā apsolīja atsūtīt Roberts Šiliņš, kurš Andorā darbojās kā izlases komandas treneris.

Lai gan šoreiz neveiksmīgi startēja arī iepriekšējo čempionātu godalgoto vietu ieguvēja spēcīgā Krievijas komanda, KMSF mājas lapa internetā bija pirmā, kurā izdevās atrast protokolus.

02. 10. 2009.


| Home |

Mušiņmakšķernieku čempionātā

Ka makšķerēšanas sports ir demokrātisks un pieejams jebkuram, vēlreiz katrs varēja pārliecināties LR 2009. gada atklātajā čempionātā mušiņmakšķerēšanā, kurš kārtējā mušiņmakšķernieku festivāla ietvaros 26. septembrī notika Gaujā pie Siguldas. Šajās sacensībās, kurās dalībnieku skaits ir ierobežots ar pieejamajiem upes resursiem, piedalījas ārī 4 kaimiņvalstu sportisti gan veci, gan jauni, gan vīrieši, gan sievietes.
Pasākums notika patīkamos laika apstākļos, upē varēja manīt dzīvību - gan lēkāja laši un taimiņi, gan kāpa alatas. Arī sacensību organizētāji Rīgas mušiņmakšķernieku klubs bija parūpējušies par interesantiem pasākumiem festivāla ietvaros, labu servisu un bagātīgu balvu klāstu, kurā lielāko ieguldījumu deva Vision, Loop un veikals Forelīte. Jau ar pirmo kārtu izvērtās nopietna cīņa starp vairākkārtējiem čempionātu godalgoto vietu ieguvējiem un Gaujas pazinējiem Andri Dolženko un Guntaru Cimuru. Tikpat efektīvi makšķerēja tikai vēl pāris makšķernieku. Pēc otrās kārtas par pārsteigumu visiem izrādījās, ka kopsavilkumā labāko rezultātu 347 punktus (atbilst zivju kopējam garumam centimetros) ir sasniedzis un čempionāta zelta medaļu ir ieguvis jaunais siguldietis Otomārs Bērziņš.Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Sudraba medaļu ar 313 punktiem saņēma Guntars Cimurs, bronzu ar 301 punktu ieguva Lietuvas pārstāvis Remigios Bobinas, kurš ieguva arī balvu par lielāko zivi - 37 cm garu alatu.
Līdz medaļām nedaudz pietrūka Andrim Dolženko, kurš izcīnīja Rīgas Mušiņmakšķernieku kluba balvu "Sudraba spura".
Veiksmīgākie makšķernieki izmantoja sīkas, uz Nr14 - Nr18 āķiem sietas, pārsvarā tumšas mušiņas. Kā var redzēt no rezultātiem, savu lomu nospēlēja sektoru izloze, zivju skaits un to aktivitāte sektoros bija izteikti dažāda, tiem, kuri izlozēja sektorus upes augšpusē, bija grūti konkurēt ar tiem, kuri bija zemāk izvietotajos sektoros.
Visus rezultātus var redzēt protokolā.

27. 09. 2009.


| Home |

Latvijas čempionātos.

Sestdien, 19. septembrī Engures ezera laivu bāzē "Mazsaliņas" ar Rojas novada un SIA Robinson atbalstu risinājās šī gada Latvijas čempionāts spiningošanas divcīņā - praktiskajā spiningošanā un mērķī mešanā. Kārtējo panākumu guva mājinieki - Mērsraga komanda, tās pārstāvji uzvarēja gan individuālajā, gan komandu vērtējumā.
Uzklikšķini!Lai gan diena bija saulaina un mierīga un pēc vairuma domām Engurē tādas dienas nav sevišķi zivīgas, 8,9 kg smagais loms, kuru pēc 6 stundu copes uzrādīja šī gada Latvijas čempions Romualds Ribuzuls, rādīja, ka arī šādos apstākļos var gūt skaistus lomus. Arī 2. un 3. vietas ieguvējiem Pāvelam Sibiļevam no Mērsraga un Jānim Strazdiņam no komandas Philips bija ievērības cienīgi lomi - 5,8 kg un, attiecīgi 6,0 kg smagi. Sudraba medaļu Pāvelam S. nodrošināja labāks rezultāts mērķī mešanā.
Uzklikšķini!Savu meistarību mērķī mešanā (kura risinās pēc starptautiskajiem noteikumiem) kārtējo reizi nodemonstrēja jelgavnieks Ēriks Lašins, kurš visus 10 metienus trāpīja mērķa centrā un saniedza pasaules klases rezultātu - maksimāli iespējamos 100 punktus.
Komandu vērtējumā aiz Mērsraga komandas palika Kokneses RRKP būve un MK Pasaule komandas.
Detalizētus čempionāta rezultātus var redzēt protokolā.

19. un 20. septembrī Daugavā pie Lucavsalas risinājās arī Latvijas čempionāta pludiņmakšķerēšanā pēdējās kārtas sacensības. Pēc divu dienu cīņām individuālajā vērtējumā labākie izrādījās Pēteris Lideris, Rolands Brigaders un Normunds Grabovskis.
Čempionāta noslēgumā komandu vērtējumā ar 20 punktiem pārliecinošu uzvaru guva Salmo komanda, otrajā vietā ar 34 punktiem palika LV Maver Sport, trešajā ar 35 punktiem komanda Asaris. Individuālajā vērtējumā sīvākā konkurence līdz pat sacensību pēdējai dienai bija starp Salmo pārstāvjiem Pēteri Lideri un Normundu Grabovski. Šajā kārtā iegūtie 3 punkti Normundam Grabovskim kopvērtējumā deva 7 punktus un ļāva iegūt arī Latvijas 2009. gada čempiona titulu. Sudraba godalgu par to pašu punktu skaitu, taču nedaudz mazāku kopējo loma svaru saņēma Pēteris Lideris, trešajā vietā ar 13 punktiem palika Rita Verza-Grabovska.
Visus čempionāta rezultātus var redzēt protokolā.

20. 09. 2009.


| Home |

7th World Ice Fishing Championship

LMSF nupat no 7. pasaules čempionāta orgkomitejas ir saņēmusi ielūgumu uz pasaules 2010. gada čempionātu zemledus makšķerēšanā, kurš 2010. gada 11. -14. martā notiks ASV, Viskonsinas štata Rainlenderā. Organizators ir USA Ice Team. Komandu ierašanās paredzēta 2010. gada 6. martā Chicago, Illinois O'Hare International Airport.
Termiņš iepriekšējiem pieteikumam - 25.09.2009.
Vairāk informācijas par pilsētiņu, kurā notiks čempionāts, var atrast tīmeklī www.rhinelanderchamber.com
Sacensības notiks uz ezera Boom Lake, papildus informāciju var atrast www.usaiceteam.com.
Vietas karte

Galvenās Boom Lake zivju sugas ir sekojošas:
- White Crappie ( Pomoxis annularis),
- Black Crappie ( Pomoxis nigromaculatus),
- Bluegill ( Lepmois macrochirus),
- Pumpkinseed ( Lepomis gibbosus)
- Perch (Perca flavescens)
Kā vietējā īpatnība būs jāņem vērā, ka Viskonsinā stingri tiek regulēta piebarošana copes laikā - mums ierastā atklātas iebēršanas metode ir aizliegta, iebarošana atļauta tikai ar barotavu vai kādu konteineru palīdzību.

Tagad tikai jāsameklē līdzbraucēji - atbalstītāji (oficiālajai delegācijai var pievienoties ne vairāk kā 4 personas) un sponsori.:-)

Aptuvenās oficiālās izmaksas katram dalībniekam ir 500 - 800 USD aviobiļetēm no Eiropas un 800 - 900 USD pilnam servisam sacensību laikā ( 9 dienas). Ja ir vēlme redzēt Blackhawks spēli vai apskatīt vēl kaut ko, jārēķinās ar papildus pāris simtiem USD.

13. 09. 2009.


| Home |

Pludiņmakšķernieki pasaules čempionātā Holandē

Neliels klips, kurā var redzēt čempionāta norises vietu

Informācija par pirmo čempionāta sacensību dienu - sportistu izvietojums zonās, komandu rezultāti un individuālie rezultāti.
Informācija par otro čempionāta sacensību dienu - sportistu rezultāti sekcijās (zonās), komandu rezultāti un individuālie rezultāti.

Pasaules čempionāta kopsavilkuma rezultāti individuālajā vērtējumā un komandu vērtējumā.

Lai saprastu rezultātus, ir jālasa pēdējā FIPS-ed sacensību oficiālo noteikumu versija. Pēdējās izmaiņas ir iekrāsotas.

Te ir saite ar vēl vienu pirmās dienas klipu, otrās dienas klipu un lapu, kurā var aplūkot noslēguma cermonijas skatus.

06. 09. 2009.


| Home |

Latvijas čempionāti septembrī

Septembrī notiek četras Latvijas čempionātu sacensības.
- Pludiņmakšķerēšanā jauniešiem 12. septembrī Daugavā Rīgā. Nolikums.
- Pludiņmakšķerēšanā pieaugušajiem 19. un 20. septembrī Daugavā Rīgā. Nolikums.
- Spiningošanas divcīņā 19. septembrī Engures ezerā. Nolikums.
- Mušiņmakšķerēšanā 26. septembrī Gaujā pie Siguldas. Nolikums.

04.09.2008. LMSF valdes loceklis Harijs Raciborskis informē, ka Ādažu novada padome šodien ir saskaņojusi nolikumu un LR čempionāta spiningošanas sacensības Baltezeros varēs notikt atbilstoši kalendāra plāniem. Pie tam sacensību dalībniekiem papildus esot piešķirts maksimālās labvēlības statuss, kas nozīmē, ka čempionāta sacensību un treniņu laikā nebūs motoru jaudas un pārvietošanās ceļu ierobežojumu, kā arī nebūs jāmaksā par licencēm. Detalizētāku informāciju, visticamāk, varēs saņemt no atbildīgā par 4. kārtas sarīkošanu Egona Simsona.

02. 09. 2009.


| Home |

Spiningošanas tēma

Lai gan spininga piekritēju vidū Daugavā valda liela kvokošanas ažiotāža, kurai pamatā ir supersamu lomi jūlijā, kopumā augusts Latvijā skaitās spiningošanai visnelabvēlīgākais mēnesis. Ūdens temperatūra ezeros un upēs sasniegusi savu maksimumu un plēsīgo zivju aktivitātes ir ļoti īslaicīgas. Situācija šajā frontē parasti mainās uz labo pusi tuvojoties rudenim, kad naktis kļūst jūtami garākas un vēsākas.
Uzklikšķini!Augustā LMSF parasti nekādas spiningotāju sacensības neplāno, tādēļ mūsu labākajiem spiningotājiem radās izdevība izmantot šī gada čempionātā iegūtās balvas - SIA "Cope Zviedrijā" dāvātos ceļojumus uz Zviedriju. Šodien pirmo triju Latvijas čempionāta kārtu uzvarētāji - "Mēs zivīm" ekipāža Ivars Dubra un Juris Nagainis, "Daiwa - Cormoran" ekipāža Guntis Riekstiņš un Vitālijs Karpenkovs un Kokneses RRKP ekipāža Juris Fjodorovs un Dzintars Zujevs ar prāmi devās uz Stokholmu, lai turpinātu ceļu uz SIA Cope Zviedrijā mājvietu netālu no Kramfosas un veselu nedēļu pārbaudītu savu māku Zviedrijas ūdeņos.

Pēc ilgas gaidīšanas šodien saņēmu ziņu, ka pasaules 2009. gada spiningošanas čempionāts Kazahstānā tomēr notiks, tas risināsies oktobra otrajā nedēļā Balhašā. Nav skaidrības, cik komandas piedalīsies, - tik īss laiks nav normāls, lai visi potenciālie dalībnieki sagatavotos nopietnai līdzdalībai.

16. 08. 2009.


| Home |

Labākie Latvijas karpu speciālisti noskaidroti

Pēc triju dienu ilgas izturības, veiksmes un mākas pārbaudes Viešura ezerā noslēdzies Latvijas 2009. gada karpu makšķerēšanas čempionāts.
Šoreiz SIA "lido" apsaimniekotais ezers izrādījās devīgs - sacensību dalībnieki noķēra 266 zivis ar kopējo svaru 914 kg, pie tam 9 komandu loms bija virs 50 kg.
Čempiona titulu 20 komandu konkurencē izcīnīja "BB Cope 1" (Ārijs Ūdris, Uģis Nuķis, Salvis Muzikants), kura trijās dienās nomedīja 39 zivis ar kopējo svaru 131.05 kg, otrā bija komanda "Copes Nams Sigulda" (Māris Nuķis, Lauris Dāboliņš, Guntis Logins) ar 38 zivīm un 123.5 kg smagu lomu, trešajā - "Alatas" (Inese Kreicberga, Ināra Zīverte, Līga Jaunsproģe) ar 28 zivīm un 121,75 kg. Lielākā zivs 11.85 kg karpa bija "Lemisell Carp" kontā. Detalizēti visus rezultātus var redzēt čempionāta protokolā. Bilžu autors Normunds Naglis.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Pie nedēļas jaunumiem var pieskaitīt arī to, ka savu interneta mājas lapu ir ieguvis LMSF sastāvā esošais Latvijas Salmo klubs.

Latvijas komanda (Pēteris Lideris, Guntis Kārkliņš, Rita Verza-Grabovska, Oļegs Zakrževskis) 25. - 26. jūlijā Somijā piedalījās Baltijas līgas čempionātā pludiņmakšķerēšanā un 12 komandu konkurencē ieņēma 4. vietu. Seppo P. atsūtīja sacensību protokolus.

10. 08. 2009.


| Home |

LIDO KARPU MARATONS 2009

Nedēļas nogalē trīs dienas Kaķīša ezerā, tā dēvētie, profesionāļi pārbaudīja savas iemaņas SIA Lido organizētajās karpu makšķernieku sacensībās LIDO KARPU MARATONS 2009. Sacensības risinājās pilnā saskaņā ar starptautiskajiem noteikumiem. Tā bija neliela spēku pārbaude pirms Latvijas čempionāta, kurš sāksies pēc nedēļas.
Normunds N. atsūtīja rezultātu protokolu.

02. 08. 2009.


| Home |

Nolikumu projekti septembra sacensībām

Par projektiem tos nosaucu tikai tādēļ, ka nolikumi vēl jāapstiprina LMSF valdē, pirms tam saskaņojot nolikumus ar ieplānoto sacensību vietu pārvaldītājiem. Mušiņmakšķerēšanas čempionāta sacensību nolikumā salīdzinājumā ar 2008. gadu izmaiņu nav. Nelielas izmaiņas ir spiningošanas divcīņas sacensību nolikumā. Šogad plānojam atteikties no prasības, ka komandā noteikti jābūt sievietei. Pieredze rāda, ka šāda prasība būtiski sarežģī komandu komplektēšanu.

29. 07. 2009.


| Home |

Latvijas čempionātos jūlijā

LR čempionātā pludiņmakšķerēšanā 2. posmā, kurš 18. un 19. jūlijā notika Rēzeknes upē, labākie bija Salmo pārstāvji Normunds Grabovskis un Pēteris Lideris, kuri abās dienās savos sektoros bija labākie un ieguva 2 punktus. Trešo vietu ar 3 punktiem ieguva Krišjānis Krasovskis, kurš pārstāv LV Maver Sport. Komandām pārliecinoši labākā bija Salmo komanda.
Protokols.

25.jūlijā Ķīšezerā Latvijas labākie spiningotāji mērojās spēkiem valsts čempionāta 3. kārtas ietvaros. Kārtējo reizi spēcīgākie izrādījās koknesieši, kuri ieņēma pirmās trīs godalgotās vietas un ievāca bagātīgu balvu ražu, kuru šajā posmā bija sagādājusi firma SIA Normark Latvija. Labākie ar 23547 punktiem bija Kokneses RRKP komandas duets Juris Fjodorovs un Dzintars Zujevs. Papildus viņi ieguva tiesības izmantot SIA Cope Zviedrijā dāvāto bezmaksas nedēļas ceļazīmi uz Zviedriju, bet Dzintars Zujevs ar savu 74 cm līdaku ieguva speciālbalvu par lielāko zivi. Otrajā vietā ar 19193 punktiem palika Kokneses komandas duets Igors Dubovskis un Ainars Grieķeris, trešajā ar 17307 punktiem bija Koknese RRKP duets Viesturs Saulītis un Modris Bērziņš. Par cīņas sīvumu liecina tas, ka 4. vietas ieguvējus ( 17168 punkti ) Triobet.com duetu no 3. vietas šķīra tikai 10 cm garam asarītim atbilstošs punktu skaits. Piektie bija N. Nordens un E. Dembergs ( Rapala I, 16718 punkti), 6. vietā - G. Riekstiņš un V. Karpenkovs ( Daiwa - Cormoran, 16259 punkti).
Pēc trim kārtām čempionāta vadībā ar 12 punktiem atrodas Viesturs Saulītis un Modris Bērziņš. Izšķirošā 4. kārta ieplānota oktobrī.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Protokols.

22. 07. 2009.


| Home |

Eiropas čempionātā makšķerēšanā ( I. Č. skatījums )

Krievijas izlases komandu nemainīgais vadītājs Igors Činjakovs atsūtīja rakstu par šī gada Eiropas čempionātu pludiņmakšķerēšanā, kurš notika Slovēnijā. Neliels citāts.

Uzklikšķini!Город Радече, известный своими курортными местами, по российским меркам, представляет собой поселок городского типа с населением несколько тысяч человек, тем не менее, он является административным районным центром. Выгодное расположение города на реке Сава делает эту местность очень привлекательной для местных и приезжих рыболовов. Рыболовный клуб, которым руководит Бараккини, насчитывает сотню человек.
Все водоемы в Словении находятся в федеральной собственности, однако, государство сдает рыболовным клубам в концессию большую часть всех водоемов страны. Всего в этой небольшой стране насчитывается 64 рыболовных клуба, которые являются таким образом, основными пользователями рыбных ресурсов внутренних водоемов. Все клубы объединены в Рыболовный Союз Словении, центральный офис которого находится в Любляне. Каждый клуб представляет собой самостоятельное объединение, которое устанавливает размер членских взносов и ведет хозяйственную деятельность по развитию рыболовства и охране рыбных ресурсов


18. 07. 2009.


| Home |

Sporta pasākumi jūlija otrajā pusē

17. - 19. jūlijā Rēzeknē turpināsies Latvijas pludiņmakšķerēšanas čempionāts, Rēzeknes upē trīs dienas sportisti mērosies spēkiem 2. posma sacensībās.
Tā kā sacensības notiek ierobežotā posmā, sacensību dalībnieku skaits ir ierobežots un tiem, kuri gatavojas piedalīties, jāpiesakās savlaicīgi.

25. jūlijā Rīgā, Ķīšezerā risināsies Latvijas spiningošanas čempionāta 3. kārta. Šajās sacensībās jebkurš interesents var tikties un pamēroties spēkiem ar Latvijas labākajiem spiningotājiem. Dalībnieku skaits nav ierobežots, taču savlaicīga pieteikšanās ir obligāta. Uzvarētāji balvā saņems SIA Cope Zviedrijā bezmaksas ceļazīmi nedēļu ilgai atpūtai Zviedrijā, citi - firmas SIA Normark Latvija dāvātās balvas. Nolikums.
Papildus informācija (15. jūlija ieraksts), lūdzu, ievērot - ierašanās ir 24. jūlija vakarā līdz 9:00 vai, vēlākais, 25. jūlijā līdz 03:00. Karte.


Augusta pirmajā nedēļā Kaķīša ezerā risināsies Latvijas čempionāts karpu makšķerēšanā. Tie, kuri vēlās pienācīgi sagatavoties, kā arī visi citi modernas karpu copes atbalstītāji, tiek aicināti uz sacensībām “LIDO KARPU MARATONS 2009”, kuras Kaķīša ezerā notiks nedēļu iepriekš, to sākums 31. jūlijā. Nolikums

11. 07. 2009.


| Home |

Pasaules čempionāti

Lai vieglāk būtu atrast visus dokumentus, kas saistās ar līdzdalību, ievietoju saites ar šī gada pasaules čempionātu mājas lapām.
- Pasaules čempionāts pludiņmakšķerēšanā Holandē
- PČ foreļu spiningošanā Andorā
- PČ spiningošanā no laivām Kazahstānā (projekts)
- PČ melno asaru spiningošanā Meksikā

P.S. Karpu makšķerēšanas speciālistiem.
Precizēts, ka Latvijas 2009. gada čempionāts notiks „Lido” karpu makšķerēšanas līgas sacensību ietvaros Kaķīša ezerā. Interesenti var iepazīties ar sacensību Nolikumu.

04. 07. 2009.


| Home |

Mušiņmakšķernieku divkaujas Lietuvā

Latvijas MM čempionātu pastāvīgais dalībnieks Ugnius no Lietuvas atsūtīja ielūgumu uz MM sacensībām Lietuvā. Teksts nedaudz saīsināts.

Club "Flyfishing.lt" with great honor would like to invite you to take part in the competition FLYMUSKETEER DUEL 2009, that will take plance in River Merkys, Puvociai on August, 8th, where you will be able to slap your oponent with a glove and will find out which one of you is worth the honor to be called a better fly-fisher.
The principles of the competition:
- Competitors apply for the competition only in pairs. Only first 32 (16 pairs) competitors shall take part in the competition.
- Registration shall be closed on July 26th at midnight. Please apply to dvikova@flyfishing.lt
- All the duels will take place in rounds that will last from 60 to 120 minutes (will be announced). There shall be 5 rounds in total untill only one winner is left.
- Winers of each round shall select their oponents for the next round among each other. Once you loose a duel – you drop out of the competition.
- The results of each duel are declared only by mutual agreement of the competitors (there are no judges, so each pair can decide whether to fish together or apart).
- There are no limitations for fishing locations neither for transportation, but the time.
- Arms allowed – only fly fishing equipment
- The one that catches longer fish (-es) - wins. All fish complying to the Fishing Rules are eligible.
- Each participant shall have to pay a fee (will be announced – not more than 50 LTL).
The winner of the final duel shall be officially entitled as THE FLYMUSKETTER 2009 and will get the prize - a Sage ZXL rod.
Yours sincerely,
Ugnius, +370 616 10382


03. 07. 2009.


| Home |

Ziņas no EČ Slovēnijā

Saņēmu ziņu no Normunda G.

Eiropas čempionātā pudiņmakšķerēšanā, kurš Slovēnijā sākās vakar, Latvijas komanda pēc pirmās dienas 27 komandu konkurencē atrodas 14. vietā. Individuālā vērtējumā savās zonās labākie rezultāti ir Guntim Kārkliņam - 2. vieta, Ritai Verzai-Grabovskai 4. vieta un Normundam Grabovskim - 8. vieta. Šodien sacensību otrā diena. Laika apstākļi - nepārtraukti līst, ūdens liels un duļķains.


28. 06. 2009.


| Home |

Latvijas spiningošanas čempionātā

Šodien Kokneses tuvumā no atpūtas nama Radzes laivu stāvvietas 15 komandu spiningotāji devās pārbaudīt savu veiksmi un noskaidrot, cik devīga ir Daugava Aizkraukles HES ūdenskrātuves rajonā. Te notika Latvijas spiningošanas čempionāta 2. kārta.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Par kārtas uzvarētājiem kļuva un bezmaksas ceļojumu uz copi Zviedrijā ar 16181 punktu ieguva komandas "Daiwa - Cormoran" ekipāža Guntis Riekstiņš un Vitālijs Karpenkovs. Viņu lomā bija 6 zandarti, no kuriem lielākais bija 65 cm (aptuveni 2,5 kg). Otrajā un trešajā vietā un ar firmas Philip palīdzību sarūpētās balvas saņēma Rapala I komandas ekipāža Harijs Raciborskis un Andis Miezis (15545 p.) un mājinieku Kokneses RRKP Būve ekipāža Viesturs Saulītis un Modris Bērziņš (13037 p.). 2008. gada čempionāta sudraba medaļu ieguvēju un Kokneses kārtas uzvarētāju koknesiešu J. Fjodorova un D. Zujeva ekipāžai sabojājās laivas motors un viņi palika bez ieskaites loma.
Latvijas čempionāta līdera pozicijas ar 5 punktiem saglabāja pirmās kārtas uzvarētājs "Mēs zivīm" duets I. Dubra un J. Nagainis, kuri šajā kārtā ar 12598 punktiem palika 4. vietā.
Čempionāta protokoli. Var redzēt, ka lomi Daugavā bija vismaz 2x mazāki kā šogad Liepājas ezerā un pat mazāki kā 2008.gadā šajā pašā rajonā.

20. 06. 2009.


| Home |

LMSF valdē

Trešdien, 11. jūnijā notika kārtējā LMSF valdes sēde.
Valde iepazinās ar finansu situāciju federācijā un sadalīja līdzekļus II pusgada pasākumiem. Viens no jautājumiem bija par Latvijas komandu līdzdalību šī gada pasaules čempionātos. E. Simsonam tika uzticēta Latvijas izlases komandas veidošana pasaules čempionātam foreļu spiningošanā, kas notiks Andorā, H. Raciborskim - pasaules čempionātam melno asaru spiningošanā Meksikā, bet N. Grabovskim - Eiropas un pasaules čempionātiem pludiņmakšķerēšanā Slovēnijā un Holandē. Atklāts palika jautājums par pasaules čempionātu spiningošanā, kurš šogad iecerēts Kazahstānā.
Valde precizēja, ka sportistam, kurš valsts čempionātu sezonu sācis kāda kluba komandā, nav atļauts vasaras makšķerēšanas sporta veidos pārstāvēt citu klubu. Izņēmums ir zemledus makšķerēšana.
Uzklikšķini!Valde izskatīja saņemtos rekordzivju pieteikumus. Mārtinš Ozoliņš bija atsūtījis pieteikumu par 30. maijā noķerto balto sapalu ( 436 grami, 34 cm). Pieteikums tika noraidīts, jo LMSF nereģistrē zivis, kuru svars ir mazāks par 1 kg. Izskatīšanā vēl atrodas 3.200 kg smagā rekordlīņa pieteikums, jo jāpārbauda pielietoto svaru precizitāte.

Latvijas spiningošanas čempionāta 2. kārtas dalībniekiem.
Sacensību organizators - Kokneses pagasta padome. Sacensības notiks 2009. gada 20.jūnijā Daugavas ūdenskrātuvē Koknesē. Dalībnieku pulcēšanās un reģistrācija 19. jūnija vakarā no plkst. 20:00 līdz 20.jūnija plkst. 04:15 viesu namā “Radzes” ( šosejas Rīga – Daugavpils 107.km). Pārstāvju un tiesnešu sanāksme (līdzdalība obligāta) plkst. 04:15, vienlaicīgs starts no piestātnes 05:00 - 05:30, spiningošanas sākums, attiecīgi, aptuveni 06:00, beigas 12:00. Precīzie laiki tiks paziņoti pārstāvju sanāksmē.
Dalībai var pieteikties līdz 18. jūnijam (tiem, kuri pieteikušies uz visām kārtām, tas nav jādara). Naktsmītnes var pieteikt pa telefonu 26524446.
Vairāk par bāzi var uzzināt tai veltītajā interneta lapā.

15. 06. 2009.


| Home |

Atbalstītāju rindas aug

Uzklikšķini!Makšķerēšanas sports pamazām iegūst jaunus atbalstītājus. Nesen rakstīju, ka mūsu sporta atbalstītāju ridām piebiedrojās SIA Cope Zviedrijā. Ceturtdien, 4. jūnijā pēc firmas īpašnieka Imanta Kizika iniciatīvas notika sarunas par SIA Imko Trans iespējamo atbalstu LMSF pasākumiem. SIA Imko Trans ir LMSF biedrs, tā Latvijā pārstāv un vairumā izplata makšķerēšanas preces ar preču zīmi "Robinson", kā arī nodarbojas arī ar sīkkravu pārvadājumiem. Sarunu rezultātā vienojāmies par federācijas ieguldījumu firmas reklāmā un Latvijas čempionāti šajos visumā spiedīgajos finansiālajos apstākļos ieguva vēl vienu pasākumu atbalstītāju.

06. 06. 2009.


| Home |

1. kārtas uzvarētāji noskaidroti

Vakar Liepājas ezerā risinājās ar Liepājas makšķernieku kluba atbalstu organizēto LR čempionāta spiningošanas sacensību 1. kārta. Sacensības, kā parasti, risinājās vējainos apstākļos, kas, protams, sarežģīja copi. Tomēr tas labākajiem netraucēja tikt pie pieklājīgiem lomiem, - labākajos lomos bija gan 70 - 80 cm garas līdakas, gan 30 - 35 cm asari. Tikai skatītājiem, kuri gribēja redzēt lomus, gan neveicās, - dalībnieki krastā atgriezās bez zivīm, jo sacensībās lomus šoreiz paturēt nebija atļauts.
Individuālajā vērtējumā par 1. kārtas uzvarētājiem kļuva "Mēs zivīm" komandas ekipāža Juris Nagainis un Ivars Dubra. Viņu loma vērtētās 10 zivis abiem kopā deva 24874 punktus. Duets kļuva par čempionāta līderiem un saņēma SIA Cope Zviedrijā dāvātas bezmaksas ceļazīmes nedēļu ilgai copei Zviedrijā. Otrie ar 21289 punktiem bija komandas "Dulkan" pārstāvji Armands Romanovskis un Ingus Goltiņš, trešajā vietā ar ļoti līdzīgu lomu, bet 21 269 punktiem palika Kokneses komandas pārstāvji Juris Fjodorovs un Dzintars Zujevs.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Sacensību protokols., poga.lv var apskatīt arī nelielu albumu ar bildēm no sacensību vietas.
Nākošā sacensību kārta 20. jūnijā Koknesē, uzvarētājus atkal gaidīs balva - ceļojums uz Zviedriju. Starp citu, labs treniņš pirms čempionāta varētu būt sacensības "Kokneses zandarts".


Arī pludiņmakšķernieki piektdien uzsāka savu 2009. gada čempionāta maratonu. Pirmā kārta risinājās Ventā. Pirmās kārtas goda pjedestālu individuālā vērtējumā aizņēma Salmo pārstāvji. Pēc divu dienu cīņām veiksmīgākais izrādījās Normunds Grabovskis ar 2 punktiem un loma svaru 11360 g , sekoja Pēteris Lideris ar 3 punktiem un loma svaru 6740 g un Guntis Kārkliņš ar 4 punktiem un loma svaru 6380 g.
Komandu vērtējumā par čempionāta līderi kļuva Salmo ar 21 punktu, otrajā vietā Fortuna (Lietuva) ar 26 punktiem, trešajā - Kuldīga ar 38 punktiem. Lielākā zivs bija Gunta Kārkliņa pirmajā dienā noķertais 2.600 kg smagais breksis.
Sacensību protokols.

24. 05. 2009.


| Home |

Maija aktualitātes

Uzklikšķini!Vakar notika interesantas sarunas ar SIA Cope Zviedrijā īpašnieku Raivo Kleinbergu, kurš piedāvāja sadarbību ar Latvijas Makškerēšanas sporta federāciju. Sarunu rezultātā tika sperts pirmais solis un kā pierādījumu firmas nopietnajiem nodomiem Kleinberga kungs paziņoja, ka garantē LR spiningošanas čempionāta katras kārtas uzvarētājai ekipāžai bezmaksas nedēļu garu braucienu uz copi Zviedrijā ar pilnu servisu. Pirmie pretendenti būs zināmi jau sestdien, kad Liepājas ezerā notiks pirmā kārta.
Firma SIA Cope Zviedrijā ir iegādājusies makšķernieku bāzi relatīvi viegli pieejamā vietā Zviedrijas vidienē aptuveni 500 km uz austrumiem no Stokholmas un piedāvā mūsu makšķerniekiem skaistas copes iespējas uz interesantiem noteikumiem.

Uzklikšķini!Saņēmu iepriekšēju paziņojumu un bildi, kā pierādījumu tam, ka ir noķerts jaunam Latvijas rekordam atbilstošs līnis. Loma autore - Nadežda Kalnača. Precīzi 3.200 kg smagais un 62 cm garais rekordlīnis ar pludiņmakšķeri (aukla 0.12 mm) 17. maija pēcpusdienā noķerts Alberta dīķos. Atliek sagaidīt tikai oficiālu rekorda pieteikumu.

P.S. 25. maijā saņēmu arī rekorda pieteikumu ar notikuma aprakstu un visiem nepieciešamajiem parakstiem.

21. 05. 2009.


| Home |

Par spiningošanas 2009. gada čempionātu

LR spiningošanas čempionāta pirmās kārtas starts Liepājas ezerā notiks 23. maijā no tās pašas pulcēšanās vietas, kura bija 2008.gadā. Tās adrese ir Liepāja, Vecā ostmala 1. Ja nepieciešama papildus informācija, var zvanīt Rolandam Miķelsonam, tel. 26454999. Nav izslēgts, ka līdz sacensību atklāšanai turpat tuvumā tiks labiekārtota cita vieta, tādēļ, lūdzu, visus sekot informācijai.
Ekipāžu vārdiskie sastāvi komandām, kuras pieteikušās, jāpaziņo galvenajam tiesnesim līdz 20. maijam pa e-pastu vai tel. 29517507. Dalībniekiem pulcēšanās vietā jāierodas ne vēlāk kā sestdien 2:00, vēlams ierasties piektdienas vakarā. Izbraukšana ezerā laikā no 3:30 līdz 4:30, spiningošanas sākums aptuveni 5:00 Spiningošanas beigas 11:00, atgriešanās sākuma punktā līdz 12:00. Noslēgums, ja viss noritēs kā ieplānots, būs 12:30. Minētie laiki var tikt nedaudz mainīti pēc dalībnieku reģistrācijas.
Visiem laivās līdzi jābūt glābšanas vestēm, dalībniekiem makšķerēšanas kartēm. Mērlineāli un licences būs uz vietas. Katram ekipāžas tiesnesim vajadzētu iepazīties ar nolikumu, bet pēc ierašanās nekavējoties pieteikties pie galvenā tiesneša.

P.S. Laikā no 11. maija līdz 18. maijam galvenais tiesnesis būs pieejams tikai pa e-pastu. :-)
Ja rodas jautājumi, var zvanīt Harijam R. mob. tel. 29217376

10. 05. 2009.


| Home |

| Home |

Latgales 2009. gada čempionāts spiningošanā

10. maijā sāksies Latgales 2009. gada atklātais čempionāts spiningošanā. Sacensības notiks trīs kārtās.
Sacensību norises vietas:
• pirmā kārta notiks 10. maijā Rēzeknes rajona Feimaņu pagasta Feimaņos, peldvietā, sacensības - FEIMAŅU ezerā;
• otrā kārta notiks 5. jūlijā Preiļu rajona Līvānu novada Jersikas pagastā, pie Daugavas pārceltuves (Dunava);
• trešā kārta notiks 4. oktobrī Preiļu rajona Riebiņu novada Rušonas pagastā, z/s Silmalas, SIVERIŅA”, RUŠONAS ezerā.
Sacensību nolikums (PDF) un informācija atrodama mājas lapās: www.preiļi.lv; www.fishing.lv.
Kontakttālruņi: Elgasts Dimants - tālr. 28757027; Žanna Kufina – tālr. 29919366.

Maija Paegle atsūtīja arī nelielu aprakstu par pirmajiem soļiem Preiļu jauno makšķernieku skolā.

03. 05. 2009.


| Home |

LMSF konferencē

28.aprīlī notika gadskārtējā LMSF konference. Tajā apstiprināja valdes atskaiti un revizora ziņojumu, kā arī ievēlēja jaunu valdi. Valdes sastāvā ir nelielas izmaiņas. Vietu tajā saglabā J. Stikuts, R. Vaišļa, N. Grabovskis, V. Holbergs, V. Rozentāls un H. Raciborskis. Beidzot valdes sastāvu papildina arī viena sieviete - Kristīne Maklere no MK B&B Cope. Savu kandidatūru atsauca Ārijs Ūdris, kurš savā vietā piedāvāja jaunu kandidatūru. Par valdes priekšēdētāju - prezidentu uz četriem gadiem atkārtoti ievēlēja Jāni Stikutu, par viceprezidentu izvirzīja Normundu Grabovski.

03. 05. 2009.


| Home |

Aktuālā informācija

28.aprīlī Rīgā Daugavgrīvas ielā 8 notiks LMSF konference. Darba kārtībā atskaite par valdes darbu 2008.gadā un jauna valdes sastāva vēlēšanas. LMSF biedriem par savu līdzdalību jāinformē pa tel. 29517507 vēlākais pirmdien, 27.aprīlī. Vienlaicīgi tiks pieņemti lēmumi par pasākumiem 2009.gadā.

Uzklikšķini!Biedrība "Mēs - zivīm" atsūtīja nolikumu pasākumam, kurš saucas "Saprātīgas makšķerēšanas festivāls “Ogres alata 2009”".
Festivāls notiks 16.maijā Ogres raj. Ogres upē. Tas pamatā iecerēts kā sacensības, lai vēlreiz pārliecinātos, ka ar mušiņmakšķeri un spiningu Ogres upē var nomedīt gan alatas, gan foreles un citas zivis.

25. 04. 2009.


| Home |

Preiļos darbu sākusi jauno makšķernieku skola

Uzklikšķini!Vairākas Rīgas makšķerēšanas rīku tirdzniecības firmas un arī privātpersonas ir izteikušas gatavību ar makšķerēšanas inventāru atbalstīt dažādus jaunatnes pasākumus. (ja vēl kāds vēlas rīkoties līdzīgi, var zvanīt 29517507). Pirmais nopietnais solis sperts Preiļos.

Maija Paegle atsūtīja sekojošu informāciju.
20. martā Preiļu Nevalstisko organizāciju centra telpās notika pirmā – iepazīšanās - nodarbība Preiļu Jauno makšķernieku skolas dalībniekiem.
Uz pirmo tikšanās reizi bija ieradušies 15 bērni un 5 pieaugušie. Jauno makšķernieku skolas izveides iniciators Elgasts Dimants iepazīstināja klausītājus ar skolas darbības plānu, bērni noskatījās makšķerēšanas čempionātu video un iepazinās ar izzinošu literatūru par makšķerēšanu. Pirmajā tikšanās reizē skolas dalībniekus uzrunāja arī Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs. Novada mērs iespēju robežās apsolīja atbalstīt jauno iniciatīvu.
Pirmais kopējais pasākums jaunajiem makšķerniekiem notiks sestdien, 28. martā. Vairāk nekā 15 Preiļu novada bērni ar vecākiem dosies uz Rīgu, kur Ķīpsalā apmeklēs izstādi "Makšķerēšana 2009".
Turpmāk nodarbības makšķerēšanas skolā plānots rīkot reizi nedēļā. Tās vadīs pieredzējuši makšķerēšanas čempionātu laureāti un makšķerēšanas entuziasti, piemēram, ar pludiņmakšķerēšanas specifiku iepazīstinās makšķernieku sacensību vairākkārtējais čempions Kazimirs Anspoks, spiningošanas noslēpumos dalīsies Latgales makšķerēšanas čempionātu organizētājs Elgasts Dimants. Ar dažādiem makšķerēšanas piederumiem un atlaidēm to iegādei makšķerēšanas skolu solīja atbalstīt Latvijas Makšķernieku federācija.
Skolā pieredzējušu makšķerēšanas čempionātu laureātu un makšķerēšanas entuziastu vadībā bērni varēs apgūt ne tikai copes lietas no A līdz Z, bet arī izkopt pozitīvu attieksmi pret dabu. Teorētisko zināšanu nostiprināšanai plānots rīkot praktiskās nodarbības, arī makšķerēšanas čempionātus bērniem
Diplomus vai sertifikātus pēc skolas beigšanas bērni neiegūs, taču iegūs pieredzi, kas noderēs nākotnē, izvēloties makšķerēšanu kā atpūtas vai sporta veidu.
Maija Paegle,
Sabiedrisko attiecību speciāliste

28. 03. 2009.


| Home |

Marta jaunumi

Uzklikšķini!LMSF valde 24.martā savā kārtējā sēdē iepazinās ar LMSF gada finansu pārskatu, kurš tiks prezentēts kopsapulcē. Valde nolēma, ka LMSF kārtējā kopsapulce, ieskaitot arī jaunas valdes un prezidenta vēlēšanas notiks šī gada 28.aprīlī. Detalizētu informāciju LMSF biedri var saņemt pa tel. 29517507. Zināšanai - kopsapulcē ar balss tiesībām piedalās tikai tie biedri, kuri nokārtojuši biedru naudas maksājumu par 2009. gadu.
Valde pieņēma arī 2009.gada pludiņmakšķerēšanas un spiningošanas čempionātu nolikumus.

Lietuvas karpu makšķernieku asociācija atsūtīja informāciju (ielūgumu) par nopietnām sacensībām Lietuvā. Tur no 09. ļīdz 14. jūnijam notiks GALAXY CARP CUP 2009. Nolikumu krievu valodā var redzēt internetā. Papildus informāciju var saņemt no Kestutis Zabotkus
+370 698 48054

28. 03. 2009.


| Home |

Informācija spiningotājiem

Uzklikšķini!LMSF valde ir sagatavojusi nolikumu LR 2009. gada čempionātam spiningošanā.
Diemžēl, neizdevās atrast organizatorus, kuri būtu gatavi uzņemties sākotnēji iecerēto sacensību organizāciju Daugavā virs Jēkabpils vai Ventas lejtecē, tādēļ šobrīd ir saglabātas tās pašas vietas kā 2008.gadā. Nav izslēgts, ka līdz sezonas sākumam vēl izdosies kaut ko mainīt. Arī sacensību noteikumi nav mainīti. Nelielas izmaiņas ir vērtējumā, jo asariem ir piemērots koeficients 1,2, tādejādi samazinot asaru īpatnējo svaru iegūtajos punktos.
Interesenti var redzēt arī čempionāta dalībnieku sarakstu.

21. 03. 2009.


| Home |

Informācija karpu speciālistiem

LMSF valdes loceklis Ārijs Ūdris, kurš atbild par Latvijas karpu makšķerēšanas sacensībām, ielūdz visus, kurus interesē karpu makšķerēšanas sacensības, 3.aprīlī plkst 18:00 uz tikšanos Dūņezera krastā "Meža klubā". Pasākuma mērķis - vienoties par 2009. gada sacensību vietām un noteikumiem, kā arī apmainīties domām par komandu līdzdalību starptautiskos pasākumos. Detalizētāku informāciju var saņemt pa telefonu 29116736.

18. 03. 2009.


| Home |

Jaunās sezonas tuvumā

Uzklikšķini!Lai gan pavasaris joprojām kavējas, pēc neliela pārtraukuma LMSF valde sākusi gatavoties jaunajai sacensību sezonai. Ir sagatavots jaunais nolikums pludiņmakšķerēšanas čempionātam un, attiecīgi, noteikti scensību datumi. Pēc ilgām diskusijām projektā palikušas 3 sacensību posmi, kā arī eksperimentālos nolūkos iestrādāta iespēja piedalīties arī individuāliem sportistiem. Projekts tiek izlikts internetā, ja nedēļas laikā nebūs principiālu iebildumu no LMSF biedru puses, tas tiks pieņemts kopumā.

Joprojām nav pieņemts lēmums par spiningošanas čempionātu. Visvairāk diskutējamais jautājums - rīkot 3 vai 5 kārtas.

10. 03. 2009.


| Home |

Latvija 6.reizi uz goda pjedestāla. Šogad otrie !!!!

Ar šādu virsrakstu sākt sacensību aprakstu nevar neviena no dalību ņēmušām valstīm, kā tikai mēs - LATVIJA. TIK stabili rezultāti, TIK pieredzes bagāti sportisti arī šogad cīnījās par šo augsto vietu sacīkstēs. Bet par visu pēc kārtas.
Šogad uz sacensību vietu Polijā, Augustovas apg., Serwy Latvijas komanda devās laicīgi, otrdien 10. februārī. Lai būtu iespēja vairāk izprast sacensību ūdenskrātuvi, maksimāli pareizi noskaņot inventāru un gūt pārliecību saviem spēkiem. Ja oficiālajā treniņā (piektdien) laiks ir ierobežots, tāpat kā sacensībās trīs stundas, tad pārējos treniņos drīkst makšķerēt bez laika ierobežojumiem.

Mēs nebijām vienīgie, kas izmantoja šo iespēju. Trešdien uz ledus bija Krievijas, Ukrainas, ASV, Baltkrievijas komandas. Kā redzams, to skaitā visas, kuras noslēgumā bija godalgotajās vietās. Nākošajā dienā piebiedrojās pārējo valstu sportisti, izņemot poļus pašus, kas lika mums pārliecinoši domāt, ka viņi pirms šīm sacīkstēm no šī ezera ledus nav nokāpuši, un cītīgi trenējušies cīņai par čempionu titulu.

Ezers ar mūsu sportistiem „sāka runāt” jau no pirmajām minūtēm. Raudiņas, asarīši, breksēni, kas nu kuram pieteicās jau pirmajos laidienos. Pēc pusstundas es iedomājos, ka Latvijas čempionāts ir bijis vislabākais treniņš priekš šī čempionāta. Eksis, Lielezers un Baltezers vienā ezerā!!! Dziļums no 4m līdz 7.5m, zivju sugas jau nosaucu, tikai šajā ezerā bija vairāk līdakas. Rita un Guntis treniņos izvilka trīs līdakas, bet Pēteri viņas nelika mierā sacīkstēs, kā vienā dienā tā otrā dienā atņemot pa vienai mormiškai un, galvenais, pārtraucot zivju intensīvo vilkšanu. Trešdien ar ezeru iepazinās katrs individuāli. Atrada piemērotu inventāru, kas izrādījās visiem ļoti līdzīgs. Mormiškas baltas vai pelēkas, auklas diametrs 0.07 vai 0.08. Nākošā diena tika pielīdzināta sacensību norisei. Trīs stundas intensīvs darbs. Un rezultāti visiem bija ar 300 gr atšķirību 2100gr – 2400gr. Lomu sastādīja 2/3 mazas raudiņas un BONUSI – nopietnāki pliči, raudas vai asari, dažam viņi bija četri, dažam septiņi. Izrādījās, sacensībās tiem bija noteicošā nozīme. Par šo faktu mēs visi pārliecinājāmies arī piektdien oficiālajā treniņā. Iepriekš gūtā informācija bija 100% pareiza un arī sacīkstēs tā apstiprinājās. Sestdien laika apstākļi bija nedaudz izmainījušies, kas ietekmēja zivju uzvedību zonās. Krišjāņa zonā zivis bija nostājušās pusūdenī un zem ledus. Pusūdenī bija raudiņas, bet zem ledus - mikroskopiska maile. Krišjānis, kuram zonā palīdzēja Mareks, to ļoti ātri izskaitļoja un intensīvi strādāja visas trīs stundas. Nākošā zonā Laila jau pirmajā āliņģī un no pirmā laidiena nepārtraukti vilka raudiņas no pusūdens. Protams, viņas darbu pamanīja Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas treneri un nekavējoties informēja savus sportistus un Laila tika apurbta, tikai ķeršanās intensitāti 7,5 metru dziļumā tas būtiski neietekmēja, ko nevarēšu teikt arī par otro dienu.
Pētera un Gunta zonās smalkās zivis bija krietni kūtrākas. Tāpēc Pēteris, ar savu nekļūdīgo pārliecību, izvēlējās meklēt bonusa zivis, kas viņam arī izdevās. Guntis darbojās pa vairākiem āliņģiem, ko viņam netraucēja citi sportisti, ķēra visas zivis, kas ķērās. Pa vidu tām gadījās arī kāda bonusa zivs.
Ritiņa, kā nereti, ielozējās ar zivīm visnabadzīgākajā zonā, un tajā zonā komandas treneris Normunds bija spiests izmantot visu savu trenera prasmi, kas nepārprotami vainagojās panākumiem.
Pēc pirmās dienas Rita, Laila savās zonās ierindojās 3.vietās, Krišjānis, Pēteris – 2.vietās bet Guntis – 1.! Tas liksies ironiski, bet varēja būt vēl labāk, jo Krišjānis savā zonā pazaudēja 25gr, Pēteris 20gr bet Laila 90gr. Tikai šo gramu nozīmi mēs sapratām tikai pēc otrās dienas....

Otrajā dienā rīts sākās precīzi tāpat kā pirmajā. Noskaņojums visiem bija ļoti labs, pat ne sekundi nebija jūtams atslābums pēc pirmajā dienā iegūtā handikapa. Bet..... Pirmās minūtes raita zivju vilkšana aizgāja tikai diviem mūsējiem – Guntim un Lailai. Guntis savu startu sāka ar piecām bonusa zivīm, kas izrādījās par vienu no iemesliem, kāpēc mēs zaudējām vienu punktu komandu vērtējumā, jo pēc šāda starta spurta, mums treneriem iestājās atslābums, un uzmanība no Gunta tika novērsta, jo, - kur nu vēl labāk... Lailai intensīvi zivtiņas vilkt atļāva ne ilgāk kā piecas minūtes, pēc tam atkal to pašu valstu sportisti, kas apurba viņu iepriekšējā dienā, pielipa Lailai, un sekoja viņai visas trīs stundas. Tikai atšķirība bija tā, ka dziļums zonā nebija 7.5m, bet gan ap 5m un zivis tika iztramdītas. Pārurbties Laila dabūja trīs reizes, un visas trīs reizes viņai sekoja viņas „uzticamie kalpi”. Krišjānis arī izstrādāja katru āliņģi, katru zivtiņu, jo neviens viņa āliņģis nebija tik devīgs kā pirmajā dienā. Un ne jau tāpēc, ka nemācēja vai nevarēja, bet gan tāpēc, ka nebija tā veiksmīte uzurbties kādam biezākam raudiņu baram. Pēteris arī taktiski neveiksmīgi iesāka otro dienu. Kaut gan pēc treniņa pieredzes bija it kā jāieņem dziļākais zonas stūris, zivīm bagātāks izrādījās tieši pretējais zonas stūris. Bet Pēteris, izmantojot savu fantastisko orientēšanās spēju zonā un Hara apstiprinošo informāciju, ļoti ātri nomainīja savu vietu un aiziet!!!
Ritiņa....., divas stundas nedaudz raudiņu un mazu plicīšu laikā, kad Krievijas sportistam jau bija 15 breksēni. Bet tur atkal trenera Normunda norādījumi un viss notiek. Jauni āliņģi jaunā vietā, brekši viens pēc otra pildīja Ritas zivju maisiņu un galu galā novinnēta zona! Pēteris burtiski izsita trešo vietu zonā, Krišjānis saskraidīja piekto vietu, Laila izcīnīja devīto. Diemžēl, Guntis palika desmitais...
Rezultātā mēs Ukrainas komandai zaudējām vienu punktu, palikdami otrie, bet par vareno Krievijas izlasi mēs bijām spēcīgāki. Viņi palika trešie. Un ne tikai Krievija palika aiz mums bija arī mājinieki poļi, baltkrievi, lietuvieši. Neviens no viņiem nebija braucis palikt aiz godalgotām vietām, bet mēs jau sesto reizi uz goda pjedestāla. Vienkārši, vairāk iespējas jau nav bijis.

Kristīne M., komandas otrā trenere.

17. 02. 2009.


| Home |

Latvijas izlase PČ Polijā

Otrdien, 10. februārī Latvijas izlase uzsāka ceļu uz Poliju, kur netālu no Polijas - Lietuvas robežas Augustovas rajonā nedēļas nogalē notiks pasaules čempionāts zemledus makšķerēšanā.
Delegācijas sastāva pamatā veterāni - Pēteris Lideris, Guntis Kārkliņš, Rita Verza-Grabovska, Laila Grīnberga, Krišjānis Krasovskis. Vienīgais jaunpienācējs ir Mareks Reķis. Kā treneri čempionātā darbosies Normunds Grabovskis un Kristīne Maklere.
Visu informāciju, kas saistās ar šo pasākumu, var atrast čempionāta mājas lapā http://www.pzw.org.pl/worldicefishing2009/

Ceturtdiena, 12.februāris. Ar Hariju R. dodamies uz PČ vietu. Pēc aptuveni 5 stundu brauciena esam galapunktā Augustovas rajonā pie ezera ar nosaukumu Servy. Latvijas izlase jau aizvadījusi pirmos treniņus. Viss izskatās tīri labi. Sīkas raudiņas ķeras nepārtraukti, brīžiem gadās arī kāds nopietnāks plicis. Ieradušās 11 valstu komandas, tai skaitā arī amerikāņi.
Viesnīcā ir internets. tas ļaus šeit ievietot aktuālo informāciju.
Ievietoju poga.lv arī dažas bildes.

Sestdiena, 14.februāris. Šodien pirmā starta diena. Vakar un šodien sasniga aptuveni 10 cm bieza jauna sniega kārta, gaisa temperatūra tuva nullei, neliels mainīga virziena vējiņš, no augšas nedaudz birdina sniegs. Sākums 10:00, cope visiem relatīvi vāja. Nākas lasīt sīkas raudiņas un asarīšus. Visveiksmīgāk startē Laila, kura velk bez pārtraukuma. Pārējiem veica ne tik jauki, taču pamazām no visām zonām sāk ienākt ziņas, ka mūsējiem veicas ļoti labi. Taču zibvis ķerās vāji un situāciju var izmainīt daži nopietni pliči. Tā arī notiek, katrā zonā atrodas kāds, kas mūsējos apsteidz. Pēteris paliek otrais, zaudējot 20 gramus polim, Laila paliek trešā, zaudējot krievu sportistam 90 gramus.

Uzklikšķini!Svētdiena, 15.februāris. Nupat beidzās pasaules čempionāts. Komandu vērtējumā Latvijai sudraba medaļas. Pēc diezgan neveiksmīgas otrās dienas, kad komanda savāca 28 punktus, mūs par 1 punktu apsteidza Ukraina, trešajā vietā palika Krievijas komanda. Interneta sakari galīgi vāji un grūti noķert brīdi, kad tie ļauj kaut ko nosūtīt. Tāpēc par citām niansēm rakstīšu vēlāk.

Visus rezultātus var atrast Polijas makšķernieku biedrības mājas lapā.

12. 02. 2009.


| Home |

Mazajā Baltezerā

Uzklikšķini!Šodien Mazajā Baltezerā sākās izšķirošais posms LR 2009.gada čempionātā zemledus makšķerēšanā. Kārtējais atkusnis bija aktivizējis copi, tādēļ gandrīz visi sacensību dalībnieki savu trīs stundu ilgo darbošanos beidza ar sen neredzētiem lomiem. Labākais loms 4610 g bija Aldim Vārnam no komandas "Mēs zivīm", tikai nedaudz ar 4580 g smagu lomu atpalika Gatis Šterns no "BB Cope" un ar 4190 g Normunds Grabovskis no "Salmo".
Rīt sacensību otrā kārta, tad arī noskaidrosies šī gada Latvijas čempions. Joprojām līdera pozicijas diezgan pārliecinoši saglabā Pēteris Lideris (Salmo).
Uzklikšķini!Uzklikšķini!


Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Visus čempionāta rezultātus var redzēt kopsavilkuma protokolā.

07. 02. 2009.


| Home |

Jauniešu čempionātā

Par Latvijas jauniešu čempionātu saņēmu pirmo ziņu. To atsūtīja čempionāta dalībnieks Artis.
Beidzot tieku pie interneta un nu varu padalīties ar iespaidiem un emocijām par aizvadīto čempionātu. Esmu pat ļoti labās emocijās, par aizvadītajām sacensībām.
Īsumā.
Rīts bija auksts. Izbraucot no Valmieras, termometra stabiņš rādīja -14 grādus.
Aukstums labs. Esam Limbažos. Limbažos temperatūra arī līdzīga. Pēc neilga laika satiku sacensību organizatoru Jāni Vizoru un jau drīz visi gājām piereģistrēties. Dalībnieku
bija daudz. It īpaši jaunieši zem 14 gadiem, kas drosmīgi stājās pretī stiprajam aukstumam.
Plkst. 9:50 tika dots starts un tad nu varēja doties 2 stundas meklēt zivi.
Pirmā tūre.
Kā jau no rīta un, ja neesi bijis uz treniņu, tad neko nezini. 1.tūri vecākajā grupā novinnēja ar 700 gramiem.. Man bija apmēram 200 grami. Lomā bija mazi, mikroskopiski asarīši un tādas pašas raudiņas. Ar saviem 200 gramiem paliku 6. vietā.
Otrā tūre.
Liku uzsvaru uz breksīti, jo tomēr dziļumā tas puisis tur ir. Un, protams, pēc 2 ielaistām motiļu barotavām pēc 15 minūtēm zivīte apakšā bija, tomēr ņēma skopi. Pie krasta ķērās lopiski mazā raudiņa, bet dziļumā jau kāds smukāks bonusiņš.
Otrā tūre man izrādījās ļoti veiksmīga. Ar 1,140 kg ieņēmu 3. vietu. Diemžēl, nepietika, lai stāvētu pie medaļniekiem. Nieka 2 grami zaudēti 4. vietai un nieka 30 grami zaudēti 3. vietai. Skumji, bet tāds ir sports.
Ceru, ka tuvākā laikā sagaidīšu arī protokolus un varēšu nosaukt uzvarētājus.

03. 02. 2009.


| Home |

LR čempionātā zemledus makšķerēšanā

Uzklikšķini!Limbažos uz Lielezera 24., un 25. janvārī notika čempionāta otrs posms. Normunds G. atsūtīja īsu ziņu ar abu dienu rezultātiem.
Komandas pēc pirmās dienas sarindojušās šādā secībā: 1. BB COPE - 17p , 2. SALMO - 21p, 3. PASAULE - 24p, 4. ASARIS - 26p, 5. SIGMA-KULDIGA - 36p
Savās zonās labākie bija Edgars Veikins, Pēteris Lideris, Oskars Apsītis, Raimonds Romulis, Mārtiņš Ozoliņš

Uzklikšķini!Pēc otrās dienas posma kopvērtējumā labāko komandu un sportistu rezultāti ir sekojošie: 1. BB COPE - 45,5p , 2. SALMO - 56p, 3. PASAULE - 59p
Individuālā vērtējumā par posma uzvarētājiem kļuva: 1. Pēteris Lideris (Salmo) - 4p. 2. Andis Vecvērdiņš (Pansija) - 4p. 3. Gatis Šterns (BB Cope) - 4p.
Bildes atsūtīja J.M., protokolu var redzēt šeit.

25. 01. 2009.


| Home |

Latgales čempionātā zemledus makšķerēšanā

Latgales čempionāta galvenais tiesnesis Elgasts Dimants atsūtīja sekojošu ziņu.
Ar nedēļas intervālu, Eikša ezerā Preiļu rajonā norisinājās Latgales čempionāts zemledus makšķerēšanā pirmā kārta, nedēļu iepriekš šeit notika Latvijas čempionāts zemledus makšķerēšanā pirmā kārta.
Pēc dalībnieku reģistrācijas, izlozes un sacensību svinīgas atklāšanas dalībnieki ieņēma savas starta vietas un atskanot starta signālam sākās spraiga cīņa, kurā dalību ņēma divpadsmit komandas. Pārsvarā ķērās asari, raudas, pliči un ķīši, pa starpai gadījās arī kāds palielāks breksēns. Visumā cope bija diezgan intensīva pateicoties Dabas mātei. Pūta lēns DR vējš un sniga smalks sniedziņš. Pēc trīs ar pusi stundu cīņas, zonu tiesneši nodeva lomus svēršanai. Nosverot lomus un saskaitot punktus par pirmās kārtas līderiem komandu vērtējumā izvirzījās Preiļu rajona komanda „Spečuki” – 4 punkti, otro un trešo vietu dalīja komanda no Ogres „Mēs Zivīm” - 12 punkti un komanda no Preiļiem „Āķis” - 12 punkti. Ceturtajā vietā Rēzeknes ”Ecietoji SC” 23 p. un piektajā vietā - Daugavpils „Expert” 24 p.
Individuāli labākos rezultātus uzrādīja Ainārs Kalvāns (3,394 kg.), Māris Āriņš (3,182kg.), Aldis Kalvāns (2,160 kg.) un Juris Kasickis (1,926 kg.) - visi Preiļu rajona komanda „Spečuki”.
Sacensību organizētāji pateicas par atbalstu SIA „Salmo” , SIA „Expert” un SIA „Ahoi”, kā arī tiesnešu brigādei.
Sacensību otrā kārta notiks 2009. gada 15.februārī Preiļu rajonā. Info: www.preili.lv vai pa tālr.28757027. E. Dimants.
Uz tikšanos!

18. 01. 2009.


 
top