jaunumi   contact
| Home |

ZM aicina Latvijas makšķerniekus uz diskusiju

Šodien ZM savā mājas lapā publiskoja preses relīzi ar nosaukumu "ZM aicina Latvijas makšķerniekus uz diskusiju par sadarbību un iesaistīšanos ūdeņu pārvaldībā"

Lai veidotu savstarpējo izpratni un varētu labāk nodrošināt nepieciešamos pasākumus, kas saistīti ar zivju krājumu efektīvāku saglabāšanu un izmantošanu makšķerēšanas jomas interesēs un uzlabotu valsts pārvaldes un pašvaldību iestāžu komunikāciju ar makšķernieku sabiedrību, Zemkopības ministrija (ZM), atbalstot vairāku individuālo makšķernieku un Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas (LMSF) izteikto aicinājumu, organizē diskusiju forumu ,,Makšķernieku sadarbība un iesaistīšanās lēmumu pieņemšanas un ūdeņu pārvaldības jomā reģionu un Latvijas līmenī”.
Foruma norises laiks: 2011. gada 21. janvāris (piektdiena) no pulksten 10.30 līdz 14.30, norises vieta – Zemkopības ministrijas 2. stāva zālē, Republikas laukumā 2.


Vairāk par foruma ideju un pirmās atsūtītās makšķernieku domas var atrast manā foruma lapā. Tur ir arī saite ar ZM forumam veltīto lapu, kurā var iepazīties ar foruma programmu.

22. 12. 2010.


| Home |

Decembris LMSF

Uzklikšķini!15. decembrī zemkopības ministrs J. Dūklavs bija uzaicinājis pie sevis Latvijas izlases komandas spiningotājus, kuriem svinīgā atmosfērā pasniedza Zemkopības ministrijas atzinības rakstus par veiksmīgu startu pasaules čempionātā. Kā zināms, Latvijas komanda pasaules čempionātā, kas notika Rīgā, izcīnīja bronzas medaļas. Rezultāts ir augsti novērtēts arī visā sporta sabiedrībā un LR Ministru kabinets 7.decembrī pieņēmis lēmumu piešķirt komandai arī naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā.

Trešdien notika arī neformāla LMSF valdes sēde, kurā kopā ar sponsoriem, kuri izteikuši gatavību 2011. gadā palīdzēt Latvijas spiningošanas čempionāta organizācijā, diskutējām par čempionāta formātu. Nonācām pie vienotas koncepcijas, ka čempionāts notiks trijos posmos, katrā posmā būs divas kārtas. Pirmajā dienā, sestdienā sacensības sāksies ap pusdienlaiku un beigsies vakarā, svētdien notiks otra kārta, kura sāksies agri no rīta un beigsies pusdienlaikā. Ja FIPSed līdz sezonas sākumam nemainīs pasaules čempionāta sacensību noteikumus, trešais posms notiks, ieskaitot visas noķertās zivis. Proti, tiks vērtēts nevis desmit lielākās zivis, bet pilnais loms. Pirmais posms iecerēts Liepājas ezerā, otrais posms Koknesē, trešais Ķīšezerā. Papildus septembra otrajā pusē vai oktobra sākumā Ķīšezerā tiks organizētas Latvijas kausa izcīņas sacensības. Precīzāk viss tiks atspoguļots čempionāta nolikumā un kalendārā.

17. 12. 2010.


| Home |

Skats uz karpu čempionātu Anglijā no kaimiņu puses

Tā kā mūsu sportisti neizceļas ar savu piedzīvojumu aprakstiem makšķerēšanas sporta pasaules čempionātos, ievietoju man atsūtīto Krievijas delegācijas vadītāja Igora Čiņakova atskaiti par oktobra sākumā notikušo karpu makšķerēšanas pasaules čempionātu Anglijā. Raksts ir krievu valodā.

Vienlaicīgi ievietoju arī Igora atskaiti ar informāciju, (pareizāk, pirmo atskaites daļu, turpinājums sekos) par to, kas ir lemts novembra sākumā Romā notikušajā gadskārtējā starptautiskās makšķerēšanas sporta federācijas FIPSed izpildkomitejas sēdē. Kā zināms, FIPSed ir viena no četrām federācijām, kuras veido augstāko orgānu makšķerēšanas sportā - starptautisko makšķerēšanas sporta konfederāciju CIPS. LMSF kā Latvijas pārstāvis ir FIPSed sastāvā.

25. 11. 2010.


| Home |

LMSF valdē

3.novembrī notika kārtējā LMSF valdes sēde, kurā pārsvarā spriedām par 2011. gada kalendāru un Latvijas izlases komandu līdzdalības iespējām 2011. gada pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā un Pasaules makšķerēšanas sporta spēlēs, kuras laikā no 28. augusta līdz 4. septembrim notiks Itālijā. Interesenti var iepazīties ar LMSF pasākumu kalendāra pirmo uzmetumu. Dienas kārtībā bija arī citi jautājumi.

Dažas izmaiņas tiek plānotas spiningošanas sacensību nolikumā, tās tiks precizētas tuvākā mēneša laikā. Blakus dažiem tehniskiem pilnveidojumiem izskanēja doma, ka spiningošanas čempionāts būtu jāorganizē trijās kārtās, taču katrā kārtā vajadzētu iekļaut divu dienu sacensības. Atliek tikai atrisināt vairākus jautājumus, vispirms par sacensību vietu.
Manuprāt, divas vietas - Liepājas ezers un Ķīšezers ir ļoti labas spiningošanas sacensību vietas. Atliek izvēlēties trešo vietu. Ideja par Lielupes lejteci atduras pret apstākli, ka, Lielupē nebūs reāli ierobežot citu makšķernieku klātbūtni. Paliek Usma, Burtnieks un Latgales lielie ezeri, piemēram, Rušons. Taču visas šīs vietas atrodas vienā vai otrā Latvijas malā, kas krietni sadārdzina līdzdalību. Taču pieļauju, tas varētu nebūt nopietns šķērslis.
Vienlaicīgi gribētu saprast, vai mēs nevarētu realizēt pilnīgi citu, manuprāt, ekonomiski pievilcīgāku risinājumu - veidojam 4 zonālas atlases sacensības ar sekojošu finālu Ķīšezerā. Piemēram, 4 vai 5 labākās komandas no katras zonas ( Liepāja, Burtnieks, Rušons, Usma) izcīna tiesības startēt finālā Ķīšezerā, kurā līdzīgi kā pasaules mačos divās dienās nosakām čempionu. Ja komanda netiek finālā no vienas zonas, brauc startēt citā zonā. Utt. Pie tam atsevišķas zonu sacensības varētu organizēt vienlaicīgi kā sponsoru kausu izcīņas mačus.

Vienojāmies, ka kaut kas ir jāmaina mušiņmakšķerēšanas čempionāta norisē. Liekot uzsvaru uz sportiskumu un principu "ķer un atlaid", esam krietni sadārdzinājuši sacensību norisi un vienlaicīgi arī pazaudējuši relatīvi daudz potenciālu dalībnieku.

Kā jaunums 2011. gadā būs valsts čempionāti divos jaunos makšķerēšanas sporta veidos. Novembra pirmajā nedēļā notiks pirmais valsts čempionāts jūras makšķerēšanā, bet jūnijā un jūlijā divās kārtās notiks foreļu spiningošanas čempionāts.

Attiecībā uz izlases komandu veidošanu, valde nolēma saglabāt esošo principu, - atbildīgie par katru no makšķerēšanas sporta veidiem, ņemot vērā visu iegūto informāciju, ieteiks valdei valsts izlases sastāvu. Valsts izlasē varēs startēt tikai sportisti, kuri pārstāv LMSF sastāvā esošos biedrus.

Lai risinātu jautājumus, kas saistīti ar makšķerēšanu kā rekreācijas sfēru, LMSF nolēma uzņemties iniciatīvu un 2011. gada sākumā organizēt pasākumu ar nosaukumu "Latvijas makšķernieku forums" Tā kā tēma ir ļoti plaša, visa ar šo forumu (LMF) saistītā informācija turpmāk tiks izvietota speciāli izveidotajā LMF lapā.

06. 11. 2010.


| Home |

Latvijas izlase dodas uz melno asaru pasaules čempionātu

Uzklikšķini!5. novembrī tālo ceļu uz Portugali, kur laikā no 10. līdz 14. novembrim notiks VI CIPS pasaules 2010. gada čempionāts melno asaru spiningošanā, uzsāks Latvijas izlase ar sekojošām laivu ekipāžām: Harijs Raciborskis – Andis Miezis, Normunds Nordens – Egils Dambergs, Juris Fjodorovs – Igors Filipovs. Komandas pārstāvis būs Māris Olte. Komandas līdzdalība ir nodrošināta pateicoties Zivju fonda finansiālam un SIA Normark Latvija, kā arī SIA E-boat un SIA Gold Fish materiālam atbalstam. Komanda atgriezīsies Latvijā 18.novembrī. Detalizētāk Latvijas komandas gaitām Portugalē varēs sekot SIA Normark Latvija mājas lapā.

01. 11. 2010.


| Home |

Pasaules 2010. gada čempionāts spiningošanā beidzies

Pasaules 2010. gada čempionāts spiningošanā "WCH Rīga 2010" beidzies. Tā var teikt sportisti un tie, kas bija iesaistīti šajā pasākumā. Tomēr, neskatoties uz to, ka negaidīti agri parādījies pirmais sniegs un Latviju pārstaigā vētras, dzīve turpinās un LMSF šī gada aktivitātes vēl nevaram uzskatīt par nobeigtām. LMSF vēl jānokārto attiecības ar visiem, kuri nodrošināja šī pasākuma sekmīgu norisi. Tehniskos rezultātus var redzēt čempionāta mājas lapā. Leišu fani publicējuši arī skaistu bilžu slīdrādi.

Jāsaka uzreiz - čempionāts parādīja gan nepilnības mūsu darbā, gan parādīja, kā saka, kas ir kas, gan nospēlēja pozitīvu lomu Latvijas prestīžam starptautiskā mērogā. Kā svarīgu panākumu varu atzīmēt to, ka jauni potenciālie sponsori jau ir pamanījuši un novērtējuši mūsu kopīgo sniegumu, tai skaitā arī izlases sportistu panākumus un piedāvā vēl nebijušu nopietnu atbalstu 2011. gadā. Tas ļauj optimistiski raudzīties uz Latvijas izlases startiem 2011. gada sezonā gan ziemas pasaules čempionātā, gan visos vasaras makšķerēšanas sporta veidos. Tai skaitā uz Latvijas izlases komandu iespējām piedalīties Pasaules makšķerēšanas sporta spēlēs, kuras 28.08. - 04.09. 2011. risināsies Itālijā. Tajā nedēļā Itālijā notiks visu vasaras makšķerēšanas sporta veidu pasaules čempionāti, kuri pulcēs kopskaitā vismaz tūkstoti dalībnieku no visas pasaules. Makšķernieki tās dēvē par savām olimpiskajām spēlēm.

Uz šī fona atliek tikai nopietni gatavoties jaunajai sezonai. Pirmais solis ir 2011. gada LMSF pasākumu plāns, kurš jāsagatavo tuvāko triju nedēļu laikā. Gaidīšu priekšlikumus un idejas no visiem LMSF biedriem un arī citiem makšķerēšanas sporta entuziastiem. Informācijai - nupat LMSF ir pabeigusi kārtējo pārreģistrācijas procedūru un arī turpmākos gadus būs vadošā makšķerēšanas sporta organizācija Latvijā.

Kā jau nesen rakstīju, domāsim arī par Latvijas makšķernieku forumu, kurš iecerēts šī gada nogalē, lai pārrunātu un, varbūt, sāktu sakārtot visu, kas saistīts ar makšķerēšanu kā rekreācijas sfēru. Ceru, ka drīzumā varēšu publiskot arī kādas konstruktīvas idejas.

22. 10. 2010.


| Home |

Pirmās čempionāta dienas Ķīšezerā

Pasaules spiningošanas čempionāta pirmās divas oficiālo treniņu dienas pagāja spēcīga vēja un lietus pavadībā - mūsu viesi varēja pilnā mērā izbaudīt Baltijas laika apstākļus pilnā to daudzveidībā. Tā sagadījās, ka piektdien, kad bija ieplānota pasaules čempionāta sacensību pirmā kārta, vēja ātrums ieguva jau vētras spēku. Sacensību sākums vairākkārt tika atlikts, beidzot pirmā kārta tika pārcelta uz sestdienu, jo laiks bija tāds, ka pat jūras laivās kursējošie ūdeņu inspektori, kuri apsargāja copes rajonu Ķīšezerā, jutās neomulīgi, jo vēja ātrums brīžiem sasniedza 20 metrus sekundē.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

18. 10. 2010.


| Home |

Latvijas karpu speciālistu izlase Anglijā

Uzklikšķini!Nupat saņēmu pirmo ziņu no Anglijas, kur notiek CIPS pasaules čempionāts karpu makšķerēšanā. Pirmās dienas rezultātus šodien 8. oktobrī līdz 11:00 var redzēt attēlā. Mūsējie turas slavējami. Uģis Nuķis un Ārijs Ūdris uz šo brīdi bija noķēruši trīs karpas kopsvarā 14,25 kg un savā sektorā bija trešie. Fantastiski darbojas Dienvidāfrikas vīri, kuri blakus zonā jau bija noķēruši 12 karpas kopsvarā 63,5 kg. Lielākajai daļai dalībnieku citos sektoros lomu nebija.

Pēc otrās dienas 9.oktobrī Latvijas komanda bija 10. vietā, pie zivīm ticis tikai Ārija Ūdra duets, bet citi mūsējo pāri bija to čempionāta dalībnieku skaitā, kuri bija bez ieskaites zivīm. Pēdējā dienā mūsu komandas sniegumā nekas nemainījās, divi mūsu dueti tā arī palika bez ieskaites zivīm un gala rezultātā komanda ieņēma 15. vietu 19 komandu konkurencē. Pārliecinoši uzvarēja Dienvidāfrikas komanda. Par sacensību savdabību liecina tas, ka daudzi sportisti palika, kā saka, pa nullēm. Neveicās arī saimniekiem Anglijas komandai, kura palika 5. vietā. Ārija Ūdra duets 54 pāru konkurencē ar savām 4 karpām 28,75 kg kopsvarā palika 19. vietā. Interesanti, ka Ārija copes kaimiņos esošais Dienvidāfrikas duets noķēra 38 karpas kopsvarā 211 kg un izcīnīja pasaules čempiona nosaukumu.

08. 10. 2010.


| Home |

Spiningotāju pasaules čempionāts medijos

Uzklikšķini!Citāts no pirmās publikācijas par pasaules čempionāta tēmu.
Pasaules čempionātu vēsture, kad spiningoja izmantojot mākslīgās ēsmas un tikai no laivām, meklējama 2007. gadā. Līdz tam šādi čempionāti notika, spiningojot no krasta. Par sacensību mēnesi jau tā pirmsākumos tika izvēlēts oktobris. Tad notika arī divi iepriekšējie Pasaules čempionāti ( 2007. un 2009. gadā ) un tagad notiks arī šis.
Starptautiskajos noteikumos, pēc kuriem notiek šis Pasaules čempionāts ir dažas interesantas nianses, kas to atšķir no citiem spiningošanas čempionātiem. Pirmkārt, sacenšas divnieku ekipāžas. Tas nozīmē, ka laivā atrodas divi sportisti, kuri viens otram drīkst palīdzēt un to rezultāti tiek summēti.
Otrkārt – visas noķertās zivis tiek svērtas un mērītas turpat laivā un uzreiz atlaistas. Lai to varētu nodrošināt – katrā laivā, kopā ar diviem sportistiem, atrodas arī tiesnesis, kurš seko līdzi sacensību noteikumu ievērošanai, sver un mēra zivis. Sportists, pēc zivs nosvēršanas, ar savu parakstu apliecina, ka piekrīt tiesneša lēmumam. Pēc tam zivs tiek atlaista .

Ar visu publikāciju var iepazīties www.salmo.lv

05. 10. 2010.


| Home |

| Home |

LMSF valdē

Šodien notikušajā LMSF valdes sēdē valde nolēma, ka Latvijas izlasē startam šī gada pasaules čempionātos tiks pieteiktas komandas sekojošos sastāvos:
- pasaules čempionātam karpu makšķerēšanā Anglijā - Uģis Nuķis, Ārijs Ūdris, Māris Nuķis, Edvīns Slubovskis, Igors Jurgelevics un Kaspars Bogdans, rezervē Salvis Muzikants, komandas pārstāvis Linards Kaminskis;
- pasaules čempionātam melno asaru spiningošanā Portugalē - Harijs Raciborskis, Andis Miezis, Juris Fjodorovs, Igors Fiļipovs, Normunds Nordens un Egīls Dembergs, komandas pārstāvis Māris Olte;
- pasaules čempionātam spiningošanā no laivām Latvijā - Armands Romānovs, Ingus Goltiņš, Juris Fjodorovs, Aleksandrs Meirāns, rezervē Harijs Raciborskis (treneris) un Andis Miezis, komandas pārstāvis - Egons Simsons.

Valde iepazinās un akceptēja orgkomitejas darbu saistībā ar CIPS pasaules čempionātu, kurš oktobrī notiks Latvijā, un pilnvaroja LMSF prezidentu slēgt visus nepieciešamos līgumus.

Notika arī domu apmaiņa par Latvijas makšķernieku forumu, kurš novembra beigās iecerēts ar visu Latvijas ieinteresēto organizāciju pārstāvju un aktīvistu līdzdalību.

27. 09. 2010.


| Home |

Latvijas 2010.gada čempionāti noslēgušies

Par Latvijas spiningošanas čempionāta pēdējās kārtas uzvarētāju kļuva un visas lielākās šīs kārtas sponsora SIA Fishbon balvas, tāpat arī kārtējo ceļazīmi uz nedēļu ilgu copi Zviedrijā savā pārziņā ieguva "Pie Kuzmiča" komandas ekipāža Kaspars Kraulis un Vilnis Mednieks, kuri iemanījās Ķīšezerā nomedīt gan skaistas līdakas, gan zandartus un asarus. Otro un trešo vietu ieguva Armands Romanovs un Ingus Goltiņš (Robinson), attiecīgi, Igors Dubovskis un Normunds Vingris (Kamuss).
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Četru kārtu kopvērtējumā par Latvijas 2010. gada čempioniem spiningošanā kļuva "Robinson" komandas ekipāža Armands Romanovs un Ingus Goltiņš. Tikai 2 punktus atpalika un sudraba medaļas izcīnīja līdzšinējie līderi "Mistrall" ekipāža Vitālijs Karpenkovs un Guntis Riekstiņš, kuri, lai gan vienreiz šogad jau bija kļuvuši par kārtas uzvarētājiem tieši Ķīšezerā, pēdējā kārtā startēja stipri viduvēji un palika 11. vietā. Bronzas godalgas tika Igoram Budovskim un Normundam Vingrim.
Uzklikšķini!Komandu vērtējumā 1. vietu izcīnīja komanda "Agat team", otrā palika "Mistrall". Diemžēl, būs jāapbēdina "Daugavas radzes" komanda, kura jau paspēja nofotografēties kā 3. vietas ieguvēja komanda, un jāiepriecina liepājnieku un ventspilnieku sastādītā komanda "Pie Kuzmiča". Pēc protokolu atkārtotas pārbaudes izrādījās, ka abām komandām ir vienāda iegūto vietu punktu summa, taču nolikums paredz, ka šādā gadījumā izšķiroša ir visās kārtās iegūtajam lomam atbilstošā punktu summa, kura augstāku vietu un bronzas medaļas dod "Pie Kuzmiča" komandai.

Rezultātus var redzēt 4. kārtas un kopsavilkuma protokolā. Pēc čempionāta rezultātiem tiks veidota Latvijas spiningotāju izlases komanda startam 13-16.oktobrī notiekošajā pasaules čempionātā, kurš pēc līdzīgas formulas risināsies tepat Ķīšezerā. Vienlaicīgi tiks veidota arī komanda startam melno asaru spiningošanas pasaules čempionātam, kurš novembrī notiks Portugalē.

Uzklikšķini!Aigars A. atsūtīja nolikumu par Hondas komercmačiem, kuri Alūksnes ezerā ieplānoti 23.oktobrī. Nolikumu var atrast arī uz www.fishing.lv servera.

P.S. Ievietoju arī Latvijas 2010. gada pludiņmakšķerēšanas čempionāta gala protokolu.

Uzmanību! Ja kāds motorizētas laivas īpašnieks ir gatavs laikā no 13. līdz 16. oktobrim pret samaksu nodot laivu pasaules čempionāta dalībniekiem treniņiem vai sacensībām Ķīšezerā, lūdzu zvanīt 29517507 . Vēlama arī paša līdzdalība kā laivas vadītājam un tiesnesim.

26. 09. 2010.


| Home |

Spiningošanas divcīņa, Engures ezers

Engures ezera bāzē "Mazsaliņas" sestdien 18. septembrī risinājās Latvijas kārtējais čempionāts spiningošanas divcīņā. Neskatoties uz to, ka Engures ezerā šajā laikā parasti sola labus zivju lomus, dalībnieku skaits bija neierasti mazs. Daudzi spiningošanas speciālisti nepiedalījās, jo sestdienu ziedoja treniņam Ķīšezerā, kur pēc nedēļas risināsies spiningošanas čempionāta pēdējā, izšķirošā kārta, kurā noskaidrosies arī Latvijas izlases dalībnieki pasaules čempionāta sacensībās.
Sacensību saimnieki, kā parasti, bija mērsradznieki, kuri šobrīd darbojas Rojas novada ietvaros. Laika apstākļi bija nemierīgi - brāzmains DR vējš, brīžiem lietus gāzes. Neskatoties uz sarežģītajiem apstākļiem, pierādījās, ka vietu zināšanai ir svarīga nozīme - Engures speciālistu lomi bija veselu kārtu labāki, kā ierindas spiningotājiem. Daudzi spiningotāji, kuri nebija dalībnieki, no ezera nāca ārā bez zivīm, jo viņiem ķērās tikai mazās zemmēra līdakas. Līdzīgs rezultāts bija arī daļai čempionāta dalībnieku, kuri ierobežotajos laika ietvaros nespēja atrast un pievilināt nopietnas zivis.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Kārtējo panākumu, pierādot, ka viņš Enguri joprojām pārzin pietiekoši labi, guva Mērsraga I komandas dalībnieks, vairākkārtējais šādu sacensību uzvarētājs Romualds Ribuzuls, kuram bija lielākais loms - 8,94 kg līdakas un asari. Skaistais loms viņam nodrošināja arī uzvaru un zelta medaļu divcīņas kopvērtējumā. Sīvāko konkurenci viņam izrādīja Jānis Strazdiņš no komandas "Leno", kuram bija otrs lielākais loms - 7,87 kg. Taču Jānis S. šoreiz negaidīti neveiksmīgi meta mērķī un rezultātā viņam nācās samierināties ar sudraba medaļu. Trešajā vietā palika viņa komandas biedrs Ainārs Burmeistars. Komandu vērtējumā sīvā cīņā ar "Leno" komandu savas mājinieku priekšrocības izmantoja un uzvaru guva Mērsraga I komanda.
Spiningošanas divcīņas 2010. gada čempionāta rezultātu protokols.

19. 09. 2010.


| Home |

LR spiningošanas čempionāta dalībniekiem

Ceturtās, noslēdzošās LR čempionāta kārtas starta vieta 25. septembrī Ķīšezerā būs pie viesnīcas "Mežaparks" Ja kādam ir vēlme pirms sacensībām veikt treniņbraucienus, laivas var nolaist ūdenī tieši iepretī viesnīcai. Ja piebrauktuve slēgta, atslēgu jāmeklē pie viesnīcas administratora ar atsauci uz LMSF.
Sacensību dienas priekšvakarā tieši pretī viesnīcai ir iespēja uzstādīt telti un visu pārējo. Ja kādam ir interese pasūtīt nakšņošanu viesnīcā par speciālām cenām, jāsazinās ar mani.
Sacensību atbildīgais organizātors un, attiecīgi, šīs kārtas sponsors SIA Fishbon sola gan balvas, gan pusdienas.

Par sacensībām. Pārstāvju sapulce, tiesnešu reģistrācija un izloze piektdienas vakarā 20:00 viesnīcā. Tiesnešiem, kuri ieradīsies sestdienas rītā, viesnīcā jāpiesakās ne vēlāk kā līdz 6:00
Ja kāda ekipāža plāno nepiedalīties, tas jāpaziņo pa tel. 29517507 iespējami ātri, bet ne vēlāk kā līdz piektdienas vakaram.
Starts sestdien aptuveni plkst. 7:00, spiningošanas sākums aptuveni 10 min. pēc starta, spiningošanas beigas 13:00, atgriešanās līdz 13:30. Apbalvošana 14:00 Ja būs nelabvēlīgi laika apstākļi, laika grafiks var mainīties.

14. 09. 2010.


| Home |

Karpu čempionātā Viešura ezerā

Svētdien, 15. augustā Viešura ezerā noslēdzās Latvijas čempionāts karpu makšķerēšanā ar laivu izmantošanu. Piedalījās 24 komandas (katrā parasti darbojas 3 makšķernieki). Trijās sacensību dienās viņi izvilka (un atlaida atpakaļ) 353 karpas lielākas par 2,5 kg ar kopējo svaru 1207 kg. Latvijas čempiona titulus pārliecinoši ieguva komanda BB Cope, kurā startēja Uģis Nuķis, Ārijs Ūdris un Salvis Muzikants.
Uzklikšķini!Viņu triju dienu lomā pabija 66 karpas ar kopējo svaru 230,92 kg. Sudraba medaļas ieguva komanda Carppes, kuru loma kopsvars bija 118,15 kg, bronzu - komanda Vision LV2 ar 113,98 kg smagu kopējo lomu. Detalizētāku ieskatu var gūt čempionāta protokolā.
Labākajiem tagad priekšā pasaules čempionāts, kurš oktobra otrajā nedēļā risināsies Anglijā.

P.S. Sacensību laikā par fotogrāfijām rūpējas retais dalībnieks. No malas tās bildes uztaisīt nav vienkārši, jo zivis tiek atlaistas atpakaļ ezerā. Lai izgreznotu šo ziņu, ar mušiņu speciāli noķēru vienu 4,4 kg karpiņu un uztaisīju bildi.

17. 08. 2010.


| Home |

LMSF valdē

05.08.2010 notika kārtējā LMSF valdes sēde. Tajā pieņēma sacensību nolikumu Latvijas čempionātam spiningošanas divcīņā, kurš 18. septembrī risināsies Engures ezerā, un Latvijas čempionātam mušiņmakšķerēšanā, kurš 25. septembrī vienlaicīgi ar tradicionālo mušiņmakšķerēšanas festivālu notiks Siguldā. Tika arī izskatīts jautājums par 2010. gada jaunatnes čempionātu pludiņmakšķerēšanā, nolikums tiks precizēts.
Valde apstiprināja arī jauno sudrabkarūsas rekorda pieteikumu. Jaunais rekords - 2370 g smagā sudrabkarūsa turpmāk piederēs Genādijam Mališevam.
Par Latvijas spiningotāju izlases komandas treneri pasaules čempionātā spiningošanā valde apstiprināja Hariju Raciborski (Rapala). Izlases galīgais sastāvs tiks noteikts pēc Latvijas čempionāta pēdējās kārtas, kura notiks 25. septembrī.
LMSF valde noklausījās informāciju par pasaules čempionāta sagatavošanas gaitu un vienojās par tuvākajiem pasākumiem. Pasaules čempionātā spiningošanā, kurš Ķīšezerā notiks 13-18. oktobrī, savu dalību pieteikušas jau 12 valstu komandas.

07. 08. 2010.


| Home |

Lido karpu maratonā 2010

Svētdien Viešura ezerā beidzās tradicionālās karpu makšķerēšanas sacensības, kuras rīko Gunārs Ķirsons un Lido. Sacensības notiek pēc LMSF sacensību noteikumiem divās klasēs. Tā sauktajā sportistu klasē (ieskaita tikai karpas ar svaru virs 3kg), kurā startē klubu komandas, un viesu klasē (ieskaita karpas ar svaru virs 2 kg), kurā piedalās dažādas sastādītas komandas. Rezultātus var atrast viesu un sporta klases protokolā.

Laikā no 12. līdz 15. augustam turpat Viešura ezerā risināsies kārtējais Latvijas karpu makšķerēšanas čempionāts (ar laivu izmantošanu). Atbildīgie organizātori: Ā. Ūdris, tel. +371 29116736, (arijsudris@inbox.lv) un A. Baumanis, tel. +371 29499835

03. 08. 2010.


| Home |

Spiningotāji Ķīšezerā

Šodien Ķīšezerā risinājās Latvijas spiningošanas čempionāta 3. kārta. Lai gan sinoptiķi solīja, ka šī sestdiena būšot pati karstākā diena šajā gadā, iepriekšējā vakarā ezeram pārgāja pāri negaiss ar stipru lietu, un, iespējams, tāpēc rīta cēliens bija mierīgs un copei ļoti patīkams. Taču, acīmredzot, ieilgušais jūlija karstums ir savu paveicis - ūdens ezerā zied un ir ļoti silts, tādēļ zivju aktivitāte ir ļoti ierobežota. Attiecīgi, retais varēja lepoties ar kādu noķertu mēra līdaku vai zandartiņu. Par asaru copi gan neviens nesūdzējās, tie esot ķērušies, kā saka, uz nebēdu. Kārtas uzvarētāju godā nokļuva ekipāžas, kuras atrada gan skaistus 30 - 35 cm asarus, gan iemanījās noķert kādu līdaku vai zandartu.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Kārtas rezultātus var redzēt protokolu lapā.
Pēc trim kārtām ar 14 punktiem par izteiktiem līderiem ir kļuvusi Mistrall ekipāža, kurā darbojas Guntis Riekstiņš un Vitālijs Karpenkovs. Viņu pozicijas reāli var apdraudēt tikai koknesieši Team Agat ekipāžas, kuras vada Juris Fjodorovs (21 punkts) un Igors Fiļipovs (23 punkti), Robinson laiva ar Armandu Romanovu un Ingu Goltiņu (21 punkts), Kamuss -Rīteri laiva ar Igoru Dubovski un Normundu Vingri (23 punkti) un netālu ar 28 punktiem esošā liepājnieka Sanda Dzenīša ekipāža. Viss izšķirsies pēdējā 4. kārtā, kura 25. septembrī notiks Ķīšezerā. Pēc šīs kārtas noskaidrosies arī Latvijas komandas sastāvs dalībai pasaules čempionātā, kurš 13.- 16. oktobrī risināsies Ķīšezerā.

24. 07. 2010.


| Home |

Latvijas spiningošanas čempionāta 3. kārta

Sacensību bāze atrodas Jaunciema gatvē 51, vietu var redzēt arī kartē, šī adrese atrodas Ķīšezera ziemeļu krastā, vietā, kura piekļaujas Pils kaktam. Kartē tajā vietā ir iezīmēta pirts. Var izmantot arī manas Googles kartes. Jāieiet My maps, pēc tam jāizvēlās karte Lake Kishezers. Tajā var atrast marķieri ar uzrakstu "Igora N. māja".


Dalībnieku reģistrācija un pārstāvju sanāksme notiks 23. jūlija vakarā plkst 22:00 Orientējošs laika plāns ir sekojošs. Tiesnešu pulcēšanās, instruktāža un izvietošana laivās (neaizmirst rakstāmrīkus! ) 24.jūlijā 03:00, starts 4:15, copes sākums 4:30, copes beigas 11:30, atgriešanās līdz 12:30, noslēgums 13:00
Organizātoriem atbilstoši nolikumam ir tiesības nedaudz mainīt laika grafiku. Izmaiņas būs redzamas internetā, tādēļ ieteicams visiem divas dienas pirms sacensībām to atkārtoti pārbaudīt.

Čempionāta 3. kārtas atbildīgais organizātors un, attiecīgi, šīs kārtas sponsors ir SIA Normark Latvija.
Pieteikties dalībai ( jauni dalībnieki) var līdz 21.jūlijam pie galv. tiesneša J. Stikuta mob. tel. 29517507.

Nokļūt sacensību bāzē vislabāk var no Juglas puses, braucot pa Jaunciema gatvi aptuveni 3km līdz autobusu pieturai “Klipiņas” (tā ir ceturtā pēc skaita no Tallinas šosejas). Pie pieturas uzreiz pa kreisi pa asfaltētu celiņu, kad tas beidzas, tikai taisni, pa vidējo šauru zemes celiņu, neiebraucot mājās, kas atrodas abās pusēs celiņam, līdz laivu piestātnei pašā ezera malā. Jāseko norādēm.
Saimnieks – Igors Nikandrovs. Tie, kuri vēlās tuvāk iepazīties ar sacensību vietu vai rezervēt sev laivas, var zvanīt Igoram pa mob. tel. 29275283 Spiningošanas rajons - Ķīšezers, brīvi izvēlēts un nav ierobežots.

Jāņem vērā, ka bāze atrodas uz privātas zemes, tajā ir ierobežotas iespējas auto novietošanai. Pie tam auto stāvvietas lielums būtiski ir atkarīgs no ūdens līmeņa ezerā, tādēļ jebkurā gadījumā auto novietošana jāsaskaņo ar bāzes saimnieka pārstāvjiem.

Tiem, kas plāno ierasties piektdienas vakarā, būtu jāatcerās, ka piektdienas pēcpusdienā Rīga ir pārblīvēta ar automašīnām. Ja kāds plāno ierasties tieši pirms 3:00, jāņem vērā, ka var veidoties gara rinda piebraukšanai pie ezera.

Lūdzam atcerēties norādījumus par glābšanas vestēm, nodrošināt, lai laivām būtu redzami reģistrācijas numuri.

14. 07. 2010.


| Home |

LČ 2. kārta

sestdien un svētdien Lucavsalā notika LČ pludiņmakšķerēšanā 2. kārta, jau iepriekš tika noteikts, ka šajā kārtā drīkst makšķerēt tikai ar vagler tipa pludiņiem, piektdienas treniņa laikā, kad atklājās, ka vairākās zonās pie krasta nārsto auslejas, ienāca priekšlikums auslejas lomos neskaitīt, jo dažviet auslejas varēja smelt pat ar uztveramo tīkliņu, es izrunājos ar visām komandām un sacensību atklāšanā šādu lēmumu arī pieņēmām.
Visumā cope bija ļoti švaka, bet interesanta, lomos bija mazi brekšeļi, pliči, raudas un asari, arī pa kādam ķīsim protams, pirmajā dienā vadībā izrāvās sacensību organizatori LSMK, otrajā dienā SALMO atspēlējās uzvarot trijās zonās un rezultātā uzvarēja šajā kārtā un nostiprinājās čempionāta vadībā kopvērtējumā.
Individuāli uzvarēja, pietam abas dienas uzvarot savos sektoros, Toms Kļaviņš, viens no jaunās paaudzes sportistiem, kurš ļoti labi ir apguvis šāda veida copi, tālāk ar 3 punktiem , bet ar dažādu koploma svaru nāk Guntis Kārkliņš, Ivans Daņilovs un Normunds Grabovskis.
Viens ir skaidrs, šāda veida tālmešanas sacensības ir vajadzīgas, arī turpmāk viena no LČ kārtām notiks uz līdzīgiem noteikumiem.
Sacensību organizācijā šoreiz ne viss bija pilnīgi gludi, bet ņemot vērā, ka šis ir jauns klubs un līdzīgas sacensības viņi organizē pirmo reizi, tās dažas kļūdas ir piedodamas.
Nākošā kārta notiks, kā paredzēts kalendārā, septembrī, tā notiks Vangažos, dīķī Saules zivs, par treniņu iespējām pirms sacensībām paziņošu, pēdējo LČ kārtu organizē klubs Maver sports.
Visus rezultātus var redzēt čempionāta kopprotokolā.

12. 07. 2010.


| Home |

LR karpu makšķerēšanas čempionāts (ar laivām)

Uzklikšķini!LR karpu makšķerēšanas čempionāts, kurā atļauta laivu izmantošana, notiks 2010. gada 12.-15. augustā Madonas rajona Viešura (Kaķīša) ezerā.
Ierašanās 12. augustā ne vēlāk ka līdz 7:30, sacensību sākums 12:00, sacensību norises ilgums 72 stundas.
Atbildīgie organizātori: Ā. Ūdris, tel. +371 29116736, (arijsudris@inbox.lv) un A. Baumanis, tel. +371 29499835
Ar Nolikumu var iepazīties internetā.

08. 07. 2010.


| Home |

Pasaules čempionātā pludiņmakšķerēšanā

Lai gan Latvijas komanda šogad nepiedalījās pasaules čempionātā pludiņmakšķerēšanā, kurš 26. -27. jūnijā notika Spānijā, tomēr katrs pasaules čempionāts ar kaut ko izceļas un rezultāti var būt ļoti interesanti. Par to katrs var pārliecināties, apskatot čempionāta protokolus, kuros var redzēt gan komandu, gan individuālos rezultātus.

Pateicoties Agra komentāram, varu ievietot arī saiti ar informatīvi bagātu minētā pasaules čempionāta neoficiālo mājas lapu.

01. 07. 2010.


| Home |

Jūnija jaunumi

Uzklikšķini!Šodien saņēmu kārtējo rekordzivs pieteikumu. Jelgavnieks Genādijs Mališevs šī gada 5. jūnijā, makšķerējot Slampes karpu dīķi ar fīderi un kā ēsmu izmantojot kartupeli, nomedījis 2,372 kg smagu sudrabkarūsu Carassius auratus, kas atbilst jaunam Latvijas rekordam. Iepriekšējais rekords bija 2,10 kg un turējās no 1998. gada.

Gatavošanās spiningošanas pasaules čempionātam, kurš 12.-17. oktobrim notiks Latvijā, uzņem tempu, laika ir palicis maz. Nedēļas sākumā visām valstīm nosūtīju ielūgumus, turpmāk visus materiālus, kuri skars ieplānoto pasaules čempionātu, varēs redzēt arī pasaules čempionāta mājas lapā.

19. 06. 2010.


| Home |

| Home |

Jaunas Latvijas rekordzivis

Uzklikšķini!LMSF valde savā 01. jūnija ārkārtas sēdē izskatīja iesūtītos rekordzivju pieteikumus, iepazinās ar zinātnieku atzinumiem un kā jaunus Latvijas rekordus apstiprināja sekojošus lomus:
- samu Silurus glanis ar svaru 84,700 kg, kuru 04.05.2010. Daugavā noķēra Māris Velde (iepriekšējā rekorda, 2008. gadā noķertā 76,1 kg smagā sama īpašnieks ir Jānis Kolpakovs) ;
- kā pirmrekordu akmeņpleksti Psetta maxima ar svaru 2380 g, kuru 13.05.2010. Baltijas jūrā noķēra Egils Dižgalvis ;
- līni Tinca tinca ar svaru 3200 g, kuru 17.05.2009. Alberta dīķos noķera Nadežda Kalnača ( atzīšana aizkavējās sakarā ar svara pārbaudēm).


Ar e-pastu ir saņemta arī ziņa par 3,4 kg smagu karūsu, kura noķerta Alberta dīķos, tomēr oficiāls pieteikums nav saņemts.

10. 06. 2010.


| Home |

Karpu makšķerēšanas čempionātā

Uzklikšķini!Svētdien noslēdzās trīs dienu sacensības Viešura (Kaķīša) ezerā, kuras tur notika Latvijas 2010. gada karpu makšķerēšanas čempionāta ietvaros. Sacensību rezultātus var redzēt protokolā. Kā redzams, sacensības bija ļoti intriģējošas, - ja pirmās vietas ieguvēji BB Copes komanda (Uģis Nuķis, Ārijs Ūdris, Salvis Muzikants) savāca pārliecinoši lielāko 146 kg smagu lomu, tad otrās vietas ieguvējus komandu Zelta karpa ar 98,96 kg un un trešas vietas ieguvējus komandu Magic Carp ar 97,42 kg šķir tikai 1,5 kilogrami. Kopējais noķerto zivju skaits 256 karpas ar kopējo svaru 902 kg ir iespaidīgs, arī lielākā 14,5 kg smagā karpa nav bieži sastopams loms.
Der zināt, ka Latvijā notiek karpu makšķerēšanas čempionāti pēc divu veidu noteikumiem. Notikušajā čempionātā noteikumi liedza sacensību laikā izmantot laivas. Augustā karpu makšķernieki mērosies ar savām spējām vēlreiz, šoreiz pēc atšķirīgiem noteikumiem, kuri neliedz laivu izmantošanu. Interesenti vēl var pieteikties pie Ārija Ūdra mob. tel. 29116736

07. 06. 2010.


| Home |

Pasaules foreļu čempionātā

Uzklikšķini!Šodien Horvātijā beidzās pasaules čempionāts foreļu spiningošanā. Komandu vērtējumā uzvarēja Slovākijas komanda, individuālajā vērtējumā par pasaules čempionu kļuva Krievijas pārstāvis Aleksejs Šaņins. Latvija šogad nedaudz pakāpās un ieguva nedaudz augstāku - 8. vietu. Komandu rezultātus var redzēt organizatoru mājas lapā. Turpat var atrast arī rezultātus individuālajā vērtējumā. Ievietoju vienu bildi, kuru aizguvu no Māra Oltes bloga. Detalizētāku informāciju, visticamāk, iegūsim, kad komanda atgriezīsies Latvijā.

30. 05. 2010.


| Home |

Bērnu svētki Lucavsalā

Uzklikšķini!Arī šogad jūnija pirmajā sestdienā ar Latvijas izlases sportistu līdzdalību Rīgā notiks SIA Salmo un Rīgas Domes organizētie tradicionālie bērnu makšķerēšanas svētki, tajos piedalīties aicināti visi interesenti.
Detalizētu informāciju var atrast pasākuma plakātā. Lai gan tajā nekas nav minēts par "materiālo stimulēšanu", taču, kā parasti, firma Salmo ar bērniem paredzētiem bezmaksas makšķerrīkiem neskopojas, - ir bijuši gadi, kad katrs jaunais makšķernieks no pasākuma atgriezās ar jaunu makšķeri.

25. 05. 2010.


| Home |

Forelisti dodas uz pasaules čempionātu

Uzklikšķini!Šovakar Latvijas forelistu delegācija, kuras sastāvā kā komandas dalībnieki ir iekļauti Kaspars Poišs, Māris Olte, Igors Fiļipovs, Jānis Masaļskis un Konstantīns Koļesņikovs, kā treneris - Egons Simsons un kā pārstāvis - Edgars Zveja, uzsāka ceļu uz kārtējo CIPS pasaules čempionātu foreļu spiningošanā. Sacensības šīs nedēļas nogalē risināsies Horvātijā pilsētiņas Knin apkaimē. Atgādināšu, ka 2009. gada pasaules čempionātā Latvija startēja ne visai veiksmīgi un 13 valstu konkurencē ieņēma 10. vietu. Cerēsim, ka šogad veiksme būs mūsu pusē.

24. 05. 2010.


| Home |

LR čempionāts spiningošanā, pirmā kārta

Vakar Liepājas ezera bāzē "Laivinieki" 33 laivu ekipāžas uzsāka cīņu par Latvijas čempiona nosaukumu spiningošanā.Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Pirmās kārtas rezultātus var redzēt protokolu lapā.
Līdzīgi kā 2009. gadā, arī šogad katras kārtas uzvarētāja ekipāža iegūst bezmaksas ceļazīmi uz Zviedriju, kur var nedēļu pavadīt SIA Cope Zviedrijā bāzē. Pirmie, kuri šogad izcīnīja šīs tiesības, ir mērsradznieki Uldis Zutis un Viktors Sibiļevs. Otrajā vietā palika Pasaules 2. komandas ekipāža Matīss Lērums un Uģis Circenis, trešajā -komandas Mistral ekipāža Gustavs Plūme un Igors Kisļickis. Abas šīs ekipāžas kā balvas saņēma un savas vizuļu kolekcijas papildināja ar nupat tirgū nonākušiem, ar japāņu brendu IZUMI ražotiem daudzdaļīgu vobleru komplektiem.

Neliela analīze
Vispirms par sausiem faktiem. Labākos rezultātus punktu izteiksmē sasniedza tie, kam laimējās noķert līdakas. Čempionāta līderiem - U. Zuša ekipāžai bija 8 līdakas, G.Plūmes ekipžai 9 līdakas, U. Circeņa ekpāžai - 6 līdakas. Lomos lielākās līdakas bija 105, 91 un 87 cm garas. Ar asariem lielāko punktu ražu ievāca A. Romanovska ekipāža, kura ar 9 asariem savāca aptuveni 10.600 punktus, vidējais izmērs 28 cm, viņiem vēl bija 9 asari 21 - 26 cm. Skaisti asari bija gandrīz visu koknesiešu ekipāžu lomos, - lielākais asaris 36 cm bija I.Fiļipova ekipāžas lomā, 35 cm asaris bija V. Mednieka vadītās liepājnieku ekipāžas kontā. Tajā pašā laikā A. Eglīša laiva ar 10 asariem savāca tikai 4364 punktus. Tas rāda, cik atšķirīgi lomos bija asaru izmēri. 90% no visiem lomiem tika noķerti laikā no 4:30 līdz 8:30, atsevišķas ekipāžas visus 100% no sava loma ieguva šajā laikā.
Tā kā katrā laivā atradās arī tiesnesis no konkurentu komandas, nav noslēpums arī, kā un uz ko ķēra labākās ekipāžas. Viennozīmīgi var teikt, ka panākumi tika gūti ar visdažādākajiem mānekļiem. Vienai laivai sekmīgi bija vobleri, citai gumijas zivtiņas un tvisteri, dažam arī vienkārši rotiņi. Nez kādēļ, reti kurš lielījās ar labiem lomiem uz džerkiem, kuri treniņu dienās it kā bija devuši labus rezultātus. Pārsvarā lielākās zivis tika noķertas uz mānekļiem, kuru izmēri bija relatīvi sīki. Tajā pašā laikā lielākie asari esot atsaukušies uz relatīvi lielākiem mānekļiem, nereti uz tiem pašiem, kuri tika izmantoti arī līdaku copei. Svarīgākais priekšnoteikums - savlaicīgi bija jāatrod vieta, kur uzturējās nopietnas zivis. Gadījās, ka laiva iemaldījās, kā saka, bērnu dārzā un zaudēja laiku, nepārtraukti velkot zemmēra līdaciņas. No dalībnieku izteikumiem var secināt, ka līdakas pārsvarā bija zālēs vai to tuvumā, tāpēc tie, kam arsenālā bija arī pretzāļu vizuļi, guva noteiktas priekšrocības.

23. 05. 2010.


| Home |

Izmaiņas sacensību kalendārā

Tā kā Ministru Kabinets ir noteicis, ka 19. jūnijs būs darbadiena, spiningošanas čempionāta 2. kārtas sacensības, kuras ieplānotas Daugavā pie Kokneses, tiek pārceltas uz 12. jūniju. Sacensību norises vieta paliek tā pati - viesu nams "Daugavas radzes".

Sakarā ar to, ka Latvijā 15. - 18. oktobrī Ķīšezerā ieplānots CIPS pasaules čempionāts spiningošanā, Latvijas čempionāta 4. kārtas sacensības, kurām būtu Ķīšezerā jānotiek 9. oktobrī, visticamāk, notiks 26. septembrī.

P.S. Latvijas čempionāta spiningošanā dalībnieku zināšanai. Lai uzlabotu pārnakšņošanas un laivu izvietošanas iespējas, šogad ir mainīta dalībnieku pulcēšanās un starta vieta. Tā būs Liepājas ezera dienvidu galā, laivu bāzē "Laivinieki". Dalībniekiem jārēķinās ar papildus izdevumiem - vienai laivai tie būs aptuveni 6 lati, ir iespēja rezervēt arī bāzes laivas. Ja nekļūdos, bāzē tās ir "Pella-mini", motoru tām nav. Laivas nav lielas, bet, kā saka, iztikt var. Karti var redzēt manā Googles karšu lapā.

Interesenti var iepazīties arī ar Kokneses zandarts 2010 nolikumu.

10. 05. 2010.


| Home |

Ielūgums mušiņmakšķerniekiem

Pasaulē aug interese par mušinmakšķernieku sacensībām, kurās dalībnieki izmanto inventāru, iespējami līdzīgu tam, kurš tiek lietots praktiskajā copē. Pie tam, nevis stadionos, kā tas ir kastingā, bet gan apstākļos, kas pietuvināti praktiskajai makšķerēšanai, proti, uz ūdens. Šādas pašu improvizētas sacensības dažādās disciplīnās rīko daudzi mušiņmakšķernieku klubi visā pasaulē. Norvēģijas kastinga federācija šogad pēc līdzīgiem noteikumiem organizē pirmo pasaules čempionātu. Arī LMSF ir saņēmusi ielūgumu līdzdalībai. Čempionāts notiks 13.-15. augustā Norvēģijā, Valdres reģionā, vietā, kura atrodas 180 km uz ziemeļiem no Oslo. Internetā var iepazīties ar sacensību noteikumiem, arī līdzdalības noteikumi ir visai demokrātiski, un mums atliek tikai sameklēt interesentus. Pieteikums ir jānosūta līdz 31. maijam.

08. 05. 2010.


| Home |

Atkal jauns rekordsams?

Uzklikšķini!Šodien atskanēja telefona zvans no Aizkraukles, - izrādās, vietējie spečuki no Daugavas izmānījuši samu, kurš pretendējot uz jaunu Latvijas rekordu. Sama svars esot 84 kilogrami. Autors solīja atsūtīt visus pierādījumus un notikuma aprakstu.

Nupat saņēmu CIPS oficiālu vēstuli, ar kuru LMSF tiek pilnvarota Latvijā organizēt CIPS 2010. gada pasaules čempionātu spiningošanā šī gada 15 - 16. oktobrī. Tas nozīmē, ka varam sākt rīkoties ar pilniem apgriezieniem.

Vakar saņēmu rekordsama fotoattēlus un "papīrus", kuros ir apliecinājums tam, ka autora aprakstītie loma rādītāji atbilst patiesībai. 84 kg 700 gramus smagais rekordsams ir noķerts 4. maija pēcpusdienā, Daugavā lejpus Aizkraukles HES, izmantojot parasto inerces spoli "Ņevskaja", monofīlo auklu 0,35 mm un nelielu zaļu gumijzivtiņu. Vēl tikai atliek precizēt dažas neskaidras detaļas.
Gribas ieteikt lomu autoriem uzmanīgāk izturēties pret saviem, tā teikt, oficiāliem mērījumiem. Lai gan rekordsama svars tiek uzdots ar pietiekoši augstu precizitāti, attēli liecina, ka sams tiek svērts bez pienācīgas rūpības. Atliek tikai minēt, cik sver slapjā virve, kura uz svariem ir kopā ar zivi, - varbūt pāris kg, varbūt pāris simtus gramu.

05. 05. 2010.


| Home |

Par 2010. gada spiningošanas čempionātu

Lai visiem interesentiem būtu priekšstats par komandām, kas gatavojas piedalīties Latvijas 2010. gada čempionātā spiningošanā, ievietoju dalībnieku sarakstu. Ja kāda komanda šajā sarakstā nepamatoti nav atrodama, to var labot. Tāpat, ja kāds grib pieteikt savu līdzdalību, viss vēl ir iespējams.

Pamazām stabilizējas arī čempionāta atbalstītāju sastāvs. Savu atbalstu trešajai kārtai Ķīšzerā ir apstiprinājusi Normark Latvija SIA. Ceturtajai kārtai Ķīšezerā atbalstītāja ir Fishbon SIA, kura Latvijā pārstāv Pure Fishing preču zīmes. Otrajā kārtā, kura notiks Daugavā, kā atbalstītāja ir pieteikusies "Daugavas radzes" SIA. Vēl notiek sarunas ar Shark SIA , kura pārstāv preču zīmi Izumi, un Prike Latvija SIA, kura pārstāv brendu Bushmills. Kā jau iepriekš informēju - visām kārtām atbalstītāja ir arī Cope Zviedrijā SIA, kura katras kārtas uzvarētājiem (ekipāžai) dāvā ceļojumu uz Zviedriju.

01. 05. 2010.


| Home |

Zviedrijas tēma

Uzklikšķini!Vakar LMSF un makšķerēšanas tūrisma firmu pārstāvji viesnīcā Maritim tikās ar Ziemeļzviedrijas pārstāvjiem, kuri aģitēja mūsu spiningotājus, lai latvieši vairāk izmantotu tās aktīvās atpūtas iespējas, kuras piedāvā Zviedrijas ziemeļu reģioni. Viens no Zviedrijā organizētiem pasākumiem, kurš varētu interesēt mūsu makšķerniekus un par kuru esmu rakstījis jau iepriekšējos gados, ir Laplandes copes festivāls, kurš šogad notiks 18.- 20. jūnijā Lyckselē. Vēl pirms nedaudziem gadiem Latvijas spiningotāji šajā festivālā bija izteikti līderi. Pēdējos gados mūsu līdzdalība apsīkusi un mūsu vietas ieņēmuši rumāņu un čehu speciālisti. Kā atzina zviedru pārstāvji, Latvijas spiningotāji , kuri pēdējos gados aizvien aktīvāk apciemo Zviedriju, ir parādījuši, ka līdaku spiningošana un iegūtie lomi var būt ievērības cienīgi. Ja agrāk Zviedrijā līdakas copei reti kurš pievērsa uzmanību, tad tagad atsevišķos reģionos jau sākas līdaku ķeršanas regulēšana - tiek noteikti minimālie un maksimālie garumi kā arī loma limits.

Pasākumā pārrunājām arī dažus Latvijas spiningošanas čempionāta jautājumus. Atbalstu guva gan jaunu čempionāta atbalstītāju iesaistīšana, gan ideja, ka gadījumā, ja CIPS kongress delēģēs Latvijai 2010. gada pasaules čempionāta sarīkošanu, lietderīgi divas pēdējās Latvijas čempionāta sacensību kārtas sarīkot Ķīšezerā. Kā galvenā problēma, kura pirmā būs jārisina, lai pienācīgā līmenī sarīkotu pasaules čempionātu, tika nosaukta laivu problēma - organizātoru rīcībā jābūt vismaz 30 trīsvietīgām motorlaivām.
Vienlaicīgi, zviedru pārstāvji izrādīja gatavību sadarboties ar mums un organizēt savas valsts izlases līdzdalību spiningošanas pasaules čempionātā (zviedri vēl ne reizi nav piedalījušies), tāpat solīja palīdzēt saistīties ar Somijas un Norvēģijas sportistu aprindām.

24. 04. 2010.


| Home |

Par jaunām biedrībām

Šajā nedēļā parādījās vairāki jautājumi saistībā ar jaundibināto Latvijas Makšķernieku savienību (tādu nosaukumu man nosauca arī Egons Simsons, viens no šīs biedrības dibinātājiem, otrs ir Edgars Zveja).
Ja pieņemam, ka biedrības nosaukums atspoguļo būtiskākās biedrības darba iezīmes, var secināt, ka biedrībā par biedriem varēs būt individuālie makšķernieki kā privātpersonas. No dibinātāju vārdiem gan izriet, ka biedrībā par biedriem varēs būt arī juridiskas personas. Cik noprotu, tā gatavojas iesaistīt tos, kuri nav mierā ar LMA darbību.

Savienība nav vienīgā jaunā biedrība, kas vēlas darboties makšķerēšanas lauciņā. Visa minētā fonā man relatīvi bieži nākas sastapties ar jautājumu - kurā biedrībā stāties.
Parasti vispirms sagaidu atbildi uz pretjautājumu, - kāpēc tevi vispār interesē iestāšanās kādā biedrībā. Visbiežāk, cilvēki cer, ka, būdami biedri, viņi varēs makšķerēt visūr un vienmēr. Citi grib iestāties kādā biedrībā, lai saņemtu makšķernieka karti... Vēl citi, lai cīnītos ar maluzvejniekiem. Uzreiz jāatzīmē, lai sasniegtu pieminētos mērķus, nevienā biedrībā nav jāstājas. Īsi sakot, tos var sasniegt arī vienkāršākā un racionālākā veidā.
Parasti biedrības dibinātāji mērķus un biedru tiesības formulē statūtos, lai tie, kurus interesē šie mērķi, var paši izvēlēties - stāties biedrībā vai palikt malā. Piemēram, Rīgas MMB cilvēki stājas tikai divu iemeslu pēc, - lai iegūtu tiesības izmantot RMMB laivu bāzi Babītes ezerā, un, lai varētu piedalīties kopīgos pasākumos, tai skaita biedrības izlases komandās, kuras startē kādās sacensībā. Tātad , lai izdarītu secinājumus un veiktu izvēli, vispirms detalizēti jāiepazīstas ar statūtiem.

Līdzīgi, juridiskām personām (der zināt - LMSF par biedriem var būt tikai juridiskas personas) ir dota iespēja izvēlēties attiecīgo, tā dēvēto, jumta organizāciju, kura darbojas tās interešu sfērā.
Ja interesē darbošanās dabas aizsardzības jomā, parasti meklē kādu dabas aizsardzības NVO, tādu Latvijā ir daudz. Ja kādu juridisku personu interesē līdzdalība makšķerēšanas sportā (MS), tad stājas LMSF. Mums kādreiz vaicā, kādēļ LMSF statūtos nav ierakstīta dabas aizsardzība. Atbilde, parasti ir vienkārša, statūtos nebūtu jāraksta visas pakārtotas lietas, kuras faktiski raksturo aktivitātes, kā tiek sasniegts galvenais mērķis. Tādas kā MS popularizācija vai tautas izglītošana visos ar MS saistītos jautājumos, tai skaitā ūdeņu un zivju resursu aizsardzības jautājumos, vai arī ilgtspējīga savu īpašumu apsaimniekošana. Pilnīgi skaidrs, ka mūsu interešu lokā ietilpst saudzīga attieksme pret mūsu, tā devētajiem, sporta laukumiem - ūdeņiem un zivju resursiem. Taču to apsaimniekošana nav LMSF kompetencē, šim nolūkam tiek dibinātas citas biedrības un klubi.

Jebkurā gadījumā izvēle, kurā biedrībā stāties, ir atkarīga tikai no paša izvēles. To, protams, iespaido arī dalības maksa, biedrības vēsture un tradīcijas, psiholoģiskā biedru saderība vienoto mērķu sasniegšanā un citas lietas.

P.S. Pēc ziņas publiskošanas saņēmu jaunās biedrības statūtus. Izrādās, jaunās biedrības nosaukums ir citāds - Latvijas makšķernieku apvienība (LMA). Par biedru apvienībā var kļūt gan privātpersonas, gan juridiskas personas. Mērķi ļoti plaši, tie uzskaitīti 7 punktos. Dibinātāji ir 2 personas, valdes priekšsēdētājs Egons Simsons un valdes loceklis Edgars Zveja.

09. 04. 2010.


| Home |

Tikšanās pirms sezonas

LMSF 23. aprīlī, pēcpusdienā, visticamāk 15:00, Rīgā (vieta un laiks tiks precizēts) rīko pasākumu, kurš veltīts jaunās sezonas sākumam. Saviesīgā atmosfērā varēsim apmainīties domām par jautājumiem, kuri sakrājušies šīs ziemas laikā, kā arī par dažiem jaunumiem, kuri spiningotājus sagaida šogad. Aicināti klubi un arī individuāli aktīvisti, kurus šī tēma interesē. Tāpat arī tie, kuri šogad grib doties copēt uz Skandināviju, - sakarā ar to, ka šogad ir atklāti tieši lētie lidojumi uz Umeo, pie mums viesosies šī reģiona pārstāvji, kuri pastāstīs par sadarbības iespējām makšķerēšanas tūrisma jomā. Tā kā dalībnieku skaits ir ierobežots, lūdzu pieteikties līdz 15. aprīlim pa tel. 29517507

P.S. Saiets notiks 23. aprīlī 15:00 viesnīcas Maritim Park Hotel konferenču zālē Berlīne.

08. 04. 2010.


| Home |

No LMSF valdes

Vakar LMSF valde pieņēma divus šī gada valsts čempionātu nolikumus - LR 2010. gada čempionātam pludiņmakšķerēšanā un LR 2010. gada čempionātam spiningošanā.
Nolikumos saglabāts viss labais, kas pārbaudīts jau iepriekšējos čempionātos. Lai cīnītos ar noteikumu pārkāpumiem spiningošanas čempionātā, no jauna ir ievesta norma, kura nosaka sodus - dzeltenās kartītes un dalībnieku diskvalifikāciju. Spiningošanas čempionātā sacensību vietu sadalījums tiks precizēts apmēram mēneša laikā, pēc tam, kad kļūs skaidrs, vai Latvija ir ieguvusi šī gada pasaules spiningošanas čempionāta organizatora tiesības.

25. 03. 2010.


| Home |

LMSF valdes sēde

24.03. 2010. plkst 12:00 SIA Salmo telpās Daugavgrīvas ielā 31a notiks kārtējā LMSF valdes sēde.
Ieplānoti sekojošie jautājumi:
- atskaite par līdzdalību zemledus makšķerēšanas pasaules čempionātā ASV,
- par Latvija 2010. gada čempionātiem spiningošanā un makšķerēšanā ar pludiņmakšķeri (noteikumi, laiks, vieta),
- par Latvijas izlases komandu līdzdalību 2010. gada pasaules čempionātos (finansu sadalījums, komandu komplektēšana)
Piedalīties aicināti arī LMSF biedri, kuriem ir interese par pieminētās dienas kārtības jautājumiem un to risināšanu. Pieteikties var pa tel. 29517507.

Šī gada 5. martā Zivju fonda padome savā sēdē pieņēma lēmumu par "Zivju fondam piešķirtās 2010.gada valsts budžeta dotācijas sadalījumu pa pasākumiem". Tuvākajās dienās tam jābūt publicētam "Latvijas Vēstnesī", tad tas iegūs juridisku spēku. Kā zināms, ZF līdzekļi ir vieni no tiem, kurus var izmantot ar makšķerēšanu un makšķerēšanas sportu saistītu projektu īstenošanai.

19. 03. 2010.


| Home |

LR čempionāts tuvojas noslēgumam

Uzklikšķini!20. februārī uz M. Baltezera ledus sākās izšķirošais LR zemledus makšķerēšanas čempionāta posms. Diena sākās ar puteni, kurš nepārtraukti pieņēmās spēkā, sacensību beigās vēja ātrums sasniedza 10 - 12 m/sek. Arī pārvietošanās apstākļi bija sen neredzēti grūti - ezera ledus pārklāts ar 50-60 cm biezu sniega kārtu, kuras apakšējā daļā sacensību rajonā bija 10 -15cm ūdens slānis. Sacensību sektoros bija burtiski jābrien līdz ceļiem pa sniegu, zem kura bija ūdens slānis. Izurbjot caurumus, tie atradās vietām tos pašus 10 -15 cm zem ūdens kārtas. Pie tam arī atmosfēras spiediens nepārtraukti kritās un valdīja 3. nelabvēlīgā laika prognoze.
Tas pilnā mērā atspoguļojās makšķernieku lomos, - lielākā daļa lomu bija 200 - 500 gramu robežās. Lielākos, tikai 942 gramus smagus lomus uzrādīja Rita Verza- Grabovska (Salmo) un Agris Rudzāns (Rapala).
Uzklikšķini!Šādos smagos apstākļos vislabāk jutās Salmo komanda, kura šajā kārtā uzvarēja 4 sektoros no pieciem, savāca 10 punktus un ar kopējo punktu skaitu 94 apsteidza Rapalas komandu, kurai pēc šīs kārtas ir 99,5 punkti. Pirms pēdējās kārtas, kura notiek svētdien, Rita ar 11 punktiem ir arī vislabākajā pozicijā individuālajā vērtējumā. Medaļu sadalē vēl kā reālākie pretendenti ir G. Kārkliņš un H. Raciborskis ar 13 punktiem, A. Eglītis ar 14 punktiem un P. Lideris, kuram ir 15 punkti.

Svētdien noslēdzās Latvijas zemledus makšķerēšanas čempionāta kārtējā posma otrās dienas sacensības, kurās noskaidrojās Latvijas šī gada čempionāta uzvarētāji. Individuālajā vērtējumā pirmajās trijās vietās ir Rita Verza-Grabovska, Guntis Kārkliņš un Harijs Raciborskis. Komandu vērtējumā Rapalas komanda šī posma otrajā kārtā atguva iepriekšējā dienā zaudētās pozicijas un kopvērtējumā izcīnīja čempiona nosaukumu komandu vērtējumā, nedaudz atpalika Salmo komanda, trešajā vietā Pasaule I.
P. S. Razultātus var redzēt čempionāta sacensību protokolā.

Uzklikšķini!Ar to šis čempionāts ir noslēdzies. Kā var redzēt no rezultātiem, pirmajā desmitniekā un tā tuvumā parādījušies arī daži jauni uzvārdi. Latvijas izlases komanda, kuras sastāvā ir iekļauti P. Lideris, R. Verza-Grabovska, G. Kārkliņš, H. Raciborskis, K. Krasovskis, M. Reķis un N. Grabovskis, tagad gatavosies līdzdalībai pasaules čempionātā ASV. Uz Amerikas kontinentu izlidojam 7. martā, atgriežamies 16. martā.

20. 02. 2010.


| Home |

Latvijas čempionātā

Latvijas zemledus makšķerēšanas čempionāta otrā posma sacensības šīs nedēļas nogalē divas dienas risinājās Dūņezerā. Nupat ir beigušās otrās dienas sacensības. Šajā posmā labākais individuālā vērtējumā bija Normunds Margevičs (Pasaule 1), kurš abās dienās savā sektorā bija labākais. Ar vienādu punktu skaitu, proti, 3 punktiem otrajā vietā palika Krišjānis Krasovskis (Pasaule 1) un, attiecīgi, trešajā - Pēteris Lideris (Salmo).
Komandu vērtējumā šajā posmā labākās bija Pasaule 1 ar 33 punktiem, Salmo ar 42 punktiem un Rapala ar 48 punktiem.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Detalizētus rezultātus var redzēt čempionāta sacensību protokolā.
Kā var redzēt no protokoliem, cīņa par vietām vadošajā grupā ir saasinājusies. Līderos individuālajā vērtējumā izvirzījušis trīs sportisti - Rita Verza-Grabovska(Salmo) , Harijs Raciborskis (Rapala) un Andis Vecvērdiņš (Pansija). Ar minimālu atstarpi seko vesela rinda sportistu - Normunds Margevičs, Ainārs Eglītis, Oskars Apsītis, Guntis Kārkliņš, Mareks Reķis. Jebkuram no viņiem ir labas pozicijas, lai izcīnītu šī gada čempiona nosaukumu. Komandu vērtējumā galvenā cīņa paredzama starp Rapala, Salmo, Pasaule 1 un B&B Cope. Viss izšķirsies pēc divām nedēļām uz M. Baltezera ledus.

07. 02. 2010.


| Home |

| Home |

Sākas jaunā sacensību sezona

Pirmais no Latvijas 2010.gada makškerēšānas sporta čempionātiem sākās vakar M. Baltezerā. Tur divas dienas risinās LMSF organizētā zemledus makšķerēšanas čempionāta pirmā posma divu dienu sacensības. Neskatoties uz lielo salu, dienā valda - 18° līdz - 22° C, uz starta ir izgājuši visi šobrīd spēcīgākie Latvijas zemledus makšķerēšanas speciālisti.
Pēc neoficiālām ziņām pirmajā dienā negaidīti pārliecinoši par līderi ar 12 punktiem ir kļuvusi Rapala komanda. Ar nelielu atstarpi seko pagājušā gada vicečempioni cēsnieku makšķernieku klubs B&B Cope, kuram ir 22 punkti, un 2009.gada čempionvienība Salmo ar 24 punktiem.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Otrā diena spēku samērus praktiski nemainīja. Rapala komanda ar 25,5 punktiem nostiprināja savas līdera pozicijas. Salmo ar 44 punktiem apsteidza B&B Cope sportistus, kuri savāca 47 punktus. Indivduālajā vērtējumā par 1.posma uzvarētāju un čempionāta līderi, uzvarot savā zonā abās dienās, ar 2 punktiem kļuva Salmo pārstāvis Guntis Kārkliņš. Otro vietu ar 3 punktiem ieņēma Rapalas pārstāvis Raimonds Kinerts, trešajā ar 3,5 punktiem palika Mēs zivīm pārstāvis Sergejs Sergejevs.
Neskatoties uz auksto laiku un neļabvēlīgo prognozi, lomi bija Mazajam Baltezeram ierastajā līmenī un kvalitātē. Labākajiem dalībniekiem 2-3 kg robežās, galvenokārt sīkās zivtiņas, pa retam kāds 200- līdz 400-gramīgs plicis. Sacensību dalībnieki visi kopā noķēra aptuveni 150 kg sīkzivju, kuras tika nogādātas Rīgas Zooloģiskajam dārzam.

Detalizētus rezultātus var redzēt čempionāta 1. posma sacensību protokolā.

24. 01. 2010.


| Home |

Par ziemas čempionātu

Braukšanas apstākļi Latvijas rajonos ir smagi un joprojām pasliktinās. Tajā paša laikā ledus apstākļi Rīgas apkārtnes ezeros ir stabilizējušies tiktāl, ka tajos ir iespējams organizēt makšķerēšanas sacensības. Saņemot atbalstu no bāzes saimnieka MK Pasaule, LMSF valde vakar pieņēma lēmumu Latvijas zemledus makšķerēšanas čempionāta pirmo kārtu, kura notiks 23. un 24. janvārī, rīkot Mazajā Baltezerā. Visticamāk, ka arī nākošas kārtas notiks Rīgas rajonā Dūņezerā un Baltezerā.

Pieteikties un konkrētāku informāciju var saņemt no Normunda Grabovska pa tel. 29224086.

21.01.2010. Aktualizētā informācija. Dalību pieteikušas 13 komandas - Salmo, BB Cope, Pasaule 1, Rapala, Pansija, Pasaule 2, LIARPS (Balvi), Asaris, Mēs Zivīm, Maver, Kalsnava, Dobele, Limbažu Ceļi. Komandās piedalās pilnīgi visi 2009. gada čempionāta labākie. Var droši teikt, ka vismaz 50 labākie Latvijas zemledus makšķerēšanas čempionāta dalībnieki izies uz starta arī šogad. Ceru, visi zin, - šī gada rezultāti, tāpat arī Latvijas izlases dalībnieku rādītāji pasaules čempionātā kalpos kā pamats, lai veidotu 2010. gada Latvijas izlasi.

08. 01. 2010.


 
top