jaunumi   contact
| Home |

Daba piespiež mainīt plānus ...

Tā kā ārā viens siltuma rekords nomainās ar citu, tad nekas neatliek kā ar skumjām paziņot, ka LČ zemledus makšķerēšanā 1. kārta tiek atcelta, pagaidām spēkā paliek 2. kārtas datumi, par sacensību vietu vai kārtējām izmaiņām ziņošu ne vēlāk kā līdz 15.01. . Tā kā kaut ko paredzēt ir grūti, tad jāpieļauj, ka šī gada LČ varētu notikt divās vai pat vienā kārtā, protams, vēl jau ir cerības, ka kādu mēnesi ledus tomēr būs, vismaz kaut kur Latvijā, tomēr jāparedz arī sliktākie varianti. Ja ledus tomēr būs, tad domāju, ka nevienam nebūs iebildumu, ja kāds LČ posms notiks marta sākumā, tagad galvenais, lai vispār uzsalst :)

28. 12. 2011.


| Home |

Apsveikumi

The FIPSed President, Ugo Claudio Matteoli, and the entire Directing Committee wish to express you the best greetings for a Merry Christmas and a successful New Year.

Le Président de la FIPSed, Ugo Claudio Matteoli, et l’ensemble du Comité Directeur de la FIPSed vous souhaitent les meilleurs vœux d’un Joyeux Noel et une Nouvelle Année de succès.

Le Président Ugo Claudio Matteoli
Merry Christmas and a Happy New Year!
Frohe Weihnachten und ein glückliches Neues Jahr!

Wish to you the ICSF Executive Board
Wünscht ICSF Vorstand

23. 12. 2011.


| Home |

LMSF gatavojas ziemas copes sezonai

21. decembrī LMSF valdes sēdē valde spriedīs par Latvijas izlases līdzdalību pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā, kurš 2012. gada febrāra sākumā risināsies Kazahijā. Par ziemas makšķerēšanu atbildīgais LMSF viceprezidents Normunds Grabovskis nupat informēja, ka braucienam uz PČ tiek piedāvāts sekojošs Latvijas delegācijas sastāvs.
1. Rita Verza-Grabovska
2. Pēteris Lideris
3. Guntis Kārkliņš
4. Laila Grīnberga
5. Raimonds Kinerts
6. Andis Vecvērdiņš
7. Normunds Grabovskis
8. Agris Rudzāns
9. Harijs Raciborskis.

Līdzdalībai čempionātā LMSF ir saņēmusi lielu atbalstu no firmas Salmo SIA, kura komandu apgādā ar formas tērpiem un aprīkojumu. Papildus LMSF ir noslēgusi ar VAS "Latvijas dzelzceļš" sadarbības līgumu, kas Latvijas delegācijai nodrošina lielāko daļu no līdzdalībai 2012. gada pasaules čempionātā Kazahijā nepieciešamā finansējuma.

Lai gan sala vēl joprojām nav un laika apstākļi nav labvēlīgi, tomēr visi mēs ceram, ka Latvijas 2012. gada čempionāts zemledus makšķerēšanā notiks ieplānotajos datumos. Interesenti var iepazīties ar Nolikumu.

Klubi, lai saņemtu atlaides čempionātu dalības maksā, savlaicīgi var sākt kārtot biedru naudas par 2012. gadu.

MK ir pieņēmis lēmumu par naudas balvām Latvijas sportistiem par augstiem sasniegumiem sportā 2011. gadā. Apbalvoto olimpisko un neolimpisko sporta veidu 126 pārstāvju vidū ir arī 17 LMSF pārstāvji, kas citu sporta veidu vidū būtu jāvērtē, kā ļoti labs sniegums.
Valdība augstu ir novērtējusi mūsu zemledus makšķerēšanas un karpu makšķerēšanas izlases komandu sniegumu un kā atzinību par šī gada pasaules čempionātos izcīnītajām godalgotajām vietām naudas LMSF dalībnieki balvās saņems aptuveni 6000 latus, augstāko novērtējumu ir guvusi pasaules 2011.gada vicečempione zemledus makšķerēšanā individuālajā vērtējumā Rita Verza-Grabovska.

P.S. Valde 21. decembra sēdē apstiprināja minēto Latvijas delegācijas sastāvu braucienam uz Kazahiju un arī 2012. gada sacensību kalendāru.

19. 12. 2011.


| Home |

LMSF jaunumi

Latvijā copē iestājies pārejas laiks, kad uz copi dodas tikai paši azartiskākie copmaņi, kuri līdz pat ūdeņu aizsalšanai mēģina tikt pie pēdējiem vaļējo ūdeņu lomiem. Pie tam viņu centieni diezgan bieži tiek atalgoti - regulāri ienāk ziņas par ievērības cienīgiem līdaku, zandartu un asaru lomiem. Relatīvi mierīgi viss norit sabiedriskajā dzīvē - sportisti ar nepacietību gaida ledu un cer, ka Latvijas ziemas čempionāta kalendāru mainīt nevajadzēs.

Savā paplašinātajā valdes sēde, kura pēc karpu speciālista Aināra Barona laipna ielūguma 25. novembrī saviesīgā atmosfērā notika Rīgā "Jameson bar" telpās, LMSF valde apstiprināja Konstantīna Kravčenko noķerto 11,8 kg smago zandartu, kā atbilstošu jaunam Latvijas rekordam.

Sākušies priekšdarbi Latvijas izlases braucienam februārī uz 2012. gada zemledus makšķerēšanas PČ Kazahstānā. Lai nodrošnātu Latvijas līdzdalību, gatavību sadarbībai ar LMSF ir izteikušas vairākas organizācijas, iespējams, tuvākajā laikā varēšu visus informēt par jauniem līgumiem.

Nupat ienāca arī īsa ziņa par CIPS izpildkomitejas gadskārtējo sēdi Romā.
Spiningotājiem ir daži jaunumi. Pasaules čempionātos lomu svēršanas vietā tiek plānota mērīšana, līdzīgi, kā to mēs darām savā čempionātā. Vēl notiks diskusijas par koeficientiem dažām zivju sugām. Tāpat līdz CIPS kongresam notiks domu apmaiņa par to, vai atļaut pielietot plašāku mānekļu klāstu, tai skaitā "čeburaškas" tipa svariņus. Ēģiptē ieplānotais PČ mainīts sakarā ar nemierīgo situāciju valstī. Vieta paliek atklāta, pirmais pretendents ir Igaunija, pieteikusies ir arī Ukraina.
2013. gada PČ zemledus makšķerēšanā notiks ASV ar noteikumu, ka organizātori novērsīs iepriekšējā čempionātā pielaistās nepilnības.

Par citiem jaunumiem informēšu nākamajā reizē. Ceru, ka sals sāks darīt savu darbu un šo ziņu tuvākajās dienās varēšu papildināt ar zemledus čempionāta nolikumu. Jau tagad varu paziņot, ka būtisku jaunumu nebūs.

06. 12. 2011.


| Home |

Mūsējie Zviedrijā

Jau otro gadu Latvijas spiningošanas čempionāta katras kārtas labākās laivas ekipāža kā balvu ieguva LMSF sponsora firmas Cope Zviedrijā davāto bezmaksas ceļazīmi, kas deva iespēju veselu nedēļu pavadīt Zviedrijā, makšķerējot Sundsvāles apkārtnes ūdenstilpēs.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Oktobra otrajā pusē tur pabija kārtējā labāko Latvijas spiningotāju grupa. Lai uzskatāmāk parādītu lomus ūdenstilpēs, kurās darbojas Cope Zviedrijā, ievietoju dažas bildītes, kuras saņēmu pēc mūsu spiningotāju ceļojuma. Kā atzīmēja mūsējie, lai arī Zviedrijā zivju daudzums mazinās, taču joprojām var gūt ievērības cienīgus 5-10 kg smagu līdaku lomus, bet asari ar svaru 1 -1,5 kg neesot retums. Taču leiputrijas, par kuru daudzi sapņo, vairs nav, - lai gūtu superlomus, jābūt noteiktai apstākļu sakritībai un nepieciešamas arī attiecīgas prasmes.

03. 11. 2011.


| Home |

Pirmā 2011.gada rekordzivs

Izrādās, ne tikai Burtniekā šobrīd ķeras milzu zandarti. Nupat pa telefonu saņēmu ziņu, ka rīdzinieks Konstantīns Kravčenko šodien ap 16:00 Daugavā, Aizkraukles pusē ar spiningu nomedījis jaunam Latvijas rekordam atbilstošu zandartu. Zandarta garums 102 cm, tā svars esot 11 kg 950 grami. Šobrīd zandarta rekords ir 11,750 kg, šis eksemplārs noķerts Burtniekā un no 2007.gada pieder Dz. Kazinovskim. Jaunā rekorda autors solīja tuvākās dienās atsūtīt oficiālu rekorda pieteikumu ar visiem parakstiem, bildēm un precīziem svēršanas rezultātiem. Zandarts tika noķerts ar džigu, uz spininga bija 0,14 mm pītā aukla, izvadīšana ilga tikai 10 minūtes.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!P.S. Oficiālais dokuments par svēršanu, kuru jau saņēmu, liecina, ka zandarta svars bija 11kg 800 g, kas arī atbilst jaunam zandarta rekordam. Visticamāk, tie pāris simts grami tika zaudēti, kamēr loma īpašnieks meklēja iespēju veikt oficiālu svēršanu. Tā kā tādu eksemplāru izdodas redzēt varbūt reizi mūžā, pacentos uztaisīt dažas bildītes.

03. 11. 2011.


| Home |

Latvijas čempionāts jūras makšķerēšanā

Uzklikšķini!Novembra pirmās nedēļas nogalē, 5. un 6.novembrī Jūrkalnes piekrastē notiks pirmais Latvijas čempionāts jūras makšķerēšanā. Galvenā mērķa zivs ir bute, kura šajā laikā turas krasta tuvumā un ir relatīvi viegli sasniedzama ar vienkāršiem makšķerrīkiem. Sacensības notiks tā sauktajā tautas klasē, proti, pēc maksimāli liberāliem sacensību noteikumiem, tādēļ katram makšķerniekam, tai skaitā arī iesācējiem būs iespēja pārbaudīt savas iemaņas un salīdzināt tās ar citiem.

Uzklikšķini! Tā kā karpu makšķerēšanas sezona praktiski būs beigusies, sagaidāms, ka šajā pasākumā piedalīsies arī Latvijas vadošie karpu speciālisti, lai pārbaudītu, cik lielā mērā jūras copē var izmantot karpu makšķerēšanā apgūtās iemaņas 100 līdz 150 metru tālos metienos. Iesācējiem noderīga var būt informācija par aprīkojuma sagatavošanu, kura atrodama bušu makšķerēšanai veltītajā "Makšķerēšanas noslēpumu" raidījumā.

Festivāla ietvaros dalībnieki varēs tuvāk iepazīties arī ar vietējo komersantu piedāvātajiem pakalpojumiem, kuri varētu interesēt makšķerēšanas entuziastus. Nolikumu un plašāku informāciju var atrast šī pasākuma sponsora Salmo SIA lapā.

12. 10. 2011.


| Home |

Klubu kausa izcīņa spiningošanā

Sestdien, 8.oktobrī Ķīšezerā spiningotāji sacentās savās pēdējās šīs sezonas oficiālajās sacensībās - Latvijas klubu kausu izcīņā. Kārtējo panākumu guva sezonas līderi Fishbon otrā komanda. Arī individuālajā vērtējumā kārtējo uzvaru ar augstu rezyultātu 36321 punktu izcīnīja šīs komandas duets Vitālijs Karpenkovs un Guntis Riekstiņš. Viņu lomā, kurā skaitīja tikai 20 nomedītās zivis, bija 9 līdakas 50 - 60 cm garumā un 11 asari 30 - 34 cm katrs. Otrajā vietā palika Agate team, šīs komandas duets Igors Fiļipovs un Kaspars Poišs izcīnīja otro vietu individuālajā vērtējumā ar 26693 punktiem. Trešo vietu izcīnīja Rapala, bet šīs komandas duets Andis Miezis un Harijs Raciborskis ar 23619 punktiem bija trešie individuālajā vērtējumā. Lielākā 91 cm garā (aptuveni 6 kg ) līdaka bija Armanda Romanova un Ingusa Goltiņa laivas kontā, lielākais 39 cm garais asaris uzķērās uz Kaspara Poiša mānekļa. Detalizētākus rezultātus var redzēt protokolā. Divas no šeit redzamajām bildēm atsūtīja Edgars G.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

09. 10. 2011.


| Home |

Klubu kausa izcīņa spiningošanā

Uzklikšķini!Nākamajā sestdienā Ķīšezerā notiks pirmā Latvijas klubu kausa izcīņa spiningošanā no laivām. Vienlaicīgi tās būs pēdējās šīs sezonas oficiālās LMSF sacensības spiningotājiem. Sacensību sponsors ir firma Fishbon SIA, kura Latvijas makšķerrīku tirgū pārstāv virkni pazīstamu firmas zīmju - ABU Garcia, Berkley, Mitchell, Shakespeare un citas. Nolikums ar nelielām izmaiņām ir līdzīgs Latvijas čempionāta nolikumam, pieteikties var pa e-pastu, adrese: jstETAfishing.lv, informāciju var iegūt arī pa mobīlo tel 29517507.

LMSF sacensību šī gada kalendārā vēl palikušas tikai sacensības jūras makšķerēšanā, kuras ieplānotas firmas Salmo SIA organizētā jūras makšķerēšanas festivāla ietvaros 5. un 6. novembrī Jūrkalnes piekrastē. Sacensību nolikums būs redzams nākošās nedēļas sākumā.

29. 09. 2011.


| Home |

Mušiņmakšķernieki pulcējas pie Amatas

Šodien pie Amatas pulcējās mušiņmakšķernieki, lai 11:00 sāktu sacensības 2011. gada Latvijas čempionātā mušiņmakšķerēšanā. Sacensību noslēgumā notiks arī festivāla pasākumi ar viesu un pašmāju sertificēto FFF instruktoru demonstrējumiem un apmācībām. Ievietoju pirmās bildītes no šī pasākuma.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Juris B. atsūtīja skaistas bildes, kurās var redzēt dažus festivāla momentus un arī jaunos Latvijas čempionāta medaļniekus.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Sacensībās piedalījās 59 dalībnieki, kopējais noķerto zivju skaits – 344 gb.
Pirmie 15 labākie rezultāti ir sekojošie:

1.v. – Valters Gobiņš – 28zv – 730,5 cm
2.v. – Andris Dolženko – 18zv – 455,5 cm
3.v. – Oskars Lubovs – 16zv – 411 cm
4.v. – Andrejs Gusenkovs – 16zv – 407 cm
5.v. – Andis Vecvērdiņš – 17zv – 391 cm
6.v. – Rolands Lipšāns – 15zv – 366 cm
7.v. – Jānis Masaļskis – 12zv – 330 cm
8.v. – Igors Dzilna – 12zv – 309 cm
9.v. – Otomārs Bērziņš – 14zv – 300 cm
10.v. – Igors Tolstiks – 11zv – 299 cm
11.v. – Andis Freivalds – 11zv – 297 cm
12.v. – Guntars Cimurs – 15zv – 286 cm
13.v. - Sergejs Markovs – 12zv – 284 cm
14.v. – Mārtiņš Plešs – 14zv – 280 cm
15.v. – Pēteris Pastars – 11zv – 277 cm
Lielākā alata – Emīls Vilciņš – 41 cm
Lielākā forele – Uģis Kadaks – 26cm


24. 09. 2011.


| Home |

Latvijas čempionātos

17. septembrī Mērsragā notika Latvijas čempionāts spiningošanas divcīņā. Vispirms visi dalībnieki pēc starta no makšķernieku bāzes "Bebri" spiningoja Engures ezerā, pēc tam krastā spēkojās mērķī mešanā Ārenberga mērķī.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Individuālajā vērtējumā pirmajā disciplīnā pēc 7 stundu darbošanās Engures ezerā labāko 7,18 kg smago lomu ( 5 līdakas un 7 asarus) uzrādīja vairākkārtīgais Latvijas čempions Jānis Strazdiņš. Viņam sekoja vietējie speciālisti no Mērsraga I komandas Uldis Zutis ar 4,23 kg un Oskars Apsītis ar 2,94 kg. Savukārt mērķī mešanā Ārenberga mērķī labākais rezultāts 88 punkti no iespējamiem 100 bija Egonam Simsonam no makšķernieku kluba "Pasaule". Divu disciplīnu kopvērtējumā kārtējo čempiona titulu izcīnīja Jānis Strazdiņš, 2. vietā palika mērsradznieks Ainārs Pumpurs, bet 3. vietā - Egons Simsons.
Komandu vērtējumā lielo komandu kausu izcīnīja Mērsraga I komanda, 2. vietā vietā MK Pasaule, trešajā - komanda "Predators".

Noslēguma posms Latvijas pludiņmakšķerēšanas čempionātā 17. un 18. septembrī risinājās Daugavā, Brīvostas rajonā. Pēdējā posmā labāko rezultātu sasniedza komanda MB Carp Colection, taču arī iepriekšējo kārtu līderkomanda Milo daudz neatpalika, un tas ļāva Milo uzvarēt Latvijas čempionāta 3 kārtu kopvērtējumā komandu vērtējumā. Tā ieguva arī visas medaļas individuālajā vērtējumā.
Trešajā kārtā labākais bija un arī Latvijas 2011. gada čempiona titulu izcīnīja Ivans Daņilovs, sudrabs kopvērtējumā Agrim Ziediņam, bronza Igoram Jastremskim. Visus rezultātus var redzēt protokolā.

17. 09. 2011.


| Home |

LMSF valdē

Trešdien, 14.septembrī LMSF valde savā kārtējā sēdē lēma par sezonas noslēguma pasākumiem. Formālu apstiprinājumu guva četru pēdējo sacensību nolikumi.
1. Sestdien, 17.septembrī Mērsragā risināsies spiningošanas divcīņas sacensības. Ievērojot niecīgo interesi, nav izslēgts, ka šīs būs pēdējās sacensības šajā, kā mēs saucam, tautas klases veidā.
2. Pēc nedēļas, 24. septembrī Amatā notiks mušiņmakšķerēšanas čempionāts. Arī šī čempionāta nolikums, ievērojot problēmas ar tiesnešu komplektēšanu, tuvināts tautas klases principiem ar liberālu sacensību tiesāšanu. Organizātors - Biedrība Vidzemes mušiņmakšķernieku klubs "Gauja" Nolikums

3. 8. oktobrī notiks sezonas pēdējās oficiālās sacensības spiningotājiem - Latvijas klubu kausa izcīņa. Sacensības notiks Ķīšezerā, starts no Mežaparka puses. Nolikums līdzīgs kā Latvijas čempionātā ar nelielām izmaiņām. Nolikums paredz vienas dienas sacensības 8 stundu garumā, bet ieskaitē tiks vērtētas nevis 10 , bet 20 lielākās zivis. Organizātors un sponsors Fishbon SIA. Nolikums
4. Jaunums! Pirmo reizi Latvijā notiks LR čempionāts jūras makšķerēšanā. Tas ieplānots divu dienu garumā, pareizāk, paredzēta viena pēcpusdienas, otra rīta cope 5. un 6. novembrī Jūrkalnes piekrastē. Startam var pieteikties 2 cilvēku komanda - duets. Sacensības dos iespēju novērtēt Latvijas gatavību startēt pasaules čempionātos jūras makšķerēšanas sporta veidos. Tās notiks jūras makšķerēšanas festivāla ietvaros, organizātors un sponsors Salmo SIA. Tuvākā laikā šajā lapā būs atrodama saite ar Nolikumu.

Lai izdarītu kopsavilkumu par 2011. gada startiem un apspriestu 2012. gada plānus, valde nolēma organizēt gada noslēguma tikšanos ar labākajiem sportistiem, klubu un sponsoru pārstāvjiem. Pasākums iecerēts 25. novembra pēcpusdienā, laiks un vieta vēl tiks precizēti.

16. 09. 2011.


| Home |

Pie ZM ministra

Šodien zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Zemkopības ministrijas atzinības rakstiem sveica CIPS 2011. gada pasaules spēļu dalībniekus Latvijas izlases komandas pārstāvjus, kas šogad karpu makšķerēšanas sacensībās ieguva 3. vietu un bronzas medaļas komandu vērtējumā.

Uzklikšķini!Pasaules čempionāts karpu makšķerēšanā, kurā piedalījās ap 130 makšķernieku no 22 dažādām valstīm, šogad risinājās pasaules makšķerēšanas sporta spēļu ietvaros laikā no 29. augusta līdz 1. septembrim Florencē (Itālija). Pasaules čempionu titulu komandu vērtējumā 1. vietu sacensībās ieguva Dienvidāfrikas Republikas komandas pārstāvji, 2. vietu – Anglijas komandas pārstāvji, savukārt godpilno 3. vietu un bronzas medaļas - Latvijas komandas pārstāvji. Turklāt Anglijas komanda, kurai kopvērtējumā bija vienāds punktu skaits kā Latvijai, apsteidza Latviju un ierindojās otrajā vietā tikai pateicoties pavisam nelielam kopējā loma pārsvaram – Latvijai lomā bija 165 kilogrami zivju, savukārt Anglijai 177 kilogrami.
Iegūtās bronzas medaļas ir augstākais Latvijas sportistu – karpu makšķernieku sasniegums pasaules prestīžākajās makšķerēšanas sporta sacensībās

15. 09. 2011.


| Home |

LR čempionāts spiningošanas divcīņā

Sacensības notiek 2011.g. 17.septembrī Talsu raj. Mērsragā, Engures ezerā. Organizētājs: LMSF un Mērsraga pagasta pašvaldība. Galvenais tiesnesis: Ivars Indruškevičs (Mērsrags)

Sacensību noteikumi ir identiski tiem, kurus var atrast 2009. gada nolikumā.
Komandā 4 dalībnieki, dalības maksa 20 ls no komandas. Pieteikšanās pa tel. 29517507 līdz 14. septembrim.

Uzklikšķini!Pārstāvju pulcēšanās un dalībnieku reģistrācija Engures ezera laivu bāzē "Bebri" (Engures ezera Mērsraga galā) 16.09. 2011. līdz plkst 19:00. Laivu izloze notiks 16.septembra vakarā plkst 20:00. Visu dalībnieku ierašanās bāzē ne vēlāk kā 17.septembrī plkst 5:00.
Praktiskās spiningošanas sacensību starts 06:00, finišs - 13:00, sacensības mērķī mešanā - sākot no 12:00 bāzē.
Atļauts lietot elektromotorus. Laivu skaits ir ierobežots, priekšroka tiem, kas agrāk pieteiksies. Iepriekš piesakot, būs atļautas arī personīgās laivas.

05. 09. 2011.


| Home |

Mūsējie pasaules makšķerēšanas sporta spēlēs

Šajā nedēļā Pasaules makšķerēšanas spēlēs Itālijā beidzas oficiālie treniņi un sākas oficiālās pasaules čempionātu sacensības. Spēļu atklāšanas cermonija notika Florencē, videoklipu var redzēt oficiālajā spēļu mājas lapā.

Par pirmajiem rezultātiem protokola kopijas atsūtīja Latvijas delegācijas vadītājs karpu copes čempionātā Ārijs Ūdris. Pēc svēršanas pirmās dienas vakarpusē, Latvijas komanda 22 komandu konkurencē ieņem augsto 6. vietu. Vislabāk veicas pāriem Aleksejs Gorbunovs - Igors Jurgelēvics un Uģis Nuķis - Edvīns Slubovskis, kuri savās zonās ar noķertajām 5,72 kg un, attiecīgi, 2,250 kg karpām atrodas 5. vietā. Duets Kaspars Bogdans - Aivars Rudzinskis bija bez ieskaites zivs.
Protokoli liecina par izteiktu neviendabīgumu rezultātos, acīmredzot, arī copes vietās. No 66 duetiem 31 duets pirmo dienu beidza bez zivīm. Izteikts piemērs ir Francijas komanda, kura šobrīd kopvērtējumā ir aiz Latvijas. Viens franču duets iemanījies noķert 23 zivis kopsvarā 63 kg un savā zonā pārliecinoši atrodas 1. vietā, tajā pašā laikā cits viņu duets ir bez zivīm.

31. augustā 17:20
Pēc 4-tās svēršanas šodien pirms pusdienlaika redzams, ka Latvijas komanda jau ieņem 5. vietu, U.Nuķa un A.Gorbunova dueti ar, attiecīgi, 4 un 2 zivīm savās zonās atrodas 6.vietā, arī A.Rudzinska duets ir ticis pie zivīm un pakāpies uz 13. vietu.
31. augustā 21:20
Pēc 6. svēršanas pēcpusdienā Latvija pārvietojusies uz 4.vietu. To sasniegt palīdzējušas U. Nuķa dueta noķertās 8 zivis, ar šo rezultātu viņi savā zonā jau ir ceturtie. A. Rudzinska duetam ir 3 zivis un zonā 11. vieta, A. Gorbunova duets savu lomu nav papildinājis un savā zonā zaudējuši vienu vietu un atrodas 7.vietā.
01.septembrī 17:40
Nupat beidzās karpu makšķerēšanas čempionāta 72 stundu maratons..
Uzklikšķini!Kā no Itālijas mani informēja delegācijas vadītājs Ārijs Ūdris, mūsējie savu rezultātu vēl vairāk uzlaboja, un pirmie aptuvenie aprēķini liecina, ka bronza Latvijas komandai ir garantēta. Nav izslēgts arī, ka sudrabs. Šobrīd notiek drudžaini aprēķini, pēc kāda brīža sekos rezultātu neoficiāla izziņošana un, ja nebūs protestu, pusstundu pēc izziņošanas tiks paziņoti oficiālie rezultāti. Turēsim īkšķi, lai pirmie aprēķini izrādītos pareizi.
Beidzot atradu ticamu informāciju, ka par pasaules čempionu vēlreiz kļuvusi DĀR komanda, kura sacensības beidza ar 11 punktiem. Latvijai ir vienāds punktu skaits 13 punkti ar Angliju, taču nedaudz mazāks izrādījās kopējais loma svars. Latvijai lomā bija 165 kg, Anglijai - 177 kg. Attiecīgi, Latvijai 3.vieta un 2011. gada pasaules čempionāta bronzas medaļas, pirmās šajā nosacīti sarežģītajā makšķerēšanas sporta veidā. Superpanākums 22 valstu izlases komandu konkurencē! Individuālajā vērtējumā Māris Nuķis un Edvīns Slubovskis ar 79,8 kg smagu lomu ieņēma 7. vietu, Aivars Rudzinskis un Kaspars Bogdans ar 65,39 kg - 10. vietu, Aleksejs Gorbunovs un Igors Jurgelēvics ar 19,94 kg - 18. vietu. Par pasaules čempioniem kļuva Horvātijas duets Gotslih Goran un Mokri Zeloko, kuru noķerto karpu kopīgais svars bija 247,53 kg.
Detalizētākus rezultātus var atrast čempionāta kopsavilkuma protokolā.

Pasaules čemionāts pirmajiem 31. augustā beidzās foreļu spiningotājiem.
Uzklikšķini!Latvija pēc pirmās dienas 16 komandu konkurencē atradās necilajā 12. vietā. Labākais no mūsējiem ar 6 punktiem bija Igors Dzilna. Igoram Fiļipovam un Sergejam Soldatovam katram bija 12 punkti, Kasparam Poišam - 15 punkti. Otrajā sacensību dienā komandas sniegums bija vēl vājāks. Laikā, kamēr labākā komanda Itālija noķēra 166 zivis, mūsējie spēja tikt tikai pie 41 zivs. Tas ļāva apsteigt tikai Kazahstānas komandu un dienas vērtējumā mūsējie palika priekšpēdējā 15. vietā. Atkal labākais bija Igors Dzilna, kurš savu punktu krājumu papildināja ar 9 punktiem. Māris Klauze nomainīja Kasparu Poišu un ieguva 13 punktus, Igors Fiļipovs un Sergejs Soldatovs palika 15. un, attiecīgi, 16. vietā.
Kopvērtējumā Latvijas forelistu izlases komanda ieņēma 12. vietu. Par pasaules 2011. gada čempionu komandu vērtējumā kļuva Itālijas komanda. 2. vieta Horvātijai, 3.vieta Slovākijai. Arī individuāli zeltu un sudrabu ieguva itāļi Arno Herrmann un Giacomo Muin, bet pie bronzas medaļas tika Krievijas pārstāvis, 2010. gada pasaules čempions Aleksejs Šaņins. Visu godalgoto vietu ieguvēju iegūto punktu skaits bija vienāds, medaļu likteni noteica noķerto zivju skaits, kurš abiem itāļiem bija lielāks.
No mūsu spiningotājiem labākais bija Igors Dzilna, kurš individuālajā vērtējumā 74 dalībnieku konkurencē ieguva 27. vietu.
Visus rezultātus var atrast čempionāta protokolos.

31.augustā sākās arī melno asaru spiningošanas čempionāts. Pirmās dienas rezultāti nevieš optimismu, vadībā negaidīti un pārliecinoši izvirzījusies Krievijas komanda, kura apsteidz favorītus itāļus (viena itāļu ekipāža tika diskvalificēta), bet mūsējie 11 komandu konkurencē ieņem priekšpēdējo vietu. Pie tam atpaliekot ar relatīvi lielu punktu starpību, kuru būtiski sadeldēt praktiski nav iespējams. Tā kā ieskaitē tiek vērtētas 5 zivis, pie tam visi dalībnieki izpildīja šo normu, ekipāžu iegūtās vietas ir atkarīgas tikai no noķerto zivju kopējā svara. Latvijas komandā pirmajā dienā labākā ekipāža bija Raivis Bergs un Raivo Berčs, kuru 5 asari svēra 4,29 kg, kas viņus ierindoja 13. vietā. Harija Raciborska un Anda Mieža dueta noķertās 5 zivis svēra 3,11 kg, kas ļāva viņiem ierindoties tikai 27. vietā. Egila Demberga un Normunda Nordena dueta noķertās 5, pareizāk, 4 zivis svēra tikai 2,210 kg (par pārkāpumu viņiem netika ieskaitīts sacensību lielākā asara svars - 2,10kg ). Vājāks rezultāts bija tikai diskvalificētajai mājinieku ekipāžai. Tāds pagrieziens mūsu komandu no 5. vietas atmeta tabulas beigās
1.septembrī 22:00
Oficiālo otrās kārtas rezultātu vēl nav, bet neoficiāli ir informācija, ka šodien mūsējie ieņēmuši nedaudz augstākas vietas un komanda kopvērtējumā pakāpusies uz 8. vietu. Vēlreiz labākā bija Raivja B. ekipāža, kura ieguva 13. vietu, 16. vieta Harija R. duetam, 28,5 punkti Egīla D. laivai. Komanda dienas vērtējumā bija 5.vietā. Kopvērtējumā tikai nedaudz priekšā joprojām ir melno asaru lielvalstu Venecuēlas un Svazilendas komandas. Vadībā joprojām Krievijas komanda. Rīt izšķirošā trešā kārta.
02.septembrī 22:00
Joprojām oficiālie trešās dienas un kopsavilkuma protokoli nav pieejami. Cirkulē informācija, ka zelta medaļas gan komandu, gan individuālajā vērtējumā izcīnījuši itāļi. Krievijai sudrabs, Meksikai bronza, Latvijai 8. vieta. Kopvērtējumu esot aizkavējis Krievijas komandas protests par nekorektu tiesnešu rīcību ar zivīm, kas noveda pie to bojā ejas. Protests esot noraidīts pierādījumu trūkuma dēļ. Par individuālo vērtējumu nekādas detalizētas informācijas vēl nav.
3.septembrī 8:00
Beidzot pasaules spēļu mājas lapā var redzēt oficiālo kopsavilkuma protokolu. No tā redzams, ka pēc trešās dienas visai veiksmīgā starta 33 ekipāžu konkurencē Raivja Berga ekipāža izcīnījusi augsto 8. vietu, Egīla D. ekipāža ir 26. vietā, Harija R. ekipāža - 27. vietā. Individuāli par pasaules čempioniem kļuva itāļi Battaglia Vincenzo un Mancini Franco, sudrabs krieviem Pitertsov Andrey un Zhivin Andrey, bronza arī itāļiem. Komandu vērtējumā, kā minēju, 1. Itālija, 2. Krievija, 3. Meksika. Latvija par 0,5 punkti atpaliek no Portugāles un atrodas 8. vietā. Interesanti, ka Itālijai izdevās apsteigt Krieviju tikai par 0,5 punktiem. Par to, kā tas tika izdarīts, runas vēl būs ilgi.
Detalizētāku informāciju var redzēt protokolos

31. augustā čmpionāta sacensības sākās arī spiningotājiem no laivām. Pirmās ziņas ir tikai par to, ka organizātori strādājuši ļoti zemā līmenī un radījuši neskaitāmas problēmas sportistiem. Spriežot pēc ziņām no protokola, stāvoklis ir sekojošs.
Latvijas komanda pēc pirmās dienas 11 komandu konkurencē ieņem pēdējo vietu, 2010. gada čempioni Ukrainas komanda ir turpat blakus 10. vietā. Vadībā ir Lietuva.
Jura Fjodorova ekipāžai lomā ir 2 zivis kopsvarā 0,830 kg un priekšpēdējā 21. vieta individuālajā vērtējumā, Vitālija Karpenkova ekipāžai 17. vieta, lomā 6 zivis kopsvarā 2,420 kg.
1.septembrī 19:30
Pasaules čempionāts beidzies arī spiningotājiem no laivām.
Uzklikšķini!Komandu vērtējumā par 2011. gada pasaules čempionu kļuvusi Ungārija, ar līdzīgu punktu summu, bet mazāku kopējo loma svaru sudraba medaļas Rumānijai. Bronzas godalgas ieguva Lietuvas komanda. Latvijas ekipāžas arī otrajā dienā nespēja būtiski uzlabot sniegumu un individuālajā vērtējumā ieņēma 15. un 17. vietu, attiecīgi, komanda palika priekšpēdējā vietā apsteidzot tikai Ēģipti, kura otrajā dienā palika vispār bez zivīm. Oficiālie rezultāti liecina, ka Latvijai ir jāsamierinās ar pēdējo vietu arī kopvērtējumā. Kā sapratu, mūsējie nespēja īsti pielāgoties lielās upes spēcīgajai straumei. Nedaudz labāk, bet ne tik labi, lai nokļūtu godalgoto skaitā, veicās arī Polijai un Ukrainai, kuras 2010. gadā bija medaļnieku skaitā.
Detalizētus rezultātus var atrast kopsavikuma protokolos.

Kā pēdējie 3.septembrī pasaules čempionāta sacensības uzsāk pludiņmakšķernieki.
03.septembrī
Oficiālu ziņu nav. Ir neoficiāla informācija, ka mūsējiem gājis ir ļoti vāji, komanda atrodoties kaut kur tabulas lejasgalā. Arī individuālā vērtējumā pirmajā desmitniekā mūsējo nav.
04.septembrī 22:00
Organizētāju mājas lapā parādījas oficiālais kopsavilkuma protokols. No tā var redzēt, ka mūsu komandas stāvoklis, kad komanda pēc pirmās dienas ieņēma pēdējo vietu, nav būtiski uzlabojies arī otrajā dienā. Tikai pateicoties Ivana Daņilova 2. vietai un Agra Ziediņa 8. vietai savās zonās, otrajā dienā Latvija pakāpusies komandu vērtējumā un burtiski aizmukusi no pēdējās, ierindojoties "godpilnajā" priekšpēdējā 35. vietā. Diemžēl. arī otrajā dienā savās zonās 18 dalībnieku konkurencē 17. vietā palika gan Rita V., gan Normunds G. un Pēteris L.. Rezultāti rāda, ka šajā pasaules čempionātā mūsu sportistu startā kaut kas aizgāja galīgi nepareizā virzienā, tik zemu mēs neesam bijuši nekad.

31. 08. 2011.


| Home |

Latvijas labākie makšķernieki dodas uz Pasaules spēlēm Itālijā

Šodien ceļu uz Pasaules makšķerēšanas sporta konfederācijas CIPS organizētajām 3. Pasaules makšķerēšanas sporta spēlēm Itālijā jeb, tā dēvēto, Makšķernieku Olimpiādi uzsāka pirmās Latvijas makšķernieku delegācijas. Latvija ir CIPS sastāvā un mūsu komandas kopskaitā ar 36 dalībniekiem piedalīsies 5 dažādos makšķerēšanas sporta veidos - karpu makšķerēšanā, pludiņmakšķerēšanā, spiningošanā no laivām, spiningošanā no krasta un melno asaru spiningošanā.

Uzklikšķini!Latvijas izlases komandu sastāvā, izņemot komandu mums mazpazīstamo melno asaru spiningošanā, ir visi labākie mūsu makšķerēšanas sporta pārstāvji. Tie ir makšķernieki, kuri LMSF organizētajos Latvijas čempionātos ir guvuši lielākos panākumus, - komandās ir gandrīz visi šī gada Latvijas čempioni un medaļnieki. Viņu skaitā var redzēt arī visus mūsu populāro makšķerēšanai veltīto televīzijas raidījumu galveno lomu spēlētājus.
Uzklikšķini!Tik plaša Latvijas pārstāvniecība vislielākajā pasaules makšķerēšanas sporta pasākumā bija iespējama, pateicoties AS „Latvijas valsts meži” kā arī lielāko Latvijas makšķerrīku tirdzniecības firmu SIA Salmo, SIA Normark Latvija, SIA Shark un citu makšķerēšanas sporta cienītāju atbalstam.

Bildi, kurā redzama mūsu melno asaru spiningotāju komanda, kā apliecinājumu tam, ka mūsējie sekmīgi sasnieguši Itāliju, atsūtīja Raivis Bergs. Pasaules spēles sāksies 28. augustā Florencē ar grandiozu atklāšanas cermoniju, kurā piedalīsies visi spēļu dalībnieki, un turpmākās dienas līdz 4. septembrim risināsies dažādos Itālijas reģionos. Spēļu ietvarā nedēļas laikā 6 Itālijas reģionu ūdenstilpēs vienlaicīgi rnotiksatsevišķi pasaules čempionāti 26 dažādos makšķerēšanas sporta veidos – mušiņmakšķerēšanā, jūras makšķerēšanā un makšķerēšanā saldūdeņos. Jāpiezīmē, parasti pasaules čempionāti notiek visas sezonas garumā, katrs no tiem dažādās valstīs un tikai pasaules spēļu gados tie notiek vienlaicīgi vienā valstī. Kopīgais spēļu dalībnieku skaits ir iespaidīgs - tas pārsniedz 3000, dalībnieku vidū ir labākie makšķerēšanas sporta speciālisti no 60 valstu makšķerēšanas sporta federācijām. No čempionātiem, kuros piedalās arī Latvijas komandas, vislielākā konkurence ir pludiņmakšķerēšanā, kurā sagaidāma 40 valstu komandu vismaz 200 sportistu līdzdalība.

Lai gan Latvijas makšķernieku panākumi visbiežāk ir saistīti ar ziemas makšķerēšanu, kur Latvija ir viena no līderu valstīm un vairākkārtēja pasaules čempione, arī vasaras disciplīnās mums ir bijuši nopietni panākumi. Piemēram, pašreiz ierindā esošais Normunds Grabovskis ir bijušais pasaules vicečempions pludiņmakšķerēšanā individuālajā vērtējumā, mūsu komandas ir bijušas bronzas medaļu ieguvējas arī citās disciplīnās. Kā pēdējo sasniegumu var atzīmēt Latvijas spiningotāju izcīnītās bronzas godalgas Rīgā notikušajā 2010.gada pasaules čempionātā spiningošanā no laivām. Lai gan makšķerēšanas sportā ļoti lielu lomu spēlē vietējo apstākļu pārzināšana un tas sarežģī mūsu komandu uzdevumus, tieši ar šīm disciplīnām saistās mūsu lielākās cerības ieņemt augstas vietas arī šī gada pasaules spēlēs.

Latviju pasaules spēlēs pārstāvēs sekojošie sportisti ( ieskaitot rezervistus).
1. Karpu makšķerēšanā - Aivars Rudzinskis, Kaspars Bogdans, Igors Jurgelevics, Aleksejs Gorbunovs, Edvīns Slubovskis, Uģis Nuķis, Māris Nuķis, Ārijs Ūdris
2. Pludiņmakšķerēšanā - Ivans Daņilovs, Agris Ziediņš, Pēteris Lideris, Rita Verza-Grabovska, Normunds Grabovskis
3. Melno asaru spiningošanā - Harijs Raciborskis, Andis Miezis, Normunds Nordens, Egīls Dembergs, Raivo Berčs, Raivis Bergs
4. Spiningošanā no krasta - Igors Fiļipovs, Kaspars Poišs, Māris Klauze, Sergejs Soldatovs, Igors Dzilna
5. Spiningošanā no laivām - Vitālijs Karpenkovs, Guntis Riekstiņš, Juris Fjodorovs, Aleksandrs Meirāns, Gustavs Plūme, Igors Kislickis

24. 08. 2011.


| Home |

LR čempionātā karpu makšķerēšanā

Ārijs Ūdris atsūtīja protokolu par iepriekšējā nedēļā notikušo LR čempionātu karpu makšķerēšanā, kurš risinājās Viešura ezerā. Sacensībās piedalījās 18 komandas, sacensību laikā, makšķerējot nepārtraukti 72 stundas, tās izvilka (un atlaida) 728 kg karpas. Svērtas un lomā ieskaitītas tika tikai karpas, kuru svars nebija mazāks par 2,5 kg.

Kārtējo reizi savu meistarību nodemonstrēja un ar samērā lielu pārsvaru uzvarēja komanda "BB Cope", kuras sastāvā startēja Latvijas izlases dalībnieki Uģis Nuķis, Salvis Muzikants un Ārijs Ūdris. Uzvarētāju lomā bija 30 karpas ar kopējo svaru 102,1 kg . Otrajā vietā ar 21 karpu un kopējo svaru 66,7 kg bija komanda "Milo", trešajā ar līdzīgu karpu skaitu, bet mazāku kopējo svaru 62,5 kg palika komanda "EM Carp".

18. 08. 2011.


| Home |

Spiningošanas čempionātā

Šodien Ķīšezerā noslēdzās Latvijas 2011.gada čempionāts spiningošanā no laivām.
Trešā posma sacensībās Ķīšezerā labākos rezultātus un firmas Normark Latvija dāvātās balvas ieguva Raivis Bergs - Jānis Rudzītis (Fishbon I, ieguva arī ceļazīmi uz "Cope Zviedrijā"), Juris Fjodorovs - Aleksandrs Meirāns (Izumi Fishing) un Vitālijs Karpenkovs - Guntis Riekstiņš (Fishbon II).
Latvijas čempionāta kopvertējumā pirmās divas vietas individuālajā vērtējumā ieguva Vitālija Karpenkova un Jura Fjodorova ekipāžas, trešo vietu ieguva Igors Fiļipovs un Kaspars Poišs ( Agat team). Komandu vērtējumā pirmajās vietās Fishbon II, Fishbon I un Pasaule komandas.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Detalizētākus rezultus var redzēt kopsavilkuma protokolā un arī 3. posma protokolā.

Laika apstākļi abās dienās, ja neskaita vieglu DA vēju, pie kura vietējie speciālisti (kas nepiedalījās sacensībās) prognozēja vāju copi, bija patīkami. Arī lomi bija labi - labākie pierādīja, ka šajā ezerā pietiekoši labus lomus var gūt pie jebkuriem apstākļiem. Pēc produktivitātes šis posms tuvojās ierasti efektīvākajam Liepājas ezera posmam.
Uzklikšķini!Ķīšezeram ierastie zandarti šoreiz ķērās retāk, pie tam vairums no tiem bija mazāki par atļautajiem 45 cm. Lielākais noķertais zandarts bija "tikai" 55 cm garš. Tas lielā mērā saskan ar zvejnieku novēroto zandartu izmēru samzināšanos arī jūrā. Tieši tāpēc galveno uzsvaru visi lika uz asaru copi. Ja vērtētu visus noķertos asarus, līdzīgi kā tas notiek pasaules čempionātos, var teikt, lomu svari būtu visai iespaidīgi. Pie tam dažas ekipāžas iemanījās atrast un izvilkt skaistus pat kilogramīgus asarus, piemēram, čempionu lomā ieskaitē bija tikai bija 37 - 43 cm gari asari. Asari ķērās daudzos ezera rajonos un 10 ieskaitē vērtejamās zivis bija gandrīz visās laivās.
Līdakas ezerā bija krietni retāk, palika iespaids, ka to aktivitāte bija krietni īslaicīgāka. Pārsvarā vareja atrast tikai mazas zemmēra līdaciņas. Tikai tie, kas īstajā laikā iemanījās būt, kā saka, pareizajā līdaku vietā, tika arī pie nopietnākām zivīm, kas bija noteicošais apstāklis, lai iegūtu augstu vietu kopvērtējumā. Taču arī šajos apstākļos labākās ekipāžas otrajā dienā iemanījās izvilkt 5 - 6 ieskaites līdakas, no kurām lielākās bija 3 - 4 kg smagas.

07. 08. 2011.


| Home |

Spiningošanas čempionāta 3. posma dalībniekiem

Komandām, kuras gatavojas piedalīties LR spiningošanas čempionāta pēdējā, trešajā posmā, kas 06. un 07. augustā notiks Rīgā, Ķīšezerā, jāpiesakās līdz 03.augustam. Tikai tām komandām, kuras pieteiksies līdz norādītajam datumam, organizātori nodrošinās līdzdalību sacensībās.

Čempionāta 3.posma ģenerālsponsors ir SIA Normark Latvija, papildus informāciju var iegūt arī ģenerālsponsora mājas lapā. Posma uzvarētājs vienlaicīgi saņem arī bezmaksas ceļazīmi uz makšķernieku bāzi "Cope Zviedrijā", kuras apmeklējums notiks 16.10. - 23.10.2011.

Pieteikšanās tiek reģistrēta kā vienmēr, - kad ir sakārtots jautājums par dalības maksu. Komandas, kuras jau nokārtojušas visas formalitātes, ja tās plāno piedalīties, var papildus pieteikumus nesūtīt. Ja komanda nepiedalīsies vai ir izmaiņas dalībnieku sastāvā, lūdzu par to savlaicīgi informēt galveno tiesnesi. Jāņem vērā, ka ezerā tiks pastiprināti kontrolēti kuģošanas noteikumi attiecībā uz laivu aprīkojumu. Ja ir nepieciešamas laivas, iesaku sazināties ar Egonu Simsonu.

Starts notiks no viesnīcas "Mežaparks" teritorijas A. Sakses ielā 19. Pulcēšanās sestdien līdz 12:00, detalizētāku un precīzāku informāciju var atrast nolikumā. Dalībnieki un tiesneši, kuriem nepieciešama viesnīca nakšņošanai, tā savlaicīgi jārezervē pa tel. 67557988. Viesnīcas maksa 7 Ls par gultu. Vietu skaits ierobežots.
Apmaksu par automašīnu stāvlaukumu "pie Jadvigas" sacensību dienās un laivu apsardzi naktī no sestdienas uz svētdienu nodrošina LMSF. Viesnīcai tuvējā teritorijā ir iespējams izvietot teltis, to izvietošana viesnīcas teritorijā jāsaskaņo ar administrāciju.

28. 07. 2011.


| Home |

Jūlija ziņas

Uzklikšķini!Jūlija mēnesī LMSF rīkotajās makšķernieku sacensībās Latvijā ir iestājies neliels pārtraukums. Pludiņmakšķerēšanas izlases sportisti šajā mēnesī piedalās sacensībās ārpus Latvijas - Lietuvā un Baltijas valstu mačos Sankt-Pēterburgā. Visas Latvijas izlases komandas pakāpeniski gatavojas startiem pasaules makšķerēšanas sporta spēlēs, kuras augusta beigās notiks Itālijā. Tuvākās vietējās sacensības ir Latvijas spiningošanas čempionāta pēdējais posms, kurš 6. un 7. augustā risināsies Ķīšezerā. Tajā tiks noskaidrots arī valsts izlases galīgais sastāvs. Nedēļu vēlāk Viešura ezerā notiks Latvijas čempionāts karpu makšķerēšanā. Organizētāji nupat atsūtīja nolikumu, kurš kopā ar pielikumu ir izvietots arī tīmeklī.

Ievietoju arī nolikumu SIA Lido tradicionālajam karpu makšķerēšanas maratonam, kurš Viešura ezerā notiks 6.- 8. augustā.

20.- 21. augustā Rēzeknes upē risināsies Latgales 2011. gada čempionāts pludiņmakšķerēšanā. Nolikums

12. 07. 2011.


| Home |

EČ 2011 makšķerēšanā Polijā

Visu, kas attiecas uz Eiropas 2011. gada čempionātu pludiņmakšķerēšanā, var atrast čempionāta mājas lapā, turpat var redzēt kopsavilkuma protokolus individuālajā vērtējumā un komandu vērtējumā. Pārsteidz "super" lomi un 2-3 gramīgās zivtiņas, kas tur pārsvarā tika ķertas. Mūsējo 22. vieta, izskatās, ir atbilstoša sniegumam. Varam priecāties tikai par to, ka Guntis K. pirmajā dienā savā sektorā bija 5. vietā, Normunds G. otrā dienā 4. vietā.

27. 06. 2011.


| Home |

LR spiningošanas čempionāta II posma rezultāti

Nedēļas nogalē Daugavā pie Kokneses notikušā Latvijas spiningošanas čempionāta II posma rezultātus var redzēt protokolā.Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Kopumā var redzēt, ka lomi Daugavā bija labāki kā iepriekšējos gados. Iespējams, par iemeslu tam bija tas, ka Daugavā līmenis HES remonta vajadzībām iepriekšējā nedēļā bija pazemināts par 4 - 5 metriem, varbūt pozitīvi tos iespaidoja skaistais copes laiks, varbūt dalībnieki vairāk uzmanības bija pievērsuši Daugavas izpētei iepriekšējā nedēļā. Tie, kas piedalījās treniņos, apgalvoja, ka asarus atrast ir grūtāk, bet līdaku un samu šogad esot krietni vairāk. Pietiekoši iespaidīgu 24 kg smagu sama eksemplāru var redzēt pievienotajā attēlā. Arī par izmēriem domas bija visdažādākās. Taču, kad sākās sacensības, izrādījās, ka lielā daļā no iepriekš atpazītajām vietām vai nu sestdienas pēcpusdienas cope izpalika, vai arī ķērās tikai sīkas, kā saka, bezmēra zivtiņas, un šo vietu zinātāji bija spiesti zaudēt laiku un meklēt jaunas vietas. Kā redzams no sacensību protokola, labāko lomos bija gan skaistas līdakas, gan zandarti, gan asari un pat viens sams. Kā stāstīja tiesneši, kas vēroja katras laivas copi, vairumā gadījumos efektīvākās esot bijušas džiggalvas ar visdažādākajiem mīkstgumijas mānekļiem, pie tam relatīvi sīkiem un katram dalībniekam savā iemīļotajā krāsā.

Uzklikšķini!Lielāko zivi -103 cm garu līdaku sacensībās nomedīja un firmas Gold Fish SIA davātās speciālbalvas - modernus spininga kātus savai ekipāžai nodrošināja Juris Nagainis no komandas "Mēs zivīm".
Tāpat kā iepriekšējā posmā individuālajā vērtējumā uzvarēja un galveno balvu ceļazīmi uz copi Zviedrijā ieguva "Fishbon II" ekipāža Vitālijs Karpenkovs un Guntis Riekstiņš. Pārējās balvas, kuras dāvāja "Gold Fish" SIA, ieguva mērsradznieki Viktors Sibiļevs un Uldis Zutis kā arī komandas "Agate team" ekipāža Igors Fiļipovs un
Kaspars Poišs. Komandu vērtējumā labākās bija Fishbon I, Mērsaraga I un Fishbon II. Visi labākie saņēma arī pastāvīgā šī čempionāta atbalstītāja "Prike Latvija" SIA speciālbalvas.

Stāvokli pēc diviem posmiem var redzēt kopsavilkuma protokolā.

19. 06. 2011.


| Home |

Noskaidroti 2011.gada veiksmīgākie karpu copes speciālisti

Nedēļas nogalē Vallē "Makšķernieku paradīzes" dīķī trīs diennaktis ilgā copes maratonā savas iemaņas salīdzināja vadošie Latvijas karpu makšķerēšanas speciālisti.
Sacensību tiesnesis Agris Rāgs atsūtīja protokolu un dažas bildes. Rezultāti īsumā ir sekojošie:
1. KERIO CARP – 183.27 kg, 33 zivis, komandā startēja Igors Jurgeļevičs, Kaspars Bogdanovs, Aleksejs Gorbunovs
2. FishBon JRC – 164.79 kg, 26 zivis , komandā startēja Edgars Kohs, Jurijs Olehno, Ināra Koha
3. BB COPE – 134.93 kg, 24 zivis, komandā startēja Uģis Nuķis, Ārijs Ūdris, Salvis Muzikants
4. JAMESON CARP CLUB – 131.43 kg, 24 zivis
5. MB Carp Collection – 122.16 kg, 19 zivis
6.COPES NAMS – 115.7 kg, 20 zivis
7. ALATA – 69.44 kg, 12 zivis
8. MAGIC CARP – 68.08 kg, 12 zivis
9. ĒSMA – 63.3 kg, 10 zivis
10. MILO – 32.21 kg, 5 zivis
11. BB COPE 2 – 15.95 kg, 3 zivis

Lielākā zivs - MB Carp Collection - 11.25 kg
Pavisam noķertas 188 zivis ar kopējo svaru - 1101.26 kg, vidējais zivs svars - 5.87 kg

13. 06. 2011.


| Home |

LR čempionāts pludiņmakšķerēšanā, 2. posms

LR čempionāta 2. posms tiek rīkots jaunā vietā Lielupē. Vietu ir notestējuši Salmo (NG), Carp colection (Žeņa, Jurijs, Gena) un LSMK (Vaņa, Igors u.c.) komandu pārstāvji un secinājuši, ka šeit var organizēt sacensības. Tātad, 2.posms notiek, kā plānots 10. - 12.jūnijā, treniņi komandām ir OBLIGĀTI, jo vieta ir jauna, upe liela un izlozētie sektori noteikti ir jāiebaro. Komandas treniņā var būt nepilnā sastāvā, bet jāiebaro visas zonas.
Sakarā ar vietas maiņu, nedaudz mainīts arī noteikumi, šajā posmā drīkst izmantot visu veidu makšķeres (štekeris, mačs, bolonēze, bezriņķu makšķeres), lomā tiek skaitītas visas zivis, IZŅEMOT auslejas un stagarus.
Kā atrast sacensību vietu, - braucot no Rīgas uz Jelgavu, pirms Jelgavas braucam pa Jelgavas apvadceļu Šauļu virzienā, pirms pašas Lielupes ir pagrieziens uz Iecavu ( no šosejas pa labi un tad apakšā zem tilta un atkal pa labi), aptuveni 8-9 km braucam taisni, līdz ieraugam balto zīmi GAROZA, priekšā redzams arī tilts, 40-50 m pirms baltās zīmes griežam pa labi un uzreiz atkal turamies pa labi, braucam pa lauku celiņu līdz pašai upei, aptuveni 1,5 km. Piebraucam pašā upes krastā, sacensību zonas būs no šīs vietas pa labi. Visūr ir ceļš blakus upei un piebraukt var pie visiem sektoriem.
Par dziļumiem un zivīm. Zem štekera vidējais dziļums ap 3,5 - 4,5 metri, visos sektoros ir 2 - 4 metru plata zāļu josla, gatavojieties tam, ka būs jāpļauj. Cik mērīju ar maču, tad šāds dziļums ar pavisam nelielām izmaiņām ir līdz pat pus upei. Straume, ja to izsaka pludiņa gramos, ir 3-8 grami, precīzāk, tāda tā bija uz testa brīdi. Nedēļas trīs atpakaļ vietējie tur ļoti labi vilka vimbas un brekšus, vietas pārbaudes reizēs lomos pamatā bija mazi breksēni, pliči, raudas, asari un līdakas, jo brekši nārstoja, vietējie ķer arī līņus.
Lūgums visām komandām, kuras nav nomaksājušas dalības maksas, to izdarīt savlaicīgi, jo šoreiz tas ir pavisam nopietni, pie sacensībām netiks pielaista neviena komanda, kura nebūs samaksājusi dalības naudu, to var izdarīt ar pārskaitījumu vai uz vietas skaidrā naudā. Ir sarunāts, ka ar traktoru tiks nopļauts tik, cik varēs. Tomēr jārēķinās, ka ir vasaras sākums un zāle aug ļoti strauji, tāpēc vēlreiz atgādinu, paņemiet līdz kaut ko griežamu. Sestdien tiks dota papildus pusstunda sagatavošanās laika, lai varat iekārtot sektoru, drīkstēs arī iebrist ūdenī.
Par viesu mājām tuvumā nav informācijas, bet teltīm vieta krastā ir. Ventas dubļu nebūs pat stipra lietus gadījumā.

02. 06. 2011.


| Home |

LR 2011.gada čempionātā spiningošanā no krasta

Trīs dienu garumā Ogres upē risinājās pirmais Latvijas čempionāts spiningošanā no krasta. Tā galvenais mērķis bija noskaidrot labākos Latvijas spiningotājus, kuri varētu veidot Latvijas izlasi pasaules čempionātam Itālijā. Vispirms ieliku bildes, kuras man atsūtīja Māris O., vēlāk būs protokols.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Čempionāta organizātori pieņēma lēmumu otro posmu, kurš bija paredzēts Ogrē pēc nedēļas, nerīkot, bet pirmo un vienīgo posmu rīkot trijās kārtās. Attiecīgi, otrais posms no LMSF sacensību kalendāra tiek izslēgts.
Par copes rezultātiem var spriest pēc protokolā redzamajiem punktiem.

30. 05. 2011.


| Home |

Alatu copes festivāls Ogrē

Biedrība „Mēs – zivīm” atsūtīja nolikumu pasākumam, kurš ar nosaukumu "Saprātīgas makšķerēšanas festivāls OGRES ALATA 2011"
4. un 5.jūnijā notiks Ogres novada Ogres upē. Nolikums

24. 05. 2011.


| Home |

| Home |

| Home |

| Home |

Spiningošanas čempionāta dalībniekiem

Atgādinājums.
Komandām, kuras gatavojas piedalīties LR spiningošanas čempionāta pirmajā posmā, kas 21. un 22. maijā ieplānots Liepājas ezerā, jāpiesakās līdz 01.maijam. Tikai tās komandas, kuras pieteiksies līdz norādītajam datumam, organizātori nodrošinās arī ar makšķerēšanas licencēm. Pārējiem par licencēm būs jārūpējas pašiem.

Pieteikšanās tiek reģistrēta kā vienmēr, - kad ir sakārtots jautājums par dalības maksu. Tas jāsakārto visiem un komandas iepriekšējais pieteikums elektroniskā formā ( bez uzvārdiem) jāiesūta visiem neatkarīgi no atlaidēm un mutiskām sarunām.

Dalībnieku saraksts. Stāvoklis uz 14.05.2011.
14. maijā aktualizētais saraksts liecina, ka pieteikušās ir 23 komanda, kopsummā startam gatavojas 41 ekipāža.
Karti, kurā var redzēt, kā var nokļūt sacensību vietā, var atrast manā Googles karšu lapā.

Koknesieši atsūtīja savu tradicionālo spiningošanas sacensību "Kokneses zandarts 2011" nolikumu. Sacensības notiks 4. jūnijā Daugavā pie Kokneses.

24. 04. 2011.


| Home |

Latgales 2011. gada atklātais čempionāts

8. maijā Rēzeknes novada Feimaņu pagasta Feimaņos, Feimaņu ezera peldvietā tiks dots starts Latgales 2011. gada atklātā spiningošanas čempionāta pirmajai kārtai.
Šā gada čempionāts paredzēts trīs kārtās, no kurām otrā notiks 3. jūlijā Riebiņu novada Rušonas pagasta Rušonas ezerā, bet noslēdzošais čempionāta posms norisināsies 16. oktobrī, un sacensību vieta tiks precizēta pēc otrā posma noslēguma.
Atklātajā čempionātā var piedalīties komandas no Latgales pašvaldībām, kā arī no citiem Latvijas novadiem. Čempionātā tiks noteikta labākā komanda un labākā laivu ekipāža. Komandas un ekipāžas, kas būs izcīnījušas pirmo, otro un trešo vietu čempionātā, tiks apbalvotas ar piemiņas veltēm un diplomiem.
Komandas sastāvā jābūt divām laivu ekipāžām ar diviem dalībniekiem katrā. Komandām un laivu ekipāžām piesakoties jāiemaksā dalības maksa - 6 lati no katra dalībnieka par katru kārtu. Komandas tiks reģistrētas pēc dalības maksas nomaksāšanas. Dalībnieku un ekipāžu skaits var būt neierobežots. Kā parasti, sacensības notiks, ievērojot Makšķerēšanas noteikumus Latvijas Republikas ūdenstilpēs. Spiningojot būs atļauts pielietot vienu spiningu, kurš aprīkots ar mākslīgu ēsmas imitāciju - vizuli. Pielietot dzīvas vai beigtas zivtiņas čempionātā aizliegts. Dalībniekiem ir jābūt makšķerēšanas kartei. Spiningošanas ilgums būs no sešām līdz astoņām stundām. Spiningošanai jānotiek no laivas – pa diviem dalībniekiem vienā laivā. Dalībniekiem jāstartē ar savām laivām, sacensībās atļauts lietot elektromotorus un benzīna motorus.
Čempionāta mērķis ir popularizēt makšķerēšanas sportu un noteikt labāko Latgales sportistu un komandu spiningošanā 2011.gadā.
Sacensību nolikums atrodams Preiļu novada domes mājas lapā www.preili.lv . Papildus informācija, zvanot Elgastam Dimantam – tālr. 26619939 vai Žannai Kufinai – tālr. 29919366.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

24. 04. 2011.


| Home |

Ielūgums

Izskatās, igauņi nav pazaudējuši savas tradīcijas kastingā un turpina rīkot pat starptautiskas sacensības. Nupat saņēmu Igaunijas kastinga federācijas viceprezidenta informāciju par kārtējām sacensībām. Varbūt arī Latvijā tas kādu varētu interesēt.

Dear Janis,
I got suggestions to contact you from Polish colleague in ICSF general Assembly in Vienna last weekend. I’m vice-chaiorman of Tallinna Kalaspordi Klubi and lead Estonian Casting Federation. As I understand, we have some common problems with popularity of castingsport but we try to have at least some fun by practising of casting. We will organise international distance competition in Tallinn on 28th of May for disciplines #2; #5; #6, #7 and flycasting distacńce for class No5. Second international competition will be held on July 30th for disciplines #1-#5 both individual and team competitions + some flycasting discipline. Our regular quests are finns but to second competition thee is a huge interest from rest of Scandinavia, Austria, Chech and Poland too. We will appreciate if you can find any interested caster from Latvia who wish to participate on alt least one of events described below.

Best regards,
Allan Lahi
+372 5597 0058


17. 04. 2011.


| Home |

Nolikuma projekts

Interesenti var iepazīties ar nolikumu LR 2011. gada čempionātam spiningošanā no krasta. Sacensības šajā makšķerēšanas sporta disciplīnā Latvijā notiks pirmo reizi, tajās tiks veikta arī Latvijas izlases kandidātu atlase 2011. gada Pasaules spēlēm Itālijā.
Atsevišķas detaļas vēl varam precizēt, ceru, ka ieinteresētie klubi izteiks savu viedokli un kopā ar autoriem nonāksim pie gala versijas.

Ievietoju arī LR 2011. gada pludiņmakšķerēšanas čempionāta nolikumu.

29. 03. 2011.


| Home |

LMSF konferencē

25.martā notika LMSF kārtējā konference, kurā notika arī jaunās valdes vēlēšanas un LMSF prezidenta vēlēšanas. Jaunā valde, kurai būs četrus gadus būs jāvada LMSF darbs, tika ievēlēta sekojošā sastāvā.

1. Agris Rudzāns (Rapala)
2. Ārijs Ūdris (BB Cope)
3. Harijs Raciborskis (Rapala)
4. Māris Bērziņš (Vidzemes MMK "Gauja")
5. Normunds Grabovskis (Salmo)
6. Raimonds Vaišļa (Salmo)
7. Jānis Stikuts (RMMB)
8. Jānis Zomerfelds (Salmo)
9. Jevģēnijs Grigorjevs (MC Carp Collection)

LMSF konference kārtējo reizi par LMSF prezidentu ievēlēja Jāni Stikutu.

27. 03. 2011.


| Home |

LMSF valdes sēde

Šodien notika LMSF valdes sēde, var teikt, pēdējā šādā sastāvā, jo viens no LMSF gadskārtējās konferences jautājumiem ir jaunas valdes vēlēšanas.

Valdes sēde lēma par Latvijas čempionātu nolikumiem foreļu spiningošanā un pludiņmakšķerēšanā. Pēc nelielām redakcionālām izmaiņām tie tuvākajās dienās tiks publiskoti šajā resurspunktā.

Tāpat valde izskatīja Latvijas sporta makšķerēšanas kluba (LSMK) vēstuli ar sūdzību par izlases veidošanu pasaules 2011. gada čempionātam. Atbildes vēstulē valde nolēma atkārtoti LSMK informēt, ka izlases veidošanas principi paliek nemainīgi un tās galīgais sastāvs tiks noteikts pēc divām LR čempionāta kārtām. Ar norādi, ka izlasē var startēt tikai sportisti, kas ir Latvijas pavalstnieki un pārstāv LMSF biedrus.
Izmaksas, kuras saistās ar Latvijas komandu līdzdalību 2011. gada makšķerēšanas sporta Pasaules spēlēs, tiks precizētas pēc CIPS kongresa, kurš marta beigās notiks Romā.

Valde iepazinās ar LMSF 2010. gada bilanci, pieņēma zināšanai informāciju par LMSF 2011. gada I ceturkšņa aktivitātēm, finansu stāvokli un plānotajām izmaiņām valdes sastāvā. Tā kā federācija bija lūgusi balstiesīgos biedrus ieteikt valdes sastāvam savus aktīvākos pārstāvjus, ir saņemti priekšlikumi konferencē lemt par 5 jauniem valdes locekļiem.

23. 03. 2011.


| Home |

LR zemledus makšķerēšanas čempionāta rezultāti

Beidzot ievietoju xls failā visus rezultātus un varu izlikt apskatei LR čempionāta protokolus.
3. posma rezultāti komandu vērtējumā, nez kādēļ, nedaudz atškiras, no tiem, kas tika izziņoti sacensību vietā. Neizslēdzu, ka kaut kur bija iezagusies kļūda, ceru, ka kopīgajā protokolā tā novērsta. Vēl tikai prasās izvilkt visas vietas. Varbūt kāds piepalīdzēs? :-)
Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Bildēs redzami galvenie konkurenti cīņā par zelta medaļām. Pēdējā kārtā viņi cīnījās vienā zonā. Šoreiz veiksme uzsmaidīja Lailai, - pārspējot pēdējā sacensību dienā Raimondu, viņa izcīnīja arī Latvijas čempiones titulu. Raimonds kopvērtējumā līdzīgi kā Laila ieguva 12 punktus, taču viņam bija jāsamierinās ar sudrabu, - no 1. vietas viņu šķīra tikai iztrūkstošie pāris kg loma kopsvarā.
Individuālajā vērtējumā ranga tabula pēc šajā čempionātā iegūtajiem punktiem varētu izskatīties šādi:
Laila - 12, Raimonds - 12, Rita - 17, Valdis - 17, Guntis - 21 , Andis - 22, Ivo - 23, Kristīne - 24, Pēteris - 25, Harijs - 27, Normunds - 27, Artūrs - 29, Ainārs - 30.

20. 02. 2011.


| Home |

LMSF valdē

Šodien notika kārtējā LMSF valdes sēde. Tajā valde pieņēma lēmumus par sekojošiem jautājumiem.
1. Par LMSF kopsapulces sasaukšanu. Nolēma kopsapulci sasaukt 25. martā 14:00 Daugavgrīvas ielā 31, SIA Salmo zālē. Kopsapulcē balss tiesības ir tikai biedriem (pareizāk - biedru pārstāvjiem), kuri nomaksājuši biedra naudu par 2011. gadu. Pilntiesīgi biedri var arī izvirzīt savus pārstāvjus valdei, tos ieteicams izvirzīt savlaicīgi un rakstiski.

2. Par LR 2011. gada spiningošanas čempionāta nolikumu. Tika pieņemts pilnā apjomā, kā tas ir projektā, ar piebildi, ka nolikumā noteiktais būs pilnais sacensību laiks, proti no starta brīža līdz finišam krastā, un tas būs vismaz 6 stundas.
3. Par projektiem, ar kuriem LMSF piedalās lauku atbalsta dienesta izsludinātajā projektu iesniegšanas kārtā un pretendē uz Zivju Fonda līdzekļiem. Valde atbalstīja divus projektu iesniegumus - TV raidījums "Makšķerēšanas noslēpumi 2011", kuru gatavoja Normunds Grabovskis, un projektu, saistītu ar LMSF pārstāvja līdzdalību CIPS 2011. gada kongresā Itālijā, kuru gatavoja Jānis Stikuts.
4. Kā atbildīgos par Latvijas izlases komandu izveidi un gatavošanos Pasaules spēlēm, kuras 2011. gada augusta pēdējā nedēļā saksies Itālijā, valde noteica:
pludiņmakšķerēšanā - N. Grabovski (Salmo),
spiningošanā no krasta - E. Simsonu (MK Pasaule),
melno asaru spiningošanā - H. Raciborski (Normark ),
spiningošanā no laivām - J. Stikutu (RMMB),
karpu makšķerēšanā - Ā. Ūdri (BB Cope)
Uz līdzdalību var pretendēt tikai tie, kas ir LMSF sastāvā.
6. Noklausījās J. Stikuta informāciju par Latvijas komandas startu pasaules čempionātā Ukrainā, kur Latvija izcīnīja sudraba (R .Verza-Grabovska) un bronzas (komandu vērtējumā) medaļas.
7. Valde apmainījās domām par reitingiem un to nepieciešamību.
8. Valde noklausījās biedrības 'Vidzemes mušiņmakšķernieku klubs "Gauja"' valdes priekšsēdētāja Māra Bērziņa informāciju par kluba darbību un apmainījās ar domām par iespējām piedalīties pasaules čempionātā mušiņmakšķerēšanā.

16. 02. 2011.


| Home |

Par LR čempionātu spiningošanā no krasta

Planotajam LR čempionātam spiningošanā no krasta nolikumu gatavo MK "Pasaule", kurš uzņēmies šī čempionāta organizāciju. Egons Simsons atsūtīja dažas nolikuma tēzes, kuras pilnībā ievietoju apaspriešanai. Nolikums būtu jāpieņem LMSF valdes marta mēneša sēdē.

L.Č. notiks divās kārtās, pa divām tūrēm katrā. Pirmā kārta - 28, 29. Maijs Otrā kārta 4. , 5. Jūnijs. Čempionāts tiks rīkots Ogres upes baseinā licencētās makšķerēšanas raj. Pirms katras tūres satcīkšu norises vietās tiks ielaistas strautu foreles. Čempionāta dalības maksa 200 Ls no komandas. Komandas sastāvā ietilpst četri sportisti, kā arī katrai komandai jābūt līdzi četriem tiesnešiem. L.Č. notiks pēc 2011. gada pasaules čempionāta nolikuma modeļa. Sākot ar 10 martu ar detalizētu nolikumu varēsiet iepazīties Jāņa Stikuta mājas lapā. Kā arī sazinoties ar Māri Olti pa telefonu (29482824). L.Č. tituls tiks izcīnīts gan komandu, gan individuālajā vērtējumā. Pirmo četru vietu ieguvējiem tiks radīta iespēja pārstāvēt Latvijas izlasi Makšķernieku olimpiskajās spēlēs, kuras notiks 2012. gada septembrī Itālijā.
P.S. Acīmredzot, runa ir par Pasaules spēlēm makšķerēšanas sportā, kuras Itālijā notiks 2011. gada augusta pēdējā nedēļā.

16. 02. 2011.


| Home |

Informācija spiningotājiem

Lai varētu tuvākajā valdes sēdē pieņemt un izziņot 2011. gada LR spiningošanas čempionāta nolikumu LMSF valdes loceklis Harijs Raciborskis ir sagatavojis tā projektu, kurš šobrīd ir pieejams tīmeklī.

Būtu jāpievērš uzmanība dažām būtiskām izmaiņām, kuras piedāvā HR. Čempionāts ieplānots trijos posmos, katrā posmā būs divas kārtas. Viena pēcpusdienā, otra no rīta. Dalības maksa ir samazināta līdz 180 Ls, biedriem ( 2 komandām ) - 90 Ls. Izmaiņas ir loma vērtējumā - asariem nav paredzēts koeficients. Tāpat joprojām atklāts ir jautājums par otrā posma vietu. Gaisā vienlaicīgi ar domu par Daugavu pie Kokneses virmo ideja par Puzes ezeru.

Līdz trešdienai 15. februārim visi var iesaistīties tā apspriešanā un iesniegt man attiecīgus priekšlikumus.

Ceru, ka tuvākajās dienās saņemšu un varēšu šo ziņu papildināt ar foreļu spiningošanas čempionāta nolikumu.

12. 02. 2011.


| Home |

Pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā

Ziņa no Harkovas, Ukrainā.
Laika apstakļi šodien pasaules čempionāta dalībniekiem bija jau diezgan pierasti - visu sacensību laiku sniga sniegs, pūta viegls vējiņš, gaisa temperatūra tuvu nullei. Nupat beidzās lomu svēršana, tā bija organizēta atsevišķi , bāzē, kur visi dzīvoja, tāpēc rezultātu noskaidrošana ievilkās.
Saprotams, pirmās dienas rezultāti vēl neatspoguļo īsto spēku samēru, tomēr priekšstatu par iespējamajiem līderiem tie dod. Latvijas komanadas pirmās dienas rezultāti ir šādi:
Rita Verza-Grabovska - 2,881 kg, 1 punkts,
Pēteris Lideris - 1,965 kg, 3 punkti,
Guntis Kārkliņš - 1,454 kg, 3 punkti,
Harijs Raciborskis - 2,710 kg, 2 punkti,
Mareks Reķis - 2,253 kg, 3 punkti,

Komandu vērtējumā līderu piecinieks izskatās sekojoši: Ukraina - 8 punkti, Latvija - 12 punkti, Polija - 16 punkti, Baltkrievija -24 punkti, Lietuva - 29 punkti. Galīgi neveicās Krievijas komandai, kura savāca 35 punktus un atrodas 7. vietā.

------------------------------------
06.02.2011. 15:30 Nosūtu čempionāta neoficiālos kopvērtējuma rezultātus.
Urā! Latvijai bronzas medaļas komandu vērtējumā, Ritai Verzai-Grabovskai sudraba medaļa individuālajā vērtējumā!
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Otrajā dienā cīņas bija nesalīdzināmi smagākas. Savu sniegumu strauji uzlaboja poļu komanda, kurai kopvērtējumā izdevās Latviju apsteigt par 2 punktiem.
Savās zonās mūsējie ieņēma sekojošas vietas: Harijs - 4., Pēteris - 3., Mareks - 4. Rita - 2., Guntis - 6.

Kopvērtējumā 14 komandu konkurencē pirmais sešinieks izskatās sekojoši: Ukraina, Polija, Latvija, Lietuva, Baltkrievija, Krievija.
Individuālajā vērtējumā par pasaules čempionu kļuva Dmitrijs Korzenkovs no Ukrainas, otro vietu un sudraba medaļu ieguva Latvijas pārstāve Rita Verza - Grabovska, bronzas medaļu - Aleksejs Zaiko no Ukrainas.
Latvijas komandas pārstāvji 70 dalībnieku konkurencē ieņēma sekojošas vietas: Rita Verza-Grabovska ar 3 punktiem ieguva 2. vietu, Harijs Raciborskis ar 6 punktiem palika 12. vietā, Pēteris Lideris ar 6 punktiem - 13. vietā, Mareks Reķis ar 7 punktiem - 15. vietā un Guntis Kārkliņš ar 9 punktiem - 20. vietā.

Čempionāta bildes un protokolus var redzēt internetā pasaules čempionāta mājas lapā
Videoklipus var aplūkot Harkovas apgabala makšķerēšanas sporta federācijas mājas lapā.

05. 02. 2011.


| Home |

LR čempionāta otrais posms Limbažos

NG atsūtīja īsziņu ar informāciju par pirmās kārtas rezultātiem Limbažos.
Individuālajā vērtējumā savās zonās uzvarēja Edgars Veikins -1820 kg, Laila Grīnberga - 2,290 kg, Mareks Reķis - 2,460 kg, Pēteris Lideris - 2,430 kg un Valdis Janitēns - 1,070 kg.
Komandū vērtējumā vadībā ir Salmo ar 17, 5 punktiem, seko Asaris 23 punkti un Pasaule I ar 30, 5 punktiem.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Otrajā sacensību dienā savu sniegumu spēja atkārtot tikai Laila Grīnberga, līdz ar to viņa kļuva par otrā posma sacensību uzvarētāju. Vēl savās zonās labākās bija Rita Verza -Garbovska un Kristīne Radziševska, kuras ar 3 un, attiecīgi, 5 punktiem ieguva 2. un 3. vietu šī posma kopvērtējumā. Savās zonās labākie bija Guntis Kārķliņš un Marko Abram, kuri arī ieguva 5 punktus, taču pie godalgotām vietām netika, jo viņu lomi bija mazāki kā Kristīnei.
Komandu vērtējumā labākās Limbažu posmā bija Salmo, Rapala un MK BBCope komandas.

Līderu desmitnieks, kurš pēc diviem posmiem reāli var cīnīties par 2011. gada čempiona nosaukumu, izskatās sekojoši - Raimonds Kinerts (8), Laila Grīnberga (9), Rita Verza-Grabovska (10), Ivo Kalnmalis (13), Valdis Janitens (13), Guntis Kārkliņš (14), Normunds Grabovskis(14), Marko Abram (15), Ainārs Eglītis (15), Andis Vecvērdiņš (16). Komandu vērtējumā labāko trijotnē ir Salmo, Rapala un Pansija.

Otrā posma rezultātus var atrast kopvērtējuma protokolā.

Limbažu posms izcēlās ar labu sacensību organizāciju, arī skaistais laiks to veicināja. Zivju daudzumu Lielezerā un to sadalījumu copes rajonā dalībnieki vērtēja kā pietiekoši labu, lai te varētu notikt nopietnas sacensības.
Vadošo sportistu lomi bija ļoti līdzīgi. Galvenokārt ķērās 20 līdz 30 g smagas raudiņas, neliels izņēmums bija Lailai Grīnbergai, kura iemanījās izvikt sešus vai septiņus nopietnākus pličus. Lai iegūtu augstāku vietu zonā, nepietika tikai ar māku veikli darboties. Tikpat svarīga loma, manuprāt, bija mākai savlaicīgi novērtēt situāciju un pārvietoties uz vietu, kurā ķērās nedaudz lielākas zivtiņas. Pietika tikai uz pusstundu aizrauties un aizkavēties kādā vietā ar pārāk sīkām zivtiņam, un rezultātu atgūt bija gandrīz neiespējami.

22. 01. 2011.


| Home |

2011. gada čempionātu sezona sākusies

Šodien Ķīšezerā sākās Latvijas 2011. gada čempionāts zemledus makšķerēšanā. Laika apstākļi gandrīz ideāli, gaisa temperatūra tuvu nullei, viegls DA vējiņš. Piedalās 15 komandas, dalībnieku vidū visi iepriekšējās sezonas līderi. Pirmo reizi stabilajam dalībnieku pulkam piebiedrojusies arī komanda no Daugavpils, savus spēkus pārbaudīt pirms pasaules čempionāta, kas pēc mēneša notiks Ukrainā, pie mums ieradusies Igaunijas izlases komanda. Var teikt, ka konkurence ir ļoti nopietna.Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Pirmās dienas rezultāti lielus pārsteigumus nesagādāja. Savās zonās labākie bija Rita Verza-Grabovska ar 2,334 kg smagu lomu, Normunds Grabovskis (2,124 kg), Raimonds Kinerts (1,940 kg), Normunds Margevičs (1,574 kg) un Artūrs Berdinskis (1,434 kg). Komandām vadībā ir Salmo - 17 p., Pasaule - 20 p., Rapala - 22 p.
Pēc otrās dienas saņēmu īsu informāciju, kuru bez protokola nav viegli saprast. No Latvijas izlases komandas dalībniekiem neviens nav pirmajā sešiniekā! Par pirmā posma uzvarētāju ir kļuvis Raimonds Kinerts ar 2p. un 3,430 kg smagu lomu, otrajā vietā Artūrs Berdinskis ar 3p. un 2,704 kg, trešajā Ivo Kalnmalis ar 3p. un 2,650 kg . Komandu konkurencē vadībā izvirzījusies Rapalas komanda ar 39 punktiem, seko Salmo ar 43 punktiem un Pansija ar 48,5 punktiem.

Detalizētākus rezultātus var atrast zemledus makšķerēšanas čempionāta kopsavilkuma protokolā.

08. 01. 2011.


| Home |

 
top