jaunumi   contact
| Home |

Zemledus makšķerniekiem

Latvijas 2013. gada čempionāts zemledus makšķerēšanā notiks trijos posmos. Interesenti tīmeklī var iepazīties ar čempionāta nolikumu. Čempionāta pirmais posms notiks 19.un 20.janvārī Balvos. Zemāk pievienota karte, kurā redzams, kā var atrast pulcēšanās vietu Balvos.

Uzklikšķini!Sagaidāms, ka cīņas par čempionu tituliem šogad būs vēl spraigākas, jo viens no LMSF sponsoriem SIA Cope Zviedrijā uzvarētāju komandai dāvina ceļazīmes, lai sezonas noslēgumā tā nedēļu varētu baudīt sīgu un foreļu copi daudziem jau pazīstamajā Storumanas ūdenskrātuvē Zviedrijas Lapzemē.

21. 12. 2012.


| Home |

Mušiņmakšķerniekiem

Pasaules 2013. gada čempionāts mušiņmakšķerēšanā risināsies no 13. līdz 18. augustam Vefsnas reģionā Norvēģijā. Detalizētāku informāciju var atrast čempionāta mājas lapā, ar kartēm var iepazīties čempionātam veltītajā speciālizdevumā.
Latvija nav IFFF sastāvā, taču vienu gadu čempionātā var startēt arī valstis, kuras nav IFFF (FIPS Mouche) biedri. Nebūtu slikti, ja arī mūsu mušiņmakšķernieki nepalaistu garām iespēju piedalīties pasākumā, kas notiek mums saprotamā ziemeļvalstī. Vismaz, lai sacensību apstākļos salīdzinātu savu māku ar labākajiem pasaulē un iepazītos ar to, kas tad īsti notiek pasaules čempionātos.
Ar 2012. gada pasaules čempionāta norisi var iepazīties Slovēnijā notikušā čempionāta mājas lapā

19. 12. 2012.


| Home |

| Home |

LMSF sezonas noslēguma pasākums

Šī gada 6.decembrī kafejnīcā "Jamesonbar" Rīgā, Kr. Barona ielā 52 notiks gada noslēgumam veltīta LMSF paplašināta valdes sēde, uz kuru tiek aicināti visi makšķerēšanas sporta entuziasti. Pasākumā līdzīgi kā 2011. gada noslēguma pasākumā saviesīgā atmosfērā uzklausīsim informāciju par Latvijas spiningotāju un karpu makšķernieku startu šī gada pasaules čempionātos, kā arī pārrunāsim 2013. gada kalendāru un ar to saistītus jautājumus. Pulcēšanās no 18:00.
Ieeja brīva, taču, tā kā līdzdalībai pieejamo vietu skaits ir ierobežots, visiem interesentiem līdz 3.decembra vakaram jāpiesakās pie N.Grabovska (makšķerniekiem), H. Raciborska (spiningotājiem) vai Ā.Ūdra (karpotājiem).

P.S. Pasākuma gaitā tika pieņemts LMSF 2013. gada pasākumu kalendārs.

26. 11. 2012.


| Home |

Pasaules čempionātu kalendārs 2013

Nupat notikušajā FIPSed izpildkomitejas sēdē tika apstiprināts 2013. gada pasaules čempionātu gada kalendārs.
ICE FISHING - USA, 16-17 FEBRUARY, WAUSAU
CARNIVOROUS A.B. Shore - CZECH REP., 18-19 MAY, BISKOUPKY
CLUBS - ITALY, 8-9 JUNE, VENICE
EUROPE - SERBIA, 29 - 30 JUNE, NOVISAD
NATIONS - POLAND, 14-15 SEPTEMBER, WARSAW
CARNIVOROUS A.B.Boats - IRELAND, 12-13 OCTOBER, ENNISKILLEN
BLACK-BASS - SPAIN, 1-2-3 NOVEMBER, CORDOBA
CARP - PORTUGAL, 26 -29 SEPTEMBER, MONTARGIL
FEEDER - SOUTH AFRICA, 23 – 24 NOVEMBER, BLOEMHOF

21. 11. 2012.


| Home |

Jūras makšķerēšanas čempionātā

Antra V. atsūtīja nelielu informāciju par Latvijas čempionātu jūras makšķerēšanā.

"Jūrkalnē 3.un 4.novembrī risinājās SIA Salmo organizētais jūras makšķerēšanas festivāls, kura ietvaros vienlaicīgi notika arī Latvijas šī gada čempionāta sacensības. Pasākums šogad pulcināja 71 komandu 2 dalībnieku sastāvā (142 makšķerniekus, no tiem viena trešdaļa bija kurzemnieki). 16 stundu maratona laikā dalībnieki centās no jūras izvilināt pēc iespējas lielāku lomu, pārsvarā, butes.
Šogad laika apstākļi kārtējo reizi visus lutināja, - sestdienas rīts visus sveica ar brīnišķīgu dubultvaravīksni virs jūras, un arī visā šī pasākuma laikā tie saglabājās ši gadalaikam neierasti patīkami, gadrīz vai ideāli. Zivis gan šogad ķērās mazāk kā pagājušajā gadā. Ja pērn dalībnieki izmakšķerēja gandrīz tonnu zivju, tad šogad "tikai" tuvu pustonnai. Butes šogad lomos bija sīkākas, salīdzinoši vairāk lomos bija mencas, arī viena vēdzele nespēja atturēties no kārdinājuma pārbaudīt piedāvāto ēsmu.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Lielu atbalstu šajā pasākumā ar savu ieinteresētību, līdzijušanu un sirsnību sniedza vietējie - Jūrkalnes pagasta iedzīvotāji un amatpersonas. Protams, par lielisko atmosfēru, kārtību un makšķerētprieku jāpateicas arī visiem dalībniekiem."


Protokolu, kurā redzami arī čempionāta rezultāti, var aplūkot tīmeklī. Tīmeklī var noskatīties arī šajā pasākumā sagatavoto kārtējo "Makšķerēšanas noslēpumi" raidījumu.

05. 11. 2012.


| Home |

Lucky John 2012 Babītē

Lieliskos laika apstākļos Babītes ezerā šodien risinājās kārtējais Lucky John festivāls. Tikai dažas zivīgas bildītes.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

13. 10. 2012.


| Home |

Sezonas nogale čempionātos

Latvijas karpu makšķernieku komanda CIPS pasaules čempionātā, kurš iepriekšējās nedēļas nogalē risinājās Rumānijā Korbu ezerā, izcīnīja 8.vietu komandu vērtējumā, apsteidzot pat Itāliju, Angliju, Franciju, Krieviju un citas makšķerēšanas sporta lielvalstis. Rezultātus var aplūkot gala protokolos komandu vērtējumā un individuālajā vērtējumā.

Augstu rezultātu Latvija uzrādīja arī pasaules čempionātā spiningošanā no laivām, kurš risinājās Ukrainā. Mūsu izlases komanda starp pasaules labākajām komandām ieņēma 5.vietu komandu vērtējumā. Latviju apsteidza čempionāta saimnieki Ukraina, kura ieguva čempionu titulus, kā arī Polija, Krievija un Rumānija. Individuālajā vērtējumā mūsu duets Vitālijs Karpenkovs un Guntis Riekstiņš ieguva 7.vietu, Juris Fjodorovs un Aleksandrs Meirāns - 10.vietu.

Pēc ceturtās Latvijas pludiņmakšķerēšanas čempionāta kārtas, kura 29.un 30.septembrī risinājās Daugavā pie Rīgas, noskaidrojās 2012.gada labākie sportisti šajā sporta veidā. Par Latvijas čempionu kļuva Ivans Daņilovs no LMSK, otro vietu un sudraba medaļu izcīnīja Normunds Grabovskis, trešo vietu un bronzas medaļu ieguva Guntis Kārkliņš (abi no Salmo). Komandu vērtējumā Salmo komandai izdevās apsteigt LMSK komandu un izcīnīt čempionu medaļas. Sudraba medaļas ieguva LMSK, bronzas - klubs MB Carp Collection. Rezultātus var redzēt sacensību gala protokolā

Spiningotāju sezona Latvijā vēl turpinās. Lielākais pasākums tā dēvētajā tautas klasē ir Salmo spiningošanas sezonas noslēguma festivāls, kurš risināsies 13. oktobrī Babītes ezerā. Dalībnieku sarakstu un visu informāciju var redzēt internetā.

Jelgavnieki atsūtīja informāciju par to, ka sestdien, 13.oktobrī, pulksten 8:30 visi entuziasti tiek aicināti uz Jelgavas pilsētas atklātajām sacensībām makšķerēšanā no laivām "Lielupes līdaka 2012".
Nolikumu var atrast Jelgavas pilsētas sporta lapā.

Uzklikšķini!Līdz atklāto ūdeņu sezonas beigām ir ieplānoti vēl divi Latvijas čempionāti - mušiņmakšķerēšanā un jūras makšķerēšanā, to nolikumi tiks publiskoti nākamajā nedēļā.

P.S. Jūras makšķerēšanas čempionāta Nolikums šodien, 10.10.2012. ir publiskots Salmo lapā. Interesentiem jāņem vērā, ka dalībnieku limits (70 komandas) nav liels un saraksts parasti tiek aizpildīts 2-3 dienu laikā.

05. 10. 2012.


| Home |

Latvijas čempionātā spiningošanas divcīņā

Sestdien, 22.septembrī Mērsragā laivu bāzē "Bebri" risinājās kārtējais Latvijas čempionāts spiningošanas divcīņā. Spiningotāji no rīta darbojās Engures ezerā, pēcpusdienā krastā mērojās ar spēkiem mērķi mešanā Ārenberga mērķī.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Spiningošanā nepārspēti palika mājinieki Mērsraga 1.kmanda, kuras 4 dalībnieki ezerā spēja savākt 13,92 kg smagu līdaku un asaru lomu. Lielākais loms 4,85 kg un lielākā zivs - 3,8 kg smaga līdaka bija Mērsraga 2. komandas dalībnieka Zigmunda Ziediņa-Sudrabiņa kontā. Tikai nedaudz no viņa atpalika 1.komandas dalībnieks Oskars Apsītis ar 4,16 kg smagu lomu. Mērķī mešanā labāko rezultātu 88 punktus sasniedza Stream komandas pārstāvis Ainārs Eglītis.
Ar iegūtajiem 151,2 punktiem pirmo vietu divcīņas kopvērtējumā izcīnīja mērsradznieks Oskars Apsītis. Otrais ar 143 punktiem palika Zigmunds Ziediņš-Sudrabiņš, trešajā vietā - ar 132,6 punktiem Romalds Ribuzuls no Talsu novada komandas.
Komandu vērtējumā labākās bija Mērsraga 1.komanda, Talsu novada izlase un MK Pasaule komanda.

23. 09. 2012.


| Home |

Pārdomas par pludiņmakškernieku mačiem

Gribu izteikt daudzu Latgales makšķernieku pārdomas.
Spiningotājiem notiek Republikas čempionāts, Republikas kauss, tautas klase. Karpu makšķerniekiem Republikas čempionāts, Klubu kauss un arī tautas klase, Pludiņmakšķerniekiem tikai Republikas čempionāts meistarklasē, kur piedalās četras komandas. Latgalē: Līvānu novads 3 kārtās, Jēkabpils novads, Madonas novads, Latgales čempionāts, u.c., bet tie nav Republikas nozīmes mači.
Vai nebūtu laiks padomāt arī par vienkāršākiem makšķerniekiem?! Varbūt, ka arī viņiem varētu noorganizēt tautas klases mačus. Ieteikums būtu, ja ir iespējas, tad kopā ar kādu no meistarklases posmiem Rīgas tuvumā. No rīta varētu makšķerēt tautas klase ārpus zonām, bet vēlāk noskatīties meistaru cīņas.
Es ceru, ka tas celtu kopējo meistarību. Varbūt nākošajā gadā parādītos arī kāda jauna komanda. Pie mums ir pārbaudīts variants ar 3 dalībniekiem komandā. Trijatā praktiski var aizbraukt ar vienu mašīnu. Madonas novadā pēc šādas formulas piedalās padsmit komandas. Šogad Latgales čempionātā arī piedalījās sešas komandas. Labprāt uzzinātu arī citu makšķernieku domas.
Ar cieņu, Viktors Ūdris Kalsnava

15. 09. 2012.


| Home |

Latvijas kausa izcīņa spiningošanā

Šodien divu dienu sacensības Ķīšezerā uzsāka spiningotāji, kuri piedalās Latvijas kausa izcīņā spiningošanā no laivām. Pirmās dienas rezultāti šeit parādīsies jau šovakar, bet slīdrādē dažas bildītes no ainām, kuras redzēju ezerā. Uzklikšķinot, var redzēt lielāka izmēra bildi. Trīs bildītes, kurās ir zivju portreti, man aizdeva Edgars Grimze, kurš kā tiesnesis kontrolēja lomu Aināra E. laivā.
Vakara ziņa.
Pēc pirmās dienas par līderi komandu vērtējumā ar 6 punktiem kļuvusi Lucky John komanda, turpat blakus ar 7 punktiem atrodas Rapalas komanda. Individuāli labākais rezultāts ir Lucky John ekipāžai, kurā darbojas Armands Romanovs un Ingus Goltiņš. Lielākās zivis šodien bija 80 cm līdaka, kuru nomedīja FishBon komanda un 40 cm asaris, kurš bija Team Agat kontā.

Fināls.
Sacensību otrā diena noslēdzās svētdien pusdienlaikā. Lai gan galvenā cīņa par uzvaru komandu vērtējuma risinājās starp Rapalu un Lucky John sastāvos startējošajām Latvijas izlases dalībnieku ekipāžām, šodien augstāko sniegumu nodemonstrēja "Mēs zivīm" spiningotāji Paulis Placēns un Ilgonis Placēns. Rīta agrumā viņi iemanījās atrast un nomedīt 5 skaistas līdakas 1,5 - 4 kg svarā. Viņu lomā bija arī otrās dienas lielākais 40 cm asaris. Kopā tas deva pārliecinošu uzvaru otrajā dienā. Diemžēl, pirmās dienas necilais rezultāts liedza viņiem augstu vietu kopvērtējumā.
Kopvērtējumā komandu cīņā Latvijas kausu ieguva Rapala, otrajā vietā palika Lucky John, trešajā - Team Agat komanda. Individuālajā vērtējumā par Latvijas kausa īpašniekiem kļuva Rapalas pārstāvji Juris Fjodorovs un Aleksandrs Meirāns, otrajā vietā Armands Romanovs un Ingus Goltiņš no Lucky John, trešajā Harijs Raciborskis un Andis Miezis no Rapala.
Ar detalizētiem rezultātiem var iepazīties sacensību kopsavilkuma protokolā.

15. 09. 2012.


| Home |

Lucky John 2012

Sākas pieteikšanās kārtējam Lucky John 2012 spiningošanas noslēguma festivālam, kurš Babītes ezerā notiks šī gada 13.oktobrī. Tā nolikumu var redzēt internetā. Turpat var redzēt dalībnieku sarakstu.
P.S. Zināšanai. 08.10.2012.
9.oktobrī organizatori veiks laivu izlozi, 10.oktobrī nolikuma lapā būs redzams dalībnieku laivu saraksts un paskaidrojumi.

Spiningotājiem, kuri gatavi darboties pēc starptautiskajiem noteikumiem un grib pamēroties spēkiem ar Latvijas izlases komandas dalībniekiem, vēl ir ir iespēja pieteikties līdzdalībai Latvijas kausa izcīņā spiningošanā no laivām, kuras 15. un 16. septembrī notiks Ķīšezerā. Tāpat interesenti savu māku var pārbaudīt, tā dēvētajās, tautas klases sacensībās, kuras notiek pēc vienkāršotiem noteikumiem, proti, Latvijas čempionātā spiningošanas divcīņā, kurš 22.septembrī risināsies Mērsragā.

10. 09. 2012.


| Home |

Pasaules 2012.gada čempionātā kastingā

Pēc Igaunijas kastinga sporta federācijas ielūguma iepriekšējā nedēļā apmeklēju Tallinnu, kur 29.08. - 01.09. risinājās ICSF pasaules meistarsacīkstes kastingā. Pasaules meistarsacīkšu ietvaros kā neitrāls tiesnesis vadīju tehnisko kontroles komisiju. Proti, komisiju, kura pārbauda sportistu makšķerrīku atbilstību sacensību noteikumiem. Pēc starta katrs dalībnieks velk loterijas biļeti un, ja izvelk pilno lozi, viņa inventārs tiek nodots kontroles komisijas rīcībā. Tas tiek kontrolēts arī visos gadījumos, kad ir aizdomas, ka sasniegts kāds jauns rekords.

Protams, patīkami bija satikt arī šī sporta veterānus no citām valstīm, tai skaitā no Igaunijas un Lietuvas, ar kuriem esmu pazīstams vismaz 30 un vairāk gadu garumā. Starp citu, Igaunijas un Lietuvas komandas bija dalībnieku vidū. Diemžēl, Latvijā šis sporta veids ir pamests novārtā, vienkārši trūkst interesentu. Joprojām kastingā vadošo valstu sastāvs ir nemainīgs - Vācija, Čehija, Slovākija un Polija. Multispoles disciplīnās tām pievienojas Spānija un ASV.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Kā kontroles komisjas loceklis varēju detalizēti iepazīties ar inventāru, kuru izmanto pasaules vadošie sportisti. Uzreiz jāsaka, ka inventāra attīstībā nekādus principiālus jaunumus nemanīju. Var atzīmēt tikai to, ka mērķī mešanas disciplīnās daļa sportistu izmanto speciāli pārveidotas spoles ar ļoti lielu ietīšanas ātrumu, kas ļauj par 15 - 20% saīsināt laiku, kas nepieciešams metienu izpildei. Taču, piemēram, pasaules čempions metienos ar 7,5 g svariņu Skiša mērķī horvātu sportists Gorans Ozbolts pierādīja, ka pilnīgi to pašu var paveikt arī ar parastu spoli. Par rezultātu līmeni liecina tas, ka šajā čempionātā visās mērķi mešanas disciplīnās labākie sportisti uzrādīja maksimālo rezultātu, bet tālmešanā pat lietainā laikā tika sasniegti jauni pasaules rekordi gan 7,5 g, gan 18 g svariņu tālmešanā.


05. 09. 2012.


| Home |

Tautas klases sacensības sezonas nogalē

1. Rudens sacensības TAUTAS klasē karpu makšķerēšanā 2012
Sacensības notiks Vallē, lauku tūrisma un atpūtas parkā "Makšķernieku paradīze" no 21.09.2012 līdz 23.09.2012. Sacensības indviduālas. Dalības maksa – 25 LVL no dalībnieka.
Pieteikšanās: www.makskerniekuparadize.lv vai sūtot pieteikumus uz e-pastu: burtukalps@inbox.lv.
Dalībnieku skaits ierobežots.

2. Spiningošanas sezonas noslēguma festivāls Lucky John 2012 notiks 13. oktobrī, tradicionāli ierastajā RMMB laivu novietnes teritorijā. Saite ar līdzdalības noteikumiem, kuros principiālu izmaiņu nav, tiks publiskota šeit šīs nedēļas beigās.

3. Pie tautas klases sacensībām pieskaitāmas arī LR čempionāta sacensības spiningošanas divcīņā, kuras 22.septembrī notiks Mērsragā.

03. 09. 2012.


| Home |

Noslēdzies karpu makšķerēšanas čempionāts

Svētdien, 19.augustā SIA "Makšķernieku paradīze" dīķī ar finālsacensībām noslēdzās Latvijas 2012.gada čempionāts karpu makšķerēšanā.
Čempiona nosaukumu izcīnīja MB Carp Collection 2 komanda: Vitālijs Nečepurenko, Armands Bikmanis, Gatis Gašpuitis. 2. vietā palika Kerio Carp : Kaspars Bogdans, Igors Jurgiļēvičs, Aleksejs Gorbunovs. Trešajā - Carp Fishing Latvia : Ainārs Barons, Edgars Kohs, Jurijs Olehno.

Visus finālsacensību rezultātus var redzēt zemāk pievienotajā attēlā. Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Nākamais svarīgākais pasākums mūsu labākajiem karpu makšķerēšanas speciālistiem - Latvijas izlases līdzdalība CIPS 2012. gada pasaules čempionātā, kurš septembra beigās notiks Rumānijā. Vitālijs Nečepurenko, Armands Bikmanis, (komandas kapteinis), Miervaldis Bērziņš ( komandas treneris), Gatis Gašpuitis.

23. 08. 2012.


| Home |

Latvijas čempionātā fīdermakšķerēšanā

Makšķerēšana ar fīderi, tautā dēvēta par grunts makšķerēšanu, ar katru gadu kļūst populārāka, tāpēc LMSF šogad Daugavā Lucavsalas rajonā 18.un 19.augustā rīkoja pirmo Latvijas čempionātu šajā mums jaunajā makšķerēšanas sporta disciplīnā.

Sacensības notika divās dienās, katru dienu bija pa 5 stundu ilgai tūrei, sacensībās piedalījās 22 dalībnieki, kuri sadalījās 2 apakšgrupās, katrā pa 11 cilvēkiem. Grupu izveide ļauj daudz godīgāk noteikt uzvarētājus, jo zivju blīvums un grunts reti kad ir vienāda garākos upes posmos. Sadalot sportistus grupās, katru grupu var izvietot aptuveni līdzīgos apstākļos. Katram sportistam tika iedalīts 10 metrus plats sektors, sacensību zonas un sektorus noteica ar izlozes palīdzību sacensību dienas rītā.
Daugava un Lucavsala ir ļoti piemērota vieta līdzīgām sacensībām, jo upē te ir pietiekoši liels sīkzivju blīvums un salīdzinoši maz lielo zivju, tādējādi par uzvarētājiem kļūst sportisti ar vislabāko profesionālo sagatavotību un veiksme uzvarētāju noteikšanā spēlē ļoti mazu lomu.

Sacensību rezultāti (protokols) liecināja, ka cīņas par medaļām bija ļoti sīvas. Latvijas čempiona nosaukumu ieguva Valdis Mols (MB Carp Collection) ar iegūtiem 4 punktiem un loma svaru 5,940 kg, 2.vietā palika Normunds Grabovskis (Salmo) ar 4 punktiem un 5,820 kg smagu lomu. 3.vietu un bronzas medaļu ieguva Edgars Veikins (Salmo) ar 5 punktiem un 5,980 kg zivju, 4.un 5.vietā ar līdzīgu punktu skaitu bija Igors Losevs (Ēsma) ar loma svaru 5,350kg un Vladislavs Tolmačovs (Salmo) ar 5,210 kg smagu lomu.

Pirmā čempionāta dalībnieku secinājums par šo disciplīnu ir pozitīvs. Nav izslēgts, ka 2013. gadā fīdera makšķerēšanas čempionāts tiks sarīkots pat trīs kārtās. Precīzs LMSF rīkoto sacensību kalendārs 2013.gadam būs zināms šī gada decembrī.

20. 08. 2012.


| Home |

Sacensības septembrī

Interesenti var iepazīties ar Nolikumu Latvijas kausa izcīņas sacensībām spiningošanā no laivām, kuras 15. un 16. septembrī notiks Ķīšezerā, un Nolikumu Latvijas čemionātam spiningošanas divcīņā, kurš 22.septembrī risināsies vienā no Engures ezera bāzēm un Engures ezerā.

LMSF valde pieņēmusi arī sekojošus lēmumus par Latvijas izlašu sastāviem šī gada pasaules čempionātos.
Uz pasaules 2012.gada čempionātu spiningošanā no laivām komandēt šī gada oktobra pirmajā nedēļā uz Ukrainu delegāciju sekojošā sastāvā.
1. Ingus Dukaļskis - delegācijas vadītājs
2. Harijs Raciborskis - treneris
3. Vitālijs Karpenkovs - dalībnieks
4. Guntis Riekstiņš - dalībnieks
5. Juris Fjodorovs - dalībnieks
6. Aleksandrs Meirāns - dalībnieks
7. Andis Miezis - rezervē

Uz pasaules 2012.gada čempionātu pludiņmakšķerēšanā komandēt šī gada septembra otrajā nedēļā uz Čehiju delegāciju sekojošā sastāvā.
1. Normunds Grabovskis - delegācijas vadītājs un treneris
2. Ivans Daņilovs - dalībnieks
3. Agris Ziediņš - dalībnieks
4. Igors Jastremskis - dalībnieks
5. Vladislavs Tolmačovs - dalībnieks
6. Guntis Kārkliņš - dalībnieks

Uz pasaules 2012.gada čempionātu karpu makšķerēšanā komandēt šī gada septembra pēdējā nedēļā uz Rumāniju delegāciju sekojošā sastāvā.
1. Ārijs Ūdris - delegācijas vadītājs, treneris
2. Aivars Rudzinskis - dalībnieks
3. Kaspars Bogdans - dalībnieks
4. Aleksejs Gorbunovs - dalībnieks
5. Igors Jurgelēvics - dalībnieks
6. Uģis Nuķis - dalībnieks
6. Edvīns Slubovskis - dalībnieks
7. Māris Nuķis - dalībnieks

Tuvākā laikā tiks pieņemts lēmums arī par Latvijas čempionātu mušiņmakšķerēšanā. Lēmuma pieņemšana aizkavējusies, jo vēl nav skaidrība, vai alatu krājumi Gaujā ir pietiekoši, lai tur varētu organizēt sacensības.

ASV makšķerēšanas sporta federācija šodien atsūtīja ielūgumu uz pasaules čempionātu zemledus makšķerēšanā. Pilnu informāciju var redzēt čempionāta mājas lapā

19. 08. 2012.


| Home |

Kastings Tallinnā

Augusta pēdējā nedēļā 28.08.- 02.09.2012. Tallinnā notiks 2012. gada pasaules čempionāts kastingā. Ir doma, ka LMSF varētu nokomplektēt grupu, kura kā skatītāji varētu apmeklēt šo nozīmīgo pasākumu. Kā zināms, kastings ietver mērķī mešanu un tālmešanu stadionā gan ar mušiņmakšķerēšanas rīkiem, gan ar dažādiem spiningiem un ir vienīgais sporta veids, kurš ļauj objektīvi salīdzināt sportistu līmeni makšķerēšanas sportā. Pasaules čempionāts Tallinnā pulcēs visus planētas labākos kastingistus un jebkuram skatītājam klātienē būs iespēja satikt pasaules labākos kastinga speciālistus, kā arī redzēt gan modernākos sportā pielietojamos makšķerrīkus un superprecīzu metienu tehniku, gan apbrīnojami tālus metienus ar mušiņmakšķeri un spiningu.

Interesenti var pieteikties LMSF līdz 20.08.2012.

11. 08. 2012.


| Home |

Spiningotāju 2012.gada čempionāts noslēdzies

Sestdien un svētdien, 28. un 29. jūlijā Latvijas šī gada karstāko dienu apstākļos Daugavā pie Kokneses risinājās LR čempionāta spiningošanā no laivām pēdējais, izšķirošais posms. Kā zināms, tieši spiningošana ir tā vasaras makšķerēšanas sporta disciplīna, kurā Latvijai līdz šim ir bijuši labākie panākumi pasaules čempionātos. Arī šogad mūsu valsts izlases komanda ir ieplānojusi piedalīties pasaules čempionātā, kurš oktobra pirmajā nedēļā risināsies Ukrainā, Dņepras lejtecē netālu no Hersonas. Izlases sastāvs tiek noteikts pēc Latvijas čempionāta rezultātiem, tieši tāpēc pēdējā posma sacensības risinājās ļoti spraigi.
Jāatzīmē, ka pirmo reizi pēc daudziem gadiem Daugava bija samērā devīga, to var redzēt kaut vai pēc sacensību dalīnbnieku kopējā noķertā loma. Lomos bija visas Daugavai tipiskās plēsīgās zivis - zandarti, līdakas, asari, sami un pat dažas meža vimbas. Kādas zivis ķērušās un kādi ir šo sacensību rezultāti, detalizēti var redzēt čempionāta noslēguma protokolā.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
III posma organizātoru firmas "Salmo" dāvātās balvas šī posma uzvarētājiem izcīnīja Konstantīns Kravčenko un Aleksandrs Gaļicins (Stream), Vitālijs Karpenkovs un Guntis Riekstiņš (Lucky John), Juris Fjodorovs un Aleksandrs Meirāns (Rapala). Šo ekipāžu dalībnieki saņēma arī firmas "Prike" speciālbalvas.
Latvijas čempiona nosaukumu triju posmu kopvērtējumā izcīnīja komandas "Lucky John" ekipāža, kuras sastāvā startēja Vitālijs Karpenkovs un Guntis Riekstiņš. Sudraba medaļas ieguva "Rapala" ekipāža Juris Fjodorovs un Aleksandrs Meirāns, bronzu - Kamuss Rīteri" ekipāža Igors Dubovskis un Normunds Vingris.
Lai gan pēdējā posmā komandu vērtējumā labāko rezultātu uzrādīja "Lucky John " komanda, tomēr kopvērtējumā tā nespēja panākt iepriekšējo posmu līderi "Rapala" komandu, kura izcīnīja čempionātā uzvaru komandu vērtējumā. "Rapala" sastāvā startēja Harijs Raciborskis, Andis Miezis, Juris Fjodorovs un Aleksandrs Meirāns. "Rapala" komanda ieguva galveno balvu - bezmaksas ceļazīmi nedēļu ilgam ceļojumam uz SIA "Cope Zviedrija" bāzi Storumanā (Zviedrijā). Otro un trešo vietu ieguva, attiecīgi, "Lucky John" un "Kamuss Rīteri" komandas.

30. 07. 2012.


| Home |

Jauna disciplīna LR makšķerēšanas sportā

18. un 19.augustā Daugavā notiks Latvijas pirmais čempionāts fīdermakšķerēšanā. Vienkāršiem vārdiem, - makšķerēšanā ar grunts makšķeri, kura aprīkota ar barotavu. Tā kā šis ir ļoti demokrātisks makšķerēšanas veids un pasaulē ir iemantojis plašu popularitāti, starptautiskā makšķerēšanas sporta konfederācija CIPS ir uzsākusi arī šajā makšķerēšanas disciplīnā organizēt pasaules čempionātus. Arī Latvija ir iecerējusi 2013. gadā izmēģināt savus spēkus, un viens no Latvijas čempionāta mērķiem ir noskaidrot iespējamos valsts izlases komandas dalībniekus. Interesenti var iepazīties ar LR čempionāta nolikumu.

27. 07. 2012.


| Home |

Latvijas čempionātā pludiņmakšķerēšanā

Varkaļu kanālā risinājās Latvijas pludiņmakšķerēšanas čempionāta trešā posma sacensības. Rezultātus var redzēt sacensību protokolā.
Šī posma sacensībām ir veltīts "Makšķerēšanas noslēpumi" kārtējais TV raidījums, to var noskatīties arī internetā, tepat blakus NG blogā ir saite ar attiecīgo videoklipu.

Pludiņmakšķernieki augusta beigās var izmantot iespēju piedalīties Latgales atklātajā čempionātā. Sacensības risināsies 25.- 26.augustā Rēzeknes upē, visu informāciju var atrast čempionāta nolikumā.

23. 07. 2012.


| Home |

| Home |

| Home |

Latvijas makšķerēšanas sporta čempionātos

Starplaikā notikuši vairāki Latvijas čempionātu posmi. Latvijas karpu makšķerēšanas čempionāta ietvaros Vallē "Makšķernieku paradīze" dīķī notika divas pusfinālu sacensības karpu makšķerēšanā. Rezultātus var redzēt - 1.pusfināls un 2.pusfināls.

Lielupē risinājās Latvijas pludiņmakšķerēšanas čempionāta otrā posma sacensības. Rezultātus var redzēt sacensību protokolā.

29. un 30. jūnijā Rušona ezerā notiks spiningošanas čempionāta 2.posms. Dalībnieku pulcēšanās un starta vieta ir atpūtas komplekss Silmalas, tā atrašanās vieta redzama kartē.

13. 06. 2012.


| Home |

Pasaules čempionātā spiningošanā no krasta

Šīs nedēļas nogalē Polijā notiekošā pasaules čempionāta gaitai internetā var sekot čempionāta mājas lapā un arī interneta TV, bet ieskatu sacensību rezultātos var gūt rezultātu kopsavilkumu lapā. Ar čempionātā gūtajiem iespaidiem tiešsaistē savā mājas lapā dalās arī Latvijas izlases komandas dalībnieks Māris Olte.
No protokoliem redzams, ka pēc pirmās dienas sacensībām Latvija 14 komandu konkurencē ieņem 7. vietu.

Sestdien pasaules čempionāts noslēdzās. Godalgas komandu vērtējumā sadalījās identiski kā šī gada pasaules hokeja čempionātā. Par 2012. gada pasaules čempioniem spiningošanā no krasta kļuva Krievijas spiningotāji, otrajā vietā palika Slovākija, trešā - Čehija. Latvijas komandas rezultātu var uzskatīt par ļoti labu - komandu vērtējumā Latvija parādīja, ka var sekmīgi konkurēt ar vadošajām komandām un 14 komandu konkurencē ieņēma 7. vietu, pēc punktu summas tikai dažu punktu attālumā no 5. vietas.

Individuālajā kopvērtējumā par teicamu sasniegumu jāuzskata Kaspara Poiša izcīnītā 6. vieta, Kaspars vienmērīgi startēja abās dienās, izcīnot attiecīgi 2. un 3. vietu savā zonā. Labi startēja arī komandas jaunpienācējs Ainārs Eglītis, kurš pēc pirmajā dienā iegūtās necilās 9. vietas zonā otrajā dienā savā zonā ieguva pirmo vietu, kas kopvērtējumā deva pietiekoši augsto 13.vietu. Nedaudz nepaveicās Mārim Oltem, - pēc teicama starta pirmajā dienā, kad viņš ieguva 3. vietu zonā, otrās dienas neveiksmīgais starts un 12. vieta zonā viņu atmeta uz 25. vietu kopvērtējumā. Uzreiz jāatzīmē, ka 65 dalībnieku konkurencē arī tas ir atzīstams rezultāts.
Komandas jaunpienācēji Lauris Fridrihsons un Konstantīns Koļesņikovs, acīmredzot, nebija vēl pietiekoši gatavi šādai saspringtai cīņai, un viņu pienesums komandai bija minimāls.

25. 05. 2012.


| Home |

Latvijas čempionātā spiningošanā

Noslēdzies Latvijas čempionāta spiningošanā no laivām pirmais posms, kurš 19. un 20. maijā notika Burtnieku ezerā. Čempionātā dalību uzsāka 16 komandas un 2 individuālās ekipāžas. Dalībnieki startēja no „Ezerpriežu” atpūtas bāzes. Posma sacensību protokols pieejams šajā adresē.

Uzklikšķini!Pirmajā dienā bija silts laiks, praktiski bezvējš, vēja virziens sacensību laikā mainījās par 180 grādiem, sacensības notika no 14:00 līdz 20:00.
Pirmajā dienā augstāko rezultātu 31478 punktus ieguva komandas Lucky John ekipāža Vitālijs Karpenkovs - Guntis Riekstiņš, ar 31403 punktiem otrie komandas bija Team Major Craft ekipāža Māris Olte - Juris Boļšakovs, trešie ar 29786 punktiem - komandas Pasaule ekipāža: Egons Simsons - Ilmārs Mednis. Komandu vērtējumā pēc pirmās dienas bija divi līderi ar 7 punktiem - Lucky John un Team Major Craft, ar 12 punktiem sekoja Kamus – Rīteri, tālāk ar 19 punktiem Rapala un Pasaule. Burtnieks bija devīgs - visas ekipāžas tika pie loma. Otrajā dienā bija samērā silts laiks, viegls dienvidaustrumu vējš, sacensības risinājās no 05:00 līdz 11:00. Otrajā dienā tika noķertas sacensību lielākās zivis, - Māra Oltes un Jura Boļšakova (Team Major Craft) ekipāža noķēra 87 cm garu līdaku, lielāko asari – 43 cm noķēra otra šīs komandas ekipāža Ainārs Eglītis - Juris Tukāns.
Rīta cope izrādījās produktīvāka par vakara copi, otrās dienas līderu rezultāti ir augstāki kā pirmajā dienā, posma absolūti augstāko rezultātu - 49797 punktus uzrādīja komandas Rapala ekipāža Harijs Raciborskis - Andis Miezis, otrie ar 48752 punktiem komandas Kamus - Rīteri ekipāža Igors Dubovskis - Normunds Vingris, trešie ar 42481 punktiem bija Pasaule ekipāža Juris Boldarevs - Gatis Melnbārdis.

Komandu vērtējumā pēc pirmā čempionāta posma līderi ar 18 punktiem ir Kamus – Rīteri, tai seko Pasaule, trešie - Rapala.
Ekipāžu vērtējumā punktu skaits vairākām ekipāžām izrādījās vienāds, uzvarētāju un trešās vietas noskaidrošanai nācās salīdzināt lomus. Burtnieka posma labākās ekipāžas, kuras kļuva arī par čempionāta līderiem, bija sekojošas:
1. Harijs Raciborskis - Andis Miezis (Rapala) 8 punkti un 74959 punkti par lomu;
2. Arīns Žurdins - Ģirts Kupšāns (Kamus – Rīteri) 8 punkti un 64271 punkti par lomu;
3. Igors Dubovskis - Normunds Vingris (Kamus – Rīteri) 10 punkti un 73667 punkti par lomu;
4. Egons Simsons - Ilmārs Mednis (Pasaule) 10 punkti un 61916 punkti par lomu;
5. Vitālijs Karpenkovs – Guntis Riekstiņš (Lucky John) 10 punkti un 59778 punkti par lomu.

Godalgoto vietu ieguvēji tika apbalvoti ar medaļām un posma organizatora SIA „Gold Fish” lieliskajām balvām, kā arī medaļniekiem pasniegtas čempionāta atbalstītāja SIA „PRIKE Latvija” balvas.

Tiekamies čempionāta otrajā posmā Rušonā!

A.Rudzāns (sacensību galvenais tiesnesis)

25. 05. 2012.


| Home |

Pludiņmakšķernieki atklāj sacensību sezonu

Pirmie, kas atklāja Latvijas šī gada atklāto ūdeņu čempionātus makšķerēšanas sportā, bija pludiņmakšķernieki, kuri 12.un 13.maijā sacentās Ventā. Pirmā posma rezultātus var redzēt sacensību protokolā.

Sestdien 19.maijā Latvijas čempionātu Burtniekā uzsāks spiningotāji, kuri piedalās sacensībās spiningošanā no laivām.

Lai piedalītos pasaules čempionātā spiningošanā no krasta, kurš pēc nedēļas risināsies Polijā, 21. maijā atjauninātā sastāvā ceļā dosies Latvijas spiningotāju izlase.

16. 05. 2012.


| Home |

LR čempionātu nolikumi

Saskaņā ar LMSF konferences lēmumu Latvijas čempionātu nolikumos ir veiktas nelielas izmaiņas, kuras nosaka jaunu kārtību dalības naudas nomaksā. Lai vieglāk būtu atrast sacensību nolikumus, ievietoju saites ar precizētajām nolikumu versijām.
1. Nolikums čempionātam pludiņmakšķerēšanā
2. Nolikums čempionātam spiningošanā no laivām
3. Nolikums čempionātam spiningošanā no krasta
4. Nolikums čempionātam karpu makšķerēšanā

Pirmie atklāto ūdeņu sezonu atklās pludiņmakšķernieki, kuri sacensības sāks 12.un 13.maijā Ventā, viņiem sekos spiningotāji no laivām, kuriem pirmais posms paredzēts 19.un 20.maijā Burtniekā. Spiningotājiem no krasta, dažreiz viņus dēvē arī par forelistiem, sakarā ar Latvijas izlases līdzdalību 22.-27.maijā pasaules čempionātā Polijā, Latvijas čempionāts notiks 07. un 08.jūlijā Ogres upē.
Karpu makšķerniekiem pirmais ir ieplānots LR klubu čempionāts karpu makšķerēšanā, tas notiks 01.-03.jūnijā Vallē, Aizkraukles novadā Vallē.

Tā kā dalībnieku skaits visos čempionātos ir ierobežots un būtiski iespaido čempionāta organizāciju, lūgums visiem pieteikties savlaicīgi.

17. 04. 2012.


| Home |

Sēru vēsts

Mūžībā aizgājis viens no Latvijas spiningošanas sporta veterāniem, daudzkārtējais Latvijas čempions Jānis Strazdiņš.
Viņa veikums vienmēr paliks Latvijas makšķerēšanas sporta vēsturē.

Latvijas Makšķerēšanas sporta federācija izsaka visdziļāko līdzjūtību piederīgajiem sakarā ar lielo zaudējumu.

11. 04. 2012.


| Home |

Biedrības LMSF 28.03.2012.kopsapulces lēmums

------------------------
2. Lai pastiprinātu LMSF biedru atbildību par disciplīnu sacensībās, ievērotu CIPS noteikumus un Latvijas izlašu komandās iesaistītu tikai sportistus, kas pārstāv LMSF biedrus (tikai juridiskās personas), sākot ar 2012. gada sezonu noteikt, ka valsts čempionātos un kausu izcīņās, kuras notiek pēc starptautiskajiem vai LMSF adaptētiem Latvijā noteikumiem, piedalīties drīkst tikai komandas, kuras pārstāv LMSF biedrus. Citos LMSF rīkotos pasākumos un čempionātos, kuri notiek tautas klasē, šāda prasība netiek izvirzīta un līdzdalība tiek regulēta sacensību nolikumos.

3. Lai paplašinātu interesentu iespējas iesaistīties LMSF sastāvā, noteikt sekojošu biedra naudu un tās nomaksas kārtību:
3.1. LMSF biedra nauda tiek noteikta kā lielums, kurš ir proporcionāls komandu skaitam, kuras pieteicējs piesaka līdzdalībai katrā no čempionātiem. Pamatlikme ir 20 LVL par 1 komandu vienā čempionātā. Biedra nauda vienmēr kā neatņemams papildus maksājums tiek iekļauta ar sacensību nolikumiem noteiktajā dalības maksā par līdzdalību kādā no čempionātiem, tā nav atkarīga no čempionāta posmu vai kārtu skaita. Piemēram, ja kāds piesaka 2 komandas spiningošanas čempionāta 1 kārtai vai visām trim kārtām, dalības maksā tiek iekļauta vienreizēja biedra nauda 2 x 20 lati. Ja tas pats pieteicējs piesaka komandu, piemēram, čempionātam zemledus makšķerēšana, tiek maksāta papildus biedra nauda proorcionāla pieteiktajam komandu skaitam.
3.2. Čempionātos, kuros notiek tikai individuālais vērtējums, katrs pieteicējs, nomaksājot biedra naudu 20 LVL apmērā, tiesīgs pieteikt ne vairāk kā 5 dalībniekus. Gadījumā, ja pieteikto dalībnieku skaits pārsniedz šo skaitu, jāmaksā attiecīga papildus summa. Biedra nauda, līdzīgi kā citos čempionātos, tiek iekļauta dalības naudā.
3.3. Biedru nauda gadījumā, ja komanda atsakās no līdzdalības čempionātā, netiek atmaksāta.
3.4. Biedrība LMSF ir juridisko personu apvienība, attiecīgi, komandas pieteicējs var būt tikai juridiska persona. Juridiskajām personām, kuras pirmo reizi piesaka līdzdalību čempionātā, līdzdalība LMSF sastāvā tiek noformēta ar tipveida iesniegumu. Līdz ar to tās kļūst par LMSF biedriem un iegūst visas statūtos paredzētās biedra tiesības, kā arī uzņemas atbildību par pieteikto sportistu līdzdalību un visu noteikumu ievērošanu.
3.5. LMSF valde atsevišķos gadījumos ir tiesīga lemt par biedra naudas samazinājumu.
------------------------
2012. gada sacensību nolikumi tiks precizēti, lai tie nebūtu pretrunā ar šo lēmumu. Piemēram, spiningošanas sacensībās dalības maksa būs visiem vienāda un, ieskaitot biedra naudu, tā būs 140 LVL.

30. 03. 2012.


| Home |

Latvijas karpu makšķerēšanas amatieru sacensības 2012

Lai veicinātu karpu makšķerēšanas popularitāti un „ķer un atlaid” makšķerēšanas filozofiju, ar LMSF atbalstu notiks Latvijas karpu makšķerēšanas amatieru klases sacensības 2012.
Šo sacensību 1.kārtas norises vieta - Mālpils Centra ūdenskrātuve, Mālpilī.
Sacensību norises laiks: no 11.maija plkst.11:00 lidz 13.maijam plkst.14:00
Organizātori: Mālpils novada makšķernieku biedrība „Mālpils zivīm” (N.Naglis) un Mālpils novada dome.

Sacensībās piedalās komanda, kura sastāvā ir viens vai divi makšķernieki un kuras savu dalību pieteikušas organizatoriem līdz 30.aprīlim, sūtot pieteikumu (Vārds, Uzvārds, Komandas nosaukums, tālr.nr.) uz e-pasta adresi: info@slowslowdesign.com vai normunds@ogreland.lv, vai arī šeit komentāros.
Dalības maksa – 25 LVL no komandas, dalībnieku skaits ierobežots.

30. 03. 2012.


| Home |

Atgādinājums

LMSF biedriem atgādinu, ka trešdien 16:00 Daugavgrīvas ielā 31a, Salmo SIA telpās notiks LMSF gada sapulce. Viens no svarīgākajiem būs jautājums par izmaiņām biedru naudas lielumā un nomaksas kārtībā.

Atgādinu, ka ielūgums piedalīties sapulcē ar padomdevēja tiesībām ir spēkā arī tiem, kas par 2011 vai 2012. gadu biedru nav nomaksājuši, un visiem, kas pārstāv klubus vai juridiskās personas, kuras 2012. gadā gatavojas līdzdalībai LMSF rīkotajos pasākumos. Vienlaicīgi lūdzu telefoniski mani informēt par līdzdalību. Mob. tel. 29517507

P.S. Ir ienācis viens priekšlikums.
Izejot no apsvēruma, ka turpmāk visos čempionātos, kuri notiek pēc starptautiskajiem noteikumiem, tiks pielaistas tikai LMSF sastāvā esošas komandas, tiek piedāvāts sekojošs risinājums. Biedra nauda ( vai līdzdalībai čempionātā atbilstošā daļa) tiek formāli nomaksāta vienlaicīgi ar katras komandas dalības naudu katrā no čempionātiem. Piemēram, 20 ls par katru čempionātu. Līdz ar to biedru nauda visiem būs līdzīga, bet būs proporcionāla līdzdalībai pasākumos. Ja komanda piedalās vienā čempionātā, - biedra nauda būs 20 ls, ja trijos čempionātos - 60 ls par katru komandu. Pie tam organizētājiem tiek izvirzīts noteikums, ka biedru nauda nepaaugstina sacensību dalības maksu. (tieši otrādi, - dalības maksa čempionātos, kur ir ievērojams dalībnieku skaits, izmantojot sponsoru atbalstu, tiks samazināta. Piemēram, spiningošanā no laivas ir iecere to samazināt un visiem noteikt 120 latu apjomā, tai skaitā 20 latus kā biedra naudu.)

Vienlaicīgi ar dalības naudu, komandām, kuras piedalīsies pirmo reizi, būs jāraksta iesniegums, lai tās uzņem LMSF biedru sastāvā. Tehniski nedaudz sarežģītāk aina izskatīsies, tā saucamajās, tautas klases sacensībās, kur aiz katras komandas nav juridiskas persona, un sacensībās, kur piedalās tikai individuālas personas, piemēram, mušiņmakšķerēšanā. Jebkurā gadījumā kārtība nebūs sarežģītāka kā šodien.

Jānis Stikuts
LMSF prezidents

27. 03. 2012.


| Home |

Sēru vēsts

Mūžībā aizgājis viens no Latvijas makšķerēšanas sporta aktīvistiem un kastinga pionieriem, daudzkārtējais Latvijas čempions jelgavnieks ĒRIKS LAŠINS (1954 - 2012) Viņa veikums vienmēr paliks Latvijas makšķerēšanas sporta vēsturē.

Latvijas Makšķerēšanas sporta federācija izsaka visdziļāko līdzjūtību piederīgajiem sakarā ar lielo zaudējumu.

26. 03. 2012.


| Home |

LMSF 13.marta valdes sēdē

Valde sprieda un lēma par sekojošiem jautājumiem.
1. Par LMSF gadskārtējo konferenci. Nolēma to organizēt 28.03.2011. 16:00 Rīgā, Daugavgrīvas ielā 31a, SIA Salmo telpās. Balss tiesības ir biedriem, kas nomaksājuši biedra naudu par 2011.gadu kā arī tiem, kas nomaksājuši par 2012.gadu. Dienas kārtībā būs prezidenta atskaite par 2011.gada rezultātiem, biedrības finansu pārskata apspriešana, dažādi jautājumi. Dažādos jautājumos svarīgākais jautājums - par LMSF biedra naudas apmēru un maksāšanas kārtību.

2. Valde noklausījas informāciju par 2011.gada finansu pārskatu, LMSF kontu stāvokli, 2012.gada finansu plānu un nolēma pārskatu bez iebildumiem virzīt izskatīšanai LMSF konferencē.

3. Par Latvijas 2012.gada čempionātu nolikumiem. Nolēma pieņemt un apstiprināt 2012. gada nolikumus spiningošanā no laivām, spiningošanā no krasta un pludiņmakšķerēšanā (nolikumi principiāli neatšķiras no 2011.gada nolikumiem un tuvākajās dienās būs pieejami internetā). Valdes sēdē izskanēja priekšlikums sākot ar 2012.gada vasaras sezonu mainīt līdzdalības noteikumus Latvijas čempionātos un, līdzīgi kā tas jau notiek karpu makšķerēšanas čempionātā, pielaist tikai komandas, kuras ir LMSF sastāvā. Ar noteikumu, ka vienlaicīgi tiek mainīts LMSF biedru naudas apmērs un tās nomaksas kārtība. Lai izmaiņas stātos spēkā, jāsagatavo attiecīgi priekšlikumi un tie ir jāpieņem LMSF konferencē. Izskanēja ideja, ka biedru nauda ir jāsamazina un jāvienkāršo nomaksas kārtība, piemēram, iestrādājot to kā fiksētu summu (nodevu LMSF labā) čempionāta dalības maksā. Ja konferencē izmaiņas tiks pieņemtas, var sagaidīt arī attiecīgas izmaiņas nolikumos. Vienlaicīgi, veidojot Latvijas izlases komandas, tiktu izpildīta prasība, ka pasaules čempionātos var startēt tikai sportisti, kas pārstāv LMSF biedrus.

4. Par Latvijas izlases līdzdalību pasaules čempionātā spiningošanā no krasta 2012.gada maijā Polijā. Nolēma kā atbildīgo par komandas startu nozīmēt Igoru Fiļipovu (SIA Gold Fish), atbalstīja Latvijas delegācijas kandidātu sastāvu līdzdalībai čempionātā un principus, kā tiks veikta finansēšana. Valde nolēma atbalstīt sekojošus kandidātus Latvijas delegācijai pasaules čempionātā Polijā - Igoru Fiļipovu, Kasparu Poišu, Māri Olte, Aleksandru Meirānu, Aināru Eglīti, Konstantīnu Koļesņikovu, Hariju Raciborski, Lauri Fridrihsonu. Ar piebildi, ka 2013. gadā kā noteicošais rādītājs iekļaušanai izlases kandidātos būs rezultāti attiecīgajā Latvijas 2012. gada čempionātā.
Pie reizes tika apstiprinātas dažas izmaiņas LR čempionātu kalendārā.

Apstiprinātos nolikumus var redzēt sekojošās adresēs - spiningošanā no krasta, spiningošanā no laivas un pludiņmakšķerēšanā

Papildus jāatcerās, ka marta beigās LMSF konference lems par biedru naudu un tās nomaksas kārtību, attiecīgi, nolikuma pants, kurš nosaka dalības naudu var nedaudz mainīties.

14. 03. 2012.


| Home |

LR zemledus makšķerēšanas čempionāts noslēdzies

Te var redzēt protokolu, analīze vēl sekos.
Uzklikšķini!Komandu vērtējumā kārtējo reizi čempiona nosaukumu izcīnīja Salmo komanda, tai seko Rapala un RD auto.
Individuālā vērtējumā trīs sportisti ieguva vienādu punktu skaitu - 9 punktus, medaļu krāsu noteica katra sportista kopējais loms. Rezultātā zelts un čempiona nosaukums tika Ivo Kalnmalim (Salmo), sudrabs - Ritai Verzai-Grabovskai (Salmo), bronza - Aināram Eglītim (RD Auto).
Bildi atsūtīja Edgars V.

12. 03. 2012.


| Home |

Jelgavas pilsētas atklātais čempionāts

Sestdien, 3.martā, pulksten 9.30 makšķerēšanas entuziasti aicināti uz Jelgavas pilsētas atklāto čempionātu zemledus makšķerēšanā. Zemledus makšķerēšanas sacensības sāksies no pulksten 9.30 un Āliņģa ātrurbšanas sacensības - no pulksten 12.15.
Sakarā ar laika apstākļiem mainīta sacensību norises vieta no airēšanas bāzes, Pilssalas ielā 8, Jelgavā uz Ozolnieku dīķi, Ozolnieku novadā, kur reģistrēšanās sacensību norises dienā notiks no pulksten 9.15.

Iepriekš plānotajā norises vietā pie airēšanas bāzes, Pilssalas ielā 8, Jelgavā varēs reģistrēties no pulksten 8.30 līdz 9. Reģistrētajiem sacensību dalībniekiem tiks nodrošināts transports uz jauno sacensību norises vietu Ozolnieku dīķī, Ozolnieku novadā.
Dalība zemledus makšķerēšanas sacensībās ir bez maksas.
Ar sacensību nolikumu var iepazīties šeit: sports.jelgava.lv/jaunumi/jelgavas-atklatais-cempionats-zemledus-makskeresana

01. 03. 2012.


| Home |

LR 2012. gada zemledus makšķerēšanas čempionātā

Uz Ungura ezera ledus šodien sākās šī gada pirmais Latvijas čempionāts makšķerēšanas sportā. Tajā piedalās 14 komandas, dalībnieku vidū ir arī visi šī gada pasaules čempionāta dalībnieki. Sacensību protokolos pirmās dienas rezultāti rāda, ka konkurenti nemaz nerespektē slavenību iepriekšējos sasniegumus. Līdera pozicijās atrodas tikai vairākkārtējā pasaules čempione Rita Verza-Grabovska (Salmo), kura ar 2,512 kg smagu lomu bija labākā savā zonā. Vēl par savu zonu uzvarētājiem kļuva Imants Saulītis (LSMK-Milo; 2,178 kg), Ivo Kalnmalis (Salmo; 1,588 kg), Genādijs Grigorjevs (MB Carp Collection Latvija; 0,436 kg) un Aldis Vārna (Rapala; 1,388 kg). Komandu vērtējumā vadībā ar 22 punktiem izvirzījusies komanda Dobele, ar 23,5 punktiem viņiem seko titulētā Salmo komanda. Nelielā attālumā ar 30 - 32 punktiem izvietojušās vēl 5 komandas, visu noteiks otrās dienas rezultāti.

Uzklikšķini!Otrā sacensību diena beidzās ar sen neredzētiem minilomiem, - tikai diviem dalībniekiem loms bija virs 1 kg, vairumam tā svars bija zem 500 gramiem. No pirmās dienas līderiem savas pozicijas saglabāja tikai Imants Saulītis, kurš savā zonā bija labākais arī otrajā dienā. Līdz ar to viņš uzvarēja šajā kārtā un kļuva par čempionāta līderi. Otro vietu savā zonā un, attiecīgi, arī kārtā ar 3 punktiem ieguva Rita Verza-Grabovska, trešais ar līdzīgu punktu skaitu bet nedaudz mazāku lomu bija Ainārs Eglītis, kurš šogad pārstāv komandu RD Auto.

Komandu vērtējumā pēc pirmās kārtas ar 41,5 punktiem vadībā izvirzījusies Salmo komanda, otrajā vietā ar 52,5 punktiem atrodas Dobele, trešajā ar 53 punktiem - RD Auto. Tālāk seko Asaris, LSMK-Milo un Rapala.

LR čempionāta otrā kārta, ja ledus apstākļi ļaus, risināsies pēc divām nedēļām Limbažu Lielezerā. Tad arī noskaidrosies šī gada čempionāta medaļnieki.

25. 02. 2012.


| Home |

Atgādinājums čempionāta dalībniekiem

Latvijas 2012. gada zemledus makšķerēšanas čempionāta 1. kārta notiks datumā, kurš nolikumā bija paredzēts 3. kārtai. Proti, 25. un 26. februārī Ungura ezerā. Pulcēšanās līdz 8:30 "Ķēčos" (vietā, kurā notika pasaules čempionāti).
Neparedzētu apstākļu dēļ, izmaiņas ir kontaktpersonu sastāvā. Līdzdalībai vēlākais līdz ceturtdienai jāpiesakās pie J.Stikuta, 29517507 pie Normunda :-), 29224086 vai ar e-mailu normunds@salmo.lv, vienlaicīgi pa e-pastu paziņojot vārdisko sastāvu. Sastāvu var pieteikt arī izmantojot šīs ziņas komentēšanas iespējas internetā. Visiem, kuriem nepieciešama palīdzība naktsmītnes nodrošināšanā, par to vēlākais līdz otrdienai, 21. februārim jāinformē Kristīne, mob.tel. 26410138.

Ja būs ledus, otrā kārta notiks 10.un 11. martā Limbažu Lielezerā, rīkotājs Limbažu makšķernieku klubs, Ilmāra Krieviņa personā, par dzīvošanu u.c. ar sacensībām saistītām lietām var uzzināt pa t. 29441556, sacensību norises laiki kā nolikumā.

19. 02. 2012.


| Home |

Mūsu partneri piedāvā

Nupat saņēmu ziņu par jaunumiem, kurus piedāvā mūsu atbalstītāja firma SIA "Cope Zviedrijā"

No marta mēneša sākam uzņemt copmaņus JAUNAJĀ Cope Zviedrijā atpūtas bāzē, kura atrodas Zviedrijas Lapplandijā, 750 km attālumā no Stokholmas. Cope tiek piedāvāta slavenajā Storuman ezerā, kā arī daudzās citās apkārtnē esošajās ūdens tilpnēs! Lomos ir fantastiskas sīgas, foreles, arktiskās pālijas, alatas, kā arī vēdzeles, asari, līdakas...

Uzklikšķini!Piedāvājam mūsu pilno brauciena paketi, ja esat vismaz 8 cilvēku kompānija, kur ir iekļautas 5 copes dienas, prāmja biļetes, transports, dzīvošana, transports uz un no copes, gida pakalpojumi, motorurbis, saldētavas, utt.(cena vienai personai 250 Ls). Varam arī palīdzēt sakomplektēt grupu, ja esat tikai pāris gribētāju...Dzīvošana mūsdienīgos, labiekārtotos apartamentos. Pieejama sauna, atpūtas zāle ar novusu, galda tenisu, biljardu, LV TV....
Inventāra, copes apģērba noma. Ir iespēja sagaidīt kompāniju lidostā Umeo (lidojuma cena ap 50 Ls), kā arī nogādāt atpakaļ uz lidostu! Lidosta 230 km no bāzes. Tuvumā ir arī kalnu slēpošanas kūrorts! Ja atbraucat paši saviem spēkiem, nakts vienai personai izmaksās 20 Ls, vasarā 25Ls (cenā arī motorlaiva). Rezervācijas var veikt arī vasaras sezonai!
Apkārtnē pasakainas kalnu upītes foreļu un alatu ķeršanai, kā arī pateicīgas vietas mušiņotājiem...
Papildus informāciju varat iegūt rakstot, vai arī zvanot!

www.copezviedrija.lv

tel. +37126123803
tel. +37120400123
oviar@inbox.lv

14. 02. 2012.


| Home |

Piedāvājums spiningotājiem

LMSF veiksmīgā vairākus gadus ilgā sadarbība ar mūsu draugiem SIA "Cope Zviedrijā" ir ieinteresējusi arī citas zviedru kompānijas. Rezultātā ir parādījies jauns sadarbības piedāvājums.

Zviedru firma, kura nodarbojas ar makšķerēšanas tūrismu, piedāvā Latvijas sportistu - spiningotāju grupai 6-8 cilvēku sastāvā šī gada jūnija pirmajās divās nedēļās iespēju 6-10 dienas pavadīt makšķernieku bāzē Zviedrijas Lapzemē. Grupa tiks nodrošināta ar bezmaksas naktsmītni, laivām un licencēm.
Saimnieki, savukārt, pretī sagaida atskaiti par labiem:-) lomiem viņu pārziņā esošajās ūdenstilpēs. Detalizētāka informācija būs pieejama grupas dalībniekiem.
Pieteikties var līdz 20. februārim. Priekšroka spiningotājiem ar sacensību pieredzi.

14. 02. 2012.


| Home |

Pirmais 2012. gada PČ aizvadīts

Kārtējā reportāža no pasaules čempionāta zemledus makšķerēšanā, kuru atsūtīja Latvijas izlases komandas pārstāvis Agris Rudzāns.

3. reportāža.
Mūsējie kā Rīgas dinamieši, vienu spēli spēlē vāji, otru lieliski. Šodien bez īpaša satraukuma, bet ar lielu apņēmību uzlabot rezultātu, komanda devās uz startu. Komandā notika viena maiņa, Lailu nomainīja Andis. Šīs dienas zonas arī neko labu nesolīja, bija paredzams, ka divās zonās būs daudzi sportisti ar 0, tā arī bija. Čempionātu noslēdzām, skaļi aizverot durvis, pietrūka tikai 2 punktu līdz bronzai. Vakar paši neticējām, ka varam cīnīties par pirmo trijnieku, bet šodien viss sanāca labāk kā bijām cerējuši.
Abi debitanti pilnībā apliecināja, ka nav velti iekļuvuši izlasē, Raimis izcīnīja sarežģītā cīņā otro vietu zonā, zaudējot tikai ukrainim, Andis pieveica visus savā zonā, zonā, kurā praktiski neķērās, viņam izdevās pierunāt 10 vai 11 zivtiņas. Rezultātā uzvara zonā. Arī Guntis šodien nostartēja lieliski, ieguva 1. vietu zonā, neskatoties uz apnicīgo apurbšanu. Viņš vienīgais ķēra bez otrajām acīm, cepuri nost. Rita tikai nedaudz piekāpās uzvarētājam, lieliska otrā vieta. Pēterītim šodien veicās mazāk kā vakar, šodien viņš noķēra tikai 4 gr. breksīti, vakar bija 5gr. raudiņa. Viņa zonā tomēr kāds bija noķēris par dažiem krikumiem vairāk, pilnībā neprognozējama zona, izņemot baltkrievu burvi Ščorsu, kurš šajā čempionātā ieguva divkārtēja Čempiona titulu.

Komandu kopvērtējumā -Baltkrievija, Ukraina, Polija, Latvija, Lietuva, Krievija. Apkopojot visu dienu darbu un rezultātus, var secināt, ka kaut ko bijām palaiduši garām vai līdz galam nenostrādājuši, bet šādā loteriju čempionātā arī uz loģiskiem rezultātiem cerēt ir grūti, no desmit zonām piecās bija loterija. Vienalga, lēciens no astotās vietas pirmajā dienā līdz ceturtai kopvērtējumā arī ir labs rezultāts, vismaz parādījām visiem, ka ar mums tik vienkārši nav, uzstādījām vienas kārtas labāko rezultātu čempionātā. Ticiet man, visi šodien uz mums skatījās pavisam savādāk.
Komanda ir paveikusi savu darbu, vēl tikai noslēguma ceremonija, pirmdien no rīta uz mājām. Tiekamies Ungurā.

11. 02. 2012.


| Home |

Reportāžas no Kazahstānas

1.Reportāža.
Uzklikšķini!Latvijas zemledus makšķernieku komanda ar VAS “Latvijas dzelzceļš” , SIA “Salmo” un Latvijas makšķerēšanas sporta federācijas atbalstu 05.02.2012. devās uz 9. Pasaules čempionātu zemledus makšķeršanā ar mormišku Kazahstānā. Izlase tika nokomplektēta jau rudenī, manuprāt, izlase ir nokomplektēta ļoti optimāli, izlases mugurkaulu veido Pēteris Lideris, Guntis Kārkliņš, Laila Grīnberga, Rita Verza-Grabovska un divi jaunpienācēji Raimonds Kinerts un Andis Vecvēderiņš. Komandas treneri Normunds Grabovskis un Harijs Raciborskis, komandas pārstāvis Agris Rudzāns. Visi dalībnieki ir pie labas veselības un jūtas labi. Kazahi ir ļoti viesmīlīgi, esam izmitināti Kazashtānas Las Vegasā (kazino pilsēta) Kapčagajā. Sadzīves apstākļi ir labi, dalībniekiem noorganizēta ekskursija uz Almati pilsētu, kā arī izrādīts aktīvās atpūtas komlekss kalnos. Ir jūtamas mentalitātes atšķirības, bet organizātori ļoti cenšas, lai dalībnieki būtu apmierināti ar visu programmu, bet sportisko daļu nav pārdomājuši līdz galam. Pēc trīs treniņu dienām var secināt, ka viesmīlīgie saimnieki ir sarupējuši ļoti dīvainu ūdenstilpni sacensību norisei. Sacensībām atvēlēts neliels Kapčagaja ūdenskrātuvei pieguļošs ezeriņš. Sacensību zonas knapi ietilpst ezerā, vienas dienas zonas vēl ir izdevies salikt vienā rindā, bet otras dienas zonas ir sadalītas un iespiestas atsevišķos līčos, ezera krasta niedrās tiek ganītas govis un aitas, tās gan pieskata gans un uz ledus nelaiž. Ezers nav dziļš, ar zāļainu gultni (neganta zāle, mormišķas bieži aizķeras vai tiek zaudētas) un samērā neviendabīgu reljefu. Gar zonām lielāku dziļumu par 5 m nav izdevies atrast, paredzams, ka vidējais dziļums zonās būs 2-3 metri, ledus biezums apmēram 70 cm. Ezerā ir sastopamas sekojošas zivju sugas: rauda, plaudis, plicis, karūsa, karpa, amūrs, vobla, tilapija, "zmejegolovs" un maza garena zivtiņa (kitaika vai gambūzija). Vietējie šo mazo zivtiņu iepirkuši par zeltu, domādami, ka pērk melno amūru, bet izrādījās, ka šī zivtiņa neaug lielāka par 15 cm – noķertie eksemplāri bija stipri mazāki un svēra ap 1gr . Sportistu lomos 95% ir rauda, pa retai karūsiņai, plicītim. Mūsu Andim izdevās noķert karpiņu uz 70 gr., kā arī lielāko komandas zivi karūsu 150 gr. Un kaut kas ievērības cienīgs nozaga vienu mormišku.
Zivis var atrast tikai atsevišķos punktos un noteiktā dziļumā. Izvērtējot trijās dienās iegūto informāciju, var secināt, ka mači varētu būt diezgan neprognozējami. Dažās zonās perespektīvi ir tikai daži vai pat viens pleķis, līdz ar to paredzama liela stumdīšanās ap šiem punktiem, kurš tiks, ķers zivis, kurš ne, var palikt uz 0. Arī citu komandu sportisti nav pilnībā apmierināti ar izvēlēto ūdenskrātuvi, visu viedoklis sakrīt, ka ezers sportam īsti nav piemērots, pastāv pārāk liela loterijas varbūtība, jācer, ka sacensību dienās kaut kas mainīsies uz labo pusi. Izskatās, ka ezers ir izvēlēts, nodrošinot sacensību infrastruktūru nevis sportiskās intereses.

Kazahu sportisti apgalvo, ka zivis ir pa pilnam un trenējas nomaļus no pārējiem, izskatās ļoti pašpārliecināti. Uz šā paša ezera janvāra beigās notika Kazahstānas Republikas čempionāts, kura rezultāti galīgi nenomierina, lai gan tad bija citi laika apstākļi, gaisa temperatūra sasniedza līdz -30, bija zonas, kur tika noķerta tika viena zivtiņa. Sacensību dienā prognozēta temperatura 0 grādu vieš cerības, ka baltā zivs aktivizēsies.

Uzklikšķini! Uz sacensībām ieradušās 11 komandas un visi ir noskaņojušies sarežģītai sacensībai. Laika apstākļi ir ļoti patīkami, valda bezavējš, spīd saule, gaisa temperatūra pirmajās dienās bija -16, šodien jau krietni siltāks, bet uz sacensību dienu prognozē, ka var būt ap 0. Kazahstānā gaiss ir nesalīdzināmi sausāks, līdz ar to rokas vispār nesalst. Sportisti ir nosauļojuši sejas. Mūsu komanda ir labi patrenējusies, daudz kas ir saprasts par ezeru un tā iemītnieču ķeršanu. Esam noskaņojušies sacensībai, vēl tikai pēdējā komandas sapulce un rīt ejam uz startu.
Organizātori ir parūpējošies par ļoti labu sacensību atspoguļošanu mēdijos, ļoti daudz žurnālistu, hroniku veidotāju, visas jaunākās ziņas, bildes, online reportāžas tiek atspoguļotas: http://ifwc-2012.fishing.kz/

2.Reportāža.
Kā jau iepriekš rakstīju, 2012.gada zemledus čempionāts paliks atmiņā ar ļoti neprognozējamiem rezultātiem, jo ūdens nav piemērots sacensībām. Rīts šodien nebija saulains kā parasti, bija migla un varēja just mitrumu gaisā, lai arī temperatūra bija pakāpusies, likās, ka ir aukstāks nekā iepriekš. Visi mūsu sportisti bija noskaņojušies startam, nedaudz uztraukums bija manāms, kā jau tādās reizēs jābūt. Izsole salika mūsu sportistus sekojoši: Pēteris A zona, Laila B zona, Raimonds C zona, Guntis D zona, Rita E zonā. Jāsāk ar to, ka jau iepriekš varēja prognozēt, ka rezultāti būs vāji, bet tik vājus rezultātus nevarēju prognozēt.
C zonā 9 sportisti palika tukšā, mūsu Raimis (7 p.) pat copi neredzēja, - lai arī strādāja kūpošu muguru, copi tā arī neieraudzīja. Jāsaka, ka līdzīgi gāja arī Lailai (9 p.), bez zivs, Pēterim (9p.) izdevās aiziet no 0, noķēra vienu raudiņu uz 5gr. Ritai (8 p. - 349 gr.) šoreiz neveicās kā parasti, tā īsti netika klāt zivīgajām vietām. Guntim (5p. – 1580 gr.) gāja vislabāk no mūsējiem, sākumā Krievu un Poļu sportists viņu riktīgi apurba, atslēdza zivi, bet Guntis tomēr spēja atrast zivi un pietuvoties līderiem. Trīs zonās no piecām sacensības praktiski nebija, to kas tur notika, nosaukt par sacensībām nevar. Atlikušajās divās jau notika sacensība, kurās mums neizdevās realizēt savu potenciālu. Nekas, degunus nenokaram, gan rīt veiksies labāk.

Sekojiet līdzi, turiet īkšķus.

Ar cieņu Agris Rudzāns

P.S. Vēl var pamēģināt http://www.justin.tv/nubokz#r=-rid-&s=em

09. 02. 2012.


| Home |

Karogā krāsas ir vienādas


Latvijas vārdu pasaulē spodrina arī makšķerēšanas sporta panākumi
Aldis Jermaks

Pēdējā laikā plašsaziņas līdzekļos vairākkārt pieminēti Latvijas makšķerēšanas sporta pārstāvji, to sasniegumi un valsts piešķirtās naudas balvas. Liela sabiedrības daļa nav pietiekami informēta un ir neizpratnē – par ko šāda uzmanība. Situāciju skaidrot uzņēmās Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas (LMSF) vadītājs Jānis Stikuts, Latvijas karpu makšķerēšanas izlases treneris Ārijs Ūdris un pieredzējušais dalībnieks Aivars Rudzinskis.

Pilnu interviju var izlasīt Latvijas Avīzes mājas lapā. Nesaīsināto versiju var redzēt teorijas sadaļā.

27. 01. 2012.


| Home |

Zemledus makškerēšanas čempionāta sākums atcelts

Uzklikšķini!Diemžēl, ne uz 20.01., ne uz šodienu 23.01. ledus nevienā no sacensībām atbilstošajām ūdenskrātuvēm nav tik stabils, lai šonedēļ varētu tur rīkot sacensības. Ir apzināti gan Vidzemes, gan Latgales ezeri, kopā vairāk kā 10 potenciāli pieņemamu ezeru, un visūr ledus stāvoklis nav drošs ne vienkāršai makšķerēšanai, ne tādam pasākumam kā sacensības ar lielu dalībnieku skaitu. Ievērojot arī to, ka vadošie sportisti dodas uz pasaules čempionātu Kazahijā, LČ zemledus makšķerēšanā pirmā kārta tiek pārcelta uz februāra vidu.

Ja ledus stāvoklis būs atbilstošs drošības prasībām, LČ pirmā kārta notiks 25.un 26. februārī Ungurā vai Limbažu Lielezerā, precīzāka informācija būs pieejama aptuveni 13.-14.02.2012.

23. 01. 2012.


| Home |

Latvija gatavojas startam PČ Kazahstānā

Latvijā siltuma viļņi seko cits citam, attiecīgi, ledus apstākļi lielākajā Latvijas daļā nav labvēlīgi pasākumiem uz ledus. Rezultātā valsts zemledus makšķerēšanas čempionāta sākums katru nedēļu tiek pārcelts uz jaunu datumu un vēl nav skaidrības, kad tas varētu uzsākties. Tas būtiski iespaido arī mūsu sportistu pilnvērtīgu treniņu iespējas tieši pirms pasaules čempionāta, kurš pēc pāris nedēļām sāksies Kazahstānā. Tomēr gatavošanās rit pilnā sparā un beidzot ir pilna skaidrība, ka Latvijas komanda uz CIPS pasaules 2012. gada čempionātu zemledus makšķerēšanā Kazahstānā varēs doties sastāvā, kurš pilnā apjomā atbilst iepriekš izziņotajam. Komandas sastāvā ir iekļauti Rita Verza-Grabovska, Pēteris Lideris, Guntis Kārkliņš (Salmo), Raimonds Kinerts un Harijs Raciborskis (Rapala), Laila Grīnberga (BB Cope) un Andis Vecvērdiņš (Pansija). Kā treneris darbosies Normunds Grabovskis, delegācijas vadītāja pienākumus pildīs Agris Rudzāns.
Komanda ceļā dodas 5.februārī, atgriežas 13.februārī.

Informāciju, kas saistās ar PČ norisi, varēs atrast internetā http://www.fishing.kz/.

19. 01. 2012.


| Home |

Starptautiskās federācijas jaunumi

Lai gan manā rīcībā FIPS izpildkomitejas locekļa Igora Chinjakova raksts ar jaunāko informāciju no gadskārtējās FIPS izpildkomitejas sēdes bija jau pirms laba laika, nupat saņēmu autora atļauju šo interesanto un arī mums aktuālo materiālu ievietot savā interneta resurspunktā. Raksts ir krievu valodā, ceru, ka tas nevienam interesentam problēmas nesagādās.

13. 01. 2012.


| Home |

Spiningotāju sanāksme Rīgā

Lai gan 11. janvārī notikušais spiningotāju aktīvs bija pulcējis tikai Rīgas klubu pārstāvjus, diskusija, kas bija iecerēta kā saruna par šīs sezonas nolikumu, izvērtās kā interesanta saruna arī par vairākiem citiem LMSF darba jautājumiem. Zemāk var redzēt šīs sanāksmes gaitas īsu atreferējumu.
Sanāksmē apspriestajam un tās lēmumiem ir tikai rekomendējošs statuss, par atsevišķām idejām vēl notiks diskusijas un gala rezultātā visi priekšlikumi būs jāiestrādā čempionāta nolikumā, kuru apstiprina valde, kā arī, ja nepieciešams, citos LMSF valdes lēmumos.

Uzklikšķini!Svarīgākie bija sacensību termiņi. Bez iebildēm no sanāksmes dalībnieku puses, ievērojot pēdējās ziņas par pasaules čempionātu termiņiem un atsevišķu organizātoru vēlmes, daži Latvijas galveno spiningošanas sacensību datumi tika nedaudz mainīti. Pašreizējā versija ir sekojoša - 1. posms 19.-20.05. Burtnieka ezerā, organizātors SIA Goldfish, 2. posms 30.06.-01.07. Rušona ezerā, organizātors SIA Normark , 3. posms 11.-12.08. Usmas ezerā, organizātors Mērsraga pašvaldība, klubu Latvijas kausa izcīņa 15.-16.09. Ķīšezerā, organizātors SIA Fishbon. Pasaules čempionāts - oktobra pirmajā nedēļā. Iecerētās trīs ūdenstilpes pirmo reizi plānots iekļaut sacensību kalendārā, pirms tās tiks iekļautas nolikumā, valdei tuvākā mēneša laikā jāveic attiecīgie saskaņošanas priekšdarbi ar pašvaldībām, ūdeņu apsaimniekotājiem un bāzu īpašniekiem.
Iebildumu nebija pret vienīgo piedāvāto izmaiņu noteikumos - līdzīgi, kā tas bija 2011. gada klubu Latvijas kausa izcīņā, agrāko 10 zivju vietā šogad tiks vērtētas 20 noķertās zivis.

Neviennozīmīgi rezultāti bija domu apmaiņai par citiem jautājumiem.
Vispirms tā bija dalības maksa. Šogad tā plānota 60 latu apjomā par vienu posmu. Lai celtu sacensību organizācijas un publicitātes līmeni, kas pēc idejas autoru domām ļautu piesaistīt papildus sponsorus, izskanēja priekšlikums palielināt dalības maksu, tomēr ne vairāk kā par 20%. Vienlaicīgi izskanēja viedoklis, ka tas rindai dalībnieku var radīt līdzdalības problēmas un galu galā negatīvi iespaidot dalībnieku skaitu. Tāpēc jautājums tiek atstāts plašākai apspriešanai. Šajā sakarībā tika apspriests arī dalības maksas izmantošanas jautājums. Dalībnieki pieņēma zināšanai, ka LMSF valde ir nolēmusi dalības maksas šajā sezonā novirzīt tikai spiningošanas čempionāta organizācijai, nepieciešamības gadījumā nosacīti nelielu daļu iedalot arī Latvijas izlases komandas vajadzībām. Otrs jautājums bija par vienlīdzīgu apstākļu radīšanu visiem dalībniekiem, konkrēti par izmantojamo motoru jaudas rādītājiem un treniņu apstākļiem. Atbalstu neguva priekšlikums ierobežot izmantojamo motoru jaudu, lai izslēgtu jaudīgo motoru laivu īpašnieku priekšrocības. Vairāk diskusiju bija par treniņu dienām. Izskanēja doma, ka čempionāta dalībniekiem vajadzētu aizliegt treniņus čempionāta nedēļā, proti, darbdienās pirms sacensību nedēļas nogales. Arī šī doma neguva nozīmīgu atbalstu, jo oponenti uzskatīja, ka tas var negatīvi iespaidot gan dalībnieku skaitu, viņu sagatavotības līmeni, gan arī savstarpējās attiecības starp dalībniekiem.

Nozīmīga sanāksmes daļa bija veltīta sacensību un LMSF darbības publicitātes uzlabošanai. Izskanēja doma, ka mēdijos parādās ļoti maz informācijas par Latvijas makšķerēšanas sporta tēmu, par sacensībām un sasniegumiem, kas kopumā neveicina sponsoru piesaisti, jo viņi neredz un nesaprot savus guvumus. Vienlaicīgi, maz tiek piesaistīti jauni dalībnieki. Tāpēc vajadzētu vairāk uzmanības un līdzekļu veltīt publicitātei, proti, algot cilvēkus, kas spējīgi pietiekoši labi pasākumus atspoguļot masu mēdijos, tai skaitā LMSF interneta lapā. Sanāksmes dalībnieki pieņēma zināšanai, ka LMSF lapas funkcionalitāte vēl netiek pilnvērtīgi izmantota, izrādās, daudzi sportisti un līdzjūtēji nezin tās adresi, vāji iesaistās lapas satura veidošanā.
Izskanēja doma, ka lapu vajadzētu modernizēt, un aicinājums visiem, kas gatavi piedalīties tās pilnveidošanā, iesūtīt savus viedokļus un priekšlikumus, tāpat paziņot LMSF valdei tās e-pasta adreses, uz kurām nepieciešams nosūtīt visu aktuālo informāciju. Lai sportam piesaistītu plašākas masas, viens klubs izrādīja gatavību izveidot internetā atsevišķu foruma lapu, veltītu tikai makšķerēšanas sporta tēmai. Neviens neatsaucās uz aicinājumu apgādāt ar saturu spiningošanai veltītu blogu, kas būtu līdzīgs NG blogam.

Lai par priekšlikumiem un visām idejām varētu izteikties plašāks ieinteresēto loks, centos te atspoguļot visus skartos jautājumus, saprotams, koncentrētā veidā. Lielāko daļu argumentācijas esmu apzināti izlaidis, lai šoreiz mazāk iespaidotu lasītāju viedokļus.
Lūgums visiem, kas saistīti ar makšķerēšanas sportu, savus viedokļus un priekšlikumus rakstīt komentāros vai sūtīt man uz e-pasta adresi jst[ETA]fishing.lv Ja no visa, kas izskanēja sanāksmē vai kuluāros, esmu kaut ko palaidis garām vai atspoguļojis nepareizi, lūdzu papildināt.

12. 01. 2012.


| Home |

Informācija spiningotājiem

Atbildīgais LMSF valdē par spiningošanu Harijs Raciborskis ielūdz interesentus šī gada 11. janvārī, plkst. 18.00 uz „Jameson Bar”, Rīgā, Kr. Barona ielā 52, kur ieplānota neliela apspriede par 2012. gada Latvijas čempionātu spiningošanā. Aktuālās tēmas: nolikums, sacensību kārtu norises vietas un organizētāji. Tiek gaidīti klubu - komandu pārstāvji un visi, kurus interesē šī tēma. Par līdzdalību savlaicīgi jāpaziņo Harijam Raciborskim pa tel. 29217376.

04. 01. 2012.


 
top