Latvijas labākie makšķernieki dodas uz Pasaules spēlēm Itālijā

Šodien ceļu uz Pasaules makšķerēšanas sporta konfederācijas CIPS organizētajām 3. Pasaules makšķerēšanas sporta spēlēm Itālijā jeb, tā dēvēto, Makšķernieku Olimpiādi uzsāka pirmās Latvijas makšķernieku delegācijas. Latvija ir CIPS sastāvā un mūsu komandas kopskaitā ar 36 dalībniekiem piedalīsies 5 dažādos makšķerēšanas sporta veidos - karpu makšķerēšanā, pludiņmakšķerēšanā, spiningošanā no laivām, spiningošanā no krasta un melno asaru spiningošanā.

Uzklikšķini!Latvijas izlases komandu sastāvā, izņemot komandu mums mazpazīstamo melno asaru spiningošanā, ir visi labākie mūsu makšķerēšanas sporta pārstāvji. Tie ir makšķernieki, kuri LMSF organizētajos Latvijas čempionātos ir guvuši lielākos panākumus, - komandās ir gandrīz visi šī gada Latvijas čempioni un medaļnieki. Viņu skaitā var redzēt arī visus mūsu populāro makšķerēšanai veltīto televīzijas raidījumu galveno lomu spēlētājus.
Uzklikšķini!Tik plaša Latvijas pārstāvniecība vislielākajā pasaules makšķerēšanas sporta pasākumā bija iespējama, pateicoties AS „Latvijas valsts meži” kā arī lielāko Latvijas makšķerrīku tirdzniecības firmu SIA Salmo, SIA Normark Latvija, SIA Shark un citu makšķerēšanas sporta cienītāju atbalstam.

Bildi, kurā redzama mūsu melno asaru spiningotāju komanda, kā apliecinājumu tam, ka mūsējie sekmīgi sasnieguši Itāliju, atsūtīja Raivis Bergs. Pasaules spēles sāksies 28. augustā Florencē ar grandiozu atklāšanas cermoniju, kurā piedalīsies visi spēļu dalībnieki, un turpmākās dienas līdz 4. septembrim risināsies dažādos Itālijas reģionos. Spēļu ietvarā nedēļas laikā 6 Itālijas reģionu ūdenstilpēs vienlaicīgi rnotiksatsevišķi pasaules čempionāti 26 dažādos makšķerēšanas sporta veidos – mušiņmakšķerēšanā, jūras makšķerēšanā un makšķerēšanā saldūdeņos. Jāpiezīmē, parasti pasaules čempionāti notiek visas sezonas garumā, katrs no tiem dažādās valstīs un tikai pasaules spēļu gados tie notiek vienlaicīgi vienā valstī. Kopīgais spēļu dalībnieku skaits ir iespaidīgs - tas pārsniedz 3000, dalībnieku vidū ir labākie makšķerēšanas sporta speciālisti no 60 valstu makšķerēšanas sporta federācijām. No čempionātiem, kuros piedalās arī Latvijas komandas, vislielākā konkurence ir pludiņmakšķerēšanā, kurā sagaidāma 40 valstu komandu vismaz 200 sportistu līdzdalība.

Lai gan Latvijas makšķernieku panākumi visbiežāk ir saistīti ar ziemas makšķerēšanu, kur Latvija ir viena no līderu valstīm un vairākkārtēja pasaules čempione, arī vasaras disciplīnās mums ir bijuši nopietni panākumi. Piemēram, pašreiz ierindā esošais Normunds Grabovskis ir bijušais pasaules vicečempions pludiņmakšķerēšanā individuālajā vērtējumā, mūsu komandas ir bijušas bronzas medaļu ieguvējas arī citās disciplīnās. Kā pēdējo sasniegumu var atzīmēt Latvijas spiningotāju izcīnītās bronzas godalgas Rīgā notikušajā 2010.gada pasaules čempionātā spiningošanā no laivām. Lai gan makšķerēšanas sportā ļoti lielu lomu spēlē vietējo apstākļu pārzināšana un tas sarežģī mūsu komandu uzdevumus, tieši ar šīm disciplīnām saistās mūsu lielākās cerības ieņemt augstas vietas arī šī gada pasaules spēlēs.

Latviju pasaules spēlēs pārstāvēs sekojošie sportisti ( ieskaitot rezervistus).
1. Karpu makšķerēšanā - Aivars Rudzinskis, Kaspars Bogdans, Igors Jurgelevics, Aleksejs Gorbunovs, Edvīns Slubovskis, Uģis Nuķis, Māris Nuķis, Ārijs Ūdris
2. Pludiņmakšķerēšanā - Ivans Daņilovs, Agris Ziediņš, Pēteris Lideris, Rita Verza-Grabovska, Normunds Grabovskis
3. Melno asaru spiningošanā - Harijs Raciborskis, Andis Miezis, Normunds Nordens, Egīls Dembergs, Raivo Berčs, Raivis Bergs
4. Spiningošanā no krasta - Igors Fiļipovs, Kaspars Poišs, Māris Klauze, Sergejs Soldatovs, Igors Dzilna
5. Spiningošanā no laivām - Vitālijs Karpenkovs, Guntis Riekstiņš, Juris Fjodorovs, Aleksandrs Meirāns, Gustavs Plūme, Igors Kislickis
 
24. 08. 2011.

  Seko jaunumiem Facebookthree comments

Andris Andris - 31-08-’11 14:44

Es domāju Jāni ,ka lietas labā var arī kaut ko izdarīt.Piemēram sākt reklāmas kampaņu pret tīklu tirgošanu ,aicināt makšķerniekus boikotēt veikalus ,kuri tirgo tīklus.Parastam makšķerniekam nav vajadzīgs definējums ,kas ir tīkls.Vārdam tomēr ir liels spēks,kaut vai ar atkritumu savākšanu pēc sevis.Gadus 15 atpakaļ es nedomājot varēju izmest fantiku pa mašīnas logu.Tagad ne tikai es to nedaru ,bet vēl nedara 6 cilvēki no manas ģimenes,jo makšķernieku aprindās tas ir slikts tonis.Ja gadus 15 atpakaļ es bez šaubām ņēmu zemmērus ar vienu piebildi ,tikai tik cik var apēst ,tad tagad pat manam 6-am dēlam pašsaprotama lieta kāpēc tētis laiž mazos zandartus vaļā.Ja 20 gadus atpakaļ es pats liku tīklus reti ,bet liku( kamēr inspektors nenoķēra, samaksāju strāpi uz vietas un viņš man tīklus atdodams teica zini vecīt par valsti ir kauns.Tas bija pēdejais tīkls ko es ieliku.)Tad aizvakar es gandrīz pārkāvos ar tīklu licēju,viņš bija spiests vilkt savus tīklus ārā.Saki ko gribi, bet vārdam ir liels spēks. Kas būs tas, kurš sāks kādu oficiālu “kampaņu” pret tīklu tirgošanu? Tā būtu tikai tīklu reklāma. Neoficiāla jau pasen eksistē. Iecerētos noteikumus varēs izmantot tikai, lai tramdītu tirgotājus. Ne maliķiem, ne zvejniekiem, ne tīklu ražotājiem tie nebūs aktuāli. Jo sevišķi par tiem pasmiesies maliķi un priecāsies Lietuvas tirgotāji. Visi, kuriem noteikumi traucēs, pilnīgi legāli, iespējams, tikai formas pēc pāries uz citiem sagādes kanāliem. Neatbildēts paliks jautājums, kas tramdīs vietējos tirgotājus? Vai tie paši, kuri cīnās ar nesalīdzināmi lielāko nelegālā alkohola, tabakas preču un citu, tajā skaitā, zagtu vai personīgo mantu apriti? Jābūt tālu no reālas domāšanas, lai cerētu, ka tas dos vairāk kā tikai īslaicīgas akcijas efektu. Noteikumi bez efektīvas izpildes kontroles, kuri radīti, galvenokārt, lai imitētu aktivitāti, rada pretēju efektu, – arvien vairāk likumpaklausīgo zaudē ticību likumīgajai varai.%(admin)Vārds šajā jomā iedarbojas tikai uz iesācējiem, kuru nodarītais ļaunums valstiski skatoties nav pat tik nozīmīgs. Jau sen ir skaidrs, ka ar profesionāliem maliķiem galā tikt var tikai ar reālu fizisku spēku, vienkārši sakot, tos izķerot. Diemžēl, tieši fiziskā spēka valsts varai šajā sfērā ir pārāk maz. Viss pieminētais ir viens no aspektiem, kāpēc tīklu tirdzniecības regulāciju Latvijā uzskatu tikai par lieku birokrātisku aktivitāti.%

zvejnieks zvejnieks - 25-08-’11 07:49

Kaut kur bija rakstīts, ka jaunie noteikumi par tīklu tirgošanu ir apspriesti arī ar jūsu federāciju? Kāds tad ir sportistu viedoklis? Pirms 10 gadiem arī es biju domās, ka tīklu tirdzniecības sakārtošana var kaut ko mainīt. Mana pārliecība jau diezgan sen ir mainījusies. Uzreiz jāsaka, ka tīklu tirdzniecības noteikumu maiņa, par kuru bez rezultātiem ZM diskutējām kādus 2 gadus, pēc būtības LMSF neskar, tāpēc mūsu viedoklim nav izškirošas nozīmes. Kā pilsonis varu citēt to, ko pirms kādiem 3 gadiem rakstīju zivē.lv, atbildot uz vienu komentāru. Zemāk citāts. Tici vai nē, tas pasākums ir bezcerīgs. Ne jau tu pirmais un ne vienīgais, kam tas ienācis galvā. Sen apsūkāta un atmesta ideja. Ja netici man, pamēģini pats vispirms definēt tīklu. Nevienam tas īsti nav izdevies, jo izrādās, ka apiet jebkuru formulējumu ir visai vienkārši. Pēc tam būs otrs klupšanas akmenis – šādas normas saskaņošana ar citiem pastāvošajiem likumiem un normām. Tas attiecas uz tirdzniecību, ražošanu un importu. Trešais klupšanas akmenis – vai izdevumi tevis sludinātajai totālajai tīklu eksistences kontrolei atsvērs iegūto sabiedrisko labumu. Mēs taču visi zinām, ka jau šodien tīklu lietošana ir stipri ierobežota, bet kontrole nespēj tam izsekot. Kāda jēga izlikties, ka policija vai inspekcijas pēkšņi spēs to izdarīt. Papildus vēl viena atziņa, kas neļauj man šo pasākumu vērtēt kā lietderīgu – valsts vara, pieņemot noteikumus, kuru izpildi tā nespēj kontrolēt, ar to tikai diskreditē sevi.

mirtins mirtins - 24-08-’11 18:51

Darbu sāku pēcpusdienā, bet kolēģi jau bija pacentušies. Relīze un ziņa jau bija palaistas pēc plkst.9. Līdz ar to mana iesaistīšanās vairs nebija nepieciešama:D(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.