Mūsējie pasaules makšķerēšanas sporta spēlēs

Šajā nedēļā Pasaules makšķerēšanas spēlēs Itālijā beidzas oficiālie treniņi un sākas oficiālās pasaules čempionātu sacensības. Spēļu atklāšanas cermonija notika Florencē, videoklipu var redzēt oficiālajā spēļu mājas lapā.

Par pirmajiem rezultātiem protokola kopijas atsūtīja Latvijas delegācijas vadītājs karpu copes čempionātā Ārijs Ūdris. Pēc svēršanas pirmās dienas vakarpusē, Latvijas komanda 22 komandu konkurencē ieņem augsto 6. vietu. Vislabāk veicas pāriem Aleksejs Gorbunovs - Igors Jurgelēvics un Uģis Nuķis - Edvīns Slubovskis, kuri savās zonās ar noķertajām 5,72 kg un, attiecīgi, 2,250 kg karpām atrodas 5. vietā. Duets Kaspars Bogdans - Aivars Rudzinskis bija bez ieskaites zivs.
Protokoli liecina par izteiktu neviendabīgumu rezultātos, acīmredzot, arī copes vietās. No 66 duetiem 31 duets pirmo dienu beidza bez zivīm. Izteikts piemērs ir Francijas komanda, kura šobrīd kopvērtējumā ir aiz Latvijas. Viens franču duets iemanījies noķert 23 zivis kopsvarā 63 kg un savā zonā pārliecinoši atrodas 1. vietā, tajā pašā laikā cits viņu duets ir bez zivīm.

31. augustā 17:20
Pēc 4-tās svēršanas šodien pirms pusdienlaika redzams, ka Latvijas komanda jau ieņem 5. vietu, U.Nuķa un A.Gorbunova dueti ar, attiecīgi, 4 un 2 zivīm savās zonās atrodas 6.vietā, arī A.Rudzinska duets ir ticis pie zivīm un pakāpies uz 13. vietu.
31. augustā 21:20
Pēc 6. svēršanas pēcpusdienā Latvija pārvietojusies uz 4.vietu. To sasniegt palīdzējušas U. Nuķa dueta noķertās 8 zivis, ar šo rezultātu viņi savā zonā jau ir ceturtie. A. Rudzinska duetam ir 3 zivis un zonā 11. vieta, A. Gorbunova duets savu lomu nav papildinājis un savā zonā zaudējuši vienu vietu un atrodas 7.vietā.
01.septembrī 17:40
Nupat beidzās karpu makšķerēšanas čempionāta 72 stundu maratons..
Uzklikšķini!Kā no Itālijas mani informēja delegācijas vadītājs Ārijs Ūdris, mūsējie savu rezultātu vēl vairāk uzlaboja, un pirmie aptuvenie aprēķini liecina, ka bronza Latvijas komandai ir garantēta. Nav izslēgts arī, ka sudrabs. Šobrīd notiek drudžaini aprēķini, pēc kāda brīža sekos rezultātu neoficiāla izziņošana un, ja nebūs protestu, pusstundu pēc izziņošanas tiks paziņoti oficiālie rezultāti. Turēsim īkšķi, lai pirmie aprēķini izrādītos pareizi.
Beidzot atradu ticamu informāciju, ka par pasaules čempionu vēlreiz kļuvusi DĀR komanda, kura sacensības beidza ar 11 punktiem. Latvijai ir vienāds punktu skaits 13 punkti ar Angliju, taču nedaudz mazāks izrādījās kopējais loma svars. Latvijai lomā bija 165 kg, Anglijai - 177 kg. Attiecīgi, Latvijai 3.vieta un 2011. gada pasaules čempionāta bronzas medaļas, pirmās šajā nosacīti sarežģītajā makšķerēšanas sporta veidā. Superpanākums 22 valstu izlases komandu konkurencē! Individuālajā vērtējumā Māris Nuķis un Edvīns Slubovskis ar 79,8 kg smagu lomu ieņēma 7. vietu, Aivars Rudzinskis un Kaspars Bogdans ar 65,39 kg - 10. vietu, Aleksejs Gorbunovs un Igors Jurgelēvics ar 19,94 kg - 18. vietu. Par pasaules čempioniem kļuva Horvātijas duets Gotslih Goran un Mokri Zeloko, kuru noķerto karpu kopīgais svars bija 247,53 kg.
Detalizētākus rezultātus var atrast čempionāta kopsavilkuma protokolā.

Pasaules čemionāts pirmajiem 31. augustā beidzās foreļu spiningotājiem.
Uzklikšķini!Latvija pēc pirmās dienas 16 komandu konkurencē atradās necilajā 12. vietā. Labākais no mūsējiem ar 6 punktiem bija Igors Dzilna. Igoram Fiļipovam un Sergejam Soldatovam katram bija 12 punkti, Kasparam Poišam - 15 punkti. Otrajā sacensību dienā komandas sniegums bija vēl vājāks. Laikā, kamēr labākā komanda Itālija noķēra 166 zivis, mūsējie spēja tikt tikai pie 41 zivs. Tas ļāva apsteigt tikai Kazahstānas komandu un dienas vērtējumā mūsējie palika priekšpēdējā 15. vietā. Atkal labākais bija Igors Dzilna, kurš savu punktu krājumu papildināja ar 9 punktiem. Māris Klauze nomainīja Kasparu Poišu un ieguva 13 punktus, Igors Fiļipovs un Sergejs Soldatovs palika 15. un, attiecīgi, 16. vietā.
Kopvērtējumā Latvijas forelistu izlases komanda ieņēma 12. vietu. Par pasaules 2011. gada čempionu komandu vērtējumā kļuva Itālijas komanda. 2. vieta Horvātijai, 3.vieta Slovākijai. Arī individuāli zeltu un sudrabu ieguva itāļi Arno Herrmann un Giacomo Muin, bet pie bronzas medaļas tika Krievijas pārstāvis, 2010. gada pasaules čempions Aleksejs Šaņins. Visu godalgoto vietu ieguvēju iegūto punktu skaits bija vienāds, medaļu likteni noteica noķerto zivju skaits, kurš abiem itāļiem bija lielāks.
No mūsu spiningotājiem labākais bija Igors Dzilna, kurš individuālajā vērtējumā 74 dalībnieku konkurencē ieguva 27. vietu.
Visus rezultātus var atrast čempionāta protokolos.

31.augustā sākās arī melno asaru spiningošanas čempionāts. Pirmās dienas rezultāti nevieš optimismu, vadībā negaidīti un pārliecinoši izvirzījusies Krievijas komanda, kura apsteidz favorītus itāļus (viena itāļu ekipāža tika diskvalificēta), bet mūsējie 11 komandu konkurencē ieņem priekšpēdējo vietu. Pie tam atpaliekot ar relatīvi lielu punktu starpību, kuru būtiski sadeldēt praktiski nav iespējams. Tā kā ieskaitē tiek vērtētas 5 zivis, pie tam visi dalībnieki izpildīja šo normu, ekipāžu iegūtās vietas ir atkarīgas tikai no noķerto zivju kopējā svara. Latvijas komandā pirmajā dienā labākā ekipāža bija Raivis Bergs un Raivo Berčs, kuru 5 asari svēra 4,29 kg, kas viņus ierindoja 13. vietā. Harija Raciborska un Anda Mieža dueta noķertās 5 zivis svēra 3,11 kg, kas ļāva viņiem ierindoties tikai 27. vietā. Egila Demberga un Normunda Nordena dueta noķertās 5, pareizāk, 4 zivis svēra tikai 2,210 kg (par pārkāpumu viņiem netika ieskaitīts sacensību lielākā asara svars - 2,10kg ). Vājāks rezultāts bija tikai diskvalificētajai mājinieku ekipāžai. Tāds pagrieziens mūsu komandu no 5. vietas atmeta tabulas beigās
1.septembrī 22:00
Oficiālo otrās kārtas rezultātu vēl nav, bet neoficiāli ir informācija, ka šodien mūsējie ieņēmuši nedaudz augstākas vietas un komanda kopvērtējumā pakāpusies uz 8. vietu. Vēlreiz labākā bija Raivja B. ekipāža, kura ieguva 13. vietu, 16. vieta Harija R. duetam, 28,5 punkti Egīla D. laivai. Komanda dienas vērtējumā bija 5.vietā. Kopvērtējumā tikai nedaudz priekšā joprojām ir melno asaru lielvalstu Venecuēlas un Svazilendas komandas. Vadībā joprojām Krievijas komanda. Rīt izšķirošā trešā kārta.
02.septembrī 22:00
Joprojām oficiālie trešās dienas un kopsavilkuma protokoli nav pieejami. Cirkulē informācija, ka zelta medaļas gan komandu, gan individuālajā vērtējumā izcīnījuši itāļi. Krievijai sudrabs, Meksikai bronza, Latvijai 8. vieta. Kopvērtējumu esot aizkavējis Krievijas komandas protests par nekorektu tiesnešu rīcību ar zivīm, kas noveda pie to bojā ejas. Protests esot noraidīts pierādījumu trūkuma dēļ. Par individuālo vērtējumu nekādas detalizētas informācijas vēl nav.
3.septembrī 8:00
Beidzot pasaules spēļu mājas lapā var redzēt oficiālo kopsavilkuma protokolu. No tā redzams, ka pēc trešās dienas visai veiksmīgā starta 33 ekipāžu konkurencē Raivja Berga ekipāža izcīnījusi augsto 8. vietu, Egīla D. ekipāža ir 26. vietā, Harija R. ekipāža - 27. vietā. Individuāli par pasaules čempioniem kļuva itāļi Battaglia Vincenzo un Mancini Franco, sudrabs krieviem Pitertsov Andrey un Zhivin Andrey, bronza arī itāļiem. Komandu vērtējumā, kā minēju, 1. Itālija, 2. Krievija, 3. Meksika. Latvija par 0,5 punkti atpaliek no Portugāles un atrodas 8. vietā. Interesanti, ka Itālijai izdevās apsteigt Krieviju tikai par 0,5 punktiem. Par to, kā tas tika izdarīts, runas vēl būs ilgi.
Detalizētāku informāciju var redzēt protokolos

31. augustā čmpionāta sacensības sākās arī spiningotājiem no laivām. Pirmās ziņas ir tikai par to, ka organizātori strādājuši ļoti zemā līmenī un radījuši neskaitāmas problēmas sportistiem. Spriežot pēc ziņām no protokola, stāvoklis ir sekojošs.
Latvijas komanda pēc pirmās dienas 11 komandu konkurencē ieņem pēdējo vietu, 2010. gada čempioni Ukrainas komanda ir turpat blakus 10. vietā. Vadībā ir Lietuva.
Jura Fjodorova ekipāžai lomā ir 2 zivis kopsvarā 0,830 kg un priekšpēdējā 21. vieta individuālajā vērtējumā, Vitālija Karpenkova ekipāžai 17. vieta, lomā 6 zivis kopsvarā 2,420 kg.
1.septembrī 19:30
Pasaules čempionāts beidzies arī spiningotājiem no laivām.
Uzklikšķini!Komandu vērtējumā par 2011. gada pasaules čempionu kļuvusi Ungārija, ar līdzīgu punktu summu, bet mazāku kopējo loma svaru sudraba medaļas Rumānijai. Bronzas godalgas ieguva Lietuvas komanda. Latvijas ekipāžas arī otrajā dienā nespēja būtiski uzlabot sniegumu un individuālajā vērtējumā ieņēma 15. un 17. vietu, attiecīgi, komanda palika priekšpēdējā vietā apsteidzot tikai Ēģipti, kura otrajā dienā palika vispār bez zivīm. Oficiālie rezultāti liecina, ka Latvijai ir jāsamierinās ar pēdējo vietu arī kopvērtējumā. Kā sapratu, mūsējie nespēja īsti pielāgoties lielās upes spēcīgajai straumei. Nedaudz labāk, bet ne tik labi, lai nokļūtu godalgoto skaitā, veicās arī Polijai un Ukrainai, kuras 2010. gadā bija medaļnieku skaitā.
Detalizētus rezultātus var atrast kopsavikuma protokolos.

Kā pēdējie 3.septembrī pasaules čempionāta sacensības uzsāk pludiņmakšķernieki.
03.septembrī
Oficiālu ziņu nav. Ir neoficiāla informācija, ka mūsējiem gājis ir ļoti vāji, komanda atrodoties kaut kur tabulas lejasgalā. Arī individuālā vērtējumā pirmajā desmitniekā mūsējo nav.
04.septembrī 22:00
Organizētāju mājas lapā parādījas oficiālais kopsavilkuma protokols. No tā var redzēt, ka mūsu komandas stāvoklis, kad komanda pēc pirmās dienas ieņēma pēdējo vietu, nav būtiski uzlabojies arī otrajā dienā. Tikai pateicoties Ivana Daņilova 2. vietai un Agra Ziediņa 8. vietai savās zonās, otrajā dienā Latvija pakāpusies komandu vērtējumā un burtiski aizmukusi no pēdējās, ierindojoties "godpilnajā" priekšpēdējā 35. vietā. Diemžēl. arī otrajā dienā savās zonās 18 dalībnieku konkurencē 17. vietā palika gan Rita V., gan Normunds G. un Pēteris L.. Rezultāti rāda, ka šajā pasaules čempionātā mūsu sportistu startā kaut kas aizgāja galīgi nepareizā virzienā, tik zemu mēs neesam bijuši nekad.
 
31. 08. 2011.

  Seko jaunumiem Facebooknineteen comments

mirtins mirtins - 08-09-’11 07:44

soks – atļauj cilvēkiem atjēgties. Vakar tikai atbrauca. A tu gribi lai sāk taisnoties. Pēc rezultāta spriežot, kļūda taktikā, barošanā…. vai arī vēl kaut kur. Bet nu pašos pamatos. Var neveikties ar izlozi – vienam, diviem. Var nepaveikties, ka lielās zivis noraujas, bet arī ne visiem. Šeit acīmredzot bija reāla taktiska kļūda. Bet šādas situācijas, man šķiet ir vislabākās, jo tad kad katra zivs ir jāizmoca čerez ņemogu, un katra minūte jācīnās pašam ar sevi un to nenormālo psiholoģisko spiedienu, redzot, ka kaimiņi velk, bet tu sauļojies… Man jau šķiet, ka ir ok. Nevar taču visu laiku visus ar cepurēm nomētāt. Tā ir neizsmeļama pieredze, kas palīdzēs turpmākajās cīņās par augstākām vietām. Sportā nekad visi nevar būt pirmajā vietā. Kāds ir arī pēdējās. Nu šoreiz tā sakrita.

un vēl… padomā, vai tad kad pats no neveiksmīgas copes atbrauc, vai uzreiz meties visiem stāstīt, kā visu salaidi dēlī? :DDDD Tā jau mēs tikai pieraduši, ka ir kāds, kas visu pasniedz uz paplātes.

soks soks - 07-09-’11 19:02

Nu ir tā kā ir. Par pludiņniekiem nav info dēļ kāda īpaša iemesla un nevis kļūmēm internetā. Varēja jau normāli paskaidrot un tauta saprastu. Kamdēļ slēpt rezultātus? Pastulbi izskatās.

erudzi erudzi - 05-09-’11 16:03

Cepuri nost karpu copmaņu priekšā! Vēlviens PČ medālis Latvijai. Pārējie arī malači, gan nākošo reizi izdosies labāk.

copmans copmans - 04-09-’11 16:18

Atradu makšķernieku rezultātus itāļu lapā. Kaut kas sagājis grīstē, mūsējiem divas un vairāk reizes mazāk zivju kā visiem citiem un pēdējā vieta. Lomi zonās galīgi nesaprotami, kaimiņzonās visiem zivis 2x vairāk kā lettiņiem ;) iznāk ka visas zivis aizbaidījuši pie kaimiņiem.

Ingus Ingus - 04-09-’11 08:27

Apsveicu karpiniekus ar superpanākumu!!! Vismaz vienu bleķi no moku zemes par visiem pārvedām.

Raivis Raivis - 03-09-’11 12:32

Jāni, Es šodien mēģināju sameklēt kādu atbildīgo personu, kas varētu man iedot šādu dokumentu, bet neveiksmīgi. Sazvanīts tika kaut kāds ierēdnis Florencē, kas paskaidroja, ka vienīgais ceļš ir rakstīt uz PČ orgkomiteju un pieprasīt šādu dokumentu. Žēl protams, ka mēs to neizdarījām uz reiz, bet no savas puses centos darīt visu ko var. Ir grūti ķert zivis un domāt par visām organizātoriskām lietām. Jauna pieredze ir iegūta. Es domāju, ka tagad tev kā Latvijas federācijas pārstāvim vajadzētu uzrakstīt un pieprasīt šādu dokumenu. P.S. Braucam mājās visiem noskaņojums puslīdz pozetīvs. Raivis ar Raivo laimīgi kā lāči pie medus mucas. Rezultāts fantastisks. Vēlāk uzrakstīšu aprakstu par čempionātu un nosūtīšu tev ar bildēm. Jebkurā gadījumā apsveicu R&R ar visai veiksmīgo startu. Par to gadījumu ar lielo basu pirmos soļus veicu tūlīt pēc tam, kad uzzināju par šo gadījumu. Taču līdzīgi kā tev, vakar neviens nespēja man dot atbildi, kas konkrēti ir žūrijas vadītājs. Pēc noteikumiem tā jāvada FIPSed prezidentam vai viņa pilnvarotai personai. Prezidentu sazvanīt nevarēju ne es, ne mani draugi Itālijā. Pagaidīsim, kaut ko mainīt tik un tā nez vai varēsim, ja neskaita priekšlikumus noteikumu uzlabojumiem. Diemžēļ, labas atsauksmes par šo spēļu organizāciju un tiesāšanu ne no viena sava paziņas citās valstīs neesmu vēl manījis.

NN NN - 03-09-’11 00:20

Itali dabuja balvu par lielako bassu, kurs bija mazaks par musu. Lai jau. Mes zinam ka ir isteniba. Ja viniem likas, ka uzvara ar jebkadiem lidzekliem nes kaut kadu gandarijumu… Lai jau… RBx2 – malaccci!!!

EdgarsG EdgarsG - 02-09-’11 20:56

Diez SMSi no turienes arī neiet?

siluro siluro - 02-09-’11 12:25

Vai no pludiņmakšķerniekiem nav nekādu ziņu????????? Izskatās, organizātoru internets ir uzkāries, jau otro dienu nav nekādu jaunu ziņu.

hm hm - 02-09-’11 11:57

Krieviem vēl trakāk. Šodien itāli nolēmuši līderus pārspēt ar jebkurām metodēm. Divās krievu laivās esot konstatētas beigtas zivis. Sportisti kliedz, ka itāļi tās noindējuši. Būs tracis ne pa jokam.

EdgarsG EdgarsG - 02-09-’11 06:31

Jāni, Tev taisnība. Pa fiksos caurskatīju noteikumus, tāda soda sankcija tiešām nav paredzēta.

Bass Bass - 01-09-’11 21:32

Bet malači esat! Tā turēt

NN NN - 01-09-’11 19:59

Vispar jau zurija pienema nestandarta lemumu atskaitit no kopeja svara lielakas zivs svaru, nevis konkretu svaru 1’2vai 3marcinas ka parasti. Lidz ar to mus atsvieda no 13.uz beigam(ari komandu). Parkapam boju liniju pec vinu domam( mums tadas parliecibas nav). Divu dienu lielaka zivs nav oficiala-skrobe. P.s. Italija nav garumzimes. P.p.s. Daram ko varam NN, paprasiet žūrijai, lai iedod jums rakstisku žūrijas lēmuma kopiju par to jokaino sankciju. Angliski “written complaint about infringement and point of rules was infringed, what of sanction was used and who made this sanction”. Pamatojums, jums par to jāatskaitās federācijai.

hm hm - 01-09-’11 19:32

Bass Vai nezini iemeslu? Varbūt piemirsa, ka tas ir Pč un to zivtiņu piebeidza, pie mums tas paredzēts copes noteikumos… :-)

Bass Bass - 01-09-’11 18:28

Nu jā, pirmajā dienā basos netika ieskaitīta Egīla 2,100kg bass!

hm hm - 01-09-’11 10:50

Kāpēc tik skopa informācija no Itālijas? Kas tur par zivīm, ka mūsu spiningotājiem tik slikti iet? Kāpēc leiši tik smagi mums iekabina? Jautājumu daudz, gaidīsim atbildes. Neesmu Itālijā, bet Latvijā. Informācijas skopumu varu izskaidrot tikai ar to, ka vēl nav ar ko lielīties. Ievietotā informācija, pārsvarā savākta no dažādiem avotiem. Atbildes uz interesējošajiem jautājumiem, cerams, saņemsim vēlāk, kad visi būs mājās. Spiningotāju lomos pārsvarā esot bijušas meža vimbas, atsevišķas ekipāžas noķērušas arī samus.

marisv marisv - 31-08-’11 19:18

Baigi zheel, aciimredzama kljuuda treninjprocesaa, ja tik zemi rezultaati. Chalji visi godiigi izsitaas LR chempii, un pieraadiija, ka ir patreiz labaakie. Atbildi jaaprasa no trenera, ja taads bija.

fans fans - 31-08-’11 18:22

Olte savā mājas lapā rakstīja, viņi esot bijuši uz tereniņu Itālijā. Kāpēc nav nekādas skaidrības, kas tur Itālijā čempī notika, kas viņus iegāza? Tā var jebkuru sponsoru aizbaidīt.

forelists forelists - 31-08-’11 18:08

Kas par lietu, ka forelistiem tik švaki gājis. Runāja, ka šogad esot godīgi sastādīta komanda. Tikai rezultāts nesaprotams, tik zemu neesam bijuši.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.