Par Rīgas Domes lēmumu

Dzīvojot Rīgā, regulāri sastopos ar lietām, kuras skar manu dzīves telpu. Necik sen rakstīju par atkritumu kalniem, kas joprojām aug manas mājas apkārtnē, laikam, gaidot kārtējo dedzināšanu. :-) Šoreiz par jaunāko Domes lēmumu ierobežot sēdēs uzdoto jautājumu skaitu.

Runājot par spiningošanu sarežģītās situācijās upēs, kā argumentāciju bieži izmantoju sen zināmu aksiomu. Nekādi tēriņi, lai sagādātu labāko spiningu, superauklu un supervizuļus nepalīdzēs tikt pie loma, ja copmanis nespēs iemest mānekli pietiekoši precīzi vietā, kur uzturas potenciālais loms. Sīkums, bet svarīgs, lai sasniegtu mērķi.

Šī analoģija ienāca prātā, saistībā ar sacelto ažiotāžu par nupat pieņemto Rīgas Domes lēmumu ierobežot sēdēs uzdoto jautājumu skaitu un jocīgo domu apmaiņu tīmeklī, lai pierādītu šī lēmuma nedemokrātisko dabu. Var diskutēt līdz bezgalībai, bet jāsaprot, ka RD lēmums, lai gan, manuprāt, nepilnīgs, ir loģisks, jo sevišķi, ja ņem vērā deputātu dažādo zināšanu līmeni un dzīves pieredzi. Pareizi realizēts tāds lēmums atvieglotu RD darbu un paātrinātu lēmumu pieņemšanu.

Sīko nepilnību, kura sakņojas oponentu piesauktajā nedemokrātiskumā, ja būs pozīcijas politiskā griba iesaistīt opozīciju RD darbībā, var līdzsvarot bez lieliem strīdiem un relatīvi vienkārši.

Persona, kura dod vārdu un vienpersoniski lemj, vai kāda deputāta jautājums atbilst tēmai, vai atbildētājs ir sniedzis atbildi pēc būtības, vai jautājums pēc būtības ietver vienu vai 3 un vairāk jautājumus, ir Domes sēdes vadītājs. Tieši sēdes vadītāja pienākums ir nodrošināt Domes sēdes reglamenta izpildi, tai skaitā arī minētā RD lēmuma izpildi. Diemžēl, eksistējošais Domes sēdes reglaments neparedz, ka Domes sēdi varētu vadīt kāds cits, izņemot Domes priekšsēdētāju vai viņa vietnieku. Dabīgi, ja abi ir no pozīcijas, vienpusīgi sēdes vadītāja lēmumi un otras puses iebildes ir visai iespējami  

Demokrātijas nolūkos vajadzētu veikt izmaiņas Rīgas pilsētas pašvaldības nolikumā, kurā ir Domes reglaments, ar mērķi, ka sēdi var vadīt arī ierindas deputāti. Proti viens teikums jāpapildina ar diviem vārdiem. :-) Nākamajā solī būtu jāpanāk vienošanās, ka sēdes pēc noteikta grafika (ievērojot frakciju lielumu) vada pozīcijas un opozīcijas pārstāvji. Komplektā tas viss varētu dot tikai pozitīvu ieguldījumu demokrātiskā Domes darbībā.
 
04. 03. 2018.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.