Makšķernieku vikipēdija

Uzrakstīt par šo tēmu mani rosināja nejaušs zvans. Kāds jauns cilvēks gribēja zināt manu atbildi uz vienkāršu jautājumu, - kādu grāmatu vai interneta avotu latviešu valodā es ieteiktu kā rokasgrāmatu iesācējiem. Jāsaka uzreiz, man nācās dziļdomīgi laipot. Stāstīt, ka makškerēšanas tēma ir ļoti plaša, ka avotu ir daudz, nosaukt dažus piemērus, tai skaitā atsevišķus tulkojumus no ārzemju avotiem. :-)

Var just, ka makšķernieku rindas gan sarūk, gan atjauninās ar jauniem faniem. Vienlaicīgi tie, kas saskatījušies gan mūsu, gan ārzemju autoru veidotos copei veltītos raidījumus un videosižetus, un nolēmuši paši iesaistīties, grib atrast kādu jēdzīgu avotu, kurā būtu skaidras atbildes uz daudziem elementāriem jautājumiem, ar kuriem nākas saskarties makšķerniekam.

Un tad ienāca prātā doma, ka tie, kas seko manam blogam un informācijai FB, tāpat citi jaunie aktīvisti, arī varētu sniegt kādu atbalstu. Sākumā kaut vai politisku ar savu Jā vai Nē, varbūt arī ar informatīvu. Visticamāk, katrs no mums zin vismaz vienu avotu, ar kuru viņš iesācējam ieteiktu iepazīties, lai gūtu ieskatu kādā no makšķerēšanas jomas specifiskiem jautājumiem. Par ekoloģiju, zivīm, noteikumiem, makšķerēšanas veidiem, inventāru, paņēmieniem, taktiku, sabiedriskām organizācijām, pasākumiem, utt. Ja tā var teikt, makšķernieku wikipēdijas līmenī.

No otras puses - tas viss kopumā palīdzētu celt arī esošo makšķernieku izglītības līmeni. Varu pieminēt, kādreiz gaisā virmoja doma par makšķernieku eksāmeniem Latvijā, līdzīgiem tiem, kādi jākārto makšķerniekiem Vācijā.

 
30. 03. 2018.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.