2011. gada čempionātu sezona sākusies

Šodien Ķīšezerā sākās Latvijas 2011. gada čempionāts zemledus makšķerēšanā. Laika apstākļi gandrīz ideāli, gaisa temperatūra tuvu nullei, viegls DA vējiņš. Piedalās 15 komandas, dalībnieku vidū visi iepriekšējās sezonas līderi. Pirmo reizi stabilajam dalībnieku pulkam piebiedrojusies arī komanda no Daugavpils, savus spēkus pārbaudīt pirms pasaules čempionāta, kas pēc mēneša notiks Ukrainā, pie mums ieradusies Igaunijas izlases komanda. Var teikt, ka konkurence ir ļoti nopietna.Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Pirmās dienas rezultāti lielus pārsteigumus nesagādāja. Savās zonās labākie bija Rita Verza-Grabovska ar 2,334 kg smagu lomu, Normunds Grabovskis (2,124 kg), Raimonds Kinerts (1,940 kg), Normunds Margevičs (1,574 kg) un Artūrs Berdinskis (1,434 kg). Komandām vadībā ir Salmo - 17 p., Pasaule - 20 p., Rapala - 22 p.
Pēc otrās dienas saņēmu īsu informāciju, kuru bez protokola nav viegli saprast. No Latvijas izlases komandas dalībniekiem neviens nav pirmajā sešiniekā! Par pirmā posma uzvarētāju ir kļuvis Raimonds Kinerts ar 2p. un 3,430 kg smagu lomu, otrajā vietā Artūrs Berdinskis ar 3p. un 2,704 kg, trešajā Ivo Kalnmalis ar 3p. un 2,650 kg . Komandu konkurencē vadībā izvirzījusies Rapalas komanda ar 39 punktiem, seko Salmo ar 43 punktiem un Pansija ar 48,5 punktiem.

Detalizētākus rezultātus var atrast zemledus makšķerēšanas čempionāta kopsavilkuma protokolā.
 
08. 01. 2011.

  Seko jaunumiem Facebook101 comments

suits suits - 19-01-’11 12:40

Iepriekš atvainojos par iespējams nepiemērotu vietas izvēli sludinājumam, bet vai kāds rīt neplāno braukt no Rīgas uz Limbažiem trenēties. Labprāt pievienotos un dalītu benzīna izmaksas. Varu braukt arī ar savu auto un paņemt 2 cilvēkus, degvielas izmaksas uz trijiem, es no Mežaparka un uz Pārdaugavu gan negribētu braukt. 29119070

Krišjānis Krišjānis - 18-01-’11 23:54

Es nekritizēšu nevienu viedokli, bet izteikšu priekšlikumu, ka ar šī idejām drīzāk jāvēršas “lielajā” sapulcē, kad notiek valdes ievēlēšanas procedūra vai arī valdes sēdei, jo cik noprotu pēc statūtiem, galvenos lēmumus LMSF laika gaitā pieņem tieši valde, un demokrātiju Latvijas Republikā vēl neviens nav atcēlis. Man arī nav izprotama federācijas biedru kūtrums šajās vēlēšanās, jo pēc tam valde tiek kritizēta uz nebēdu, bet kad vajag vēlēt vai pieteikt kandidātu valdei, tad neviens neko nesaka, gribas jau bezmaz vai vilkt paralēles ar politiku un vēlētāju, kas domā :“ai ko tad es te…” Domāju, ka nekādu neatrisināmu problēmu šeit nav.

agris agris - 18-01-’11 20:39

Kas traucē reģionu komandām startēt LČ, runa iet par ziemu? Reitingi pie mums īpaši neko nedos, jo tik mazā valstī un ar tik mazu skaitu sportistu visu sarežģīt, manuprāt, ir lieki. Problēma jau ir iekš tā, ka atbildīgie par sportu līdz pēdējam brīdim klusē kā partizāņi, bet beigās paziņo, ka vilciens ir aizgājis un pienāciet nākamajā gadā. Pilnīgi piekrītu Mirtinam, ka šobrīd nav jācepas par šī gada PČ, kas notiks Ukrainā, bet tieši tagad ir jāpaceļ diskusija kā mēs visi gribētu dzīvot nākamgad un pēc kādiem principiem veidot izlases komandas gan ziemā, gan vasarā. Ja visu klubu pārstāvji izteiktu savu redzējumu, tad būtu daudz vieglāk atrast variantu,kas principiāli, neieslīgstot detaļās vairumu apmierinātu. Pieļauju, ka šīs jautājums jāvirza uz federācijas puilnsapulci, jo valde īpaši neieklausās tautas balsī… Diskusija atsāksies no nākamās pirmdienas, jo tad jau pēc divām LČ kārtām būs iezīmējušies līderi un kaisle tikai sakāpināsies.

mirtins mirtins - 18-01-’11 18:51

Vēlreiz mudinu padomāt par to, ka nevajadzētu izlases dalībniekiem čakarēt smadzenes un vel sajusties kādam kaut ko parādā, vai sajusties ka nepelnīti iekļuvuši izlasē. Šai diskusijai ir jānotiek pēc čempionāta. Savukārt pašlaik būtu jāpauž nedalīts atbalsts visiem izlases dalībniekiem un trenerim.

P.S. Varu derēt, ka pēc čempionāta diskusija par atlases kritērijiem norims mēneša laikā un līdz nākamās izlases veidošanai par to vispār nerunās:D

Par reitingiem – vajadzētu padomāt arī par reģionālā mēroga sacensību iekļaušanu kopējā reitingā. Kādreiz senos laikos tā esot bijis pludiņos:D

Maksis Maksis - 18-01-’11 16:25

Diskusijas vienmēr ir ar labāku vai sliktāku, objektīvu vai nē, bet rezultātu. Bet visi, kuri ir neapmierināti ar notiekošo ir aizmirsuši pašu galveno, ka līdz šim Latvija ir rezultatīvākā valsts Pasaules čempionātos zemledus makšķerēšanā!Kā komandu titulos tā individuālajos! 90% izpilde!Vai tiešām tas nedod tiesības un izteikt uzticību izlases trenerim arī turpmāk veidot izlasi!?

andžuks andžuks - 18-01-’11 15:53

Kā man patīk visu šito lasīt…;D Katru gadu viens un tas pats:D Kā pienāk laiks PČ tā diskusijas sit augstu vilni… Līdzīgi kā uz vēlēšanām:D

agris agris - 18-01-’11 12:06

To Jolkins Runa iet par BBCopes un Jolkina darbību atlasē, kas notika uz PČ, kaurš notika Ungurā. Atlase notika Dūņezerā, kur bija sapulcināti uz to laiku spēcīgākie zemledus makšķernieki. Tad lūk, pēc pirmajām divām kārtām, tie BBCopes sportisti, kuri nostartēja vājāk, sāka atklāti palīdzēt Jolkinam izcīnīt labāku pozīciju. Pie tam to darīja atklāti traucējot citiem sportistiem un konkrēti man. Bet tas jau ir sena pagātnē. Pēc šīs pieredzes mēs aeī nolēmām federācijā rīkot LČ trijās kārtās, kas arī ir sava veida atlase un labāko sportistu noskaidrošana. Jo pēc būtības notiek sešas atsevišķas sacensības. Visā visumā pēdējo gadu rezultāti ļauj apgalvot, ka šī sistēma ir gana laba, protams visu vēl var uzlabot. Atgriežamies pie diskusijas pēc Limbažu posma.

erudzi erudzi - 18-01-’11 11:36

Manuprāt veselīgi atlases kritēriji varētu būt sekojoši: Ņemam vismaz divu gadu individuālo rezultātu pa posmiem, kā arī būtiski ir novērtēt spēju iekļūt posma trijniekā, nosakot koeficentu par 1.vietu mīnus 1 punkts, 2.vietu mīnus 0,75 punkti, par 3.vietu mīnus 0,5 punkti(šī koeficenta piešķiršanu kāds matemātiķis varētu papildināt). Piemēram: 2gadi =6 posmi. Pretendenta rezultāti punkti un vietas: 3(2vieta);5;4(3.vieta); 5;6;2(1vieta). Rezultāta aprēķināšana: 2+5+4+5+6+2= 24 – 0,75-0,5-1= 21,75. Tā iegūstam pretendentu reitinga rezultātu, kas varētu kalpot par pamatu izlases komplektēšanai. Tālākai sastāva precizēšanai varētu izvēlēties kādu no sekojošiem variantiem: 1. Rīkot atlases sacensības 10 vai vairāk pretendentiem. 2. Veikt pretendentu novērtējumu, atbilstoši iepriekš apstiprinātiem kritērijiem, katram kritērijam nosakot svaru. Tad viss smuki sakārtosies ciparos. Atliek tikai reitinga ciparu savienot ar novērtējuma rezultātu un izlases sastāvs gatavs. Ja treneris kādu no augstāku novērtējumu ieguvušu pretendentu aizstāj ar citu, tad šāds lēmums ir jāargumentē. Tālāk jau seko finansējuma esamība vai neesamība(federācijas, treneru, pretendentu, interesentu darbiņš), ja izlasei ir pietekams finansējums, viss ir ok, ja nav tad jau seko pārrunas ar pretendentu par viņa iespējām. Runas par komandas garu ir pareizas, bet nevajag arī pārspīlēt. Domāju ka visi vadošie sportisti ir spējīgi sadarboties un dalīties informācijā, nedomāju, ka kāds ir saslimis ar zvaigžņu slimību vai ir ar nepārvaramu superego. P.S. Piemērā aprēķinā izmantotie rezultāti ir izdomāti. Reitinga sakārtošana vienmēr ir bijusi LMSF nodomos, bet tālāk neesam tikuši, jo neviens nav uzņēmies to uzturēt. Ja kādam pietiktu enerģijas sagatavot un pēc katrām sacensībām aktualizēt visus reitingus, varētu izveidot speciālu lapu, kā šīs lapas pielikumu. Tas ir labi, ka esi piedāvājis kaut kādu formulu. Parasti reitinga formulā ar dažādiem svariem tiek iekļautas arī dažādu citu līmeņu sacensības, ne tikai LR čempionāti. Latvijas čempionāta gala protokols pats par sevi ir reitinga saraksts. Neredzu, ka tavā formulā ir vieta pasaules čempionātu rezultātiem. Tas vien rada domu, ka formula jāpilnveido. Lai redzētu, cik adekvāta ir tava formula, varbūt uztaisi reitinga sarakstu kādam no veidiem, piemēram, sākot ar 2009. gada rezultātiem. Ja rezultāts izskatīsies loģisks, varam runāt tālāk par formulas oficiālu atzīšanu. Reitingi, protams, var noderēt. Par izlases sastāva automātisko sarakstu arī var runāt, taču par tā izmantošanas iespējām varēsim spriest tikai tad, kad visu kritēriju svars būs pietiekoši izvērtēts, bet tam būs vajadzīgs relatīvi ilgs laiks.

erudzi erudzi - 18-01-’11 10:53

Laikam viss raksts aizgāja nebūtībā:(

erudzi erudzi - 18-01-’11 10:52

Atvainojos, iepriekš neparakstījos!

Jolkin Jolkin - 18-01-’11 10:32

To Agris: Agri, paskaidro lūdzu precizāk-kas un kad tml notika?

I. I. - 18-01-’11 10:11

Iepriekšejo cempionatu pieredze un tagadējie rezultāti.

hm hm - 18-01-’11 09:39

to I

Kādi tad ir tavi kritēriji izvēloties ?

I. I. - 18-01-’11 08:27

Izlases sastāvs dalībai PČ Ukarinā 1. Rita Verza -Grabovska 2. Pēteris Lideris 3. Aldis Vārna 4. Raomonds Kinerts 5. Guntis Kārkliņš Rezerve – Harijs Raciborskis, Ainars Eglītis, Krišjānis Krasovskis Galvenais treneris -Normunds Grabovskis Trenera palīgs -Mareks Reķis

Tā tam būs būt!

Sliva Sliva - 17-01-’11 22:44

Piekrītu Mirtinam, ka ja sacensībās noteikumi ir uzrakstīti, tad viņi ir jāievēro (it īpaši LR čempionātā) un nevar būt atrunas ka kāds nezin, vai tādēļ ka viņi ir stingri, kāds nepiedalīsies. Nezinu nevienu sportu kur būtu savādāk.

Izlases veidošanas principus neuzskatu par pareiziem. Izlase ir jāveido no pēdējā gada rezūltātiem un kritērijiem jābūt skaidriem priekš visiem. Nezinu nevienu sporta veidu (izņemot makšķerēšanu), kur izlases dalībnieku sniegumu vērtē no rezūltātiem, kuri bija 2-3 gadus atpakaļ. Tiek vērtēta staurtautiskā pieredze. Kā lai viņu iegūst, tie kuri izlasē nav bijuši. Tādēļ jau līdz brauc trneris ar starptautisko pieredzi. Pēc trenera izvēles. Tā var izvēlēties vecos čomus un var būt nepaņemt pret kuru ir personīgas antipātijas (tas nav pārmetums NG, bet iespējamās varbūtības). Šī gada izlasi vairs nav vērts mainīt.

krans krans - 17-01-’11 15:35

nu no shitadas bundhzas ari neaateiktos

NG NG - 17-01-’11 14:47

par bundžām atsūti man ziņu uz e-pastu, man vienalga kas uz budžas rakstīts, galvenais, lai veči tiek pie lētām bundžām un laicīgi

agris agris - 17-01-’11 14:24

Par tām tārpu bundžām tu Normund pārspīlē, komplekta cena 5,60Ls, piedevām sportistiem 20%atlaide. Par spaiņiem, arī pasaules čempī tu barību atrādi vairākos spaiņos, galvenais lai tie būtu ar mērvienībām. Par to atlasi, ja ir zināms, ka 100% būs finasējums nākamā gada čempionatam, tad var arī sarīkot atlasi, jo tie ir diezgan palieli izdevumi, bet priekš tā no sākuma ir: federācijā japieņem vienots lēmums par izlases veidošanu; jānozīmē atbildīgie, kas visu šo procesu vada( treneris un komandas vadītājs-treneris) un tad arī var mēģināt. Te parādās arī citi aspekti, sportists šogad iziet atlasi, bet nākamajā sezonā viņš vispār nedomā startēt, bet tīri teorētiski viņam ir vieta izlasē. Mēs jau visam tam esam izgājuši cauri, un tieši Jolkins bija tas, kas atlasē taisīja visādus sūdus, tas pārdomām tiem, kas aizmirsuši vai nezin kā tas viss bija. piekrītu viedoklim, ka tagad ir par vēlu kaut ko mainīt, jo nav jāsačakarē izlasei prāts puirms tik atbildīga starta, par nākotni varam spriest pēc PČ un kopīgi atrast labāko risinājumu 2012.gada sezonai.

qwerty qwerty - 17-01-’11 14:16

Jolkins, tu laikam nesaprati jautājumu – vajadzēja nosaukt uzvārdus, nevis skaidrot, kā tu veidotu izlasi. Ja jau tev ir pārliecība, izlasei vajadzētu būs savādākai, tad nekautrējies – nosauc uzvārdus!

mirtins mirtins - 17-01-’11 13:44

Jolkins – vajag, jābrauc… tajā brīdī, kad pasākums apstājas pie naudas… visi vajag un jābrauc izbeidzas. Atceros kādreiz ar šausmām klausījos kā sportisti ecējās (ja to kliegšanu, gandrīz līdz kautiņam varētu nosaukt par ecēšanos), par sacnsību organizēšanu un izlases veidošanu. Gala beigās taču ir tā, ka ir treneris – oficiāli LMSF izvirzīts treneris, kas arī nosaka – kurš un kā startēs izlasē. Pārējais jau ir tikai paša sportista spējas pārliecināt, ka viņš tur iederās. Vai ta kaut kur notiek citādi? Jebkurā sportā komandas sastāvu nosaka treneris. Nu labi- vēl ir arī naudasmaisi. Bet pieļauju ka makšķerēšanas sportā īpaši par naudasmaisu ietekmi uz izlasi nevar runāt, nu vienīgi cik sapratu tad pasaules čempionātā spiningošanā, kur naudai bija reāli svarīga nozīme, lai pasākumu noorganizētu. Tā ka ja neapmierina kaut kas kas saistīts ar izlasi, tad jāiet uz LMSF, un jāprasa nomainīt treneri:D

Es gan tā no malas skatoties domāju, ka šosezon vairs izlasi un treneri bakstīt nevajadzētu, lai cilvēki mierīgi trenējas un labi nostartē. Un visu, kas nav paticis un ko vajadzētu mainīt, vajag risināt jau priekš nākamās sezonas, nevis dažas nedēļas līdz čempionātam. Tas par labu startiem nenāks.

Latviešiem gan ir tāda tradīcija satraukties tikai tad, kad jumts sāk tecēt. A pienāks vasara un atkal par to aizmirsīs:D

Tāka mans ierosinājums, palīdzēt izlasei un trenerim, kā nu kurš var un māk, visi pārējie pauž morālu atbalstu. Beigsies čempionāts – tad var sākt celt gaisā diskusijas un mainīt kārtību:DDD

mirtins mirtins - 17-01-’11 13:30

NG – manis pēc jau nevajg neko mainīt:D Es tak sacensībās nepiedalos. Vienkārši iesaistījos diskusijā jo Suits uzdeva jautājumus par tiesāšanu. Tad nu piedāvāju savu skatu no malas. Par komandu skaitu … būtu tiešām bēdīgi ja tas samazinātos… tā jau krīze ir atstājusi savu iespaidu.

NG NG - 17-01-’11 12:37

par Limbažiem – ir vienošanās par licencēm, ‘vēl šovakar visu izrunāšu un rīt uzrakstīšu precīzi.

Mirtin – ‘visā šajā situācijā pats smieklīgākais ir tas, ka es pats par 99,5% ievēroju sacensību noteikumus, reizēm arī izeju pačurāt un nepasaku, ja tiesneša nav tuvumā, bet tiesāšanas groži ir palaisti nedaudz vaļīgāk, lai nemazinātu dalībnieku skaitu, tie, kas uz kaut ko tiecās tik un tā notiekumus ievēro pilnībā, vienkārši man šausmīgi negribās atgriezties pie situācijas, kad ziemā bija 6-7 komandas, bet ļoti iespējams, ka es kļūdos, jo esot sektorā un ķerot kopējo ainu neredzu un pēdējos gados ir nācis klāt diezgan daudz jaunu dalībnieku, kas to kopējo, noteikumus zinošo un ievērojošo skaitu pašķaida, pie šīs tēmas noteikti atgriezīsimies pirms Limbažu tūres.

Ainār – tu esi ļoti tuvu tam kā tas viss arī notiek, tikai es skatos 2-3 gadus, pietam arī to kā sportists uzvedās sektorā, par tiem līdzbraucējiem, parasti visi visur brauc pa savu naudu, tikai pagājušais un šis gads ir izņēmumi, bet arī naudas pietiek tikai pamatsastāva aizbraukšanai, uz doto brīdi nav pieteicies NEVIENS cilvēks, kurš pa savu naudu gribētu braukt uz Ukrainu palīdzēt komandai, kad PČ bija Lietuvā, tad palīgi bija un liels viņiem paldies par to, bija arī rezultāts uzreiz. Šajā gadījumā vienīgais par kura vietu izlasē varētu būt jautājums ir Krišjānis, kurš jau sākotnēji brauc kā rezervists, mans arguments ir tāds, ka zinu viņu kā stabilu un labu cīnītāju ar pietiekošu starptautisku sacensību pieredzi, varu viņam uzticēties par visiem 200%, viņš auzās neiebrauks un pirms starta nesalūzīs. Par vasaras mačiem – nevar prasīt no cilvēkiem to ko nevar, tikko visi pamazām sapirka 17 litru spaīņus, tā tiek pieņemts lēmums par 20 litru barības limitu, tātad atkal būs bēršana un litru skaitīšana, tārpu bundžas, par normālu cenu, Latvijā nemaz nevarēja nopirkt, uz šo sezonu es gādāju 50 komplektus, kurus varēšu sportistiem atdot pa cenu līdz 15 eiro, tad varēs arī prasīt, lai tārpi būtu oficiālajās bundžās. Par tām barībām un tārpiem es tik un tā nepiekrītu, jo neesmu to pat dzirdējis, kur tad vēl redzējis, bija leišiem , bija somiem , bet mūsējiem ???

andžuks andžuks - 17-01-’11 12:26

…jā jā pirkām licences, tik par zemāku cenu;) Ja šogad nebūs jāmaksā par licencēm VISPĀR, tas ir apsveicami. Varēs lieku kilogramu motiļu piepirkt vai dopinga devu:D Ezers izskatās cerīgs:D Ne asakas visiem censoņiem un lai uzvar draudzība;)

eerglis eerglis - 17-01-’11 12:19

attiecībā uz tiesāšanas niansēm, piekrītu mirtinam. Vai nu, vai nu. sākumā būs pretestība par sīkumiem, bet iemanīsies tos ievērot.

eerglis eerglis - 17-01-’11 12:18

Jolkin, par tiesneša palīgiem 100 % taisnība, pat man, kā nespecam. Lai meklē naudu un brauc lidzi.

Jolkins Jolkins - 17-01-’11 12:00

gwerty,Izstāstīšu TEV kā izveidot stipru izlasi manā skatijumā Jāņem iepriekšējā gada desmit labākie pēc reitinga (kas it kā pie mums mums netiek vērtēts) paņemot klāt izkritušos izlases kandidātus kas nav iekļuvuši desmitniekā bet varētu būt izlasē jo jau agrāk sevi ir pierādijuši sevi ar labiem rezultātiem.Veidot atlases mačus ar līdzīgiem apstākļiem kā būs pasaules čempionātā !!! Tai skaitā ņemot vērā šā gada rezūltātus !!!Braucot uz PČ obligāti ņemt līdzi 3 sportistus, kas izkrituši atlasē, bet var palīdzēt ar savu pieredzi,kas gūta citos PČ, jo neviens nespēs labāk saprast kas notiek sektorā kā cits sportists,jo viens treneris nevar objektīvi izsekot 5 sektorus un iedot informāciju kā rīkoties.Tā saucamie trenera palīgi var treniņu laikā pastaigājoties iegūt daudz labas informācijas vērojot citu komandu trenēšanos!!! Tādā veidā varētu sasniegt labāku komandas rezultātu !!!

mirtins mirtins - 17-01-’11 11:27

NG – Man nebūt nav negatīva nostāja:D Esmu vienmēr bijis par saskaņu un sapratni. Vienkārši te sportistam jautājums bija par tiesnešu kompetenci. Tādēļ paudu savu (vairākkārt esmu bijis tiesnesis LČ) viedokli, ka galvenokārt tas ir rīkotāja – LMSF attieksmes jautājums. Ja ir uzskats, ka skrupulozi jāievēro noteikumi, tad tos ievēros. Ja ir uzskats, ka vispirms tas ir tusiņš, tad nevar braukt augumā tiesnešiem. Venkārši jāiet pie NG jāiet uz federāciju un jārunā – cik daudz un ko paši gribat. Negribu nevienu mācīt vai pārliecnāt. Vienkārši, skatoties no malas, varu ar pilnu atbildību patekt, ka tas kas mačos notiek (ne labi ne slikti) bet tas ir tieši tas, ko paši vēlaties. tas arī viss… Ja kāds kaut ko grib mainīt, tad jāliek pašiem galvas kopā un jādomā, ko mainīt un kā. Man domāt, ka ziemā čempionāts ir atradis tādu normālu vidusceļu starp tusiņu un sacensībām – ir gan spriedze, gan tusiņš ar relaksētu attieksmi. Taču, jo vairāk piedalīsies ārzemju viesi, jo noteiktāk būs jāiet uz precīzāku PČ noteikumu ievērošanu.

JK – par vasaru ir gan man taisnība… protams, pēdējā sezonā nebiju klāt pie atklāšanas un neko nevaru daudz izstellēties, bet iepriekš, cik esmu redzējis, ik pa laikam kādam nejauši gadās kaut ko samaisīt kopā, sablietēt barību, nejauši piebērt pirms laika tārpus pie barības, aizmirst kaut ko ārpus sektora… iekāpt sektorā biki pirms laika u.t.t. Tu jau to nezini, jo sēdi savā zonā un visu garo līniju neizej. Taču nenoliedzami vasarā ir pavisam cita līmeņa mači, jo tomēr piedalās galvenokārt pati, pati spice. Protams, vasaru ar ziemu nesalīdzināsi, tur tomēr precīzi sektori, kaimiņš visu laiku vēro… Tas ir pavisam cits līmenis.

JK JK - 17-01-’11 10:46

Piekritīšu erudzi un Limbažos tiešām pirkām licenzes uz mačiem. Var jau būt, ka kādiem bija arī atlaides, bet ne mirstīgajiem. Par mirtinu Esmu pats tiesājis hokeju un volejbolu Latvijas līmeņa mačos un zinu, ko nozīmē, kad tiesnesis kādam pieķeras skurpulozi un citus skatās caur pirkstiem. Tāpēc jau arī laikam tiku līdz Latvijas maču tiesāšanu, ka piegāju lietai neitrāli. Mirtinam ir taisnība ziemas jautājumos 100%. Nu netiek tur noteikumi ievēroti un sankcijas nav piemērotas. Vienas gan atceros, kad no izlases izlika, par sliktu uzvedību uz ledus. Sestdien es pats skatījos, kā labākie sportisti skraida un aizmirst karodziņus paņemt. It kā jau nekas liels, bet noteikumi pārkāpti. Ja vairākiem sportistiem būtu vienādi rezultāti svara ziņā, tad iespējams tiesnesim reaģējot adekvāti uz notikušo, vaininieks noķertu zivtiņu mazāk. Sestdien šādā situācijā kāds no tiem, kas ne uz ko nepretendē, izvilka pat 4 zivtiņas un tas jau ir vismaz 100 grami. Piegāju tiesnesim, (sev neraksturīgi mierīgā tonī) pateicu kas un kā. Tiesnesim ejot vaininieka virzienā, karogs tika pārnests un turpmāk viss bija ok. Noteikumus zina visi, bet “neievērot” ir izdevīgi, no pa kaklu nedod. Var jau pasākumu taisīt par tusiņu, bet kāpēc tad neatgriezties pie tautas klases? Arī es būtu gatavs iet tiesāt, bet ja noteikumus neievērojot netiek pielietotas sankcijas, tad es savas nervu šūnas neesmu gatavs ziedot. Tad jau labāk to pašu laiku pavadu palīdzot savai komandai. Par vasaru gan mirtins laiž pa divi mēmi. Laikam joprojām nav aizmirsis to Ventas posmu ar tām virsskaita vimbām. :D Staigā tiesneši ar mēra traukiem. Lai gan nav oficiālie, apaļie, bet trauki ir un strīdīgos gadījumos arī pārber.

erudzi erudzi - 17-01-’11 09:40

Starp citu iepriekšējā reizē licences pirkām, tikai tirgotāji bija bāzē uz vietas, visi stāvēja rindās:) Ja ar lic.makšķ.org. esi vienojies, ka šoreiz licences nevajadzēs, liels paldies:), bet tūres organizātors solija, ka licences uz maču dienām vārēs iegādāties bāzē?

NG NG - 17-01-’11 09:27

par Limbažiem – uz sacensībām licences jāpērk nebūs, tieši tāpat kā iepriekšējā reizē, kad šeit notika sacensības …, bet nevaru nodrošināt bezmaksas makšķerēšanu citā laikā.

Mirtin – it kā pie tevis jau pašiem gadiem esmu pieradis, bet tik un tā reizēm jābrīnās cik negatīvi tu uztver pasauli, nu kāpēc jāredz tikai sliktais???????? Par ziemas mačiem un tiesāšanu – varam jau uzlikt uz dalībnieku balsošanu, bet es domāju, ka lielais vairums ir par to, ka mači notiek veselīgā gaisotnē, mēs pat diezgan apzināti nerīdam tiesnešus uz dalībniekiem, jo kam paliks labāk no tiem brīdinājumiem, dzeltenajām kartiņām un diskābeļiem, pietam par lietām, kur var vienkārši aizrādīt un viss, pietam arī PČ katrā valstī uz daudzām lietām skatās savādāk, Amerikā bija dzeltenās kartiņas, diskābeļi, kasīšanās un rezultātā par pedējā PČ sportisko pusi lielākā daļa palika neapmierināti. Es esmu par sportu kurš sevī ievelk cilvēkus, nevis atgrūž, noteikumi ir un tie ir jāievēro, bet uz visu vajag skatīties no cilvēciskās puses, braukt taču arī drīkst tikai uz 90, bet policija līdz 109 nestādina, jo tas tāds formāls pārkāpums vien ir, bet pie sarkanā luksofora braukt nedrīkst, tieši tāpat ir copē, nu pačurāja cilvēks, lai taču čurā, bet ja viņš kādam pieurbtos pārāk tuvu, tad tas jau būtu pārkāpums. Bet nu par tiem vasaras mačiem gan tu biku pāršāvi vecīt, es nezinu nevienu, kurš pirms mačiem kaut kur iejauktu tārpus, vasarā mēs jau divus gadus iztiekam ar 1 tiesnesi, jo sacensības pašos pamatu pamatos tiek taisītas priekš sportistiem un vasaras mači ir tik dārgi, ka tur ir palikuši tikai paši slimākie no slimajiem un tie savā starpā nešmaucās, pietam ko tad tu tur nošmauksi …. Neesot iekšā sacensību procesā ir ļoti grūti spriest kā tad tur iekšā ir un teikšu godīgi, ja ar līdzīgu sāpi runātu sportisti, tad būtu iemesls saukt kopā komandu pārstāvjus un kaut ko kardināli mainīt, bet pagaidām izskatās, ka lielāko daļu viss apmierina. Par izlasi – piekrītu, ka šī gada izlases sportisti pirmajā kārtā nostartēja slikti, bet tik pat slikti nostartēja arī iespējamie kandidāti, individuālais trīnieks ir tāds kāds tas ir un tas tikai pierāda to, ka Latvijā ir daudz specīgu sportistu, kuri veiksmīgas apstākļu sakritības gadījumā var izpogāt visus acis nemirkšķinot, tieši tāpēc veidojot izlasi es vados no sportistu stabilitātes vairāku sezonu garumā. Sazvanījos ar ukraiņiem un sapratu, ka situācija ar PČ vēl ir neskaidra, silts tur ir, ir cerības, ka piesals.

agris agris - 16-01-’11 18:54

Šodien bijām patrennēties Limbažos, zivtiņa ir, ledus normāls, laiks arī Ok! Domājams arī pēc nedēļas zivtiņa ņems un ar lomiem viss būss labākajā kārtība. Ir tikai viens bet, ja rīkojam sacensības ezerā, kurā ir ieviesta licencētā makšķerēšana, tad par to ir jāinformē… Atbraucot pie ezera uzzinājām, ka jābrauc pirkt licences, labi ka Rapalas puiši jau zināja kas un kā. Visu dalībnieku zināšanai- jārēķinās ar liekiem 4,-Ls, jo licences cena ir 2,-Ls dienā. Sacencību rīkotājs Ilmārs teica ka sestdien un svētdien licences būs pieejamas pie reģistrācijas.

mirtins mirtins - 16-01-’11 18:19

Labi Jāni. Tad iedomājies situāciju – ja es būtu zonas tiesnesis pēdējās sacensībās un bjis klāt tajā konfliktā, es vienkārši sportistam neļautu turpināt sacensības. Tad kā tev šķiet, kā konflikts beigtos:DDDD Nezinu, vai tu Jāni vispār interesējies par to kas notiek ziemas mačos un arī vasarā pludiņos. Taču tu nenovērtē rīkotāja lomu. Savulaik daudz runāju ar sportistiem un rīkotājiem, lai saprastu, kas un kā. Tici man, ja nebūs stingrs uzstādījums par precīzu noteikumu ievērošanu, par perfektu kārtību… neviens tiesnesis to nenodrošinās. Varat noriskēt un paņemt mani mačos patiesāt… vēlams vasarā:D Es paņemšu mērtraukus, liekos tārpus sašņorēšu, barības un zemes pakas arī, tie kas piebērs tārpus pie barības pirms mērīšanas, sacensībām netiks pielaisti… kā tev šķiet cik daudz komandas paliks uz starta:DDDDDDDDD Un kam tas vispār būs vajadzīgs.

Es necenšos iegalvot, ka sacensībās netiek ievēroti noteikumi. Nebūt ne. Viss daudz maz notiek pēc noteikumiem, taču ir ļoti daudz sīkumu, kas tiek uztverti ļoti brīvi un atslābinātā gaisotnē.

Piemēram, pēdējos mačos, apgāju zonas… viens sportists mierīgi iziet ārpus zonas pačurāt. Viņš tiesnesim atļauju nepaprasīja. Izgāja ārpus zonas ar visām zivīm un tad iegāja atpakaļ. Tā pa mierīgo. Tiesnesis bija zonai citā pusē:D Ja pateiksi, ka es to izdomāju, pateikšu divus lieciniekus, kas ar mani gāja kopā apkārt zonai. Tas sportists patiesībā neko sliktu neizdarīja, liekas zivis viņam līdzi nebija un par pirmo vietu viņš arī necīnās:D Faktiski jau nekā slikta tur nebija. Bet pēc noteikumiem, tas ir diskābels! Un tas nav tiesnešu jautājums, tas ir rīkotāju attieksmes jautājums. Vai tādiem sīkumiem uzmanību pievērst vai nē? Un tādu sīkumu ir daudz.

Es esmu sapratis, ka faktiski, nevienu arī nesatrauc tas, ka tiem, kas cīnās pa vidu un nemaisās līderiempa kājām, neviens vispār uzmanību nepievērš. A līderu grupa pati sevi uzmana. Tā, ka tiesneši vajadzīgi tikai strīdīgās situācijās. Viss pārējais ir tikai un vienīgi pašu sportistu ziņā. Cik daudz paši gribēsiet, tik daudz arī viss ntiks:DD Par vasaru vispār nerunāsim – pietiek ar vienu tiesnesi un komandu pārstāvjiem:DD

Līdz ar to suitam atbilde par kārtību sacensībās – nāk komandu pārstāvji kopā un runā – ko, kā un kādēļ drīkst atļauties un kam pievērst uzmanību:D Pēc tam var sākt prasīt no tiesnešiem:D

qwerty qwerty - 16-01-’11 18:08

Jolkins, tad nosauc izlases sastāvu, kāds tas ir tavā redzējumā!

mirtins mirtins - 15-01-’11 22:49

dalībnieks … nez vai tev pašam ar pieredzi viss ir ok:D Visu nosaka rīkotājs:D Ne jau rezultātus, bet pašu atmosfēru, attieksmi… tikai un vienīgi. Šogad starp citu ar attieksmi izskatījās ka viss ir ok. Izņemot to Igauņu gadījumu. Es vēl nebiju redzējis, ka pieredzējuši sportisti, neizmanto situāciju un neizcērt iesācēju, kuram reāli ir pavērusies zivs. Lai gan pašiem zivi vajadzēja kā ēst… tomēr atstāja sīko daudz maz mierā. Tas bija ļoti cēli patiesībā.

Tev nav taisnība par rīkotāja lomu. Spēles laukumā pēc starta tiesneši ir pilntiesīgi saimnieki ar visām tiesībām un pienākumiem. Rīkotājam nav tiesību iejaukties tiesneša likumīgajās darbībās.

fisherboy fisherboy - 15-01-’11 18:25

Grūti ir pielipt pie jebkuras mīkstās vietas,jo tā jau no visām pusēm ir aplipusi ar savas pirts lapām.Fisherman arī būs pie tām pirts lapām pierakstījies.Un tas kas te baigi grib tikt izlasē,ir spējīgs arī ko dot tai izlasei.Tikai velti Jolkins,te tāpat neko nepanāksi!Solījumus nākošai sezonai saņēmi,un esi laimīgs.Nākošās trīšanās būs,kad vajadzēs braukt uz Itāliju!Tad gan te ies vaļā! :-)

fisherwomen fisherwomen - 15-01-’11 17:29

To,ka gribas tikt izlasē-tas arī ir loģiski:) Bet par mīkstām vietām runājot-nevajag visus vērtēt pēc sevis!:))

fisherman fisherman - 15-01-’11 16:47

Loģiski spriežot, kādam vienkārši baigi gribas tikt izlasē un tad nu šis te dod mājienus ar sētas mietu izlases trenerim. Kā pirts lapa – gatavs pielipt pie jebkuras un jebkura mīkstās vietas!

Jolkins Jolkins - 15-01-’11 12:42

Rodās liels jautājums , par Latvijas izlases sastāvu kas dosies uz pasaules Čempionātu Ukrainā !!! Paskatoties viņu rezultātus pēc pirmās kārtas , tikai Rita ir desmitniekā! Varbūt vēl vajadzētu pārskatīt izlases sastāvu un ņemt vērā jst teikto ,ka izlase vēl var mainīties ņemot vērā divas LČ kārtas !!! Protams ,ka Normunds kā izlases treneris nosaka izlases sastāvu, bet spriežot loģiski izlasei būtu jābūt savādākai !!!

Ingus Ingus - 15-01-’11 11:41

Gudri ..irst nav malku cirst!

dalībnieks dalībnieks - 15-01-’11 09:15

mitinam – Ko pats darīji, par to gulošo dzērāju runājot, varbūt “dzērājs” tikai relaksējās? Piegāji, pamērīji pulsu, izteici kādu piezīmi, ziņoji galvenajam? Priekš tam jau tiesnesis lai zonā būtu kārtība. Godīgi, tu kut ko esi sasapņojies par to… bezpriģelu mačos. Čempionātos tā nav bijis.

mirtins mirtins - 14-01-’11 18:43

suits – Ja čempionātā tiktu strikti ievēroti noteikumi un netiktu pieļauti bezpriģeli, es labprāt tiesātu un pieredze man arī ir. Taču mana pēdējā tiesāšana, pēc kuras es sev pateicu, ka nekad vairs netērēšu laiku un nebojāšu garastāvokli, bija tā, kurā Mazajā Baltezerā, mīnus 30 grādos, manā zonā viens dzērājs gulēja starp diviem āliņģiem. Ja šādos gadījumos vismaz konkrētais sportists tiktu diskvalificēts un ne tikai uz konkrēto posmu, bet vismaz uz vēl vienu, ja komanda tiktu diskvalificēta uz konkrēto posmu, tad es saprastu, ka kādam ir vēlme kaut ko sakārtot. Tagad. Paldies. Priekš kam tērēt laiku, ja jums pašiem sportistiem kārtība nav vajadzīga.

Turklāt neesiet mazie bērni. Sportisti visi viens otru labi pazīst, zina, ko kurš no kura var gaidīt… tādas reāli strīdīgas situācijas jau negadās bieži un pārsvarā tikai pēdējā kārtā, kad katrs punktiņš ir zeta vērtē:DDD

NG NG - 14-01-’11 08:16

atrast tiesnešus ir daudz grūtāk kā pierunāt večus startēt mačos…., šoreiz mums bija 2 pieredzējuši tiesneši Egīls un Eugasts(dabūs šodien iekšās par zonas pamešanu) un trīs jauni puiši, kuriem gribēšana ir, tikai pietrūkst pieredzes, bet es biju priecīgs, ka puikas vismaz atsaucās, jo savādāk uz 2 zonām būtu 1 tiesnesis. Viesturs ir aizņemts un dārgs, mēs nevaram viņu atļauties uz LČ, zinu, ka nevienam nepatīk kad runā par naudu, bet bez viņas iztikt nevar….., bet būs jau ok, limbažnieki gatavojas, lai viss būtu pa smuko

suits suits - 13-01-’11 22:12

Te pāris metrus augstāk pacēlās jautājums par tiesnešiem – vajadzētu viņiem vestes vai kādas citas atpazīšanas zīmes. Nu tas būtu forši, bet pats galvenais, lai viņi būtu zonā, kad viņi ir nepieciešami, nevis tā kā Elgasts pazuda uz pusstundu un mums tā dēļ tur bez maz vai klope pavilkās. Mums taču galu galā tas ir valsts čempionāts, nevis sētas mači. Galvenajam tiesnesim ir jābūt zonā un jābūt kompetentam! Vai Viesturs R. gadījumā negribētu uzņemties šo lomu?

mirtins mirtins - 13-01-’11 19:51

Kamēr rīkotājs bija LMSF, tikmēr bija skaidrs… ja Tu saki, ka nekas nav mainījies, tad labi:D

agris agris - 13-01-’11 18:01

Ja runājam par vienu biedrību, tad latviešiem tā būs problēma. Atceries Jani, ka bija kad dibināja Makšķernieku asociāciju, cik cēli bija mērķi un idejas, kas no tā visa iznāca- aizliegtas šķērsenes un visādi citi murgi, jo palaida pie šprices cilvēku ar nesaprotamiem mērķiem un ambīcijām. Ja vienota organizācija reāli varētu stāvokli uzlabot, tad tai ir jēga, bet citādi kārtējā parunāšanās. Ja runājam par vienotu organizāciju, tad lielu lomu spēlēs personālijas, kuras uzņemsies šīs organizācijas vadību, tu ļoti labi zini, ka ar to ir problēmas. Piedāvāju par visu, kas skar LMF, diskutēt tikai LMF lapās, lai arī citi redz, var iesaistīties un mazāk būtu jāatkārtojas. Labi būtu, ja tu LMF lapā nodublētu šo komentāru.

jst jst - 13-01-’11 17:12

Būtu labi, ja visi iepazītos ar visām LMF sakarā publiskotajām idejām, tai skaitā arī ar LMB vīziju http://www.fishing.lv/speclapas/lmb_vizi.. un savas domas visi savlaicīgi izteiktu LMF lapā http://test.hunting.lv LMF nebija iecerēts kā diskusiju klubs par makšķernieku problēmām. Tā ievirze – kas jādara, lai turpmāk mūsu problēmas visā valstī tiktu risinātas korektāk, efektīvāk un, kā saka, ilgtspējīgāk. Kā vadmotīvs tiek piedāvāta visu makšķernieku apvienošanās vienā biedrībā. Manuprāt, makšķerniekiem savs kopīgais viedoklis jāizstrādā pirms LMF, bet LMF tas tikai jānodemonstrē un formāli jāapstiprina. Par izraudzīto mērķu realizāciju var runāt pēc foruma. Pie tam kā parasti, tie, kas atbalsta kopīgo viedokli, kopīgi turpina darbu definētajā virzienā, kas neatbalsta, vienkārši paliek malā.

agris agris - 13-01-’11 16:43

Cik noprotu, tad piektdien mēs uzklausīsim dažādus viedokļus par to, kā varētu attīstīties makšķerēšanas saimniecība valstī un pa visiem pacentīsimies noformulēt tos mērķus, kurus gribētos realizēt. Tad arī varēs domāt par formu ka to visu panakt. Arī mēs izlaidīsim treniņu pirms tūres.

mirtins mirtins - 13-01-’11 16:10

Es arī ceru ka būs ļoti daudz makšķernieku. Cerams ka gripa neņems savu tiesu….

NG NG - 13-01-’11 15:29

tu tik pat labi kā es zini, ka nav jau tā daudz maz vienotā makšķernieku viedokļa par lietām, es arī vairāk esmu copmanis, nekā dabas sargs, tāpēc nepiekrītu arī dažiem taviem domu graudiem, bet viens ir skaidrs, ka vispirms gribās saprast vai kāds vispār taisās uzklausīt makšķernieku viedokli, vai tomēr kāds atkal grib kaut ko nopelnīt sev kabatā, tieši tāpēc es arī nevis sēdēšu un trennēšos Lielezerā, bet gan braukšu uz forumu, lai saprastu, kur tad es patiesībā dzīvoju???? Es laikam esmu nelabojams optimists, jo domāju, ka tik mazā valstī var tomēr mainīt lietas uz labo pusi.

mirtins mirtins - 13-01-’11 15:15

Par forumu pat nezinu , kāds ir foruma mērķis… Kopš tā rīkošana vairs nav LMSF bet ZM kompetence… Manuprāt copes lietas ir jāsakārto, taču pirmkārt … pašos pamatos ir makšķernieks. Lai gan manas domas nesakrīt ar lielas daļas Copeslietu foruma dalībnieku domām, esmu pārliecināts, ka nedrīkst pieņemt lēmumus, kurus neatbalsta lielākā daļa makšķernieku.

Tādēļ lai būtiski mainītu kaut kādu sistēmu vispirms ir jāuzklausa sabiedrība, kaut kas reāli jāsaplāno un tad jāpārliecina pārējie, kas tas kas ir iecerēts būs labs ja ne visiem, tad absolūti lielākajai daļai.

Galvenā rūpe jau ir par to, ka makšķernieku viedoklī neiklausās. Kaut vai pēdējais piemērs ar šķērsbļitkām. Varu 100% apgalvot, ka pa vairākiem kanāliem viņiem ienāca informācija, ka šādam lēmumam nav pamata un ka makšķernieki to neatbalsta. Un rezultāts? Un ja vēl atcerās, ka asociācija sagrāva ticību organizācijām… tad tagad būtu ļoti rūpīgi jāskatās, lai vēl vairāk neatstumtu tautu no lēmumu pieņemšanas procesa, lai vēl vairāk nesagrautu ticību, ka paši savā zemē un savā mīļākajā nodarbē varam kaut ko izdarīt un lai neatņemtu pēdējo cerību, ka kaut kas mainīsies uz augšu, nevis leju….. Tu mani atkal pārsteidz. Izskatās, vai nu neesi lasījis, vai neesi sapratis to, kas rakstīts LMF lapā par foruma mērķiem. Iesaku izlasīt vēlreiz. Kā jau rakstīju, ar to, ka ZM pārņēma LMF organizāciju, pēc būtības nekas nemainījās, tikai auga foruma statuss,- tas ieguva valsts atbalstu. Pie reizes, nevajadzētu jaukt virtuālos forumus tīmeklī ar LMF.

NG NG - 13-01-’11 14:26

MIRTINS – nav tā, ka tavs viedoklis nevienu neinteresē, tikai jau esam pieraduši, ka tu neko labu nekad, (meloju, saki, bet ļooooti reti) nesaki, jā, es esmu dzīvs cilvēks ar savām emocijām, ar diezgan nestandarta, brīžiem ne visiem pieņemamu, skatījumu uz daudzām lietām, bet šeit problēmas tiešām nebija un labi, ka tu vismaz JST noticēji, igaunis nupat motili Limbažu tūrei man pasūtīja …

Redzu, ka tu veic sagatavošanās darbus forumam, tas ir labi, arī tur mums katram būs savs viedoklis par lietām, bet tas ir tikai normāli, kopā tas viss novedīs pie kaut kāda sākuma…

Ir jau ok, tu taču

mirtins mirtins - 13-01-’11 14:03

NG vai tev pašam vārdi “mēs jau daudzus gadus ejam ceļu, ka mēģinam LČ padarīt par sacensībām, pēc kurām ir labas emocijas un uz kurām gribās atbraukt vēl un vēl” nešķiet jocīgi? Vari par mani domāt un teikt ko gribi, vari sasolīt sadot pa galvu un to arī izdarīt, bet man tik un tā būs kaut kādas robežas, kurām pāri kāpt nedrīkst… Nesapratu, ne to kas notika zonā, ne to ko tu teici līnijā.

Kā jau Jst teica – pasākums ir beidzies un viss ir izrunāts. Tiešām, no sirds paldies liels Jānim par to.

P.S. Neesmu federācijā, un mans viedoklis te nevienam neko nenozīmē un nav vērā ņemams:DDDD Es to apzinos:DD

jst jst - 13-01-’11 12:57

Man bija draudzīga saruna ar mūsu kaimiņiem, – varam uzskatīt, ka šī epizode ir sekmīgi pabeigta un katrs kaut ko ir iemācījies.

erudzi erudzi - 13-01-’11 12:01

Domāju, ka nevajag iespringt igauņu audzināšanā, vajag tak kādu ļaundari arī, kāpēc lai tie nebūtu igauņi:) Tas tikai piedod asusumu un palīdzēs izlasei atbilstoši sagatavoties PČ, jo tur diezvai kāds interesēsies, kā tas brīvais caurums ir, vienkārši to aizņems:) NG pamēģini parastā copē turpat Ķīšezerā netālu no copmaņu bariņam sataisīt 30 caurumus, neskatoties uz tavu augumu un skarbo skatu, vismaz puse caurumu agri vai vēlu ies zudumā, varam saderēt:)

NG NG - 13-01-’11 11:07

Turpinu …. Par igauņiem, nezinot tēmu droši vien likās, ka es pilnīgi nevajadzīgi uzbraucu igauņiem, BET, tas ir nezinot tēmu, viņi šiem mačiem gatavojās jau sen un mēs ar viņiem visas lietas ne reizi vien esam izrunājuši, mēs jau daudzus gadus ejam ceļu, ka mēģinam LČ padarīt par sacensībām, pēc kurām ir labas emocijas un uz kurām gribās atbraukt vēl un vēl, nevis par sacensībām, pēc kurām viens uz otru skatāmies ar niknumu un necieņu un kurās piedalās tikai 5 komandas. Protams ir sacensību noteikumi, to es par svešiem āļiņģiem, bet ir arī makšķerēšanas ētikas jautājumi, tieši tāpat kā nav jau aizliegts speciāli apšļākt gājējus, bet lielākā daļa vadītāju tomēr cenšās to nedarīt… . Mēs LČ neejam to stingrāko tiesāšanas ceļu, varam pabrīdināt, varam aizrādīt, bet nedodam dzeltenās un sarkanās kartiņas, nepielietojam citas atļautās sankcijas, tieši tāpēc arī atļāvos igauņiem aizrādīt un, neticēsiet, viņi mani saprata un piedalīsies mūsu mačos arī turpmāk, jo viņi sākotnēji atbrauca nevis piedalīties normālos mačos, bet gan “uztrīt zobenu” pirms PČ, bet var jau uzvarēt arī skaisti un godīgi, kā to arī izdarīja pirmās kārtas uzvarētāji. Ja es pats nebūtu liecinieks otrās dienas E zonas igauņa pārkāpumiem, tad arī neteiktu ne vārda un tā kā esmu pieradis teikt lietas acīs, tad tā arī izdarīju. Tas, ka daži apzinīgi pilsoņi, neesot tēmā, mēģina kaut ko komentēt un pārmest man un LMSF, tad tas ir tikai normāli, labi, piekrītu, ka es iespējams nedaudz pāršāvu pār strīpu, lai arī pats tā nedomāju, jo man ir pietiekoša PČ pieredze un esmu dzirdējis ne to vien, bet nu tad pārmetumiem jābūt manā lauciņā nevis LMSF, viena cilvēka viedoklis nav visas organizācijas viedoklis.

NG NG - 13-01-’11 10:44

Izskatās, ka man ir talants izdarīt dažas lietas savādāk…. Sāksim no viena gala, tātad sacensību organizācija – piekrītu, ka citas reizes sacensību sektori ir bijuši labāk nosprausti un redzamāki, bet cetrudien mēs trijatā nospraudām visus abu dienu sektorus un viss bija ok, pietam ok viss bija līdz kādiem 15, kad es no ezera aizbraucu. Nākošā rītā izrādījās, ka no 10 sektoriem 5 ir nonesti pilnībā un 3 daļēji, protams, ka tā vietā lai trenētos es kopā ar pāris puikiem no Asara komandas staigāju un mēģināju saspraust vismaz stūru mietus, ko pāris stundās arī izdarījām, uz sacensībām sektori bija kārtībā. Par tiesnešu apģērbu un pašiem tiesnešiem, piekrītu, ka vestes vajag un uz otro un trešo kārtu vestes tiesnešiem būs, domāju, ka šogad tiesneši bija ļoti normāli, var būt jauni un bez pieredzes, bet visiem mums kādreiz tāds netikums ir piemitis, bija arī divi pieredzējuši tiesneši.

??? ??? - 12-01-’11 15:32

Kā jautājums var būt neloģisks?:-? Variantu ir pārāk daudz, lai tos šeit demonstrētu. Klasika – cik zirņu saiet…

mirtins mirtins - 12-01-’11 11:57

Jautājumus aizsūtīju. Jau iepriekš pateicos par atbildi! Uz dažiem LETAs neloģiskiem jautājumiem atbildes nebūs. Lai tu zinātu atbildi pēc būtības, sniedzu to šeit. Neesmu saņēmis nevienu oficiālu sūdzību, no tavas vēstules man neradās pārliecība, ka tu esi bijis liecinieks vēstulē minētajiem notikumiem. Personīgi pietiekoši labi pazīstu visus iesaistītos, viņu attieksmi un runas stilu, tāpēc negatavojos, un nevienam neieteikšu, kā saka, no mušas uzpūst ziloni. Par izmaiņām noteikumos LMSF nav lēmusi. Oficiālu atbildi, saņemsi pēc federācijas valdes sēdes, kura, visticamāk, notiks 25. vai 26. janvārī, un, kurā izskatīsim tavu vēstuli. Nedomāju, ka saturs būs citāds.:-)

mirtins mirtins - 11-01-’11 20:04

Nē, oficiālais jautājums sekos e-pastā rīt no darba meila, lai būtu oficiālāk:DD Vienkārši ir tik daudz dažādu pasākumu saskrējies, ka neatliek laika vienkārši pasēdēt un izdomāt, kā lai izsakās tā, lai nevienu neaizskartu. Tieši tādēļ arī ne publiski:D

sienaazis sienaazis - 11-01-’11 20:02

To swardfish

Daļa taisnības drošvien tev ir, bet zinot to publiku, atļaušos tev nepiekrist. Pats dažus no kaiteriem pazīstu un bieži vien viņiem ir pie vienas vietas kur un kā. Traucē vai netraucē, tikai velk. Ezers ir pietiekami liels, lai ar puukki aizviileetu krietni saannus. Tu vari nonest vienu mietinnu un mainiit vietu lai itkaa netraumeetos, bet ne pusi, tas tik paraada to ka dzekiem pie kaajas – ezers ir muusu. Protams, ir arī sakarīgi kaiteri, kam ezers ir pietiekami liels, lai briivi lidinaatos un nevienam netrauceetu.

swordfish swordfish - 11-01-’11 17:55

to sienaazis: Kādēļ uzskati, ka kaitotāji ir jampampiņi? Patiesībā labi, ka mietiņi tika izrauti bez traumām no kaitotāju puses. Tas manuprāt ir LIELS akmenis organizatoru dārziņā, jo šī vieta ir sena kaitotāju izpriecu vieta un saspraust neredzamus striķus un neizlikt brīdinājuma zīmes ir diezgan bezatbildīgi. Ieteikums, lai nebūtu pārpratumi ar vietējiem makšķerniekiem un pārējiem dabas baudītājiem, vajag izlikt informatīvas zīmes pie zonām, tad arī varēs atsaukties uz to ka par visu tika informēts.

Interesents Interesents - 11-01-’11 16:46

Ided… Esmu organizējis ne tikai Latvijas Čempionāta kārtas, bet arī PČ. Katrai LČ sacensību kārtai ir atvēlēta zināma naudas summa, kas tiek savākta no katra kluba vai komandas. Arī Salmo nav mazs , lai varētu atrast cilvēkus maču organizāšanai, ir taču komandas biedri ! Cepuri nost, Normunda priekšā, bet vai viņam vienam tas bija jādara ??? Ņemot vērā Normunda otrās dienas rezultātu iespējams ka tas izsita viņu no sliedēm. Katrs klubs kas organizē LČ kārtas visu agrāk darija saviem spēkiem ! Tas ko rakstiju iepriekš, bija ieteikums kas pietrūka pie LČ kārtas organizēšanas. Katram organizātoram ir jāreiķinās ar neparedzamu faktu izveidošanos .

mirtins mirtins - 11-01-’11 13:45

par protokolu – es gan neesmu igauņu valodas lietojās, bet cik nojaušu, tad JAAK UISNAPUU uzvārds patiesībā ir VISNAPUU. Tāds viņš figurē arī pasaules čempionāta tabulās. Protams, Visnapuu. Ja pareizi sapratu, oficiālais jautājums ir atbildēts.:-)Rakstības pārbaudei var izmantot arī Google, – ieraksti vārdu aptuveni, kā māki, un Google pateiks priekšā pareizos variantus. Atliks tikai izvēlēties.

sienaazis sienaazis - 11-01-’11 13:17

Interesent.

Labāk jau būtu pieteicies palīgos NG.

Kad NG bija visus sektorus sakārtojis (sarēķini kvadratūru, mietiņus, mērus utt, nobrienies ar kājām, izurb, saspraud)tad piektdienas pievakarē pāris jampampiņi ar kaitiem visus sektorus bija izjaukuši, itkā ezers mazs, cits miets noliecies palicis, citu mietu vispār neatrast utt.

Tā vietā lai normāli noskaņotos sačiem, vecis atkal joņoja un centās organizēt lai vis būtu štokos, kā rezultātā dzirdot no atsauksmēm visi arī apmierināti.

Agrāk jau minēju un arī šoreiz minēšu. Pirms kritizēt, vajag tomēr pacensties ievākt faktus.

Ne asakas.

andžuks andžuks - 11-01-’11 11:10

Pie mums vispār ir demokrātija;) Es piekrītu Gatim.

Ided Ided - 11-01-’11 11:03

to Interesents! Esmu daudz dažādus pasākumus organizējis. Ieteikumi vienmēr būs, bet vai būs kas to ievieš dzīvē. Organizēt tas nav viegls darbs. Vai pats esi organizējis pasākumu 100 ļautiņiem kur katrs ir ar savu domu un uzskatiem kur viņš grib iet un ko darīt? Pamēģini

Ided Ided - 11-01-’11 10:57

Par tiesnešu spilgtām vestēm varētu patiešām padomāt. Bija man daži jautājumi sektora tiesnesim bet ej un atpazīsti kurš no tiem īstais. Arī sportistam paceļot galvu no āliņģa būtu uzreiz skaidrs pie kā vērsties. Mači labi bija noorganizēti.

GatisBB GatisBB - 11-01-’11 07:08

to jst Mājienu sapratu – vairāk neko nerakstīšu šajā lapā. Paldies!

GatisBB GatisBB - 11-01-’11 01:47

to Interesents Nekad visiem neizpatiksi, bet visvairak kaitina tas, ka 90 vai vairāk procentu sportistu ir ar mačiem apmierināti, bet kāds, kurš ir mačus pašķielējis no malas un ir visu zinošs, sāk nolikt citu cilvēku darbu. Vari rakstīt ko gribi, bet pirms kaut ko raksti, padomā, ka varbūt nevajadzētu slēpties zem bezpersoniska nika, bet atklāt sevi, lai visi zin, kas ir maču organizēšanas GURU Latvijā!

P.S. Par igauņu staigāšanu pa svešiem āliņģiem piekrītu – noteikumi to neaizliedz!

Atvaino, Gati, atļāvos nedaudz rediģēt tavu pārāk emocionālo tekstu. Čempionāta sacensības ir domātas arī skatītājiem un nav nekā nedabiska vai apvainojoša, ja viņi, kā saka, no malas visu vērtē un pēc savas izpratnes dod arī padomus.

Interesents Interesents - 10-01-’11 23:44

Skatoties no malas maču organizācija bija organizēta ne tai labākajā līmenī…( GatisBB laikam nezin kā būtu jānotiek Latvijas Čempionātam!) Atbraucot piektdien trenēties,nebija otrās dienas sektoru, visiem kam nebija slinkums trenējās pie pašas sektora malas, kaut atrunāts 5 metri. Varbūt padomāt par atdalošo sektoru, nopietnākus mietiņus,kā arī striķus(krāsu) Domāju arī lieki NG uzbrauca Igauņiem,katram sava stratēģija , galvenais ir noteikumi,pameiģini PČ kādam kaut ko pateikt !!! Butu labi ja visas komandas ņemtu vērā arī par vienādiem komandas karodziņiem ! Arī izvērtēt kur nospraust sektorus , lai būtu vienādāki apstākļi,tas protams laika gaitā.Vajadzētu tiesnešiem sameklēt atstarojošās vestes,agrāk taču bija,tas dotu lielāku respektu tiesnešu darbam maču laikā,arī dalībniekam vieglāk saredzēt tiesnesi ! Neuztveriet to personiski , bet varētu meiģināt sakārtot tos un citus jautājumus. Normundam paldies! Cik varēja tik izdarija , arī zupiņa bija super ,galvenais ka visi aizbrauc apmierināti !!! Jautājums – kas notika ar nospraustajiem sektoriem, vai kāds tos novāca??? Citādi lasīsim presē par sevi kā par “cūkmeniem” Varbūt vajadzētu padomāt par sektoru atzīmēšanas invēntāru, ko izmantot vairākkārt,arī ietaupītos naudiņa!!! Apsveicu visus ar sezonas atklāšanu !!!

GatisBB GatisBB - 10-01-’11 15:11

Paldies Salmo komandai un īpaši Normundam par lieliski noorganizētiem mačiem – viss bija augstākajā līmenī. Paldies. BB Cope

P.S. Pirms tam biju ne tur ierakstījis, tāpēc ierakstu atkārtoti!

klops_G klops_G - 10-01-’11 14:56

Ne reizi neredzēju, ka EST dalībnieks pie āliņģa atradās bez karodziņa, bet varu būt to palaidis garām. Bet ja kādam tas ļoti traucēja varēja tač teikt, jo sektors ir diezgan liels un visu viens cilvēks nevar nevar nepamanīt! Bet par to, ka lien cita caurumos- tas jau nav aizliegts! Tā kā visi tik svēti un paši nekad nebūtu kādam citam aizņēmuši vai nobloķējuši caurumu, tā jau nav nekāda svētdienas cope, bet Latvijas Čempionāts!

JK JK - 10-01-’11 14:09

andžuks Kaut kur es arī lasīju par Limbažiem, bet šobrīd kalnedārā stāv Ādažu novads. Vai tad Ādaži tagad līdz turienei stiepjas? Sacensības šogad notiek atbilstoši nolikumam. Nolikumos parasti ir jaunākā informācija, tātad Limbažos.

mirtins mirtins - 10-01-’11 14:05

Ja man ir oficiāli jautājumi saistībā ar norisēm čempionātā, man uz kādu adresi rakstīt? Vai par oficiālu tiks uzskatīts arī e-pasts, vai tomēr labāk rakstiski? Tas būs saistībā ar Igauņiem. Jebkuru vēstuli vari sūtīt man pa e- pastu. Ceru, saproti, ko nozīmē oficiāla vēstule un man nebūs atbildē jāraksta, – lasi nolikumu.:-)Šobrīd man pietrūkst fantāzijas, par ko var rakstīt oficiālā vēstulē saistībā ar igauņiem LR čempionātā. Viss ir n reizes izrunāts.

swordfish swordfish - 10-01-’11 13:41

ir jau tāda sena patiesība, ka karā visi paņēmieni ir labi. Nav jau forši pa citu āliņģiem makšķerēt, bet tāpat ir galīgi garām publiski kaunināt citas valsts komandu apbalvošanas ceremonijas laikā īpaši, ja noteikumi nav pārkāpti. Secinājums viens- viena puse nezin ētiku uz ledus, otra komunikācijā…

jst jst - 10-01-’11 13:17

Tikai zināšanai. Pa svešiem caurumiem “ložņāt” nevienam nav aizliegts. Ir gadījumi, pat pasaules čempionātos, kad sportisti, kuriem galīgi neiet, dodas izmantot pēdējo iespēju un sacensību beigu daļā skraida pa neaizņemtiem caurumiem. Tas nav nekas nenormāls, kaut gan pārsvarā tā ir iesācēju “viltībiņa”, galvenokārt, lai nepaliktu starp pēdējiem. Ar to katram, kas sev gatavo vairākas copes vietas, ir jārēķinās. Jo sevišķi apstākļos, kad ledus ir plāns un tiek urbti daudzi caurumi, tai skaitā, arī viltus caurumi, un neviens nevar apgalvot, ka tas ir viņa veidots caurums. Slinkāki sportisti var iztikt, visā sacensībā izurbjot pāris caurumus un staigājot pa neaizņemtiem caurumiem, vai arī taisot savus tieši blakus vai pāris metrus no citu sportistu iebarotajiem caurumiem. Līdzīgi kāda komanda var rīkoties arī, ja jāsarežģī dzīve kādam individuālās medaļas pretendentam un tādā veidā jāpalīdz savējam (vai draugiem) tikt pie medaļas. Vienmēr jārēķinās, ka oficiālās sacensībās var tikt izmantoti visi noteikumos neaizliegtie paņēmieni.

swordfish swordfish - 10-01-’11 13:12

Lūk filtrētie rezultāti individuāli, pa zonām … http://dl.dropbox.com/u/15448970/Ice%20Fishing%20Championship%202011_CL.xls Paldies, izskatās, nofiltrēji pareizi.

agris agris - 10-01-’11 13:08

Runājot par Igauņiem, ja igaunis makšķerēja bez karodziņa, tad zonas tiesnesim bija jāizdara sekojošs aizrādījums, bet visu parējo viņš izdarīja pēc noteikumiem, noteikumos nav aizliegts makšķerēt svešos āliņģos. Cita lieta, ka mēs paši cenšamies makšķerēt tā, ka nelienam svešos āliņgos, bet starptautiskos mačos šādas brīvības nav. Ja mēs uzaicinam kaimiņus uz mačiem, tad atklāšanā vajadzēja viņiem visu sīki izstāstīt, savādāk sanāk nesmuki, cilvēki makšķerē pēc noteikumiem, bet viņiem izsaka pārmetumus.

andžuks andžuks - 10-01-’11 13:05

JK! Limbažos;)

JK JK - 10-01-’11 12:45

“Posļe boja, kulakami nje mashut” pravietiski nosaka JK un grib zināt kas ar otro posmu ir? Kur tā būs?

krans krans - 10-01-’11 11:49

nu tur otraa dienaa E sektoraa tas igaunju maasters ne tikai pa cita caurumiem blieza, bet ari bez karodzinjiem, kuri atradas pavisam ne pie tiem caurumiem, kur shis copeeja;)

erudzi erudzi - 10-01-’11 10:43

Vienīgi tiem igauņiem bišku par daudz tika, jo patiesībā neko aizliegtu šie nedarīja, piekrītu, ka ir neētiski ložņāt pa svešiem caurumiem, bet tādi ir noteikumi. Neatbalstu ložņāšanu pa svešiem cauriem, pats varu izurbt cik vajag, bet vienmēr rēķinos, ka neaizsargātie āliņģi var aiziet, kā arī varu atņemt citam neaizsargātos āliņģus, parasti urbju savus. A kā tad notiek PČ? Vai tur visi ir maigi un pūkaini:)Patiesībā izlases dalībniekiem igauņi bija labs sparinga partneris, lai nezaudētu modrību:) Jo pilnīgi nepareizi ir domāt, ka visi izurbtie caurumi ir tavi, ar zudumiem ir jārēķinās. Nevar cerēt, ka visi būs jauki bāleliņi, un ļaus vienam pašam brīvi drboties pa ntiem āliņģiem. Loģika ir vienkārša, gribi daudz urbt, rēķinies ar zudumiem.

andžuks andžuks - 10-01-’11 10:26

To hanzas maiznīca. Ar tevi neviens nestrīdas ja nesaproti humoru un satīru. Tad satīri visu;)

hm hm - 10-01-’11 09:43

ppjk——andžuks, kaada jeega ar jums striideeties, juus abi zinat NG tel, tad ko nepazvanat, bet te kautko muldat beztēmā. Noorganizēts pasākums super, vietas zināmas, tas ka esat tik zinkārīgi, ka dienu nevarat pagaidīt bez d… piedodiet, bērnudārzs. Kā pirmajā klasē pieturaties pie frāzēm par solīšanu, mammu, bet viņš tak man solīja, Un tie ir pieauguši vīrieši.

andžuks andžuks - 10-01-’11 08:55

To ftml. Un ko pats slēpies ai nika;)

ftml ftml - 10-01-’11 07:47

ppjk Ja nevari aizmigt bez rezultātu tabulas un gribas kādam uzbraukt, tad vismaz neslēpies aiz nika :-?

NG NG - 10-01-’11 05:09

Man mājās internets izbeidzās un tā kā šodien agri aizlidoju uz Maskavu tad atļāvos aiziet gulēt… . Šodien no rīta protokoli būs pie JST

andžuks andžuks - 09-01-’11 23:13

Smags vakars,laikam:D;)

ppjk ppjk - 09-01-’11 23:08

laikam jau dažam solījumi nav jāpilda :) …no sērijas paldies par uzmanību… ko vēl jūs gribat?

JK JK - 09-01-’11 23:01

rio “pilnīgā pāli 2” ir kāda cita džeka atšifrējums. es to tikai skaļāk pateicu. :-D Gaidu rezultātus, lai paskatītos, kas notiek frontē.

swordfish swordfish - 09-01-’11 22:46

… kur ir solītā rezultātu tabula?

erudzi erudzi - 09-01-’11 22:36

Paldies organizātoriem! Jauna interesanta vieta mačiem.

Kiborgs Kiborgs (Email ) - 09-01-’11 22:35

Sumināts Andzuk ar novinnētu zonu otrā dienā kā arī pārējie PP2 puiši ar labu startu,protams sumināti medaļnieki gan ind. vērtējumā gan komandu,pieļauju ka daudzi gaidija pamatā vietas zem 14 ās PP2 komandai. Īpaš sveiciens JK no PP2 Zivinena:)

rio rio - 09-01-’11 22:09

nu JK (zomerfelda k-gs).muss nosauca “pilnigaa palii 2”

andžuks andžuks - 09-01-’11 22:01

NE…..;)

Ingus Ingus - 09-01-’11 21:50

Kāds var atklāt PP2 komandas izvērsto nosaukumu?

Intruder Intruder - 09-01-’11 21:45

PP2 malači veiksmīga debija :)

rio rio - 09-01-’11 21:42

piekritiisu Andzukam ture manupraat noorganizeeta labi,soljanka un piraagi garsiigi!!!:)

Juris Juris - 09-01-’11 21:30

sarauj Rapala

andžuks andžuks - 09-01-’11 21:20

paldies NG par perfekti noorganizēto tūri. Sumināti Rapalisti tā turēt;)

agris agris - 09-01-’11 20:47

Kur ir solītie rezultāti? Baigi gribas redzēt kā gājis pašiem un citiem! Uvažuha Rapala komandai- baigie malači, apsveikumi uzvarētājiem!(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.