Manas piezīmes
JST 2001 - 2018

Aprīlis manā dienasgrāmatā

Aprīlis sākās ar Latvijas sportistu panākumu cildināšanu Zemkopības ministrijā. 4. aprīlī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Zemkopības ministrijas atzinības rakstiem sveica Latvijas izlases komandas pārstāvjus, kuri šogad Pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā Kazahstānā ieguva 2. vietu kopējā komandu vērtējumā un 1. vietu individuālajā vērtējumā.
15. Pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā, kas no 13. līdz 17. martam norisinājās Kazahstānā, Karagandas apgabala Timertau pilsētā, Samarkandas ūdenskrātuvē, Latvijas komanda izcīnīja sudraba godalgu, savukārt individuālajās sacensībās Harijs Raciborskis ieguva pirmo vietu. Latvijas delegācijas sastāvā šogad bija Harijs Raciborskis, Ainárs Eglítis, Aldis Vārna, Raimonds Kinerts, Agris Rudzāns un Normunds Grabovskis.

6.- 8.aprīlī biju Tallinnā, kur pēc organizātoru ielūguma darbojos tiesnešu kolēģijā pasaules kausa sacensībās kastingā. Interesanti bija satikt senus draugus no citām valstīm, - gan kastinga sporta veterānus Ülo Johansonu no Igaunijas, Olafu Schulzu no Vācijas, Helmutu Hochwartneru no Austrijas, norvēģi Thorgeiru Gustavsenu, kuri startēja senioru klasē. Tāpat arī jauno paaudzi - daudzkārtējos pasaules čempionus Alenu un Markusu Kläusler un pasaules kastinga elites pārstāvjus no Čehijas un Slovākijas. Vēl varu atzīmēt Dmitriju Borovkovu no Igaunijas, kurš īsā laikā iekļuvis starp pasaules kastinga labākajiem. Interesanti bija vērot arī jaunās, tā dēvētās, praktiskās mušīņmakšķerēšanas disciplīnas, kuras parasti tiek organizētas nevis stadionā, bet uz ūdens.

Redzēto apkopoju albūmā "Casting World Cup Tallin 2018".

Lasīt tālāk
16. 04. 2018.

Makšķernieku vikipēdija

Uzrakstīt par šo tēmu mani rosināja nejaušs zvans. Kāds jauns cilvēks gribēja zināt manu atbildi uz vienkāršu jautājumu, - kādu grāmatu vai interneta avotu latviešu valodā es ieteiktu kā rokasgrāmatu iesācējiem. Jāsaka uzreiz, man nācās dziļdomīgi laipot. Stāstīt, ka makškerēšanas tēma ir ļoti plaša, ka avotu ir daudz, nosaukt dažus piemērus, tai skaitā atsevišķus tulkojumus no ārzemju avotiem. :-)

Var just, ka makšķernieku rindas gan sarūk, gan atjauninās ar jauniem faniem. Vienlaicīgi tie, kas saskatījušies gan mūsu, gan ārzemju autoru veidotos copei veltītos raidījumus un videosižetus, un nolēmuši paši iesaistīties, grib atrast kādu jēdzīgu avotu, kurā būtu skaidras atbildes uz daudziem elementāriem jautājumiem, ar kuriem nākas saskarties makšķerniekam.

Lasīt tālāk
30. 03. 2018.
Visas šī gada ziņas
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.