homeclose

fishing.lv 2001.gada arhīvs

Vimba,vimba 0,5 kG.

30.12.2001. Liekas , šogad pēdējā personīgā ziņa no copes. 28.decembrī trijatā mēģinājām ķert vimbas Lielupē, nedaudz augšpus Iecavas upes ietekai. Copmaņu nebija visai daudz, laiks no rīta tīri patīkams. Varat iedomāties mūsu izjūtas, kad, iebraucot it kā klusā vietā un uzejot uz ledus, jau pirmajā vietā izrādījās, ka esam nonākuši maluzvejnieku aplenkumā,- no pieciem tuvākajiem trīs darbojās ar "televizoriem". Visi ar auto un profesionāli sagatavotiem televizoriem. Arī tālāk sēdošie darbojās ne tikai ar mazmakšķerīti. Pārliecinājos, ka ir reāls pamats citu makšķernieku sūdzībām, ka Lielupes vimbu ceļus okupējuši zemūdens televīzijas "speciālisti". Laikam tas un uznākušais putenis slikti iespaidoja mūsu copi. Ap pusdienlaiku, kad man laimējās noķert šajā vietā laikam vienīgo vimbu, lai vismaz būtu, ko nofotografēt, mēs padevāmies. Arī visi pārējie izklīda, acīmredzot cope šeit nebija. Arī Lielupē tieši pie Jelgavas bija vērojama ļaužu staigāšana, kas parasti liecina, ka copes nav.
Pēc tam apstājāmies vienā nelielā dīķītī, kur īsā laikā mums negaidīti uzķērās kādi 15 gabali 150-200gramīgi asarīši un radās viela jaunām pārdomām.
Arī citas ziņas no ūdeņiem ir ļoti raibas.
Pērnavas līcī lomi esot labi. Pie Liu un Lao šodien lomi no 3 līdz 20 kG. Kā jau iepriekš minēju, labāk veicas ar igauņu sistēmu.

27.12.2001. Ziņas no ūdenstilpēm ir visai dažādas, taču puteņi un neizbraucamie ceļi ir sarežģījuši dzīvi arī makšķerniekiem. Bet neatlaidīgāki darbojas,- par to, ka būtu pilnīgs klusums, neviens nesūdzās. Vieni lielās, ka ļoti labi ķēruši asarus tepat Rīgas tuvumā - Lielupē, Babītē, Baltezerā. Taču vienlaicīgi atrodas arī tādi, kuri turpat ir palikuši gandrīz pilnīgi tukšā. Joprojām ažiotāža ap vimbu copi Lielupē. Pērnavas līcī lomi visdažādākie - no 1 līdz 15 kG. Kā parasti sezonas sākumā labāk veicas vietējiem ar žibuļa un mormiškas kombināciju. Arī no Peipusa apmeklētājiem atsauksmes ir ļoti raibas.

Pamazām pāreju uz izmaiņām šī resurspunkta noformējumā. Pamatā tam jānotiek 01.janvārī. Notiek pēdējie saskaņošanas pasākumi, taču skaidrs, ka šeit būs arī fotokonkurss-izstāde par makšķerēšanas un digitālā foto tēmu. Nolikums ir sagatavots un būs redzams jau 01.01.02.

26.12.2001. LMSF tieši pirms Ziemassvētkiem saņēma ielūgumus uz pasaules čempionātiem divos mums jaunos veidos, kurus kultivē FIPS ed. Tas ir 4. pasaules čempionāts karpu makšķerēšanā, kurš oktobrī risināsies Francijā, un pasaules čempionāts foreļu spiningošanā, kurš 30.05.-03.06.2002. notiks Itālijā. Tā kā šīs sacensības nav LMSF kalendārā, tajās piedalīties būs iespējams, ja interesi izrādīs sponsori. Tātad, meklējam sponsorus!

Riharda supernimfas

Izrādās, mušiņmakšķernieki ziemā tomēr kaut ko dara. Tuvākās dienās te varēs redzēt arī RMK mājas lapu. Bet Rihards Grosfogelis piedāvā arī citiem ziemas copmaņiem pamēģināt smagās nimfas, kuras jau iemantojušas labu slavu Pērnavas līcī. Te tās redzamas aptuveni 1,5 reizes palielinātas. Uzklikšķinot, tās var redzēt tuvplānā.

Paldies visiem, kuri atsūtīja novēlējumus Ziemassvētkos!

26.09.2001. Ievietoju dažas nopietnas vēstules par Maķšķerēšanas Noteikumu tēmu. Atgādinu, ka 29.09.2001. Babītē risināsies LR čempionāts spiningošanā tautas klasē, un lūdzu visus interesentus pieteikties savlaicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots. Nolikums ir šeit.

21.09.2001. Mušiņmakšķerniekiem. Informēju, ka 6.oktobrī ieplānotās sacensības nenotiks. Iespējams, notiks kaut kas un ar citu lozungu. Iemesls- Gaujas NP administrācija atļāva ķert alatas, tikai , " nepieļaujot ...mušiņkāta ,spoles un speciālās mušiņauklas, kā arī mušiņmakšķerēšanas speciālās metienu tehnikas pielietošanu( citāts no GNP vēstules)", un piedraudēja ar administratīviem protokoliem. Manuprāt, tā ir muļķības eskalācija.

12.08.2001. Šodien kopā ar LMSF viceprezidentu Gundaru Kurzemnieku dodamies ceļā uz pasaules čempionātu mušiņmakšķerēšanā, kurš notiks Liksilē( Zviedrijas Lapzemē), Rīgā būsim pēc 22.augusta.
Gatavojoties pasaules čempionātam makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri septembrī Parīzē, 17. un 18. augustā Daugavā (Lucavsalā) divas Latvijas izlases komandas pārbaudīs savus spēkus treniņsacīkstē ar Krievijas un Lietuvas komandām.
18.augustā Babītes ezerā notiks LR jaunatnes čempionāts spiningošanā. Nolikums. Pieteikties var jebkurš ( dalībnieku skaits ir ierobežots!).Zvanīt LMSF prezidija loceklim Edgaram Bresim.

11.08.2001. Šodien Valguma ezerā risinājās firmas ISOVER organizētais pasākums, kurā gandrīz 200 firmas klientu un draugu pārstāvji makšķernieku nometnē saviesīgi atpūtās un pārbaudīja savas iemaņas dažādās makšķerēšanas disciplīnās- spiningošanā , makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri un kastingā. Valgums nebija sevišķi devīgs, lielākā zivs bija Ritas Zandartas 0,324 kG smagais asaris, bet lielākais loms - Raimonda Ozola 1.5 kG sīkzivju.

22.07.2001. Atbilde Andrējam M. un dažiem citiem , kurus interesē aktuālās mēness fāzes, - ja ir nepieciešams, es tās apskatos, ieejot šajā lapā http://tycho.usno.navy.mil/vphase.html

21.07.2001. Šodien 20 komandas un 80 dalībnieki pārbaudīja savu spiningošanas prasmi Babītē. Konkurence bija sīva - sacensībās piedalījās gandrīz visi pazīstamākie Latvijas spiningotāji. LR 2001. gada čempiona nosaukumus izcīnīja rīdzinieks Latvijas eksčempions kastingā Dainis Vorslavs (5.600 kG) un valmieriete Tatjana Skrastiņa (3.700 kG). Komandu vērtējumā labākā bija un ceļojošo kausu izcīnīja kluba B&B Cope komanda, kuras sastāvā bija cēsnieki A. Dolženko( ind. 2. vieta), A.Mucenieks ( ind. 3.vieta), J.Černovskis un L. Grīnberga ( 2.vieta sievietēm). Viņi noķēra 13.550 kG zivju, galvenokārt asarus. Sacensību protokoli ir šeit.

20.07.2001. Rīt Babītē risināsies LR čempionāts spiningošanā (Nolikums). Vēl var pieteikties. Sacensību sponsori- Rimi Latvija, Berlat, Interbaltija, Bresis &Bresis.
Svētdien 22.jūlijā Alberta dīķos kārtējā karpu cienītāju tikšanās. Pulcēšanās 14.00, copes sākums 15.00. Balvu fonds kā parasti - ievērojams.

13.07.2001. Tiem, kas grib pārbaudīt savas iemaņas. Salacā pie Jaunates 15.07.2001.Valmieras raj. padome rīko Gunta Ansona piemiņas sacensības makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Inf. tel.9-134275.
Rīgā no Daugavas kreisā krasta 14.-15.jūlijā risināsies Vidzemes priekšpilsētas sacensības makšķerēšanā ar gruntsmakšķeri. Inf. tel.7-012241.Z. Sipko.
14.07. plkst 4.00 no rīta Babītes ez. sāksies RMMB rīkotais Voldemāra Bebra balvu izcīņas pasākums spiningošanā. Inf. V. Bebris 9-265270.

Latvijas čempionāts spiningošanā notiks 21.jūlijā. LMSF par to lems 04.jūlijā, taču, visticamāk, ka spiningosim Babītes ezerā.

Gunta Ansona piemiņas sacensībās makšķerēšanā Salacā labākā bija cēsinieku sastādītā B&B Cope komanda, individuāli uzvarēja Salmo komandas pārstāvis Guntis Kārkliņš, kurš noķēra kopsvarā 6.726 kG zivju.
V. Bebra balvu izcīņā spiningošanā Babītē ļoti labus lomus ieguva tie, kuri ķēra asarus. Pēc nepārbaudītām ziņām sievietēm labākā bija Laila Grīnberga ar 5.050 kG zivju, vīriešu vidū - Juris Ziediņš ar 7.0 kG. Tomēr lielākais "loms" gadījās Intai S., kura iemanījās ar vizuli aizkabināt savu laivas kaimiņu Egonu S.( gandrīz aiz acs)....

12.07.2001. Ziņas no Latvijas ūdenstilpēm ir visai pieticīgas. Taču speciālisti (un arī atsevišķi iesācēji) iemanās arī šajos bula laika apstākļos, kad temperatūra ēnā sasniedz pat 30 grādus, tikt pie labiem lomiem. Normāla cope galvenokārt ir vēlu vakarā vai ļoti agri no rīta. Ir arī izņēmumi- šodien ap plkst.11-iem dienā Alberta dīķos vietējais speciālists Genādijs izvilka 7.150 kG smagu karpu.

12.07.2001. Šeit var iepazīties ar LR 2001.gada mušiņmakšķerēšanas čempionāta nolikumu.(vēl tikai jāsaskaņo ar VARAM un VZP). Sagaidāma plaša citu valstu sportistu un firmu līdzdalība, tai skaitā arī balvu fonda izveidē. Pilnīgākas ziņas būs tuvākā laikā. LMSF sacensību kalendārs 2001.gadam.

2001. gada Latvijas čempionāta nolikums sacensībām mušiņmakšķerēšanā. Sponsori SALMO , Rimi Latvija, Interbaltija un citi.

08.07.2001. Interesenti var iepazīties ar Nolikumu LR meistarsacīkstēm spiningošanā. Tās notiks 21.jūlijā Babītes ezerā.

20.06.2001. Kopā ar Latvijas izlasi 22.jūnijā dodos uz Bulgāriju, lai piedalītos Eiropas meistarsacīkstēs makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Latvijā mani varēs sastapt pēc 02.jūlija.

17.06.2001. Šodien Alberta dīķos notika kārtējie karpu mači. Un atkal labākais bija un galveno naudas balvu ieguva šo dīķu pastāvīgais apmeklētājs Raivo Elnions. Nākošā kārta ir ieplānota 26. augustā Sākums 14.00.

16.06.2001. Šodien 11.00 beidzās VIP makšķerēšanas sacensības Kaņierī. Informācijai ir veltīta atsevišķa lapa

15.06.2001. Šodien Dūņezerā noslēdzās Eirofestivāla 2001.gada divu dienu sacensības spiningošanā. Izteikti pārāki bija vietējie. Ārzemnieki, ātri konstatējuši, ka vietējos pārspēt neizdosies, vairāk aizrāvās ar saimnieku viesmīlības baudīšanu. Uzvarētāja zelta medaļu izcīnīja Raimonds Simsons no SO Pasaule. Viņam bija arī lielākā līdaka - 4.680 kG. Lielākais zandarts 2.830 kG bija otrās vietas ieguvēja Aleksandra Puzirevska lomā. Bronzu ieguva Rīgas Domes pārstāvis Valdis Holbergs.

13.06.2001. Beidzot ir skaidrs Latvijas izlases sastāvs makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Esmu savācis to sportistu fotogrāfijas, kuri 22.jūnijā dodas uz Plovdivu, bet septembrī brauks uz Parīzi, un varu viņiem veltīt atsevišķu lapu.

10.06.2001. Rīgā Vārves ielas kompleksā notika 2001.gada finālsacensības kastingā. Par šī gada Latvijas čempioniem kļuva Laila Grīnberga un Ēriks Lašins , starp jauniešiem - Dainis Lašins. Izlases sportisti plāno piedalīties vairākās starptautiskās sacensībās, tai skaitā septembrī arī Eiropas meistarsacīkstēs Slovākijā.

09.06.2001. Daugavpils komandu sacensības risinājās Aizkraukles raj. karpu dīķos ar nosaukumu "Iecava-4". Neskatoties uz lietaino laiku, lomi bija iespaidīgi. Piemēram, ārpus konkursa startējošais Latvijas izlases dalībnieks Leonīds Pankovs trīs stundās nesteidzoties noķēra 18 kG karpas. Lielāko 3.270 kG smago karpu izvilka SIA VENDEN komandas dalībnieks J. Kartašovs, kurš ieguva galveno balvu - televizoru. Komandu cīņā uzvarēja Sākotne-Komercija.

08.06.2001. Kaut gan, iestājoties relatīvi aukstāka laika periodam, copē visumā bija vērojams atslābums, upēs un ezeros aktīvāki ir kļuvuši zandarti. Tīri labi karpu dīķos ņemot karpas, par lomiem nesūdzas arī velcētāji. Mēness fāzu teorijas fani trin ieročus un cer, ka, dilstot mēnesim, laba cope sāksies nākošnedēļ.

02.06.2001. Šodien Rīgā Lucavsalā notika gadskārtējie Rīgas bērnu makšķerēšanas svētki. Tā kā šajā pasākumā spēlēju galvenā tiesneša lomu, atļāvos ievietot dažas bildītes un aprakstu arī atsevišķā lapā.

31.05.2001. Gandrīz katra diena atnes jaunumus. 22.maijā UR ir piereģistrēta jauna organizācija - Latvijas Mušiņmakšķerēšanas savienība. Šī sabiedriskā organizācija iecerējusi apvienot visus entuziastus un aktīvi iesaistīties visu ar mušiņmakšķerēšanu saistīto jautājumu risināšanā Latvijā.

29.05.2001. Šodien LMSF saņēma oficiālu paziņojumu, ka nupat Spānijā notikušajā CIPS kongresā Latvija ir uzņemta šīs starptautiskās makšķerēšanas konfederācijas sastāvā. Pirmie CIPS pasākumi, kuros Latvija gatavojas tuvākajā laikā startēt, ir Eiropas meistarsacīkstes Plovdivā un Pasaules čempionāts Parīzē.

28.05.2001. RMMB informē, ka sezona Babītes ezerā tiks atklāta 01.jūlijā. Taču RMMB laivas kuģošanai un makšķerēšanai Spuņņupes robežās ir pieejamas jau no 1. jūnija. Zvanīt tel. 9517507.

28.05.2001. Pēc neoficiālām ziņām sestdien, 26.05.2001. nodibināta jauna sabiedriskā organizācija - Latvijas makšķernieku asociācija. Par jaunās organizācijas prezidentu ievēlēts Egons Simsons. Ceru, ka asociācijas dibinātāji tuvākā laikā publiskos pilnīgākas ziņas par savu organizāciju.

28.05.2001. Visi, kurus interesē kastings , var iepazīties ar LR 2001.gada čempionāta nolikumu. Kastings - tās ir sacensības makšķerēšanas metienu izpildē. Notiek stadionā.

19.05.2001. Daugavā no Lucavsalas puses divas dienas risinājās šī gada LR finālsacensības komandām makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri.Šī gada čempioni - Ainārs Eglītis, Laila Grīnberga, Māris Saktiņš un PROFI komanda. Detalizētāka informācija un bildes ir redzamas šeit, ir arī protokoli.

Latvijas komandā pasaules vicečempions!!!

17.05.2001. Mušiņmakšķerniekiem18.maijā Mākslas galērijā "A.Sūna " Rīgā, Kaļķu ielā 9 plkst. 15:00 atklāja mākslīgo mušiņu izstādi.

14.05.2001. Lielupē beidzies licencētās makšķerēšanas periods. Pirmās atsauksmes - kopumā cope bija vāja, vimbas kārtējo reizi vai nu izvairījās no makšķerniekiem ar licencēm, vai arī tās izķēra Lielupes lejtecē, kur licences nevajag.

14.05.2001. Nupat Salacā pie Staiceles notikušajās vimbu makšķerēšanas sacensībās labākais bija Ainārs Eglītis ( Cēsis, BunB Cope), divās tūrēs noķerot kopsvarā 2 kG zivju. Sacensības vēlreiz parādīja, ka vimbu šajās vietās un šajā laikā ir ļoti, ļoti maz.

16.05.2001. Joprojām saņemu visdažādākās vēstules, dažas var redzēt šeit. Ir arī savdabīgas vēstules, piemēram , ar lūgumu paskaidrot,".. kā ar īsu makšķeri ķert lielas zivis ...". Mana atsevišķa atbilde uz daudzām vispārīga rakstura vēstulēm par šo lapu.

11.05.2001. Rīdzinieks Juris Beikmanis jaunās Latvijas Makšķernieku Asociācijas statūtiem atsūtīja konstruktīvu un vienlaicīgi profesionālu vērtējumu. Liekas, ka tas palika neievērots.

06.05.2001. Šodien pēcpusdienā Alberta dīķos notika eksperimentālie karpu mači. Neskatoties uz visumā vājo copi, uzvarētāja godā ar skaistu lomu tika viens no sacensību jaunākajiem dalībniekiem Toms Elnions, kurš trīs stundu laikā noķēra 5 karpas kopsvarā 5,80 kG. Viņa lomā bija arī lielākā karpa - 1.86 kG. Nākošie karpu mači Alberta dīķos - 17.jūnijā, informācija būs šeit.

05.05.2001. Ādažos notika dibinātāju sanāksme, lai vienotos par SO Latvijas Makšķernieku Asociācijas statūtiem. Pēc 5 stundu sarunām tika atrasts it kā optimāls variants. Nākošā kopsapulce, kura bija noteikta 25.maijā, notiks citā laikā.

05.05.2001. Ne tikai Volgā bet tepat Latgales ezeros un Daugavā vēl var noķert pamatīgas zivis. Daugavpilietis Vladislavs Gabrans 23.aprīlī ar pludiņa makšķeri izmantojot auklu 0.20 mm uz slieku noķēra karpu - 17,00 kG,( Latvijas rekords - 19,40 kG) kura pretendē uz šī gada lielāko zivi.

04.05.2001. Sīkums, kurš pierāda, ka makšķernieki tomēr dažreiz kaut ko var panākt. Pamatojoties uz LMSF vēstuli, LR MK "palūdza" jauno MK noteikumu projektu par licencētās rūpnieciskās zvejas kārtību( Sk. "Aktualitātes" 29.04.) pirms pieņemšanas saskaņot arī ar makšķernieku sabiedrisko organizāciju LMSF. Šodien apspriede Valsts Zivsaimniecības Pārvaldē parādīja, ka noteikumu projektu var pilnveidot, ievērojot arī makšķernieku intereses.

30.04.2001. LMSF informē, ka 19.-20.05.2001. Lucavsalā notiks LR meistarsacīkstes makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Nolikums ir šeit.

29.04.2001. Pateicoties V. Holberga aktivitātei, varu precizēt par 25.04.pieminēto makšķerēšanu ar tīkliem. Izrādās, tiek gatavots dokuments -MK noteikumi "LICENCĒTĀS RŪPNIECISKĀS ZVEJAS KĀRTĪBA". Maigi izsakoties, jocīgs dokuments. Makšķernieki atkal netiek pilnvērtīgi informēti , manuprāt, lai viņi kārtējo reizi nebrīnītos, kā valsts netieši ignorē makšķerniekus un stutē rūpniecisko zveju mūsu ūdeņos.

25.04.2001. Šodien notika makšķerēšanas konsultatīvās padomes( tā darbojas pie VZP) sēde, kurā no sabiedriskām organizācijām izskanēja gan neizpratne, gan protests pret to, ka valstī, nerēķinoties ar dabai nodarītiem zaudējumiem, tiek nekritiski attīstīta mazo hidroelektrostaciju būvniecība, pie tam šo apšaubāmo biznesu papildus stimulējot ar dubultu tarifu. Izrādās, neviens (no kompetentām valsts organizācijām J.S.) neko nespēj iebilst. Ekonomikas ministrijas svētība esot tā, kas būvētājiem ļaujot pārvarēt dabas sargu vārgās iebildes.
Vēl viens jaunums - Mūsu Valdība, izrādās nezin, ka zivju inspektori ir mazspēcīgi , lai izskaustu pat patreizējo noteikumu pārkāpējus. Līdzīgi kā pieņemot pēdējos Makšķerēšanas noteikumus, proti, neinteresējoties par sabiedrības viedokli, tā gatavojas klusi aklimatizēt jaunu monstru- atļaut Latvijā ne tikai zvejot bet arī "makšķerēt" ar tīkliem. Izrādās netrūkst lobiju arī šādām arhajiskām idejām.

22.04.2001. Alberta dīķos notika oficiālā atklāšana. Pirmo nomedīto karpu uzrādīja... jaunkopas "Tūbītes un Nigliņi " dalībnieks Raivo Elnions. Zemāk dīķa ainava un R.E. ar zivi.

Paziņojums! 06.maijā Alberta dīķos notiks eksperimentālas sacensības karpu makšķerēšanā . Sākums15.00 Pieteikties savlaicīgi! (10.-Ls, trīs stundas, divas makšķeres, promnest - 5 karpas,, balvas- nopietnas,)

20.04.2001. Iespējams, ka Lieldienu sniegputenis ir nelabvēlīgi iespaidojis copi - intriģējošu ziņu šonedēļ nebija. Sniegam kūstot, ūdens līmenis upēs ceļas. Jauns siltuma vilnis varētu aktivizēt arī copi.

27.03.2001. Rīgas Mušiņmakšķernieku Klubs informē par ieplānoto mākslīgo mušiņu izstādi.

27.04.2001. SO "Pasaule" kā viens no iniciatoriem informē visus interesentus, ka esot veikti priekšdarbi, lai Latvijā izveidotu vienotu makšķerēšanas organizāciju associāciju. 05. maijā 11.00 Ādažu pagastmājā tiek organizēta pirmā pārstāvju sanāksme, lai vienotos par detaļām. Aicināti visu to Latvijas organizāciju pārstāvji, kuri ir par makšķernieku apvienošanos.

27.04.2001. Šodien Skonto hallē Rīgā tika atklāta izstāde- gadatirgus "Baltijas tūrisma ceļš". Atradu dažus interesantus ar tūrismu saistītus Interneta projektus. Izrādās, vairākos Latvijas reģionos ir parādījusies izpratne un patiesa gatavība iesaistīties arī makšķerēšanas biznesa apritē, piedāvājot jaunas makšķerēšanas iespējas. Ceru, ka tuvākajā laikā manas lapas tiks papildinātas ar jaunu vietu aprakstiem un bildēm.

12.04.2001. Visi interesenti var apskatīt piedāvājumu braucienam vasarā uz Kamčatku.

10.04.2001. 7.un 8.aprīlī Stokholmā notika kārtējais ICF kongress, kurā piedalījos kā LMSF pārstāvis.
8.aprilī Imantas Latviešu ģimnāzijas telpās notika Latvijas ziemas meistarība kastingā telpās. Nolikums.

05.04.2001. Šonedēļ Salacā ķērās 2-3 kG smagi taimiņi.

02.04.2001. Jūtu, ka vimbu copes sezona ir sākusies - nepārtraukti zvani, arī par noteikumiem. Izrādās, daudzi tos nelasa un nezin, ka vienā reizē drīkst paturēt tikai 5 vimbas, lielāks skaits atļauts tikai licencētās makšķerēšanas vietās. Bija vairāki zvani - televīzijā Copes raidījumā šodien esot teikts, ka Salacā makšķerēt visā garumā drīkst tikai ar atļaujām. Man tas ir jaunums, - attiecībā uz posmu virs Staiceles. Taču vairāk ticams, ka šī maldīgā informācija ir kārtējā "sīkā" paviršība.

02.04.2001. Šī gada 29.03. notika makšķernieku kluba SO PASAULE sanāksme, kurā izskanēja doma, ka 120 tūkstošu makšķernieku intereses valstiskā līmenī ir vāji pārstāvētas un tika pieņemts lēmums "darīt visu, lai Latvijas makšķernieku klubus apvienotu vienotā organizācijā, piemēram, asociācijā". PASAULE cer sagaidīt atbalstu arī no citām sabiedriskām organizācijām.

27.03.2001. Manu vienpersonisko neformālo kolektīvu papildina Juris, kurš uzņemas sakārtot un pat paplašināt šī resurspunkta krievvalodīgo daļu. Vizītkarte un pirmie rezultāti būs redzami tuvākā laikā.

22.03.2001. 17.-18.03.2001. Maskavā Krilatskas kanālā risinājās pirmais pasaules čempionāts makšķerēšanā no ledus. Mūsējie aiz Krievijas, kura izcīnīja zelta medaļas, bija otrie un pirmo reizi Latvijas makšķerēšanas sporta vēsturē ieguva sudraba godalgas. Trešā bija Zviedrija. Šeit var apskatīt bildes un tehniskos rezultātus. Sponsori : SALMO un R SOFT Ražotājs.

30.05.2000. Šodien mani iepriecināja nolikums, kuru saņēmu no Daugavpils. Vietējie makšķernieki beidzot ir nopietni aktivizējušies. Viņi 9. jūnijā rīko pirmās sacensības makšķerēšanā pēc starptautiskiem noteikumiem. Lai iesaistītu tikai nopietnus spēkus, komandām dalības maksa ir "kā Eiropā" - 150 Ls . Arī balvu fonds ir iespaidīgs.

09.03.2001. LMSF saņēmusi pirmo šī gada rekordzivs pieteikumu. Andris Malkevičs no Nīcas informē par noķerto 3,42kG smago un 76cm garo vēdzeli. Pašreizējais rekords ir 2.85 kG.

25.03.2001. Iepriekšējā nedēļā Salacā legāli noķerti pirmie 2001.g. sezonas laši, tajā skaitā arī 8,1kG smags eksemplārs. RMMB sāk pārdot licences vimbu makšķerēšanai Lielupē pie Bauskas.

08.03.2001. Skandāls. R Soft Ražotājs informē, ka diskvalificē un vienlaicīgi atbrīvo no darba firmā vienu no šī gada Latvijas čempioniem zemledus makšķerēšanā firmas otrās komandas dalībnieku Vitāliju Strautiņu. Iemesls - nesportiska rīcība, kārtējās sacensībās uzrādot iepriekš sagatavotu lomu. Cerams, ka tas būs pamācošs piemērs.

Ministru Kabinets nupat pieņēmis jaunus, visai jocīgus Makšķerēšanas noteikumus. Runā, ka tajos esot " mašīnraksta" kļūdas. Ļoti daudz man zvana spiningotāji, taču nekā jauna, kas skartu spiningošanu, noteikumos nav. Gaidīšu makšķernieku komentārus.

07.03.2001. Ierīkoju lapu ceļvedis/veikali ar Latvijas veikalu adresēm.

05.03.2001. Ierīkoju lapu aktualitātēm krievu valodā. RU.

01.03.2001. Parādās jautājumi un, attiecīgi, tiek iekārtota atbilžu lapa.

01.03.2001. Lapā pierakstās pirmais veikals makšķerniekiem. Tas ir Cēsu veikals "Pludiņš". Citi vēl domā.

25.02.2001. Dūņezerā notika Latvijas čempionāts zemledus makšķerēšanā starptautiskā klasē un tautas klasē. Sponsori : BERLAT , SALMO , JST un citi. Nolikums. Ar šo sacensību rezultātiem, kā arī uzvarētāju bildēm varat iepazīties šeit. Arī protokoli ir pieejami.

17.02.2001. Šodien Dzirnezerā notika firmas R Soft Ražotājs balvu izcīņa zemledus makšķerēšanā pēc starptautiskajiem noteikumiem , kuras bija arī kā sagatavošanas posms pirms pasaules čempionāta, kurš notiks martā. Varat aplūkot dažas bildes un rezultātus.

20.02.2001. Publiskoju nepilnā apjomā savu mājas lapu www.fishing.lv. Jau 20 min. pēc starta es saņēmu pirmās atsauksmes. Tas nozīmē,- pretēji manām bažām arī Latvijas internetā ir makšķernieki. Parādījās iespēja ievietot šeit (paralēli valdības lapām) arī jaunos Rūpnieciskās zvejas noteikumus(kādu laiku tie atradīsies šeit) un atjaunināt Makšķerēšanas noteikumu versiju.

 

Share to Facebook