homeclose

fishing.lv 2002.gada arhīvs

30.12.2002. Līdz gada beigām cenšos nobeigt savas saistības pret šo jaunumu lapu. Sākot ar jauno gadu šī lapa būs arhīvā, bet tās vietā būs cita, kurai ir mainīts dizains un nedaudz arī funkcionalitāte. Funkcionalitāte gan tikai lapas administrātoram, viņš lapu varēs papildināt no jebkuras vietas pasaulē, kur pieejams internets.

Lai atvieglotu sev dzīvi, esmu izlēmis no citiem avotiem aizgūtās ziņas netulkot. Tās būs kādā no trim svešvalodām - krievu, angļu vai vācu. Protams, būs arī izņēmumi. Ceru, ka kopumā tas veicinās valodu apguvi.

Copmanis Māris O. pozē Dūnī. Uzminiet, cik sver lielais !

29.12.2002. Liekas, šodien bija mana pēdējā šī gada cope. Atļāvos "aizskriet" līdz Dūnim. Vakar vakarā laiks strauji mainījās, šorīt bija sasnidzis 20-30 cm dziļš sniegs un pēc -10°- 15°sala, kurš valdīja iepriekšējās dienās, gandrīz visā Latvijā lija lietus. Attiecīgi uz labu copi it kā bija maz cerību. Lielos vilcienos tā tas arī bija, kaut gan redzēju, ka, pielietojot supersīkas mormiškas un 0.06 mm auklu, arī šādā reizē var iegūt labu lomu. Dūnī risinājās nelielas sacensības, to uzvarētājs Leonīds Pankovs 4 stundās noķēra pāri par 3 kG 100- līdz 200-gramīgus asarus. Bija arī skaisti eksemplāri.

24.12.2002. Pienācis laiks Ziemassvētku brīvdienām. Un mierīgām nesteidzīgām pārdomām. Arī par copi. Lai visiem veicas un visas zivis noraujas. Vismaz šonedēļ.

Salmo 5-gultņu spole CRD535

19.12.2002. Pēc šī gada fotokonkursam atsūtīto fotoattēlu izvērtēšanas galvenā balva palika nepasniegta.

Vienkārša iemesla dēļ - atsūtīto attēlu kvalitāte nebija augstā līmenī. Firmas SALMO dāvātā veicināšanas balva - 2003.gada modelis - moderna 5-gultņu spininga spole CRD535 nonāks Kaspara Geiduka īpašumā.

16.12.2002. Kopumā aina sekojoša. Peipusā - vāji, bet klīst baumas, ka esot bijuši arī superlomi. Pērnavā - vidēji, salīdzinoši vājāk kā pirms nedēļas. Lielupē vidēji, bet dažiem ļoti labi (lieli asari, uz planējošo - līdakas). Ventā - dažādi. Engurē - viduvēji, atsevišķiem - labi. No citiem ezeriem labu ziņu nav. Visi gaida, ka nedēļas vidū laiks paliks maigāks, tad būšot īstā cope.

13.12.2002. Aizņemtības dēļ pēdējās nedēļās lapa palikusi bez materiāliem. Taču ziemas cope risinās mērenā tempā un vajadzētu nemitīgi atkārtoties. Latvijā ūdenstilpes klāj labs ledus un ik pa brīdim no dažādām vietām ienāk ziņas par skaistiem lomiem. Taču burtiski nākošās dienās seko atsaukumi - zivju aktivitāte bieži ir īslaicīga. Atsevišķas aktuālas ziņas par copi dažādās vietās parādās arī foruma lapās.

Vairāki makšķernieki interesējās par mezgliem, tādēļ atkārtoti ievietoju atbildi uz senu jautājumu.

01.02.2001. Kāds mezgls ir vislabākais mormiškas piesiešanai?

Šis jautājums ir sevišķi aktuāls tiem, kuri cenšas pielietot vissmalkāko inventāru. Sacensībās lieto auklas pat ar diametru 0.06-0.08mm. Vājas copes apstākļos tas bieži dod labus rezultātus. Normālos apstākļos, kad ir cerības noķert pieklājīgas zivis, visbiežāk ziemā tiek lietotas auklas ar diametru 0.12-0.16mm, smalkai copei arī 0.10mm. Runa ir par faktiskiem diametriem. Jāievēro, ka vairumā gadījumos firmas, lai pievilinātu pircējus, auklas diametru uzdod mazāku par faktisko, - ja marķējums ir 0.10 mm, faktiskais diametrs visbiežāk ir 0.12 mm .

Visbiežāk es lietoju un iesaku arī citiem divus mezglu veidus atkarībā no mormiškas konstrukcijas. Ja mormiška ir ar cilpiņu, manuprāt, labākais stipruma ziņā ir tā sauktais dubultklinča mezgls, - tas ir efektīvs arī daudzās citās situācijās. Ja tā ir ar caurumiņu ķermenītī, pietiekoši efektīvs ir bildēs attēlotais mezgls. To sien līdzīgi kā parasto āķi ar lāpstiņu, tikai vispirms izver auklu cauri caurumam. Nedaudz savādāk parasti sien tā sauktos trīnīšus ( tā sien arī žibuļus), - to piesiešanai biežāk lieto, gan nedaudz vājāku, mezglu, ar kuru tiek izveidota cilpa. Trīnīti brīvi iekar šādā cilpā ar aprēķinu, lai tas varētu netraucēti šūpoties. Tas ļauj sasniegt ļoti sīkas trīnīša vibrācijas. Šo pašu paņēmienu var lietot arī, ja grib panākt sīkas vibrācijas, lietojot mormišku ar cilpiņu.

Visos gadījumos svarīgi ir jebkuru mezglu uzsiet precīzi, lai mezgls būtu iespējami gluds. To der patrenēties mājas apstākļos. Pretējā gadījumā visas pūles var būt veltīgas. Labs mezgls zaudē savu nozīmi arī tad, ja mormiška ir slikti apstrādāta un tai ir asas šķautnes.

08.12.2002. Visu nedēļu bija kārtīgs sals un pūta viegls A vējš. Šodien tas iegriezās no D un norima. Vakarā laika ziņās solīja, ka naktī būšot Z- ZA vējš. Pērnavā iepriekšējā nedēļā bijuši labi lomi. (starp citu, kārtība Pērnavā joprojām bez izmaiņām, lai makšķerētu jābūt speciālai licencei). Arī Latvijā vietām, ieskaitot Lielupi un Babīti, bijusi laba cope, jo sevišķi tiem, kuri izmantoja sānpeldes. Vimbas gan neesot. Vienlaicīgi bija vietas, no kurām ziņas nebija iepriecinošas, laikam apstākļu maiņa copi iespaidoja negatīvi.

03.12.2002. Tauta arvien aktīvāk interesējas par ziemas copi. Zemāk konkrēta ziņa, kuru saņēmu vakar.

Vakar biju Peipusā (Varnjā). Temperatūra –16°C, vējš 15 m/sek. Ledus no 5 līdz 15 cm. Lomā biji asari pa 100-250 g. Labākais rezultāts – 5 kg.
Juris

Līdzīgs rezultāts esot bijis arī uz Alūksnes ezera ledus.

01.12.2002. Kā jau agrāk minēju, 2003.gadu vēlos uzsākt gan ar jaunu lapas noformējumu, gan realizēt citu pieeju, un tāpēc nedaudz nodarbojos ar šīs lapas pārveidošanu. Pašreiz ir izveidota 2. versija, kura līdz Ziemassvētkiem izlikta testēšanai. Ceru sagaidīt arī priekšlikumus un atsauksmes. Starp citu novembrī ir sasniegts jauns lapas mēneša apmeklējumu robežskaitlis - 48 539 . Negribas domāt, ka vairums māk tikai lasīt?!

Var vēl piebilst, ka pēdējās divās dienās strauji uznāca aukstums, pašreiz Rīgā ir -11° C,

Pa tuvajiem dīķiem jau slido, tādēļ vairums makšķernieku laikam pāries uz ziemas copi (vai guļu). Katrā ziņā jau rīt varam gaidīt pirmās nopietnās ziņas.

Ināra K., 23.11.2002., Lielupē, 4.0 un 7.0 kG

28.11.2002. Lai gan mušiņmakšķernieki bija saplānojuši nedēļas nogalē doties uz Gauju, lai beidzot tiktu pie alatām, šie nodomi jāatliek. Lašu sargātāji parūpējušies, lai copes ierobežojumi Gaujā un citās lašu nārsta upēs tiktu pagarināti par 2 nedēļām.
Kopumā ziņas ne tikai par nullītēm , bet arī par labiem lomiem ienāk tikai no līdaku medniekiem. Liekas, dilstošais mēness un zīlnieku sastādītie kalendāri katru iespaido savādāk. Daudzi vīri sūkstījās, ka sestdien un svētdien palikuši pa tukšo pat pašlaik tik iecienītajā Lielupē. Tajā pašā laikā Ināra Koha atsūtīja ziņu, ka iepriekšējā sestdienā, velcējot Lielupē ar gumijzivtiņu, viņai izdevās tikt pie trim 1.5 kG, 4.0 kG un 7.0 kG smagām līdakām. No pārējām copes jomām, tai skaitā arī no Kurzemes piekrastes ziņas ir visai dažādas, pārsvarā viduvējas. Arī vēdzeļu

19.11.2002. Līdaku bildes saņemu visbiežāk, daudziem tās varbūt jau apnikušas. Atšķirībā no citiem līdaku mednieki ir aktīvāki un nepalaiž garām izdevību palepoties ar saviem lomiem. Taču arī mušiņmakšķernieki labvēlīgo laiku brīvajās dienās izmantojuši visai veiksmīgi. Uldis Veits atsūtīja bildi ar tiešām ievērības cienīgu sapalu, kuru viņš noķēris aizvakar Lielupē, izmantojot maķsļīgo mušiņu . Trofejas svars 1.70 kG. Papildus neliela Ulda piebilde.
Biju dzirdējis, ka sapals it kā neesot tā garšīgākā zivs!?
Pēc maniem uzskatiem jebkuru ēdamu lietu var pagatavot ļoti baudāmu izvēloties pareizās piedevas un pareizo pagatavošanas veidu! Ja kāds vēl aizvien skeptiski raugās uz sapalu kā negaršīgu zivi, tad ieteiktu pamēģināt sapalu gatavotu cepekrāsnī baltā krējuma / čedera siera mērcē ar svaigām dillēm, papriku un šampinjoniem !

Ticiet man - tas ir garšīgi!

Ar sveicienu Uldis Veits.

Guntars Kļava, Lielupe, 11,5 kG,18.11.2002.

19.11.2002. Šo ziņu un bildi atsūtīja Ivars O. 11,5 kG smaga un 114 cm gara - tāda bija līdaka, kuru Lielupē vakar izvilka Guntars Kļava. Tā ir iemūžināta pievienotajā bildē. 10. novembrī viņa lomā esot bijusi vēl lielāks - 12,7 kG smags un 119 cm garš eksemplārs. Arī daži legālie zvejnieki lielījās ar iepriekšējā nedēļā Lielupē ķertām desmit- un divpadsmitniecēm, tikai ar tīkliem , protams.

Pārējās ziņas burtiski nobāl uz šī fona, taču viss liecina, ka zivis vēl ķeras.

Lai iedvesmotu pludiņmakšķeres cienītājus, varu informēt, ka nedēļas nogalē labi ķērās ne tikai līdakas. Lielupē pie Bauskas aktīvas esot bijušas raudas, arī Varkaļu kanālā ik pa brīdim novēroti labi lomi, tai skaitā 400-500-gramīgas raudas. Laba raudu un karūsu cope esot bijusi arī Salacas lejtecē. Situāciju upēs, acīmredzot, uzlaboja svaigā ūdens pieplūdums. Kā rāda skaitļi, visās upēs, jo sevišķi Gaujā , Abavā un Salacā ūdens līmenis pēdējās dienās ir būtiski palielinājies.

Var teikt, ka Latvijā atklāta arī zemledus makšķerēšana. To var spriest nevis pēc ziņām par labiem lomiem, bet gan par pirmajiem nelaimes gadījumiem. Arī šogad vairāki makšķernieki jau upurējuši savas dzīvības pirmajai copei no ledus.

Ka zivis mūsu ūdeņos vēl ir, pierāda arī vakar TV Ponorāmā rādītais sižets par nejauši pie Babītes ezera noķertajiem maluzvejniekiem, kas vienā piegājienā bija savākuši aptuveni 500 kG zivis. Ja var tik daudz nozagt vienā reizē, varam tikai iedomāties, cik daudz pienācīgi neapsaimniekotajos valsts īpašumos tiek nozagts gadā. Tai pašā laikā katram makšķerniekam jāmaksā valstij nodeva un jāpriecājas pat par vienu līdaciņu - kilogramnieci.

Tie, kurus interesē viss par makšķerēšanu, medībām un internetu un nebaida svešvalodas, var ieskatīties vēl vienā manā eksperimentālā lapā. Lapas adrese ir: http://www.hunting.lv/dienasgr. Tā ir sākums manai piezīmju grāmatai, kurā novietoju, manuprāt, noderīgu informāciju, kas atrasta internetā. Priecāšos, ja kāds izrādīs interesi.

17.11.2002. Sniegs jau dažas dienas kā pazudis, un Rīgā, varbūt pat visā Latvijā atkal ir ideāls laiks rudens copei. Un atkal VH parūpējies, lai būtu svaiga bilde, ar kuru satraukt dažu labu spiningotāju, kurš nav vēl ieziemojis savus spiningošanas rīkus. Pāris stundas ar spiningu Babītē un viena četriniece lomā.
Ne jau tikai makšķernieki vēl darbojas. Arī maliķi raujas vaigu sviedros. No rīta viens zvanītājs informēja, ka Babītē noķerta maluzvejnieku brigāde ar milzu lomu. Solīja informāciju atsūtīt tuvākā laikā.

14.11.2002. Vakar notika kārtējā LMSF prezidija sēde. Tika pieņemts lēmums mainīt LR čempionātu kārtību. 2003.adā veidos, kuros Latvijas izlases komandas piedalās pasaules čempionātos ( zemledus makšķerēšana un makšķerēšana ar pludiņa makšķeri), LR čampionāti risināsies trijās kārtās. Kalendārs ir redzams šeit .Kalendārs 2003 Ņemot vērā, ka parādās interesenti līdzdalībai pasaules čempionātos Latvijai jaunos makšķerēšanas sporta veidos, tradicionālās sacensības tautas klases veidos tiek nodotas klubu pārziņā , bet to vietā LMSF rīkos valsts mēroga sacensības jaunos virzienos, piemēram, karpu makšķerēšanā. Turpinās diskusija par tādiem pasaulē populāriem virzieniem kā lašu makšķerēšana, piekrastes un okeāna makšķerēšana.

Tika izveidota darba grupa, kura nodarbosies ar LMSF gadskārtējās konferences organizāciju. Konference ieplānota 2003.gada 23.februārī.

Laika apstākļi, vienkārši sakot, draņķīgi. Vismaz Rīgā ir totāls slapjdraņķis. Attiecīgi, no makšķerēšanas jomas ievērības cienīgu jaunumu nav. Neliels izņēmums ir palielinātā interese par makšķerēšanu Baltijas jūras piekrastē. Attiecīgi, cirkulē nepārbaudītas ziņas gan par vājiem, gan arī skaistiem lomiem.

SIA Salmo veikalā Daugavgrīvas ielā 31. vakar parādījās populārās amerikāņu firmas Cabela's rudens apģērbu kolekcija. Izstrādājumi nav lēti un pašreiz vēl nelielā skaitā, taču, manuprāt, ir vērts tos apskatīt.

11.11.2002. Pēdējā Makšķerēšanas noteikumu (MN) sagatavošanas darba grupas sēdē 06. novembrī tika pieņemts lēmums piedāvāt Ministru Kabinetam MN veikt sekojošas izmaiņas.

Atļaut paturēt alatas, samus, sīgas - trīs no katras sugas.
Noteikt min izmērus alatai, forelei (strauta un varavīksnes) un vēdzelei - 30cm.
Aizliegt izmantot ēsmai šo noteikumu 18.punktā minēto sugu zivis, vēžus, kā arī nēģu kāpurus (ņurņikus) un izmantot zemledus makšķerēšanai ūdas ar ēsmas zivtiņām.
Aizliegt makšķerēt kuģu ceļā ostu akvatoriju robežās.
Noteikt liegumu Salacā visā tās garumā.
Svītrot 29.6. un 29.7.apakšpunktu. (likvidējot liegumus Svētē un Maltas kanālā)
Aizstāt 30.2.1.apakšpunktā vārdus "no Emburgas" ar vārdiem "no Staļģenes tilta".
Aizliegt makšķerēt Slocenē starp Valguma ezeru un Kaņiera ezeru un starp Slokas ezeru un Lielupi.
Izslēgt aizliegumu lietot ziemā vizuļus.

Diemžēl neizdevās pierunāt darba grupas locekļus un panākt , manuprāt, nepamatotā mušiņmakšķerēšanas aizlieguma atcelšanu rudenī Gaujā un Ventā.
Izrādījās, ka tikai LMSF iestājās par šīs normas atcelšanu.

* Ainava Miķeļtorņa tuvumā.

08.11.2002. Šorīt biju izmēģināt veiksmi uz butēm Miķeļtorņa piekrastē. Naktī un no rīta viegls sniegs, laiks rāms, jūrā bezvējš, un, kā teica speciālisti, tas nav uz labu. Rīta agrums bija optimistisks - īsā brīdī katrs nokērām 3-4 vidēji lielas 500 -600 gramīgas butes. Austot gaismai, aktivitāte mazinājās un līdz pusdienlaikam, kad beidzām, katrs no mums savu lomu papildināja tikai vēl ar trim četrām butītēm.

Var teikt, ka cope ir savdabīga, savā ziņā interesanta un labi var pagarināt mūsu īso atklāto ūdeņu sezonu. Labākas sekmes var prognozēt, atrodot piekrastes rajonu, kur butes ir aktīvas. Var jau teikt, ka piekrastes makšķerēšana nekādas sevišķas prasības neizvirza. * Es, piemēram, iesākumā lietoju vimbu makšķerēšanai pielāgotu inventāru. Tomēr speciāli sagatavots inventārs var nospēlēt svarīgu lomu. Sākot no svariņiem, āķiem, pavadiņu sistēmām un beidzot ar speciāli sagatavotiem kātiem un spolēm. Piemēram, ja butes ķeras tālāk no krasta, bez 3-3.5 m gara un jaudīga kāta būs grūti sasniegt vajadzīgo 80- 100 metru attālumu.

05.11.2002. Izrādās arī citas zivis vēl joprojām var noķert. Lūk, vairākas vēstules...Tikai nopietni rakstītāji joprojām nemēģina atvieglot man dzīvi, ierakstot savu ziņu webloga lapā. Taču tas ir tik vienkārši, un pēc sekundes teksts ir internetā. Nav jārūpējas arī par garumzīmju problēmu. Rakstīt var arī jebkurā citā lapā ( programmā), uzrakstīto kopē un kā jebkuru tekstu "peist"-o attiecīgajā formā. Iesaku pamēģināt . Papildus vienkāršāka būtu tekstu pārcelšana citā lapā.

Šo ziņu atsūtīja Raimonds.
Sveicināti!
Svētdien biju nolēmis nedaudz pasēdēt ar gruntenēm uz butēm Ventspilī. Par cik butes ķērās nu ļooti negribīgi, izlēmu pamēģināt laimi uz sarkano slieku pušķīti. Ap 12.30 pēc ļoti vājas copes, bet ļoti interesantas cīņas 2.2 kg jūras (piekrastes) breksis - gaišā krāsā bija pievarēts.

Makšķernieks ­ Modris Tripāns
Datums ­ 4.novembrī ap 1530
Vieta ­ Upesciema dīķi
Svars ­ 5,860 kg
Garums ­ 0,75 cm
Laiks ­ apmācies, brīžiem snieg, bezvējš.
Metode ­ spiningošana
Makšķerīki: JST(1.95) kāts, Mitchell 260 spole,
Daimyl 0,25 mm pamataukla,
tērauda pavadiņa 0,25 mm;
ēsma ­ balts šupiņš (krievu).

Labdien! Vēlos pastāstīt Jums par savu mūža lielāko karpu. Man personīgi no visiem makšķerēšanas veidiem tieši spiningošana patīk visvairāk. Tā gadījies, ka 4. novembrī no rīta nevarēju doties makšķerēt, jo bija jānokārto dažas ģimenes lietas. Atbrīvojos ap pulksten divpadsmitiem, bet pie dīķa biju ap pusdiviem pēcpusdienā. Tagad visa diena piederēja man!
Uz spininga uzāķēju baltu krievu šūpiņu, jo pirms nedēļas šajos pat dīķos ar šo mānekli dabūju līdaku. Mētāju no dambja. Pēkšņi vizulim uzsita, gluži kā līdaka, bet velkot tuvāk nevaru saprast, kas tas par zvēru ­ makšķeres galā? Zivs ļoti svaidījās no labās uz kreiso pusi, uz priekšu un atpakaļ. Mans cīniņš ar šo skaisto 5,860 kg smago spoguļkarpu ilga apmēram 15 minūtes. Nolikdams zivi krastā, rokas trīcēja divreiz ilgāk. Šajā pat dienā izvilku vēl vienu līdaku (1.300 kg) un braucu mājās.
Braucot ārā no dīķu teritorijas, sargs mani apturēja un lūdza, lai atļauju, nofotogrāfēt manu spoguļkarpu. Viņš apgalvoja, ka tādu brīnumu dīķos neesot bijis, kad kāds ar vizuli noķer karpu. Manā makšķernieka karjerā šis ir otrs lielākais loms. Pirmais bija astoņus gadus atpakaļ Babītes karjerā, kad noķēru 6.5 kg smagu un 90 cm garu līdaku.

Ne asakas MODRIS

Sveiki Jāni,

pec ilgāka laika iegaju apskatit Jusu lapu...
Skatos, ka zinas ir tikai par musinmakskeretaju u.c. makskeretaju lidakam...
Pats sogad rudeni saku nodarboties ar musinmakskeresanu (iesacejs)... Man gan liekas, ka interesantak ir apgut Latvijas upes ar musinmakskeri... Pasam gan neko vairak ka ALATAS pagaidam nav izdevies nokert (un atlaist atpakal...)... Kad ALATA ir pievilkta klat un ja saule ir tiesi preti, tad alatas muguras spura izskatas tikpat krasni, ka varaviksne uz rudeni norietosas saules fona... Un ēšanai tomer domaju ir citas zivis... Par ALATU es ieteiktu vienkarshi papriecaties, ka dazas musu upes tomer dzivo tadas skaistas zivis...

Ta ka nekur interneta tadu isti skaistu alatas bildi neesmu atradis, nosutu Alatas foto, kas nokerta (un atlaista atpakaļ) ar Musinmakskeri pagajusa sestdiena. Zivs tomer visskaistak izskatas sava dabiskaja videe - upee, ezera vai tml. Lai gan tik pat labi kads paviršs bildes apskatitajs varetu teikt, ka ta nav ALATA bet asaris... (?)

Klat pievienoju ari otru bildi ar so pasu zivi nofotografetu gaisa isi pirms atlaisana atpakal... (garums apm 35cm - laikam videja izmera ALATA, kadas patreiz noker daudzi musinotaji...)

Ar sveicienu,

Uldis Veits

02.11.2002. Laiks šodien īsti piemērots, lai pilnā mērā vēl izbaudītu rudens pēdējās copes burvību. Un jau ap pusdienas laiku parādījās pirmā labā ziņa. Kā tas pēdējā laikā samērā bieži ir gadījies, atkal Babītē izcēlās Valdis Holbergs, kurš jau ap 12.00 secināja, ka šodien pietiek. Divas līdakas, pie tam vienu var skaitīt par kārtējo septiņnieci, bija viņa lomā.
Tiem, kurus tas var interesēt, ievietoju arī bildi ar medīgo vizuli. Varu apliecināt, ka tajā redzamais, ir orģināls, ar kuru VH ir izvilcis visas savas lielās līdakas.

Savukārt to, ka līdakas rudenī var efektīvi pievilināt arī ar lielām mušām, šodien nodemonstrēja Rihards Grosfogelis. Necik sen pieminētais A.Ivanova 19.oktobra "līdaka uz mušu " sasniegums - 5.0 kG smagā līdaka savās līderpozicijās noturējās tieši divas nedēļas. Mušiņošanai gandrīz ideālos apstākļos Rihards Kaņierī ar 10 cm garu fantāzijas mušu šodien izmānīja 94 cm garu un 6.2 kG smagu "septiņnieci". Pierādījumi tiek pievienoti.

Bet šīs ir tikai pirmās divas labās ziņas. Nav izslēgts, ka arī citās vietās rezultāti būs pietiekoši labi.

28.10.2002. Vakar pēcpusdienā uz trīs stundām biju Babītes ezerā. Pūta spēcīgs DR-R vējš, sākumā bija apmācies, bet vēlāk noskaidrojās. Tikko iebraucām, varbūt tāpēc, ka bija vēl pelēks, uzķērās divas līdaciņas un viena 2 kG smaga līdaka. Varbūt vējš aizpūta laivu prom no īstās vietas, varbūt tāpēc, ka laiks kļuva saulaināks, taču pārpalikušajās divās stundās copes nebija. Divas bildes ar līdakām, kurās var redzēt arī pašreiz Babītē populāru vobleri un, kas draud, ja ar uztveramo tīkliņu rīkojas pavirši, arī labi iederas šajā īsziņā.

Pamazām noskaņoju arī tā sauktās vebloga lapas.

25.10.2002. Laika apstākļi šodien Rīgā ir vienkārši skaisti. Tikko pazvanīja viens copmanis no jūras un lielījās, ka līcī butes ķeroties uz nebēdu. Nepaspēja izstāstīt uz ko, jo atslēdzās sakari. Arī no Babītes ezera pēdējās dienās ir samērā labas ziņas. Katru dienu vismaz divas piecinieces tiek iznestas krastā. Upēs ūdens līmenis joprojām ļoti zems. Var prognozēt, ka laši, kuri joprojām maz ienāk upēs un turas galvenokārt upju tuvumā līcī, tiks pamatīgi izretināti. Tāds pats drauds būs tiem, kuri zemajā ūdenī nonāks līdz nārsta vietām. Dzīvosim, redzēsim.

24.10.2002. Tuvojas noslēgumam pasākumu plānošanas posms 2003. gadam. Tāpēc ievietoju attiecīgo LMSF pasākumu plāna projektu. Ar to var iepazīties un iesniegt savus komentārus un papildinājumus visi, kurus tas interesē. ieskaitot arī firmas, kuras organizē dažādus ar makšķerēšanu saistītus pasākumus. Tas var palīdzēt izvairīties no neplānotas pasākumu vienlaicīgas norises.

23.10.2002. Zvanīja viens paziņa un teica, ka nevarot atvērt jauno webloga lapu.

Iemeslus pagaidām nezinu, tāpēc arī citus lūdzu mani informēt, vai nav problēmu ar jaunajām lapām.
Izliku apskatei arī otru webloga variantu http://www.hunting.lv/weblogs1/weblogs01.php

23.10.2002. Iepriekš pieminētais Andrējs Ivanovs atsūtīja bildi ar savu Babītes līdaku, noķertu ar mušiņmakšķeri. Lūk viņa ziņa.

Dear Janis,

October 19, 2002 it hapend - I catch my monster 5kg, before I had just around 2kg. Lake Babite, time near 11,00 . Pike fly - orange/black bucktails, 4/0 hook.

Regards,Andrejs.

Andrējs Ivanovs Babīte Andrējs Ivanovs Babīte 2002.gada 20.oktobrī Rīgā.

21.10.2002. Jāsecina, ka tieši robežsituācijās meteorologu neprecizitātes ir visvairāk jūtamas. Tā vietā, lai svētdien varētu baudīt skaistu laiku makšķerējot alatas, man un, liekas, daudziem Latvijā bija jāšķūrē sniegs, kurš bija sasnidzis 20 cm biezā kārtā. Un turas vēl šodien, - pie manas mājas no rīta termometrs rāda -7 grādus un dīķis ir aizsalis. Rekords būtu, ja šodien ienāktu ziņas par pirmo copi no ledus!?

Ziņas no ūdenstilpēm nav iepriecinošas. Kaut gan visu iepriekšējo nedēļu Babītē bija ievērojami lomi, sestdien retais bija ar zivīm. Tomēr viena ziņa ir vērta, lai to šeit atzīmētu. Mušiņošanas fans Andrējs Ivanovs visus pārsteidza, uz mušu izvelkot 5 kG līdaku (bildi solīja atsūtīt) un vairākas sīkākas laikā, kad spiningotājiem lomi bija tuvi nullēm. Arī cits mušiņu specs Rihards Grosfogelis, kurš tobrīd mušiņoja Babītē, ķēra līdakas gan krietni sīkākas. Tātad ir viela pārdomām.

Beidzot nokārtoju formalitātes un atklāju jaunu lapu veltītu medību tematikai: www.hunting.lv Tas man dod iespēju plašāk eksperimentēt, jo mans ISP servera limits ir kļuvis divreiz lielāks.

Tur pašreiz eksperimentēju arī ar interaktīvu lapu. www.hunting.lv/weblogs/weblogs.php, kuru varētu saukt arī par publisku weblogu vai dienasgrāmatu. Atšķirībā no iepriekšējā foruma, ieraksti nonāks lapā bez manas starpniecības, kas būtiski atvieglos manu dzīvi. Tā es pašlaik ceru. Lapas dizains un saturs varbūt tiks nedaudz mainīti, tāpēc es priecāšos, ja saņemšu lasītāju ieteikumus vai domas. Varbūt arī, ka komentētāju skaits neapstāsies pie 10-15, kā tas parasti šādās lapās notiek, pat ja tās ir angļu, vācu vai krievu valodās.

Juris Jansons. 6.0 kG. 13.10.2002.

16.10.2002. Ziņas par pārsteidzošiem līdaku lomiem jau veselu nedēļu ienāk no Babītes ezera. Ir brīži, kad ne viens vien spiningotājs pāris stundās tiek pie 5 līdakām svarā no 3 līdz 6 kG katra. Katru dienu vairāku makšķernieku lomos ir 6-7 kG smagi eksemplāri, bet vēl lielāki monstri līdz šim ir demonstrējuši, ka Babītē ar viņiem tikt galā nav nemaz vienkārši.

Latvijas 2002. gada čempions Jānis Strazdiņš , Babīte 12.10.2002. Valdis Holbergs, 12.10.2002. Babīte

12.10.2002. Nupat Babītē beidzās makšķerēšanas sezonas pēdējās sacensības - LR čampionāts spiningošanā. Komandu vērtējumā pirmo vietu ieguva BALTA ar četru dalībnieku kopējo lomu 24.460 kG. BALTAs dalībnieks Jānis Strazdiņš ar 5 līdakām kopsvarā 11.320 kG izcīnīja arī čempiona nosaukumu individuālā vērtējumā. Sudraba medaļu ar 10.220 kG smagu lomu ieguva Gunārs Ķirsons no Lido. Lido komanda ar 14.240 kG bija otrā. Trešo vietu individuāli izcīnīja B&B Cope 3 pārstāvis Ludvigs Matisons ar 8.700 kG. Savukārt komandām trešā bija Staburadze ar 7.410 kG.
Sacensību 105 dalībnieki kopā noķēra 108 kG zivju, gandrīz visas bija līdakas, daudzas svarā 4-5 kG. Lielāko 5.7 kG smago līdaku izvilka Valdis Holbergs, kurš nokavēja startu un tādēļ sacensībās nepiedalījās.

Man daži vaicā , ar ko izskaidrojams, ka vieniem veicas, bet 3x vairāk paliek tukšā. Tikai dažas jau sen zināmas patiesības, kuras kārtējo reizi apstiprinājās arī šajās sacensībās.
Neapstrīdami ir fakts, ka labākie rezultāti bija tiem, kuri sacensību vietu apsekoja pēdējā nedēļā un tādā veidā konstatēja rajonus, kuros koncentrējas lielākās zivis. Svarīgi bija atrasties īstajā rajonā tajos brīžos, kad uzpūta vējiņš, kura laikā zivis aktivizējās. Mēģinājumi bez iepriekšējas vietu izpētes atrast zivis 6 sacensību stundās, rudenī reti ir sekmīgi. Vizuļa veidam nebija izšķiroša nozīme, svarīgi bija, lai vizulis labi spēlē. Par to liecināja, kaut vai tas, ka skaistas līdakas bija gan uz vobleriem, gan uz rotiņiem. Vairāk, protams, uz "mūdzi" vai tam līdzīgiem vobleriem, jo visi līderi darbojās ar tiem.

11.10.2002. Viesnīcā Radisson SAS ar tās atbalstu šodien notika LMSF organizēta pieredzes apmaiņai veltīta tikšanās ar Zviedrijas Lapzemes makšķerēšanas ekspertu Gregeru Jonssonu. Gregers pastāstīja par dažādiem starptautiskiem pasākumiem, kuri katru gadu notiek mūsu kaimiņzemē un demonstrēja iespaidīgās makšķerēšanas iespējas zviedru Lapzemē. Vienlaicīgi kā vairāku ES projektu vadītājs viņš dalījās arī savā pieredzē, kā iesaistīt ES finanses, lai attīstītu makšķerēšanas biznesu lauku rajonos. Rīt G. Jonssons, lai iepazītos ar mūsu pieredzi sacensību organizācijā, apmeklēs Latvijas čempionātu spiningošanā Babītē.

09.10.2002. Ar lieliem lomiem neviens pēdējās dienās nelielās. Pieminēšanas vērtas ir Jura Bērziņa 5.0 kG un 4.2 kG līdakas, kuras viņš vakar noķēra vētrainajā Babītē.

Makšķernieki ne tikai ķer zivis, bet dara arī labus darbus. Par makšķernieku saimes papildinājumu parūpējušies Valdis Holbergs un Māris Olte - 8.oktobris abiem dāvājis dēlus. Par vectēvu dienu iepriekš kļuvis arī Gunārs Lūsis. Apsveicu!

Normunds Grabovskis ( Salmo). LR 2002.g. čempions makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri tautas klasē.

07.10.2002. Latvijas čempionātā makšķerēšanā tautas klasē, kurš vakar risinājās Varkaļu kanālā, čempiona titulu izcīnīja Normunds Grabovskis (Salmo) ar 5.610 kG smagu lomu. Otro un trešo vietu ieguva cēsinieki Laila Grīnberga( B&B Cope 1)ar 5.115 kG un viņas brālis Dzintars Grīnbergs (B&B Cope 2)ar 4.380 kG. Jauniešu grupā labākais bija Krišjānis Krasovskis no Profi. Komandu vērtējumā labākie bija Salmo, nākošajās divās vietās B&B Copes pirmā un otrā komanda.

Izrādās , ka nedēļas nogalē līdaku aktivitāte bija strauji samazinājusies ne tikai Usmā. Līdzīgas ziņas ienāca arī no Engures un Babītes. Tur ķērušās galvenokārt sīkas līdakas un arī reti. Pirms nedēļas tajās pašās vietās lomi bija nesalīdzināmi labāki. Liekas, ka plēsīgo zivju sliktā cope izskaidrojama ar aukstās gaisa frontes tuvošanos. Tieši sestdien Latvijā kļuva jūtami vēsāks, bet šodien arī Rīgā vietām jau sniga.

06.10.2002. Atgādinu, ka 11.oktobrī 18.00 viesnīcā Radisson SAS notiks neliels saiets tiem, kuri interesējas par ceļojumiem un lašveidīgo makšķerēšanu. Pie mums viesosies pasaulē populārā Lapzemes Makšķerēšanas Festivāla pārstāvis Gregers Jonssons, kurš stāstīs un demonstrēs attēlus par copi Zviedrijas Lapzemē. Dažas viņa bildes var redzēt šajā lapā. Līdzdalība tikai ar ielūgumiem. Interesēties 9517507 vai ar e-pastu.

05.10.2002. Gandrīz pilnīgā bezvējā šodien 95 spiningotāji pārbaudīja Usmas ezeru Salmo Lucky John festivāla ietvaros. Usma pārliecinoši parādīja, ka to nevar apgūt vienā piegājienā. Tikai 11 dalībnieki iemanījās noķert kaut ko noteikumiem atbilstošu. Jāsaka gan, ka organizatori līdaku min. izmēru bija noteikuši 50 cm. Visiem par izbrīnu lomos nebija nekas lielāks kā tikai 0.8 - 1.0 kG smagas līdaciņas. Pat vairums vietējo spiningotāju visiem par brīnumu palika pa nullēm. Kā parasti vieni vainoja pārlieku mierīgo laiku, citi to, ka ezers ir iztukšots. Usmas pagasta dāvāto speciālbalvu kā arī Salmo galveno balvu par lielāko lomu - 4 līdakām kopsvarā 3.55 kG ieguva Jānis Mežgailis. Pārējās Salmo dāvātās balvas nonāca Jāņa Ozolpupas un Mārča Žukova īpašumā par trim un, attiecīgi, divām līdakām.

04.10.2002. Par lašiem Kurzemes pusē atnāca sekojoša ziņa.

Izlasīju Jūsu mājas lapā, ka Gaujā jau labu laiku parādījušies laši. Es gribētu piebilst to, ka arī Ventā (Ventas rumbā un lejpus Kuldīgas) laši arī ir manāmi, par ko liecina fakts, ka vietējie maliķi tos sāk pārdot. Ķer lašus ar tīkliem, liekot tos pāri visai upei, lai aizšķērsotu ceļu uz augšu. Bet vispār es rakstu tikai tāpēc, ka šogad plaši tika izreklamēta akcija ""Lašiem būt"", bet Ventā makšķerēdams nevienu neesmu manījis.
Ar cieņu, Kurzemnieks

Tiem, kuri varbūt piemirsuši, atgādinu, ka rīt notiek pasākums spiningotājiem - SALMO Lucky John sezonas noslēguma spiningošanas festivāls.
Usmas ezerā no Usmas ciema puses. Pulcēšanās pie Usmas Kristīgās tautas skolas, sākums plkst. 7.00. Spiningošanas beigas -15.00 Tel. 9517507

Svētdien risināsies LR čempionāts makšķerēšanā tautas klasē. Sacensības notiks Rīgas raj. Salas pagasta, Varkaļu kanālā. Ierašanās sacensību vietā pie Rīgas – Ventspils šosejas tilta 6. oktobrī līdz plkst.07.00.

Un te ir viena no šodien saņemtām atbildēm uz Kurzemnieka vēstuli.
Labdien Jāni! Rakstu Jums sakarā ar rakstu par lašiem, zem kura redzams paraksts - Kurzemnieks. Gribētu iebilst šim rakstam, jo reidi Ventā notiek pilnā sparā, un, drošības apsvērumu dēļ viņi netiek, un arī netiks iepriekš skaļi izreklamēti, jo tad šiem reidiem zūd jēga. Satrauktajam Kurzemniekam varu teikt, ka Ventā ir izņemti jau 9 tīkli, 4 televizori un 3 lašu "grozi". Ja Kurzemnieks pats vēlas ņemt līdzdalību kādā no reidiem - laipni lūdzu iepriekš vajadzētu piezvanīt man pa telefonu 6371163.

Tātad, jau šovakar varam tikties Usmā! Var zvanīt man - 9517507 vai Šķesteram- 9287631.

Ināra Koha, sams 28 kG, 09.2002.

02.10.2002. Malu zvejnieks, kurš noķēra lielo lasi, bildi tomēr neatsūtīja. Taču bez laša bildes nepaliku. Gandrīz pēdējā dienā, kad ar mušiņu varēja makšķerēt Gaujā pie Siguldas, proti, 29. septembrī Aleksejs G. tur noķēra (un atlaida) aptuveni 9 kG lasi. Protams, pirms tam arī nofotografējās (uzklikšķinot bildi var aplūkot lielāku).
Vēl vienu bildi, lai palepotos ar savu pagājušā nedēļā ķerto 34 kG samu, man iedeva Ināra Koha.

30.09.2002. 50 ārzemju un 85 Latvijas makšķernieki tāds bija sastāvs sestdien Siguldā notikušajā mušiņmakšķerēšanas pasākumā. Varētu teikt, ka te bija sapulcējušies visi vadošie Latvijas mušiņmakšķernieki. Viņu klātbūtne aizsākās dažas diskusijas, kuras, manuprāt, būtu lietderīgi turpināt. Un šobrīd tieši internets varētu būt tā vieta, kur katrs varētu pietiekoši atbildīgi un pārdomāti izteikt savu viedokli par visu, kas saistās ar šo notikumu. Lai gan lielākā daļa dalībnieku izteica tikai cildinošus vārdus par organizāciju, laiku un vietu, tomēr ir tikai viens gads līdz nākošajām sacensībām un jādomā, ko darīt turpmāk. Tādēļ šeit paceļu dažus jautājumus, par kuriem ir nepieciešams padomāt.

1. Jāpanāk, ka tiek noņemts mušiņmakšķerēšanas (MM) aizliegums rudenī.

2. Atsevišķi makšķernieki iestājas par to, ka jāpalielina min. atļautās alatas izmērs līdz 35 cm.
3. Daži uzskata, ka sacensību dalībnieku skaits ir pārāk liels un tas aug. Būtu jāsāk veikt pasākumus, lai to ierobežotu.
4. Pasākumu vajadzētu organizēt vismaz 2 dienu garumā, paredzot laiku arī sarunām, tai skaitā organizējot semināru.

Piedāvāju par šiem un varbūt arī citiem jautājumiem izteikties visiem interesentiem. Priecāšos arī, ja tie, kuri ar mani emocionāli diskutēja sacensību laikā, uzdrīkstēsies izlikt savas domas arī rakstiskā formā.

30.09.2002. Varbūt tāpēc, ka man ir atšķirīgs viedoklis par zivju aizsardzības pasākumu formām un to lietderību, akcijas "Lašiem būt" organizatori ir "aizmirsuši", ka eksistē LMSF un nav to pagodinājuši ar jelkādu informāciju. Lielāku uzmanību izrāda pat maliķi. Vakar viens inkognito pazvanīja un pastāstīja, ka maliķiem tas nav noslēpums - Gaujā jau labu laiku ir sastopami laši. Un palielījās, ka pēc tam, kad "mušiņnieki pārtraukuši māžoties, netālu no akcijas mītiņa godīgi ar spiningu esot dabūjis 12 kG lašu mammu". Pat apsolīja atsūtīt bildi.

Nejauši nodzēsu īsziņu, kurā bija informācija par 34 kG samu, kuru vakar noķēris , kā sapratu Juris Leimanis. Gaidīšu precizējumus. No citām vietām ziņas vienveidīgas - skaists laiks un vāja cope.

29.09.2002. Neredzēti kuplu skaitu 135 dalībniekus no 7 valstīm bija pulcinājis vakar Gaujā notikušais kārtējais lielākais gada Latvijas mušiņmakšķernieku saiets. Neskatoties uz skaisto un saulaino laiku alatas bija ļoti neaktīvas un īstā cope sākās pašā pēcpusdienā, kad dalībniekiem bija jau jāatgriežas finiša vietā. Daudziem tā arī neizdevās nomedīt kādu sacensību nolikumam atbilstoša izmēra zivi. Sevišķi slikts iespaids palika par Gaujas augšteci, gandrīz visi, kuri izlēma makšķerēt šajā rajonā, atgriezās tukšā. Taču zivju, lai noskaidrotu labākos, pietika.

Jau otro gadu pēc kārtas labākais izrādījās cēsnieks Andris Dolženko. Viņa kontā 5 skaistas alatas ar kopējo garumu 164 cm. Viņš arī ieguva Latvijas čempiona nosaukumu un VISION un RMK kluba dāvātās galvenās balvas. Otro vietu izcīnīja Batkrievijas pārstāvis Vasils Bikovs, kurš vienlaicīgi saņēma balvu par lielāko alatu, kuras garums bija 40 cm. Trešais bija rīdzinieks Edgars Veikins.
Vērot sacensības un apsveikt sacensību dalībniekus bija ieradušies arī LC saeimas deputātu kandidāti Imants Rākins un Rauls Renemanis. Ministru prezidenta Andra Bērziņa dāvāto speciālbalvu - gleznu savā īpašumā ieguva viens no somu mušiņmakšķerniekiem - Juha Koivu, kurš pārstāvēja VISION.

Lai dotu ieskatu pasākuma norisē, ievietoju nelielu foto lapu.

27.09.2002. Galvenais notikums makšķerniekiem šonedēļ ir Latvijas atklātais mušiņmakšķerēšanas čempionāts, kurš rītdien risināsies Gaujā pie Siguldas. Sacensībām pieteikušies vairāk kā 100 dalībnieki. Šodien ierodas pirmie 40 mušiņmakšķernieki no Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Vācijas. Balvu fonds arī ir solīds, to nupat papildināja arī ministru prezidenta un Latvijas Tautas Sporta Asociācijas prezidenta Andra Bērziņa dāvātā speciālbalva. Arī makšķerēšanas apstākļi pēdējās dienās nedaudz uzlabojas, jo pēc lietus ūdens līmenis Gaujā ir nedaudz cēlies.
Pasākuma programma ir sekojoša. Pulcēšanās un pasākuma centrs - pie viesnīcas Senleja. Starts 9.00 , finišs 17.00. Starplaikā no 11.00 līdz 16.00 apmācība un demonstrējumi līdzjutējiem un interesentiem.

25.09.2002. Visi, kas interesējas par līdzdalību Latvijas 2002. gada čempionātā spiningošanā, kurš notiks 12. oktobrī Babītes ezerā, var iepazīties ar Nolikumu. Savlaicīga pieteikšanās ir pirmais priekšnoteikums, lai varētu piedalīties.

24.09.2002. Lai atvieglotu dzīvi pasākuma organizatoriem un šefpavāriem, LMSF aicina visus, kuri gatavojas piedalīties mušiņmakšķernieku pasākumā sestdien Siguldā, pieteikties iepriekš pie Antras mob. tel. 9155111 (kā tas ir norādīts Nolikumā) un neatlikt to uz pēdējo dienu.

23.09.2002. Kā jau tas pienākas pirmajai rudens dienai, šorīt Rīgā un arī manā dārzā ir pirmā spēcīgā salna un daudzas puķes ir stipri cietušas. Taču rīts, lai gan ir auksts, ir skaists, un no copes viedokļa diena varētu būt optimistiska. Vēstis no ūdenstilpēm par iepriekšējo nedēļu Latvijā ir dažādas. Daudzās vietās ir noķertas, rudenim atbilstošas, pieklājīgas līdakas un zandarti, labi ķērās arī asari un citas zivis. Par nedēļas nogali vēl izcilu ziņu nav. Tās, acīmredzot, nebūs tik labas kā bija gaidīts, pēkšņā aukstuma un lietus frontes dēļ. Parasti laba cope ir sagaidāma tieši pēc šādām frontēm, kad laiks nedaudz stabilizējas.

Tos divdesmit spiningotājus no 113, kuri pieteikušies Lucky John festivālam, bet nav nokārtojuši jautājumu par dalības maksu, lūdzu, to nokārtot šīs nedēļas laikā. Zvaniet, sūtiet e-vēstules.

Ar SIA SALMO ir vienošanās, ka LJ festivāla dalīnieki, kuri līdz 27.09. pasūtīs pa adresētu man e-pastu konkrētus vizuļu modeļus, tos arī saņems (ja tie būs noliktavā).

19.09.2002. Šodien izdevās internetā atrast rezultātu protokolus no Portugālē, Coimbrā nupat notikušā CIPS 2002.g. pasaules čempionāta makšķerēšanā. Diemžēl, tikai itāļu valodā. Te ir saite ar lapām, kurās var redzēt komandu un individuālos rezultātus, ieskaitot arī Latvijas pārstāvju sniegumu. Komanda no Portugāles atgriežas tikai rīt, tad, varbūt, būs detalizētāka informācija.

19.09.2002. Atgādinu, ka Latvijas atklātais 2002.gada čempionāts un Rīgas Mušiņmakšķernieku kluba balvu izcīņa mušiņmakšķerēšanā notiks sestdienā, 28.septembrī. Interesenti var iepazīties ar Nolikumu. Pulcēšanās Siguldā, Gaujas krastā pie viesnīcas "Senleja" . Līdzjutējiem būs iespēja vērot vietējo un ārzemju mušiņmakšķernieku demonstrējumus un apgūt pirmos soļus mušiņmakšķerēšanā. Iespējams, varēsim satikt arī politiķus, ne tikai makšķerniekus , bet arī tos, kuri interesējas par makšķernieku balsīm. Sponsori un atbalstītāji: SIA Salmo, VISION, SIA Druvas Unguri, SIA Zilgalvis un Co, AS Interbaltija, SIA Berlat, SIA Druknīca u. c. Latvijas čempionāts makšķerēšanā notiks 6. oktobrī Varkaļu kanālā.
Latvijas čempionāts spiningošanā notiks 12.oktobrī Babītes ezerā. Noteikumi ir līdzīgi kā katru gadu - komandā 4 dalībnieki ( sievietes netiek prasītas). Nolikums būs pieejams tuvākā laikā.

Gunārs Brokāns, 10.350 kG, 17.08.2002.,Burtnieka ez.

17.09.2002. No Alberta dīķiem ienāca informācija, ka dīķu zivju krājumi tikko ir saņēmuši jaunu papildinājumu. Dīķī ir ielaists aptuveni tūkstotis kilogramīgu karpu. Parasti pēc īsas jaunpienācēju adaptācijas seko aktīva cope un var gūt skaistus karpu lomus. Dīķos jūtami aktīvākas ir arī līdakas, un makšķernieku lomos 2-3 kG eksemplāri ir gluži ikdienišķa lieta.

Saņēmu precizētu informāciju par vakar pieminētajām spiningotāju sacensībām Kāla ezerā. No 191 dalībnieka 50 bija ar zivīm, to kopējais svars bija 50 kG. Uzvarētājs Guntars Zlaugotnis no Vestienas noķēra 3.458 kG zivju, otrs bija Aivars Mucenieks (B&B Cope) ar 2.969 kG, trešais ar 2.428 kG bija Pēteris Začs no Kusas. Nākošajās trijās vietās ierindojās Māris Kļaviņš (Litene), Jānis Počs (Ogre) un Raivo Ozoliņš (Litene).

Blakus attēlā Gunārs Brokāns ar Burtnieka ezerā noķerto desmitnieci.

17.09.2002. Laikam kļūstot vēsākam, zivis tai skaitā arī līdakas sāk sajust ziemas tuvošanos un aktivizējas to barošanās. Arvien biežāk ienāk ziņas par lieliem eksemplāriem. Edgars B. vakar dižojās ar savu personīgo rekordu - Liepājas piekrastē svētdien noķerto 5.5 kG smago zandartu. Bet šodien Aija V., kura pārzin RMMB laivu novietni Babītē, pastāstīja, ka vakar Babītes ezerā noķerta 9.1 kG smaga līdaka, liekas, šogad lielākā zivs. Cīniņš esot ildzis aptuveni pusstundu.

Informēju, ka Lucky John festivālām divu dienu laikā bija pieteikušies 90 dalībnieki, šodien to skaits ir pārsniedzis 100. Organizātoru rīcībā būs aptuveni 40 laivas un visiem, kas pieteiksies, organizātori laivu nevar garantēt. Tātad, turpmāk var pieteikties tikai , ja ir sava laiva, vai arī reģistrējoties gaidīšanas sarakstā (ja kāds no tiem, kas ir pamatsarakstā, līdz 27. septembrim nenokārtos dalības maksu, viņš tiks nomainīts ar "konkurentu" no gaidīšanas saraksta).

Diemžēl, dažām vēstulēm adreses bijušas neprecīzas, un pieteikumi manā rīcība nonāca ar kavējumu. Ja kāds, kas rakstīja neatrod sevi sarakstā, informējiet mani, jo dalībnieku "sijāšana" nav bijusi.

16.09.2002. Var teikt, ka iepriekšējās nedēļas nogalē vismaz Latvijas piejūras ezeros spiningotājiem bija laba cope. Līdakas svarā no 3 līdz 5kG nebija retums. Kaut gan, kā vienmēr, netrūka arī tādu, kas palika bez zivīm.
Neredzēti lielu skaitu - 191 dalībnieku bija pulcinājušas SIA Unisports organizētās spiningotāju sacensības Kāla ezerā. Lai gan organizātori solīja informāciju, taču neesmu to saņēmis. Zinu tikai to, ka labākais loms bija ap 3.5 kG.

15.09.2002. Šodien Portugālē Coimbrā beidzās divu dienu cīņas pasaules 2002.gada čempionātā makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Latvijas komanda, kura bija sastādīta no R Soft Ražotājs sportistiem, startēja ne visai veiksmīgi un palika vietā, ar kuru parasti nelielās.
Individuāli par pasaules čempionu kļuva spānis Juan Blasco, kurš pirmā dienā izcīnīja pirmo vietu savā sektorā, bet otrā dienā bija otrais. Arī komandu cīņā pasaules elites komandas Anglija, Francija un Itālija nespēja pielāgoties specifiskajiem apstākļiem (svarīga vieta lomos bija no jūras ieceļojušām zivīm, kuras daudzās valstīs nav sastopamas), un pārsvaru guva spāņi un mājinieki portugāļi.

13.09.2002. Cik tālu ir var aizmest mākslīgo mušiņu? Atbildi var atrast manā īsziņā.
Lucky John festivālam jārisina jauna problēma - liekas, ka negaidīti daudz interesentu vēlas piedalīties šajā pasākumā.

12.09.2002. Arvien biežāk parādās ziņas par labiem līdaku, zandartu un asaru lomiem. Viens no Liepājas lielījās, ka Liepājas piekrastē pēdējās dienās 8-12 kG līdakas neesot retums, un apsolīja nākošnedēļ arī bildes. Labākos lomus izdodas gūt ar sistēmām, uz kurām uzmontētas 20 - 25 cm garas mīkstgumijas zivtiņas. Tie, kas pirms dažiem gadiem sekoja G. Ķirsona lielo līdaku medībām Lubānā , atceras, ka arī viņam lielākās līdakas izdevās piemānīt ar ļoti līdzīgiem mānekļiem.

Tiem, kuri vēlās pieteikties līdzdalībai LJ festivālā, atgādinu, ka īsziņas uz mobīlo telefonu netiek reģistrētas. Reģistrēto dalībnieku sarakstu varēs redzēt LJ lapā.

11.09.2002. Mans somu paziņa Esa H. 6. septembra vakarā Kymijoki, Ahvenkoski (Somijā ), izmantojot tube fly, nomedīja skaistu taimiņu un atsūtīja tā bildi. Ievietoju to, jo taimiņš šajā attēlā ( lielā bilde) ir redzams ļoti izteiktā un raksturīgā krāsojumā. Esa informēja mani, ka gatavojas apciemot 27.- 28.09. Latviju un priecātos, ja kāds pieteiktos palīgos un parādītu Gauju.
Ievietoju arī īsu informāciju par Lucky John festivāla norisi un noteikumiem. Kā jau minēju, tas risināsies pie Usmas ezera, no kura , starp citu, pēdējās dienās ienāk ziņas par skaistiem lomiem.

10.09.2002. Rīti uz Babītes ezera šajā rudenīgajā laikā tiešām ir fantastiski skaisti. No Ventas nupat atveda ziņu par 8.900 kG smagu savvaļas karpu. Kopā ar karpu.

Babīte 10.09.2002. Babīte. 10.09.2002.

05.09.2002. Multiplikātora spole ir lielām zivīm. Tāds ir secinājums manā atbildē tiem dažiem spiningotājiem, kuri interesējās par multiplikātora spoļu priekšrocībām.

04.09.2002. Makšķernieku kalendāram
28. septembrī Gaujā notiks LR atklātais čempionāts mušiņmakšķerēšanā.

5.oktobrī. Firma Salmo informēja, ka šajā dienā Usmas ezerā no Usmas ciema puses notiks kārtējais Lucky John festivāls. Tuvākajās dienās būs pilnīgāka informācija par šo pasākumu.

5.oktobrī notiek Latvijas čempionāts makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri tautas klasē. Nolikums būs 15.septembrī.

11. oktobra vakarā ieplānots saiets visiem, kuri interesējas par ceļojumiem un lašveidīgo makšķerēšanu. Pie mums viesosies pasaulē populārā Lapzemes Makšķerēšanas Festivāla pārstāvis Gregers Jonssons, kurš stāstīs par copi Zviedrijas Lapzemē. Dažas viņa bildes var redzēt šajā lapā. Interesēties 9517507 vai ar e-pastu.

12. oktobrī Babītes ezerā risināsies Latvijas čempionāts spiningošanā.

Jaunajiem lapas apmeklētājiem, kuri neuzmanīgi lasījuši foruma lapas, paskaidroju, ka es ļoti reti apskatu man adresēto e-pasta formu, kura ir paredzēta tikai paroles saņemšanai. Tā tiek apstrādāta automātiski. Tādēļ teksti , kuri ierakstīti šajā formā, ilgstoši var glabāties nelasīti un var tikt nelasīti arī izdzēsti.

Latvijas delegācija, ieskaitot arī 6 sportistus, kura sastādīta galvenokārt no pasākuma sponsoru kluba R-Soft Ražotājs pārstāvjiem, šodien uzsāka garu ceļu uz Portugāli, lai piedalītos 2002. gada CIPS pasaules čempionātā makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Sacensības notiks 14. un 15. septembrī Coimbrā. Komandai priekšā gan 4 dienu brauciens autobusā, gan nedēļu ilgi treniņi un makšķerēšana jaunā un nepazīstamā vietā.

02.09.2002. Kaut gan lietu joprojām var atrast tikai meteorologu prognozēs, laiks nedaudz mainās. Vējš pēdējās dienās iegriezies no ZR, debesīs parādās arī mākonīši. Kā parasti, šis vējš izsauc ūdens līmeņa celšanos gan Rīgas jūras līcī, gan saistītajos ezeros. Kombinācijā ar temperatūras pazemināšanos naktīs tas var būtiski aktivizēt copi. Cik tad ilgi zivis var badoties? Kaut gan, kā mani nupat informēja Lucky John fani, ar nelieliem rotiņiem un arī maziem voblerīšiem Babītē pat visai zemajā ūdenī pēdējā nedēļā "kā senos laikos" esot bijusi gan efektīga cope, gan pieklājīgi līdaku lomi. Veiksmīgu spiningotāju lomos 2 - 3 līdakas katra 1.5 - 2.0 kG svarā nebija retums. Tas pats esot bijis vērojams Kaņierī un Engurē. Noteicošo lomu spēlēja tas, vai izdevās atrast rajonu, kur zivis uzturas.

Parastā vai Eiropas alata. Thymallus thymallus. Latvijas rekords 1,02 kG.

01.09.2002. Laiks Latvijā nemainīgi karsts un sauss. Ūdens līmenis visās ūdenstilpēs ir ļoti, ļoti zems. Līdaku un asaru copē nekas izcils nenotiek. Taču informācija , kas ienāk, liecina, ka arī šajos apstākļos līdakas izdodas izmānīt. Jo sevišķi, ja laimējas pareizā vietā būt tajos īsajos brīžos, kad saule ir paslēpusies mākoņos. Vesela rinda mušiņmakšķernieku no upēm ir pārgājuši uz ezeriem, kur zemais ūdens līmenis radījis labu iespēju šo veidu pārbaudīt jaunos apstākļos. Šodien jau daudzi ir apguvuši , ka ar mākslīgo mušu var nomedīt ne tikai ruduļus, bet arī asarus un līdakas.
Gandrīz vienīgā ziņa par ievērojamiem lomiem ir no jūras līča gan Kurzemes pusē, gan Vidzemes piekrastē, kur ik pa brīdim tīri labi ķeras asari.

Joprojām ienāk jautājumi par zemūdens medībām. Tādēļ atgādinu, ka zemūdens medības līdzīgi kā vēžošana Latvijā ir aizliegtas. Ar tām var nodarboties tikai vietās , kur ir ieviesta licencētā makšķerēšana un tas ir paredzēts šīs vietas licencētās makšķerēšanas noteikumos. Labi būtu, ja to atcerētos un savus klientus informētu arī tie, kuri reklamē zemūdens medību un vēžošanas jaukumus, inventāru un paņēmienus. Nereti ir jāsastopas ar situāciju, kad azartiskie mednieki par aizliegumu uzzin labākā gadījumā pēc tam, kad, sarūpējuši modernāko ekipējumu, sāk interesēties par noteikumiem. Sliktākā, - kad tiek sastādīts pārkāpuma protokols.

Firma "Salmo" informēja, ka šogad arī ir ieplānots pasākums , kurš pagājušā gadā risinājās kā Lucky John spiningotāju festivāls. Šogad ir iecerēts to organizēt dziļākos ūdeņos - Usmas ezerā. Orientējoši tas varētu būt 5. vai 17. oktobrī. Skaidrībā būs tuvākās dienās.

Atklātais LR mušiņmakšķerēšanas čempionāts, kurš notiks 28. septembrī, ieguvis ievērības cienīgus sponsorus. Firmu grupa, kura Eiropā pārstāv preču zīmi VISION, apsolījusi nodrošināt solīdu balvu klāstu. Līdzdalību jau pieteikuši aptuveni 50 ārzemju mušiņmakšķernieki, galvenokārt no Somijas.

Otrdien, plkst. 18.00 Vārves ielas kompleksā notiks kārtējā nodarbība tiem, kas grib pilnveidot savu mušiņmakšķerēšanas metienu tehniku. Tel. 9517507.

Internets Statistikas lapa liecina, ka www.fishing.lv apmeklējumu skaits nemitīgi aug. Augusta mēnesī salīdzinājumā ar jūliju tas ir palielinājies par 30% un sasniedzis jau 44 000.

Lai gan, izmantojot FP, šo lielumu var redzēt, pārbaudīju, cik sek. vajag, lai UK atvērtu šo lapu. Izrādās viss ir normas robežās. Lūk, rezultāts.
DOWNLOAD SPEED FOR: www.fishing.lv/zinas.htm There are 86,400 seconds in a day. How many of those does it take for your customers to access your web pages? Do you know if your web site is available round the clock? We test your page at a speed of 40 kilobits per second (k) which is the average speed achieved using a 56k modem. The total download time of the page with all its elements was 10.441 seconds. The UK average is 15 seconds. All elements of the pages downloaded without a problem. If your web site took longer than 15 secs to download you may be losing customers.

P.S. Šajā lapā ir atspoguļotas tās aktivitātes Latvijā, par kurām pirmavoti (organizētāji, dalībnieki, aculiecinieki) mani informē. Netiek ievietota pastarpināta informācija, par kuras saturu neviens neuzņemas atbildību.

27.08.2002. Vēl viena ziņa ar vērojumu par Gauju:

Arī Gaujas līmenis -30 zem nulles ir apšaubāms. Tik seklu šo upi nekad neesmu redzējis. Pie Cēsīm Jāņrāmī, kur agrāk mutuļoja krāces, tagad tāda knapa straumīte vien ir, un arā akmeņi, kuri parasti arī citās vasarās nebija redzami, un to augstums vismaz 50-70cm, tāpat ir ar Ķūķu krācēm. Redzēju daudz laivotājus, un visiem bija problēmas ar pārvietošanos. Manā acu priekšā pie Siguldas laivotāji pārsita smailītes dibenu uz akmeņiem, un šīm laivām nav liela iegrime. Mārtiņš.

No vērojumiem var secināt , ka oficiāli reģistrētās ziņas tomēr ļauj spriest par kopējo ainu upē. Tikai jāiemācās līmeņa rādījumus pareizi interpretēt. Piemēram, secinājums varētu būt, ka pie līmeņa -30 Gaujā( Siguldā), "krācēs straume ir minimāla, un ūdens līmenis upē ir ļoti, ļoti zems" . Tāda ziņa varētu būt noderīga gan laivotājiem, gan makšķerniekiem. Līdzīgi ir ar ziņām no citām upēm.

26.08.2002. Viena makšķernieku kompānija nupat atgriezās no laivu brauciena pa Salacu. Secinājumi par zivīm nav iepriecinoši. Taču vismaz viena lieta ir skaidra. Ja VHMP sniedz informāciju, ka Salacā oficiāli reģistrētais līmenis ir zem 0, ūdens līmenis upē ir ļoti zems. Attiecīgi, ar laivām Salacu izbraukt nav viegli - braucot ar gumijas laivām, jo bieži iznākt šļūkt pa akmeņiem. Interesanti varētu būt vērojumi pie citām upēm. Piemēram, tie, kas bijuši pie Lielupes, domā, ka ūdens līmenis pašreiz ir neredzēti zems, lai gan oficiālie mērījumi rāda, ka Lielupē līmenis ir +55 cm virs 0 atzīmes. Es priecāšos, ja makšķernieki atsūtīs informāciju par ūdens līmeņa vērojumiem arī citās upēs.

Kaķīša ezers

24.08.2002. Kā jau aizvakar ieminējos, Kaķīša ezers un SIA Lido bāze uz 24 stundām bija nodoti SIA Lido draugiem un ielūgtiem viesiem, lai viņi pārbaudītu, kā ezerā ķeras karpas. Neoficiālas ziņas liecina, ka zivis nebija daudz un aktīvas. Visai raibajā dalībnieku konkurencē uzvarētāja godā ar 3 karpām kopsvarā nedaudz pāri par 5 kG ir ticis limbažnieks Māris Nuķis. Viņš apsteidza arī labāko no mājiniekiem SIA Lido speciālistu Ilmāru Lāci , kurš ar 2 karpām kopsvarā nedaudz zem 5.0 kG izcīnīja otro vietu. Kopvērtējumā trešajā vietā ar vienu lielu karpu palika Valdis Holbergs. Iespējams, ka TP cerēja uz kāda sava līdzjutēja panākumu, taču ceļinieks V. Holbergs ar savu 3.7 kG karpu ieguva arī šīs partijas dāvāto balvu par lielāko noķerto zivi. Kā parasti visas superlielās karpas esot norāvušās, un, jo lielāks skaitījās speciālists, jo lielāka karpa viņam aizgāja... Tas savukārt dod cerības uz veiksmi tiem, kuri vēl kādreiz apmeklēs šo skaisto vietu. Kā parasti atsauksmes par SIA Lido pasākumu saviesīgo daļu ir labas, taču ne tik cildinošas kā agrāk, jo dziesmotā sadaļa esot izpalikusi.

22.08.2002. Tā kā starptautiskā federācija CIPS sāk organizēt pasaules čempionātus arī karpu makšķerēšanā, arī LMSF gatavojas līdzdalībai tajos. Pašreiz LMSF meklē kādu organizāciju, kura 2003. gadā uzņemtos pirmā Latvijas karpu makšķerēšanas čempionāta sarīkošanu. Lai iepazītos ar prasībām, zvanīt 9-517507.

Nākošā nodarbība mušiņmakšķerēšanas metienu apguvē notiks otrdien, 27.augustā 18.00. Brīvas ir divas vietas. Tel. 9517507

Beidzot ievietoju LR mušiņmakšķerēšanas čempionāta nolikumu arī latviešu valodā.

Vēl viens sludinājums. "Pērk nelielu māju vai mājas daļu skaistā vietā pie ūdeņiem ne tālāk kā 150 km no Rīgas. Var piedāvāt arī kopā ar ezeru vai dīķi līdz 50 ha".
Piedāvājumus adresēt uz e-pasta adresi , vai zvanīt 9-517507.

Atsevišķi mani draugi mednieki, kuri iemācījušies lasīt internetā, "apsūdz" mani makšķernieku lobēšanā un "pieprasa" kaut ko līdzīgu internetā izveidot arī medniekiem. Arī telefoniski uzdotie daudzie jautājumi liecina, ka pēc LMMB aiziešanas nebūtībā jo daudzi mednieki ir palikuši bez pienācīgas informācijas. Tādēļ esmu iesācis darbu, lai aizpildītu šo nišu un priecāšos, ja kāds medību fans izrādīs vēlēšanos kaut vai ar padomiem palīdzēt veidot medniecības tēmai veltītu lapu www.hunting.lv Ne algu, ne honorārus tuvākā laikā nesolu. Līdzīgi kā šajā lapā viss tiks veikts sabiedriskā kārtā. Pēc principa, ka labi darbi vienmēr atmaksājas.

Šīs nedēļas nogalē SIA " Lido" saviem draugiem un ielūgtiem viesiem Kaķīša ezerā rīko "Karpu makšķerēšanas maratona" sacensības. Ceru, ka sestdienas vakarā mēs zināsim, kā uz to reaģējušas Kaķīša ezera lielās karpas.

20.08.2002. Šodienas tēma ir internets. Vakardienas manas mājas lapas apmeklējumu statistiku liecina, ka interesentu skaits, kurus internetā interesē makšķerēšana, joprojām aug. Piemēram, vakar šajā resurspunktā ir apskatītas jau 1800 lapas. Pirms mēneša šis lielums svārstījās starp 1200 - 1500.

Vairākas vēstules ar jautājumiem liecina, ka atsevišķi apmeklētāji nemāk rīkoties ar LATNET meklētāju, kurš ir ievietots lapas augšējā labā malā. Atgādinu, ka tas krietni atvieglo jebkuras informācijas meklēšanu manās lapās. Vienkārši jāieraksta kāds atslēgas vārds un uz priekšu. Meklētājs parādīs visu to lapu adreses, kurās ir atrodams šis vārds. Izmēģināt var ierakstot vārdu , piemēram, auklas. Meklētājs parādīs vismaz 20 lapas, kurās ir kaut kas par auklām.

Pēc tam , kad apzināti atstāju forumu apmeklētāju ziņā, tas ir kļuvis neaktīvs. Tas tikai vēlreiz apliecina manus minējumus, ka vairākums interneta apmeklētāju dod priekšroku rakņāties pa cita rakstīto, bet nevēlas papūlēties izlikt savas domas rakstiskā un visiem saprotamā forma. Lai gan šajā virzienā neesmu liels optimists, taču uz gada beigām būs jāpamēģina, kāda būs tautas atsaucība, ja būs radīta iespēja diskutēt on-line režīmā.

20.08.2002. Ar A/S "Rīgas Jūras Līnija" esmu vienojies par sadarbību nākotnē. Tāpēc varu piedāvāt biļešu rezervēšanu un labākās cenas visiem, kuri ar prāmi gatavojas apciemot Zviedriju. Varētu teikt arī tā " Katra biļete, kura tiks iegādāta ar manu palīdzību, ir pircēja ieguldījums arī šīs lapas veidošanā".

19.08.2002. Latvijas upēs ūdens līmenis turpina kristies un tuvākās dienās izmaiņas, acīmredzot, nav sagaidāmas.
Parasti šādos apstākļos aktivizējas visa veida tīklu licēji, kuri izmanto zivju bezpalīdzīgo stāvokli un ar tīkliem izķemmē visas iespējamās zivju koncentrācijas vietas. No šādas rīcības visvairāk cieš tieši mūsu skaistākās upes Gauja , Venta, Salaca un nelielās foreļupes. Nelegālo tīklu pazīmes parasti ir divas: tie nav apzīmēti ar redzamām bojām un tiem nav pievienotas tīklu īpašnieku birkas. Ja kādam iznāk satikt šādus " ražas novācējus", nekavējoties par to būtu vismaz jāinformē tuvākā inspekcija. Atgādinu, ka visu Latvijas zivju inspekciju ( pareizi tās jāsauc par vides reģionālām pārvaldēm) adreses un telefoni ir šajā lapā.

Laikā, kad upēs visi samierinās ar ierindas lomiem, joprojām nemazinās aktivitātes jūras līča virzienā. Ziņas gan no Gaujas ietekas un Vitrupes, gan no Kauguru jūrmalas ir dažādas, kādu dienu ķeras ļoti labi, citu - viduvēji. Pārsvarā lomos ir asari.

LMSF kā jaunu Latvijas rekordzivi apstiprināja Jura Bērziņa š. g. 18.jūlijā Babītes ezerā noķerto zelta karūsu ar svaru 2.08 kG. LMSF pieņēma arī precizējumus rekordzivju reģistrācijas noteikumos. Vienkārši, lai izslēgtu mēģinājumus kā Latvijas rekordus reģistrēt visas iespējamās sīkzivis, ar sīkzivju reģistrācija LMSF turpmāk vairs nenodarbosies.

Tuvojas kārtējais Latvijas mušiņmakšķernieku saiets, kurš ir ieplānots 28.septembrī pie Gaujas. Nolikums. Pašreiz gan tikai EN. Interese ir liela, un tuvākajās dienās tiks prezentēta šim pasākumam veltīta informatīva lapa, bet nedēļas otrā pusē esmu ieplānojis nelielai grupai organizēt pāris nodarbības mušiņmakšķerēšanas metienu apguvē. Interesentus, lūdzu, zvanīt 9517507, vēl dažas vietas ir brīvas. Pirmā nodarbība trešdien 18.00 , Vārves ielā 8.

16.08.2002. Joprojām ir karsts un sauss laiks, un man nav nekā jauna , ko piebilst 08.08.2002. publicētajai ziņai. Visi ir nodevušies makšķerēšanai.

LMSF savā 14.augusta sēdē balstoties uz R Soft Ražotājs izteikto gatavību , nolēma, ka Latvija pieteiks savu komandu līdzdalībai pasaules čempionātā makšķerēšanā Portugālē. 12. - 16. septembrī. To pārstāvēs komanda, kura izveidota uz R Soft Ražotājs bāzes.

LMSF atgādina , ka 25. augustā Babītes ezerā ieplānots čempionāts spiningošanā jauniešiem. Iepriekšēja pieteikšanās obligāta.

Tā kā aktivizējušies vēžotāji, viena neliela man atsūtīta ziņa.

Sveiki Jāni!
Pieturoties pie temata par vēžošanu es varu informēt par "priecīgu" vēsti, ka pagājušā naktī tajā pašā Kuldīgas rajonā, Zvirgzdu ezerā tika noķerta 3 maluzvejnieku brigāde, kuru rēķinā tiek pieskaitīti: 2 tīkli ( katrs 90 m), 20 vēžu murdi, gumijas laiva, ar kuru izdarīti pārkāpumi, 490 vēži (vidējais lielums - 4cm). Ņemot vērā faktu, ka sods par vēžiem ir aptuveni 1 - 1.5 LVL, tad mēs varam izrēķināt, cik šiem vēžu gribētājiem būs izmaksājis vienas nakts brauciens vēžot.
P.S. Piebilst varu tikai to, ka no vēžotājiem viena persona bija arī no Rīgas.

11.08.2002. Jānis L. atsūtīja aktuālu ziņu - 9.augustā "Latvijas Vēstnesī" esot izsludināts , ka licencētā vēžošana ir pieejama arī Kuldīgas rajona Alsungas pagasta Kukšu ezerā ( organizētājs: Andrējs Grīnbergs - 9203775, licences: Dainis Jēkabsons - 9426930). Tātad tā ir trešā ūdenstilpe Latvijā, kurā ir iespējama vēžošana. Detalizētu informāciju licencētās makšķerēšanas sadaļā ceru ievietot tuvākā laikā.
Anatolijs, 08.08.2002. Babītē.

08.08.2002. Latvijā iestājies tā sauktais bula laiks - karsts un sauss laiks ar austrumu ievirzes vējiem. Upēs un ezeros ūdens ir krietni sasilis, bet tā līmenis nepārtraukti krītas. Gaujas baseina upēs ūdens līmenis ir nokrities sevišķi jūtami (tieši šis ir tas laiks, kad makšķerniekiem būtu jāapseko un kritiski jāizvērtē mazo HES darbība, kura šobrīd var nāvējoši iedarboties uz zivju krājumiem attiecīgā vietā).Babītes kilogramnieces - karūsas, līņi, brekši Makšķerniekiem šis periods nav sevišķi devīgs. Taču, kaut gan neregulāri, parādās arī pozitīva informācija. Piemēram, visu šo laiku ļoti labi lomi ir tiem, kuri apguvuši karūsu, līņu un brekšu makšķerēšanas noslēpumus. Sīkākas zivis es nepieminu.
Tā kā seklajos ezeros ūdens ir krietni sasilis un līdaku un asaru aktivitāte ir pierimusi, daudzi ir pārgājuši uz makšķerēšanu jūras līcī un jūrā, kur ik pa brīdim gadās sastapt lielus un aktīvus asaru barus, tāpat zandartus un līdakas. Dažubrīd labas ziņas ienāk arī no tiem, kas nodarbojas ar samu medībām.
Ievietoju šodien vakarā iegūtus attēlus, fotografētus Rīgas mednieku un makšķernieku biedrības Babītes ezera bāzē. Anatolija loms bija aptuveni 10 kG.

Mārtiņš no Ogres man jautā, kas tas par jaunu Latvijas čempionātu ( "Čas" ir publicējis informāciju par kaut kādu neoficiālo Latvijas čempionātu karpu makšķerēšanā). Manu atbildi var redzēt šeit. Īsumā - kārtējais LMA joks.

05.08.2002. Neliela pamācoša atskaņa 2. augustā publicētajai informācijai par vēžošanu Latvijā. Lūk, tā raksta viena atbildīga persona.
Labdien Jāni!

Man prieks, ka Jūsu mājas lapā ir skaidri salasāma informācija, ka vēžus iegūt Latvijā ir atļauts tikai divās vietās. Interesants fakts Jums un pārējiem lapas apmeklētājiem varētu būt tas, ka aizvadītās nedēļas 2 naktīs (piektdienas un sestdienas) reida laikā, Kuldīgas rajona Zvirgzdu ezerā, tika izņemtas aptuveni 150 vēžu ķeršanas ierīces (murdi un krītiņi), kā arī izdzenāti paši šo ierīču saimnieki un personas, kuras vēžus lasa, peldot nakts laikā ar akvalangu. Reida laikā mēs saskārāmies ar to, ka sabiedrība nav informēta par to, ka vēžus iegūt ir aizliegts.
Paraksts

2002.gada čempioni makšķerēšanā - Salmo komanda. Ivo Kalnmalis, Pēteris Lideris, Agris Ziediņš, Guntis Kārkliņš, Normunds Grabovskis.

04.08.2002. LR čempionātā, kurš sākās vakar, pēc otrās kārtas vietu kārtība nemainījās. Individuālā vērtējumā čempiona titulu izcīnīja Pēteris Lideris (Salmo), kurš abās dienās savā sektorā bija labākais. Otro vietu ieguva viņa komandas biedrs Ivo Kalnmalis, kurš arī abās dienās ieguva savā sektorā 1. vietu, taču noķerto zivju svars viņam bija nedaudz mazāks. Bronzas medaļu ieguva Ainārs Bauģis (B&B Cope). Jauniešu grupā čempiona nosaukumu izcīnīja Krišjānis Krasovskis. Komandu vērtējumā zelts - SALMO, sudrabs - B&B Cope, bronza - PROFI.

03.08.2002. Trīs stundas no 14.00 līdz 17.00 šodien Daugavā pie Lucavsalas makšķerēja Latvijas čempionāta makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri dalībnieki. Te tā dēvētajā meistarklasē (pēc starptautiskajiem noteikumiem un ierobežotās zonās) risinājās pirmās dienas sacensības, kuras pulcējušas gandrīz visus Latvijas pašreiz labākos sporta makšķerniekus. Par līderi pēc pirmās kārtas ar 8 punktiem izvirzījusies SALMO komanda , otrā vietā ar 12 punktiem ir B&B COPE, trešā ar 14,5 punktiem ir kluba PROFI komanda. Individuālā vērtējumā nedaudz priekšā citiem ( pirmajiem pieciem ir vienāds punktu skaits) ir šī gada pasaules čempions zemledus makšķerēšanā Pēteris Lideris no SALMO komandas, kurš trijās sacensību stundās iemanījās noķert visvairāk - 2.485 kG zivis. Otrā kārta , kurā izšķirsies, kas būs čempioni, risināsies tajā pašā vietā rīt. Sagatavošanās sākums 08.00, makšķerēšana no 10.00 līdz 13.00.

Tiem, kas nav informēti par šo sporta veidu, varu pateikt, ka makšķernieki, vērojot šādas sacensības, var uzzināt daudz sev noderīga. Pie tam atziņas, kuras ir moderna makšķernieka arsenālā. Piemēram, kā sagatavoties makšķerēšanai - sportistiem šim nolūkam tiek dotas precīzi divas stundas, kuras tie izmanto ļoti racionāli, un tur ir, ko pamācīties. Tāpat lielai daļai interesanti būtu vērot gan inventāru, gan iebarošanas tehnoloģiju un arī zivju ķeršanu. Tāda izdevība nerodas bieži.

02.08.2002. Pēdējā laikā arvien palielinās interese par vēžošanu, par to liecina vēstules un man adresētie telefona zvani. Lai būtu vispārīgs priekšstats informēju, ka vēžošana Latvijā tiek regulēta Makšķerēšanas noteikumos, un tā skaitās pie aizliegtām nodarbēm. Izņēmums ir vietas, kur vēžošana ir atļauta attiecīgajā vietā organizētās licencētās makšķerēšanas ietvaros. Šādu vietu saraksts ir atrodams www.fishing.lv/vietas/licmak.htm Pašreiz ( ziņas uz 01.07.2002.) vēžošana Latvija ir atļauta tikai divās ūdenstilpēs - Vaidavas un Ušura ezeros.
Lai gan vēži Latvijā ir savairojušies un to krājumus it kā varētu sākt saprātīgi ekspluatēt, ūdenstilpju apsaimniekotāji ( šis termins gan nav sevišķi veiksmīgs) nesteidzas ar licencētās makšķerēšanas organizēšanu. Rezultātā vēžotājiem trūkst legāla piedāvājuma un izplatās neveselīga situācija. Vēžus ķerot daudzās vietās, taču neoficiāli, bet naudu iekasējot par auto stāvvietu, piebraucamo ceļu vai ko tamlīdzīgu.

Neliela, bet patīkama atkāpe. Statistika liecina, ka jūlijā šīs mājas lapas apmeklēto lapu skaits sasniedza jaunu robežu - 33180 , bet pirmajā augusta dienā tas bija aptuveni 1700.

30.07.2002. Daži makšķernieki interesējās par Zebrus ezeru. Manā rīcībā esošā informācija liecina, ka VAS "Latvijas valsts meži" Zemgales mežsaimniecības apsaimniekotajā Zebrus ezerā 2002. gadā labi ķerās prāvi zandarti. Lielākais eksemplārs esot svēris 8 kG. Blakus var redzēt bildi ar 27.jūlijā noķertu 4 kG smagu zandartu. Tajā dienā diviem makškerniekiem vienā laivā kopā bija seši zandarti. Acīmredzot, regulāra Zebrus ezera apsardzība un zivju mazuļu papildināšana sāk dot rezultātus. Papildus informācija arī forumā.

28.07.2002. Pasaules 2002.gada čempionāts mušiņmakšķerēšanā notika jūlija pirmajā nedēļā Francijā. Gan komandu , gan individuālā vērtējumā čempionu titulus izcīnīja mājinieki. Ievietoju rezultātus komandu un individuālā vērtējumā.

25.07.2002. Kā atbildi uz kāda lasītāja jautājumu, ievietoju nelielu rakstiņu par fluorkarbona auklām.

Medniekiem. Varu informēt, ka ūdensputnu medību sezonas atklāšana šogad ir noteikta 17.augustā plkst 16.00. Atļaujas ir saņemamas visās mežniecībās, rīdzinieki tās var iegādāties arī Rīgā, 13.janvāra ielā 15, Valsts mežu dienesta Medību daļā.
Makšķerniekiem. Ievērojot to, ka sezonas atklāšanas pirmā diena saistās ar pastiprinātu šaudīšanos ūdeņu tuvumā, pie tam visos virzienos, lūdzu to ņemt vērā, lai nejauši nenokļūtu zem apšaudes.

LR 2002.gada čempione I. Milliņa.

22.07.2002. Sestdien, 20. jūlijā Babītē notika LR čempionāts spiningošanas divcīņā. Karstais laiks negatīvi iespaidoja copi un lomi bija viduvēji. Pēc spiningošanas līderis bija klubs "Nedzirdīgo sports", tā 4 dalībnieki kopā uzrādīja 12.190 kG smagu lomu. Taču mērķī mešanā labākie un līdz ar to kopvērtējumā uzvaru guva jelgavnieki Lašins Ē., Lašins D., Morozs I. jun., Lašina I., kuri startēja kā kluba " Pasaule" Jelgavas filiāle. Otrā vietā "B&B Cope", trešā -"Jelgavas vaļi". Individuāli par čempioniem kļuva un zelta medaļas ieguva A. Romanovs no "Nedzirdīgo sports" un I. Milliņa no kluba "Marlins". Otrās un trešās vietas vīriešu grupā ieguva I. Morozs jun. un A.Mucenieks, sievietēm attiecīgi M.Vorslava un I. Koha.

Savukārt Latvijas klubu makšķernieki šajās dienās cīnījās par Lietuvas makšķerēšanas līgas dāvātajiem Baltijas kausiem. Labāko sniegumu izcīnot trešo vietu uzrādīja SIA Salmo un B&B Cope apvienotā komanda. R Soft ražotājs bija 5.vietā, "Profi" - 7.vietā.

Kaņiera ezerā notika Rīgas mušiņmakšķernieku kluba pasākums. Mušiņmakšķernieki laikā, kad līdakas ņav sevišķi aktīvas, demonstrēja, ka tās var sekmīgi pievilināt ar mākslīgām mušiņām. Lielākā 1.270 kG smagā līdaka bija I. Kurjata lomā. Bet par ruduļu un asaru ķeršanu ar mušiņmakšķeri šodien brīnās retais. A. Freivalds pa rīta cēlienu iemanījās savā lomā savākt 4.91 kG šo zivju.

J.Bērziņš, Karūsa 2.084 kG, Babīte, 118.07.2002.

19.07.2002. Informācija par Babītes ezerā noķertām 1.50 līdz 1.70 kG smagām karūsām šogad nav retums. Taču nupat ienāca informācija par kaut ko nebijušu.

RMMB Domes loceklis Juris Bērziņš vakar, 18.jūlija vakarā Babītes ezerā izvilka 2.084 kG smagu karūsu. Loms esot noformēts, ievērojot visus priekšrakstus ar lieciniekiem un oficiālu svēršanu, un tiks pieteikts kā atbilstošs jaunam Latvijas rekordam. Detalizēts apraksts būs tuvākās dienās.

15.jūlia vakars pie Kaņiera

17.07.2002. LMSF informē, ka 03.-04. augustā Daugavā, Rīgā no Lucavsalas puses risināsies Latvijas 2002.gada atklātais čempionāts makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri pēc starptautiskajiem noteikumiem komandām un atsevišķi jauniešiem. Pieteikšanās termiņš 22.jūlijs.

Ievietoju vienu bildīti. Uzklikšķinot, var aplūkot to lielāku.

Laika apstākļi Latvijā nav sevišķi labvēlīgi makšķerēšanai, jo veselu nedēļu valda sauss un karsts laiks, arī ZA un A vējš nav tas labākais. Makšķernieki pēdējās dienās orientējas galvenokārt uz miermīlīgo zivju copi. Joprojām tīri labi esot karūsu, līņu, ruduļu un brekšu lomi.

15.07.2002. LMSF visas komandas, kuras gatavojas piedalīties Latvijas čempionātā spiningošanā 20. jūlijā Babītes ezerā , informē, ka iepriekšējo pieteikumu pieņemšanas pēdējā diena ir 17.jūlijs. Tiem, kuri nokavēs pieteikumu , sacensību organizētāji laivas negarantē.

Oskars Lastiņš, Bērze, 13.jūlijā.

13.07.2002. Jau četros no rīta Dobeles makšķernieki pulcējās Bērzes krastā , lai pilsētas svētku ietvaros pārbaudītu savas spējas makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Dalībnieki pārsvarā bija jaunatne. Kamēr jaunie nekautrējoties rādīja, ko māk un nemāk, vectēvi un tēvi deva priekšroku stāstiem par superzivīm, kuras kādreiz ir ķēruši. Laikam traucēja iepriekšējā vakarā uzsāktā svētku svinēšana vai arī bažas, ka jaunatni var neizdoties pārspēt. To, ka Bērzē vēl var noķert zivis, var redzēt bildē, kurā šo sacensību uzvarētājs Oskars Lastiņš rāda lielāko zivi , kuru izdevās ieraudzīt vietējo makšķernieku lomos - pamatīgu Bērzes karpu.

LMSF informē visus jauniešus, kurus interesē spiningošana, ka Latvijas meistarsacīkstes spiningošanā jauniešiem notiks Babīte ezerā 25. augustā.

Salmo. Deep Diver Aivars Bricis, 7. jūlijā Usmā 6.0 kG zandarts

08.07.2002. Kā rāda līmeņu tabula, Kurzemes upēs līmenis strauji kāpis un šobrīd ir aptuveni 1,5 m virs vasaras normas. Taču no ezeriem nāk labas ziņas. Foto ar ievērības cienīgāko lomu pašreiz esmu saņēmis no talsinieka Aivara Briča, kurš vakar Usmas ezerā no 12 metru dziļuma izmānīja 6.0 k G smagu zandartu. Aukla 0.28 mm, vizulis - Salmo rotiņš ar svina galviņu. Jāatzīmē, ka šis modelis( Deep Diver) ir viens no klasiskiem zandartu vizuļiem dziļām vietām.

06.07.2002. Šodien Babītes ezerā RMMB vecmeistara V. Bebra organizētā spiningotāju festivāla ietvaros dalībniekiem dienas pirmajā pusē bija iespēja pārliecināties, kā šajā sezonā zivis ķeras Babītē. Lai gan pēc vētras daudzi bija noskaņoti diezgan skeptiski, tādi lomi Babītē sen nebija manīti. 64 spiningotāji pēc 6 stundu darbošanās kopā izveda malā ap 120 kG līdakas un asarus. Veiksmīgākais - A. Romanovs no kluba "Nedzirdīgo sports" varēja lielīties ar 10.400 kG smagu kopējo lomu. Arī šī šī pasākuma " vaininiekam" Voldemāram Bebrim veiksme negāja garām - lielākā 4.5 kG smagā līdaka uzķērās tieši viņa vizulim.

04.07.2002. Nupat Beļģijā notikušajā Eiropas klubu čempionātā makšķerēšanā ar pludiņā makšķeri, kurā faktiski sacentās visas vadošās Eiropas valstu komandas (tās parasti tiek veidotas uz klubu bāzes), individuāli labākais bija beļgis Guido Nullens, otrā un trešā vietā itāļi Roberto Trabucco un Rodolfo Friggeri. Beļgi, kā tas mājiniekiem pieklājas, izcīnīja zelta medaļas arī komandu vērtējumā, otrā vietā franči , trešajā poļi. 2001.gada pasaules čempioni angļi bija tikai piektie, to noteica neveiksmīgais vairākkārtējā pasaules čempiona angļa Boba Nadda starts. B. Nadds pēc treniņiem tika ieskaitīts rezervē un pirmā dienā nestartēja, bet, kad otrā dienā nomainīja neveiksmīgu kolēģi, savā sektorā spēja ierindoties tikai 19. vietā. Latvijas klubi šoreiz nepiedalījās.

Babīte, agrs jūlija rīts.

03.07.2002. Babītes ez. šīs sezonas sezonas lielākās zivs svars mainās gandrīz katru dienu. Kaspars K. nupat informēja, ka vakar pēcpusdienā ar rotiņu noķēris 4.2 kG līdaku.
Plkst 19.00. Iepriekšējā ziņa par Babītes rekordzivi jau ir novecojusi. Šodien pusdienlaikā Volodja Š., kurš jau iepriekšējā rudenī izcēlās ar superlomiem, 3 stundu laikā ar vobleri noķēra divas labas zivis - 1.800 kG zandartu un 7,680 kG līdaku. Apsveicu!

02.07.2002. Vakardienas labās ziņas no Babītes ezera mani saintriģēja un izrāvos uz rīta copi. Laiks bija īstais Babītei - DR vējš 3-5 m/sek, pelēks, silts. Rezultāts bija pārsteidzošs. Īsi sakot, aptuveni uz katru 5 metienu sekoja ķēriens. Tā nopietni spiningoju no 4.30 tikai līdz 6.30. Pēc 8.00 devos krastā. Ar to pietika, lai lomā būtu pāris līdakas un skaisti asari kopsvarā ap seši kG. Bet izvilku un atlaidu vismaz vēl trīs reizes vairāk, - galvenokārt līdaciņas 500 - 1000 gramu svarā. Ezeru tā arī nepaguvu izvērtēt, tikko iebraucu uzreiz sākās cope un nekur tālu nebija jāairējas. Arī ar vizuļiem nebija jāeksperimentē. Sudrabainais Lucky John MA-3 ( Salmo vizulis, līdzīgs kā Mepps Aglia N3) izrādījās pietiekoši labs.
Papildinu vakardienas ziņas - zivis esot bijušas visiem, lielākā esot bijusi 3.5 kG līdaka.

Kā stāstīja vietējie puiši, kuri palīdz uzturēt kārtību laivu novietnē, mēs daudz runājam par tīklu izskaušanu , taču joprojām iznāk saskarties arī ar dažu makšķernieku badīgumu. Jau pirmajā dienā ezerā esot redzēti vairāki makšķernieki, kuri bez ceremonijām savāca katru noķerto mazizmēra zivtinu. Acīmredzot, arī starp makšķerniekiem vēl atrodas tādi, kuriem bez drakoniskiem paņēmieniem vienkāršas lietas nepielec.

01.07.2002. Ir pirmās ziņas no Babītes. Neskatoties uz vējaino un lietaino laiku, spiningotāju, kuri vēlējās pirmie pārbaudīt Babīti, netrūka. Pēcpusdienā katrs spiningotājs, kurš laicīgi beidza copi, krastā iznesa 3 - 4 līdakas svarā 1 - 2 kG . Lielās esot tikai manītas. Dažos rajonos lielā skaitā ķērušās 40 - 45 cm līdaciņas, kuras normāli makšķernieki laiž atpakaļ. Dažiem lomā bija skaisti 300 - 500 gramīgi asari.

30.06.2002. Mana mājas lapa lēnām kļūst arvien lielāka, tādēļ nepārtraukti meklēju risinājumus, kā vienkāršot gan savu darbu, gan šī resursa izmantošanu. Vebmeistariem par javaskriptiem ir visdažādākās domas. Taču gadījumos, ja tos godprātīgi pielieto, lielākos resurspunktos tie var atvieglot apmeklētāju dzīvi. Piemēram, lapas pastāvīgajiem apmeklētājiem dažreiz ir jāmaldās un jātērē laiks, meklējot visus jaunumus, kas parādās lapā. Mēģinot risināt šo problēmu, ar JavaSkripta palīdzību izveidoju nelielu lapu, kura pilda ziņojuma dēļa funkciju. Tajā būs pieminētas tikai tās www.fishing.lv lapas, kurās nedēļas laikā ir notikušas kādas izmaiņas. Šis "ziņojumu dēlis" parādīsies un pazudīs automātiski. Paskatīsimies, kā tas darbosies un kādas būs atsauksmes.

27.06.2002. Vispirms gribu pateikties visiem, kuri mani apsveica Jāņos. Diemžēl, manas iespējas atbildēt katram ir ierobežotas.

Tiem, kurus tas interesē, atgādinu, ka sezona makšķerēšanai no laivām Babītes ezerā sākas pirmdien, 01.jūlijā plkst. 00.00

RMMB informē ka tā 06.jūlijā Babītes ezerā rīko sezonas atklāšanas mačus spiningošanā. Piedalīties aicināti visi interesenti. Pieteikties var pa e-pastu vai zvanot Bebrim Voldemāram pa tel.9-265270. Dalībnieku skaits ierobežots.

RMMB ir organizātors arī 2002.gada Latvijas čempionātam spiningošanas divcīņā (agrāk to sauca par tautas klasi), kurš notiks 20.jūlijā, visticamāk, ka arī Babītes ezerā. Nolikums atrodas saskaņošanas stadijā.

6.un 7.jūlijā Ventā risināsies kuldīdznieku rīkotās Valda Kalnmaļa piemiņas kausa izcīņas sacensības sporta makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Dalībnieku pieteikšanās pa tel.9243421 vai 6867707.

Jūnija sākumā licencētās makšķerēšanas vietu saraksts Latvijā papildinājās ar trim jaunām ūdenstilpēm. Tās ir Lādzēnu purva izmantoto karjeru ūdenskrātuve Bauskas raj. Vecumnieku pagastā, Ruckas ezers Cēsu raj. Stalbes pagastā un Dūķa ezers Cēsu raj. Drustu pagastā.

Konkrētos noteikumus varēs atrast lapā, kur ir ziņas par visām licencētās makšķerēšanas vietām.

21.06.2002. RMMB informē, ka Babītes ezera laivu novietnē pie Spuņņupes var nomāt laivas makšķerēšanai Spuņņupē. Labi ķeras karūsas un līņi, dažubrīd arī asari un līdakas. RMMB biedriem ir atlaides. Zvanīt Andrim 9-767250 vai Aijai 6-842268.

2002.gada notikumu lapu papildināju ar jaunu informāciju par vienu no lielākajiem lauku festivāliem Eiropā, kurš jūlijā notiek Anglijā un ir veltīts makšķerēšanai, medībām un suņiem.

19.06.2002. Ievietoju divus nelielus aprakstus - par foreļu copi Kurzemē un par Latvijas komandas startu pasaules čempionātā foreļu spiningošanā Itālijā.

17.06.2002. Iepriekšējās nedēļas nogales stiprie lieti sestdien bija strauji mainījuši ūdens situāciju gandrīz visās ūdenstilpēs. Tas gan nebija par traucēkli daudzajiem makšķerēšanas pasākumiem, kuri šajās brīvdienās risinājās visā Latvijā, taču labi lomi izpalika.
Ventā, kur bija paredzēts RMK pasākums, ūdens bija duļķains, un cerības uz sekmīgu copi bija jāatliek uz citu reizi.
Vitkopa ūdenskrātuvē risinājās SIA Venden organizētais tradicionālais karpu makšķerēšanas pasāķums, taču 36 dalībniekiem izdevās apmānīt tikai 5- 6 karpiņas.
Baltezerā notika Dāmu klubiņa organizētais pasākums makšķerniekiem. Spiningotāju lomi bija tādi, ar kuriem nelielās. Nedaudz vairāk veiksmes smaidīja tiem, kuri makšķerēja ar makšķeri.

Lielupē spēkiem mērojās Jelgavas atklāto spiningošanas sacensību dalībnieki. Arī Lielupe nebija devīga, tikai katrs otrais dalībnieks noķēra pa līdaciņai, lielākā bija 2,2 kG smaga.
Tomēr ar copi nav tik bēdīgi, kā liekās no iepriekšminētajām ziņām. No pieredzējušiem makšķerniekiem ienāca apliecinājumi, ka daudzās vietās labi ķerās karūsas, līņi un, jo sevišķi, brekši un, pareizi iebarojot, var gūt fantastiskus lomus. Par to, kādai jābūt pareizai iebarošanai, ir dažādi viedokļi. Tomēr ir skaidrs, ka bez iebarošanas labam lomam pārsvarā ir gadījuma raksturs.

14.06.2002. Cīņa ar tīkliem nemaz tik vienkārša nebūs. Oļegs atsūtīja ziņu, kā maluzvejnieki saimnieko tepat Gaujas lejtecē.


12.06.2002.
Šīs nedēļas lieti un vēji ir ienesuši jaunu dzīvību makšķerēšanas frontē. Parādās informācija, ka pēdējā nedēļā uzlabojusies līdaku cope. Strauji uzlabojušās ziņas arī par zandartu lomiem. Juris no Jelgavas atsūtīja ziņu, ka Lielupē pie Jelgavas noķerts 10 kG zandarts. Taču precīzu datu nav, lai gan šāds loms ir tuvu Latvijas rekordam (10.30 kG).
Tiem, kuri tiek pie rekordlomiem un grib pretendēt uz līdzdalību kādā konkursā vai arī uz jaunu Latvijas rekordu, vajadzētu atcerēties, ka noķertā zivs ir jānosver uz precīziem svariem un jābūt lieciniekiem, kuri apliecina lomu. Trofeju zivs reģistrācija nav iedomājama bez laba fotoattēla. Pēc tam var sūtīt pieteikumus uz visām zināmām adresēm.

11.06.2002. Eksperimentu ar dienu iepriekš atvērto eksperimentālo lapu beigšu nākošā nedēļā, ja tikai lasītājiem nebūs kādi loģiski apsvērumi, kuri liks man to paturēt. Tātad gaidu lasītāju viedokli.
Lapa tiks nodzēsta kā pašreiz nelietderīga. Gaidītie rezultāti ir iegūti un secinājumi ir izdarīti.

No copes frontes izcilu ziņu nav un vajadzētu, taču negribās atkāŗtot to, kas rakstīts nedēļu iepriekš. Arī interneta apmeklētāju skaits parasti šai periodā samazinās. Sākas atvaļinājumu laiks, kad var likt lietā sakrātās gudrības, un sēdēt pie datora, laikam, nav prātīgākais, ko var darīt.

Vakar darba grupa pulcējās, lai apspriestu paredzētās izmaiņas makšķerēšanas noteikumos.
Tika piedāvātas dažas sīkas izmaiņas. Savdabīga bija Latvijas Maksķerēšanas Asociācijas pozīcija - tās pārstāvis A. Birkovs, it kā aizstāvot makšķernieku intereses, bija par to, ka jāsaglabā aizliegums "mušiņmakšķerēt" Gaujā no 1.oktobra. Jo mušiņmakšķernieki izķerot lašus... Vēl viens sīkums. Cien. Birkova kungs iemanījās gandrīz visiem iestāstīt, ka tas priekšmets, ko spiningotāji sauc par vizuli, ir nevis māneklis (tas ir mans uzskats), bet gan mākslīgā ēsma. Tā, lūk, veidojas jaunie noteikumi. Bet pārējie makšķernieki gaida leiputriju.

09.06.2002. Tiem lapas lasītājiem, kurus interesē arī jaunākais informācijas tehnoloģijās, izveidoju eksperimentālu lapu, kurā vienmēr varēs atrast pēdējo 24 stundās ienākušās ziņas no visas pasaules par jaunumiem IT jomā. Taču tikai angļu valodā. Ja kāds vēlas regulāri sekot šai lapai, ierakstiet šo adresi favorītos, jo pastāvīgi redzamā saite ar šo lapu( tur pašreiz nav nekā par makšķerēšanu) būs tikai linku lapā.

Laila, Antra un Kristīne

08.06.2002. Makšķernieku kluba B&B Cope vadībā Gaujas Nacionālajā parkā pie Zvārtas ieža šodien risinājās Latvijas čempionāta kastingā finālsacensības. Jāatzīmē mūsu jauniešu sniegums. Absolūti labāko rezultātu 100 punktus no 100 iespējamiem vienā no disciplīnām - Skiša mērķī sasniedza jauniešu grupā startējošais jelgavnieks Dainis Lašins. Viņš bija labākais starp jauniešiem arī trīscīņā ar spiningu. Otrā un trešā vietā attiecīgi Ivars Morozs jun. un Ieva Lašina( abi no Jelgavas). Vīru grupā kārtējo čempiona nosaukumu trīscīņā ieguva Ēriks Lašins(Jelgava), sudrabs tika Valdim Holbergam( Rīga) , bet bronza - Aināram Eglītim(Cēsis). Sieviešu grupā zelts Antrai Vaišļai (Rīga), sudrabs Lailai Grīnbergai, bronza - Kristīnei Maklerei ( abas no Cēsīm).

Nākošais Latvijas čempionāts - 20.jūlijā spiningošanā tautas klasē. Sacensības ir atklātas tajās var pieteikties un startēt katrs ( priekšroka ir LMSF biedriem). Visticamāk, ka tas notiks Babītes eerā. Sekojiet informācijai!

07.06.2002. Tiem, kuri gatavojas apciemot Ventu, iesaku aplūkot ziņas par ūdens līmeni. Tās liecina, ka līmenis diennakts laikā Ventā cēlies gandrīz par metru!
Latvijas komanda vakar atgriezās no Itālijas. Divas bildītes ir šeit, bet, tā kā brauciens uz pasaules čempionātu bija bagāts ar piedzīvojumiem, vienojāmies, ka komanda nedēļas laikā tos aprakstīs atsevišķā rakstā.

06.06.2002. Visiem, kuri vēlās salīdzināt ar citiem savu māku makšķerēšanas metienu precizitātē un tālmešanā, tāda iespēja būs sestdien , 8.jūnijā pie Zvārtas ieža Amatas upes krastā, kur notiks kārtējais Latvijas čempionāts kastingā.

05.06.2002. Tie, kuri interesējas ne tikai par copi, bet arī par Internetu un mājas lapām, var aplūkot www.fishing.lv pusgada bilances fragmentu. Tajā skaitliski ir redzams, cik liela ir bijusi
interese par šo lapu pusgada laikā , kopš lapā ir ievietots skaitītājs.

Diemžēl, ievērības cienīgu ziņu no ūdeņiem nav. Ik pa brīdim kāds kaut ko labu noķer, bet visumā lomi ir vāji. Laikam tas ir pēdējās nedēļās valdošā karstā laika iespaids, tādēļ zivju aktivitāte ir īslaicīga, un ne katram īstajā brīdī izdodas būt īstajā vietā. Arvien interesantākas un optimistiskākas ziņas sāk ienākt tikai no makšķerniekiem, kur apseko Rīgas jūras līča piekrasti.

Alberta dīķi informē, ka siltā laika ietekmē aktivizējušās arī lielās karpas, kuras, diemžēl, reti izdodas izvilkt (lielākā šopavasar bijusi 4,2 kG). Lai saintriģētu makšķerniekus, īpašnieki ir izsludinājuši naudas balvas tiem, kuri pārspēs kādu no tām. Par karpu virs 5 kG paredzēta balva - 20 Ls, virs 10 kG - 50 Ls, par karpu, kura atbilst jaunam Latvijas rekordam, - 100 Ls. Tātad copē un laimē!

Tiem, kuri raksta forumam. Lūdzu, izmantojiet e-pasta formu, kurai būtu jābūt katrā foruma konkrētās tēmas lapā (vai savu e-pasta programmu), bet ne to, kura paredzēta tikai paroles saņemšanai. Paroles pieprasījumi nonāk citā adresē, es lasu tos ļoti reti, tādēļ paroles pieprasījuma formā ierakstītā vēstule forumā var parādīties ar lielu kavējumu.

04.06.2002. Daudzi makšķernieki vaicā par izmaksām un iespējām piebiedroties kādai grupai braucieniem uz Zviedrijas Lapzemi. Te ir īsa atbilde.

Izmaksas atkarīgas no konkrētā plāna un pasūtītā servisa līmeņa. Tās var svārstīties 200 - 600 latu robežās. Vairumā gadījumu tās ir 250 -350 Ls.

Pašreiz pastāv iespēja piebiedroties divām grupām, jūlija pirmajā nedēļā un augusta pirmajā nedēļā( šī informācija var mainīties jebkurā brīdī, jo daudzi ved sarunas). Vienmēr pastāv iespēja, izveidot pilnīgi jaunas grupas. Pārsvarā tie būs aptuveni 8 dienu braucieni, orientēti uz 5 - 6 dienām, veltītām lašveidīgo zivju makšķerēšanai Zviedrijas Lapzemē.

Maršruti tiek gatavoti individuāli. Komplektētas tiek tikai nelielas 7-8 cilvēku grupas, pie tam ievērojot grupas dalībnieku intereses un citus aspektus.

Lai varētu sniegt konkrētāku atbildi un varbūt arī ieteikumus , būtu labi, ja interesenti informētu, par savām personībām( ģimene, jaunieši, sievietes, bērni, pensionāri) un aptuveni vai konkrēti par savām makšķerēšanas interesēm ( kaut vai izejot no inf. kura ir mājas lapā www.fishing.lv/kursi/trips.htm), optimālo laiku. Varat zvanīt 9-517507, 7-428422.

Veiksmīgākie Rīgas bērnu svētkos - brālis un māsa Verzas kopā ar pasaules vicečempionu Normundu Grabovski

03.06.2002. Itālijā šodien noslēdzās divu dienu cīņas par pasaules čempiona nosaukumu foreļu spiningošanā. Par pasaules čempioniem kļuva mājinieki itāļi, otrā vietā - Polija , trešā - Čehija. Latvijas izlase, kura šādā pasākumā piedalījās pirmoreiz, ieņēma devīto vietu divpadsmit komandu konkurencē.
Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas veidoto izlases komandu Itālijā pārstāvēja Raimonds Kalnenieks, Dainis Dulpiņš, Uldis Bērziņš, Māris Klauze un Mikus Porietis. Komandas sponsori bija SIA "NETLOGS", atbalstīja arī SIA "SALMO". Pēc komandas atgriešanās Latvijā publicēšu sīkāku atskaiti.

Sestdien Lucavsalā valdīja bērni - tur notika Rīgas bērnu svētki, kuros piedalījās ap 70 jaunie makšķernieki vecumā līdz 15 gadiem.
Bildes un svētku konkursu rezultāti būs tuvākās dienās.

01.06.2002. Šodien Latvijā sākas pilnvērtīga makšķerēšanas sezona. No 01.jūnija drīkst makšķerēt arī no laivām. Beidzas zandartu un alatu makšķerēšanas liegums. Vēl mēnesis būs jāgaida tikai tiem, kuri iecienījuši makšķerēšanu ezeros, kuri atrodas aizsargājamās teritorijās, saistītās ar ūdensputnu ligzdošanu.

Rīgā, Lucavsalā šodien notiek Rīgas bērnu makšķerēšanas svētki. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka arī pieaugušiem tur var būt interesanti.

Latvijas izlase, kura piedalās pasaules čempionātā foreļu spiningošanā, ar nelieliem starpgadījumiem vakar ieradās Itālijā un pirmajā treniņā pārbaudīja savas iemaņas upē, kur risināsies čempionāts. Upe ir ļoti strauja, foreles mazas. Šodien sākas pirmā kārta un, ceru, ka vakarā varēsim redzēt rezultātus.

Skaitītājs, kurš seko lapas apmeklējumiem, rāda , ka maija mēnesī www.fishing.lv apmeklēto lapu skaits pirmo reizi, kopš lapa ir izveidota, pārsniedza 30 tūkstošus.

Ir pieteikušies interesenti makšķernieku grupu braucieniem uz Zviedrijas Lapzemi, taču vēl ir iespēja pieslēgties kādai no tām. Gan apmācības nolūkos, gan atpūtai, tai skaitā kopā ar ģimeni. Iespējamos maršrutus var redzēt šeit. Zvaniet, vai izmantojiet e-pastu.

27.05.2002. Forumā ievietoju priekšlikumu, kura būtība ir sekojoša: lai uzlabotu cīņu ar maluzvejniecību un sakārtotu makšķerēšanas saimniecību, Latvijā būtu jāatgriežas pie kādreiz pārbaudīta paņēmiena - pieņemt normas, kuras paredz priekšrocības, tai skaitā atļaut makšķerēt no laivas un spiningot, organizētajiem makšķerniekiem. Priekšvēlēšanu laiks ir īstais , lai šo jautājumu paceltu un atrisinātu par labu makšķernieku saimei. Ceru, ka par šo jautājumu izteiksies arī tie, kuri cer uz makšķernieku balsīm vēlēšanās.
Ir sākusies aktīvā makšķerēšanas sezona. No visām pusēm ienāk visdažādākās ziņas, taču par izciliem lomiem visi klusē. Kā jaunu pavērsienu varētu atzīmēt to, ka labi lomi sāk parādīties arī samu medniekiem Daugavā. Tikai jāatgādina, ka paturēt drīkst tikai trīs samus.
Daudzi ieņēmuši zemo startu , lai 1. jūnijā, kad sākas īstā makšķerēšana no laivām, dotos izbraukumā ar personīgām laivām. Parasti tad sākas lielo lomu birums.

LMSF informē, ka 08. jūnijā atpūtas vietā "Zvārtas iezis"(Cēsu raj, pie Amatas upes) risināsies Latvijas čempionāts kastinga trīscīņā. Iepriekšēja pieteikšanās pa tel. 6-410318, faksu 40-07101 vai arī vienkārši no šīs lapas sūtot man emailu.
Vairāki makšķernieki interesējās par piedāvāto apmācību kursu foreļu spiningošanā .
Apmācība parasti notiek 2 etapos: stadionā un pie upes.
Dalībnieks vispirms piedalās 1 - 2 stundu ievada nodarbībā laukumā Rīgā (inventāra sagatavošana un metienu tehnika), par nodarbību laiku iespējams vienoties. Otrs etaps: vismaz 4 stundu praktiskā spiningošana pie vienas no kopīgi izvēlētām upēm.
Iespējama arī individuāla (1-2 dalībniekiem) apmācība pēc līdzīgas shēmas vai pēc metodikas, kura veidota vienojoties ar apmācamo. Detalizētāku informāciju var uzzināt sūtot man E-mail vai zvanot 9-517507.

Rīt, 28.maijā Latvijas izlase, kuras sastāvā ir divi rīdzinieki un trīs liepājnieki, dodas uz Itāliju, lai piedalītos CIPS pasaules čempionātā foreļu spiningošanā.

25.05.2002. Atkal par lašu tēmu. Jācer, ka bezsaimnieciskā lašu zveja Latvijas piekrastē agri vai vēlu izzudīs. Un laši tiks saglabāti visādi atbalstāmai to ieiešanai upēs un, kā to rāda Salacas šī gada pieredze, lietderīgākai izmantošanai makšķerēšanai upēs. Protams, pie noteikuma, ka upēm radīsies normāli apsaimniekotāji un tiks ierobežota plaši sazēlusī maluzvejniecība.
Cik "izdevīga" ir lašu rūpnieciskā zveja, katrs var saprast, analizējot lašu cenas pasaules tirgū. Tur dominē divas lašu piegādātājvalstis - Norvēģija un Čīle. Lašu (iztīrītu, svarā 4-5 kG) ex-work vairumcena svārstās starp 2-3 USD par 1 kG. Kas grib iedziļināties, var aplūkot arī pilnīgāku cenu ainu.

23.05.2002. Firma SALMO un Rīgas Domes sporta pārvalde nākošnedēļ, 1.jūnijā Lucavsalā rīko tradicionālos Rīgas bērnu makšķerēšanas svētkus. Līdzīgi kā iepriekšējos gados paredzēta sacensība makšķerēšanā ar parasto makšķeri, dažādi konkursi par makšķerēšanas tēmām, tai skaitā zīmējumu konkurss, iespēja tikties ar mūsu sportistiem - pasaules čempionu un pasaules vicečempioniem. Neizpaliks arī balvas labākajiem un LIDO zupa. Aicināti visi bērni vecumā līdz 15 gadiem. Pieteikties varēs uz vietas vai arī iepriekš, atsūtot man emailu.

Ūdens līmenis Latvijas upēs stabilizējies un atrodas tuvu vasaras līmenim. Jaunus datus es saņemu katru dienu, taču, lai katru dienu neatkārtotos, ja svārstības nebūs lielākas par pāris centimetriem, ziņas lapā atsvaidzināšu reizi nedēļā. Centīšos to darīt nedēļas nogalē. Tātad, ja lapā redzat iepriekšējās nedēļas datus, tas nozīmē, ka būtisku izmaiņu nav.

RMK atgādina saviem biedriem , ka rīt ir izbraukums uz copi Lielupē. Pieteikties pie Riharda.

21.05.2002. Sagatavoju un izvietoju nelielu apskatu par apģērbu un tā īpašībām. Makšķernieki, kuri vēlas iedziļināties šajā tēmā, tajā atradīs atbildes uz dažiem jautājumiem, kuriem ir svarīga loma, izvēloties un iegādājoties vienu vai otru apģērba gabalu.

19.05.2002. Vakar Kaņiera ezera bāzē risinājās CRC organizētais makšķerēšanas pasākums firmas klientiem. Labākos panākumus divcīņā ( mērķī mešanā ar spiningu un praktiskā spiningošanā)guva un uzvaru kopvērtējumā ar labu sniegumu mērķī mešanā sev nodrošināja firmas Trodeks pāstāvji. Otro vietu ieguva Rimi Latvija duets, kurš sliktajos laika apstākļos iemanījās noķert 4 normālas līdakas. Trešie - Linstow Varner. Pielikumā dažas bildes. Tie, kuri var nolādēt lielākus apjomus var apskatīt arī pilnu šī notikuma fotoreportāžu, kuru sagatavoja Āris Cēders.

Ka Kaņiera ezerā zivis ir un tās var noķert arī tad, kad vairums paliek tukšā, pārliecinājos, kad, jau braucot prom no ezera, ieraudzīju vienas vietējo spiningotāju laivas lomu - pāris skaistas 2-2.5 kG līdakas un kādus 10-12 gabalus 400 - 600 gramu smagus asarus. Arī sīkākas zivis esot bijušas daudz. Tikai viens noteikums - ir jāmāk. Bez pievienotās bildītes retais tam noticētu.

Aivars Bricis 10.30 kG

17.05.2002. Kā pierādījumu, ka arī Latvijā var tikt pie skaistām līdakām, tukumnieks Aivars Bricis atsūtīja bildi, kurā viņš redzams kopā ar Usmas ezerā noķerto 10.30 kG smago līdaku.

16.05.2002. Upēs ūdens līmenis ir pietuvojies vasaras normai un stabilizējies, tikai Abavā tas ir nedaudz augstāks. Sausais un karstais laiks iepriekšējās divās nedēļās negatīvi iespaidoja copi, ievērības cienīgu ziņu, izņemot aktivitātes zivju dīķos, no ūdeņiem man nav. Daudziem sāk pat likties, ka Latvijā zivis ir izķertas. Taču meteo ziņas nedēļas nogalē sola laika pasliktināšanos, kas savukārt, var pozitīvi iespaidot copi. Cerēsim uz to labāko!

15.05.2002. Ja ir noskaņojums doties makšķerēt uz tuvajām ārzemēm, proti, uz Zviedriju, varat apskatīt dažas labas bildes.

14.05.2002. No diviem foruma potenciāliem dalībniekiem vakar saņēmu ziņu, ka viņi nav saņēmuši atbildi ar paroli. Iemesli var būt dažādi. Piemēram, ugunsmūri un filtri saņēmēja pusē. Ja parole nav saņemta dienas laikā, tas nav normāli, un ir lietderīgi emailu ar pieprasījumu atkārtot. Norādot, ka tas ir atkārtojums. Vai zvaniet 9-517507.

Ievietoju ar makšķerēšanu nesaistītu lapu ar fotoattēliem. Tā ir domāta visiem, kuri kaut kādā veidā ir saistīti ar Jelgavas 2.ģimnāziju. 12.maijā tur notika skolas absolventu kārtējais salidojums, kurā arī man bija gods piedalīties.
Lapā ir kaut gan nelieli, tomēr 12 fotoattēli, tādēļ jāapbruņojas ar pacietību to lejuplādējot.

Saņēmu pirmo nopietno atsauksmi par forumu.

Sveicināti, prieks redzēt ka jūsu lapa kļuvusi interaktīva(forums), sākusies divvirzienu komunikācija ar makšķernieku, forums izveidots pietiekami labs, bet gribētos piebilst, ka piedāvātajām tēmām( tēmas diezgan plašas un nopietnas), trūkst manuprāt galvenās sadaļas(daudz esmu apmeklējis saitus saistītus ar makšķerēšanu un varu apgalvot ,ka viennozīmīgi, vispopulārākā ir sadaļa „Ziņas no Makšķerēšanas vietām(par lomiem), kur cilvēki apmainās ar informāciju par stāvokli ūdenskrātuvēs- lomi, labākās ēsmas, licenžu cenas utt.
Ar cieņu, Raimonds Blumbergs
p.s.interesants raksts par Salacu, saturam daļēji piekrītu
http://www.delfi.lv/news/comment/comment/article.php?id=3173947

Mans komentārs. Minēto tēmu viegli iekļaut forumā. Ja būs materiāls. Problēma: lielākā lasītāju daļa, manuprāt, labprāt tikai lasa, bet ne dalās ar citiem rakstiski. Nedaudz ceru, ka kļūdos, un varbūt rakstītāju netrūks.

13.05.2002. Pēdējās vēstules par foruma vai e-kluba tēmu mani pārliecināja. Tādēļ izveidoju vienkāršotu FORUMA lapu un sāku tās noskaņošanu. Forums būs vieta, kur varēs risināt diskusijas par lasītāju rosinātiem jautājumiem. Gaidīšu atsauksmes un ceru, ka apmeklētāji ar sapratni izturēsies pret pašreizējiem ierobežojumiem.

Forums sācis darboties. Pirmā ziņa ienāca 15 min. pēc tā atklāšanas. Tās autors, kurš piedāvā iespēju aizbraukt uz Ālandu salām, saņēma iespēju savu reklāmu šoreiz izvietot forumā bez maksas.

19.-25.augustā Slovēnijā risināsies 9-tās Pasaules meistarsacīkstes makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri starp sievietēm. LMSF saņēma ielūgumu un meklēs interesentus.

09.05.2002. Ievietoju, manuprāt, makšķerniekiem vienmēr aktuālu rakstu par atklātajām bezinerces spolēm.

08.05.2002. Esmu saņēmis daudzus jautājumus attiecībā uz www.fishing.lv saturu, tajā skaitā priekšlikumus šajā lapā izveidot arī makšķernieku forumu. Tāda doma man kādreiz bija, pēc tam es to atmetu. Blakus tīri konceptuālām neskaidrībām par foruma jēgu un izpildījumu ir arī otra problēma, kuru aptvert sāku tikai pēdējās dienās. Lai gan sākotnēji lapa tika veidota, ja tā var teikt, sportiskas intereses pēc, gada laikā šī lapa ir pāraugusi manas ieceres un iespējas. Pie tam bez jebkādas reklāmas un reģistrācijas reitingu lapās. Lai rastu risinājumu, šajā situācijā redzu divas alternatīvas - meklēt ieinteresētus sadarbības partnerus vai optimizēt lapu, tai skaitā pat sašaurinot tematiku un saturu. Citādi makšķerēšana būs jāmet pie malas...
Šajā sakarā priecātos, ja kāds no daudzajiem lapas apmeklētājiem ( kā liecina statistika, lapas apmeklējumu skaits nepārtraukti aug, - piemēram, 7. maijā tika apskatītas aptuveni 2000 lapas.), kuri parasti sūta tikai jautājumus, atsūtītu E-mailu ar kādu konstruktīvu ideju.

07.05.2002. VZP priekšnieks Normunds Riekstiņš papildināja savu rakstu, kurā izskaidroti īpašuma tiesību jautājumi Latvijas ūdeņos. Raksts "Latvijas ūdeņu īpašumi un to saimnieki" var būt noderīgs makšķerniekiem, lai viņi dažādās situācijās labāk izprastu savas tiesības un pienākumus. Protams, tas noderēs arī ūdeņu un piegulošo zemju īpašniekiem un apsaimniekotājiem.

Lai iesācējiem vismaz nedaudz atvieglotu makšķerkāta izvēli, ievietoju rakstu par makšķerkātiem.

Tiem, kuriem patīk Salaca, ievietoju vienu pavasarīgu Nedēļas bildi "Ar mušiņmakšķeri uz lašiem Salacā" (kreisā augšējā stūrī).06.05.2002.
LMSF saņēma pieteikumu jaunam lašu rekordam. Tā autors ir E. Simsons, kurš šī gada 4.aprīlī Salacā ar spiningu, izmantojot Lucky John šūpiņu, noķēra 10.400 kG smagu un 103 cm garu lasi. Pieteikums bija aizkavējies, jo sākotnēji bijušas domas, ka noķertā zivs ir taimiņš.

Beidzot ievietoju lapas, kurās var redzēt mušiņinventāru, kuru piedāvāju kursu dalībniekiem.
Papildus ievietoju jaunumu lapu ar skaistām zivīm tiem, kurus interesē, kā ķeras Zviedrijā tajās vietās, kuras es reklamēju.

Ūdens Salacā ir strauji sasilis, tas liek domāt , ka lašu un taimiņu cope ies mazumā. Vimbas
arī gatavojas nārstam, taču joprojām vēl ķeras. Spiningotāji samērā sekmīgi no krasta apseko mazos ezerus un upes, un tie, kas pārzin šo lietu, par lomiem nesūdzās.

Dalībnieki kaujas gatavībā.

04.05.2002. Divas dienas Rīgā notika mācības mušiņmakšķerniekiem, kurās somu instruktors Tomas Rytkonens dalījās pieredzē par divrocīgo kātu pielietošanu lašu makšķerēšanā. Vienu dienu dalībnieki pavadīja trenējoties laukumā, otrā dienā - pie upes. Izrādījās, ka Tomasa pieredze var būt ļoti noderīga arī mūsu mušiņmakšķerniekiem tieši tādās upēs kā mūsu Salaca.

02.05.2002. Informāciju par Burtnieku ezera atklāšanas rezultātiem atsūtīja Valmieras MMB.
Valmieriešu trīs laivu bāzēs Bauņos, Vecatē un Sedā spiningošanas sezonu atklāja 170 makšķernieki, kuri kopā noķēra aptuveni 250 līdakas. Ievērojot, ka Burtnieks iepriekšējā sezonā nebija visai devīgs, atklāšanas rezultātus var uzskatīt par labiem. Bez zivīm palika tikai kādi 10% no censoņiem. Pārsvarā ķērās 1.0-1.5 kG smagas līdakas. Lielākā, 7.0 kG smagā līdaka bija rūjienieša Herberta Liepiņa lomā.

Ziņa no Artura M.: Burtnieks 1. maijā. Nevarētu teikt, ka cope būtu ļoti aktīva, tomēr līdakas ir. Labāk veicies makšķerniekiem Vecates pusē, tur pusdiennakti intensīvi strādājot, vīri tikuši pie dienas normas (piecām līdakām). Laivu bāzē \"Ezerpriedes\" makšķernieki pēcpusdienā brauca krastā ar pāris līdakām, bet dažs vispār bija palicis bešā. Tiesa šajā ezera pusē līdakas bija prāvākas, vairāki makšķernieki tika pie trijniecēm. Veiksmīgāki bija tie, kuri makšķerēja atstatus no krasta apmēram divu metru dziļumā. Labākie rezultāti tika sasniegti uz baltu rotējošo vizuli vai baltu šūpiņu.

Latvijā ik pa brīdim tiek noķerti pārsteidzoši eksemplāri. Nupat saņēmu oficiālu informāciju par jaunu Latvijas rekordzivs pieteikumu. Andis Višņakovs no Līgatnes šī gada 23.aprīlī Salacas augštecē naktī uz gruntsmakšķeri noķēris īstu monstru - 4.080 kG smagu un 81 cm garu vēdzeli.

Joprojām tīri labas ziņas ienāk no Salacas lašu makšķerniekiem. Šajā sezonā, ja skaita tikai oficiāli pieteiktos lomus, jau ir noķerti aptuveni 160 laši un taimiņi.

Saņēmu arī oficiālas ziņas no Zemgales Mežsaimniecības par copi tās apsaimniekotajos ezeros( makšķernieku skaits,noķertas līdakas, kopsvars kG, lielākā līdaka). Attiecīgi Kaņierī -73, 70, 60, 4.5kG; Zebrus ez.- 43, 48, 63, 6.0 kG; Lielauces ez. - 21, 5, 6, 1.5 kG

Zemgales MS 22.aprīlī Zebrus ezerā ielaida - 300 000 gab., Lielauces ezerā 250 000 gab., Tērvetes(Gulbju ūdenskrātuvē) 50 000 gab. līdaku kāpurus, bet 26.aprīlī Zebrus ezerā - 20 000 stikla zušus.

01.05.2002. Pirmais maijs ir diena, kad atļauts uzsākt jauno līdaku medību sezonu. Tai skaitā arī spiningot. Vēl vakar Latvijā daudzviet lija, bet šodien saulīte staigā pazemes virsu un sinoptiķi sola "ap divdesmit". Interesanti, kas šodien vairāk iespaidos līdaku copi. Parasti silts laiks pavasarī sola labu līdaku aktivitāti, bet skaidrs laika darbojas pretēji.
Lai gan vimbas joprojām ķeras labi, taču tās pamazām ietērpjas nārsta tērpā, kļūstot tumšas un zaudējot sākotnējo kondīciju. Arvien labākas ziņas sāk parādīties no karpu vietām. Arī tie, kuri specializējas uz līņiem , ziņo par skaistiem lomiem.

Interese par Internetu aug arī makšķernieku aprindās. Aprīlī šajā mājas lapā apmeklētāji aplūkojuši vēl neredzētu lapu skaitu - vairāk kā 29 tūkstošus.

Pirmās ziņas no Kaņiera - līdakas ķērās viduvēji ( lielākā 4.5 kG), saule un A vējš tomēr nospēlēja savu negatīvo lomu.

Aprīļa pēdējās dienās saņēmu ielūgumu formas līdzdalībai ikgadējā mušiņmakšķernieku festivālā FLY FAIR 2002. šī gada septembrī Holandē.

Lai dotu ieskatu dažos ūdeņu īpašnieku tiesību jautājumos, ievietoju ZM VZP priekšnieka Normunda Riekstiņa rakstu " Būšanas un nebūšanas ar Latvijas ūdeņu īpašumiem"

Juris. TVNET.

30.04.2002. Šodien pēcpusdienā Alberta dīķos mēdiju aģentūras OMD Latvija jubilejas pasākuma ietvaros viesi izmēģināja veiksmi karpu makšķerēšanā. Viss bija kā jubilejā un arī īstā copē. Dāmas klāja galdus un pa kluso centās apgūt copes mākslu. Vīri kautrīgi, bet meta.. Lielās zivis kā parasti norāvās, bet ar mazajām varēja pat nofotografēties. Un visi solījās būt klāt vēlreiz, kad karpas pašas nāks krastā.

29.04.2002. Daudzi interesējas, kurās ūdenstilpēs 1. maijā varēs sākt makšķerēt no laivas. Atbilde: tajās, kurās ir organizēta licencētā makšķerēšana un sākot ar 1. maiju ir paredzēta makšķerēšana no laivām. Tās ir sekojošās:

Auziņu ez, Riebezers, Mazezers, Dziļezers. (Limbažu raj.) Alūksnes, Burtnieka ezers, Briede, Rūja, Seda, Kaņiera, Lielauces, Lobes, Luknas, Sāvienas, Ārdavas, Drīdža, Zebrus ezers un Dubnas upe. Taču tikai ar organizētāja izdotām atļaujām! Adreses un telefoni ir šeit.

Šodien saņēmu ielūgumu formas līdzdalībai ikgadējā mušiņmakšķernieku festivālā FLY FAIR 2002. šī gada septembrī Holandē. Interesenti papildus informāciju var apskatīt arī šeit.

26.04.2002. Regulāri parādās jautājumi par makšķernieku (un zvejnieku) tiesībām kādā noteiktā ūdenstilpē. Lai dotu ieskatu dažos ūdeņu īpašnieku tiesību jautājumos, ievietoju ZM VZP priekšnieka Normunda Riekstiņa rakstu " Būšanas un nebūšanas ar Latvijas ūdeņu īpašumiem".

25.04.2002. Makšķerniekiem, kuri nodarbojas arī ar fotografēšanu atgādinu, ka visa gada garumā ir iespēja piedalīties fotoizstādē - konkursā par makšķerēšanas tēmu. Maijā dabā parādās jaunas krāsas, un laba bilde greznos jebkuru copi.
Ievietoju jaunus rakstus - par lašu maķšķerēšanu ar mākslīgo mušu un vispārīgu rakstu par mušiņām.

Vēl ir dažas brīvas vietas mušiņmakšķerēšanas un spiningošanas metienu apmācības kursos, kuri notiks sestdien un svētdien, 27. un 28.aprīlī.

24.04.2002. Spiningotāji sāk gatavoties sezonas atklāšanai , kas notiks pēc nedēļas - 01.maijā. Līdaku makšķerēšanas kā arī spiningošanas pavasara lieguma pēdējā diena ir 30.aprīlis. Jāatceras, ka laivu izmantošana atļauta tikai vietās, kur ir organizēta licencētā makšķerēšana. Pārējās vietās tikai no 01. jūnija. Tiem, kuri vēlas atsvaidzināt savas zināšanas par līdakām, noderīgs var būt mans raksts "Pavasara līdakas".

Joprojām parādās jauni lapas apmeklētāji, kuri sūta ļoti vispārīgus jautājumus, dažreiz ar vēlmi noskaidrot absolūto patiesību: kā noķert vislielāko.., kas ir vislabākā... , kad un kur var noķert karpas..., kā ķert sapalus... Man liekas neviens nebūs sajūsmā , ja es būšu tikpat "precīzs" un tikpat vispārīgi atbildēšu: ar spiningu, upē, no rīta utt. Tādēļ ieteikums: nav vērts uzdot jautājumu, ja atbildē gaidiet veselu rakstu. Vienkāršākais ceļš, kā atrast atbildes - vispirms iepazīties ar jau publicēto informāciju. Vai arī pieteikties kādā apmācības kursā, kurus turpmāk centīšos regulāri organizēt. Un, lūdzu, nevaicājiet - kur vislabāk ķeras? Neviens to nezin, - varbūt Maurīcijā, varbūt Volgā, varbūt Rumpaiņu dīķī... Makšķerēšana ir tiktāl interesanta, kamēr mēs kaut ko nezinām.

23.04.2002. Turpinu papildināt teorijas sadaļu par mušiņmakšķerēšanu. Pašreiz gan tikai ar rakstiem krievu valodā. Par mušiņmakšķerēšanas inventāru un pārējo ekipējumu.

Makšķernieki kļūst izvēlīgi. Lielupē vimbas ķeroties pārāk labi, normu varot izpildīt pusstundas laikā un cope ir jāpārtrauc... Lai to paildzinātu, apzinīgākie sākot laist zivis atpakaļ.

22.04.2002. Licencēto akvakultūras uzņēmumu (organizācijas, kuras nodarbojas ar zivju audzēšanu) skaits pēdējos gados ir divkāršojies. Ievietoju jaunāko saraksta variantu.

Licencētās makšķerēšanas vietu skaits Latvijā ir papildinājies ar Viešura ezeru Madonas rajonā un Limbažu rajona ezeru grupu - Mazezeru, Auziņu ezeru, Dziļezeru un Riebezeru. Detalizētas ziņas var atrast lapā, kur ir fiksētas licencētās makšķerēšanas vietas Latvijā.

21.04.2002. Ja tiek nosaukta kāda laba copes vieta, gandrīz katru makšķernieku vispirms interesē potenciālās copes detaļas. Tādēļ lapā, kurā es makšķerniekiem piedāvāju braucienus uz interesantām vietām Zviedrijā, ievietoju arī linkus ar piedāvāto vietu pilnīgākiem aprakstiem.

Raimonds Simsons ar milzu karpu Inču dīķmalā. Laiks ir brīnišķīgs, nupat jāsāk ziedēt ievām. Izmantoju ielūgumu , lai apmeklētu Inču dīķi pie Ādažiem. Cope man sanāca ne visai interesanta : karpas ķērās gan uz balto, gan grūbām, gan kukurūzu. Stundas laikā izvilku kādas 15 karpiņas svarā no 0.5 - 1.00 kG. Pēc Egona Simsona teiktā, pašreiz te ir ideāla vieta, lai makšķerētu ne tikai vīri, bet arī sievas un bērni. Karpas ķeras lieliski un makšķerēšanas priekus izdodas izbaudīt visiem. Bildē ir Raimonds S. ar standartkarpiņu.

20.04.2002. Šodien Vārves ielas kompleksā apmācības kursu mušiņmakšķerēšanas metienos uzsāka pirmā grupa. Nākošā nodarbība mušiņmakšķerniekiem paredzēta 27.aprīli. Spiningotājiem - 28.aprīlī.

Ne tikai makšķerniekiem jāuztraucas par zivju krājumiem. Arī zvejniekiem jārēķinās ar sliktām prognozēm. Zinātnieki precizējuši, ka Atlantijas okeāns būšot iztukšots tuvākajos 10 gados. Jau tuvākā laikā daudzas zivis kļūs par produktu, kurš pieejams tikai bagātniekiem. Eiropas Savienībā par to "gādā" flote, kuras sastāvā ir 99 000 dažādi kuģi.
Jācer tikai, ka beidzot šīs atziņas liks noņemt rožainās brilles arī Latvijas rūpnieciskās zvejas atbalstītajiem. Ja valsts steidzīgi neieviesīs jaunu kārtību tīklu tirdzniecībā, jārēķinās, ka vēl vairāk tīkli, kuri jau šodien tiek tirgoti par smieklīgām cenām, iebruks mūsu upēs un ezeros.

19.04.2002. Sakarā ar lielo interesi par to, kur var iegādāties zivju mazuļus, kurus varētu ielaist dīķos, ievietoju atsevišķu lapu ar licencēto akvakultūras uzņēmumu sarakstu.

Varbūt arī Latvijā kādu interesē makšķerēšanas vēsture? Internetā ir izsludināta ļoti interesanta senu makšķerēšanas grāmatu izsole. Interesenti var ieskatīties šajā adresē http://www.bloomsbury-book-auct.com/html/428norton/index.htm

Tā kā 1.maijā sākas spiningošanas sezona, 28.aprīlī rīkoju papildus apmācības spiningotājiem un citiem makšķerniekiem, kuri izmanto spoli. Tēma:" Inventāra optimāla sagatavošana un modernie metienu paņēmieni". Ceru, ka meteorologu solītais sniegs izpaliks.
Papildus informāciju pa tel 9-517507 vai izmantojot E-mail formu.

Juris J. Varav.forele 2.250 kG, 13.04.2002.

18.04.2002. Tiem, kuri interesējas par forelēm un foreļu copi, ievietoju divas nodaļas no manām grāmatām un vienu nodaļu, domātu iesācējiem par alatu copi. Diemžēl, pašreiz tikai krievu valodā. Varbūt kāds palīdzēs un pārtulkos arī latviešu valodā.

Juris Jansons no ČAS (tas pats Juris, kurš man palīdz tulkot lapas uz krievu valodu) nupat noķēris ievērības cienīgu varavīksnes foreli - 2.250 kG. Tas noticis, makšķerējot karpas privātā dīķī netālu no Rīgas. Ēsma - makaroni ar medu.
Ievērojot viņa devumu manas lapas uzturēšanā krievu valodā un cerībā uz tālāku sadarbību, krievvalodīgajā jaunumu lapā ievietoju ČAS logo un saiti.

Vakar Lielupē virs Emburgas bijuši labi vimbu lomi. Atļauto skaitu - 12 gab. noķēruši daudzi. Parastā problēma - laikam tikai inspektoru klātbūtne var piespiest iekarsušos makšķerniekus apstāties pie šī skaita. Sevišķi tas attiecas uz vietējiem "profi", kuri vienu licenci izmanto vairākkārtīgi.

17.04.2002. Lai padarītu ērtāku vēstuļu sūtīšanu tieši no šīs lapas, beidzot ievietoju emaila formu.

16.04.2002. No ūdeņiem pāŗsteidzošu ziņu nav. Vimbas ķērās visās galvenajās vimbu upēs. Taču ne visur un ne vienmēr. Salacā joprojām uzsvars ir uz raudām. Arī mušiņmakšķernieki arvien biežāk sāk lielīties ar pieklājīgiem sapalu un ālantu lomiem, - zivis ar svaru 1.0-1.5 kG robežās nav retums. Siltā laika iespaidā atdzīvojusies arī karpu cope, no Alberta dīķiem ienāca ziņa par pirmo noķerto trīskilogramnieci.

Rīgas Mušiņmakšķernieku Klubs (RMK)atjauninājis savu mājas lapu, papildinot ar pasākumiem šī gada otrai pusei.

13.04.2002. Lai katrs varētu redzēt zivju pasaules rekordus, ievietoju lapu ar IGFA (Starptautiskās Lielo Zivju Asociācijas) rekordiem. IGFA skaitās vadošā organizācija makšķerēšanas pasaules rekordu reģistrācijas jomā.

12.04.2002. Naktis kļuvušas siltākas, dienā temperatūra piesaulītē vietām pārsniedz +20 C grādus, un copi jau var apvienot ar sauļošanos. Var teikt, ka īstais vimbu laiks ir klāt. Parasti šajā laikā daudziem izdodas noķert atļauto skaitu 5 gab. Taču arī, tikai tad, ja atrod īsto vietu un paņēmienu. Pēc VHMP ziņām ūdens līmenis lielajās Latvijas upēs nedēļas laikā ir nokrities vidēji par 10 - 15 cm. Tātad tas atrodas robežās, kad vimbu copē arvien efektīvāka kļūst pludiņa makšķeres pielietošana. Tie, kuri nemīl drūzmu ap labākajām vimbu vietām, var mēģināt arī ko citu. Ir ziņas no dažādām vietām, ka arī pārējās baltās zivis brīžiem ķeras ļoti labi. Tātad visi uz copi!

10.04.2002. Uz M.K. vēstuli , kura bija ievietota 02.aprīlī, reaģējis Mārtiņš no Cēsīm. Viņa vēstule ir šeit.

Atbilde Vilnim R. kurš lūdza komentēt LETAS ziņu, ka BO SIA "Salacas ieleja" noteikusi maksu par "iespēju braukt pa Salacu ar laivu".
Pašreiz vēl nezinu nedz detaļas, nedz pamatojumu. Varbūt šī ziņa ir vienkārši pārpratums un sekos LETAS atsaukums. Kārtību Salacas upes ielejā un upē regulē Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi un tajos ūdenstūrisms pa Salacu, manuprāt, netiek nekādi ierobežots. Taču precīzāk atbildēt varētu varbūt rezervāta administrācija vai rezervāta konsultatīvā padome.

09.04.2002. Masveidīga vimbu cope nedēļas nogalē nedz Lielupē, nedz Ventā, Gaujā un Salacā joprojām netika novērota. Vidējie lomi atradās 0 - 3 vimbu robežās. Protams, gadoties arī labāki rezultāti. Pārsvarā uz gruntsmakšķeri. Izskaidrojumi dažādi. It kā ūdens vēl par aukstu un vimbas nav aktīvas, it kā vimbu esot krietni mazāk... Ziņas par citām zivīm normalizējas - vieni ķer labi, citi neko. Par lašiem Salacā ziņas ir nemainīgas, - daži var lielīties, bet vairāk ir to, kuri paliek tukšā.

Ievietoju informāciju par jaunu licencētās makšķerēšanas vietu - Vizlas upi un Vizlas HES ūdenskrātuvi.

J.Stikuts,A.Eglītis, A.Putniņš,Ē.Lašins, M.Vorslavs,I.Morozs, M.Vorslava,D.Lašins.

07.04.2002. Šodien notika LR čempionāts kastingā telpās. Bildē var redzēt tos, kuri ieguva čempionāta medaļas un SIA Salmo dāvātās balvas. Čempiona nosaukumus vīriešu grupā izcīnīja rīdzinieks Jānis Stikuts( Ārenberga mērķī) un ogrēnietis Aivars Putniņš ( Skiša mērķī), jauniešiem abos mērķos labākais bija jelgavnieks Dainis Lašins.
Jautājums par rekordlasi joprojām atklāts - 5. aprīlī noķertā "laša" pazīmes nesakrīt ar tipiskam lasim raksturīgām.

05.04.2002. Pašreiz ažiotāža ir ap lašiem Salacā. Neskatoties, ka daudzi paliek pat bez copes, citi iemanās izvilkt savas mūža lielākās zivis. Ar 6 -7 kG lašiem vairs nevienu nevar pārsteigt. Šodien jau saņēmu divas ziņas par rekordlašiem,- viens lasis ap 9.0 kG, otrs - 10.40 kG. Tie neesot aprīļa joki.

04.04.2002. Izrādās, ka Lielupē vimbas jau var noķert. Kā mani informē tie, kas bijuši virs Emburgas, pēdējās dienās veiksmīgākiem makšķerniekiem izdodas izpildīt pat dienas normu. Kaut gan netrūkst arī neveiksminieku, kuri paliek tukšā. Tos, kuri satraucās par metrīgajiem lašiem, lūdzu, paskatīties uz datumu.

02.04.2002. Sestdien Alūksnē vēl uz ledus bija vērojami gan makšķernieki, gan labi brekšu lomi. Taču daudzi jau pārgājuši uz vasaras copi. Rezultāti nedēļas nogalē bijuši labi - upēs aktīvi ķērās gandrīz visas baltās zivis, dīķos un ezeros arī līņi. Kamēr normālie spiningotāji, domājot par nākotni, nogaida, uz nārstu ejošajām līdakām (un citām zivīm) daudzās vietās joprojām uzbrūk maluzvejnieki. Par vimbām labu ziņu vēl nav.

Emocionālu vēstuli atsūtīja M.K. Par copes raidījuma finansējumu. Detalizēta atbilde būtu pārāk gara , lai to ievietotu šeit. To var atrast, iepazīstoties ar informāciju, kuru sniedza N. Riekstiņš nupat notikušajā Makšķerēšanas lietu konsultatīvās padomes sēdē. Zināšanai - Zivju Fonda padome, tai skaitā arī es, negatavo projektus un nerūpējas par to finansēšanu, tā tikai izvērtē iesniegtos projektus un iespēju robežās atbalsta vai atsaka atbalstu.

Parādās arī patīkamas vēstules. Vienu tādu atsūtīja Edgars.
Īsa atbilde. Jāatcerās, ka lasis Salacā nebarojas, tādēļ atšķirībā no forelēm, lasi var sastapt visnegaidītākajās vietās. Rudens laši laižas uz leju, tie var gadīties visur, taču visbiežāk nārsta vietu tuvumā, vai arī vietās, kur tie var uzkavēties ar vismazāko enerģijas patēriņu. Tas diktē stratēģiju - konsekventi apsekot visas potenciāli produktīvās vietas. Upe ir gara, un, daudzmaz precīzi pateikt, kurā vietā šodien ir lasis, var tikai tas, kurš katru dienu ir pie upes. Arī vizuļa vadīšana ir svarīga, un tieši tajā ir visvairāk dažādu tehnisku paņēmienu, nianšu un triku.
Par foreļu liegumu pavasarī - foreles ar mušu makšķerēt nav aizliegts( piekrītu, ka foreļu spiningošanas liegums ir neloģisks). Līdakas ir aizliegts ķert ar visiem rīkiem.

01.04.2002. Nākošā svētdienā (07.aprīlī , 10.00) Imantas vidusskolā Rīgā risināsies Latvijas čempionāts kastingā telpās. Dalībniekiem jāpiesakās pie Antras vai Gundara ( Rīgas Mušiņmakšķernieku klubs), tel.9-221226.

Turpinās pieteikšanās uz mušiņmakšķerēšanas kursiem. Pirmais ( tas notiks laukumā ) ieplānots jau 20. aprīlī. Nenokavējiet, dalībnieku skaits ir ierobežots.

Pārsteidzošas ziņas ienāk no Salacas. 27.03. viens makšķernieks pēc 1st. 40 minūšu cīņas Salacā nebija varējis noturēt superlasi. 28.03 esot noķerts 10 kG lasis. Bet šodien gandrīz vienlaicīgi saņēmu divas ziņas (un bildi). A. Solomatina šodien noķertā 1.33 m garā laša svars Latvijas lašu rekordu varētu pacelt līdz 15.20 kG, pēc tam pieteicās vēl viens makšķernieks ar zivi " ap 15 kG ". Gaidīšu pierādījumus un precīzākas ziņas. Galvenā problēma potenciālajam rekordistam - atrast marķētus svarus un neieinteresētus lieciniekus, kuri šīs ziņas apstiprinātu.

31.03.2002. Turpinu restaurēt 2001.gada lapu saturu un tagad atkal var atrast saiti ar "Galeriju", kura turpmāk atradīsies sadaļā "Interaktīvā cope/Draugu lapas".

29.03.2002. Šodien biju nelielā ekskursijā pa Salacu. Ūdens līmenis jau normalizējies un ir labs spiningošanai. Vimbu laiks vēl priekšā. Satiku daudz paziņu. Rezultāti bija ļoti dažādi. Lielāko lasi, kuru varēju arī nofotografēt, manā klātbūtnē izcēla Ināra. Pēc redzētā un nostāstiem gandrīz visi lielākie eksemplāri ir rudens laši, kuri vēl nav paspējuši tikt atpakaļ jūrā. Attiecīgi viņu kondīcija (spēks, svars, gaļas kvalitāte) ir ļoti tālu no labākās. Relatīvi daudz ir sīku ( 1 - 2 kG) lasēnu un taimiņu, un, liekas, vēl ilgi būs jācīnās ar dažu makšķernieku badīgumu, paturot un slēpjot šos mazuļus. Dažas bildes var redzēt portretu lapā.

28.03.2002. Patīkams secinājums, - makšķernieku interese par internetu aug. Kā redzams no skaitītāja, jau šodien šajā lapā ir fiksēts vēl neredzēts apmeklējumu skaits
mēnesī -19 462.

27.03.2002. Saņēmu vairākas vēstules. No tām divas sakarīgākās izvietoju šajā lapā. Viena par Makšķerēšanas noteikumu tēmu, otra - par Salacu.
Atgādinu, ka vēstulēs izteiktais ir tikai vēstuļu autoru viedoklis un nav saistīts ar manu viedokli.

25.03.2002. Pēc tā , ka vairums makšķernieku Lielupē paliek bez vimbām, jāsecina, ka aukstās naktis negatīvi iespaido vimbu aktivitāti. Arī uz copi Salacā tas varētu uz brīdi atstāt sliktu iespaidu. Par aukstumu savukārt var priecāties ziemas copes cienītāji - rīta agrumā Alūksnes ezerā no ledus ir gūti labi brekšu lomi. Ledus vismaz nedēļu būšot stabils.

Diemžēl, man jāatkārtojas,- tās ir nepatiesas ziņas, ka Salacā notikušās sacensības taimiņu makšķerēšanā bija Latvijas čempionāts, un jāaicina neuzticēties šo ziņu avotiem. Es nebrīnītos, ja daži tās sāktu dēvēt par Salacas pasaules čempionātu. Tad varētu teikt,- "deputāta Holberga loms neaizvilka līdz pasaules čempiona zeltam..."
Kāpēc to pieminu? Šāds autoru "skolnieciskums" makšķerēšanas sporta prestižam nodara tikai ļaunu.

Atbilde Andrējam K., kurš lūdza izskaidrot jautājumu par lašu ķeršanu ar mušu. Anonīmajam vēstules autoram - es ievietoju informāciju tikai no zināmiem avotiem. Ja sacensībās ir pārkāpti noteikumi, ar protestu jāgriežas vispirms pie organizatora.

23.03.2002. Šodien Salacā notika LMA sacensības taimiņu makšķerēšanā. Neskatoties uz vēso laiku, makšķerniekiem par rezultātiem nebija jāsūdzas. Bija gan laši un taimiņi, kas notrūka paši, gan tādi, kurus makšķernieki atlaida, cerot noķert vēl lielākus, bet uzvarētājs Zintis Pētersons, kurš Salacā uz lašiem bija pirmo reizi, varēja lepoties ar jaunam Latvijas rekordam atbilstošu lasi (9,230 kG ). No 49 dalībniekiem zivis uzrādīja 15, un tas ir ļoti labs rādītājs, kas liecina , ka Salacā zivju ir daudz. Uzklikšķinot uz minibildes, var sagaidīt arī lielo bildi.

21.03.2002. Šodien sāku izvietot lapas, kurās turpmāk būs pieejama informācija par kursiem, ceļojumiem un inventāru, kuru piedāvāšu tikai savā mājas lapā.

Visus, kuri gatavojas pieteikties uz Latvijas čempionātu taimiņu makšķerēšanā, esmu spiests informēt - rīt nenotiks Latvijas čempionāts taimiņu makšķerēšanā, bet gan LMA rīkotas sacensības.

19.03.2002. LMSF šodien saņēma kārtējo ielūgumu piedalīties pasaules jauniešu un bērnu čempionātā makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri, kurš jūlija beigās risināsies Itālijā. Pieteikumu termiņš 30.04.2002.

Valdis Holbergs un taimiņš 2,2 kG.

18.03.2002. Tā kā no 15.marta spiningošana atļauta vienīgi Salacā, liekas, visi Latvijas spiningotāji ir tur. Arī ūdens līmenis pēdējās dienās ir tuvojies optimālajam, un ziņas par noķertām zivīm ienāk arvien biežāk. Šoreiz ievietoju bildīti ar tekstu "Rīgas domniekam V. Holbergam atkal veicas." Tikai viena iemesla pēc. Vispirms Valdis norāva četrus dārgus importa vizuļus, pēc tam uzlika "Made in Latvija" Lucky John rotiņu un uzreiz noķēra 2,2 kG smagu taimiņu. Labāku pierādījumu vizuļa efektivitātei grūti iedomāties. Tas viss notika divu stundu laikā 16.martā. Starp citu, V. Holbergs savus makšķernieka piedzīvojumus regulāri apraksta arī " Vesti sevodņa."
No Pērnavas ienāk ziņas ne tikai par apbrīnojamiem lomiem, bet arī par bīstamu ledu un pirmajiem peldētājiem.
Ar lieliem vimbu lomiem vēl joprojām neviens nelielās.Gundars un Guntars Maurīcijā

No marilinu copes nedēļas Maurīcijā nupat mājās atgriezies 30 makšķernieku desants no Latvijas , tai skaitā arī Salmo divu vīru komanda. Marilinu neviens gan neizvilka, taču Salmo divu vīru laiva bija veiksmīgākā citu zivju copes kopvērtējumā, bet Guntars Vaišļa iemanījās izvilkt lielāko zivi - 68 kG smagu tunci.

17.03.2002. Laiks kļūst īsti pavasarīgs, - pa dienu silts, naktīs joprojām salst. Pērnavas pusē joprojām dažādi iet zemledus makšķerniekiem. Ja gribas ne tikai sauļoties, bet noķert vairāk zivju, svarīgi ir nenokavēt rīta copi un pielietot komandas taktiku - turēties copmaņu bara tuvumā. Vienatnē atrast zivju baru vai bariņu ir ļoti grūti. Vienkāršāk ir "sliktā" laikā.

Armands Rušenieks, 8.250 kG Lielais ūdens upēs labvēlīgi iespaido zivju ienākšanu upēs no jūras un līča. Lielupē pie Bauskas pēcpusdienās , kad ūdens sasilst, sāk ķerties vimbas, arī raudu lomi esot labi. Veiksmīgāko lomos var atrast 3-5 vimbas. Arī no Salacas augšteces ik pa brīdim parādās ziņa par kādu noķertu taimiņu. Lielāko zivi man pieteicis Armands Rušenieks, kurš apgalvoja, ka ir noķēris 8.250 kG smagu rekordam atbilstošu taimiņu. Taču nav izslēgts, ka tas ir lasis. Te ir liela bilde. Tā kā joprojām parādās jautājums, kā atšķirt lasi no taimiņa, atkārtoju nesen publicētu ziņu.

Kā lasi atšķirt no taimiņa? Salīdzinot laša un taimiņa bildes (Lasis), var redzēt - lasim zem viduslīnijas melno punktu ir maz, dažādas ir mutes kaktiņa vietas attiecībā pret aci,- lasim mute ir "īsāka", un lasim ir krietni tievāks ķermenis astes daļā. Varētu vēl vērtēt asti, - taimiņam tā parasti ir taisnāka, bez šķēluma.

15.03.2002. Alūksnē esot labs ledus un varot gadīties labi brekšu lomi. Lielupē ķerot vimbas un citas zivis, tikai ne katrā vietā. Pēdējās dienās iestājies skaists "žāvējošs" laiks, taču lielajās upēs ūdens krītas ļoti lēni, mežos vēl daudz sniega. Tas ir labi, - lielajā ūdenī vairāk zivju ienāks no jūras.

12.03.2002. Rīgas MMB biedri pie manis var iegādāties licences vimbu makšķerēšanai Lielupē pie Bauskas. LM sezonas sākums ir 1.aprīlis. Interesēties 9-517507 vai 7-428422 vai jst@fishing.lv Ievietoju lapā arī ziņas par licencēto makšķerēšanu Salacas upē.
Pērnavas līcī dažuviet vēl pat šodien var atrast ledu un lomi ir solīdi. Taču jāatgādina, ka tur nepieciešamas speciālas atļaujas.

11.03. 2002. Spiningotājus varētu interesēt dažas atziņas par līdakām. Te viena īsziņa.

10.03.2002. LMSF nupat saņēma ielūgumu piedalīties ASV 94.atklātajā čempionātā kastingā, kurš notiks 29.07. - 03.08.2002. Čikāgā.
Normāli makšķernieki šobrīd liek mieru līdakām,- ja noķer, tad atlaiž atpakaļ. Taču atrodas arī "speciālisti", kuri cenšas izmantot apstākli, ka līdz 15.martam nav aizliegts spiningot un lejpus Rīgas HES un Ķeguma HES mēģina izķert lielās Daugavas lejteces līdakas un zandartus. Katru pavasari instinktu dzītās zivis dodas pa Daugavu augšup un , nespējot pārvarēt aizsprostus, koncentrējas pie tiem.

09.03.2002. Visu nedēļu bija daudz jautājumu par ar taimiņu un lašu copi Salacā. Vakar no VZP saņēmu nolikumu un tuvākās dienās ceru to atspoguļot savā lapā. Ar licencētās makšķerēšanas organizāciju Salacā nodarbosies BO SIA "Salacas ieleja". LM kārtība būs spēkā no š. g. 5.marta līdz 2003.gada 4.martam.
Lielākie optimisti jau vakar Salacā esot mēģinājuši atklāt sezonu, taču labu ziņu nav. Interesentiem varu ieteikt sekot līdzi ūdens līmeņa stāvoklim - Salacā cope kļūs optimistiskāka, kad līmenis nokritīsies līdz 60 -100 cm atzīmei. Zivis upē noteikti ir, taču tās ar mākslīgo ēsmu - mušu vai vizuli gandrīz nav pieejamas. Salīdzinājumam: slavenajā taimiņu upē Morrumā ( Zviedrijas dienvidos ) copes sezona tiek atklāta tikai aptuveni 1.aprīlī.

08.03.2002. Latvijas upēs turpina celties ūdens līmenis , jo sevišķi strauji tas notiek Ventas baseinā. Ievietoju dažas bildes ar LR čempionāta Ungura ezerā ainām.

07.03.2002. Sadarbība ar Valsts Hidrometeoroloģijas pārvaldi (VHMP) dod iespēju šajā lapā izvietot un turpmāk uzturēt informāciju par aktuālo ūdens līmeni Latvijas lielākajās upēs. Tāpat turpmāk te būs iespēja ieraudzīt arī Latvijā gatavoto laika prognozi. Ceru, ka visi saprot, cik svarīgas ir šādas ziņas, plānojot izbraukumus.

05.03.2002. Ievietoju Latvijas čempionāta zemledus makšķerēšanā tautas klasē rezultātus. Ir arī lapa ar bildēm. Tā ir domāta pacietīgam apmeklētājam, jo ir liela un lādēsies lēni ( lapa varētu būt trīs reizes mazāka, taču bilžu kvalitāte stipri ciestu).

Brasla 02.martā

04.03.2002. Labākās copes ziņas joprojām no Pērnavas puses. Asaru lomi svarā no 10 līdz 20 kG nav nekāds retums. No Latvijas copes stabilitātes ziņā līdzvērtīgu ziņu nav. Retāk, taču labu copi izdodas ik pa brīdim sagaidīt gandrīz katrā ūdentilpē. Kā nekā tieši uz pēdējā ledus ir vislielākā iespēja iegūt ne tikai dienvidniecisku iedegumu, bet arī ievērības cienīgu lomu.

Kurzemes pusē lielajās upēs ūdens līmenis vēl ir 2-3 metri virs normas. Azartiskākie forelisti izmanto brīdi, kamēr līdz 15. martam nav aizliegts spiningot, un mazajās upītēs jau ir atklājuši sezonu. Arī Vidzemes mazajās upēs ūdens līmenis ir nedaudz krities un nav sevišķi liels.
Kārtējo reizi uzdūros savu publikāciju kopijām internetā. Šoreiz tas ir raksts "Spinings" un grāmata "Ar spiningu un mušiņmakšķeri" krievu valodā. Krievvalodīgajā Internetā ir arī atsauksmes par nupat notikušo pasaules čempionātu zemledus makšķerēšanā.

Sveicam Lailu ar zelta medaļu vārda dienā.

02.03.2002. Ungura ezerā šodien notika LMSF organizētais Latvijas čempionāts zemledus makšķerēšanā tautas klasē. Sacensību atbildīgais organizators un sponsors bija pazīstamā makšķerēšanas inventāra vairumtirdzniecības firma SIA SALMO.
Tā kā sacensībās piedalījās arī visi Latvijas izlases dalībnieki, kuri šogad izcīnīja pasaules čempionāta sudraba medaļas, daudzi vēlējās salīdzināt savu māku ar izlases līmeni. Konkurentu netrūka. 26 komandas , kopskaitā 97 dalībnieki 5 stundas makšķerēja tieši tajās pašās vietās, kur pirms nedēļas risinājās pasaules čempionāts. Izlase tomēr pārliecinoši parādīja savu līmeni. Vīru klasē pirmajā trijniekā tikai izlases vīri. Par Latvijas čempionu kļuva Normunds Grabovskis no Salmo ( Rīga) komandas ar 3900 g lielu lomu, sudrabs viņa komandas biedram Guntim Kārkliņam ar 3248 g, bronza - Valdim Bērziņam no B&B Cope ar 3244 g. Sieviešu grupāSalmo - Prezidents R. Vaišļa, G. Kārkliņš, P. Līderis, N. Grabovskis atkārtoti čempiones godā tika Laila Grīnberga no B&B Cope ar 3190 g lomu. Sudrabs Ritai Verzai - Grabovskai no Salmo ar 2720 g. Bronza Tatjanai Skrastiņai no B&B Cope ar 1437 g. Jauniešu grupā zelta medaļu ieguva Mārtiņš Nuķis ( Pasaule 2) , sudrabu - Ingars Ūdris ( Rīga - Bestspirt ) , bronzu Jānis Nuķis ( Pasaule 2 ).
Komandu vērtējumā zelta medaļas ieguva Salmo( Rīga) komanda, otrā bija B&B Cope( Cēsis ) trešā Pelikāns(Kuldīga).
Te ir dažas uzvarētāju minibildes. Sacensību protokoli un citas bildes būs tuvākās dienās.

01.03.2002. Šodien LMSF saņēma ielūgumu piedalīties FIPS ed 2002.gada pasaules klubu čempionātā makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Tas notiks 09. - 16. jūnijā Horvātijā. Pieteikumu termiņš 30.04.2002.

Clean CSS files are essential for an optimized website. Try the free online tool by HTML Cleaner.

28.02.2002. Nupat notikušajā LMSF prezidija sēdē par biedru tika uzņemta liepājnieku SIA Dizaina Studija VUDU.

Tiem, kas vēlās savu makšķerēšanas māku pārbaudīt, klātienē sacenšoties ar ar pasaules čemionāta sudraba medaļu ieguvējiem Latvijas izlases dalībniekiem un pasaules čempionu Pēteri Līderi, tāda iespēja tiek dota sestdien uz Ungura ezera.
Te pēc ļoti demokrātiskiem noteikumiem risināsies Latvijas čempionāts tautas klasē. Dalību jau pieteikušas 17 komandas un 19 individuālie dalībnieki ( jaunieši un sievietes).

Ar Normunda palīdzību atradu saiti ar Latvijas dabai veltītu mājaslapu, kurā ir labi mūsu ūdeņos sastopamo zivju apraksti. Lapā ir informācija no Latvijā labākās zivju aprakstu grāmatas (autori Māris Plikšs un Ēriks Aļeksejevs), tai ir ērta meklēšanas sistēma.

Beidzot sadaļā Organizācijas - valsts ievietoju arī lapu, kurā var atrast visu zivju inspekciju koordinātes. Par neprecizitātēm, lūdzu, informēt.


27.02.2002.
Ievietoju Anda Mitāna rakstu, kurā, izmantojot aptaujas rezultātus, ir izveidots Rīgas makšķernieka portrets un izdarīti secinājumi par makšķerēšanas lomu Rīgas apkārtnes attīstībā.

24.02.2002. Ievietoju PČ oficiālos rezultātus. Šajās lapās ir redzamas bildes un kopsavilkuma protokoli 1. un 2. Individuālā vērtējumā par pasaules čempionu kļuva Latvijas komandas pārstāvis Pēteris Lideris. Komandām pirmā bija Somija , sudraba medaļas- Latvijai, bronza - Lietuvai.

Latvijas 2002.gada čempionāts zemledus makšķerēšanā tautas klasē, kurš notiks 02.martā, ir pārcelts uz Ungura ezeru. Nolikums. Atbildīgais rīkotājs - SIA Salmo. Var pieteikties pa tel. 9-517507. Lai vieglāk varētu atrast vietu, kur Ungura ezerā notiks LR čempionāta sacensības , ievietoju shēmu
Ceru, ka tā ir pietiekoši saprotama. Vieta saucas Ķēči. Pulcēšanās līdz 08.30 Sacensību sākums 09.00, beigas 14.00.

23.02.2002. Latvijas makšķernieku izlase jau pirms Soltleiksitijas spēlēm kā mierinājumu Latvijas publikai bija solījusi pasaules čempionāta medaļas vienā no tautas sporta veidiem - zemledus makšķerēšanā. Čempionāta pirmajā dienā uz Ungura ezera mūsu sportisti ir spēruši platu soli, lai savu solījumu turētu. Vēl vairāk - Latvija ar iegūtajiem 13 punktiem ir līdere, otrā vietā ar 16 punktiem ir Somija, trešā ar 17,5 punktiem Lietuva. Pārsteigums ir Krievijas komandas neveiksmīgais starts. Tā ar 28 punktiem ir tikai sestā un tikai absolūta citu komandu neveiksme var ļaut tai izcīnīt kādu medaļu. Arī individuālā vērtējumā trīs mūsējie ir līderu pieciniekā.
Pārsteidzoši liela ir arī skatītāju un masu mēdiju interese, bet izšķirošo posmu rīt solījušas apmeklēt daudzas prominentas personas.

Bildē - Ilgvars Osvalds - treneris, Pēteris Lideris, Jevgenijs Grigorjevs - delegācijas vadītājs, Normunds Grabovskis, Agris Ziediņš, pirmā rindā - Guntis Kārkliņš, Laila Grīnberga, Valdis Bērziņš.

Pirmās dienas protokoli un dažas bildes ir šeit.

22.02.2002. Man neizdevās iegūt labus fotokadrus PČ atklāšanas ceremonijā šovakar viesnīcā Maritim, jo... biju spiests tajā aizvietot Rīgas mēru, kurš nezināmu iemeslu dēļ ignorēja doto solījumu atklāt pasaules čempionātu. Žēl, ka tikai uz īsu brīdi... Precīzāki komentāri būs vēlāk.
Nav slikta bez laba,- beidzot ar pilnām tiesībām varu reklamēt arī sevi kopā ar CIPS prezidenta pārstāvi I. Činjakova kungu.

Oficiālais PČ treniņš beidzās ar labiem lomiem, un par vietas izvēli ir tikai labas atsauksmes. Nez, kā būs rīt, jo ārā plosās īsta vētra un Ungura ezerā aizvēju atrast nav viegli.

22.02.2002. Beidzot ir pilna skaidrība, kuru valstu komandas piedalīsies PČ. Tās ir Baltkrievija, Igaunija, Somija, Krievija, Ukraina, Zviedrija, Lietuva un Latvija. Šodien notiek oficiālais treniņš, rīt - sacensību pirmā kārta. Ungura apkaimē -16 grādi. Ledus un sniega apstākļi ideāli, arī zivis iepriekšējās dienās ķērās labi. Vakarā 19.00 viesnīcā MARITIM notiks oficiālā 2002. gada pasaules čempionāta zemledus makšķerēšanā atklāšanas ceremonija.

20.02.2002. Šodien pasaules čempionāta dalībnieku skaits papildinājās , pēcpusdienā ieradās arī Somijas un Baltkrievijas komandas.

19.02.2002. Šī replika domāta žurnālistiem, kuri raksta par Latvijā notiekošo pasaules čempionātu zemledus makšķerēšanā ar mormišku. To rosināja nepārtrauktie daudzo žurnālistu zvani un arī Ingūnas Igaunes raksts DIENAS BIZNESĀ.

Būtu labi, ja visi saprastu sekojošo.
Makšķerēšanas sportā tiek piekoptas daudzas disciplīnas. Makšķerēšana ar mormišku (M.ar M.) ir tikai viena no tām. Bļitkošana ir tikpat tālu no M.ar M. kā autosports no velosporta. Dēvēt visus par bļitkotājiem ir pilnīgi nepareizi.
PČ organizātori ir Latvijas Makšķerēšanas Sporta Federācija un Latvijas Tautas Sporta Asociācija. Rakstītāji mēdz sajaukt makšķerniekus un makšķerēšanu, kā arī pazaudēt vārdus organizāciju nosaukumos.

Šodien sākas PČ dalībnieku ierašanās. Kā viena no pirmajām ierodas pasaules čempions - Krievijas komanda un Ukraina . Visi dalībnieki dzīvos viesnīcā Maritim. Rīt - pirmā treniņu diena.

18.02.2002. Makšķernieki informē, ka Vidzemes pusē ledus uz ezeriem vēl ir labs. Arī dienas kļūst garākas un ziņas par lomiem kļūst arvien interesantākas.
Peipusā vietām, sevišķi upju ieteku rajonos jau parādās bīstami izskalojumi un plaisas. Bet cope - kā jau cope. Ar tās pavasarīgo daudzveidību nedēļas nogalē Peipusā mēģināja iepazīties arī neoficiāla Rīgas domnieku delegācija. Iespaidi bijuši visdažādākie - dažs it kā pievārēja 20 kG, citiem lomi esot bijuši nedaudz pieticīgāki, bet kāds esot mēģinājis pat peldēties. Kā redzams bildē, RD priekš. vietn. Sergeja Dolgopolova kungs par lomu nevar žēloties.

17.02.2002. RMK informē , ka svētdien 24.februārī notiek kārtējā nodarbība mušiņmakšķerēšanas metienu apguvē. Par līdzdalību zvanīt Antrai 9-151111.

Tiem, kuri interesējas par fotogrāfiju un grib redzēt augstākās klases dabas fotogrāfijas, varu ieteikt apskatīt latviešu foto lielmeistaru darbus. Saiti var redzēt manā linku lapā.

13.02.2002. Diemžēl, sen solītais aukstums Rīgai pietuvojās dažas dienas par vēlu, papildus sliktu iespaidu atstāja arī pēdējās vētrainās dienas. Tāpēc Dūņezerā ūdens līmenis ir neredzēti augsts un ledus ir kļuvis pārāk nedrošs. Tas spieda pasaules čempionāta zemledus makšķerēšanā organizātorus šodien pieņemt lēmumu par sacensību pārcelšanu uz Cēsu raj. Ungura ezeru. Detalizēta informācija sekos tuvākā laikā.

11.02.2002. Makšķernieku aktivitātes joprojām ir populāras arī masu mēdiju vidū. To vēlreiz apliecināja kupli apmeklētā pasaules čempionāta orgkomitejas šodien notikusī preses konference viesnīcā Rīgā un daudzo žurnālistu interese par šo pasākumu. Neskatoties uz silto laiku, kurš nedod mieru organizatoriem un , liekas, ienesīs izmaiņas viņu plānos, pasaules čempionāts tomēr notiks ieplānotajā laikā 22.- 24. februārī.

Ledus situācija Latvijā ir pavasarīga un līdzīga tai, kura parasti ir aprīlī. Arī ziņas par copi ir dažādas - daži iemanās uz nedrošā ledus iegūt skaistus lomus , citi paliek tukšā. Vieni Daugavā zem Ķeguma spiningo , daži pārbauda Ventā vimbu copi, vēl citi meklē ledu Latvijas austrumu daļā. Tālās copes cienītāji joprojām brauc uz Peipusu un Pērnavu, no kurienes dažubrīd ienāk vilinošas ziņas. Lai gan ledus Peipusā un Pērnavā nav patīkams, un ir rajoni, kur tas ir ļoti nedrošs.

08.02.2002. Pasaules čempionāta orgkomiteja informē, ka pirmdien, 11.februārī 13.00 viesnīcā "Rīga" notiks CIPS 2002. gada pasaules čempionātam zemledus makšķerēšanā veltītā preses konference. Papildus inf. tel 9-517507.

RMK informē , ka svētdien notiek kārtējā nodarbība mušiņmakšķerēšanas metienu apguvē. Par līdzdalību zvanīt Antrai 9-151111.

Latvijā visās upēs palu situācija. Pēc LVHP ziņām Gaujā , Lielupē, Daugavā ūdens līmenis aptuveni 2 metrus virs normas, vietām pat vairāk. Ventā - 3 metrus un un vairāk. Uz ezeriem ledus vēl ir Austrumlatvijā. Pat Peipusā makšķerēt kļūst bīstami siltā laika radīto miglu dēļ.

07.02.2002. LMSF prezidijs vakar savā sēdē apstiprināja Latvijas izlases sastāvu līdzdalībai pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā, kurš notiks Dūņezerā. Izlasē tika iekļauti Normunds Grabovskis, Guntis Kārkliņš un Pēteris Lideris no Salmo, Laila Grīnberga un Valdis Bērziņš no B&B Cope, un Agris Ziediņš no Pasaule.
Lai gan laika apstākļi ir aizdomīgi silti, visi paļaujas, ka solītais aukstums nedēļas laikā sasniegs Rīgu un apturēs ledus kušanu.

Ārzemnieku grupa ( 5-6 makšķernieki) vēlas atrast 2 skaistas vietas Latvijas laukos, kur ar pilnu servisu varētu 3-4 dienas jūlija sākumā pavadīt, makšķerējot līdakas, karpas vai ko citu. Gaidu piedāvājumus kopā ar cenu. (saņemts 1 piedāvājums)

03.02.2002.Rīgā +8 grādi un pavasaris, bet uz Rustega joprojām vēl labs ledus. Vakar tur risinājās B&B Copes kausa izcīņas sacensības zemledus makšķerēšanā meistarklasē.
9 komandu konkurencē otro gadu pēc kārtās uzvarēja SALMO komanda, kuras pamatu veidoja izlases vīri - Guntis Kārkliņš, Normunds Grabovskis un Pēteris Lideris. Taču tas netraucēja HOBIJS komandas pārstāvim Mārim Nuķim uzvarēt individuālā vērtējumā. Otro un trešo vietu ieguva attiecīgi P. Lideris un G. Kārkliņš. Zivis netrūka un labākie lomi bija 4.0-4,5 kG robežās.

Turpmāk piedāvāšu apskatīt, manuprāt, tipiskākās zivju bildes no citām mājas lapām. Šoreiz Lasis.
FAQ - kā lasi atšķirt no taimiņa? Salīdzinot abas bildes, var redzēt - lasim zem viduslīnijas melno punktu ir maz, dažādas ir mutes kaktiņa vietas attiecībā pret aci,- lasim mute ir "īsāka", un lasim ir krietni tievāks ķermenis astes daļā. Varētu vēl vērtēt asti, - taimiņam tā parasti ir taisnāka, bez šķēluma.

01.02.2002. Ievietoju pilnīgi pārveidotu noteikumu lapu. Tajā ir atspoguļotas saites ar mājas lapām, kurās var atrast ar makšķerēšanu saistītos likumus un noteikumus, un dažādi citi ar likumdošanu saistīti materiāli.

Šodien LMSF saņēma ielūgumu uz Pasaules kausa izcīņas sacensībām karpu makšķerēšanā šī gada 14.-21.septembrī Rumānijā. Balvu fonds iespaidīgs - 3 Mercedes A klases auto ( komandai par lielāko kopējo svaru un specbalva par lielāko zivi) un 8 naudas prēmijas 3500 - 15 000 EURO apjomā. Līdzdalības cena 2 cilvēku komandai 2600 EURO. Latvijai ir rezervētas 3 vietas (6 dalībniekiem). Pieteikuma termiņš - 31.03.2002. Interesēties jst@fishing.lv vai 9-517507.

Itālijas Makšķerēšanas Sporta Federācija atradusi sponsorus un tādēļ atsūtījusi precizētus un ļoti kārdinošus noteikumus līdzdalībai pasaules čempionātā foreļu spiningošanā ( maija beigās Itālijā ). Komandas ( 7 cilvēku ) līdzdalības maksa, ieskaitot naktsmītni un ..., ir simboliska - USD 100.00. Pieteikuma termiņš - 15.02.2002.

Lai atvieglotu informācijas meklēšanu šajā serverī, ievietoju meklētāju.Ierakstot atslēgas vārdu, varēs sameklēt visas lapas, kurās šis vārds ir sastopams. Piemēram, ja jūs interesē, kas šeit ir atrodams par terminu "mezgli" vai "Grīnbergu" Lailu. Piedāvāju pārbaudīt un gaidu jūsu vērtējumu

30.01.2002. R.Simsons no MSK Pasaule informēja, ka trīs organizācijas - MSK Pasaule , SIA Salmo un SIA R-Soft Ražotājs ir parakstījušas līgumu par jaunas sabiedriskās organizācijas izveidi. Tā sauksies " Latvijas sporta maķšķerēšanas klubu līga"( LMSKL). LMSKL iecerējusi nodarboties ar sacensību organizēšanu zemledus makšķerēšanā un makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri meistarklasē starp līgas komandām.

Stiprie vēji un lietus sarežģījuši ledus apstākļus un līdz ar to arī makšķernieku dzīvi. Ziņas par bīstamām situācijām ienāk no visām ūdenstilpēm, par labiem lomiem krietni retāk. Jācer, ka tuvākās dienās tomēr sagaidīsim kaut nelielu temperatūras pazemināšanos.

Fotoizstādē savas bildes apskatei ir izvietojuši jau 2 dalībnieki, trešais būs tuvākās dienās.

Isziņas.Kaspars vaicā , "e-pasta adresi maksķerēšanas entuziastiem no Jēkabpils rajona vai tuvākās apkaimes? Labprāt nodibinātu kontaktus." Ja kādu tas interesē, lūdzu, atsaukties.

28.01.2002. Makšķerēšanas sporta klubs B&B Cope informē, ka 02.februārī Ungura ezerā notiks kluba ceļojošā kausa izcīņa zemledus makšķerēšanā. Uzziņas - 9233277 - Ģirts, 6410138 - Kristīne( tā pati, kura 19.01. bildē).

25.01.2002. Visā Baltijā jau otro nedēļu lietains laiks. Kurzemē ledus gandrīz visūr ir bīstams, dažuviet pat tā nav. Arī Rīgas apkārtnē apstākļi kļūst šaubīgi. Nedaudz labāk ir Vidzemē un Latgalē, taču, ja laiks nekļūs aukstāks, arī tur būs problēmas. Līdzīgi ir arī Pērnavas līcī un Peipusā - ledus apstākļi kuru katru brīdi var kļūt bīstami. Vienīgā labā ziņa - zivīm nedaudz uzlabojas ziemošanas apstākļi. Citu labu ziņu šonedēļ nebija.
Zvanīja V. un teica, ka Engurē esot ķēries labi.
Tiem, kas grib uzsākt nodarboties ar piemājas zivju dīķiem, ieteicu izlasīt jauno Anda Mitāna rakstu" Zivju dīķu ierīkošana un apsaimniekošana".

Vēl viena tēma. Savdabīga interese par goda nosaukumiem parādījusies arī makšķernieku vidē. Dažu organizāciju vēlēšanās eksponēties sāk iziet ārpus man saprotamām robežām. Atmosfēru uzkurina arī daži mēdiji, kuri, laikam, sāk maldīties šajā biedrību, klubu, associāciju, apvienību un to priekšnieku jūklī. Atkal tā ir Lauku Avīze, kurā kārtējo reizi Juris Robežnieks iemanījies nodrukāt virkni nepatiesas ziņas, šoreiz LMSF rīkoto republikas čempionātu zemledus makšķerēšanā pasniedzot kā Latv. Makšķernieku Asociācijas rīkotu pasākumu. Dažam, šķiet, nedod mieru arī iespēja kādu savējo "uztaisīt" par Latvijas čempionu, laikam tāpēc par Latvijas čempionāta rīkošanu paziņojusi svaigi dibinātā LMS. Pat žurnāls Copes Lietas nav varējis atturēties no kārdinājuma organizēt Latvijas čempionātu , - samaksā pāris tūkstošus zaļo un vari kļūt par LR čempionu merilinu copē...
To es rakstu, tiem, kuri pēdējās dienās interesējās par šo jautājumu.

22.01.2002. Turpinot papildināt savu mājas lapu, izveidoju linku lapu. Tajā būs saites ar lapām, kurās ir saite ar manu lapu, un arī ar dažām citām. Jauna ir arī notikumu lapu , kurā centīšos regulāri ievietot arhivētu informāciju par 2002. gada starptautiska mēroga notikumiem makšķerēšanas sfērā.

20.01.2002. Šodien Dūņezerā noskaidrojās čempioni. Loti sliktas copes apstākļos individuālā vērtējumā zeltu samērā negaidīti ieguva Inciema kluba " Pansija" dalībnieks Uldis Lasmanis, kurš pirmajā dienā sektorā bija labākais, otrajā dienā otrais. Sudrabu ar līdzīgu punktu skaitu, bet mazāku loma svaru saņēma Rita Verza-Grabovska no Salmo, bronzu - Ainārs Eglītis no kluba "B&B Cope". Jauniešu grupā abās dienās un kopvērtējumā labākais bija Ingars Ūdris no Jaunkalsnavas komandas Rīga-Bestsprait. Mūsu viesi no ārzemēm nespēja piemēroties vājajai copei un godalgotās vietās netika.
Komandu cīņā labākā bija kluba B&B Cope komanda, kuru veido cēsnieki Laila Grīnberga, Kristīne Māklere, Ainārs Eglītis, Ainārs Bauģis un Valdis Bērziņš. Otrā bija Salmo komanda, trešā - Pasaule-2.
Gan skatītāji gan dalībnieki augsti novērtēja sacensību organizāciju, kas bija iespējama, pateicoties bāzes īpašnieka Ārija Ūdra un kluba Pasaule lielajam ieguldījumam.
Te var redzēt arī dažas čempionāta bildes un protokolus.

LMSF prezidijs savā sēdē tūlīt pēc sacensībām nosauca Latvijas izlasi, kurā tika iekļauti Normunds Grabovskis, Laila Grīnberga, Pēteris Līderis, Agris Ziediņš, Guntis Kārkliņš un Uldis Lasmanis. Ar LMSF lēmumu nacionālā tiesneša katagorijas tika piešķirtas Ārijam Ūdrim, Imantam Kalumam, Dzintaram Kurganam, Leonhardam Ragam, Ilgvaram Osvaldam un Jānim Stikutam.
Tika pieņemts Nolikums nākošajam LR čempionātam zemledus makšķerēšanā tautas klasē, kurš Dūņezerā notiks 02. martā.

Laila - Latvijas izlasē, Kristīne -svētdien pirmā savā sektorā. Sudraba medaļniece Rita no Salmo

19.01.2002. Dūņezerā sākās LR divu dienu čempionāts zemledus makšķerēšanā meistarklasē. Tajā piedalās 13 Latvijas komandas kā arī 3 komandas no Lietuvas un Maskavas. Komandu sastāvos ir gan pasaules 2001. gada čempioni, gan vicečempioni. Taču vājā cope, kas Dūnī ilgst jau vairākas dienas, arī šodien nemainījās. Tā rezultātā pirmās dienas lomi ir negaidīti vāji, liekas, ka zivis zin, kas tām draud, un pametušas iezīmēto rajonu. Pēc pirmās dienas par līderi kļuvusi kluba "B un B Cope" komanda. Individuāli līderos ir tie, kuri savos sektoros izcīnīja pirmās vietas: Guntis Kārkliņš, Vasīlijs Miņaiļenko, Ainārs Eglītis, Uldis Lasmanis un Rita Verza-Grabovska.
Jauniešu grupā līderis ir Ingars Ūdris no Jaunkalsnavas, viņam seko Krišjānis Krasovskis un Mārtiņš Nuķis.
Taču galvenā cīņa vēl priekšā, un rītvakar gala rezultāti var būt pilnīgi atšķirīgi.
Bildēs var redzēt mūsu dāmu līderes - Ritu, Lailu un Kristīni pilnā ekipējumā.

16.01.2002. Joprojām regulāri labas ziņas ir tikai no tuvajām ārzemēm - Pērnavas, Peipusa, Kuršu jomas. Latvijā- kā pa viļņiem. Lielupē vimbas laikam ir krietni izretinātas un labi lomi pēdējā laikā ir retums, ik pa brīdim parādās ziņa par labiem asaru lomiem tikai Lielupes lejtecē. Rīgai tuvajos ezeros ir līdzīgi, - tie , kas regulāri dodas makšķerēt , brīžiem gūst skaistus lomus. Izbraucot tikai reizi nedēļā, viss ir kā loterijā, un visbiežāk izdodas izbaudīt tikai svaigu gaisu un nesaprotamu copi.

Līdzdalībai LR čempionātā, kurš šo sestdien sāksies Dūņezerā, pieteikušās negaidīti daudz - 18 komandas. Dalībnieku skaitā ir arī komandas no Krievijas un Lietuvas, kuras gatavojas startam pasaules čempionātā.

11.01.2002. Pasliktinoties zivju ziemošanas apstākļiem ūdenstilpēs, visās vietās vērojama zivju koncentrācija atsevišķās vietās. Tādēļ ziņas par lomiem brīžiem ir fantastiskas. Taču es atturos no vietu nosaukšanas,- tikko tiek nosaukta kāda vieta, tai neizbēgt no ažiotāžas un makšķernieku masveida apciemojuma. Diemžēl, regulāri ienāk arī ziņas, ka atrodas makšķernieki, kuri domā tikai par šodienu un maksimāli izmanto zivju bezpalīdzīgo stāvokli, savācot visu, kas tik uzķeras. Piemēram, Lielupē tādā veidā tiekot izķertas bezmēra līdaciņas.
Labas ziņas ir no tuvajām ārzemēm - no Pērnavas , kur latvieši atkal sāk apciemot Liu , Lao un Tīstamea, no Kuršu jomas, daļēji arī no Peipusa. Taču kā vienmēr, tāls ceļojums nav garantija labam lomam, vienmēr kāds iemanās palikt bez zivīm.

10.01.2002. LMSF prezidija kārtējā sēdē par LMSF biedru tika uzņemts makšķernieku klubs "Mērsrags". Par LMSF jauno ģenerālsekretāru ievēlēja Rīgas Mušiņmakšķernieku kluba pārstāvi Valdi Holbergu. Sēde izskatīja arī jautājumus par Latvijas izlases gatavošanos pasaules čempionātam, kā arī Pasaules Čempionāta orgkomitejas informāciju. Nākošā izbraukuma sēde notiks 20.janvārī LR čempionāta zemledus makšķerēšanā norises laikā Dūņezerā.

09.01.2002. Pēc piecu dienu cīņām Dūņezerā šodien noslēdzās izlases kandidātu pārbaudes sacensības zemledus makšķerēšanā pēc starptautiskajiem noteikumiem. Pēdējā dienā labākie bija Normunds Grabovskis, Laila Grīnberga un Egons Simsons.Laila Grīnberga
Piecu dienu kopvērtējumā Latvijas izlases kandidātu astoņnieks izskatās sekojoši. N.Grabovskis (23p.), L.Grīnberga (27p.), P.Lideris (28p), A.Ziediņš (32p.), G.Kārkliņš (32p.), V.Bērziņš (40p.), J.Vizors (41p.), E.Simsons (43p.). Līdzīgi, kā 2001. gadā, kad Latvijas komandā startēja Rita Verza, arī šoreiz vietu izlasē praktiski ir nodrošinājusi mūsu sieviešu pārstāve - Laila Grīnberga.

Prognožu konkursā pārsteidzoši tālredzīgs bija lasītājs "Salacgrīvas KDzSU", kurš pilnīgi pareizi nosauca gan visu pirmo piecinieku, gan šo maču uzvarētāju Normundu Grabovski. Viņu, kā arī Mārtiņu Šīrantu un Māri Siliņu , lūdzu nākošnedēļ pazvanīt pa tel 9517507, lai vienotos par balvu saņemšanu.

08.01.2002. Spriegums Latvijas izlases pretendentu vidū Dūņezerā aug un rezultāti mainās katru dienu. Šodien pirmais trijnieks izskatījās šādi: Guntis Kārkliņš, Jānis Vizors un Laila Grīnberga. Pēc četrām dienām astotniekā ir A.Ziedinš un N.Grabovskis (abiem 22p.), P.Līderis (23p.), G.Kārkliņš (25p.), L.Grīnberga (25p.), A.Eglītis (29p.), J.Vizors (32p.), A.Bauģis (33,5p.). Rīt pēdējā parbaudes diena.

07.01.2001. Trešajā kārtā Dūņezerā labākais bija Pēteris Lideris. Otrais - Agris Ziediņš, trešais Egons Simsons. Pēc trīs dienu cīņām devītnieks izskatās sekojoši: A.Ziediņš (13p), A.Eglītis (15p.), N.Grabovskis (17p.), P.Lideris (19p.), V.Bērziņš (20p.), L.Grīnberga (22p.), I.Kalnmalis, E.Simsons un G.Kārkliņš - visiem 24 p.

Pēteris Lideris

Lai atvieglotu navigāciju, kamēr lapa tiek pārkārtota, ievietoju atsevišķas aktuālas saites. Šoreiz ar lapu, kur ir LR čempionāta NOLIKUMS zemledus makšķerēšanā.

06.01.2002.Šodien Dūņezerā rezultāti ir pilnīgi atšķirīgi no vakardienas, un cīņa par iekļūšanu izlasē sākas no jauna. Tikai cēsnieks Ainārs Eglītis, šodien iegūstot 1.vietu spēja noturēties galvgalī. Otrais šodien bija limbažnieks Uldis Nuķis, trešais kuldīdznieks Ivo Kalnmalis. Pēc divām dienām astoņniekā ir A.Eglītis(6p.), U.Nuķis (10p.), A.Ziediņš (11p.), N.Grabovskis (11p.), V.Bērziņš (12p.), G.Kārkliņš (14p.), A.Bauģis (16p.) un L.Grīnberga(17p.).

05.01.2001. 19 pretendenti uz vietām Latvijas izlasē, gatavojoties pasaules čempionātam,šodien Dūņezerā uzsāka 5 dienu atlases sacensības. Šodien labāko trijniekā bija Agris Ziediņš( Pasaule), Normunds Grabovskis un Pēteris Lideris( abi Salmo). Atsevišķā lapā ir daži fotoattēli.( kopā aptuveni 250 kB)

03.janvāra rīts Rīgā.

03.01.2002. Sasnidzis sen neredzēts sniega daudzums. Ūdenstilpēs šoziem var veidoties zivīm draudīga situācija un zivīm daudzās vietās bez cilvēku palīdzības var draudēt slāpšana. Jau pašreiz milzīgās sniega masas spiediena iespaidā ledus iegrimst un virs tā parādās ūdens. Tas sarežģīs arī copi.
No Peipusa pēdējās ziņas ir vidēji labas, taču sniega dēļ, pārvietoties esot grūti.
Ievietoju paziņojumu tiem, kas interesējas par makšķerēšanas sportu.

02.01.2002. Ievērojot arvien augošo interesi par mušiņmakšķerēšanu, šodien savai lapai pievienoju Rīgas Mušiņmakšķernieku Kluba RMK lapu. Ceru, ka turpmāk šajā lapā varēs uzzināt par visu, kas notiek šajā klubā.