homeclose

JST bloga 2003.gada arhīvs

Apsveikumi

Apsveikums no "Lapsa un partneri" (Power Point pps fails, 525 kB)

24.12.2003

jst

23.12.2003

ZS vecis

22.12.2003

Nedēļas jaunumi

Iepriekšējā nedēļa pagāja bez copes un ar to saistītiem jaunumiem.
Visvairāk laika aizņēma lapas jauno maketu veidošana. Kā jaunumus lapā var pieminēt, ka RR atsūtīja vairākus rakstus, no kuriem daži jau ievietoti teorijas sadaļā.

Patīkami tas, ka makšķerēšanas sporta virzienā parādās jauni sponsori. Šonedēļ ieplānots nobeigt sarunas un parakstīt līgumu ar SIA Saint-Gobain Isover un Knauf Marketing Rīga SIA, kuras izrāda gatavību iesaistīties LMSF darbības sponsorēšanā.

Par pasaules čempionātu Rīga 2004. Ledus stāvoklis Latvijā ir ļoti savdabīgs, pie tam joprojām neskaidrs ir finansiālais atbalsts pasaules čempionātam zemledus makšķerēšanā no Rīgas un Latvijas valsts puses. Savukārt, piedāvājumu sniegt maksimālu palīdzību šim pasākumam LMSF ir saņēmusi no Rēzeknes pilsētas pašvaldības un biznesa struktūrām. Tādēļ piektdien, 19.decembrī apciemojām Rēzekni. Pārliecinājāmies, ka infrastruktūra ir pietiekoši laba, lai tur organizētu jebkura līmeņa sacensības. Vakar Adamovas ezeru apciemoja un copi tajā, pie tam ar apmierinošiem rezultātiem pārbaudīja sportistu grupa. Tas ļauj cerēt, ka šis variants ir pietiekoši reāls. Papildus, rēzeknieši apņēmās janvāra sākumā tur noorganizēt plašākas sacensības zemledus makšķerēšanā.

22.12.2003

Nopietnas līdakas Lielupē

Vakar Latnet serveris, kā saka, nobruka. Kad šorīt tā darbība tika atjaunota, izrādījās, ka pēdējo dienu teksti ir pazuduši. Vienu cenšos restaurēt.

Vidzemē un Latgalē vīri jau iemēģina copi no ledus. Pretējā Latvijas pusē - gan Engurē un Liepājas pusē, gan Lielupē visi darbojas atklātos ūdeņos. Un joprojām spiningotāju un velcētāju lomos gadās nopietni eksemplāri. Lūk, kādu ziņu saņēmu svētdien 14.12.2003. no Sergeja Dedenko.

Etot monstr bil vilovlen na Lielupe v Kalnciemse na dorozku. Leska-0.35 i vobler Rapala 'Magnum'.
Segodnja ezdili snova. Ulov - 2 po 4.0 kG, 1 - 3.6 kG, 2 - 2.0 kG, 1 - 1.8kG. Leska i vobler totze. Na dorozku. Brala po seredine ot Kalnciemsa do reki Svete.
S uvazeniem ribalov-lubitel Sergei Dedenko.

17.12.2003

Ziema atkāpjas vēlreiz

Februāra mēnesī Latvijā notiks 2004.gada pasaules čempionāts zemledus makšķerēšanā. Taču parādās domas, ka nez vai sagaidīsim normālu ledu. Arī šobrīd pēc dažām aukstām un vētrainām dienām meteorologi prognozē kārtējo relatīvi silto periodu, kas tuvākajā laikā nedod lielas cerības zemledus copes cienītājiem.
Ziņas no makšķerēšanas frontes iepriekšējā nedēļā bija rudenīgas. Lielupē atkal tika noķertas dažas superlīdakas svarā 10-11 kG. Tīri pieklājīgi 6-7 kG smagi eksemplāri nomedīti Alberta dīķos. Labi bušu lomi vilkti Baltijas jūras piekrastē. Jānoķer tikai īstais vējš, kurš liek butēm tuvoties krastam. Par citām zivīm nopietnu ziņu nav.

Neskatoties uz solījumu sniegt oficiālu atbildi, LNSP to "piemirsa" un aprobežojās ar viena ierēdņa sniegto telefonisko skaidrojumu, ka Latvijas makšķerniekiem par 2002.gadā izcīnīto pasaules čempiona titulu prēmijas nav piešķirtas. Kā sapratu, nauda bija nepieciešama futbolistu premēšanai, utt.
Jaunās ekspertu online lapas attīstās normāli. Nopietnas piezīmes par nepilnībām jaunajās lapās nav saņemtas. Priecē, ka lapu testēšanā iesaistās jauni copes fani.

09.12.2003

Zinātnieki par lašiem

Dr. Jörg Schneider ( BFS Büro für fischökologsiche Studien Schneider+Korte, Frankfurt am Main) http://www.lms-online.de/salgen03.htm sniedz interesantu kopsavilkumu par jaunākajām zinātnes atziņām Atlantijas laša ģenētikas un saglabāšanas jautājumos. Kopsavilkums veidots pēc materiāliem, par kuriem risinājās diskusijas starptautiskajā simpozijā "Salgen Symposium - Genetics and the Conservation of Atlantic Salmon, WESTPORT, Co. Mayo, NW-IRLAND, 11. bis 15. Januar 2003".

Interesants ir arī pieminētā autora cits raksts par lašu nārstu un to krājumu atjaunošanu vienā no Vācijas upēm. To var izlasīt http://www.lachsverein.de/70_lachspresse/images/pdfs/laichzeit_sieglachs.pdf

03.12.2003

Liegumi tiek pagarināti

Lai nodrošinātu netraucētu lašu un taimiņu nārstu upēs 2003.gada rudens – ziemas sezonā, pamatojoties uz Zvejniecības likuma 16.panta pirmo daļu un Ministru kabineta 2001.gada 13.februāra Nr. 67 „Makšķerēšanas noteikumi” 10.punktu, ņemot vērā Vides ministrijas Vides valsts inspekcijas ierosinājumu un Latvijas Zivsaimniecības pētniecības institūta rekomendācijas par pasākumiem lašveidīgo zivju dabiskās atražošanas nodrošināšanai sakarā ar lašu un taimiņu ieilgušu un novēlotu nārstu, pēc saskaņošanas ar Vides ministriju,
1. Noteikt šādus papildu aizliegumus rūpnieciskajā zvejā un makšķerēšanā laikā no 2003.gada 1.decembra līdz 2003.gada 31. decembrim:
1.1. rūpnieciskai zvejai ar tīkliem Ventā:
1.2. jebkura veida makšķerēšanai, tai skaitā spiningošanai (velcēšanai) un mušiņmakšķerēšanai, Ventā posmā no rumbas Kuldīgā 1500 m lejup pa straumi;
1.3. spiningošanai (velcēšanai) un mušiņmakšķerēšanai „Makšķerēšanas noteikumu” 31. punktā noteiktajās upēs (upju posmos), tai skaitā:
1.3.1. Gaujas baseinā:
1) Amatā no grīvas līdz lielceļa tiltam pie Skujenes;
2) Braslā no grīvas līdz zivjaudzētavas aizsprostam;
3) Gaujā no grīvas līdz šosejas tiltam Strenčos;
4) Raunā no grīvas līdz dzirnavu aizsprostam;


Izvilkums no VZP priekšnieka parakstīta rīkojuma.

02.12.2003

Rudenīgais novembra laiks

Pēc īslaicīgā aukstuma vilņa atkal iestājies silts laiks un temperatūra stabili turas +3 - 7 ° robežās. Taču, ja neskaita ziņas par butēm Baltijas jūras piekrastē un rudenīgo līdaku copi ezeros, iepriekšējā nedēļa pagāja bez nozīmīgām aktivitātēm makšķerēšanas frontē. Nedaudzie notikumi vairāk attiecas uz organizātoriskiem jautājumiem.

Notiek gatavošanās gadskārtējam LMSF aktīvam ar LMSF klubu, Latvijas čempionātu medaļnieku, sponsoru un mediju pārstāvju piedalīšanos, kurš notiks sestdien, 29. novembrī.

Pavirzījusies uz priekšu tēma, kura skar "Pirmo bērnu makšķerēšanas skolu". Skola ir kļuvusi par juridisku personu un saņēmusi finansiālu atbalstu Rīgas domē un Zivju Fondā. Tāpat tā izteikusi vēlmi iestāties LMSF, acīmredzot, pēc tam varēšu sniegt sīkāku informāciju.

Starptautiskā kastinga sporta federācija ICSF savā pēdējā prezidija sēdē nolēma atbalstīt LMSF priekšlikumu un ieslēdza Baltijas kausa sacensības kastingā savā Eiropas kausa turnīru sarakstā. Tas uzliek saistītus ar dalībnieku skaita palielināšanos papildus pienākumus šo sacensību tiešajiem organizātoriem klubam Pasaule.

Pagājušā nedēļā piedalījos Latvijas Nacionālā Sporta Padomes sēdē, kad tā ministra Kārļa Šadurska vadībā izskatīja arī divas ar LMSF saistītas lietas. Tā pieņēma zināšanai informāciju, ka LMSF ir 2004.gada pasaules meistarsacīkšu organizātors zemledus makšķerēšanā, un izteica savu atbalstu. No šī lēmuma formāli bija atkarīga valsts iesaistīšanās šo sacensību organizācijā. Bez tam LNSP (jau bez manas klātbūtnes, es neesmu LNSP sastāvā) lēma par līdzekļu piešķiršanu Latvijas sportistu apbalvošanu par augstiem sasniegumiem, kas sasniegti 2002.gadā. Pēteris Lideris 2002.gadā kļuva par pasaules čempionu zemledus makšķerēšanā individuālā vērtējumā, bet Latvijas izlases komanda izcīnīja sudraba medaļas komandu vērtējumā. Lai gan saņēmu mutisku IM Sporta pārvaldes vadītāja E. Fogeļa solījumu, ka precīzu informāciju par lēmumu saņemšu divu, trīs dienu laikā, nekādu oficiālu ziņu joprojām nav.

Pamazām pilnveidojas www.fishing.lv jaunatvērtās interaktīvās lapas, kurās eksperti mušiņmakšķerēšanā un sporta makšķerēšanā dalās ar savām zināšanām savos lauciņos.

26.11.2003

Jaunas lapas par makšķerēšanas tēmu

Nododu apmeklētāju rīcībā solītās makšķerēšanas ekspertu lapas un gaidu atsauksmes un priekšlikumus. Zemāk ir izvilkums no www.fishing.lv lapas kartes ar visām saitēm.

Mušiņmakšķerēšana
RR un EGI par mušiņmakšķerēšanu (online)
RR un EGI viesgrāmata (online)
Pludiņmakšķerēšana.
NG par ziemas un pludiņmakšķerēšanu (online)
NG viesgrāmata(online)

18.11.2003

Svētki visiem, laikam, arī zivīm

Iepriekšējā nedēļā, iznāca daudz nodarboties ar jauna PC sarūpēšanu un palaidu garām faktu, ka šodien un rīt Latvijā ir brīvdienas un lielākā normālu cilvēku daļa šeit nestrādā. Līdz ar to jauno lapu projekta sākumu nākas atlikt uz trešdienu, 19.novembri.

Pēdējās trīs dienas Latvijā piesala, vietām parādījās arī tīri nopietns ledus un pirmie izglābtie makšķernieki. Spiningotājiem nebija vienkārši - aizsalstošie riņķi traucē pat, ja vēl var atrast kādu vietu bez ledus. Attiecīgi, ziņas, ka kāds būtu kaut ko ievērības cienīgu noķēris, šonedēļ izpalika. Tikai no Baltijas jūras piekrastes regulāri ienāk dažādas vēstis par bušu lomiem, tai skaitā arī par labiem. Spriežot pēc gaisotnes, kura virmo ap lašu tēmu, laši un taimiņi upēs ir ienākuši normālā daudzumā, jāgaida tikai, kā tas atspoguļosies pavasara lomos.

Naktī Rīgā lija lietus, bet šodien gandrīz visā Latvijā gaisa temperatūra atkal būšot virs 0°. Ir aizdomas, ka tuvojas kārtējais siltuma vilnis.

17.11.2003

Makšķerēšanas tēma internetā

2003.gada www.fishing.lv lapas statistika un lasītāju vēstules parādīja, ka šī lapa, kura 2000.gadā startēja ar nosaukumu "Makšķerēšana Latvijā", attīstās normāli un pareizā virzienā. Pareizāk sakot, vienā no pareiziem virzieniem, jo makšķerēšanas tēma attīstās un tai veltītās lapas Latvijas internetā parādās arvien vairāk. Tuvojas jaunais 2004.gads, un, manuprāt, ir pienācis īstais brīdis spert nākamo soli.
Turpmāk mēs būsim jau domu biedru grupa, kura darbosies šīs adreses ietvaros. Piekrišanu sadarbībai pašreiz ir izteikuši trīs fanātiski makšķernieki un savas lietas speciālisti. Nav izslēgts, ka šis autoru loks papildināsies arī ar citiem speciālistiem, jo neaptverti ir vēl vairāki interesanti virzieni. Pludiņmakšķerēšanā un zemledus makšķerēšanā nopietnai lomai pieteicies ir Normunds Grabovskis - Latvijas izlases komandas dalībnieks, kuru pareizāk būtu saukt arī par firmas Salmo ekspertu šajos virzienos.

 

Savukārt, mušiņmakšķerēšanas jomā vēlmi dalīties ar zināšanām ir izteikuši divi eksperti, kuri 2003.gadā kā pirmie no Latvijas ir spējuši nokārtot Eiropas mušiņmakšķerēšanas federācijas FFF instruktora eksāmenus, Reinis Rutkis un Egils Collenkopfs. Jau pirmdien, 17.novembrī mēs esam iecerējuši uzsākt jaunu lapu izmēģinājumus. Katrā virzienā publiskai apskatei būs izliktas divas jaunas pamatlapas. Viena būs ekspertu dienasgrāmata, vai, kā to pieņemts saukt, veblogs, otra - interaktīva lapa, kurā varēs notikt ekspertu dialogs ar visiem, kuri interesēsies par šo tēmu. Protams, būs arī jaunas atvasinātās lapas pārējās šī resurspunkta sadaļās.

14.11.2003

Dear fishing webmaster

Tā sākas tikko saņemtā vēstule, no kuras var redzēt, cik cilvēku katru dienu meklē ar makšķerēšanu saistītās lapas. Nezinu, cik objektīvi šie skaitļi, tomēr tie ir iespaidīgi.

Did you know that 305,857 people daily search for fishing right now in Google and Yahoo? (SEE BELOW)
Did you know that when you type ‘fishing’ into a Google search you get 22,500,000. Try it!

IMAGINE what would happen to your WEBSITE TRAFFIC if your fishing website would APPEAR on the FIRST TWO PAGES OF YAHOO AND GOOGLE on following most popular typed in keywords or search terms that users are ACTIVELY looking for fishing related products and services:
305857 fishing
235998 fishing trip
183994 fly fishing
159489 fly fishing trip

12.11.2003

Novembra sākums pie ūdeņiem

Laika apstākļi pēdējās dienās, kad gaisa temperatūra vēl joprojām ir + 2° līdz +7° robežās, ir labvēlīgi līdaku copei. To apliecina ziņas no visām Latvijas malām un visām ūdenstilpēm. Kaut gan lielākās zivis biežāk ir velcētāju lomos, spiningotāji arī nesūdzās. Pamatformula - jālieto mānekļi, kuras pieļauj ļoti lēnu tā pārvietošanu - plēsoņas rudenī priekšroku dod mazkustīgām ēsmām.

Par lašiem ziņas ir runu līmenī. Gaujā esot pietiekoši liels skaits lašu un taimiņu. Varētu teikt, krājumu sargāšanā savu ieguldījumu dod GNP inspektori. Salacā lašu un taimiņu esot maz, vietējie sūdzas, ka pietrūkst iztikai.... Attiecīgi, maliķu aktivitāte neesot liela. Savukārt liela ažiotāža esot Ventā, kur ienākuši samērā daudz lašu. Kuldīgas reģionā maliķu esot krietni vairāk kā sargātāju, attiecīgi, pilsētiņā un apkārtnē esot lašu pārprodukcija. Atsevišķi "profesionāli" maliķi lielās par šoruden noķertiem 30 - 40 eksemplāriem. Tas izteiksmīgi disonansē ar paziņojumiem mēdijos, ka Latvijas upēs laši ir apdraudēti, jo dabīgajā lašu barā ietilpst tikai aptuveni 200 īpatņi. Tadi apšaubāmi paziņojumi rada ilūziju, ka savvaļas lašus varētu nosargāt ar relatīvi maziem spēkiem. Taču lielais un neaizsargātais lašu un taimiņu bars, acīmredzot, pievilina arī milzīgu maliķu armiju, ar kuru cīnīties nav tik vienkārši.

Tā kā tuvojas ziemas sezona, firma Bresis un Bresis iedeva izmēģināšanai dažas jaunas lietiņas - mazmakšķerītes un planējošos žibuļus, kuri veikalos būšot pārdošanā ar cenu 1 lata robežās.

12.11.2003

Rudens cope turpinās

Ja nedēļas sākumā vīri Ziemeļvidzemē jau copēja no ledus, tad nedēļas otrā pusē gaisa temperatūra pacēlās līdz +7 ° un makšķernieki no jauna devās pārbaudīt atklātos ūdeņus. Velcētāji, cerībā pēc rekordlīdakām nevarēja atrauties no Lielupes, taču par izciliem lomiem neviens pagaidām nelielās. Vakar "misters X" atsūtīja nelielu stāstiņu, kā karpas pasniedz ķīniešu restorānā. Attiecīgi, šajā lapā, laikam, iederas bilde ar karpu, tai, protams, nav sakara ar restorānu.

02.11.2003

Grāmatas

"Izdevniecība Jāņa sēta" mūsu sadarbības ietvaros šodien papildināja manu biblioteku ar jauniem grezniem albūmiem - ne tikai ar "Vīni", bet arī ar savu jaunāko izdevumu "Medījumi".
Grāmata saista vispirms jau ar savu noformējumu - kā jau dāvināšanai domātā albūmā, tajā daudz krāšņu medību tēmai veltītu fotoaattēlu. Tajā var atrast medniekiem noderīgu informāciju par medību vēsturi, medībām un medījamiem zvēriem, ir pat tabula ar medību termiņiem Latvijā. Un, protams, padomus visdažādāko medījumu sagatavošanā un interesantas receptes. Nav aizmirsti pat dzērieni - "...vispirms dzer vieglu un jaunu, kā arī sausu vīnu, pēc tam..." Varbūt arī man kādreiz izdosies nobaudīt ēdienu, izgatavotu pēc kādas no grāmatā ievietotajām, vilinošajām receptēm, piemēram, "mežacūkas sivēna cisku ar ābolu vīna mērci". Varbūt.

Atkārtošos. Grāmatu var iegādāties arī pie manis, protams, izdevīgāk kā citūr.

31.10.2003

Lielo līdaku laiks

Daži atzīst lielo līdaku copi tikai Ālandu salās vai Krievijā, citi dod priekšroku mūsu pašu ūdeņiem. Pie tam mūsmāju lomi itin bieži var sacensties ar labākajās ārzemju reklāmās redzamajiem. Atkal varu parādīt kārtējo piemēru. Šodien 11:30 stipri vējainos apstākļos (DR vējš 7-10 m/sek) 12.900 kG smagu un 110 cm garu līdaku izmānīja rīdzinieks Uldis Bērs. Tas notika Lielupē, uz velci, ar 0,25 Stroft auklu (parasto!)un, izmantojot gumijas zivtiņu. Var atzīmēt, ka tā viņa lomā nebija vienīgā, taču pārējās divinieces izskatījās tik niecīgas...
Uzklikšķinot, var apskatīt lielu bildi ar laimīgā loma autoru, es tajā pildu tikai nesēja un liecinieka lomu.

29.10.2003

Oktobra sniegs

Šorīt laukā -3°, pa nakti sasnidzis dziļš sniegs, snigt pārstāja ap 8:00, kad pie manas mājas sniega biezums bija jau 30 - 40 cm robežās. Apskatījos savas 2002.gada piezīmes. Izrādās situācija bija līdzīga,- 20.oktobrī uzkrita pamatīgs sniegs.
Taču pēc tam līdz novembra beigām visi vēl ilgi ķēra atklātā ūdenī. Atliek cerēt, ka šis gads būs līdzīgs.

P.S.29.oktobrī no rīta gandrīz viss sniegs ir nokusis, sinoptiķi sola, ka dienā gaisa temperatūra būšot līdz +9°.

27.10.2003

Drošs ledus

Makšķernieku sarunās arvien biežāk iezogas ziemas makšķerēšanas tēma. Lapā Ice safety atradu vienu bildi, kuru var saprast bez komentāra.

25.10.2003

Sezonas līdaka Babītē

Nupat ienāca ziņa, ka šorīt 10:00 Babītē Spuņņupes mutē ir noķerta šīs sezonas lielākā līdaka. Veiksme uzsmaidīja Dzintaram Bebrovskim. Līdaka bija 110 cm gara un 10.380 kG smaga. Tā noķerta, izmantojot 15cm garu gumijas zivtiņu, aukla - pītā 0.20 mm. Cīņa ilga aptuveni 10 minūtes. Laiks saulains, mierīgs, viegls sals. Babītes mierīgākie līči jau aizsaluši un ar laivu un spiningu šodien nebija pieejami.
Uzklikšķinot uz attēla, to var apskatīt lielā formātā.
Starp citu, gaisā virmo ziņas par noķertām 10-12 kG līdakām arī Lielupē. Izskatās, tur parādījušās Babītes līdakas.

24.10.2003

Muša līdakām

Necik sen viens somu paziņa man uzdāvināja interesantu mušu, kura esot ļoti efektīva, makšķerējot lielas zivis, tai skaitā arī līdakas. Nejauši internetā atradu tās aprakstu un papildus informāciju. Pēc raksta The Tinsel Fly autora Claus Bech-Petersena domām šī muša ir perfekta 20-gramīga Toby šūpiņu imitācija, to viegli izgatavot, bet aerodināmiskās īpašības nav šķērslis metienu izpildē. Ar rakstu var iepazīties šeit.
Traditional streamers are fine, but in many conditions they lack the brightness and flashes of schooling baitfish. Some tyers try to incorporate these features by adding space age materials to the wing. This is fine and works well in many situations. But often you need a very flashy fly to get the fish’s attention: This situation occurs in dark water, during low light conditions, with predatory species chasing bright baitfish and sometimes as a change of pace when more somber flies fail to produce the desired effect.

24.10.2003

Mušiņaukla var kalpot ilgi

Mušiņmakšķerniekiem ir vērts ieskatīties lapā, kurā var atrast rakstu ar padomiem, kā kopt mušiņauklu. Raksta nosaukums ir "Routinely Maintaning Flylines Can Add a Few Extra Years of Useful Life 3 Steps to Fresh Lines", autors Steve Schweitzer.
Īss citāts no šī raksta.

"It pays to clean your flyline after every 3-5 usages or when you've fished particularly muddy, dirty, weedy or mossy water. I just had to retire a flyline I purchased in 1997 and have used consistently for much of my flyfishing over the years. I estimate the line has seen over 150 outings. But I wouldn't have had such good luck with the line had I not taken care of it."

24.10.2003

Dzīves stils

Interesantas pārdomas par makšķerēšanu un dzīvi vispār var atrast dāņu rakstnieka, mušiņmakšķernieka un WWW lapas GFF globalflyfisher.com līdzīpašnieka Martina Joergensena rakstu darbos internetā. Neliels citāts no viņa dienasgrāmatas.
Putting work low on my list of time consumers has been the most important thing I have done in my life.
I work from home = no commuting.
I'm my own boss = overtime when I want it, off days when I want'em.
I take just enough projects to keep things running economically = few work hours a day or few work days a week.
I earn what I need and little more = no high taxes, not "rich man's punishments" as we have them here in Denmark.

The quality of my life is a lot better than it was when I was a boss (editor-in-chief) for a big multi national publisher clocking 60-70 hours a week.

24.10.2003

Pirmais ledus

Varu runāt par pirmo nopietno ledu manā dīķi. Šorīt tā biezums bija 1,5 cm. Runā, ka makšķernieki var mēģināt pārvietoties pa ledu, ja tas ir vismaz 2 pirkstu biezumā. Uztaisīju dažas rudenīgas bildītes.

23.10.2003

Rudens cope Alberta dīķos

Andis K. atsūtīja īsu informāciju par līdaku aktivitātēm Alberta dīķos.

Labākie lomi tiek vilkti no krasta karūsu dīķī, tās ir līdakas, pagājušo
trešdien tika pārsists mūsu rekords: 8,8kg līdaku izvilka pēcpusdienā uz sudrabota KASTMASTER vizuļa. Kā arī turpmākās dienas vilka līdakas lielākas par 5kg.
No laivām, pagaidām velk līdakas, ne lielākas par 3kg, lai gan tieši ūdenskrātuvē bija mūsu iepriekšējais rekords: 7,23kg un to izvilka šo pavasar uz rotera.

22.10.2003

Sals ir klāt

Vakar Rīgā pie manas mājas bija ap -5° un dīķus klāja ledutiņš, tas pazuda tikai vakarpusē. Sācies īstais lapkritis.
Agri no rīta kopā ar Āriju Ū. biju aizbraucis uz butēm uz rajonu pie Irbes upes. Diezgan pastiprs, likās, brīžiem līdz -10 m/sek Z vējš, viegli mākoņains, pie jūras +4°. Butes ķērās tīri labi. Labāk bija rīta pusē, pēc 13:00 cope pārtrūka un mēs metām mieru. Kaut gan eksperimentēju, savācu aptuveni 4 kG. Ārijs Ū. noķēra nedaudz vairāk - viņam bija labāk noskaņots inventārs un rīta pusē uzķērās vairāki skaisti eksemplāri. Ķērām uz reņģes gabaliņiem, taču man nebija vējainajam laikam pareizie svini, āķi, utt. Īsāk,- steigā biju piemirsis, ka arī uz butēm ir savlaicīgi jāsagatavojas.
Copes vietas ainavu var redzēt pievienotajā bildē.

22.10.2003

Cenas Kolas pussalā

Cope Kolas pussalā nav lēta. Šādas ceļojumu cenas Eiropas lašu makšķerniekiem tiek piedāvātas uz slavenajām Kolas pussalas upēm Varzinu, Sidorovku, Drozdovku, Penku (protams, eksistē arī daudz lētāki maršruti).
"Prices are in £ per person sharing a twin room, for 8 nights. Departures are on Fridays from London Heathrow Terminal 1.
18 to 26 June £4360
25 June to 3July - £5800
2 to 10 July - £5800
9 to 17 July - £5800
16 to 24 July - £4360
Trout fishing, camping, without a guide is available. Price is £2085 per person per week."

19.10.2003

Spiningotājiem

Kā pārvietot mānekli spiningojot, var secināt no pazīstamās vizuļu ražotājfirmas Luhr Jensen ekspertu ieteikuma.
EVERYTHING you can to prevent a lure from running at a constant speed and in a straight line. Twitch the rod tip every few seconds, speed up and then slow down the retrieve, stop the lure dead in the water and then start it up again, reel extremely fast for a few seconds, and so on. The more variety in speed and action you impart to the lure, the better your chances are of enticing a strike.

Citāts ir aizgūts no http://www.sportfishingbc.com/articles/tackle_techniques/spinners_spoo ns.htm

No savas puses varu piezīmēt, ka nevienmērīgai ievilkšanai lielāka nozīme ir spiningojot līdakas, zandartus, asarus. Tai pašā laikā spiningojot foreles, alatas, sapalus šis paņēmiens tiek lietots retāk.

19.10.2003

Vislabākās mušiņmakšķeres

Ziemeļamerikā pazīstamais makšķerēšanas žurnālists Bill Luscombe savā rakstā Spoiling The Rod By Bill Luscombe dalās savos iespaidos, kurus viņš guvis, izmēģinot metienus ar pazīstamu firmu Sage, Lamiglas, St. Croix, Thomas and Thomas mušiņmakšķerēm. Secinājums - pateikt, kura no firmām šodien piedāvā labākos kātus, nevar, tas jāizšķir katram pašam. Izvēloties kātu, svarīgas var būt nianses - tādas kā makšķernieka personīgais sagatavotības līmenis, ieradumi un, protams, arī makšķeres cena. Detalizēti par to visu var izlasīt rakstā.

19.10.2003

Spiningotāji pulcējas Babītē

Babītes ezerā vadošie Latvijas spiningotāji šodien bija pulcējušies sezonas noslēguma copei. Jau kuro reizi šajā sezonā ir jāatkārtojas - labs laiks ( +6° , viegls DR vējiņš, pēcpusdienā palika vēss, meteorologi prognozē, ka šovakar Latviju šķērsos auksta gaisa fronte) un samērā vāja cope. Ar stabiliem lomiem Babītē šogad dažādos pasākumos parasti izcēlušies SIA Balta komandas pārstāvji Jānis Strazdiņš un Igors Arahovskis. Arī šodien ar savu kopējo 6,10 kG smago līdaku lomu viņi bija veiksmīgākie pasākuma dalībnieki un no pasākuma organizētājiem - Rīgas Mednieku un makšķernieku biedrības saņēma labākajai laivai dāvātu balvu. Lielākā 3,00 kG smagā līdaka bija Salmo pārstāvja Elmāra Andersona lomā.

18.10.2003

Lomi oktobrī

Šorīt pie manas mājas Rīgā termometrs pirmo reizi šoruden rāda -5° un visas jūtīgākās puķes dārzā ir nosalušas ( dienā temperatūra pakāpās līdz +3°). Lai gan ar lieliem lomiem iepriekšējā laika posmā neviens nelielās, liekas, ka līdz ar šādu aukstuma vilni jāsākas lielo līdaku copei. Manā arhīvā var atrast ziņas, ka pagājušajā gadā tieši šajā laikā Babītē bija fantastiski lomi. Arī tagad sāk parādīties interesantākas ziņas.
Vakar LMSF prezidija loceklis valmierietis Vitālijs Začs palielījās ar savu 8.05 kG smago un 118 cm (!!!) garo Sedas dīķu līdaku ( Burtniekam biju to pierakstījis kļūdas dēļ), kuru viņš ar rotiņu nomedīja 3.oktobra pēcpusdienā. Savukārt Burtniekā nesen esot noķerts 9,2 kG smags zandarts, par kuru, diemžēl, konkrētu ziņu vēl nav. Šorīt saņēmu noslēpumainu īsziņu par kaut kur nupat noķertu kaut kādu 8,8 kG smagu zivi. Gaidīšu precizējumu. Redzēsim, kā sestdienas copes pasākumā veiksies Babītē, ūdens līmenis ezerā pašreiz ir ļoti augsts, tam krītoties, cope parasti ir ļoti laba.

16.10.2003

Ziņas no LMSF

Vakar notika kārtējā LMSF prezidija sēde, kurā tika pieņemti daži lēmumi:
- makšķernieku 2003.gada aktīvs notiks 28.novembrī, atbildīgais - Valdis Holbergs,
- 2004. gadā sacensības zemledus makšķerēšanā, makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri (atb. Guntis Kārkliņš un Ilgvars Osvalds) un spiningošanā tautas klasē (atb. Edgars Bresis) notiks trijās kārtās,
- par Latvijas komandas treneri, gatavojoties 2004.g. pasaules čempionātam zemledus makšķerēšanā, iecelts Normunds Grabovskis, par delegācijas vadītāju - Egons Simsons,
- LMSF sacensību kalendāra projekts 2004. gadam(to var redzēt šajā lapā 2003.g. kalendāra vietā), koordinācijas nolūkā visi tiek aicināti izteikt savus priekšlikumus Latvijas mēroga pasākumiem 2004.gada I pusgadam līdz 12.novembrim,
- atgādinājums: sākot ar 2004.gadu maksimālais makšķerkāta garums pasaules čempionātos un zemāka ranga sacensībās ir 13.00 metri.

Lai vienkāršāk būtu pieejami Latvijas komandas rezultāti 2003.g. pasaules meistarsacīkstēs Slovēnijā, ievietoju saiti ar pasaules čempionāta rezultātu lapu.

16.10.2003

Mušiņmakšķernieku pasākuma atskaņas

Ievietoju nelielu lapu ar šīgada Latvijas mušiņmakšķernieku čempionāta bildēm. Tās adrese ir ../bildes/gauja2003/gauja2003.htm

12.10.2003

Salmo vizuļu testētāju festivālā

Pirms pāris stundām RMMB bāzē pie Spuņņupes beidzās SIA Salmo organizētais spiningošanas pasākums Lucky John 2003. Spiningotāju vidū iecienītais pasākums notiek jau trešo gadu, tas veltīts Latvijā ražotās vizuļu sērijas Lucky John testiem. Neskatoties, ka pasākums tiek prezentēts tikai internetā, dalībnieku skaita limits 130 cilvēki tika sasniegts nepilnas nedēļas laikā. Firma Salmo pirms pasākuma katram tā dalībniekam bez maksas izdala 5 LJ vizuļus un visiem tiek dota iespēja 7 stundas tos testēt, šoreiz ar tiem varēja darboties Babītes ezerā. Sekmīgākie testētāji saņēma Salmo dāvātas vērtīgas balvas.
Vējainajā laikā labākos panākumus šoreiz guva B&B kluba pārstāvis Edgars Bresis, kurš, izmantojot SYSTEM FTT rotiņus, noķera 5 līdakas kopsvarā 6.710 kG. Edgars B. saņēma arī speciālbalvu par visātrāk noķerto zivi - to viņš noķēra 15 min. pēc izbraukšanas no bāzes, uz otro metienu. Otrs labākais sniegums bija I. Arahovskim, kurš savas 4 līdakas kopsvarā 4.820 kG izmānīja ar trīsdaļīgo Rolling Minnow. Trešais ar 3.910 kG bija I. Jubelis. Speciālbalvu par lielāko 2.610 kG smago līdaku saņēma A. Mucenieks.
Kopumā var atzīmēt, ka lielajā ūdeni, kura līmenis bija 60 - 70 cm virs parastā, relatīvi daudz ķērās sīkas, līdz 50 cm garas līdaciņas, kuras netika vērtētas. Lai gan atsevišķi speciālisti izmēģināja pa klajumiem laimi uz lielajām, tās šoreiz netika manītas. Acīmredzot, to aktivitāte vēl ir zema. Vinnētāji bija tie, kuri zivis meklēja zālēm aizaugušajās vietās.
Attēlu, kurā redzamas dažas līdakas, var apskatīt šeit.

11.10.2003

Cope Engures ezerā

Pēc trīs mēnešu pārtraukuma vakar kopā ar nelielu iesācēju grupiņu biju Engurē, lai nedaudz iepazīstinātu ar ezeru un parādītu kā spiningot seklajos ezeros. Laiks vasarīgi silts un skaists, viegls DR vējiņš, brīžiem bezvējš, saulains. Tādos apstākļos patīkami apbraukāt ezeru, kaut vai, lai pārliecinātos, ka zāles ir pilnas ar zivīm. Cerības uz labu lomu ir tikai ar pamatīgu darbošanos, galvenokārt, rīta agrumā un vakarā. Attiecīgi, arī mūsu kompānijas dalībniekiem ķērās tikai sīkas līdaciņas. Izskatījās, ka lielās aktīvi darbojas tikai dziļi zālēs, tīrā ūdenī nemanījām nevienu nopietnu zivi, ja neskaita ruduļus un līņus. Nevienam nebija neviena nopietna ķēriena, tikai sīkas līdaciņas. Pēcpusdienā man gadījās arī daži 200 līdz 300-gramīgi asari, bet, beidzot copi, ap 16:00 ar rotiņu laimējās izmānīt arī vienu ņemamu 60 cm garu un 1,5 kG smagu līdaciņu. Tā izrādījās vienīgā vērā ņemamā zivs.

Vājo copi ilustrē tas, ka Engurē vienlaicīgi risinājās Mērsraga spiningotāju čempionāts ( varbūt rajona mači? ), bet labākais loms esot bijis tikai trīs zivtiņas ar kopējo svaru 1.6 kG. Jāsecina - aktīva rudens cope vēl nav sākusies.

06.10.2003

Klinkhammer

Sergejs Fesko turpina mani apgādāt ar skaistiem fotoattēliem. Šoreiz tā ir populārās mušiņas Klinkhammer viena modeļa bilde (uzklikšķinot var redzēt lielu attēlu). Varu piezīmēt, ka Klinkhammer ir kļuvis par atsevišķu tīšanas stila nosaukumu. Analoģiskā veidā tiek veidotas visdažādākās mušiņas. Ievietoju arī nelielu ziņu par šo populāro mušiņu.

The Dutch angler Hans Van Klinken originally tied this fly as an emerging caddis pattern to catch grayling feeding on them as they floated in the surface film. Hans also fished many of the rivers in Scandinavia as well as in his native Holland. His mentor was a Swedish fly fisher, Kenneth Bostrom who had created a fly called the Rackelhammer to imitate hatching sedge. It floated when cast upstream but Hans found if it was tweaked, to suggest life, it sank. Hans adapted the idea and made a fly that still floated after it had been tweaked and called it the 'Klinkhammer'. At first he bent the hook of a parachute fly so that the abdomen would sink below the surface and the thorax would float. Later he developed a special hook that did the same but imitated the curved body angle of the insect as it hangs below the surface just as it starts to emerge. This is what makes it different from a regular parachute dry fly. It is a fantastically popular pattern that has caught trout and grayling all over Europe and now is gaining popularity in North America. This floating fly is just like an iceberg: it gives it's best results when 90 per cent of it is under the water. The white top hackle makes it more visible to the fly fisher. I highly recommend this fly. It does what it is designed to do. It imitates the natural insect and catches fish.

Citāts no http://freespace.virgin.net/british.classic/Klinkhammer-claret.htm

03.10.2003

Ziņa no Oskara

20.09.03. biju Kuldīgas pusē, Ēdoles pag. Kukša ezerā (starp citu, tas ir 1 no retajiem licenzētajiem vēžošanas ez., tel.9426930, Dainis, tur ir kādas 3 laivas, līdz 5 naktsvietām, atpūtas zona, skaista, klusa vieta). Ap plkst. 17.00 dziļumā, velcējot ar baltu Balzer rotiņu (28g) paņēma asaris - 850 g. (sk. bildi). Vispār pa dienu cope bija pašvaka, ķērās pārsvarā zemmēra līdaciņas. Cīņa bija īsa un "kuprainis"
pēc pāris min. bija tīkliņā. Kāts Shakespeare Ambidex 270cm, spole Shimano Stradic 3000, aukla 0.25 mmm pītā. Forši!!!!
Ar cieņu Oskars

03.10.2003

Jauna funkcija šajā lapā

Šajā lapā līdz šim bija izvietots Latnet meklētājs, kurš deva iespēju meklēt informāciju Latvijas internetā.
Tagad, te izvietots arī Googles meklētājs, kurš paredzēts tikai meklēšanai visos materiālos, kuri izvietoti www.fishing.lv
Googles meklētājs ir ļoti ātrs, pie tam atrastajā lapā, ja aplūko saglabāto kopiju, meklējamie vārdi tiek iezīmēti. Tas nozīmē, ka dažās sekundēs var atrast jebkuru šeit publicētu vārdu.

29.09.2003

Par LJ festivālu

Ievērojot to, ka ir liela interese par 11.oktobrī
ieplānoto spiningošanas pasākumu, izvietoju internetā pasākuma aprakstu, lai potenciālie dalībnieki savlaicīgi varētu veikt sagatavošanos.
Lai pieteiktos, pietiks arī ar ziņu manā viesgrāmatas lapā.

29.09.2003

Mūzika

Tikai saite ar vienu simpātisku mūzikas gabaliņu. http://www.activefreemedia.com/gallery/music/colin/my_life_changed.mp3
Skaņdarbu, izmantojot tieši interneta iespējas, radījuši divi formāli nesaistīti mūziķi.

28.09.2003

Veiksmīgākie mušiņmakšķernieki

Vakar Latvijas mušiņmakšķernieki bija pulcējušies Siguldā, lai kārtējo, nu jau 11. reizi LR čempionāta un RMK balvu izcīņas ietvaros pārbaudītu savu veiksmi alatu makšķerēšanā. Copes stadions bija Gaujas baseina upes. Šīs sacensības raksturīgas arī ar to, ka tās katru gadu sniedz samērā pilnīgu informāciju arī par zivju resursu stāvokli Gaujas baseinā. Tā, piemēram, visi makšķernieki ir vienoti secinājumā, ka mazo HESu būve uz Gaujas ir pilnīgi sabojājusi ne tikai Gaujas augšteces ainavu, bet uz slikto pusi izmainījusi arī alatu populācijas stāvokli Gaujā un tās baseinā. Lai gan laika apstākļi, ja neskaita vēju, kas rāva no kokiem lapas, un nedaudz duļķaino ūdeni Gaujā, bija tīri labi, ievērības cienīgas alatas šoreiz izdevās atrast tikai 9 dalībniekiem. Lielāko atļauto 3 eksemplāru(34,34,36 cm) lomu uzrādīja un jau trešo gadu pēc kārtas par šo sacensību uzvarētāju kļuva cēsnieks Andris Dolženko.Viņš vienlaicīgi kļuva par RMK balvas "Sudraba spura" ieguvēju. Otrā vieta tika rīdziniekam Vladimiram Ponomarjovam (32,33,35 cm). Lielākā 38 cm alate bija trešās vietas ieguvēja alūksnieša Igora Dzilnas kontā.
Interesanti bija arī daudzajiem pasākuma skatītājiem. Kamēr citi medīja zivis, FFF instruktori Reinis Rutkis un Egīls Collenkopfs apmeklētājiem demonstrēja efektīgus mušiņmakšķerēšaanas metienus, bija iespēja arī pašiem pamēģināt pirmos soļus mušiņmakšķerēšanā. Pasākuma dalībniekus iepriecināja SIA Salmo sarūpētais ēdināšanas serviss, bet uzvarētājus arī LMSF čempionu medaļas un SIA Zilgalvis un Co dāvātās vērtīgās balvas.

28.09.2003

Babītē

Vakar pēc pusdienas apciemoju Babītes ezeru, lai pirms LJ pasākuma paskatītos, kas tur notiek. Iebraucu uz īsu brīdi arī ezerā. Kā stāstīja daži satiktie Babītes fani, iepriekšējās dienās, neskatototies uz stipro vēju, esot bijusi laba cope. 3-5 līdakas bijušas gandrīz katrā laivā, pie tam netrūka eksemplāru 3-4 kG svarā. Savukārt, šodien laiks nomierinājās un kļuva izteikti vasarīgs, bet vakarpusē spīdēja saule un vēja vairs vispār nebija. Laikam, tādēļ ar izciliem rezultātiem neviens nelielījās, līdakas esot ņēmušas ļoti vārgi, vairumam bija tikai 2-3 kilogramīgas līdakas. Arī man no 4 ar rotiņu noķertajām līdakām tikai viena bija ņemama(1,2 kG), pārējās bija sīkaļas. Taču kopumā situācija ezerā atstāja optimistisku iespaidu.

25.09.2003

Par LJ festivālu

Divās dienās pēc paziņojuma internetā dalībai LJ festivālā uz šo brīdi ir pieteikušies jau 90 dalībnieki, to skaits nemitīgi aug. Gribu tikai atgādināt - tā kā laivu skaits Babītē ir ierobežots, priekšroka būs tiem, kuri nokārtos jautājumu par dalības maksu. Pie tam tieši tādā secībā, kā tas tiks sakārtots. Katrs savu statusu varēs redzēt LJ festivāla lapā internetā. Tas, protams, var mainīties uz labo pusi, ja organizātoriem izdosies palielināt pieejamo laivu skaitu.

24.09.2003

Karpu makšķerēšanas čempionāts

Ādažos, Inču dīķī no piektdienas līdz svētdienai divas diennaktis pēc kārtas pēc starptautiskajiem noteikumiem darbojās komandas, kuras piedalījās pirmajā Latvijas čempionātā. Tā organizātors bija Latvijas karpu makšķerēšanas klubs.
Svarīgi bija pārliecināties, ka Latvijā ir vietas, kur var noorganizēt šādas sacensības, noskaidrot potenciālo dalībnieku loku un nodemonstrēt, kā sacensības notiek starptautiskos oficiālos mačos.
Sacensību laikā visas noķertās zivis tiek nosvērtas un atlaistas atpakaļ ūdenstilpē. Makšķerējot atļauts izmantot divas makšķeres, kuras pielāgotas makšķerēšanai ar boilām (ēsmas lodītēm). Šajā maratonā līdzdarbojās 8 komandas. Pirmo LR čempiona nosaukumu ar noķertām 8 karpām kopsvarā 33.300 kG ieguva limbažnieki Māris un Uģis Nuķi, kuri pārstāvēja komandu Pasaule I. Viņi tikai 5 min. pirms finiša izvilka 6.800 kG smagu eksemplāru, kas ļāva apsteigt sudraba medaļu ieguvējus rēzekniešus. Rēzeknes komandā Kondors startēja Igors Beniņš un Igora Smarigo, viņu lomā bija 14 zivis ar kopsvaru 32,050 kG. Trešajā vietā ar 11.200 kG smagu lomu palika Valdo un Krišs. Uzvarētāji kopā ar zelta medaļām no sacensību galvenā sponsora SIA "RIKO" saņēma arī vērtīgu balvu - laivu BRIG.

P.S. Uzklikšķinot, var ieraudzīt lielāku bildi.

21.09.2003

Par Lucky John festivālu

Ievērojot to, ka ir liela interese par 11.oktobrī ieplānoto spiningošanas pasākumu, izvietoju internetā pasākuma aprakstu, lai potenciālie dalībnieki savlaicīgi varētu veikt sagatavošanos.
Lai pieteiktos, pietiks arī ar ziņu manā viesgrāmatas lapā.

20.09.2003

Eiropas 2003.gada čempionātā kastingā

5.-7.septembrī Berlīnē notika CIPS un ICF Eiropas čempionāts kastingā, kurā piedalījas 15 valstu sportisti. Latviju tajā pārstāvēja divi dalībnieki - tēvs un dēls Ēriks un Dainis Lašini, kuri piedalījās pieccīņas disciplīnās, šo rindu autoram bija tas gods darboties čempionāta žūrijā. Latvijas čempions Ēriks Lašins jau vairākkārt ir piedalījies līdzīgos pasākumos, Dainim tas bija pirmais starts Eiropas līmeņa sacensībās. Rezultātus varētu vērtēt kā pieticīgus. Par patīkamu pārsteigumu parūpējās vienīgi Dainis, kurš pārsteidzoši labi startēja mērķī mešanā Ārenberga mērķī. Divi labākie censoņi sasniedza 100 punktus, bet Dainis kopā ar vēl 8 sportistiem, kuri pirmajā piegājienā sasniedza 98 punktus, piedalījās papildus cīņā par 3. vietu. Diemžēl otrajā piegājienā tik labi neveicās. Taču rezultātā šajā vingrinājumā tika iegūta 7.vieta, kas ir negaidīti labs sniegums.
Lai būtu priekšstats par vadošo sportistu augsto meistarības līmeni, nedaudz par rezultātiem.
Mušiņas mērķī mešanā Skiša mērķī 17 sportisti no 63 sasniedza maksimālo rezultātu 100 punktus. Pārmešanā uzvarētājs norvēģis Semb Frode to atkārtoja fantastiskā ātrumā - izdarot 20 precīzus metienus 54,18 sekundēs ( normāls laiks ir 2- 3 minūtes). Mušiņas tālmešanā Jan Meszaros no Slovākijas uzvarēja ar 61,65 m tālu metienu. Metienos ar spiningu Skiša mērķī 5 sportisti sasniedza maksimāli iespējamos 100 punktus, labākais bija Janus Paprzycki no Polijas. 7,5 G svariņa tālmešanā ar spiningu uzvarēja Visser Wieboldt no Vācijas ar 78,54 m tālu metienu. Ilustrācijas pēc var pieminēt, ka Ēriks Lašins ar mūsu apstākļiem pieņemamu 65,91 m bija 44. vietā. Pieccīņā Ē.Lašins palika 45. vietā, Dainis 60. vietā.
Sacensības notika arī lašu mušiņas tālmešanā, tālmešanā ar 18 G svariņu un disciplīnās, kurās tiek pielietotas multispoles. Diemžēl, mūsējie tajās nepiedalījās.

Nelielu ieskatu sacensību atmosfērā var gūt atsevišķā fotolapā.

19.09.2003

Makšķerrīku tirgū Latvijā

Šodien uz īsu brīdi pabiju jaunajā makšķerrīku veikalā Rīgā, Uzvaras bulvārī 5 ar nosaukumu "LMA makšķernieku veikals CITA COPE", kurš darbojas tikai vienu mēnesi. Te var sastapt Latvijas izlases makšķerniekus Agri Ziediņu un Aināru Eglīti, tā īpašnieks ir SIA SAVUS.
Kā pastāstīja A.Ziediņš, viņi Latvijā pārstāv itāļu firmu MILO. To uzreiz var just veikalā - te koncentrēti nedaudz atšķirīgi no citiem Rīgas veikaliem izstrādājumi, galvenokārt ar MILO preču zīmi. Taču netrūkst arī citu preču, tai skaitā arī Salmo izstrādājumu. Sezonai atbilstošs ir piedāvājums spiningotājiem. Simpātiska likās Kamagotchi mīkstplastika. Vēl gribētu pieminēt ar brendu Larsen piedāvātos metāla šūpiņus, kuru spēle atgādina vobleru spēli. Plaši ir pārstāvēts inventārs, kurš nepieciešams modernai sporta makšķerēšanai - dažādas supergarās makšķeres, kumodveida sēdekļi, uztveramie tīkliņi un daudzi citi sīkumi.Tas tā īsumā.

Turpmāk Latvijas makšķerniekiem plašāk būs pieejams arī pasaulslavenās firmas SIMMS apģērbs. Kā pastāstīja
firmas Zilgalvis un Co. prezidents Andrējs Ivanovs, viņa firma nupat ieguvusi ekskluzīvas tiesības pārstāvēt šo preču zīmi Latvijas un Igaunijas tirgū un plāno paplašināt piegādāto preču klāstu. SIMMS apģērbs, kaut gan tas ir relatīvi dārgs, izceļas ar savu augsto kvalitāti. Varu piebilst, ka firma Zilgalvis un Co ir aktīva mušiņmakšķerēšanas atbalstītāja un viena no LMSF sponsoriem, bet kārtējā LR mušiņmakšķerēšanas čempionātā uzvarētājus sagaida balvas marķētas arī ar SIMMS brendu.

19.09.2003

Pasaules čempionāts makšķerēšanā

Pateicoties ievērojamam sponsorfirmu SIA Salmo, SIA Pasaule, SIA Bauers un Co. un A/S Interbaltija atbalstam, Latvijas izlase 07.09. - 15.09.2003. uzturējās Slovākijā, kur 13.- 14. septembrī piedalījās kārtējā CIPS pasaules čempionātā makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. PČ piedalījās komandas no 39 valstīm. Sacensību dalībnieki makšķerēja Vahas upē, kura, kaut gan uz tās atrodas vairākas HES, skaitās viena no bagātākajām ar zivīm šī reģiona upēm. Lomos galvenokārt bija 1-2 kG smagas zivis - barbes, brekši, apakšmutes(daži gan sauca tās par vimbām), karpas un citas sīkākas zivis. Treniņu laikā gadījās arī pa kādam milzu eksemplāram, kurus ne vienmēr izdevās izvadīt. Piemēram, kāds itāļu komandas dalībnieks pēc stundu ilgas cīņas ar 0.16 mm aukliņu izvadīja 10 kilogramīgu platpieri (tolstolobik). Latvijas komanda šajā čempionātā beidzot parādīja savām spējām atbilstošu sniegumu un komandu vērtējumā ieguva 22.vietu. Salīdzinot ar iepriekšējos gados izcīnītām vietām ceturtajā desmitā, tas ir liels panākums. Individuāli labāko sniegumu parādīja Ainārs Eglītis, kurš veiksmīgi apguva lielo zivju makšķerēšanas taktiku un abās sacensību dienās savā sektorā ierindojās 6. vietā. Tas ļāva individuālajā kopvērtējumā viņam ieņemt augsto 17. vietu. Agris Ziediņš bija 155., Grabovskis Normunds - 133., Pēteris Lideris - 103., Guntis Kārkliņš - 74. vietā. Komandu vērtējumā pirmās trīs vietās bija ungāri, poļi un franči. Individuālajā vērtējumā par pasaules čempionu kļuva Alans Skothorns no Anglijas komandas.
Var atzīmēt, ka visi vadošie sportisti makšķerēšanā relatīvi stiprajā straumē orientējās uz lielo zivju copi un pārsvarā izmantoja 14,5 m garas štekeru makšķeres aprīkotas ar 10 - 20 Gr smagu pludiņu un attiecīgu aprīkojumu. Taču bija arī tādi, kam izlozē "paveicās" ielozēt vietas zonās, kurās lielo zivju gandrīz nemaz nebija, tad viņi izlīdzējās ar mailīšu ķeršanu.

Čempionāta norisei ir veltīta atsevišķa lapa ar bildēm.

18.09.2003

Pasākumi tuvākajā laikā

1.Latvijas čempionāts karpu makšķerēšanā. Nolikums. Piedalīšanās brīva.
2.Latvijas 2003.gada atklātais čempionāts un RMK balvu izcīņa mušiņmakšķerēšanā. Nolikums.

Pasākumi oktobrī:
11.10.2003. Tradicionālais Lucky John spiningošanas festivāls. Rīko SIA SALMO
18.10.2003. RMMB Babītes sezonas noslēguma sac. spiningošanā laivu ekipāžām. Rīko RMMB.

31.08.2003

Septembris sākas ar starpbrīdi

Firma Man-Roland saviem klientiem sestdien bija sarīkojusi makšķernieku pasākumu, un man radās iespēja pabūt pie Cieceres ezera vietā, kuras apzīmējums ir "Radi". Tikai atzīmēšu, ka tā ir gleznainā vietā izvietota komfortabla viesu māja, kura var uzņemt pat korporatīvus pasākumus ar 50 - 150 dalībniekiem.
Te var apskatīt arī vienu lielāku bildi. Ar makšķerēšanas rezultātiem Cieceres ezera dziļumos nebija ko lielīties. Visu dienu stipri lija, un makšķerniekiem bija grūti nodemonstrēt savu meistarību. Kaut gan, kā to rādot maluzvejnieku lomi, zivis tur esot.

Laiks kļuvis rudenīgs. Iepriekšējā nedēļa bija lietaina un vējaina. Acīmredzot, tas nedaudz atsvaidzināja situāciju ūdeņos un sāka parādīties ziņas pr normālu līdaku copi Engurē, Kaņierī un Babītē. Brīžos, kad bija pierimis vējš, labi asaru lomi bijuši Vidzemes akmeņainajā jūrmalā, tāpat parādījušās lielās līdakas un zandarti Liepājas ostas rajonā.

Rīt, 1.septembrī dodos uz Eiropas meistarsacīkstēm kastingā, kuras notiks nedēļas nogalē Berlīnē. Kā dalībnieki tur būs jelgavnieks Ēriks Lašins un viņa dēls Dainis, mana vieta būs čempionāta žūrijā. Tūlīt pēc tam kopā ar Latvijas izlasi būšu CIPS 2003.gada pasaules meistarsacīkstēs makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri Pieštanī pilsētiņā Slovākijā. Rīgā atgriezīšos 16.septembrī. Tas radīs nelielu pārtraukumu lapas papildināšanā. Taču nav izslēgts, ka izdosies kādu ziņu izvietot tieši no sacensību vietām.

31.08.2003

Noskaidrots čempions jauniešu grupā

Nupat notikušajā pirmajā Latvijas jauniešu čempionātā Lucavsalā par šī gada čempionu makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri kļuva rīdzinieks Krišjānis Krasovskis. Krišjānis jau vairākkārt veiksmīgi pierādījis savu prasmi arī pieaugušo sacensībās, tādēļ izcīnītais nosaukums nebija pārsteigums. Čempionāta divās dienās viņš noķēra 3,954 kG zivju un ar 3 punktiem bija labākais. Otrajā un trešajā vietā ierindojās un, attiecīgi, sudraba un bronzas medaļas ieguva Toms Kļaviņš un Pēteris Lideris juniors. Pie tam Pēteris Lideris ieguva vienādu punktu skaitu ar Iļju Černogorodu - 8 punktus, taču, pateicoties lielākam noķerto zivju kopsvaram , pie medaļas tika Pēteris.

26.08.2003

No makšķernieka ābeces

Pirmais, kam parasti iesaku pievērst uzmanību apgūstot modernu makšķerēšanas tehniku, ir pareizs kāta satvēriens. Šoreiz ievietoju instruktīvu attēlu ar paskaidrojumiem, kurā var redzēt, kā pareizi satvert spininga kātu.

PS.Labprāt gaidīšu komentārus un piezīmes par šādām ābeces gudrībām.

26.08.2003

Cope augustā

Ziņas par izciliem lomiem parādās diezgan reti. Par iepriekšējā svētdienā 12.80 kG smagu Ventā noķertu spoguļkarpu mani informēja Latvijas izlases dalībnieks kuldīdznieks Guntis Kārkliņš. Savukārt Babītē šīs sezonas lielāko pāri par 8,0 kG līdaku ( par kuru man ir ziņas) izvilcis Babītes lielo līdaku speciālists, vairākkārtējais mūsu čempionātu godalgoto vietu ieguvējs rīdzinieks Jānis Strazdiņš.
Pēc ilgstoša sausuma šonedēļ iestājies Latvijai tipisks silts un lietains laiks. Ir cerības, ka makšķernieku lomi uzlabosies. Vakar biju aizbraucis nelielā ekskursijā uz Vidzemes pusi. Gar ezeriņiem šur tur bija redzami makšķernieki, taču, laikam, daudzi šobrīd pievērsušies sēnēm. Katrā ziņā sēņotājus ar baraviku pilniem groziem varēja redzēt krietni vairāk. Pie reizes iemūžināju tilta celtniecību pār Amatas upi. Izskatās, ka Latvijas skaistākās upes ainava šajā vietā ir nelabojami sabojāta. Tās vietā visi var "priecēt" acis ar vairāk Rīgai raksturīgu būvbedri.
Lielāku bildi var apskatīt šeit.
Otrā attēlā var redzēt būvbedres iespaidu uz upes gultni. Smiltis un māla daļiņas lēni tekošajā straumītē nosēžas lejpus tilta un visas potenciālās nārsta vietas tiek sabojātas. Liekas, uz ilgu laiku.

26.08.2003

Vīrusi darbojas

Virusa darbības rezultātā 20.un 21.augustā saņēmu 3600 e-mailus 50 - 100 kB apjomā katru. Rezultātā pastkastīte tika pārpildīta. Daudz vēstules bija inficētas. Tā kā nereāli bija tās pat sašķirot, šie divu dienu sūtījumi visi kopā tika izdzēsti. Varbūt to starpā arī kāda lietderīga vēstule, diemžēl.

22.08.2003

Varbūt blefošana tiks izbeigta

Makšķernieki zin, ka mūsu tirgū pārdodamo makšķerauklu faktiskā stiprība bieži būtiski atšķiras no tās, kuru var izlasīt uz iepakojuma. Bet ir valstis, piemēram, Francija, kurās patērētāju aizsardzības likumi un standarti nepieļauj lielas novirzes. Lai ievestu zināmu kārtību auklu tirgū, Eiropas makšķerrīku tirdzniecības asociācija EFTTA uzsākusi projektu, lai ar neatkarīgu izmēģinājumu palīdzību noskaidrotu un noregulētu situāciju šajā jautājumā. EFTTA uzskata, ka uz auklas iepakojuma deklarētā stiprība nedrīkstētu vairāk kā par 10% atšķirties no faktiskās auklas stiprības.

Stāvokli šodienas tirgū raksturo projekta ietvaros veiktās auklas stiprības pārbaudes, kuras tika izdarītas 58 auklu markām. 90% no tām auklas stiprība bija zemāka, kā marķējumā uzrādītā. 5% (3 auklām) stiprība bija vairāk kā 2x zemāka par deklarēto, 36% auklu (21 auklai no 58) stiprība bija 30-50% zemāka, 26% (15 auklām), tā bija 20-30% zemāka, 22% (13 auklām) tā bija līdz 20% zemāka. Tikai 11%, t. i. 6 auklām stiprība bija lielāka par uzrādīto.

Avots: www.total-fishing.com

17.08.2003

Babīte

Ap 11:00 biju iebraucis apskatīties Babītes ezera Spuņņupes bāzē. Laiks šorīt bija ļoti mainīgs. Visu rītu šeit stipri lija, pūta stiprs D vējš, ap 9:00 vējš iegriezās no R. Ūdens līmenis vidēji liels. Makšķernieki, kuri izbrauca no ezera ap pusdienlaiku, bija ar dažādiem lomiem. Dažam bija skaisti karūsu lomi, citi turpat blakus bija ar dažām sīkām zivtiņām. Visu esot noteikusi vietas izvēle un iebarošana. Ēsma - grūbas, baltie, tārpu gabaliņi. Visi apgalvoja, ka līdz ar vēja virziena maiņu cope pilnībā pārtrūkusi. Arī līdakas ir nedaudz aktivizējušās, satiku spiningotāju, kurš lielījās ar rīta copē ar rotiņu noķertām četrām 1 - 1,5 kG smagām līdakām.

16.08.2003

Milzu asaris

Lai gan runas par Latvijā noķertiem 2- kilogramīgiem asariem ir dzirdētas, šoreiz tas izskatās krietni nopietnāk. Nupat LMSF saņēma informāciju par konkursam " Copes Lietās" pieteikto milzu asari. Superloma autors ir makšķernieks no Cēsīm Kristaps Cekuls, kurš 11.jūlijā ar spiningu Valkas rajonā Cepša ezerā noķēra 2,150 kG smagu asari. Tā rādītāji atbilst jaunam Latvijas rekordam, un, ja autors nokārtos dažas formalitātes, nav izslēgts, ka tas tiks atzīts par rekordu.
Potenciālo rekordlomu autoriem ir jāzin, ka piesakot rekordu, svarīgi, lai tas būtu nosvērts ar pārbaudītiem svariem, vislabāk kādā oficiālā organizācijā un apstiprināts ar šīs organizācijas zīmogu, bet sniegtās ziņas apliecinātu divi liecinieki. Pie tam pieteikums jāiesūta mēneša laikā pēc noķeršanas.

15.08.2003

Mušiņmakšķernieki var gatavoties

Vakar organizācijas komiteja sprieda par 2003.gada LR atklāto čempionātu mušiņmakšķerēšanā. Tradicionāli tas notiks Siguldā vienlaicīgi ar Rīgas Mušiņmakšķernieku Kluba balvu izcīņu. Datums nemainās - 27.septembris. Sacensību forma tiek saglabāta kā iepriekšējos gados. Lai makšķerniekiem dotu iespēju vairāk izbaudīt rudenīgo pēcpusdienas copi, sacensības sāksies divas stundas vēlāk. Pēc saskaņošanas ar visām institūcijām, nolikums tiks publiskots. Ar nolikuma projektu var iepazīties jau pašlaik.
Sponsori vēl var pieteikties!

14.08.2003

Tā ķer makšķerniekus un citus naivos

Šodien e-pastā kārtējā ēsma. (parasti šos top secret paziņojumus par manām "uzvarām" dažādās loterijās pat nelasu).

...We are pleased to inform you of the announcement today, 13th August,
2003 of winners of the SCIENTIFIC GAME PROMO LOTTERY; THE NETHERLANDS / INTERNATIONAL, PROGRAMS held on 9th August, 2003. Your email address attached to ticket number 023-56678230954, with serial number 5073-11 drew the lucky numbers 7-14-21-42-49-59, and consequently won the
lottery in the 1st category. You have therefore been approved of a lump sum pay out of US$500,000.00 (FIVE HUNDRED THOUSAND UNITED STATE...
Please be informed that NON RESIDENCE of THE NETHERLANDS will be
required to make a NON DEDUCTABLE advance payment of processment and
legal documentation charges of 550.00 Euros
to enable our legal
department acquire Naturalization papers from the Court prior to award
payment policy as required by the paying Financial Securiry Company...

Interesanti, cik tādus "uzvarētājus" varētu sameklēt Latvijā? Un, cik ir uzķērušies?

14.08.2003

Dažas interesantas lapas

Atradu dažas interesantas un jaunas priekš manis adreses (tur nav nekā par copi), kuras ir jāapskatās detalizētāk:
http://www.roell.net/weblog/
http://www.schockwellenreiter.de/
http://www.webwriting-magazin.de/index.html
http://www.faganfinder.com/translate/
http://www.resourceshelf.com/

11.08.2003

Joprojām labi ķerās zandarti un sami

Pēc makšķernieku nostāstiem Daugavā joprojām aktīvi ir zandarti un sami. Nupat saņēmu vēsti par veiksmīgu samu copi un bildi no Ojāra Jansona.
"Вот такого сома поймал в субботу под Кокнесе в 12 часов дня. Весит 15 кг., а в длину 1,4 м.! Ловил на курицу и использовал такие снасти: на донку, шнур 0,4, на большой тройник. Вытаскивал 15 минут, правда с берега вытащить его не удалось, поэтому сел в лодку с другом Денисом и с середины реки полняли его. Сом оказался царским во всех отношениях!
Оярс Янсонс."

11.08.2003

Lielais Vipēdes ezers

Kārtējais mana brauciena mērķis bija Lielais Vipēdes ezers Dobeles rajona Zebrenes pagastā. Šajā vietā, biju pirmo reizi, taču kopumā vieta man patika. Brauciena rezultātā ir vēl viena lapa, veltīta vēl vienai licencētās makšķerēšanas vietai. Tajā var atrast nelielu aprakstu un dažas bildes.
Diemžēl, neizdevās ievietot normālu kartes fragmentu, tas vēl jāmeklē. Pašreiz ir pieejama laba karte, bet tikai bez tiesībām to publiskot.

10.08.2003

Mezgli dažādām gaumēm

Makšķernieki zin, - ir ļoti labi mezgli, kurus ir sarežģīti uzsiet, bet ir gandrīz tikpat labi mezgli, kurus var uzsiet, kā saka, ar aizvērtām acīm. Konkrētā mezgla izvēli lielā mērā iespaido ne tikai izmantoto auklu parametri un piesienamais objekts, bet arī katra iemaņas un tādi faktori kā redze, pirkstu veiklība un citi. Tieši situāciju daudzveidība liek katram pārzināt vismaz 5- 6 dažādu mezglu siešanu.
Te ir redzams viens piemērs no simpātiskām mezglu bildēm, kuras var atrast lapā www.marinews.com.
Te uzklikšķinot, var redzēt 18 dažādus mezglus atsevišķā logā.

09.08.2003

Jauna saite

Izrādās, arī briti atraduši manu lapu. Šodien atnāca šāda vēstule.

I recently visited and reviewed your great website and thought it a close enough theme match to ours for us to become Link Partners.
I would appreciate you visiting our site and trading reciprocal links with us so I've added your website's listing to our link directory at: http://www.ukholidayz.com/relatedlinks/.
With kindest regards and look forward to linking to you.
Roland Moore

08.08.2003

Ruckas ezers

Vakar biju aizbraucis apskatīties, kāds izskatās Ruckas ezers. Manuprāt, tīri simpātisks, no tiem ezeriem, kuri man patīk. Dziļums 1,5-2,0 metri, vidēji aizaudzis, liela zivju dažādība. Par bagātību gan varu spriest tikai pēc stāstiem - spēcīga lietus gāze, kurā esot nolijusi mēneša nokrišņu norma, iztraucēja manu nodomu noķert kādu zivi. Standarts te esot karpas ap 2.o kG, daudz esot līņu, lielākā šogad noķertā līdaka šogad esot 4,5 kG. Lielas raudas un skaisti asari. Līdzīgi kā visos ezeros - zivis labāk ķeras tiem, kas ezeru ir apguvuši. Ezers nav liels, 40 - 50 minūtēs ar laivu var apbraukt apkārt. Jebkuros vējos var atrast aizvēju. Pārnakšņošanai gan jāņem sava telts. Apkārt ezeram izveidotas ērtas nojumes ar galdiem, ugunskura vietām, malku un telšu vietām. Cenas visnotaļ pieņemamas. Tuvākās dienās ezera apkārtnes bildes varēs atrast šai vietai veltītajā interneta lapā.

07.08.2003

LR čempionāta maratons beidzies

Šodien Rīgā noslēdzās LR 2003.gada čempionāts makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Sacensības risinājās trīs kārtās, pirmās divas bija Ventā.
Jau no pirmās kārtas individuālā vērtējumā līderos izvirzījās B&B Cope un Valmieras MMB sastādītās komandas "Vidzeme" dalībnieki - Laila Grīnberga un Ainārs Bauģis. Noslēgumā abiem bija pilnīgi vienāds punktu skaits - 11. Nedaudz lielāks loma svars čempiona titulu ļāva iegūt Lailai Grīnbergai, Ainārs Bauģis ieguva sudraba medaļu. Trešo vietu izcīnīja Jānis Volkovs no kluba "Profi" Komandu vērtējumā pēdējā kārtā "PROFI" apsteidza iepriekšējos līderus - B&B Copi un izcīnīja 1.vietu, trešā vietā palika "Salmo"komanda.

Protokoli. Ievērībai - liels .xls fails.

04.08.2003

Karstais laiks un cope

Gaisa temperatūra šajā nedēļā Latvijā svārstījās ap +30° C, valdīja D, DA un A vēji. Kopumā tas slikti iespaidoja copi. Taču nevarēja teikt, ka cope būtu apstājusies. Ik pa brīdim pozitīvas ziņas ienāca no jūras līča, kur veiksmes gadījumos tika novēroti labi asaru un līdaku lomi. Tāpat tīri labi joprojām sokas Daugavā virs Kokneses. Tur labi ķeras zandarti, retāk, bet pietiekoši bieži arī sami. Lielajos ezeros tādos kā Engure un Babīte lomi ir svārstīgi, taču arī te novērojamas atšķirības. Ļoti karstais laiks un austrumu vējš Babīti iespaido vairāk kā Enguri, protams, negatīvā nozīmē. Nesaprotamu iemeslu dēļ, tikai sliktas ziņas ienāk no kādreiz populārā Burtnieka. Tie, kuri specializējas miermīlīgo zivju copē un apguvuši iebarošanas noslēpumus, joprojām labi ķer karūsas un līņus, dažuviet arī brekšus. No dažādiem dīķiem ienāk dažādas ziņas par karpām, taču ir vietas, kur valda klusums, bet ir vietas, kur karpas ķeras tīri labi. Mušiņnieki pašreiz metušies ruduļu un sapalu virzienā, jo zemais un siltais ūdens Latvijas upēs būtiski samazinājis alatu un foreļu aktivitātes.

Latvijas internetā nupat ieraudzīju pirmo nopietno mēģinājumu izveidot interneta veikalu, kurā ir pieejams arī makšķerēšanas inventārs. To var atrast lapā www.econet.lv. Liekas, ka pašreiz tur notiek eksperimenti.

Šodien notiek treniņi, bet rīt un parīt Rīgā Daugavā no AB dambja (pretī "Radisson" viesnīcai)risināsies Latvijas 2003.gada čempionāta makšķerēšānā ar pludiņa makšķeri izšķirošā trešā kārta . Pēc vairāk kā 10 gadu pārtraukuma labākie Latvijas makšķernieki pārbaudīs kādas ir copes iespējas šajā Daugavas posmā. Ja zivju krājumi būs kaut cik pieņemami, ir cerības šajā makšķerēšanai sarežģītajā vietā sarīkot lielākus starptautiskus pasākumus. Ierindas makšķerniekiem interesi varētu izraisīt modernās 14 m garās štekeru makšķeres un to pielietošanas tehnoloģija (ja kāds izlems tās pielietot). Pēc divām kārtām līderi ir B&B Cope un tās dalībnieki cēsnieki Laila Grīnberga, Ainārs Bauģis, Elmārs Mežulis.

03.08.2003

LR čempionāts spiningošanas divcīņā

Čempionāta organizētāja lomu arī šogad pildīja Rīgas Mednieku un makšķernieku biedrība, sacensības notika Babītes ezera Spuņņupes laivu novietnē. Jau agri no rīta 03:30 18 komandu spiningotāji devās ezerā, lai pārbaudītu savu spiningošanas prasmi. Lai gan ieilgušais karstais laiks un sliktā laika prognoze nesolīja neko labu, lielākai daļai izdevās tikt pie loma, galvenokārt tie bija asari. Bet Kokneses spiningotāji, kuri startē ar firmas "Kūdras enerģija" nosaukumu, atrada asaru baru un dažu stundu laikā iemanījās tikt pat pie pārsteidzošiem lomiem. Viestura Saulīša loms svēra 11.680 kG, Igora Dubovska - 14.790 kG. Tas abiem deva solīdu handikapu un divcīņas otrā disciplīnā - mērķī mešanā neviens vairs nevarēja apdraudēt viņu pozicijas. Rezultātā Igors Dubovskis kļuva par šī gada čempionu spiningošanas divcīņā, Viesturs Saulītis ieguva sudrabu individuālā vērtējuma, bet Kūdras enerģija izcīnīja čempiona nosaukumu un ceļojošo kausu komandu vērtējumā. Trešajā vietā individuālā vērtējumā palika Jānis Strazdiņš no "Baltas" komandas. Attiecīgi otrajā un trešajā vietā komandu vērtējumā ierindojās Pasaules 1. un B&B Copes 1. komandas. Sievietēm tik labi ar copi neveicās, tas ļāva čempiona nosaukumu izcīnīt Lailai Grīnbergai, kura ar 94 punktiem no 100 iespējamiem bija absolūti labākā mērķī mešanā. Otrajā un trešajā vietā palika Maija Vorslava un Ieva Lašina.

26.07.2003

Sacensības makšķerniekiem

Tuvākajās nedēļās risināsies sekojošie LR čempionāti.
1.LR čempionāts spiningošanas divcīņā. Babītes ezerā. 26.jūlijā.
2.LR čempionāta makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri 3. kārta. Rīgā. Daugavā no AB dambja. 1.- 3. augustā.
3. LR čempionāts karpu makšķerēšanā. 8.- 10. augustā. Kaķīša ezerā. Nolikums. Pieteikšanās līdz 1.augustam.

24.07.2003

Rekordsams

Daži citāti no apraksta, kurā Boriss Spaskovs stāsta par cīņu ar 14.jūlijā noķerto 58,20 kG smago rekordsamu.
"...Tā diezgan ilgi mierīgi staigāja. Kad sāku domāt, ka zivs ir piekususi, sāku vilkt spēcīgāk un sajutu, ka es viņu pievelku tuvāk laivai. Tikai izrādījās, ka laiva ar visu enkuru izbrauc no niedrēm un sāk peldēt pretī straumei... Man bija vienvietīgā gumijas laiva, līdz ar to mēs bijām it kā samainījušies lomām, es biju lejpusē, bet sams peldēja pret straumi...Tā mēs nobraucām apmēram 1 km. Te jau sākās krāces. Es nobijos, jo enkurs var aizķerties aiz akmeņiem, un es ar visu laivu aiziešu zem ūdens... Man paveicās. Pēc krācēm sāku airēt uz krastu... Pienāca puisis, izģērbās un iebrida ūdenī, bet līdz laivai aizbrist nevarēja, es pametu virvi un viņš mani izvilka krastā...izkāpu...Tikai sams nebija nolēmis tik viegli padoties un atkal sāka vilkt uz upes vidu. Man drēbēs un garajos zābakos pienācās iet uz upes vidu ūdenī līdz krūtīm. Tā mēs nogājām apmēram vienu kilometru. Es piekusu un zivs piekusa. Sāku pamazām samu vilkt uz krastu... Visa cīņa ar samu ilga aptuveni 2 stundas.
Šajā gadā tas man ir 26-tais sams.
Šogad man bija vēl viens liels sams, bet pēc pusstundas cīņas viņš pārrāva tādu pašu auklu ( 0,55 mm J.S.) un aizgāja.

22.07.2003

Spiningotāji Babītē

Nākošā sestdienā 26.jūlijā Babītē notiks LR čempionāts spiningošanas divcīņā, tādēļ aktīvākie sportisti savlaicīgi mēģina apgūt Babītes noslēpumus. Visu nedēļu Latvijā valda sen neredzēts karstums un zivis ezerā ķerās relatīvi vāji, galvenokārt, tikai agrās rīta stundās. Neskatoties uz to, makšķernieku vidū cirkulēja baumas par par nedēļas vidū noķertām 10 un 7 kG smagām līdakām. Tādēļ interesentu, kuri vēlējās pārbaudīt šīs ziņas un savu prasmi nedeļas nogalē Babītē organizētajos pasākumos, netrūka.

Sestdien, 19.jūlijā te notika tradicionālais CRC Canon brenda reklāmas pasākums. Tā ietvaros Canon fani pārbaudīja savas iemaņas spiningošanā un mērķī mešanā. Labākos panākumus šajā divcīņā guva Linstow Varner pārstāvji - tēvs un dēls Maļejevi, viņiem sekoja ASV vēstniecības komanda un Latvijas Energoceltnieka pārstāvji. Visi balvu ieguvēji un organizātori redzami pievienotajā attēlā. Vairāk un lielākas bildes var redzēt atsevišķā lapā.

Svētdien tajā pašā vietā darbojās jau rūdītāki spiningotāji - te notika RMMB sezonas atklāšanas un V. Bebra dāvātā kausa pasākums. Vērtējot laivu ekipāžas, labākā bija un ceļojošo kausu uz vienu gadu savā īpašumā ieguva makšķernieku veikala "Ēsma" komanda, kuras dalībnieki Andris Japiņš un Vladimirs Strautmanis rīta cēlienā noķēra 5,780 kG līdakas un asarus. Tikai nedaudz atpalika Rīgas Imantas vidusskolas laiva. Tās ekipāžas lomā bija 5,520 kG zivju, bet Ilmāram Jubasam bija šī pasākuma lielākā zivs - 3,480 kG līdaka. Trešo vietu ieguva "Salmo" laiva.

21.07.2003

Jauns Daugavas rekordsams - 58,20 kG 11

Tie, kas apmeklējuši lapu ../speclapas/rekzivis.htm, zin, ka Latvijas samu rekords ir uzstādīts 1995.gadā un tas ir 56,2 kG. Nupat ienāca ziņa, ka šovakar šis sasniegums ir uzlabots par 2 kG. B.Spaskovs, kurš jau vairākkārt nodemonstrējis savu lielo samu ķeršanas māku, šovakar pēc divu stundu cīņas Daugavā pie Jēkabpils beidzot ticis pie rekordsama. Tā svars 58,2 kG. Gaidīsim oficiālo pieteikumu, bildi un detalizētākas ziņas par šo neredzēto lomu.
P.S. 18.07. Boriss Spaskovs atsūtīja savu bildi kopā ar rekorda pieteikumu. Varu piebilst, ka ir visi nepieciešamie pierādījumi, lai šo lomu atzītu par jaunu Latvijas rekordu. Sams noķerts 14.07.2003. plkst. 14:30 ar spiningu, vizulis "Uralka", aukla 0,55 mm.

14.07.2003

Eiropas čempionāts beidzies

Vakar Holandē beidzās Eiropas čempionāts makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Trīs dienu sacensībā komandu vērtājumā labākās bija Anglijas, Francijas un Holandes komandas. Individuālā vērtējumā zeltu izcīnīja Didier Guessard ( Francija) ar 2,5 punktiem un 5,400 kG kopējo loma svaru, sudrabs tika Holandes pārstāvim Bert Aufderhaar ar 4 p. un 9,640 kG kopsvaru, bronza - Anglijas pārstāvim Alan Scotthorne ar 4 p. un 7,750 kG zivju kopsvaru.
Latvija ieņēma 22.vietu, individuāli 120 dalībnieku konkurencē mūsējie ieņēma sekojošas vietas: 85.A. Eglītis 35 p. un 1,570 kG, 89. G. Kārkliņš 36,5 p. un 120 G, 92. A.Ziediņš 37,5 p.un 240 G, 95. N. Grabovskis 38,5 p.un 330 G, 97. P. Lideris 39 p.un 370 G.
Pilnu sacensību protokolu var redzēt Holandes makšķernieku biedrības mājas lapā.

14.07.2003

GPS un eholotes

Kādu laiku mēģinu atrast labus informācijas avotus, kuros būtu saprotami un iespējami pilnīgi aprakstīts viss, kas saistās ar GPS ierīču un ehološu darbību un lietošanu. Pašreiz, liekas, pilnīgāko informāciju sniedz Lowrance Electronics savā mājas lapā. Angļu valodā.

"Sonar Tutorial Learn about sonar from the source with Lowrance Electronics' Sonar Tutorial.
GPS Tutorial Learn about GPS with Lowrance Electronics' GPS Tutorial.
Mapping Tutorial Did your product come with MapCreate™ software? If so, get an overview of many of the unique features with the MapCreate™ Tours and Tutorial."

Labs avots krievu valodā, veltīts vispārīgiem GPS jautājumiem, ir http://www.gpsinfo.ru/

13.07.2003 12:56

Kā zivs redz krāsas

Mūžīgais makšķernieku jautājums - kādas krāsas ēsmu imitācijas ir tās labākās. Cik gan bieži neiznāk filozofēt, piemēram, par sarkanās "astītes" nozīmi vizuļu vai žibuļu āķu greznojumos. Nenoliedzami, ka tas viss lielā mērā ir atkarīgs arī no tā, kā zivs acs ūdenī uztver krāsas.
Nav jaunums, ka zivs krāsas redz lielā mērā līdzīgi tam, kā mēs tās redzam melnbaltos attēlos. Proti, kā dažādus melnbaltos toņus. Nelielu ieskatu šajā tēmā, tai skaitā arī faktoros, kuri iespaido zivs krāsu uztveri, var atrast zemāk minētā adresē. http://www.sexyloops.com/articles/colourinthefisheseye.shtml.

11.07.2003

Google news vācu valodā

Ievietoju saiti ar jaunu ziņu lapu "google news de", kurā saturs daļēji tiek automātiski ģenerēts ik pa 10 - 15 minūtēm. Lapa ir vācu valodā, tajā ir arī googles meklētājs. Saiti var redzēt favorītos šīs lapas labajā malā.
P.S. 11.07.2003.Ievietoju arī saiti ar līdzīgu lapu "google news" angļu valodā.

10.07.2003

Fīderi, pikeri, mač-kāti

Šis teksts, lai tas paliktu arhīvā, ir pārcelts no manas jautājumu - atbilžu lapas. Vairāk par makšķerkātiem var redzēt manā lapā ../teorija/mkati.htm
Tie, kurus dēvē par mač-kātiem, ir kāti, kuri paredzēti makšķerēšanai lielākā attālumā ar pludiņa makšķeri, lietojot spoli. Vizuāli tie atšķiras no citiem ar sīkiem un uz augstām kājām izvietotiem caurlaides riņķiem. Visbiežāk trīsdaļīgi 3,60 m un 4,50 m gari ogļšķiedras saliekamie kāti. Paredzēti auklām līdz 0.20 mm. Pīto auklu pielietošana ir problemātiska. Šiem kātiem "tests" nav rādītājs, parasti aprīkojums nav smagāks par 10 gramiem.
TV raidījumā minētie "picker" un " feeder" nav nekas cits kā vieni no daudziem terminiem, kurus angļi lieto, apzīmējot dažādas ar spolēm aprīkotas gruntsmakšķeres. Par copes signalizātoru šiem kātiem kalpo kāta spice, kura parasti ir citā, spilgtā krāsā. Ja vēlamies makšķerēt uzmanīgi ņemošas zivis, labāk ir, ja kātam ir attiecīgi piemērota mīkstāka spice. Tā uzrāda copi, vienlaicīgi netraucējot zivij darboties ar ēsmu. Fīders,- ja aprīkojumā tiek pielietota barotava, pikers, - ja tikai svariņš (pie mums tādas plaši lieto vimbu copei). Protams, katram aprīkojumam un tā svaram vēlams izvēlēties attiecīgu kāta konstrukciju - garāku vai īsāku, mīkstāku vai cietāku kātu.

Par mač-spoli dažreiz dēvē parasto atklāto bezinerces spoli, kuras kasete ir piemērota 100 - 150 m garas 0,15 mm auklas uztīšanai, proti, tā ir ļoti sekla. Palielināts auklas uztīšanas ātrums, lietojot spoli kopā ar mač - makšķeri ir noderīgs, taču nav obligāts, var iztikt, ja spolei ir normāls ātrums. Tātad jebkuru spoli ar attiecīgu rezerves kaseti var lietot arī mač - makšķerei.

10.07.2003

Igaunijā

Sergejs F. atsūtīja kārtējo nelielo vēsti no Igaunijas.
Bil vchera na reke Vana.
1. Temperatura vozduha +22C
2. Temperatura vodi +18C
3. Davlenije vozduha na reke 753mm.rt.st.

Uze bil vecher i tishina opuskalas na rechku, kakie-to mushki kruzhat postojanno nad vodoi.
Videl malenkuju May fly no ona bila naverno edinstvennoi.
A vobshe bilo horosho, tishina, svezii vozduh, tsto eshcho nado chtobi oshjutit chto zhiznj prekrasna.
S segodnjashnego dnja reshil vesti podrobniji dnevnik nabljudenij.
Riba igrala povsjudu, no bilo ne ponjatno chto ona berjot.
Malenkaja forel soblaznilas na May fly ona bila ochen krasivaja osobenno eti krasnie pjatnishki, ta tsto nemnogo pobolshe tancevala prjam na hvoste:) no nikakih muh ne brala dolgo ja prisposablivalsja i vsjoze mi s nei "dogovorilis":)) eto bila emerger fly.
Uze dumal uhodit i reshil vsjozhe ispitat novij muddler - s pervogo zabrosa okun prosto brosilsja na etot muddler.
Estestvenno:) poimannuju ribu otpustil.

A tsto u vas esli est vremja, napishite svoi nabljudenija

10.07.2003

Baltijas kauss kastingā

Sestdien, 5.jūlijā pēc vairāk kā 10 gadu pārtraukuma Ādažu sporta laukumā notika starptautiskās sacensības kastingā, kurās piedalījās 7 valstu pārstāvji. Vienlaicīgi notika LR čempionāta fiālasacensības. Atsevišķās disciplīnās tika uzrādīti ļoti augsti rezultāti. Mešanā ar mušiņmakšķeri Skiša mērķī Helmuts Hohvartners no Austrijas uzrādīja absolūto rezultātu, sasniedzot 100 punktus no iespējamiem 100. Metienos Ārenberga mērķī ar spiningu pieci dalībnieki- Ulfs Jansons ( Zviedrija), Markus Klauslers( Šveice) un Marionas Svirbutavičus (Lietuva), tāpat arī sievietes - vairākkārtīgā pasaules čempione Alena Zinnere(Austrija) un Laila Grīnberga (Latvija) sasniedza 98 punktus no 100. Mērķī mešanā ar spiningu Skiša mērķī absolūto rezultātu 100 punktus sasniedza Ulfs Jansons , Markus Klauslers un Alena Zinnere. Tālmešanā ar mušiņmakšķeri par patīkamu pārsteigumu parūpējās Ēriks Lašins (Latvija), kurš sasniedza gan lielāko attālumu - 53,30 metrus, gan ieguva lielāko divu labāko metienu punktu summu - 102.15 punktus. Tālmešanā ar 7,5 G svariņu ar 62.69 m tālu metienu labākais bija Marionas Svirbutavičus. Pirmo vietu pieccīņā un galveno balvu ieguva H. Hohvartners , viņam sekoja U. Jansons un M. Klauslers. Labākais no Latvijas komandas Ēriks Lašins palika 5. vietā.
Arī sieviešu grupā pirmās trīs vietas ieņēma ārzemnieces - Alena Zinnere, Marianne Kosonena(Somija) un Sabine Steinbergera(Austrija). Komandu vērtējumā labākās bija Austrijas, Somijas un Lietuvas komandas.
LR čempionu nosaukumus kastinga trīscīņā ar spiningu izcīnīja Ēriks Lašins, sievietēm - Laila Grīnberga, jauniešiem - Dainis Lašins.

06.07.2003

Jauni kontakti

Pateicoties Jurija pūlēm, izdevās atjaunināt ziņas par bāzēm, kuras izvietojušās apkārt Engures ezeram. Tās var atrast lapā, kurā es koncentrēju mājvietu un bāzu adreses Latvijas laukos.

06.07.2003

Babītes ezera faniem

No 01. jūlija Babītes ezers ir pieejams makšķerēšanai. Par ezera atklāšanu interese, kā parasti, ir liela. RMMB bāzē uz pirmās dienas pirmo maiņu visas 50 laivas jau ir rezervētas, taču uz citām dienām dažas vietas ir brīvas. Interesēties pa tel. 6842268, 9767250

29.06.2003

Eholote ar raidītāju

Tie, kas nopietni makšķerē ar pludiņa makšķerēm, zin, ka, ierodoties jaunā makšķerēšanas vietā, vispirms ir vēlams noskaidrot gultnes struktūru, dziļumu un aizaugumu makšķerēšanas vietā. Tikai seklās vietās to var novērtēt vizuāli, dziļākās tiek pielietoti arī citi paņēmieni.
Pazīstamā ehološu ražotāja firma Humminbird piedāvā to izdarīt ar mobīla devēja (attēlā zaļā krāsā) palīdzību, kas ietilpst eholotes RF10 sastāvā. Devēju, kurā ir iemontēts raidītājs, piesien pie auklas un vienkārši iemet jebkurā vietā ūdenī. Krastā vai laivā, kur atrodas monitors, uz ekrāna var vērot, cik dziļa ir attiecīgā vieta, un, vai tur ir zivis. Ja pie devēja pievieno makšķerauklu ar ēsmu, varot pat novērot, vai zivis tuvojas ēsmai. Tas viss makšķernieka ērtībām.
Pilnam automātiskās copes komplektam vēl vajadzētu mini- telekameru (vai makšķeri ar automātisku pieciršanaas iespēju) un makšķerspoli ar elektrisko piedziņu. To visu rūpniecība jau piedāvā. Vārdu sakot, pasaulē tiek darīts daudz, lai "makšķernieks" varētu zvilnēt pie ekrāna un kaifot, kā viņa vietā personīgais robots ķer zivis.

29.06.2003

LR čempionāta rezultāti

LR čempionāts makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri pēc starptautiskajiem noteikumiem šogad risinās trijās kārtās. Divas no tām jau aizvadītas. Tās notika Ventā. Pateicoties Raimondam Vaišļam, kurš papūlējās atsūtīt man rezultātus elektroniskā formā (.xls fails), tagad tie pieejami visiem, kurus tas interesē.

28.06.2003

Kas ir kas UK

TTW July 2003.
UK veiktās pēdējās aptaujas rāda, ka UK makšķerēšanas biznesā gada apgrozījums ir gandrīz 700 miljoni eiro apjomā, tajā nodarbinātas ir 27 tūkstoši personas. Visvairāk tiek pārdoti makšķerrīki tajā sektorā, kuru sauc par parasto makšķerēšanu, bet populārāko brendu priekšgalā atrodas Shakespeare un Greys of Alnwick. Joprojām aug realizācija precēm, kuras marķētas ar brandiem Preston, Fox, Ron Thompson, Okuma. Tradicionāli slavenās Daiwa un ABU vairs nav tik ļoti pieprasītas.

Latvijas tirgū samērā plaši ir pārstāvētas gandrīz visas minētās preču zīmes. Shakespeare pārstāv Salmo, bet Ron Thompson un Okuma produktus importē Zilgalvis un Co.

28.06.2003

"Vai tiešām svarīgi, kur kas ir ražots?"

Tā saucas Sean O'Driscoll raksts žurnāla "Tackle Trade World" 2003.gada jūlija numurā. Šis žurnāla numurs gandrīz pilnībā velīts lielākajai Eiropas makšķerrīku izstādei EFTTEX, kura šajās dienās notiek Nirnbergā. Autors, apskatot pazīstamu angļu un amerikāņu firmu, tai skaitā mums zināmo, Sage, G. Loomis un Orvis pieredzi, secina, ka šodien makšķerrīku ražošana visā plašā pasaulē ir sasniegusi ļoti augstu līmeni. Tieši tādēļ arī angļu firmas, kurām pietika drosmes savlaicīgi savu ražošanu pārvietot uz Tālajiem Austrumiem, šodien var lepoties ar labiem panākumiem. Izmantojot izdevīgās ražošanas cenas, tās var ietaupīt pietiekoši līdzekļus, kurus savukārt var atļauties investēt brenda reklāmai un uzturēšanai. Secinājums ir viennozīmīgs - labs brends nozīmē vairāk nekā vieta, kur prece ir ražota.

28.06.2003

Ziņas no ārzemēm

Mans zviedru draugs Gregers Jonssons informē par jaunumiem spiningošanā Ziemeļzviedrijas piekrastē.
The first english clients that visited the new sportfishing-entrepreneur at Lugnet (close to the river Rickleå in Robertsfors municipality) made a close contact with this magnificent pikelady at 11 kg (22 lb) in the river Rickleå (Catch and release ofcoarse).
They first heard of the place from there good friend, Martin James BBC, and decided to try it, and they got personal records in both size and number of pike caght in one day and will be back with some friends next summer. They have been fishing in both Egypt and Västervik (Sweden) and has found a new favourite when it comes to lurefishing-Swedish Lapland.

26.06.2003

Spiningotājiem Babītē

Jūlija otrā pusē Babītes ezera RMMB laivu novietnē pie Spuņņupes ieplānoti dažādi pasākumi spiningotājiem. 19.jūlijā firma CRC, kura Latvijā pārstāv Canon brendu, rīko pasākumu saviem klientiem. 20. jūlijā RMMB saviem biedriem rīko spiningošanas pasākumu, kas ļaus noskaidrot labākās laivu ekipāžas (nolikums), bet 26.jūlijā turpat risināsies LR čempionāts spiningošanas divcīņā (nolikums).

25.06.2003

Sadarbība ar izdevniecību

Makšķerēšanas sfēra nav iedomājama bez literatūras. Varbūt arī tāpēc interesi par sadarbību ar makšķernieku auditoriju, šoreiz gan internetā tikko izrādīja pazīstamā SIA "Izdevniecība Jāņa sēta". Tā izteica vēlēšanos informāciju par savām grāmatām, kuras varētu interesēt arī makšķernieku auditoriju, turpmāk izvietot arī manā lapā. Tā rezultātā visi lapas apmeklētāji jau šodien var redzēt vienu, gan ne visai jaunas grāmatas anotāciju, kuru sagatavojusi izdevniecība. Grāmatas nosaukums "Zivis. Ūdeņu bagātības".
Ļaujiet jūs iepazīstināt ar zivju virtuves kulinārijas bagātībām, ko sniedz saldūdens, jūras un okeāna veltes!
Vairāk nekā 70 receptes no vienkāršas siļķes līdz izmeklētām delikatesēm – krabjiem, omāriem un gliemenēm – piedāvā katram zivju cienītājam bagātīgu izvēli.
Ar praktiskiem padomiem, ieskatu vēsturē un lieliskām fotogrāfijām par tēmu “zivis un uzturs” šī grāmata sniegs baudu katram interesentam un gardēdim.
Grāmata ir izdota latviešu un krievu valodā.
208 lpp., izmērs 22,5x30 cm


Grezni ilustrētā grāmata var noderēt vispirms jau kā dāvana visiem , kuri ciena un mīl gatavot zivju ēdienus. Tā kā izdevniecība piedāvāja interesantus noteikumus, grāmatas varēs iegādāties arī pie manis. Protams, izdevīgāk kā citūr.

25.06.2003

Sezona sākusies arī Engures ezerā

21.jūnijā tika oficiāli atklāta laivošanas sezona Engures ezerā.
LR čampionāts Ventā man atņēma dienas pirmo daļu, tādēļ Engures ezerā, kurš atrodas mana ezeru favorītu saraksta pirmajā vietā, paspēju "ieskriet" tikai pašā vakarā. Roberts Šiliņš (Engures ezera dabas parks) gan paspēja mani iedvesmot, pasakot, ka gandrīz visi, kas šodien atklāja sezonu, ir guvuši labus lomus. Lielākā viņam zināmā līdaka esot bijusi ap 6.5 kG.
Laiks bija patīkams - vidēji stiprs R vējš, mākoņains. Varētu teikt - pareizais Engures laiks, to apstiprināja arī cope. Engurē vakara cope, jo sevišķi vasarā ir ļoti interesanta un var turpināties līdz pilnīgai tumsai. Arī šoreiz pēdējo zivi izvilkām pusdivpadsmitos vakarā. Sekmīgai copei palīdzēja arī tas, ka ātri izdevās atrast vietu, kur bija koncentrējušās zivis.

Neskatoties uz to, ka līdakas mazākas par 2 kG laidām vaļā, par lomu sūdzēties nevarēju. Lielākā gan bija "tikai" 3.4 kG. Asarus neskaitījām. Labākais no vizuļiem izrādījās Lucky John rotiņš sudraba krāsā.
Diemžēl, varējām novērot, un to apstiprināja arī Roberts Š., arī Engures ezeram garām nav gājusi tīklu epidēmija. Joprojām atrodas makšķernieki, kuri oficiāli gan spiningo, bet īstenībā to dara tikai, lai varētu iemest tīklus.

22.06.2003

LR čempionāta otrā kārta

Ventā, vietā, kur notika pirmās kārtas sacensības, sestdien un svētdien notika otrās kārtas sacensības. Tās atnesa veselu rindu pārsteigumu. Pilnīgi neveicās spēcīgajām Salmo un MK Pasaule komandām, kuras veido Latvijas izlases (bilde 180 kB)pamatsastāvu līdzdalībai Eiropas čempionātā Holandē, tās šoreiz neiekļuva pirmajā trijniekā. Šajā kārtā labākos panākumus guva MK Piranja, Profi un Vidzeme. Individuāli labākie bija Pāvels Ržanovs no MK Piranjas, otrā vietā palika Laila Grīnberga no Vidzemes, trešajā - Jānis Volkovs no Profi.Visiem viņiem bija vienāds punktu skaits-3, vietu sadalījumu šajā kārtā noteica pēc noķerto zivju svara. Trīs punkti bija arī Jevgēnijam Grigorjevam no MK Piranja, taču mazāks svars viņam deva tikai ceturto vietu. Interesanti, ka MK Piranja dalībnieki, ieskaitot arī lielāko lomu īpašniekus, visi makšķerēja ar 14 m štekeru makšķerēm. Lielākais loms pirmās dienas trijās stundās bija Pāvelam Ržanovam - 5.200 kG dažādu zivju, otrā dienā - pirmās dienas neveiksminiekam Leonīdam Pankovam, kurš otrā dienā mainīja iebarošanas taktiku un savāca 5.224 kG. Lielāko zivi 2.650 kG breksi noķēra kuldīdznieks Normunds Kleinbergs.

Ventas ainavu (170 kB) var aplūkot, uzklikšķinot uz bildītes.

22.06.2003

Eiropas klubu čempionāts

Eiropas šī gada klubu čempionāts makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri no 11.līdz 15.jūnijam risinājās Bulgārijā Varnā. Pārliecinošu uzvaru tajā guva Itālijas pārstāvji. Divās dienās ieņemto vietu summa 25. Otrie bija Francijas pārstāvji ar 76 punktiem , trešie - Ungārijas sportisti ar 86 punktiem. No ungāriem tikai par punktu atpalika čehi un vēl par punktu angļi. Divu dienu loms itāļiem bija 64,5oo kG, frančiem - 50,840 kG, ungāriem - 46,840 kG, čehiem - 46,360 kG, angļiem - 46,895 kG. Eiropas 2003.gada čempionātā, kurš jūlija otrajā nedēļā notiks Holandē, piedalīsies arī Latvijas izlases komanda.

20.06.2003

2003.gada pasaules čempionāts MM

No 11.līdz 18.jūnijam Spānijā Alto Gillego risinājās CIPS 23.pasaules čempionāts mušiņmakšķerēšanā.
Komandu vērtējumā pirmajās trīs vietās bija Francija ar 168 punktiem, Beļģija ar 172 punktiem un Spānija ar 221 punktu. Individuāli pasaules čempiona nosaukumu izcīnīja Stefano Cotugno (Itālija) ar 18 punktiem, sudraba medaļu ieguva Bernard Marguet (Francija) ar 19 punktiem, bronzas medaļu - Jeff Courrier(ASV) ar 21 punktu.

20.06.2003

Izmaiņas rūpnieciskā zvejā

Vakar LR saeima pieņēma izmaiņas Zvejniecības likumā. Tās galvenokārt skar rūpniecisko zveju. 3.lasījumam bija iesniegtas sekojošās izmaiņas, ceru, ka to redakcija ir palikusi bez izmaiņām.

Rūpnieciskā zveja ar tīkliem sestdienās, svētdienās un svētku dienās, no ledus brīvajā zvejas sezonā, ir aizliegta visos publiskajos ezeros. Ministru kabinets nosaka kārtību, kuros publiskajos ezeros (ezeru daļās) rūpnieciskā zveja ir atļauta.

Rūpnieciskā zveja, izņemot zušu, stagaru, ezera salaku un vīķu specializētu zveju, ir aizliegta šādos publiskajos ezeros – Alūksnes rajona Alūksnes; Balvu rajona Balvu, Viļakas; Cēsu rajona Āraišu; Dobeles rajona Lielauces; Jēkabpils rajona Viesītes; Jūrmala Slokas; Krāslavas rajona Dagdas; Kuldīgas rajona Lielās Nabes, Mazās Nabes; Limbažu rajona Lielezers; Ludzas rajona Mazā Ludzas; Madonas rajona Salas; Rēzeknes rajona Rēzeknes, Kaunatas; Rīgas pilsētas Juglas, Ķīšezers, Lielais Baltezers, Mazais Baltezers, Babītes, Dzirnezers.

Rūpnieciskā zveja ir aizliegta visās upēs un kanālos, izņemot zušu, nēģu un stagaru specializētu zveju, zveju īpašos nolūkos un zinātniskās izpētes nolūkos saskaņā ar šā likuma 12. pantu, kā arī izņemot zveju Buļļupē un Daugavā (arī tās ūdenskrātuvēs), kur to var veikt, ievērojot Ministru kabineta noteikumus par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos.

Visās upēs, kā arī publiskajos ezeros, kuri ir iznomāti amatierzvejai – makšķerēšanai, kuros ir ieviesta licencētā amatierzveja – makšķerēšana vai kurus saskaņā ar pašvaldību teritorijas plānojumiem un attīstības programmām paredzēts izmantot galvenokārt amatierzvejai – makšķerēšanai, kā arī upēs (upju posmos) un ezeros (ezeru daļās), kas atrodas pilsētu administratīvajās teritorijās, rūpnieciskā zvejā aizliegts izmantot zivju vadu, izņemot gadījumus, kad saskaņā ar šā likuma 12. pantu ir nepieciešams veikt zveju īpašos nolūkos.

20.06.2003

Kāti un to komponentes

Pacific Bay International ir viena no slavenākajām pasaules firmām, kura tirgū piedāvā kātu komponentes. Vienā no tās interneta lapām http://www.fishpacbay.com/prod_rings.html atradu aprakstus dažādiem jaunākajiem metālkerāmikas caurlaides riņķu tipiem. Kopā ar informāciju par FUJI riņķiem tā dod pietiekošu priekšstatu par kvalitatīvākajiem riņķiem un populārākajiem brendiem šodienas tirgū. Tikai viens papildus aspekts, šo firmu ražojumi ir arī paši dārgākie - cena $30 līdz $50 par riņķu komplektu nav nekāds izņēmums.


Interesantu informāciju par kātiem, to komponentēm un izgatavošanas iespējām mājas apstākļos var atrast
http://www.rodbuilding.org/faq.html#9
un šīs lapas forumā.

17.06.2003

Mušiņu tēma

Viens no mušiņmakšķernieku FAQ ir par to, cik mušiņām jābūt normāla makšķernieka arsenālā. Atbilde parasti nav viennozīmīga. Vidēji mušiņu skaits varētu svārstīties 50 - 200 robežās. Kaut gan pieredzējušu mušiņnieku kolekcijās tas var sasniegt arī lielāku skaitli. Tikpat bieži tiek jautāts vēl plašāks jautājums - pēc kādiem principiem izvēlēties, un, kā ar tām darboties. Klasiskais paņēmiens, kā rast atbildi uz šādiem jautājumiem, ir novērot ūdens kukaiņus to dabīgā vidē. Nelielu un, manuprāt, labu ieskatu šajā tēmā var atrast (angļu valodā) http://www.flyanglersonline.com/features/worldwide/europe/part8.htm

Pirms kāda laika šajā lapā pieminēju Sergeju Fesko no Igaunijas. Nupat viņš atsūtīja bildes ar strauta forelēm, kuras rāda, ka viņa mušiņu testi Igaunijā bijuši sekmīgi. Uzklikšķinot, var apskatīt arī lielizmēra bildi(130 kB).

16.06.2003

Bērnu copes svētki Lucavsalā

Labākie Šodien Daugavas malā Lucavsalā risinājās kārtējie tradicionālie Rīgas bērnu makšķerēšanas svētki. Te ir tikai viena bildīte ar jaunākās grupas labākajiem makšķerniekiem. Pārējās var redzēt atsevišķā bilžu lapā. Uzklikšķinot uz bildīti var ieraudzīt lielāku bildi.
Uzrakstu bildēm nav. Ceru, ka arī bez tiem bildēs varēs atpazīt organizātorus - SIA Salmo pārstāvjus un Latvijas izlases dalībniekus, Rīgas Domes pārstāvja Valda Holberga ģimeni, Zigismundu Sipko, pastāvīgos dalībniekus - Valaiņu ģimenes jauno paaudzi, labāko makšķerēšanas noteikumu zinātāju Viesturu Siliņu ar draugiem un citus, šeit vārdā nenosauktos.

31.05.2003

Burtnieka ezerā parādās dzīvība

Zemāk ir ziņa, kuru šodien atsūtīja Edgars.

"Pirmajā maija nedēļā "īstajās" vietās ne miņas no zivīm. Līdakas varēja noķert tikai, ja zināja kādu bedri vai citu zemūdens šķērsli, pie kura lielās guļ.
Beidzot, sestdien 24. maijā, līdakas ķērās kā parasti pavasarī. Vakara copē, kas ilga 4 stundas, izvilku 4 līdakas ap kilogramu. Pie kam visas bija gandrīz uz pirmo metienu, vietās, kur pirms gada, kad bija "normāls" pavasaris, arī ķērās. Izmēģināju trīs zināmas vietas, visās bija pa līdakai. Līdakas ņēma droši, un vispār vakars bija ļoti jauks.
Ar šo gribu darīt zināmu, ka Burtnieks nav galīgi "izkāsts". Domāju, ka daudzi, kas 1. jūnijā dosies uz ezeru, tiks vismaz pie vienas mēra līdakas, jo lielаko maija daļu līdakas vienkārši gulēja.

Aizdomīgi ļaudis. Kaut gan ir aizliegts braukt pa Burtnieku ar benzīna motoru, kāds ar inspektora Bērziņa laivu ar motoru (viņa laivai ir balts motora pārsegs) vakarā ap 11.00 aizdomīgi lēni braukāja pa Salacu pie ietekas ezerā. Nezin, ko viņi tur meklēja ? Laikam pārbaudīja atļaujas tiem tūkstošiem makšķernieku, kas vēlējās noskatīties Eirovīziju uz Burtnieka no saviem portatīvo tālrāžu ekrāniem. Bet ezers bija tukšs, visi jau bija mājās un gatavojās skatīties Eirovīziju. Ļoti piemērots laiks, lai varētu pabraukāties ezera klusumā ar motorlaivu un uzmanīgi ieklausīties lakstīgalu pogošanā. :)"

26.05.2003

Bērnu Makšķerēšanas svētki

Nākošajā sestdienā Rīgā Lucavsalā risināsies tradicionālie Rīgas bērnu makšķerēšanas svētki. Piedalīties var visi bērni vecumā līdz 16 gadu vecumam. Ar detalizētu informāciju var iepazīties internetā un makšķerrīku veikalos.

PROGRAMMA.
10.00 Bezmaksas autobuss no katedrāles uz Lucavsalu
Dalībnieku reģistrācija līdz 10.50
11.00 Atklāšana
11.30 līdz 14.00 Makšķerēšana ar pludiņmakšķeri
12.30 līdz 16.00
Sacensības kastingā( Mešana mērķī)
Makšķerēšanas noteikumu konkurss
Konkurss "Pazīsti zivi"
"Vai proti piesiet āķi?"
Zīmējumu konkurss “Neparastā māksla"
16.30 Apbalvošanas ceremonija
17.30 Bezmaksas autobuss LUCAVSALA - KATEDRĀLE

26.05.2003

Sācies LR čempionāts makšķerēšanā

Šodien lielākā zivs - puskilo vimba bija Pēterim Liderim, taču pat tā neļāva pakāpties augstāk par otru vietu zonā aiz Lailas Grīnbergas.Šodien Ventā starp Kuldīgu un Skrundu sākās 2003.gada LR čempionāta pirmā kārta. Šī klase saucas meistarklase, tā raksturojas ar to, ka sportistiem jāmakšķerē tikai trīs stundas pie tam ierobežotā zonā. Tas nosaka augstas prasības inventāram. Viena sportista vidējas klases inventāra komplekta cena var atrasties 1 - 5 tūkstošu latu robežās.
Lai gan treniņos dienu iepriekš zivis bija ķērušās ļoti labi, šodien laiks strauji kļuva silts un dienas vidū, kad sākās sacensība, zivis ņēma ļoti vāji. Labākie lomi bija tiem, kuri ātri pārorientējās uz mailīšu copi. Ar kaut cik ciešamu lomu - 3,4 kG zivju varēja lepoties tikai savas zonas uzvarētājs Ainārs Bauģis no Cēsu un Valmieras sastādītās komandas "Vidzeme". Vēl savās zonās šodien labākie bija Laila Grīnberga, Elmārs Mežulis - abi no "Vidzemes", Krišjānis Krasovskis un Kazimirs Anspaks no "Profi". Komandām par līderi izvirzījusies "Vidzeme" ar 9 punktiem, otrā vietā "Profi" ar 13 punktiem, trešā - Salmo ar 14 punktiem. Rīt tajā pašā vietā sacensību otrā diena.

Vidzeme - Ivars Polis, Ainārs Bauģis, Laila Grīnberga, Elmārs Mežulis, Māris Saktiņš 25.05.2003. Šodien turpat risinājās otrās dienas sacensības. Labākie savās zonās bija Guntis Kārkliņš, Ivo Kalnmalis no "Salmo", Ivars Polis un Ainārs Bauģis no " Vidzeme" un Jevgēnijs Grigorjevs no "Piranja". Lai gan lomā pārsvarā bija sīkās zivis, uzķērušās bija arī dažas pamatīgas zivis. Tā Ainārs Eglītis neilgi pirms sacensības beigām nespēja novaldīt un pazaudēja vismaz pāris kG smagu karpu. Lielākā noķertā zivs - Agra Ziediņa breksis svēra 729 gramus. Labākais loms 3,171 kG šodien bija J.Grigorjevam (Piranja). Ainārs Bauģis, kurš savā zonā bija labākais arī šodien, izvirzījās par līderi pēc pirmās kārtas. Otrā vietā ir Elmārs Mežulis, trešā - Laila Grīnberga. Visi līderi ir no komandas "Vidzeme", kura ar 19 punktiem ir līderis arī komandu vērtējumā. Otrajā vietā ar 27 punktiem atrodas "Salmo", trešajā vietā ar 30 punktiem - "Profi".

24.05.2003

Ziņa no Saeimas komisijas

Šodien Saeimas Tautsaimniecības komisija atbalstīja Valsts zivsaimniecības pārvaldes priekšlikumu, kas paredz valdībai noteikt tiesības ierobežot zvejniecību ar tīkliem iekšzemes ezeros, kā arī aizliegt zveju ar vadu. Jāatzīstas, paredzēto un it kā progresīvo izmaiņu būtība man nav īsti saprotama. Tāpat nesaprotu, ko jaunu šīs izmaiņas ienesīs makšķernieku dzīvē. Esošie likumi un normas, manuprāt, neliedz valdībai ierobežot zvejniecību, tai skaitā ar tīkliem iekšzemes ūdenstilpēs. Neticu, ka pēc šādām izmaiņām likumā nez no kurienes pēkšņi parādīsies iztrūkstošā politiskā griba un iedvesma kardinālai un konstruktīvai rīcībai. Tādai, kas ļautu būtiski ierobežot zveju, bet vēl svarīgāk, - samazinātu nelegālās zvejas postošo iespaidu uz mūsu ūdeņu zivju resursiem. Ticamāk, ka zvejnieku atbalstītāji ir apvārdojuši dažus neapmierināto makšķernieku aktīvistus un piekrituši kosmētiskām izmaiņām likumā, kuras maz iespaidos esošo situāciju. Man nešķiet, ka to var vērtēt kā makšķernieku panākumu.

21.05.2003

Nedēļas jaunumi

18.05. RīgāKopumā ar nedēļas nogalē gūtiem labiem rezultātiem neviens nelielās. Normālus līdaku lomus ir guvuši galvenokārt tie, kas atrada makšķernieku vēl netraucētas vietas. Taču spiningotāju vairākums esot bijuši ar sīkām līdaciņām vai tuvu nullei. Vimbas koncentrējas nārstam un tie, kuri zemajā ūdenī atrada to koncentrēšanās vietas, guva apmierinošus lomus. Foreļupēs ūdens vēl esot paliels. Par forelēm, kā parasti, ziņo copmaņi, kas paliek tukšā. Man foreļu aktīvas copes sākums saistās ar pureņu ziedēšanu laukos un ābeļu ziedēšanu pilsētā. Nez, kā ir ar purenēm, bet ābelēm ziedi manā dārzā atvērās tikai šodien. Tā ir vēl viena liecība vēlam pavasarim.

Tos, kurus tas interesē, informēju, ka tradicionālie Rīgas Domes un SIA Salmo Rīgas bērnu svētki notiks 31. maijā, kā parasti Lucavsalā pretī TV tornim. Kā parasti būs konkursi, tai skaitā mazo zivtiņu copes konkurss.

19.05.2003

Latvijas makšķernieki un ES

Lai ES-ā aizstāvētu makšķernieku intereses, ir nodibināta starptautiska organizācija ar nosaukumu Eiropas Makšķernieku Alianse - EAA. Vienā interneta lapā ieraudzīju ziņu, ka arī Latvija nupat iestājusies šajā organizācijā. Man tas ir jaunums. Necik sen, kad aģitēju par līdzdalību EAA, neviens nopietnu interesi neizrādīja. Taču nav izslēgts, ka tā ir kārtējā žurnālistu pīle. Interesanti, kādu atbildi saņemšu no EAA.

The European Anglers Alliance held its General Meeting last week in Leipzig. The aim of this association is to promote angling with the European Commission and its integration into the management of freshwater and seawater environments.
Today ( tas bija 04.04.-07.04.2003 J.S.) the Alliance brings together 19 nations (Macedonia and Latvia are new members), and in Brussels it has an office and a general secretary. Its activities include lobbying (presence, handing in of files, etc.) the European Commission and members of the European parliament.20.05.2003. Tomēr tā nav pīle, varbūt tikai pīlēns...
Izrādās, ka līdzdalību EAA ir pieteikusi LMA, taču tālākā procedūra nav uzsākta, jo LMA neesot iemaksājusi dalības naudu.

18.05.2003

Saites ar informācijas avotiem

Bieži nākas pārliecināties, ka lasītāji nespēj paši atrast atbildes uz dažādiem, bieži vien elementāriem jautājumiem. Dažreiz tas ir vienkārša iemesla dēļ - viņiem sagādā grūtības pirmavotu meklēšana. Lai kaut cik to atvieglotu, papildināju savu linku lapu ar jaunām saitēm, kuras var noderēt katram makšķerniekam. Tās ir saites ar Latvijas zivju aprakstiem un Latvijas ezeru lapu. Attiecīgi arī šeit (kreisajā malā) ievietoju saiti ar manu linku lapu, kurā vienuviet ir izvietotas visas saites.

Šodien saņēmu un ievietoju LM lapā internetā informāciju par licencēto makšķerēšanu Usmas ezerā.

14.05.2003

LR 2003.gada čempionāts makšķerēšanā

Šonedēļ beidzas pieteikšanās līdzdalībai Latvijas 2003.gada čempionātā makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Pirmā kārta notiks 24. un 25. maijā Ventā. Nolikumu var apskatīt šeit.

13.05.2003

Ziņas no Kolas pussalas

Grupa man pazīstamu makšķernieku tuvākā laikā gatavojas doties uz Kolas pussalu lašu medībās. Viņus varētu interesēt ziņa, kuru tikko atsūtīja Esa Hoikka.

Freddie Elwes reports on the opening week on the Varzuga. Sunday 11th May 2003 - The ice is beginning to break up and the fishing will start in earnest on Monday. After a warm day on Saturday the main blockage of ice on the river broke free and pushed through Lower Varzuga late in the evening, clearing a channel all the way to the White Sea. This will herald the start of the main run of fish on the Varzuga. The water is running coloured with the debris of winter but as every hour passes the river becomes clearer. Small blocks of broken ice are continuing to flow downstream and these need to clear before fishing can commence in earnest. However we have had rods in the water, albeit briefly this afternoon. The continuing ice will put fish off the take for a little while but I am confident we will be into fish before the end of the week. Tomorrow we will be sending staff to Kitza and to Middle Varzuga to open the camps and we will then be able to report on the state of these beats. Meanwhile at Lower Varzuga everyone is happy and we will start fishing properly tomorrow morning. Air temperature for the last few days has been between 7 and 10 degrees celsius and water height remains over one foot higher than the same time last year. Water temperature is two degrees above freezing.

13.05.2003

Labākie mezgli makšķerniekiem

Internetā eksistē daudz lapu, kurās var redzēt mezglus. Taču šī lapa http://www.flyanglersonline.com ir fantastiska, tajā ir gan filmēti mezglu siešanas paņēmieni, gan parasti attēli. Pie tam šajā lapā pirmo reizi netā atradu arī mezglu, kuru lapas autors, varbūt nepamatoti, nodēvējis par Custwell's Knot. Tas ir pazīstams jau sen, to lietoju, lai konisko pavadiņu visvienkāršākā veidā pievienotu mušiņauklai. Arī kopumā, manuprāt, www.flyanglersonline.com ir viena no labākajām lapām inetā, kura dod iespēju katram iesācējam ( kurš saprot EN) labāk izprast mušiņmakšķerēšanu.

11.05.2003

Staiceles vimba

11.05.2003.Nupat Staiceles Vimba 2003. galvenais tiesnesis Vitālijs Začs apkopoja šī pasākuma rezultātus. Tradicionālajās sacensībās, kuras 10. un 11. maijā risinājās Salacā, pieaugušo (tautas) klasē šogad piedalījās 20 dalībnieki, meistarklasē 11, Staiceles zēnu klasē 8 dalībnieki. Meistarklasē ar divās dienās savākto 7.915 kG smagu kopējo lomu (t. sk. 14 vimbas) labākais bija Ainārs Eglītis, kurš šosezon pārstāv MK Pasaule. Tautas klasē labākais rezultāts - 2.765 kG bija rīdziniekam Aigaram Birzleja, Staiceles zēnu vidū labākais bija Mārtiņš Taulāvičus ar 1.440 kG smagu kopējo lomu.

Bildē attēlotā zivs nav vimba. Ceru, ka visi to atpazīs, tādēļ tā ir bez nosaukuma.

11.05.2003

Cope Ālandu arhipelāgā

Viens no avotiem Internetā, kurā var atrast jaunāko informāciju par to, kā šobrīd risinās cope Somijā un arī Ālandu salu rajonā, ir Somijas sporta makšķerēšanas žurnāla lapa http://www.sportfishingmagazine.fi/english/diary/diary.htm. Informācija ir angļu valodā.

11.05.2003

Par līdaku copi Burtniekā

09.05.2003.Nupat saņēmu ziņu par spiningošanas sezonas atklāšanas rezultātiem Burtniekā. Ziņas nav iedvesmojošas. Pirmajā spiningošanas dienā kopā noķertas 36 līdakas, lielākā 6,7 kG smaga. Salīdzinot ar pagājušā gada atklāšanā noķertajām 250 līdakām, šis skaitlis ir aizdomīgi mazs. Nav izslēgts, ka tas ir vēlīnā pavasara iespaids, jo par labiem līdaku lomiem ziņu vispār no Latvijas ūdenstilpēm ir maz. Taču par Burtnieku sāk parādīties viedoklis, ka zivju krājumi tajā esot krietni paplicināti. Gaidīsim, ko rādīs šī vasara.
Dārzā zied forsītijas, sāk ziedēt aprikozes.

09.05.2003

Mušiņmetienu mehānika

Šis citāts izskaidro dažus svarīgus momentus, kuri iespaido mušiņauklas metienu tālumu. Citāta autors ir Bruce Richards.

Noel Perkins and I have been measuring and studying the stroke, rod arc, tip speed, etc. for a while now. What is clear is that the more the rod bends, the higher the tip speed will be when the rod reaches the straight position (thats where the speed of the tip is the greatest). The caster who will throw farthest is the one who can make the rod bend the most, and add the most extra speed with the haul, and do it so that the path of the tip of the rod is controlled so it is as straight as possible.
To get maximum rod bend, power must be applied very quickly. The same amount of power applied over a long distance will not make the rod bend much so tip speed will be much slower at unload.
To efficiently transfer energy from the rod to the line the line must be as straight as possible. No one throws the line so the loop opens to leave the line perfectly straight. The initial part of most peoples cast is a rather slow acceleration that "drags" the line straight in the air. Once the line is straight, serious acceleration can take place. If the line being carried is long, there will be more slack in it and a longer "drag" will be needed to straighten the line, that is why most of us drift after the stop, to make room for the following "drag". The better the loops, the less slack there is to drag out.
Once the line is straight serious power can be applied, but it must still be a smooth acceleration to maintain SLP. The best casters, like the best golfers, have a relatively long, slow stroke that sets up an explosive wrist turn at the end that develops the bend in rod or club that results in very high speeds at tip or club head. Haul speed and timing should match the power application with the rod hand, and the unload of the rod, the haul continues until the rod is straight. Paul believed this some time ago, I did not, but we have developed a device that directly measures the haul and it clearly showed my haul continuing after the butt of the rod had stopped. There is a .1 sec lag between butt stop and rod straight position, and that is about how long my haul lasted after the stop.


Citāts aizgūts no http://www.sexyloops.co.uk/cgi-bin/ib3/ikonboard.cgi?act=ST;f=1;t=149; st=280

08.05.2003

Sergejs Fesko no Igaunijas

Sergejs FeskoInternetā darbību atsākusi atjaunināta Igaunijas mušiņmakšķernieku kluba mājas lapa www.flyfishing.ee. Cik noprotu, notikušas izmaiņas kluba sastāvā un darbības virzienos - Loop vietā tā turpmāk pārstāvēs Orvis intereses. Šī kluba biedrs Sergejs Fesko ir pazīstams Igaunijas mušiņmakšķerēšanas fans, kura aizraušanās ir mušiņu tīšana un arī fotogrāfija. Lūk, ko viņš raksta par sevi:

Fotografiei zanimajus davno, eto mne nravitsja, u menja fotoapparat Canon S20, no nedavno priobrjol Sony DSC717.
Muhami zanimajus tretii god, bolshe vsego nravitsja delat muhi dlja lososja, naverno eto mojo napravlenie i budet v dalneishem. Ochen nravitsja Finskii stil v lososjovih muhah.
Perepisivajus so mnogimi vjazalshchikami.
Sdelal sebe stol, sam proektiroval i zakazival, oformil komnatu. Poluchaju bolshoe udovolstvie ot vjazki muh.

Sergeja veidotās mušiņas var redzēt arī atjauninātajā lapā, tās izceļas ar perfektu izpildījumu. Šeit ievietoju divas bildes, kuras Sergejs atsūtīja manai lapai (uzklikšķinot var redzēt arī lielās bildes, RT1 ir 340 kB).

08.05.2003

Tālie iemetieni

Ar 50 G svariņu pāri 100 metriemLaikam daudzi nenoticēja, kad reiz ieminējos, ka nav liela problēma parādīt, kā ar spiningu var izpildīt 100 m tālus metienus. Olte Māris šodien mani izprovocēja to parādīt dabā. Jāatzīstās, tālāk par 100 m biju metis, taču pēdējo reizi tas bija vismaz 20 gadus atpakaļ. Pie reizes izmantoju izdevību apmeklēt Ozo golfa laukumus, kur bija šim eksperimentam kaut cik piemēroti apstākļi, tai skaitā skaidri redzamas tālumu atzīmes. Uzreiz jāatzīmē, ka metot tālumā pirmajā vietā jāizvirza drošības noteikumi. Svariņi lido ar lielu ātrumu, katra kļūme vai neprecizitāte var radīt nepārredzamas sekas. Var pieminēt, ka labākie sportisti metot 150 gramu svariņu to raida pat 250 m attālumā. Pat Ozo golfa laukumā, kur varētu izpildīt arī 250 m tālus metienus, cilvēku klātbūtne ierobežoja manus centienus. Tāpēc varēju daudz nepūlēties un aprobežoties ar demonstrējumiem. Izmantoju relatīvi vienkāršu metienu, Salmo firmas 3,60 m garu karpu kātu ar 0.30 mm auklu un 50 G smagu svariņu (pilkeru). Metot, kā saka, uzvalkā, metiena attālumi atradās 100 - 120 m robežās, ar 18 G plastmasas svariņu 80 - 90 m robežās. Secinājums: 150 m tālus metienus ar 60 - 80 smagu svariņu sasniegt nebūtu liela problēma. Praktisko pielietojumu šādiem metieniem var atrast, makšķerējot no krasta jūrā, tāpat tos izmanto karpu makšķernieki. Nospriedām, ka varētu mest arī ar golfa bumbiņām un labākos golferus aicināt uz mačiem...

07.05.2003

Sezonas sākums Kaņierī

Lai no redzesloka nepazustu šī manā viesgrāmatā ievietotā interesantā informācija, iekopēju to arī šeit. Autors Normunds(n.namnieks@lvm.lv).
VAS "Latvijas valsts meži" apsaimniekotajos ezeros 1.maijā tika atklāta makšķerēšanas sezona. No 1.līdz 4.maijam Kaņiera ezeru apmeklēja 235 makšķernieki. Noķertas 357 līdakas ar kopējo svaru 537 kg. Vidēji katrs makšķernieks noķēra 2.3 kg līdaku. Lielākā noķertā līdaka - 9.0 kg.Zebrus ezeru apmeklēja 70 makšķernieki, Lielauces ezeru 60 makšķernieki, Tērvetes (Gulbju) ūdenskrātuvi 13 makšķernieki. Makšķernieku lomi šajos ezeros sakarā ar diezgan nelabvēlīgiem laika apstākļiem (liels vējš) bija nedaudz mazāki. Jāpiebilst, ka Tērvetes (Gulbju) ūdenskrātuvē makšķerēšana atļauta tikai no ūdenskrātuves dambja.

06.05.2003

Par terminu datubāzi

Katram, kas publicējas vai vienkārši raksta ko paliekošu, svarīgi ir izmantot korektus terminus. Latvijas internetā atradu divus avotus, kas man likās ievērības vērti.
http://completedb.ttc.lv/ Šīs lapas saturu raksturo sekojoša anotācija.
1998.gadā ar Eiropas Savienības Tehniskās palīdzības un informācijas apmaiņas biroja (TAIEX) palīdzību tika uzsākta vienotas terminoloģijas datubāzes veidošana. Projektu īstenoja Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Mākslīgā intelekta laboratorija pēc TTC pasūtījuma.
Lai veicinātu vienotas terminoloģijas lietojumu, viens no galvenajiem datubāzes izstrādes principiem bija - iekļaut tajā terminus, kas ir apstiprināti Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisijā (LZA TK). Otrs princips, kas tika ievērots terminoloģijas datubāzes materiāla atlasē, bija vārdnīcu izdošanas laiks – tika atlasītas vārdnīcas, kas nav vecākas par desmit gadiem, jo agrāk izdotās terminu vārdnīcas var būt daļēji novecojušas.
Otrs resurspunkts ir http://www.termini.lv/, kuras veidotājs ir RITI. Šī institūta profīls ir programminženierija, kvalitātes nodrošināšana, testēšana, apmācība un terminoloģija.

05.05.2003

Pavasaris nesteidzas

Tā varētu raksturot situāciju Latvijā un šajā reģionā. Gregers Jonssons no Umeo atsūtīja ziņu (un bildi) no zviedru Lapzemes, kur situācija ir līdzīga. "The spring has finally arrived to this part of the world and with that the first step of seatrout. Very low waterlevel in the rivers made it a bit problematic, and most of the seatrout are probably waiting for more water in the river and an increase of watertemperature before they hit hard."

Visi procesi dabā šobrīd, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, risinās vismaz ar nedēļas kavējumu.

Līnis 1,2 kG 05.05.2003. RīgāNo Latvijas populārākajām copes vietām pirmās ziņas ir pieticīgas, varbūt šodien varēšu tās precizēt.
Pamēģināju makšķerēt savā dīķītī, biju nobažījies,
vai tā saturs ir pārdzīvojis ziemu gandrīz bez ūdens. Izrādās, viss ir kārtībā - karpas, līņi un karūsas ir dzīvas un veselas. Noķēru skaistas karūsas, līni un karpu, tai skaitā arī viena kilogramīga karūsa neatteicās no piedāvātās ēsmas.

05.05.2003

Makšķerniekiem problēmas arī Kanādā

Necik sen savās piezīmes pieskāros jautājumam par makšķernieka tiesībām makšķerēt privātā upē Latvijā. Izrādās, šī tēma ir aktuāla arī Ziemeļamerikas kontinentā. Svaigu piemēru par zemes īpašnieka prasību pret makšķernieku var atrast http://www.thedenverchannel.com/news/2169263/detail.html

Were They Trespassing? Judge Will Decide.

"It is not unlawful to float in a river or stream through private property for the purpose of fishing, but it is illegal to stand on the river bottom or shores while on private property, officials said. It is considered trespassing."

"You can't touch the banks or the beds of the river," said Sheriff Rick Murdie, "but you can float through."

03.05.2003

Arhīvs

Lai atvieglotu iepriekš publicēto ziņu un piezīmju meklēšanu, izveidoju jaunu arhīva lapu ( negribēju noslogot šo lapu, tādēļ atsevišķa lapa), kurā ir saite ar katra mēneša arhivēto lapu. Piemēram, ieejot arhīvā 2002. gada maija mēneša lapā, var apskatīt informāciju par to, kas noticis šajā mēnesī gadu iepriekš. Tas ļaus man pamazām dzēst ārā vecās piezīmes.

02.05.2003

Par mušiņmakšķerēšanu

Interesants Mihaila Šiškina raksts par makšķerēšanu ar ripojošu nimfu publicēts žurnālā Nahlist, kurš sāka iznākt 2002. gadā. Tagad šo rakstu krievu valodā var izlasīt arī internetā.

Beidzot runetā atradu pilnā apjomā izvietotu arī savu 1985. gada tulkojumu uz krievu valodu.
Х.ШТАЙНФОРТ
НАХЛЫСТ:ОТ ПРОСТОГО К СЛОЖНОМУ
МОСКВА “физкультура и спорт” 1985
Перевод с немецкого Я. Стикутса
Adrese - http://www.vlasenko.ru/044-txt.htm

01.05.2003

Jaunas vietas licencētai makšķerēšanai

Papildināju LM vietu sarakstu ar jaunām ūdenstilpēm. Šogad klāt ir nākuši trīs ezeri - Mazais Baltezers( Rīgas raj.), Lielais Vipēdes ezers (Dobeles raj.) un Aģes ezers ( Limbažu raj.)

30.04.2003

Par veblogu nākotni

Par vebloga (interneta dienasgrāmatas) lomu nākotnē savas domas izsaka komunikāciju biznesa autoritāte Eric Schmidt savā intervijā, kura skar pašreiz populārākā interneta meklētāja Google firmas stratēģiju un 28.04.2003. publicēta Always On

Google, Silicon Valley's hottest private company, is different -- and successful. Eric Schmidt, the company's CEO, tells AlwaysOn why, in his opinion, this is the case.
"I believe that this notion of self-publishing, which is what Blogger and blogging are really about, is the next big wave of human communication. The last big wave was Web activity. Before that one it was e-mail. Instant messaging was an extension of e-mail, real-time e-mail."

29.04.2003

Ruckas ezers gaida spiningotājus

1.maijā Latvijā sākas oficiālā spiningošanas sezona. Līdz 1.jūnijam spiningot drīkst tikai no krasta vai brienot. Vietās, kur ir organizēta licencētā makšķerēšana, iegādājoties licenci, spiningot atļauts arī no laivām. Diemžēl, tādu vietu Latvijā nav daudz. Vakar tikos ar Ruckas ezera LM organizētāju Anatoliju Z., kurš piedāvāja manā interneta lapā ievietot detalizētāku informāciju un pastāstīja, ka netālu no Straupes izvietotais Ruckas ezers varētu būt interesants arī rīdziniekiem. Ezers ir bagāts visdažādākajām zivīm. Cenas pirmajā gadā būs ļoti demokrātiskas. Maija mēnesī makšķerēšana no laivas maksās 5 Ls (pilnā cena), vēlāk 3 Ls. Makšķerēšana no iekārtotām laipām maksās tikai 1 Ls. Atļaujas no 1. maija varēšot iegādāties tieši pie ezera. Kontakta informāciju var atrast LM lapā, ir pieejama arī piebraukšanas shēma. Apsolīju tuvākā laikā izveidot šai vietai veltītu lapu ar detalizētu informāciju.

28.04.2003

Rekordmušiņa

Mušiņa - piemineklisMušiņu taisīšana daudziem mušiņmakšķerniekiem ir arī hobijs. Daži to vērtē pat kā savdabīgu mākslu, arī pie mums Rīgā iepriekšējos gados vienā mākslas galerijā reizi gadā notika izstāde, kurā bija apskatāms mušiņmākslinieku veikums. Aizraušanās ar mušiņošanu un insektu pasaules savdabība ir iedvesmojusi arī tradicionālo makslu pārstāvjus. Laikam pasaulē vislielāko mākslīgo mušiņu, kura domāta kā piemineklis kādreiz tīrajiem Alpu strautiem un tajos mītošajām forelēm, ir izveidojis metālmākslinieks Josefs Hutters (Šveice). Tā ir "tikai" 6,3 metrus gara un 4,1 metru augsta. Tās svars (bez pamatnes) ir 50 kG.

27.04.2003

Mušiņmakšķerēšanas sezona sākas

Daži no RMK Ne sliktā laika prognoze, ne vējš un lietus netraucēja šodien varonīgākajiem RMK mušotājiem sanākt Vārves ielas kompleksā uz šīs sezonas pirmo saietu laukumā. Tā laikā katrs varēja izmēģināt savas iemaņas brīvā dabā, tika kalti plāni vasaras talbraucieniem, bet Rihards G. pastāstīja, ka vakar uzdūries fantastiskai sapalu copei tepat Lielupē. Ievietoju nelielu bildīti, lielāka ir redzama RMK lapā.

Latvijas mušiņnieki turas labi arī starptautiskajā arēnā. Nupat www.sexyloops.co.uk parādījās ziņa par diviem latviešu mušiņmakšķerniekiem, kuri nedeļas nogalē bija aizceļojuši uz Dāniju, lai dāņu mušiņmakšķernieku festivālā Koldingā kārtotu FFF testus.

Groundbreaking news: Lasse and the two Board members form Latvia (Ugly and Egils) have all passed there FFF Europe exams. No one else did. Now we are going to celebrate... :)

FFF pārbaudes gatavojās kārtot Reinis Rutkis un Egīls Collenkopfs. Ja viss sakrīt, apsveicu!

27.04.2003

LMSF kārtējā sēdē

Tika pieņemts lēmums, ka Latvijas komanda Eiropas čempionātā makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri, kurš jūlijā notiks Holandē, startēs sekojošā sastāvā: G. Kārkliņš (kom. kapteinis), N. Grabovskis, P. Lideris ( visi Salmo), A. Eglītis, A. Ziediņš, rezervē I. Beniņš (visi Pasaule). Delegāciju vadīs J. Stikuts.
Tika pieņemts arī LR 2003.gada čempionāta nolikums sacensībām makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Sacensībās, kuras 3 posmos notiks Ventā un Daugavā, piedalīties tiek aicināta jebkura komanda 5 cilvēku sastāvā. Latvijas čempionāts vienlaicīgi būs kā atlases sacensības, lai veidotu valsts izlases komandas 2004. gada startiem.

25.04.2003

Makšķerēšanas jaunumi ASV

Papildināju savu speciālo ārzemju tiešsaistes informācijas lapu ar vēl vienu ASV avotu. Lai gan ārzemēs izvietotais serveris kādai daļai iezvanpieejas izmantotāju var sagādāt problēmas, tomēr šī ziņu apkopošanas metode man liekas ir perspektīva un var aiztaupīt nogurdinošo informācijas meklēšanas darbu. Diemžēl, makšķerēšanas jomā pasaulē maz ir tādu avotu, kuri bez speciālas maksas piedāvā šādu iespēju.

Nereti saņemu jautājumus par orientēšanos manā lapā. Tādēļ atgādinu, ka pastāvīgo saiti ar pieminēto jaunumu lapu "itnews" var redzēt šīs lapas labajā apakšējā stūrī.

22.04.2003

Uz lašiem ar mušiņu

Viena no informatīvām lapām par lašu mušiņmakšķerēšanas tēmu, manuprāt, ir UK instruktora Alastair (Ally) Gowans (BSc APGAI STANIC, Gamefishing consultant, writer, photographer and instructor, Scotland) majas lapa. Tajā var atrast arī labu aprakstu par lašu makšķerēšanu pavasarī - "Spring salmon fishing". Te var redzēt nelielu citātu.

Starting with really cold water, it is important to get down deep, close to where the fish are lying and offer them a fly that will switch them on. Their blood is cold and their senses are dulled so a fairly large and colourful fly will not be out of place. A smaller sober pattern may not be sufficient to awaken them. Yellow is possibly the best colour in really cold water, Tadpole, Yellow Dog, Black and Yellow and Green and Yellow are good combinations. Give the fly a swim in the river if you can see it clearly a couple of feet down, then it should be all right. The size of the fly chosen is partly conditioned by the speed of the water, in slower water the fly will hover near the fish for longer and a size smaller may be more productive.

21.04.2003

Dīķsaimniecibas tēma UK

Atradu interesantu informācijas, kurš var būt noderīgs tiem, kas interesējas par makšķerēšanas organizēšanu dīķos un ezeros. Te ievietoju tikai dažus raksturīgus citātus.
Framlingham Fisheries created and manage the most expensive season ticket water in this country and Europe`s premier carp fishery. Norfolk`s Forgotten Lake with a quality head of bream and pike gave us the opportunity to see if anglers would really pay for good fishing. Knowing the price of a good season ticket for a good carp water is £250-£300 we went for £800 and now have a waiting list

Firma piedāvā arī pētniecības pakalpojumus. For an inclusive price of £300 we will visit any water in the UK mainland. We will produce a typed bound report with up to four copies available on request.
A visit to the water or fishery is essential. Chris will carry out an in-depth site inspection, if necessary take water samples for analysis, discuss with any interested people the fishery`s catch data any other relevant information and from this practical survey, produce within two weeks, a report dealing with subjects such as:
The ideal species of fish to introduce, how many are needed, how to encourage production, enhance spawning and to improve the survival chances of fry.
Improvements to the surroundings, tree planting, current vegetation and planting of any aquatic plants.
How to improve bed fertility, prevent silt build up or how to break it down.
Control of winged, finned and furred predators, including cormorants.
How to make your fishery more financially viable.
Future management of the site.

21.04.2003

Internets amerikāņu dzīvē

Projekta Pew Internet & American Life Project ietvaros ir publicēts jauns akadēmisks pētījums par interneta vietu ASV pilsoņu dzīvē. Zemāk daži citāti.

We have found that the U.S. Internet population has grown across the board since our first major survey about the digital divide in April 2000. At that time, 49% of American adults had Internet access. In the survey in the spring of 2002, 58% of Americans adults reported using the Internet. Between mid-2000 and mid-2002, every demographic group gained ground in access. As the size of the U.S. Internet population changed, the distance among some of the different population groups has narrowed. Still, for the majority of demographic groups, the size of the gaps between them has remained the same since our last survey. And it should also be noted that our tracking data have found that the growth of the Internet user population has slowed if not stalled since late 2001.

Overall, 42% of Americans do not use the Internet. And there remain clear differences along five demographic dimensions: race, income, educational attainment, community type (rural, suburban, or urban) and age. Whites are more likely to have access than African-Americans. Well-to-do families are more likely to have access than less well-off families. People with college degrees are more likely to be online than those who have high school diplomas. Those who live in suburban and urban areas are more likely to have Internet access than those who live in rural areas. And those who are young are much more likely than those who are old to be online.

20.04.2003

Pirmais LR lašu čempionāts

Šīs sacensības labos laika apstākļos risinājās vakar Salacā. Tā kā informācija par lašiem upē nebija optimistiska, dalībnieki vienojās, ka sacensības notiks tikai vienu dienu (plānotas bija divu dienu sacensības). Atšķirībā no iepriekšējās sestdienas Salacā notikušajām sacensībām, kad copmaņi palika bez nevienas zivs, republikas čempionāta dalībniekiem veicās labāk. Sacensību noslēgumā 55 sportistu konkurencē četri bija ar zivīm un uzskatāmi pierādīja, ka laši upē vēl ir. Pie veiksminiekiem varēja pieskaitīt vēl dažus, kuriem "kaut kas liels" bija, bet norāvās.
Ķer un atlaid.Lielākais 6.390 kG smagais lasis bija Lido komandas pārstāvja Aivara Štana lomā. Šī zivs viņam ļāva kļūt par pirmo Latvijas lašu čempionu, bet Lido komandai iegūt savā īpašumā kausu par uzvaru komandu vērtējumā. Sudraba godalgu ar 5.720 kG smagu lasi izcīnīja Zintis Pētersons no Pasaules II komandas , bronzu ar 4.260 kG smagu eksemplāru - Raivo Rode no Marlins komandas. Ceturtās zivs autors Agris Ziediņš izvilka 3.140 kG lasi un palika ārpus pirmā trijnieka. Var atzīmēt, ka visi noķertie bija iepriekšējā gada laši. Kā jau agrāk prognozēju, pierādījās, ka zemais ūdens līmenis un vēlais pavasaris ir kavējis lašu ienākšanu upēs, tai skaitā arī Salacā.

20.04.2003

Bildes no CIPS kongresa

Lai manas Šveices ceļojuma bildes būtu pieejamas arī visiem draugiem un paziņām, kurus satiku kongresā, izveidoju fotolapu, kurā var redzēt skatus, kurus izdevās nofotografēt CIPS kongresa laikā. Visi fotoattēli ir pieejami arī lielā formātā.

18.04.2003

Uz karpu copi brīvdienās

Ventas lasis - 6.2 kG, 2.aprīlīLai gan dīķa sezonas atklāšanas oficiālie svētki vēl priekšā, vakar Alberta karpu dīķī karpu speciālisti varējuši lielīties ar pirmajām jaunās sezonas karpām. Kā mani informēja Andis K., lielākā esot bijusi 3 kG smaga. Papildus, lai veiktu karūsu dīķu attīrīšanu no līdakām, kuras tur savairojušās lielā skaitā, dīķa saimnieki ļauj uzsākt līdaku spiningošanu jau šonedēļ. Līdakas pārsvarā ir nonārstojušas un esot ļoti aktīvas. Nenonārstojušās zivis jāatlaiž atpakaļ.

Ar 2 nedēļu nokavēšanos vakar no Aigara S. saņēmu bildi, kurā redzams viens no pirmajiem šosezon Ventā noķertajiem lašiem. Svars 6,2 kG, garums 0,95 m, noķerts 02. aprīlī.

16.04.2003

Monofīlo auklu stiprības robežas

Monofīlo makšķerauklu ražotāju un fasētāju fantāzijai attiecībā uz auklas stiprību nav robežu. Tas var mulsināt gan iesācējus, gan speciālistus. Zemāk ievietoju datus par man zināmo stiprāko auklu stiprību (mērītu sausai auklai), kurus man ir izdevies savākt gan no pēdējā laikā veiktiem testiem, gan no ticamiem informācijas avotiem.
0,10 mm 1.0 - 1.2 kG
0,16 mm 2.5 - 2.8 kG
0,20 mm 3.6 - 4.0 kG
0,25 mm 5.8 - 6.2 kG
0,30 mm 7.8 - 8.5 kG
Ja auklas marķējumā ir uzrādīta lielāka stiprības vērtība, tas vien var radīt aizdomas. Ticēt vai nē, par to jālemj katram pašam.

15.04.2003

CIPS 50. Kongress Locarno

Locarno ainavaNupat atgriezos no neliela ceļojuma.

13. aprīlī Šveicē, gleznainā Laggio Maggiore ezera krastā izvietotajā pilsētiņā Locarno notika kārtējais CIPS (Confederation Internationale de la Peche Sportive) kongress. Pašreiz ieliku tikai vienu bildi - Locarno ainavu. Pilnīgāka informācija sekos tuvākās dienās.

14.04.2003

Lašu makšķerēšanas sacensības

19. un 20.aprīlī Salacā divu dienu garumā risināsies LR lašu makšķerēšanas čempionāts. Beidzot varu visus iepazīstināt ar nolikumu. Pieteikties var Makšķernieku klubā Pasaule tel. 7316943

Rīt agri no rīta dodos uz CIPS kongresu Locarno (Šveicē). Ja neatradīšu iespēju uzrakstīt kādu ziņu tieši no Šveices, līdz nākošai pirmdienai manā lapā izmaiņas laikam nebūs.

08.04.2003

Kad alatas ir visaktīvākās

Ievietoju grafiku, kura raksturo alatu copes intensitāti pa mēnešiem mūsu platuma grādos un vairāk uz ziemeļiem. Autors somu makšķernieks Pekka Väisänen to sastādījis, izmantojot savus 2000. gadā Somijā iegūtos rezultātus. Tie pilnā mērā saskan ar maniem novērojumiem Baltijā. Te neliels citāts no viņa raksta.

Alatu aktivitāte pa mēnešiem

One third (29%) of my graylings in year 2000 were caught in June. Like the year before, September was the second best fishing month (20%). Third place goes surprisingly to October (17%) because the weather was good for fly-fishing. At that time the temperatures in the upper streams of the river Iijoki differed from one random measuring to another between 8.8 and 6.2 degrees centigrade. The water levels were perfect for the whole October, for there were no long-term rains.

The average size of the graylings in year 2000 was 33,7 cm. In the past season the biggest graylings measured 39 - 42 cm. I caught these at the end of the season, one in August, one in September and two in October.

06.04.2003

Par lašu (gaļas) krāsojumu

Nereti nākas skaidrot, no kā ir atkarīga lašu gaļas krāsa. Atradu konspektīvu informāciju par šo tēmu.

Where Color Comes From
Salmon color is the result of pigmentation by carotenoids. The first purpose of carotenoids is not for colour, but as biological antioxidants and as a source of vitamin A. Carotenoid is the name for a large family of naturally occurring compounds. Just as the name implies, one of the most famous carotenoids is carotene, also known as beta-carotene. This carotenoid gives carrots their orange colour. There are over 600 different carotenoids in nature. They are responsible for many of the bright colours that we see in flowers, fruit, vegetables, and birds. Wild salmon obtain carotenoids from their diet of small shrimp and small fish. A specific carotenoid, astaxanthin, is the carotenoid responsible for the color of salmon flesh in the wild.
Farm Raised Salmon Color
The fish in the wild obtain this colour from what they eat - algae, shrimp, or other fish. Farmed salmon do not have access to this source of astaxanthin. Thus, their diet must be supplied with astaxanthin to mimic what they would receive in their wild diet. Farmed salmon are provided with astaxanthin, which is the same as wild salmon.
Farm raised salmon provide the best flavor and color profile available at stable prices and good value.


www.rittersysco.com/ salmon_color.htm

06.04.2003

LR čempioni kastingā telpās

Latvijas čempionam Ērikam Lašinam balvu par uzvaru kastinga sacensībās pasniedz pasaules čempions Pēteris Lideris.Šodien Imantas latviešu vidusskolā notika LR 2003.gada čempionāta finālsacensības kastingā telpās. Sacensības notika divās mērķī mešanas (ar spiningu) disciplīnās - Ārenberga mēŗķī un Skiša mērķī. Labāko sniegumu uzrādīja Ērika Lašina trenētie jelgavnieki, kuri savā īpašumā ieguva visas galvenās balvas. Par uzvarētājiem jauniešu grupā kļuva Ivars Morozs un Dainis Lašins, vīriešu grupā abās mērķa mešanas disciplīnās labākais bija Ēriks Lašins, kurš Skiša mērķī uzrādīja absolūto rezultātu - divdesmit reizes ar 7.5 G smagu svariņu metot mērķī, kura diametrs ir 75 cm, trāpīja visas 20 reizes un ieguva 100 punktus no 100 iespējamiem.

06.04.2003

Rūpnieciskā zveja netraucē

Šodien saņēmu savdabīgu oficiālu atbildi uz RMMB vēstuli Rīgas Domei ar lūgumu darīt kaut ko, lai pārtrauktu zveju Buļļupē. RD, laikam, neinteresē makšķernieku viedoklis, bet, kā teikts vēstulē - tā gaidīs, - kad saņems VARAM atzinumu vai LZPI ekspertīzi un atzinumu par zivju aizsardzības pasākumiem (no vēstules gan nevar saprast, vai RD nosūta kaut ko šīm organizācijām). Atbildi gatavojis Vides departaments, acīmredzot, vadītājs un "zaļās partijas" pārstāvis Askolds Kļaviņš. To parakstījis Rīgas Domes priekšsēdētājs sociāldemokrātu pārstāvis Gundars Bojārs.
"Interesantākā" frāze ir sekojošā.
"Rūpnieciskā zveja Buļļupē netraucē nodarboties ar makšķerēšanu daudziem tūkstošiem cilvēku, jo rūpnieciskās zvejas rīku izmantošana ir reglamentēta ar rūpnieciskās zvejas noteikumiem."
Tātad, ja jau rūpniecisko zveju regulē noteikumi, tad jau tautai nav ko nervozēt. Viss esot kārtībā. Smieties vai raudāt!? Savdabīga loģika vai loģikas trūkums?

06.04.2003

Ventas iespaidi

Izskatās, ka kaut kas pieķēries.Pēc SIA "Ventas ieleja" ielūguma vakar uz īsu brīdi biju iegriezies Kuldīgā, lai vienotos par Ventas Ielejas darbības atspoguļošanu internetā. Vienojāmies, ka tiks izveidota ar www.fishing.lv saistīta lapa, kurā VI varēs parādīt savas aktualitātes. Izmantoju braucienu, lai pie reizes paskatītos, kā veicas ar lašu copi Ventā. Ūdens līmenis Ventā vasarīgi zems, tikai kādus 50 cm virs vasaras normālā līmeņa. Tas neveicina lašu nākšanu upē, kopējais iespaids ir tāds, ka upē ir tikai iepriekšējā gadā nonārstojušās zivis. Makšķernieki tādēļ koncentrējas Kuldīgas tuvumā. Esot noķertas vairāk kā desmit zivis, tai skaitā ievērības cienīgs aptuveni 7 kG smags taimiņš.
Dienas vidū gaisa temperatūra bija tikai pāris grādi plusos, ūdens temperatūra līdzīga, pa upi vēl peld ledus gabali. Upes krastos vēl sasalums un vietām arī ledus, daba vēl nav pamodusies un tērpta izteikti pelēkos toņos. Sinoptiķi solīja šodien sniega vētru Kurzemē. Pusdienas laikā gan vēl nebija ne miņas - par tās tuvošanos liecināja tikai mākoņu fronte debesīs.
Iespaidu par makšķerēšanas apstākļiem vakar pie Ventas var gūt no lielākas bildes, kurā redzama Ventas ainava Padures posmā.
Jau no paša rīta sākās zvani un jautājumi. Zinātkārajiem ievietoju lielu bildi, kurā skaidri var radzēt lašu copmaņa galvenos ieročus sekmīgai pavasarīgai copei Ventā

05.04.2003

Lielupē trešdien vimbu LM atklāšana

Skats 6:45 pa manu logu Rīgā.Trešdien, 2.aprīlī Lielupē sākas vimbu sezona. Laika apstākļi pašreiz vēl neliecina, ka varētu būt laba cope. Laiks kļuvis aukstāks, vimbas tādā laikā parasti nav aktīvas.
RMMB biedri dažādas licences var saņemt pie manis. Makšķerēšana atļauta trešdienās, sestdienās, svētdienās un svētku dienās.

31.03.2003

Pasākumi šajā nedēļā

Tiem, kuri pieteikušies, atgādinu, ka kārtējā nodarbība mušiņmakšķerēšanas metienu apguvē notiks ceturtdien, 3.aprīlī 17.00. Jācer, ka laika apstākļi būs labvēlīgi.

Spiningotājiem sezonas sākums kā parasti ir tikai 1. maijā. Tiem, kuri nopietni gatavojas vasarai, ir iespēja pārbaudīt savas iemaņas metienu tehnikā nelielās sezonas ievada sacensībās. Svētdien, 6.aprīlī 10.00 Imantas latviešu ģimnāzijā notiks LR čempionāts kastingā telpās. Aicināti visi interesenti. Atbildīgais organizātors - Rīgas mušiņmakšķernieku klubs. Papildus informācija nolikumā.

31.03.2003

Par veblogu (dienasgrāmatu)

Rakstot veblogu, viens no svarīgiem jautājumiem, uz kuriem būtu jāatbild, ir "Kāpēc es to daru?".
Mike Sanders savā veblogā piedāvā sekojošu atbildi:

Go beyond fun, and think of the pleasures of blogging:

1) Physical Pleasure - advance your professional career and make more money.
2) Positive Emotional Pleasure - increase and enhance your relationships with your fellow Earthlinks.
3) Other Emotional Pleasure - draw more attention to yourself to convince others (and yourself) that you are (or should be) at the true center of the Web.
4) Pleasure of meaning - blog for a worthy clause.
5) Pleasure of creating - create something to educate, enlighten or entertain others.

Of course there can be more than one reason, but usually there is one driving force. So identify your pleasures and keep those ends in mind.

30.03.2003

Cope Buļļupē

Šodien kopā ar filmētājiem biju aizbraucis apskatīties, kas notiek uz ledus Buļļupē. Tādu makšķernieku blīvumu, kuru vietām varēja novērot, nebiju redzējies pat Pērnavā. Pie tam 20 - 25% no viņiem vicināja rokas divu metru amplitūdā - cemmerēja. Viņus bija viegli atpazīt,- viņi nesēdēja uz kastītēm, bet darbojās stāvus. Godīgie makšķernieki ar plašiem roku vēzieniem.Argumenti visiem vienādi, - ja jau cemmerus tirgo, tad drīkst arī lietot, ja jau blakus zvejnieki kāš, kāpēc gan viņiem nepakāst. Inspektorus neesot redzējuši trīs nedēļas, bet, ja viņi parādās, tad piesienoties vairāk par makšķernieku kartēm. Televizoristus un cemmerētājus normālie copmaņi nemīl, bet kategoriski pret neviens neuzstājas. Cemmerētāji puišeļi brīnās, vai tad nedrīkst, ja pieaugušie tā dara. Cemmerē ne tikai nabagi, novēroju vismaz pāris labi ģērbtus kungus, kuri ieradās ar lepniem autiņiem, vicināja rokas uz nebēdu, aizķēra un sakropļotas vilka, galvenokārt, bezmēra vimbiņas. Kad izteicām izbrīnu, vai viņiem tiešām nav ko ēst, iebilda - Jelgavas cukurfabrika Lielupē indē n-tās tonnas, bet mēs te piesienamies par sīkumiem. Maliķi te darbojoties 24 stundas diennaktī, sevišķi aktīvi tumšajā diennakts laikā un brīvdienās.
Kopumā grūti izskaidrot, kā tas ir izveidojies, ka Rīgas pilsētā Kurzemes rajonā vēl ir tāda varas pamesta vieta - automašīnas te netraucēti braukā pa zaļo zonu, visa apkārtne piemētāta ar atkritumiem, zeļ faktiski zivju rūpnieciska ieguve, bet neviens neko neredz un nedara, lai šo vietu sakārtotu. Vai tiešām ir sarežģīti atrast kādu, kurš, piemēram, uzņemtos organizēt licencēto makšķerēšanu?

Ievietoju arī vairākas (7) lielākas bildes 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 ar Buļļupes skatiem. Tajās var redzēt gan normālus copmaņus, gan maliķus, gan zivis, kuras bija lomos - vimbu, salaku un kazi.
Filmētāji solīja, ka raidījumu varēšot redzēt LTV7 pirmdien, 7. aprīlī 19.45

29.03.2003

Nacionālais attīstības plans

Izvilkums no Nacionālais attīstības plāna (NAP), kurš ir Latvijas sociālekonomiskās attīstības stratēģiskās plānošanas dokuments laika posmam no 2003.gada līdz 2006. gadam. NAP ir saskaņots ar Latvijas ilgtermiņa ekonomisko stratēģiju un ataino tās prioritātes, uzdevumus un plānus valstī, kas veicinātu Latvijas sociālekonomisko attīstību. Tas lielā mērā raksturo, cik daudz uzmanības valsts domā pievērst makšķernieku jautājumiem tuvākajos gados.

Zivsaimniecība.
1,2% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem ir nodarbināti zivsaimniecībā. 2000. gadā zivsaimniecība veidoja 1,7% no IKP, bet tās īpatsvars eksporta struktūrā bija 2,7%.... Zivju apstrāde ir viens no Latvijas pārtikas apstrādes sektoriem, kam ir pieejami vietējie resursi un kuru produkcija tiek galvenokārt eksportēta. Ar zivju apstrādi nodarbojas vairāk kā 120 uzņēmumi. Latvija eksportē vairāk kā 90% no kopējā zivju produktu un zivju konservu apjoma.

Tālāka tehnoloģiski attīstītu un kvalitātes prasībām atbilstošu zvejas, zivju audzēšanas un zivju apstrādes uzņēmumu attīstība, kā arī zvejas kuģu flotes atjaunošana palielinās nozares konkurētspēju. To iespējams panākt, attīstot izglītības un zinātnes potenciālu zivsaimniecības nozarē, veicinot sadarbību starp zinātnes un izglītības iestādēm un zivsaimniecības nozares uzņēmumiem, kā arī organizējot vadības kursus, lai celtu profesionālo kvalifikāciju, tādējādi palielinot konkurētspēju starptautiskajā tirgū. Kopumā tas veicinās arī Latvijas zivsaimniecības nozares iekļaušanos ES Kopējā zivsaimniecības politikā.

Ņemot vērā neatbilstošo un nelielo zivsaimniecību un zivju produktu ražotāju skaita samazināšanos tuvākajā nākotnē, ir nepieciešams meklēt alternatīvus uzņēmējdarbības risinājumus. Valsts ūdens tilpņu izīrēšana varētu būt viena no iespējām, kas veicinātu zvejas tūrisma attīstību.http://www.rppp.gov.lv/latviski/word/dokumenti/nap_kopsavilkums.doc.

Makšķerēšana šajā plānā nav pat pieminēta. Varbūt tas ir zvejas tūrisms???

29.03.2003

Zvejnieki un makšķernieki meklē

"Zvejnieki un makšķernieki meklē kopīgu valodu."
Ar tādu nosaukumu Lauku Avīzē nupat publicēts Ivetas Tomsones raksts, kuru komentāram man atsūtīja anonīms lasītājs. No komentāra pēc būtības šoreiz atturēšos. Komentējot šādu, manprāt, paviršu rakstu, ikviens riskē ar to, ka raksta autora kļūdas tiek tiražētas un tiek kultivēta pavirša attieksme.

Vispārīgi runājot, Latvijas mēdijos vērojama, maigi izsakoties, jocīga tendence. Piemēram, vakar televīzijā varēja redzēt, kā no cietuma atbrīvo vienu ieslodzīto, bet žurnālisti viņu pataisa par autoritāti un gari apspriež viņa viedokli jautājumā par narkotikām. Kaut ko muļķīgāku sen nebiju redzējis. Nupat pārliecinājos, ka arī "Diena" izreklamējusi to pašu "varoni".

29.03.2003

Naudu nevajag, - ļaujiet tik zvejot

Latvijas zivsaimniecības aktualitātes internetā parādās ar lielu nobīdi laikā. Taču arī ne sevišķi jaunām ziņām ir sava vērtība.
Makšķernieki arvien vairāk uzstāj, lai iekšējos ūdeņos tiktu pārtraukta zveja ar tīkliem. Viens no apstākļiem, kurus oponējot izmanto kompetentās organizācijas ir, ka tādā gadījumā lielam skaitam Latvijas zvejnieku draudēs bezdarbs. Taču, izrādās, valsts subsīdijas, kuras domātas, lai uzlabotu stāvokli zivsaimniecībā, tai skaitā pārkvalificētu zvejniecībā nodarbinātos, vairākus gadus netika apgūtas. Secinājums izriet no Ainas Afanasjevas (LVZP) raksta "Valsts atbalsts zivsaimniecībai".

2000. gadā Zemkopības ministrijas iedalītais valsts subsīdiju apjoms zivsaimniecības attīstībai bija 400 000 Ls, no kuriem 5%, t.i., 20 000 Ls izdalīti zivkopības (izņemot vēžkopību, jo tā ir paredzēta SAPARD programmā kā alternatīvais nodarbošanās veids laukos) attīstībai.
1998. gadā un 1999. gadā zivkopības attīstībai subsīdijas netika izmantotas, jo nebija iesniegti nolikumam atbilstoši projekti. 2000. gadā bija vērojama zināma interese un aktivitāte zivju audzēšanā zemnieku saimniecībās, kur zivju audzēšanu saista galvenokārt ar makšķerēšanas un tūrisma biznesa attīstību kā alternatīvo uzņēmējdarbību.


Interesanti, vai stāvoklis pēdējos gados ir uzlabojies?

29.03.2003

Vai zveja jāatdod profesionāļu rokās

Pašreiz gaisā lidinās doma, ka zveju iekšējos ūdeņos izdotos sakārtot, ja to atstātu tikai profesionālo zvejnieku rokās. Latvijas zivsaimniecības vēsturē atradu pamācošu piemēru, kas parāda, cik "efektīvi" valsts pārraudzīti profesionāļi kādreiz apsaimniekoja zivju krājumus Burtnieka ezerā.

Praktiski jau 1987.gadā valsts zivsaimniecība “Upesciems”, kas bija monopolists (kopā ar maluzvejniekiem) ezera rūpnieciskā apzvejošanā, savu darbību izbeidza, jo zivju krājumi bija iznīcināti. Ezers vairāk nevienam nebija vajadzīgs. Ezera zivju resursu izlaupīšanu tieši no “Upesciema” zvejas brigādes oficiālo zvejnieku puses veicināja arī tas, ka alga tika izmaksāta atbilstoši nozvejoto zivju daudzumam. Tātad - ne mazākā ieinteresētība kaut ko saudzēt, no otras puses - tā kā atmaksa par sīkzivīm bija ļoti niecīga, cenšanās vērtīgās jeb lieguma laikā iegūtās zivis nenodot, noslēpt un pārdot slepeni, apejot oficiālās instances. Pēdējos “Upesciema” pastāvēšanas gados pat izveidojās kurioza situācija, kad zvejnieki, saņemot pēc patreizējās naudas vērtības 10 -15 latus mēnesī, izmisīgi turējās pie darba artelī un neizmantoja iespējas citur nopelnīt desmit reizes vairāk. Toties pavasara nārsta periodā ar ikriem pilnas līdakas tika piedāvātas “no rokas” visos pagalmos.


http://www.valmiera.lanet.lv/burtnieks/zivs.htm

29.03.2003

Lašu makšķerēšanas čempionāts

LMSF prezidijs savā kārtējā sēdē atbalstīja MK Pasaules iniciatīvu sarīkot 19.- 20.04.2003. pirmo atklāto Latvija čempionātu lašu makšķerēšanā. Ceru, ka Nolikums būs redzams internetā pirmdien, 31. martā.

Vakar VARAM telpās notika neliela ieinteresēto pušu un aktīvistu domu apmaiņa jautājumā par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos.
Izkristalizējās viedoklis, ka jāsamazina limiti un tīklu pielietošana ir jāatstāj tikai profesionālo zvejnieku ziņā. Taču problēma nav tik vienkārša, kā pirmajā mirklī liekas. Tas visvairāk ir saistīts ar to, ka ļoti daudzi ūdeņi ir privātīpašumā.

28.03.2003

Tuvojas atklātā ūdens sezona

Diskusijas makšķernieku forumos internetā rāda, ka ir pietiekoši daudz makšķernieku, kurus varētu interesēt daudzas ar makšķerēšanu saistītas praktiskās iemaņas. Mācīties var visu mūžu, makšķerēšanā jaunumu nekad netrūkst - pirmām kārtām vienmēr aktuāli jautājumi ir mūsdienīga inventāra izvēle un iegāde,,Pirmā grupa 2002 tā sagatavošana praktiskai lietošanai, makšķerēšanas metienu izpilde.
Tieši ar šīm tēmām trešdien, 26. martā sāku kārtējo šīs sezonas apmācības kursu. Pirmā nodarbība paredzēta iesācējiem, tā notiks Vārves ielā 8, sākums 17.00.
Pāris vietas vēl ir brīvas, pieteikties un papildus informāciju var saņemt pa tel. 9517507 vai, izmantojot e-pastu.
Tiem, kuri sūta man vēstules pa e-pastu, gribu atgādināt, - rakstiet arī savu vārdu un atpakaļadresi, jo dažreiz automātiski ierakstītā adrese nav precīza un man pazūd iespēja jums aizsūtīt atbildi. Tikko bija līdzīga situācija ar ziņu no adreses, kura sākas ar "olainfarm".

24.03.2003

Par zvejas pārtraukšanu Rīgā

Neskatoties uz to, ka pašreiz Saeimā cirkulē projekts, kurš paredz aizliegt zveju publiskos ūdeņos visā valstī, Rīgas mednieku un makšķernieku biedrība vakar iesniedza Rīgas Domei petīciju ar prasību ierobežot rūpniecisko zveju Rīgas pilsētas ūdenstilpēs. Ceram, ka Rīga sekos dažiem labiem pašvaldību piemēriem un savās administratīvās robežās pārtrauks neracionālu zivju krājumu izmantošanu.

22.03.2003

Par mieru vai par karu?

Kopš sabiedroto spēki iegāja Irakā, liekas, ka kara tēma aizēnojusi visu. Pat makšķernieku vidū nenorimst diskusijas par to. Daži pat iesaistījušies "kustībā par mieru".
Nevaru normāli saprast dažas lietas. Latvijas pacifisti lamā pašu vēlētu valdību, saeimu un prezidenti, ir gatavi aizmirst savas problēmas un kauties savās mājās, lai citā valstī, kur ir daudz problēmu, tās risinot, neciestu mierīgie iedzīvotāji. Tas laikam tāpēc, ka pašiem nav bijusi nepieciešamība praktiski risināt problēmas nevienā kritiskā situācijā, kad apdraudētas ir cilvēku dzīvības. Kā rīkotos mūsu pacifisti, ja pie mums tiktu sagrābti ķīlnieki? Laikam ietu demonstrācijās, lūgtu apelēt pie sagrābēju godaprāta, lai speciālisti, dieva dēļ, nepielietotu spēku. Bet juristi rakstītu jocīgas petīcijas un censtos raisīt diskusijas par spēka pielietošanas leģitimitāti. Konsekvences pēc varētu ierosināt vairākkārt samazināt arī Latvijas valsts spēka struktūras ?!

Šādas domas nāk prātā, jo analoģiju var redzēt arī cīņā ar maluzvejniecību. Rakstīsim likumus, aģitēsim pret maluzvejniecību, tikai, mīļā miera pēc, būsim atturīgi, ja lieta nonāks līdz sodīšanai. No tā taču cietīs maliķu nevainīgās ģimenes...Un daudzi, kurus šie maliķi apgādā ar zivīm. Ironiska analoģija.

No Pērnavas ienāca ziņa, ka iepriekšējās vējainajās dienās Liu un Lao apkaimē ledus vairākos rajonos ir salauzīts un izveidojušās plaisas. Daudzi ir atgriezušies ar rezultātiem tuviem nullei. Vienlaicīgi ir ziņas, ka retām copmaņu grupiņām, bet ne visiem, ir izdevies atrast zivis un iegūt labu lomu rajonā pirms Pērnavas.
Arī no Peipusa ziņas ir dažādas. Visi runā par labiem raudu lomiem, mazāk esot asari. Parādās ziņas, ka dažos rajonos ledū veidojas plaisas, kuras sāk apdraudēt pārvietošanos.

22.03.2003

Pasākumi makšķerniekiem

Latvijā pēdējā ziemas cope parasti ir uz Alūksnes ezera ledus. Visi šī ezera cienītāji tad orientējas uz brekšu copi, un, ja visi apstākļi ir labvēlīgi, var cerēt uz kapitāliem brekšu lomiem. Šodien no Alūksnes saņēmu ielūgumu ar ziņu, ka 5. aprīlī tur risināsies vietējie mači, uz kuriem tiek aicināti visi interesenti. Nolikumu detalizēti var redzēt šeit.

20.03.2003

LMSF precizē sacensību laiku

Sacensības kastingā telpās katram dod iespēju pirms sezonas pārliecināties par savu gatavību sezonai, noskaidrot nepilnības metienu tehnikā un pamācīties no labākajiem. LMSF informē par nelielu izmaiņu kalendārā - ikgadējais Latvijas čempionāts kastingā telpās ir pārcelts uz 6.aprīli. Sacensības notiks Imantas ģimnāzijas sporta zālē. Sākums 10.00 , lai pieteiktos līdzdalībai, zvanīt man. Tel. 9517507

19.03.2003

Būs vai nebūs pavasara pali

Latvijā šogad bija savdabīga ziema un, acīmredzot, pavasaris arī nebūs parasts. Pēc sausās vasaras ziema arī nebija bagāta ar sniegu. Kurzemē sniegs reti kur redzams jau šodien. Pēc ziņām, kuras sniedz LHMA, pirmais palu vilnis upēs it kā jau garām. Ūdens līmenis, piemēram, Ventā pēc īsa pakāpiena līdz 2 metriem tūlīt nokrities gandrīz līdz 1m atzīmei. 2002.gadā marta vidū augstākais līmenis bija tuvu 3.5 m atzīmei. Arī citās upēs ledus nav gājis, bet ūdens līmenis strauji krīt. Pagājušogad marta vidū Salacā lašu cope ritēja pilnā sparā, šodien visi tikai min, kas un kā viss notiks šogad. Zemais ūdens nevieš optimismu. Interesanti, kāda gan būs šī pavasara copes sezona.

18.03.2003

Miljons paliek Somijā

Nupat saņēmu ziņu no draugiem, kas piedalījās Latvijas desantā, kurš apmeklēja Somijas komerciālos mačus "Miljona pilkki 2003" cerībā izvilkt lielo vinnestu. Diemžēl, mans vērtējums bija pareizs. Loterijā viss notiek, kā tam jānotiek, - jo lielāks vinnests, jo mazāka varbūtība to iegūt. Mūsu desants esot palicis bez lielā loma, tikai dažas foreles (2 gab esot bijušas) ar nelielu 100 eiro piedevu uz diviem simtiem censoņu.

16.03.2003

Skuju koku neviennozīmīgais iespaids

Kanādas interneta ziņu lapā The Globe and Mail analizēti somu zinātnieka Perrti Hari pētījumu rezultāti, kuri parāda, ka ultravioletā starojuma ietekmē skuju koku skujas izdala slāpekļa oksīdu, kurš nonāk tieši atmosfērā.

Scotch pine needles release nitrogen oxides directly into the atmosphere when exposed to ultraviolet light, says a study led by Perrti Hari of the University of Helsinki.

Nitrogen oxides are smog precursors: They combine with other pollutants to form ground-level ozone, a major component of smog.
The emissions from Scotch pines increase in proportion to the amount of ultraviolet radiation they receive, says the study.
But environmentalists aren't about to blacklist Scotch pine trees. They note that forest emissions are part of a natural balance that has existed since pre-industrial times and say man-made emissions are behind most pollution and global warming.

16.03.2003

Vēlreiz par kastingu

Tikai dažas interesants domas par kastinga saistību ar praktisko mušiņmakšķerēšanu, kuras atradu Paula Ardena lapā http://www.sexyloops.co.uk
Do you want to learn to tie or cast as well as you can , simply because you want to? Or because you want to "prove" that you are better than somebody else? Or do you need the qualifications because you want to make money at it?
I've seen enough absolutely hopeless fly casters who hide behind remarks similar to those above or otherwise statements like 'I am not the best caster in the world but I catch fish' or 'It isn't necessary to be a good caster to catch fish' not to be suspicious of the real reasons behind those statements even though there is truth in both of them (egos again, which come in all shapes and sizes and are not always obvious).
I believe you need to be a good caster in order to be a really good fly angler. I also think that it is also essential to be a reasonably competent fly-dresser, for the same reason.
Connections are often better than qualifications!!!

15.03.2003

Detalizēti par licencēto makšķerēšanu

Šodien atjaunināju informāciju lapās, kurās ir detalizētāka informācija par licencēto makšķerēšanu (LM). Izmaiņas ir Salacā un Lielupē, Lielauces un Zebrus ezeros, Tērvetes ūdenskrātuvē. Jaunas LM vietas ir Venta un Lingas ezers.

Pēc informācijas, kura ir ūdens līmeņa lapā, redzams, ka pēdējās dienās līmenis visās Latvijas upēs strauji kāpj, Ventā tas sasniedzis 214 cm atzīmi.

14.03.2003

Zivju mazuļu cenas

Pirms kāda laika daži lasītāji interesējās par iespējām papildināt savu dīķu krājumus. Piegādātāju adreses var atrast manā lapā sadaļā "organizācijas".
Neliela informācija par aptuvenām cenām.
Līdaku kāpuri - 0.4 sant./gab.
Zandarti vienvasaras (1 G)- 4 sant./gab.
Līņi 2-gadīgie(10 - 20 G) - 3.50 Ls/kG
Karpas 2-gadīgas (200 G) -0.85 Ls/kG

13.03.2003

TV raidījums COPE saņem finansējumu

Šodien Zivju Fonda padome kārtējā sēdē nolēma atbalstīt Vides filmu studijas projektu "TV raidījumu cikls COPE" un piešķīra šim projektam 25 tūkstošus latus. Tas nozīmē, ka pēc gada pārtraukuma raidījums COPE latv. val. varēs visa gada garumā pilnvērtīgi parādīties vismaz divas reizes mēnesī, pirmdienās LTV-7 19:45 līdz 20:15.
Ja kādam rodas idejas par tēmām, kuras varbūt būtu vērts parādīt TV, var zvanīt projekta koordinātoram Edgaram Vērpem tel.9452102

12.03.2003

Jaunumi licencētā makšķerēšanā (LM)

Bauskā šogad ir izmaiņas - agrāk atļauto 12 vimbu vietā atļautas būs tikai 8 vimbas, sezonas licence kļuvusi dārgāka un maksās 12 Ls, par 50% samazināts ir arī dienas licenču skaits. Iepriekšējā perioda licenču pārdevēji papildināti ar Rīgas veikaliem SAMS un VIMBA. Sākums - 1.aprīlī.
Salacā.. Ar LM nodarbosies divas organizācijas. Salacgrīvas dome posmā Salaca I (Salacgrīvas teritorijā) un BO SIA Salacas ieleja posmā Salaca II (Ainažu teritorijā). Sākums 5. marts.(taimiņam - 1.marts) Pavasara perioda beigas 31.maijā. Pavasara sezonā vimbām saudzēšanas diena - pirmd., otrd.,trešd., pārējām zivīm - pirmdiena.
Taimiņa licences cena visās zonās vienāda - 10 Ls.
Pārējām licencēm liela cenu dažādība. Licences pārdos Rīgā - veikalos SALMO un SAMS kā arī citās vietās Salacas tuvumā.
Ventā. Organizētājs - BO SIA Ventas ieleja. No ķieģeļu tilta Kuldīgā līdz Abavas upes ietekai. No 15. marta līdz 30. maijam pavasara sezona, vasaras sezona līdz 31. augustam. Lašu licences cena 10 Ls, pārējām zivīm dienas licences cenas svārstās 1 - 3 Ls robežās. Loms - makšķerēšanas noteikumu atļautajās robežās. Makšķerēšana brienot un naktī netiek regulēta (izņemot lašu copi, kura naktī nav atļauta) Licences pārdos veikalā SALMO un Kuldīgā - DUS Graudu 8a un BO SIA Ventas ieleja.

12.03.2003

Par copi Buļļupē

Vēl viena doma radās, noskatoties vakarā TV sižetu par Buļļupi. Zvejnieks, kurš darbojās ar tīkliem, aizrādīja, ka makšķernieki bieži pārkāpj noteikumus, tuvojoties tīkliem tuvāk par 50 m. Bet ir arī otra lietas puse. Zvejnieki bieži noskatās, kur makšķernieki ķer vai iebaro zivis, un aizņem šīs vietas bez jebkādām cermonijām. Jo, izrādās, tas nav aizliegts. Nekas neliedz zvejniekam tuvoties makšķerniekam.
Ārpus sižeta. Kā stāsta aculiecinieki, Buļļupē joprojām zeļ cemmerēšana. Sevišķi ciešot brekšu bari, kuri tiekot kropļoti bez žēlastības. Efektīvākais ierocis esot lieli horizontālie vizuļi, tā sauktie balansieri vai šķērsbļitkas. Izskatās, ka inspektori un solīdie makšķernieki nespēj novērst šeit nedz cemmerēšanu, nedz "televizoru" pielietošanu. Un vienīgais paņēmiens, kā pāraudzināt asinskāros copmaņus, ir aizliegt copi Buļļupē vispār. Šāds priekšlikums pašreiz ir ceļā uz pieņemšanu. Ja tam kāju neaizliks priekšā zvejnieku lobijs.
Tāpat galīgi ekonomiski un sociāli nepieņemama man liekas situācija, kad dažiem zvejniekiem valsts un pašvaldība dod iespēju Buļļupē ķert vimbas, maksājot valstij dažus latus par simtiem kilogramu. Tai pašā laikā tās neizmanto situāciju un neiesaista šajā zvejā simtiem, varbūt pat tūkstošiem makšķernieku, kuri būtu gatavi par to pašu maksāt vismaz 10 -100 reizes vairāk.

11.03.2003

Upe vai ezers

Vakar pēc kādas diskusijas par ūdenstilpju statusu palika neatbildēti daži jautājumi.
Kāds statuss ir dīķim vai ūdenskrātuvei, kas mākslīgi izveidots, aizsprostojot kādu upīti? Vai tā ir upe, vai ezers? Jautājums man liekas svarīgs, jo katrā gadījumā dažādas varētu būt pieguļošā zemes īpašnieka tiesības, piemēram, pielietot zvejas tiesības.
Un vēl viens jautājums. Vai makšķernieks drīkst makšķerēt brienot upītē, kura iet caur privātām zemēm? Jo likumīgi bez saimnieka piekrišanas pārvietoties caur privātu zemi ļauj tikai noteikums, ka tauvas joslu drīkst izmantot makšķerēšanai. Tātad privātā zeme izmantojama tikai 4m robežās no upes krasta, bet ne tā zeme, kura atrodas zem ūdens, un, kura arī pieder privātīpašniekam.
Lai gan dažkārt tas viss var izskatīties pēc matu skaldīšanas, taču vismaz man šie jautājumi paliek atklāti.

11.03.2003

Mūža garantija makšķerkātiem

Pauls Ardens ir viens no nedaudzajiem mušiņmakšķerēšanas ekspertiem, kurš dzīvo UK, regulāri publicējas internetā un daudzmaz autoritatīvi apgaismo visus ar šo veidu saistītos jautājumus. Var piezīmēt, ka angļu mušiņmakšķerēšanas ekspertiem ir viena "neliela" problēma. Kastings (casting) UK netiek kultivēts, un angļu mušiņmakšķerniekiem kastingā gūtās atziņas nav plaši pazīstamas. Attiecīgi, ir problēmas ar izpratni par tālu metienu izpildi, vienlaicīgi viņi ir atzīti meistari dažādu prezentācijas un citu praktiskajā copē pielietojamo metienu izpildē.
Taču šoreiz tikai citāts no šī autora interesanta raksta, kurš skar garantijas makšķerkātiem.
This is one crazy market. Nowhere else can you buy something that the manufactures will say "break it for any reason and we'll give you another one and for free"

It really is madness. How on earth could something like this happen, is it a gimmick and does it really work? Fortunately I am in a position to answer this, being what one might refer to, as a bit of an expert rod-breaker.

Te vēl dažas adreses viņa lapām ar informāciju par testiem, kuri attiecas uz Vision mušiņmakšķerēšanas inventāru, kuru arī es piedāvāju manu kursu dalībniekiem.

http://www.sexyloops.co.uk/tackle/visionreeltest.shtml
http://www.sexyloops.co.uk/tackle/visionwaders.shtml

Pavasaris tuvojas, bet copē vēl ziema

Ziemas copes kulminācija Latvijā sagaidāma tuvākajās 2 nedēļās, kad laika prognozes sola siltāku laiku. Arī pagājušā nedēļā lomi Latvijas ūdenstilpēs rādīja, ka tuvojas pavasaris un, neskatoties uz slikto (zivīm) ledus stāvokli, dažuviet bija ļoti labi.
Zandarts 3kG. E.Zvejas fotoDažiem ir izdevies Buļlupē uzdurties labiem brekšu bariem, Engurē ik pa brīdim kāds atrod ruduļus, Ventā - asarus. Limbažu pusē bija vietas, kur kā negudras pēķšņi ķērās prāvas karūsas. Arī Rīgas tuvumā ezeros un Daugavā varēja uzdurties labām zivīm - brekšiem , asariem, vimbām. Taču, kā parasti,- tikko sapulcējas tauta, tā cope beidzas. Visbiežāk divu iemeslu dēļ - nelielie bari ātri tiek izretināti vai arī lielā trokšņa dēļ, kuru rada savā starpā konkurējošie copmaņi. Par salakām un asariem Rīgas jūrs līci ziņas šonedēļ nebija tik labas kā pirms nedēļas.
Par Pērnavu un Peipusu nav ko piebilst, par tiem zin visi. Taču netrūka arī to, kuri neatrada zivis, un pat no šīm supervietām bija spiesti atgriezties mājās ar pāris kilogramu smagiem lomiem.


Vienlaicīgi sākas plānošanas laiks tiem, kas makšķerēšanā uzsvaru liek uz vasaras copi. Atgādinu, ka 26. martā notiks ievadkurss par mušiņmakšķerēšanu un inventāra sagatavošanu, un vēl ir iespējams pieteikties līdzdalībai. Ja laika apstākļi atļaus, notiks arī demonstrējumi brīvā dabā. Kursi notiek Rīgā.

P.S. Pērnavā, rajonā, kur vēl nedēļas vidū bija lieliski lomi, svētdien lomi bija 2x mazāki. Laiks kļuva nepatīkams - slapjš sniegs un vējš.

10.03.2003

Cope Pērnavā

Latviešu copmaņi Juris un Edgars ar dienas darba rezultātu - ap 30 kG katramPilns serviss - copmaņus pieved ar kamanām, busiņu, vieglo vai kuģi.Vakar biju aizbraucis atsvaidzināt savus iespaidus par copi Pērnavas līcī. Visumā cope ir ļoti laba, bet tikai, ja tiek realizēti daži priekšnosacījumi.
Asari līcī uzturas lielākos vai mazākos baros. Ir jāzin rajoni, kur tajā dienā ir sagaidāmi lieli asaru bari. Vislabāk to pārzin vietējie un latviešu viesstrādnieki, kuri tur "strādā" katru dienu jau no sezonas sākuma. Ja nezināsi, vienatnē zivis atrast ir gandrīz neiespējami. Kaut vai tādēļ, ka 60- 70 cm biezais ledus meklējumus padara pietiekoši nogurdinošus. Nokļūstot zivīm bagātā rajonā, zivis var atrast daudz vieglāk. Kasti zivju uzglabāšanai lieto retais, parasti tiek izmantoti cukura maisi. Lomu, kurš, piemēram, vakar rajonā, kur mēs copējām, svārstījas no 10 - 30 kg (150 - 350 gramus smagi asari), nosaka veiksme un copes tehnika. Taču zivis ir pat iesācējiem. Zivis gandrīz visi nodod uzpirkšanas punktos, kur par tām maksā 18 - 20 igauņu kronas par kG.
Vienlaicīgi ļoti liela nozīme ir tam, cik viegli uz plānoto copes vietu var nokļūt. Lai gan braukt pa ledu ar autotransportu gandrīz visūr jau ir aizliegts, pilnam servisam vietējie dažās vietās ir organizējuši copmaņu pārvadāšanu. Turp un atpakaļ parasti maksā 40 igauņu kronas. Vakar mēs braucām aptuveni 8 km iekšā līcī. Nelieli asaru bariņi atrodami arī 2- 4 km no krasta. Līdz tādām vietām pašreiz nav grūti aizstaigāt arī savām kājām.
Izskatās, ka šogad ledus apstākļi atļaus šeit darboties vēl vismaz mēnesi. Tuvojoties pavasarim, krastam tuvojas arī lielāki zivju bari, un zivis var sastapt krietni tuvāk 1 - 2 km no krasta, vietām vēl tuvāk.
Te ir lielāka bilde 44 kB.

06.03.2003

Ētikas normas fotoattēlu apstrādē

Arvien tālāk attīstoties digitālo fotoapstrādes tehnoloģiju iespējām, arvien asāk parādās būtisks jautājums - cik lielā mērā drīkst apstrādāt digitālos fotoattēlus, lai netiktu mainīta autora iecere un vienlaicīgi saglabātos viņa autora tiesības? Atbildi varētu meklēt ar Digital Custom Group, Inc. palīdzību izveidotā ētikas normu apkopojuma pirmajā variantā. Tajā tiek piedāvātas normas, pie kurām mēdijiem būtu jāturās, rediģējot(apstrādājot) žurnālistu radītos fotodarbus.
Lai autori varētu šo ideju apkopojumu pilnveidot, visi interesenti tiek aicināti iesaistīties diskusijā par šo tēmu.
Jautājumam ir arī citi aspekti, vienu tādu raksturo sekojošais citāts:
DigitalCustom's President, Jeff Makoff said, "The power to edit a historical image brings with it the ability to manipulate history. Archivists and digital artists should discuss, and ultimately agree on, what is appropriate -- especially because the digital artist and the person responsible for historical preservation often are different people."

04.03.2003

Makšķerēt var arī klientus internetā

Savdabīgi. Tikko konstatēju, ka manā lapā saite ar populāru UK lapu - angling.co.ukir kļuvusi bezjēdzīga. Izrādās, ka arī vairākās citās UK lapās, kuru domēni sākas ar "angling" un "fishing", no copes lietām vairs nav ne vēsts. Katrs var pārliecināties, ka minēto un citas līdzīgas adreses pārņēmušas ar interneta servisu saistītas kompānijas. Varbūt copes tēmai veltītās lapas ir bankrotējušas, bet nav izslēgts, ka tās vienkārši ir pārpirktas, lai izmantotu domēnam piesaistītos apmeklētājus.

02.03.2003

CIPS noteikumi karpu makšķer. mačiem

Tā kā 2003.gadā ir ieplānots Latvijas čempionāts karpu makšķerēšanā, izveidoju lapas, kurās var iepazīties ar starptautiskajiem noteikumiem. Pēc šiem noteikumiem risinās arī pasaules un Eiropas meistarsacīkstes. Pašreiz gan tikai vācu un angļu valodā.

Atjaunināju lapu, kurā var atrast informāciju par interesantiem notikumiem 2003.gadā pasaulē makšķerēšanas jomā. (tajā nav CIPS sacensības, kuras ir LMSF kalendārā)

01.03.2003

Makšķerēšana ASV - miljardu apgrozība

Signālinformāciju par šo tēmu jau bija manā lapā. Amerikas makšķerēšanas asociācijas ASA izdoto kārtējo apskatu ar statistikas rādītājiem makšķerēšanas jomā tagad var lejuplādēt kā pdf failu.
Atkārtošu tikai dažus skaitļus - ASV makšķerēšanā ir iesaistīti 44 miljoni makšķernieku, tā dod 1.1 milj. darba vietas un 116 miljardus USD nacionālajā kopproduktā. Tikai nodokļos valsts saņem 7,3 miljardus USD. Makšķerēšanas ekonomiskais efekts ir 9 reizes lielāks, salīdzinot ar rūpniecisko zveju.

01.03.2003

Cortland 555 sērijas mušiņauklas

Tie, kas lasa vācu valodā, var iepazīties ar pašreiz modernākās Cortland firmas auklas izmēģinājumu rezultātiem šajā lapā. Nelielu apskatu angļu valodā, kuram gan ir reklāmas pieskaņa, var redzēt šeit.
Secinājumi ir sekojošie. Visām šīs sērijas auklām ir minimāla iegrime un tās ir viegli pacelt no ūdens. Tās ir viegli mest, gludā virsma ļauj tās viegli izšaut. Testētājiem ir radies iespaids, ka auklas diametrs ir lielāks salīdzinājumā ar parastajām auklām. Tas jāievēro, izmantojot DT auklas,- var gadīties, ka uz spoli nevar uztīt visu auklu. DT auklām tika novērota lielāka paliekošā deformāciju (aukla ir stīvāka), jo sevišķi pie zemākām temperatūrām. Pavadiņu nevar piesiet pēc ierastās tehnoloģijas, jo nav serdes. Nepārbaudītas ir lietotāju ziņas, ka 555 sērijas auklas viegli ir sabojāt ( tās lūstot). Jauna ir Clear Floater WF5F - tā ir pilnīgi caurspīdīga. Tai piemit labas peldēšanas un ļoti labas metiena īpašības. Vienlaicīgi tā ir pati stīvākā 555 sērijas aukla, tādēļ izmantot to uz spolēm ar mazu serdes diametru, tāpat arī aukstā laikā nav ieteicams.

Papildināts.
Labāko apskatu par 555 sērijas auklām var redzēt šeit

01.03.2003

Krievija pastiprina cīņu pret maliķiem

Tā raksta www.subscribe.ru
На прошлой неделе Государственная дума РФ приняла федеральный закон, усиливающий уголовную ответственность. В соответствии с законом незаконная охота и добыча рыбы, водных животных и морепродуктов, совершенные организованной группой, лицом, ранее судимым за такие деяния, в целях промысла или лицом, использовавшим свое служебное положение, наказываются штрафом в размере от 500 до 700 минимальных зарплат либо лишением свободы на срок до двух лет.

01.03.2003

Webloga manifests

Robert Scoble savā rakstā The Corporate Weblog Manifesto formulē veselu rindu interesantas domas, kuras būtu jāievēro interneta lapu veidotājiem. Te ir dažas.

1) Tell the truth. The whole truth. Nothing but the truth. If your competitor has a product that's better than yours, link to it. You might as well. We'll find it anyway.

2) Post fast on good news or bad. Someone say something bad about your product? Link to it -- before the second or third site does -- and answer its claims as best you can. Same if something good comes out about you. It's all about building long-term trust. The trick to building trust is to show up! If people are saying things about your product and you don't answer them, that distrust builds. Plus, if people are saying good things about your product, why not help Google find those pages as well?Pieminētajā manifestā var izlasīt vēl 18 tēzes .

28.02.2003

Arī Āfrikas kontinentā nemierīgi.

Kādu laiku atpakaļ rakstīju par saviem plāniem saistībā ar Nīlas asaru medībām. Šodien kļuva skaidrs, ka apstākļos, kad ASV gatavojas tuvākajā laikā uzsākt militāras akcijas Irakā, neviena nopietna firma nevēlās uzņemties garantijas par ceļojuma sekmīgu norisi Irākai relatīvi tuvajā reģionā. Redzot kara tuvošanos, arī makšķernieku entuziasms doties šajā dēkā nav tāds, kāds tas bija vēl pirms mēneša. Tātad plāns tiek atlikts. Nekā nevar darīt, karš tomēr jāvērtē kā nepārvarams apstāklis.

28.02.2003

Jocīgas domas par LTV

Mana piezīme atkal skar tēmu, kura nav saistīta ar copi.
Šovakar mani kārtējo reizi pārsteidza LTV sižets "Mūsu cilvēks". Mans retais mēģinājums to noskatīties šoreiz kārtējo reizi neizdevās. Iemesls visai vienkāršs, - pēc Baibas S. pazušanas no ekrāna joprojām nespēju pielāgoties raidījuma jaunās vadītājas stilam. Gandrīz katrā situācijā viņa iemanījās izklāstīt savu "kompetento" viedokli, kurš kā parasti, bija visiem jāuzzin vispirms un nerēķinoties ar aicinātā dalībnieka viedokli. Pie tam viss tas bija pasniegts tādā, maigi izsakoties, savdabīgi vīrišķīgā manierē. Līdz šim biju domājis, ka LTV tikai A. Volmāram tiek atļauts šāds sevis apliecināšanas stils.
Labi, ka tv var vienkārši izslēgt. Bet varbūt nemaz tik slikti nav, un tāds ir jaunais vilnis?

28.02.2003

Joprojām nav skaidrības lašu copē

Ņemot vērā, ka no ārzemēm esmu saņēmis vairākus vaicājumus par lašu tēmu, šodien Valsts Zivsaimniecības pārvaldē painteresējos, kas šosezon notiks ar lašu licencēto makšķerēšanu. VZP speciāliste Gunta Ozoliņa paskaidroja, ka projekti vēl nav apstiprināti. Gandrīz gatavs ir ar Ventu saistītais projekts, kurš paredz ar 20. martu uzsākt lašu un taimiņu makšķerēšanu 18 km zonā lejpus Kuldīgai. Joprojām neskaidrs ir Salacas projekts, kurš ir iestrēdzis projektā iesaistīto pašvaldību savdabīgās nostājas dēļ. Tātad nekādas skaidrības vēl nav, lai gan Salacā bija plānots atklāt sezonu jau 1. martā.

Neoficiālas ziņas liecina, ka visu sāk traucēt kāre ātri tikt pie lielās naudas. Tikko kādā projektā apgrozībā parādās četrciparu skaitļi, daudzi aizmirst visus bīdītos ideālus un gatavi darīt visu, lai pārvilktu deķīti uz savu pusi. Diemžēl, cietēji ir, galvenokārt, normāli makšķernieki, maliķi tikai smīkņā.

27.02.2003

Krievijas makšķerēšanas slavenība Rīgā

Oskars Soboļevs RīgāDraudzības kausa 2003 sacensību laikā Krievijas komandu pavadīja un Rīgā viesojās pazīstamais makšķernieks, žurnālists un mans sens draugs Oskars Soboļevs. Labi atpazīts viņš ir arī Skandināvijā, jo sevišķi Somijā. Somi viņu uzskata par savu audzinātāju makšķerēšanā ar mormišku. Oskars pašreiz makšķerēšanas jomā sadarbojas ar vairākiem Krievijas mēdijiem un veic kunsultanta pienākumus, kā viņš pats uzskata, vienā no labākajām Krievijas bāzēm. Bāze atrodas Volgas deltā un ir slavena ar saviem superlielajiem zandartiem, samiem un citām zivīm. Sīkākas ziņas par bāzi un Oskaru Soboļevu kā personu var iegūt bāzes mājas lapā Internetā. Tās adrese ir http://www.uspech.ru

26.02.2003

Ziņas no Usmas

Gvido Taube ar savu 11 kG līdaciņuArī ziemā gadās milzu zivis. Aivars B. atsūtīja bildi, kurā redzama kapitāla līdaka. Šo 11 kG smago monstru ar 0.25 auklu un Salmo šķērsbļitku no Usmas ezera esot izvilcis viņa paziņa Gvido Taube. Pēdējās dienās Usmā vīri velkot labus brekšu, līdaku un zandartu lomus.

26.02.2003

Ziemas copes sezona rit pilnā sparā

Un ik pa brīdim ienāk labas ziņas gandrīz no katra reģiona.
Pašreiz populārākās vietas , protams, ir Igaunijā. Ar labiem lomiem sevišķi izceļas Pērnavas rajons. 10 - 15 kG asaru tur ir ierindas loms. Sezonas sākumā efektīvo vizuļa - mušas sistēmu uz pavasara pusi ir nomainījusi vienkārša mormiška. Arvien biežāk lomos parādās arī pieklājīgāki 300 - 400-gramīgi asari. Igauņi uzķēruši, ka labs bizness ir arī zivju un autoinspektoriem. Copmaņiem jārēķinās, ka kaimiņi meklē un izmanto katru izdevību, lai mūsējiem parādītu, kā jāieved kārtība savās mājās. Nav licences - sods, paņēmi sīkos asarīšus vai vimbiņas - sods, izbrauci uz ledus neparedzētā vietā - pamatīgs sods. Utt., nemaz nerunājot par pastiprinātu promiļu kontroli. Sistēma ir datorizēta,- nesamaksāsi sodu, netiksi Igaunijā.
Par Peipusu ziņas svārstās krietni lielākā diapazonā , ir labas un ir arī bēdīgas.
Labi lomi 5- 10 kG robežās novēroti arī mūsu jūras līcī, Ventā, Lielupē, Daugavas vidustecē, kur ik pa brīdim copmaņi atrod asarus, brekšu, salaku vai luču barus. Acīmredzot, Daugavas lejtecē un Lielupē ir skābekļa trūkums, tāpēc ir iespaids, ka visas zivis ir samukušas Buļļupē, un makšķernieku tūkstoši tur darbojas pilnā sparā. Neredzēti daudz copmaņi jau nedēļu ir vērojami arī uz Daugavas ledus pašā Rīgas centrā.
Vienlaicīgi ienāk signāli, ka daudzos Latvijas ezeros vērojama zivju slāpšana, zemais ūdens līmenis un biezais ledus atstāj savu negatīvo iespaidu.

26.02.2003

Latvieši uzvar Lietuvā

Lietuvā Elektrēnu tuvumā sestdien un svētdien risinājās Lietuvas sporta makšķerēšanas līgas 2003.gada atklātā čempionāta izšķirošā kārta zemledus makšķerēšanā. Kā zināms Lietuvas makšķernieki 2002.gadā bija bronzas medaļu laureāti pasaules čempionātā. Latviju Lietuvā pārstāvēja trīs komandas - Mk Piranja, Salmo un MK Pasaule. Labākos panākumus guva Salmo komanda, kura izcīnīja pirmo vietu komandu vērtējumā, bet tās pārstāvji Normunds Grabovskis, Pēteris Lideris un Guntis Kārkliņš te minētā secībā ieguva visas trīs godalgotās vietas arī Lietuvas čempionāta individuālajā vērtējumā.

24.02.2003

LMSF pievēršas arī karpu copei

LMSF gadskārtējā konferencē, kura sestdien 22. februārī notika viesnīcā Radisson SAS, līdztekus ierindas jautājumiem pārrunāja arī jaunas tēmas.
Viena no tām ir saistīta ar karpu makšķerēšanas kultūras paaugstināšanu un sacensību kultivēšanu Latvijā. LMSF tikko papildinājās ar karpu makšķerēšanas entuziastu grupu Iļjas Aizikoviča vadībā, kurai ir ambiciozi plāni gan par Latvijas līdzdalību pasaules līmeņa sacensībās, gan attiecībā uz pirmklasīgu iespēju radīšanu karpu makšķerniekiem tepat Rīgas apkaimē. Ceram, ka tuvākā laikā tiks publiskoti arī konstruktīvi risinājumi šajā jomā.

24.02.2003

Sacensības makšķerniekiem

Latvijas makšķernieku associāciācija atsūtīja informāciju par tās rīkotu pasākumu. Te ir daži izvilkumi no nolikuma.

Sacensības notiek 2003.gada 1.martā Aizkraukles raj. Kokneses pag. Daugavā pie viesu nama "Kalnavoti". Dalībnieku pulcēšanās viesu namā "Kalnavoti" no pl. 8:00. Reģistrācija no plkst. 8:15 - 9:00. Sacensību svinīgā atklāšana no plkst. 9:00 līdz 9:15. Makšķerēšanas ilgums - 6 stundas.
Dalībnieki startē individuāli un komandās (5 cilvēki katrā). Dalības maksa ir 4.Ls no katra komandas dalībnieka vai individuālā sacensību dalībnieka. Sacensības notiek saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 67, 13.02.2001 "Makšķerēšanas noteikumi". Sacensību dalībnieki drīkst lietot vienu makšķerīti ar vienu mormišku, trīsžuburīti vai žibuli. Dalībnieks no dalībnieka nedrīkst atrasties tuvāk pa 5 m. Katram dalībniekam ir tiesības izmantot 2 karodziņus. Sacensību laikā aizliegts: nodot ēsmas, kā arī zivis citiem dalībniekiem, pirms un sacensību laikā lietot alkoholiskos dzērienus.

24.02.2003

Zviedru mazmakšķerītes

Zviedru rāmītisVērojot, ar kādu inventāru sacensībās darbojas mūsu labākie sportisti, somi vai krievi, varētu teikt, ka nekā jauna te nav. Draudzības kausa sacensībās varēja redzēt, ka zviedri vienīgie darbojas ar atšķirīgu inventāru - ar savdabīgām mazmakšķerītēm, kuras atgādina rāmi. Līdzīgas, taču primitīvākas ierīces makšķernieki ir novērojuši arī Peipusa sīgu copmaņu rokās. "Rāmis", kā visi dēvē šo makšķeri, var būt arī citāds. Ar formu nevis kā noslēgtam taisnstūrim, bet tādu, kura atgādina ragus. Jebkurā gadījumā rāmja forma ļauj to izmantot , lai uztītu uz to auklu, bez spolītes palīdzības. Makšķernieks zivi velk nevis aizmetot makšķerīti un vicinot ar rokām, bet grozot rāmīti, ietin auklu un neviens tā arī nepamana, kā tiek izvilkta zivs. Arī, ja jāievelk aukla, pārvietojoties no viena ālīņģa pie cita, aukla tiek uztīta uz rāmīša. Pēc ekspertu domām, šis mazmakšķerītes veids ir pietiekoši efektīvs, ja jāmakšķerē lielā dziļumā, kā tas bieži ir Skandināvijā. Vienlaicīgi šī konstrukcija sarežģī visu smalko vibrāciju pielietošanu un prasa savdabīgas iemaņas.

24.02.2003

Krievija uzvar, MK Piranja otrā vietā

Uzvarētājs Aleksejs Djačenko pirms starta signālaLaila GrīnbergaDraudzības kausa 2003 otrā diena risinājās daudz spraigāk. Ciemiņi - zviedru un somu sportisti bija ņēmuši vērā iepriekšējās dienas pieredzi un būtiski uzlaboja savu sniegumu, vēlreiz savu stabilitāti nodemonstrēja arī krievu makšķernieki. Ne tik labi veicās Latvijas komandas MK Piranja sportistiem. Trīs no četriem vīriem savos sektoros nespēja pacelties augstāk par ceturto vietu. Tikai Laila Grīnberga savā sektorā ar sacensību trijās stundās savākto 2,232 kG smago lomu bija labākā un līdz ar to spēja uzvarēt sieviešu grupā arī kopvērtējumā. Viņai bija labākais loms arī absolūtajā vērtējumā. Vīriešu grupā labākais šodien vēlreiz bija RORS pārstāvis Aleksejs Djačenko, kurš ieguva arī 1. vietu vīriešu grupā kopvērtējumā. Komandu vērtējumā labākie bija RORS pārstāvji, otrajā vietā palika MK Piranja komanda, trešajā - Somija.
Latvijā šīs bija bija pēdējās šīs sezonas sacensības zemledus makšķerēšanā ar starptautisku līdzdalību. Tās parādīja, ka mūsu tuvākie konkurenti - Krievijas un Somijas sportisti nopietni gatavojas 2004. gada pasaules čempionātam, kurš notiks Latvijā, un mums nopietni jādomā, kā nezaudēt izcīnītās pozicijas.

23.02.2003

Latvijas komanda vadībā

Līderis pēc pirmās kārtas Nikolajs Lukojanovs no MaskavasPēc pirmās dienas sacensībām Draudzības Kausa 2003. izcīņā Dzirnezerā vadībā ir Latvijas kluba MK Piranja komanda, kurai ir 7 punkti, Rosohotribolovsojuz komandai ir 9 punkti, Somijai - 16 punkti. Individuāli 1. vietas savās zonās izcīnīja Nikolajs Lukojanovs un Aleksejs Djačenko no RORS, kā arī Leonīds Pankovs, Jevgēnijs Grigorjevs un Laila Grīnberga no MK Piranja. Jau kuro reizi laiks šodien strauji mainījās un lomi bija ļoti niecīgi,- Laila Grīnberga vienīgā no visiem dalībniekiem kuras loms pārsniedza 1 kG robežu. Rīt izšķirošā diena.

22.02.2003

Kas notiek Latgalē?

Par to, kas notiek šajā Latvijas novadā, un, ko cilvēki par to domā, liecina tipisks citāts no www.zivs.lv foruma. Lai gan amatpersonas bieži apgalvo, ka tik traki nemaz neesot.

Jarek, 18.02.2003 20:49
"Pie mums Latgalee gan visi kas dzivo pie ezera ir maluzvejnieki , piemeeram Raaznas ezers nu tur ir viens gan vins nedzenaa kam ir dokumenti uz zvejnieciibu , agraak Raaznaa zinspektors Paura pats taads zagliigs par laivu zagshanu pat bij pabijis pie mentiem vienu nakti:)Raaznaa ker visi kam nau slinkums, inspektors gan drusku dzenna tos parastos maluzvejniekus, bet taas brigadas nee .Agraak zvejoja Leiči kad piepelniijaas un ezers palika tuksh paardeva to Avelatam kursh nopirka veel piedevam Viraudu un milzziigu daudzumu zemes ko , pets tam pārdod ārzemniekiem ja nemaldos Avelats galvenais ir Šķēle ."

19.02.2003

Starptautiskas sacensības Dzirnezerā

Dzirnezerā no šosejas Rīga - Tallina puses sestdien un svētdien notiks nelielas starptautiskas sacensības zemledus makšķerēšanā "Draudzības kauss". No Zviedrijas tajās piedalīsies Zviedrijas mednieku biedrības komanda, Somiju pārstāvēs Somijas mednieku un makšķernieku biedrība, Krieviju - Rosohotribolovsojuz. No Latvijas piedalās MK Piranja. Sagaidāma interesanta sacensība, jo somu komanda startē sastāvā , kurš kļuva par pasaules 2002. gada čempionu komandu vērtējumā, Rosohotribolovsojuz pārstāv vairāki 2001.gada pasaules čempioni, bet MK Piranja sastāva pamatu veido 2001.gada vicečempioni.
Sacensību sākums 10.00

19.02.2003

Zivs nepazīst ciešanas vai sāpes

Pārrunājot dažādus makšķerēšanas jautājumus visdažādākajās auditorijās, par šo tēmu nākas dzirdēt visdažādākos vērtējumus. Eiropā un Amerikā daudzas zaļo iniciatīvas, kuras vērstas pret makšķerēšanu balstās uz pieņēmumu, ka zivīm jāpārdzīvo ir sāpes. Lai gan šo momentu pieminēju jau agrāk, liekas ir lasītāji, kuri to palaiduši neievērotu, tādēļ atkārtojos. Šeit ir daži citāti no Vaijomingas universitātes (ASV)zooloģijas un psiholoģijas profesora James Rose akadēmiskā pētījuma, kuru var pilnā apjomā atrast http://www.nfsa.org.uk/news_views/fishfeelnopain.htm

Professor Rose said: “We compared the nervous systems and responses of fish and found that their brain is not sufficiently developed to allow them to sense pain or fear. The awareness of pain depends on functions of regions of the cerebral cortex which fish do not possess.”

"All anglers know that fish don’t feel pain but many people out there need convincing. I can see this study resulting in thousands of people taking up the sport and many commentators, who have previously had their doubts about angling, changing sides and giving us the publicity the sport deserves.”

19.02.2003

Catching a fish is a joy

ClubWire redaktore Shirley Fulton atsūtīja
FFF ClubWire februāra izdevumu. Man iepatikās šis citāts.

"Dad doesn't fish much now. I still call him whenever I catch a big one on the river, and he is as delighted over it as if he had caught it himself--no, more delighted. And this is the lesson he taught me, taught me slowly and subtly all those summers in the boat when I cast and pontificated, cast and fumed. Catching a fish is a joy, but what is even better is having someone you love catch one, when the delight is doubled. This is the true lesson to be taught a fishing son, more important than any theory regarding fish or fly, and I hope that one day I may pass it on to a son as patiently and unselfishly as my father passed it to me."

W. D. Wetherell, Vermont River, 1984, Nick Lyons

18.02.2003

Čempioni noskaidroti

Ainārs EglītisDūņezerā šodien risinājās izšķirošās cīņas. Diemžēl, laika apstākļi bija gājuši uz slikto pusi, jo sacensību sākumā sals sasniedza -23°. Attiecīgi cope dienas pirmajā pusē bija vēl sliktāka kā vakar. Bet vienā sektorā visi 13 dalībnieki palika pilnīgi bez zivīm. Tā sagadījās, ka pēc izlozes šajā sektorā bija jādarbojas arī sacensību līderim Pēterim Liderim(Salmo). Visas viņa pūles izrādījās veltīgas. Nedaudz labāk paveicās viņa tuvākajam konkurentam Aināram Eglītim (B&B Cope), kurš gandrīz tukšā sektorā iemanījās izvilkt vienu asarīti, kas deva otro vietu sektorā, ļāva apsteigt Pēteri Lideri un iegūt čempiona titulu kopvērtējumā. Sudraba medaļu ieguva P. Lideris (Salmo), bronzu - Leonīds Pankovs no MK Piranja. Komandu vērtējumā Salmo izdevās noturēt vakar iegūto pārsvaru un izcīnīt lielo ceļojošo kausu. Tikai četri punkti mazāk un otrā vieta B&B Cope. Trešajā vietā MK Piranja.
Jauniešiem par čempionu kļuva Pāvels Sibiļevs no Mērsraga komandas.
Līdz ar to pirmais desmitnieks izskatās sekojoši:
1.Ainārs Eglītis - B&B Cope
2.Pēteris Lideris - Salmo
3.Leonīds Pankovs - MK Piranja
4.Ainārs Bauģis - B&B Cope
5.Genādijs Grigorjevs - MK Piranja
6.Guntis Kārkliņš - Salmo
7.Ivo Kalnmalis - Salmo
8.Māris Nuķis - Pasaule
9.Jānis Vizors - Pasaule
10.Reinis Reinsons - B&B Cope

Šeit ir saites ar lapām, kur izvietoti sacensību protokoli un fotoattēli.

16.02.2003

Pirmā diena atnes pārsteigumus

Pāvels Sibiļevs no MērsragaVisu nedēļu Dūnis bija ļoti devīgs un treniņos sportistu lomi trijās stundās svārstījās 3-6 kG robežās. Pilnīgi cita aina bija šodien. Naktī spēji mainījās laiks, no iepriekšējā relatīvi siltā laika ne vēsts. Arā visu dienu bija -12° sals , pūta auksts ZA vējš. Kā tas bija novērots jau 2002. gada čempionātā, Dūnis tādās laika maiņas reizēs ir ļoti skops.
Arī šodien no pieaugušo klasē 65 startējošiem sportistiem tikai 25 bija ar zivīm, pie tam lomi svārstījās 14 - 320 gramu robežās. Labākus rezultātus parādīja Salmo komandas sportisti, kuri līdz ar to izvirzījās par līderiem arī kopvērtējumā. Labi grūtajos apstākļos startēja arī Mērsraga komanda un "Pansija" no Siguldas, kuras šodien sasniedza otro un trešo rezultātu. Pavisam neveicās līderiem B&B Cope komandai, - četri šīs komandas dalībnieki palika bez zivīm un komanda noslīdēja uz otro vietu. Individuālā vērtējumā par čempiona titulu rīt sagaidāma asa cīņa starp A.Eglīti un P.Lideri, kurus šķir tikai 3 punkti. Viņi ir pienācīgi atrāvušies no pārējiem, 17-21 punktu robežās seko 7 sportisti bet 23-27 punktu robežās vēl 5 dalībnieki. Visi viņi joprojām saglabā cerības iekļūt pirmajā desmitniekā.
Jauniešu grupā šodien klasi pārāks par citiem bija Mērsraga pārstāvis Pāvels Sibiļevs, kura loma svars bija 1187 grami - tikpat liels kā visiem pieaugušajiem kopā.
Rīt čempionāta pēdējā diena, kad noskaidrosies čempioni individuālajā un komandu vērtējumā. Varēsim vērot arī, kā sportisti spēs pielāgoties šādiem sliktas copes apstākļiem.

15.02.2003

Latvijas čempionāts finišēs svētdien

Šo sestdien un svētdien Dūņezerā divu dienu cīņās finišēs svarīgākās šīs sezonas valsts sacensības zemledus makšķerniekiem. Pēc šo sacensību rezultātiem tiks izveidota Latvijas izlase, kura piedalīsies 2004. gada pasaules čempionātā. Jāpiezīmē, ka šis PČ notiks Latvijā un nav izslēgts, ka Dūņezerā.
Pēc pirmajām divām kārtām līderpozicijās stabili turās pašreizējais pasaules čempions Pēteris Lideris (Salmo), kuram ir 5 punkti. Viņam nelielā attālumā ar 9 punktiem seko Ainārs Eglītis (B&B Cope) un Ivo Kalnmalis (Salmo), ar 10 punktiem Ainārs Bauģis (B&B Cope), 11 punktiem - Reinis Reinsons (B&B Cope). Vēl 4-6 punktu attālumā turās vesela mūsu pieredzes bagātāko sportistu rinda - Jānis Vizors, Egons Simsons un Māris Nuķis no Pasaules, Leonīds Pankovs un Jevģēnijs Grigorjevs no MK Piranja, Edgars Bresis un Laila Grīnberga no B&B Cope, Normunds Kleinbergs no Kuldīgas. Visi viņi un vēl vismaz 3- 4 sportisti ir saglabājuši reālu iespēju iekļūt pirmajā desmitniekā, uz kura bāzes tiks veidota Latvijas izlases komanda.
Cīņa solās būt karsta, tādēļ aicinu līdzjūtējus apmeklēt Dūņezeru, pavērot, kā darbojas pasaules čempions un daudzie vicečempioni, un morāli balstīt savus favorītus. Sacensības ilgst trīs stundas, sākums 10.00 Tāpat kā iepriekšējā reizē par skatītāju un dalībnieku ēdināšanu rūpēsies restorāns DRAGONS, bet sacensību organizācija ir SIA SALMO rokās.

10.02.2003

Par terminoloģiju

Ne tikai organizējot starptautiskas sacensības, arī vienkārši lasot angļu valodā tekstus, jāsaskaras ar to, ka ir dažāda izpratne par atsevišķiem makšķerēšanas literatūrā lietotiem vārdiem, šajā gadījumā, ēsmu nosaukumiem. Sportisti parasti pirms sacensībām pasūta, lai sacensību organizātori sagādā dzīvās ēsmas. Un katru reizi visiem jālauza galva, ko katrs saprot, pasūtot, piemēram, piecus kilogramus pinkie. Neviens nebūs sajūsmā, ja pasūtīto sarkano tārpu vietā sacensību dienā viņam piegādātu sarkanos trīsuļodu kāpurus. Nupat atradu un zemāk ievietoju dažus izplatītāko dzīvo ēsmu skaidrojumus angļu valodā, pie tam man ir aizdomas, ka tie nav paši precīzākie. Jāpiemetina - šie nav vienīgie termini, kurus vajadzētu skaidrot, tai skaitā arī latviešu valodā.
maggot - larva (kāpurs -JS) of the second most common European bluebottle
gozzer - (softer skin) larva (kūniņa -JS) of the first most common European bluebottle
pinkie - (smaller) larva (kāpurs -JS) of the greenbottle
squat - (small and soft) larva (kūniņa - JS) of the small housefly

08.02.2003

Pasaules forelistu čempionāts

Itālija 2003Latvijas Makšķerēšanas sporta federācija saņēmusi kārtējos ielūgumus uz diviem CIPS pasaules čempionātiem foreļu makšķerēšanā. Šogad tāpat kā 2002.gadā foreļu spiningošanas PČ notiks Itālijā maija pēdējā svētdienā. Uzturēšanās izmaksas sedz itāļu puse. Pieteikšanās termiņš līdz 15. martam. Otrs ir ielūgums piedalīties PČ foreļu makšķerēšanā ar dabīgām ēsmām. PČ notiks 18.-22. septembrī Francijā.
Priekšroka ir LMSF pastāvīgajiem biedriem.

07.02.2003

Dodamies medīt pasaules lielākos asarus

No krasta noķerts 25 kG smags eksemplārsEsmu iesaistījies vienā ar makšķerēšanu saistītā projektā un marta beigās plānoju piedalīties Nilas asaru medībās. Nilas asaru svars sasniedz 100 - 120 kG, parastais svars ir 20 - 40 kG, tās skaitās vienas no lielākajām saldūdens zivīm. Braucienu uz Asuānas ūdenskrātuvi Ēģiptē organizē jaundibinātais uz ekskluzīvu makšķerēšanu orientētais makšķernieku klubs M/K Piranja. Šis brauciens ievada veselu rindu līdzīgu pasākumu, kuri iecerēti šogad tālu zemju ūdeņos. Pasākumi nav lēti, taču, ja ir interese, rakstiet vai zvaniet. Pieteikšanās termiņš beidzas 20. februārī.

04.02.2003

Policisti pārbauda savu māku

Sestdien, 1.februārī uz Ķīšezera ledus labākie Rīgas pilsētas pašvaldības policijas spēku sportisti pārbaudīja savas iemaņas "mazo" zivtiņu makšķerēšanas sacensībās "Ķīsītis 2003". Izrādījās, ka arī sīkaļas tik viegli vis policistu rokās nemaz nevēlas nokļūt. Tikai augsta meistarība izcīnīt pirmo vietu palīdzēja Latgales pr.PP izlases copmaņiem. Otrā vietā tie, kuri laikam visbiežāk tiekas ar "drosmīgākajiem" makšķerniekiem - Ūdenslīdēju un glābšanas dienesta copmaņiem, 3. vietā - Vidzemes pr. PP. Lielākās zivs īpašnieks J. Seilis no glābēju brigādes varēja lielīties pat ar 0.216 kG smagu asari. Tas, starp citu, bija krietni (1.4 reizes !!) lielāks nekā tikai 152 gramus smagais superasaris, kuru tajā pašā dienā Ungura ezerā noķēra profi LR čempionātā laikā.
Nesaprotami kāpēc, taču mana rajona pārstāvji - Kurzemes pr. PP makšķernieki palika bez ieskaites. Laikam būs jāaicina ciemos patrenēties...

03.02.2003

2003.gadā uz copi Zviedrijā

Šodien saņēmu Sweden Top 10 Fishing 2003.gada katalogu(vācu un angļu valodā). Katalogā ir aprakstīti maršruti, apmešanās vietas, zivis un to makšķerēšanas paņēmieni. Tajā var atrast informāciju par labākajiem makšķerēšanas ceļojumiem Zviedrijā - gan par kapitālu foreļu un alatu spiningošanu Lapzemes strautos un ezeros, līdaku makšķerēšanu Ālandu salās, lašu copi Zviedrijas upēs un velcēšanu Baltijas jūras piekrastes ūdeņos. Pagājušā gada pieredze rāda, ka par labāko vietu rezervēšanu jāparūpējas savlaicīgi. Interesenti ar katalogu, tāpat arī ar cenām var iepazīties jebkurā laikā. Zvaniet 9517507.

03.02.2003

Latvijas čempionāta 2.kārta

02.02.2003

Ceļojošā balvaB&B Cope. Ainārs B., Edgars B., Laila G., Ainārs E., Reinis R.

Vakar un šodien uz Ungura ezera ledus risinājās LR čempionāta otrās kārtas divu dienu sacensības. Lai izpētītu nākošā pasaules čempionāta norises vietu, piedalījās arī divas komandas no Lietuvas.
Sarežģītajos apstākļos, kad zivis absolūti ignorēja makšķernieku augstos titulus, kārtējo reizi augstu klasi nodemonstrēja pasaules čempions Pēteris Lideris no Salmo komandas, abās dienās izcīnot savos sektoros pirmās vietasPēteris Lideris un nostiprinoties čempionāta līdera pozicijās. Otro un trešo rezultātu uzrādīja Izidorius Urnikas no Kauņas komandas "Šlakis" un Ainārs Bauģis no B&B Cope. 15 komandu konkurencē komandu vērtējumā labākā šajā kārtā bija B&B Cope komanda, kura izmantoja mājas ezera priekšrocības, abās dienās parādīja vienmērīgu sniegumu un izcīnīja pašu dāvāto ceļojošo kausu. Otrajā vietā palika Salmo, trešajā Pasaule. Detalizēta informācija internetā būs tuvākā laikā.

02.02.2003

Kur labi ķerās

Laikam nav vērts rakstīt par vietām, kur nekas nopietns nav manīts, kā parasti, tādu netrūkst. Retāk, ja neskaita ziņas no Pērnavas un Peipusa, ienāk signāli par labu copi tepat Latvijā. Tomēr viss notiek. Pierīgas ezeros ik pa brīdim kāds vai kāda copmaņu grupiņa iegūst pieklājīgus asaru lomus, taču vēl lielākam makšķernieku skaitam jāsamierinās ar 3-4 kG "sīkumiem". Ar pāris dienu nobīdi mani sasniedza ziņas, ka Liepājas pusē, proti, Liepājas ezerā sanākušas un lieliski ķeras salakas. Savukārt Daugavā pie Pļaviņām jau nedēļu esot fantastiska brekšu cope - eksemplāri svarā 2- 3 kG neesot retums.
Arvien biežāk gadās arī vēdzeles, kurām ap šo laiku sākas nārsts. Nārsts vidēji noris nedēļas garumā, pēc tam var sagaidīt aktīvu copi.

30.01.2003

Latviešu valodas resursi internetā

Vienā I-neta mājas lapā ieraudzīju elementāru lozungu - Runāsim, rakstīsim pareizā latviešu valodā un mācīsimies no savām un citu kļūdām! Sekojot šim sauklim, nokļuvu lapā, kura mani ieinteresēja un kura atbilst šīs ziņas virsrakstam -
http://www.vvk.lv/index.php?sadala=14&id=236

29.01.2003

Eiropā domā arī par makšķerniekiem

Zemāk izvietots citāts, no kāda interesanta projekta Angling for Change, kurš tiek realizēts Skotijā (līdzīgi ir arī citās Eiropas valstīs) un var būt interesants politiķiem un speciālistiem, kuri pārzin mūsu zivju resursu izmantošanu.
Angling for Change is a unique initiative which has brought together anglers, fishery proprietors, and fish conservation interests to consider the needs of fresh water fish and fisheries in Scotland and develop proposals for the future. This paper sets out our views and recommendations. http://www.sfca.co.uk/policy/ang_chg_doc.htm#EXECUTIVE

28.01.2003

Pasaules čempionāts makšķerēšanā jūrā

Arī Latvijas makšķernieku vidū aug interese par makšķerēšanu tālās jūrās un okeānos. Nupat daži latvieši atgriezās no ceļojuma, kura mērķis bija iepazīties ar saldūdens gigantu - Nilas asaru copi Asuānas ūdenskrātuvē. Attiecīgi, aug interese arī par starptautiskiem pasākumiem šajā makšķerēšanas jomā. Zemāk ir ziņa par vienu CIPS (Latvija ir CIPS sastāvā) pasākumu, kurš ieplānots Īrijā.
The 2003 FIPS M World Boat Angling Championships will be held in Downings, Co. Donegal from Monday 30th June to 7th July.
The event will be organised by the Ulster Provincial Council IFSA, and the Downings Bay Sea angling club.

28.01.2003

Ko var mācīties sacensībās

28.01.2003 19:02

Lūk, ko par saviem vērojumiem raksta Skotijā pazīstams mušiņmakšķernieks un grāmatu autors Lesley Crawford pēc tam, kad viņš 2002.gada mušiņmakšķerēšanas pasaules čempionātā Francijā bija ielūgts konsultēt Japānas komandu. Viss raksts atrodams http://www.wffj.org/wffc-2002.htm
Regarding tactics, most anglers had a vast array of equipment and flies, Mr Yoshida of Japan even made his own bamboo rods especially for the occasion and well done him for successfully catching trout using cane in what was essentially a hightec competition. However when anglers took to the river it was not so much equipment as subtle differences in fly presentation which made one achieve more than the next. Rumiko of Japan used a small dry fly delicately propelled upstream, Miro of Slovakia had the most amazing fast cast with a red line which he lengthened mid air and then let go with a gentle upstream flick which presented the fly like thistledown. Jerome Brossutti of France - the eventual individual gold medal winner - changed his fly every 3 minutes or less obviously going through a set selection of what looked like small nymphs until he hit upon one the trout liked. On the lake the techniques varied from lure stripping to traditional wet fly and from nymphs or dry fly on floating line. The rainbows were more obliging than the wild browns in the hot bright conditions and it's interesting that the Scottish team fared best on virtually all the lake heats of the competition proper. The majority of anglers appeared to be more at home on the rivers than the lake...

28.01.2003

Ne tikai saturs ir svarīgs Internetā

Lai gan nepierasta, taču loģiska atziņa izriet no Andrew Odlyzko raksta.
Unfortunately for these companies, content is not the key. Content certainly has all the glamor. What content does not have is money. This might seem absurd. After all, the media trumpet the hundred million dollar opening weekends of blockbuster movies, and leading actors such as Julia Roberts or Jim Carrey earn $20 million (plus a share of the gross) per film. That is true, and it is definitely possible to become rich and famous in Hollywood. Yet the revenues and profits from movies pale next to those for providing the much denigrated "pipes." The annual movie theater ticket sales in the U.S. are well under $10 billion. The telephone industry collects that much money every two weeks! Those "commodity pipelines" attract much more spending than the glamorous "content."

Content is Not King by Andrew Odlyzko
First Monday, volume 6, number 2 (February 2001)

27.01.2003

Copyright termiņi ir jāsaīsina

Autora tiesību aizsardzība ir sfēra, kurā es kādreiz darbojos. Un joprojām nevaru vienaldzīgi paiet garām interesantām lietām. Lai mazinātu autora tiesību aizsardzības problēmu, kādā diskusijā ieteicu samazināt laiku, kurā šīs tiesības ir spēkā. Šodien atradu apliecinājumu, ka arī speciālisti domā šajā virzienā. Daži citāti no raksta "A radical rethink". The alternative is to return to the original purpose of copyright, something no national legislature has yet been willing to do. Copyright was originally the grant of a temporary government-supported monopoly on copying a work, not a property right. Its sole purpose was to encourage the circulation of ideas by giving creators and publishers a short-term incentive to disseminate their work. Over the past0 years, as a result of heavy lobbying by content industries, copyright has grown to such ludicrous proportions that it now often inhibits rather than promotes the circulation of ideas, leaving thousands of old movies, records and books languishing behind a legal barrier. Starting from scratch today, no rational, disinterested lawmaker would agree to copyrights that extend to 70 years after an author's death, now the norm in the developed world.

Digital technologies are not only making it easier to copy all sorts of works, but also sharply reducing the costs of creating or distributing them, and so also reducing the required incentives. The flood of free content on the internet has shown that most creators do not need incentives that stretch across generations. To reward those who can attract a paying audience, and the firms that support them, much shorter copyrights would be enough. The 14-year term of the original 18th-century British and American copyright laws, renewable once, might be a good place to start.

Jan 23rd 2003. The Economist.

26.01.2003

Nav viegli dienu sākt bez ziņām

Tads secinājums izriet no J.D. Lasica, OJR Senior Editor raksta "News That Comes to You", kurā aplūkotas mūsdienīgas tehnoloģijas, ar kuru palīdzību ziņas šodien nonāk pie lasītāja. Te ir tikai dažas atziņas.

Here's how it works. You fire up one of the news readers (also called news aggregators), subscribe to certain sites from a directory of thousands of choices -- say, BBC Online, ESPN, Salon, the Chippewa (Wis.) Herald and Bangkok News -- and bingo, you're in business.

For news providers, it's useful to remember that information stripped to its bare essentials -- that is to say, text -- is what a great many readers come for.

But perhaps the biggest potential impact of news readers is the prospect that they will further level the playing field between Big Media and individual content creators. "It's all part of the democratization effect of the Web," says entrepreneur Dave Winer, who incorporated an early version of RSS in Userland software in 1999. "It puts bloggers on the same field as the big news corporations, and that's great."

26.01.2003

LR čempionāta rezultāti

KristīneJa kādu interesē LR 2003.gada zemledus čempionāta tehniskie rezultāti, tos var redzēt sacensību protokolā.(tas ir M Excel fails) Protokolu izvietot internetā izdevās, galvenokārt, pateicoties sacensību galvenās sekretāres Kristīnes M.(B&B Cope) ātrajam un kvalitatīvajam veikumam.

24.01.2003

Lašu lomi 2002.gadā Salacā

No A. Mitāna saņēmu rakstu par makšķerēšanu Salacā. Rakstā atspoguļots zivju resursu stāvoklis Salacā. Detalizēti to var apskatīt internetā. Attiecībā uz lašiem šeit ir daži kopsavilkuma skaitļi par 2002.gada sezonu, kad Salacā plašāk notika licencētā lašu un taimiņu makšķerēšana.
Skaitļi rāda sekojošas ziņas - makšķerēšanas zona, pārdoto licenču skaits, uzskaitītais loms (gab.)(laši, taimiņi)
A - 262 - 16 - 11
B - 144 - 09 - 16
C -69 - 20 - 39
D - 268 - 08 - 13
sacens. - 19 - 11
Kopā:1243-72 - 90

Tomēr oficiālais uzskaitīto zivju skaits - 162 laši un taimiņi ir pārsteidzoši mazs. Par rezultātu savdabību liecina kaut vai tas, ka tikai vienā sacensību dienā ir uzskaitītas 30 noķertas zivis, kas atbilst gandrīz piektai daļai no visā sezonā noķerto zivju skaita. Arī no A. Mitāna raksta izriet, ka liela daļa licenču nav atdotas atpakaļ izsniedzējiem un tādēļ nav precīzu ziņu par noķerto lašu un taimiņu skaitu, bet faktiskais loms varētu būt lielāks. Skaitļi ļauj secināt, ka par noķertajām 162 zivīm makšķernieki tikai par licencēm vien iztērēja aptuveni 6000 Ls, kas atbilst ap 37 Ls par vienu vidēji kG smagu zivi.

23.01.2003

Par animēto banneru efektivitāti

8 22.01.2003 22:54

Michelle E. Bayles savā 2002.gada pētījumā " Designing Online Banner Advertisements: Should We Animate?", kas publicēts "Usability News" sniedz sekojošu interesantu atziņu.
"Many banner ad designers recommend the use of animation. In 1998, Webreview published tips for designing effective banner ads; animation was considered the best way to increase the impact of an advertisement (Hamlin, 1998). Despite the recommended usage of animation, this study did not find animation to enhance awareness of online banner advertisements. It appeared that participants recalled and recognized movement on the Web page but did not necessarily associate it to the advertisements. Future research manipulating amount and type of animation should be conducted to further explore the effects of animation on banner ad awareness."

22.01.2003

Vēl viena interneta lapa

Šodien lapas www.israfish.com veidotāji atsūtīja informāciju par savu lapu un sadarbības piedāvājumu. Pirmais iespaids par lapu nav viennozīmīgs. Lapā daudz importētu materiālu, jo sevišķi par dažādām makšķerēšanas tēmām. Bet ir arī orģināli tulkojumi. Tā kā makšķernieki Latvijā labi orientējas krievu valodā, minētajā lapā tie var atrast interesantus materiālus tulkotus no citām valodām. Savas attālās līdzības dēļ var to uzskatīt par krievvalodīgai lapai matchfishing.ru alternatīvu avotu. Gribētos zināt, arī citas atsauksmes par šo, it kā jauno lapu.

21.01.2003

Par zivīm.

Pārveidojot lapu, izrādās, ir pazudušas dažas lietas, kuras varētu intresēt makšķerniekus. Viena no tām ir saite ar lapu par zivīm. Tādēļ atjaunoju to vismaz šeit. Tās adrese ir http://www.latvijasdaba.lv/4/view_sort.asp Te var atrast grāmatu "Latvijas zivis" un, izmantojot alfabētisko rādītāju, uzzināt daudzas atziņas par mūsu ūdeņu zivīm.

Tikko nejauši atradu profesora Jāzepa Sprūža rakstu "Karpu dīķi ziemā" http://www.agrarius.lv/zivsaimn/ls9.html Manuprāt, tas satur atbildes uz daudziem jautājumiem, kuri var rasties katram, kas grib ierīkot savu karpu dīķi.

21.01.2003

LR čempionāta otrā diena

B&B Cope kapteinis Edgars Bresis ar kārtējo zivi - atvainojos, ja bez palielināmā stikla to grūti ieraudzīt...Kā jau varēja gaidīt otrā dienā sacensība ritēja krietni spraigāk. Sasparojusies bija MK Piranja komanda, kuras dalībnieki sasniedza vienādu rezultātu ar B&B Cope - 17 punktus. Šodien nedaudz sliktāk veicās Salmo komandai, kura ieguva negaidīti daudz - 19 punktus. Komandu cīņā pēc pirmās kārtas priekšgalā ir B&B Cope ar 23 punktiem, seko Salmo ar 29 punktiem un MK Piranja ar 8 punktiem.
Arī individuālā vērtējumā notika nelielas izmaiņas. Neviens no pirmās dienas zonu uzvarētājiem nespēja atkārtot savu sniegumu, un visos sektoros parādījās jauni uzvarētāju vārdi - Pēteris Lideris un Ivo Kalnmalis (abi Salmo), Pāvels Ržanovs (2001.g. pasaules čempions no Krievijas, kurš šosezon startē no MK Piranja), Normunds Kleinbergs (Sigma), Ingars Ūdris (Kalsnava). Pēc divu dienu cīņām par līderi individuālā vērtējumā ar 3 punktiem ir kļuvis pasaules čempions Pēteris Lideris (Salmo), kurš šodien trijās stundās noķēra 3.832 kG zivis (uzreiz jāpiezīmē, ka sacensības notiek vietās, kur zivju ir maz, to vidējo izmēru var redzēt bildē, un galvenā cīņa ir nevis makšķerniekiem ar zivīm, bet makšķerniekiem savā starpā) un svara ziņā ieguva labu handikapu turpmākajai cīņai par čempiona titulu. Līdzīgs punktu skaits ir Aināram Eglītim (B&B Cope), bet tikai par punktu atpaliek Ivo Kalnmalis (Salmo), Normunds Kleinbergs (Sigma)un Laila Grīnberga (B&B Cope).
Nākošā LR čempionāta kārta pēc divām nedēļām Cēsu raj. Ungura ezerā. Šīs sacensības būs atklātās un sagaidāms, ka tājās piedalīsies arī citu valstu komandas.

21.01.2003

Latvijas čempionāts sācies

Atklāšanas parādeŠodien Dūņezerā sākās LR čempionāta zemledus makšķerēšanā 1.kārtas divu dienu sacensības. Piedalās 13 komandas ar 65 sportistiem. Pēc pirmās dienas pārliecinošā vadībā ar 6 punktiem ir B&B Cope komanda, kuras pārstāvji Ainārs Eglītis, Laila Grīnberga, Ainārs Bauģis un Edgars Bresis savos sektoros bija pirmā vietā, bet Reinis Reinsons - 2. vietā. Otrajā vietā ar 10 punktiem ir Salmo, trešā ar 28 punktiem ir Pansija no Siguldas.
Tādos apstākļos jādarbojas trīs stundasIndividuālā vērtējumā vislabākajās pozicijās ir Ainārs Eglītis, kuram šodien trijās stundās izdevās savākt 2.257 kG sīkzivju. Vienlīdz labās pozicijās ar līdzīgu punktu skaitu, bet nedaudz mazāku lomu 1.620 kG ir viņa komandas biedrs Einārs Bauģis. Kā parasti, otrās dienas sacensības risinās vēl spraigāk, tad var notikt arī negaidīti pavērsieni. Gaidīsim rītdienu, kad noskaidrosies līderi pēc pirmās kārtas. 52kB bilde.

21.01.2003

RU lapa arī jaunā veidolā

Izskatās, ka šodien izdevās pilnā apjomā palaist arī 2003.gada versiju lapai krievu valodā. Lapai ir webloga forma, diemžēl, tā veidota lielā laika trūkumā un var gadīties, ka ir sīkas kļūdiņas. Būšu pateicīgs visiem, kas tās atradīs. Moderātora funkcijas ir uzņēmies Juris. Tas nozīmē, ka šajā lapā var parādīties arī Jura teksti, kuri var nebūt LV lapā (šeit).

18.01.2003

Iespēja tikties ar pasaules čempionu

Sestdien, 18.janvārī Dūņezerā sākas Latvijas čempionāta zemledus makšķerēšanā pirmās kārtas divu dienu sacensības.
Piedalīsies visas pašreiz spēcīgākās Latvijas klubu komandas. Salmo, B&B Cope, MK Piranja sastāvos redzēsim gan pasaules čempionu Pēteri Lideri, gan vēl citus 6-7 pasaules vicečempionus.
Sacensību sākums orientējoši 10.00, makšķerēšanas ilgums 3 stundas. Makšķerēšana notiek ierobežotās zonās un skatītāji viegli var novērot visu, ko dara sportisti. Šeit būs viena no retām izdevībām papētīt, kā darbojas labākie sportisti. Parasti tāda iespēja rodas tikai oficiālo sacensību laikā.

13.01.2003

Mūsu sportisti uzvar Lietuvā

Sacensību ainavaLietuvā, Šauļu tuvumā vakar sākās viena no Lietuvas makšķernieku līgas sacensību kārtām zemledus makšķerēšanā. Tajā piedalās arī trīs komandas no Latvijas. Pēc pirmās dienas vadībā bija Salmo komanda. Aukstajā laikā, kad temperatūra atradās -24 grādu tuvumā, Normunds Grabovskis un Guntis Kārkliņš savos sektoros bija pirmie un vietējiem makšķerēšanas speciālistiem nodemonstrēja, ka uzvarai nepietiek ar vietas zināšanu, bet svarīgu lomu spēlē arī meistarība. Nedaudz mazāk veicās Pēterim Liderim un Agrim Ziediņam, kuri savos sektoros ieņēma. un attiecīgi 7. vietu. Pasaules komanda atradās. vietā, Piranja - 8. vietā.
Šodien otrā kārtā Salmo pārstāvji pārliecinoši demonstrēja savu klasi - tikai Agris Ziediņš savā sektorā bija otrais, pārējie ieguva pirmās vietas. Komandai tas ļāva izcīnīt pārliecinošu uzvaru kopvērtējumā. Individuāli vienāda vietu summa bija Guntim Kārkliņam un Normundam Grabovskim, taču lielāks kopējā loma svars 1. vietu deva Guntim Kārkliņam. Arī Pasaules komanda pakāpās augstāk, izcīnot trešo vietu kopvērtējumā.

12.01.2003

Makšķernieku organizācijas citās valstīs

www.vdsf.de
Vācijā. Der Verband Deutscher Sportfischer e.V. besteht aus 25 Landesverbänden mit 7000 Vereinen, in denen insgesamt rund 700.000 Mitglieder organisiert sind. Der VDSF ist ein Dachverband der deutschen Angelfischer. Der Deutsche Anglerverband (DAV) wurde 1954 in Berlin gegründet. Er vertritt heute die Interessen von bundesweit 240.000 Anglern. Der DAV ist ebenfalls ein Dachverband der deutschen Angelfischer. Vorzüge sind neben geringen Mitglieds- und Angelkartengebühren vor allem der gemeinsame Gewässerfonds (35.000 Hektar Gewässerfläche) Jedes DAV-Mitglied kann
diesen Gewässerfonds praktisch ohne zusätzliche Ausgaben nutzen.

www.fischerei.or.at
Austrijā. Der VÖAFV wurde am 16. Jänner 1921 gegründet und stellt mit seinen ca. 14.000 Mitgliedern und seinen über 60 Fischereimöglichkeiten in 8 Bundesländern den größten Fischereiverband Österreichs dar. Der VÖAFV ist eine gemeinnützige Dachorganisation, die es sich zum Ziel gemacht hat, die Fischerei allen Bevölkerungsschichten zu sozial verträglichen Preisen zu ermöglichen. Der VÖAFV ist in seiner täglichen Arbeit unpolitisch

www.fischerei-dachverband.at
Austrijā. Interessengemeinschaft von ca. 70 Vereinen und über 100 Einzelpersonen. Die IDEE des ÖKF ist es, die übergeordneten Interessen zur Erhaltung der Gewässer, des Fischbestandes und die Anliegen der Angelfischerei, also die Arbeit der Fischereivereine, ohne hierbei in das Vereinsgeschehen
einzugreifen, österreichweit zu wahren.

http://www.mohosz.hu/de/index.html
Ungārijā. Unsere heimischen Angler, deren Zahl heute bereits nahezu 330.000 Personen beträgt, der Landesverein gemeinsam mit den Anglervereinen (deren Zahl die Tausend überschreitet) und den Anglerverbänden der Komitate heißen jedermann auf unseren Gewässern willkommen.

www.sfv-fsp.ch
Šveicē. Der im Jahre 1883 gegründete Schweizerische Fischerei-Verband vereinigt heute10 Vereine aus 22 Kantonen sowie 3 gesamtschweizerische Berufs- und Fachorganisationen mit gegen0.000 Mitgliedern. Der SFV ist Ansprechpartner für Behörden, wissenschaftliche Institutionen und Verbände des In- und Auslandes.

12.01.2003

Par Pērnavas līci

Pērnavas tuvumāPērnavā notiekošo copi, kad lomi sasniedz 30 -0 kG, manuprāt, būtu jāvērtē kā rūpniecisku. Paldies dievam, tas nenotiek kuram katram un katru dienu. Bildē redzamais loms nez vai ietilpst kategorijā -"personīgam patēriņam". Lai gan netrūkst makšķernieku, kuriem šāds loms ir dzīves sapnis. Interesanti, kā citi to vērtē.

Veikalā "Sams", Zvaigžņu ielā 31, var pasūtīt atļaujas makšķerēšanai Pērnavas līcī. Kontaktēties var pa mob. tel. 9225060, vaicāt Andri. Viņš var arī sniegt labus padomus jautājumos par copi rajonā, ko mēs saucam par Pērnavu.
Jāatzīmē vēl, ka 06.janvārī Rīgā sen nepieredzēts aukstums -28° C

07.01.2003

Karūsas ķeras arī ziemā

Juris Leimanis ar superkarūsu. V.Holberga fotoLatvijā iestājies sen neredzēts aukstuma periods. Temperatūra jau nedēļu atrodas 15° - 30° C robežās. Visumā nav ziņu par izciliem rezultātiem, pat Pērnavā superlomi samazinās, - laikam tāpēc, ka zivis neesot vairāk kur likt, jo to uzpirkšanas cena esot katastrofāli kritusies. Taču ienāk arī pa kādai interesantai ziņai. Valdošais līdz šim uzskats, ka karpas, karūsas un līņi ziemu pavada gandrīz kā lāči ziemas miegā, acīmredzot, nav pilnīgi patiess. Par to liecina tas, ka makšķerniekiem, gan speciāli ejot šo zivju medībās, gan nejauši, pēdējos gados arvien biežāk parādās līņi un karūsas, bet dažubrīd arī karpas. Nav nekāds jaunums par karpām, kuras ap Jaungadu katru gadu uz žibuli tiek ķertas Lielupē pie Jelgavas tāpat arī Ventā. Par parasti miermīlīgo zivju savdabīgu agresivitāti liecina arī tas, ka no pirmā ledus īsu brīdi uz žibuli Varkaļa kanālā ķērās pieklājīgas karūsas, bet Babītē arī līņi. Par to, ka ne visas šīs zivis ziemā guļ, liecina arī tas, ka pietiekoši bieži parādās ziņas par labiem lomiem, izmantojot arī parastās ziemas ēsmas - trīsuļodu kāpurus un sliekas. Arī vakar Lielupē, makšķerējot asarus, Jurim Leimanim gadījās kārtīga kilogramīga karūsa.

07.01.2003

Par zemledus copi 21. gadsimtā

Rīkojot pasaules čempionātus zemledus makšķerēšanā, nākas saskarties ar principiālu jautājumu. Tā būtība ir sekojoša - mormiškveidīgie mikromānekļi un attiecīgie makšķerēšanas paņēmieni nav plaši pazīstami un populāri Ziemeļamerikā, arī kaimiņos Skandināvijas valstīs attieksme nav viennozīmīga. Vairums uzskata, ka šie paņēmieni orientēti uz sīkzivju ķeršanu, kam nevajadzētu būt solīda makšķernieka mērķim. Tieši tāpēc ir arī grūtības vienoties par sacensību noteikumiem.
Labu ieskatu amerikāniskajā zemledus copē var atrast rakstā "Ice Fishing Tactics & Technology For The 21st Century"
Šajā lapā var atrast arī aprakstus par tādām mūsdienīgām ziemas copei paredzētām lietām kā teltenes, zemūdens novērošanas ierīces, eholotes, GPS ierīces un citām. Starp citu, šīs lietas arvien biežāk ir redzamas arī Pērnavas un Peipusa apmeklētāju ekipējumā. Arī tā sauktā "sistēma", kura ir ļoti produktīva tepat Pērnavas līcī, nav nekas cits, kā modificēts skandināvu vai ziemeļamerikāņu žibuļa variants.

05.01.2003

Rekordi, rekordi

Ja kāds grib iepazīties ar visu ASV štatu rekordzivīm, samērā pilnīgs avots varētu būt
http://www.hotspotfishing.com/records/default.asp

04.01.2003