homeclose

JST bloga 2004.gada arhīvs

Ziemassvētku noskaņā.

Baltie Ziemassvētki.Ienāca ziņas, ka tie, kurus nebaida aukstums, Lielupē ir tikuši pie kapitālām līdakām. No ziņām ahīvā redzams, ka arī 2003.gadā tieši pirms Ziemssvētkiem viss notika līdzīgi.

Vakar biju pie Braslas un Amatas. Iepriekšējā dienā Cēsu pusē bija sasnidzis kārtīgs sniegs, attiecīgi, ainava bija kā labākajās bildēs. Upēs tikai ūdenskrātuves aizsalušas, ūdens līmenis vidēji augsts, diemžēl, par zemu, lai lašu dūrējiem tas būtu būtisks šķērslis.

Baltie Ziemassvētki pie Amatas.Pārsteigums man bija sliktie sakari Cēsu rajonā. Nez kāpēc biju iedomājies, ka DSL ir pieejams katram Lattelekom klientam arī šajā it kā visnotaļ civilizētajā rajonā. Divās vietās, kur centos izmantot internetu, pārliecinājos, ka esmu tālu no īstenības.

Starp saņemtajiem Ziemassvētku apsveikumiem ar saviem 1.5 megabaitiem izceļas Barry Luopa no Kanādas atsūtītais. Uzliku uz sava servera, jāatcerās, ka tas ir .pps formātā.

22.12.2004 07:34

Sīkumi

Ievietoju LR 2005.gada zemledus makšķerēšanas čempionāta nolikumu
Pārsteigumu sagādāja mans nelielais un pilnībā izsalstošais dīķītis - kaut gan nekad nebiju tajā laidis karpas, vakar tajā "noķēru" 3 kG smagu karpu, kura nebija pārdzīvojusi pirmo salu un ledu.
Beidzot MK nākošai sezonai parādās savlaicīgi. Nupat saņēmu jaunos makšķerēšanas karšu paraugus. Protams, cenas ir jaunas.MK2005

19.12.2004 18:39

Uz jaunās sezonas sliekšņa

Laika apstākļu svārstības iet savu pēdējos gados ierasto ritmu. Oktobra beigās vai novembra vidū sasnieg liels sniegs un ūdeņi uz īsu brīdi aizsalst, savukārt decembra pirmajā pusē sniegs pazūd un gandrīz visā Latvijā parādās labvēlīgi apstākļi copei atklātos ūdeņos. Attiecīgi, parādās ziņas gan par normāliem spiningotāju un līdaku makšķernieku lomiem, gan par mušotāju veikumu. Laiks visumā ir stipri vējains, iespējams, tādēļ ziņas no jūras puses par bušu lomiem ir ļoti svārstīgas, pārsvarā visai atturīgas, jo grūti ir trāpīt pareizos laika apstākļus.

Ir precizēts 2005.gada LMSF sacensību kalendārs, saite ar to ir tepat šajā lapā. Latvijas čempionāts zemledus makšķerēšanā risināsies trijās kārtās pēc noteikumiem, kuri līdzīgi kā 2004.gadā (nolikums būs tuvākajā laikā). Pirmā kārta ieplānota 8.-9. janvārī, atbildīgs par tās organizāciju ir makšķernieku klubs "Pasaule".

15.12.2004 08:19

V.Kargins par copi

No citu personu stāstiem zināju, ka viens no Pareks Bankas īpašniekiem Valērijs Kargins ir kaislīgs makšķernieks. Nupat nejauši uzdūros viņa mājas lapai un tajā izvietotajai intervijai, kurā viņš izklāsta savu saistību ar makšķerēšanu. Interesanti bija lasīt arī viņa pārdomas par Latvijas ūdeņiem.

Lai arī tie, kuri regulāri neseko Latvijas Vēstnesim, nepalaistu garām kārtējo jaunumu, kuru valdība sarūpējusi, ievietoju saiti ar lapu, kurā var izlasīt jaunākos MK noteikumus. Lapā var redzēt jaunās cenas - 5 Ls gada MK un 2 Ls trīsmēnešu MK.
Nelielas izmaiņas ir arī makšķerēšanas noteikumos

28.11.2004 11:21

Pēdējā sezonas līdaka

Arī aktīvās spiningošanas entuziasts Jānis Ķ. sezonas beigās nav noturējies pret kardinājumu noķert lielo zivi ar relatīvi garlaicīgāku paņēmienu, proti, velcējot. Par lielo līdaku, kuru viņš necik sen izmānījis Valgumā, uzināju no nostāstiem un bildes, kuru nupat saņēmu. Visas pazīmes - sals līdz pat -15 grādiem un sniega daudzums ( dārzā vakardienas laikā bija jau sasnigusi 40 cm bieza sniega kārta) liecina, ka tā būs pēdējā šīs sezonas līdakas bilde šajā lapā.
Jāņa Ķīša līdaka. It kā sešiniece, it kā desmitniece.

No draugiem Montenegro nupat saņēmu ielūgumu piedalīties vienā Vidusjūras pasākumā.

Please be informed that in the next year 2005, already traditional “Mediterranean Cup” will be held for the sixth time at the Riviera of Herceg-Novi during the “Mimosa Festival”. This Cup will approximately befall at the beginning of February 2005 on which you will be beforehand advised.
The organizer of the Cup is the Montenegrin Alliance of Sports Fishing at Sea and the host is the Club of Sports Fishermen from Bijela, a place in Boka Kotorska, one of the most beautiful bays at the Mediterranean

Varbūt kādam ir interese?

No jauna parādās interese par copi Igaunijā, tādēļ atkārtoju.(izvilkums 2004.gada janvāra arhīva)

"Lai iegūtu makšķerēšanas tiesības Igaunijā, izņemot dažas lašu un foreļu upes, nav jāiegādājas makšķerēšanas karti, bet janomaksā valsts nodevu 120 EEK par pusgadu vai 180 EEK par gadu. Iemaksa jāizdara sekojošā kontā.
Saņēmējs: The Ministry of the Enviroment, Banka: Eesti Uhispank, Konts Nr 10002019877005. Mērķis: The fee of Jānis Ivanovs for recreational fishery rights in Estonia. (pēdejais teikums ir manā redakcijā veidots piemērs. J.S.)"

24.11.2004 07:41

Ziema sākas.

Nedēļas sākumā biju pie Miķeļtorņa uz butēm. Redzējām gan ziemeļblāzmu, gan izbaudījām normālu ķeršanos. Butes ņēma gan uz garnelēm, gan uz reņģu gabaliņiem. Lielu nebija, visas tādas 200-500 gramīgās.
Nedēļas nogalē temperatūra pazeminājās, bet vakar visā Latvijā sniga. Šodien gaisa temperatūra vietām nokritās pat līdz -12 grādiem. Situāciju izbaudīju pats, jo vakar biju pie Aiviekstes. Vietām bija tik dziļš sniegs, ka bija nopietni jāpiedomā, lai nepaliktu kupenās. Acīmredzot, pašreiz aktuālākā ir jūras cope, varbūt arī vēdzeles, domas par spiningošanu uz kādu laiku jāatliek. Jāgaida atkusnis.

Turpinu eksperimentus ar mājas lapu, šobrīd apgūstu albūmu, Pirmajā albūma lapā ir bildes, kuras šogad fotografētas pie Aiviekstes. Eksperimentēju arī ar trīs dažādiem ziņu agregatoru variantiem, kuri balstās uz RSS barotnēm - kompleksu lapu, veblogu jaunumu lapu un makšķerēšanas jaunumu lapu.
Lai vieglāk varētu darboties ar PHP programmām, šodien pamēģināju installēt PHP, APACHE un MYSQL. Viss atsevišķi it kā darbojas, taču pirmajā piegājienā sasiet PHP un MYSQLi neizdevās.

19.11.2004 15:40

Noteikumu panti

Lasīju ziņas par tēraudgalvas lašu copi ASV Trinitas upē. Ievērības cienīgs man likās noteikumu panta stila paraugs.

Special rules: Barbless hooks required. No treble hooks with gap greater than three-quarter inch. No hook with a shank longer than two inches. No weight exceeding a half ounce can be located within 18 inches of the hook.

It kā sīkumainas prasības, taču to izpilde ir viegli un viennozīmīgi kontrolējama un fiksējama kā pierādījums. Tas izslēdz liekas diskusijas par pašu pārkāpuma faktu.

Vēl viens piemērs par šo pašu tēmu. Izvilkums no spiningošanas noteikumiem Morrumā.

Only spin-fishing in the traditional sense, using a spinning-rod and a multiplier, or a spinning-reel is permitted. The use of spoons, swivel lures or wobblers is allowed, provided that they make a clearly visible wobbling or rotating motion in the water. So-called “spin-flies” are allowed, as well as jigs, providing that there is at least 75 cm between the weight and the fly (jig). The use of ledger tackle is not allowed. The largest hook-size permitted is 12 mm, the distance between hook-point and shank. The line should have a minimum tensile strength of 8 kg. When the water flow is less than 25 m3/s: the maximum allowed lure weight is 20g. Casting upstream is prohibited.

08.11.2004 21:48

Lielās, lielās...

Tā sākas ziņa par veiksmīgu RR un EGI līdaku copi Engures ezerā, kuru mušiņmakšķerēšanas lapā ievietoja Egils C. Ar mušiņu nomedīti tiešām sen neredzēti eksemplāri.
Egils C.ar savu 4.6 kG līdakuReinis R. un Engures sešiniece

08.11.2004 18:30

Garlaicīgais novembris

Laiks paliek arvien vēsāks, dienas īsākas. Kā jau katru gadu šajā laikā. Pēdējās divas nedēļas pavadu mājas remonta gaisotnē - viss ir "sakārtots" tā, ka nekad neko nevar atrast, tādēļ nopietnas lietas netiek darītas.

Pēc pēdējās LMSF konferences mūsu pulkam piebiedrojies Liepājas makšķernieku klubs, to pašu solās darīt Salacgrīvas pulciņš, par sava klubiņa veidošanu filozofē Saldus aktīvisti. Nevar īsti saprast, vai sabiedriskā dzīve noris arī Rēzeknes un Daugavpils pusē. Brīžiem it kā kāds parādās, pēc tam pazūd uz pāris gadiem kā nebijuši.

Joprojām nav skaidrības no zviedru zemes, arī bagātā Zviedrija saskārusies ar "neatrisināmu" problēmu. No arēnas aizgājis viens ziemas makšķerēšanas aktīvists un tā sekas ir vienkāršas - pasaules 2005.gada čempionāts zemledus makšķerēšanā, kuru Zviedrija oficiāli apņēmās organizēt, var arī nenotikt.

Copes jomā viss rit palēninātā tempā. Ir cilvēki, kuri gūst labus lomus, bet vēl vairāk ir to, kas paliek tukšā.
Joprojām ienāk ziņas par lielām līdakām. 7-10 kG lieli eksemplāri iepriekšējā nedēļā noķerti Babītē, Burtniekā, Baltezerā, Engurē, Lielupē, Liepājas pusē jūrā. Tas ir saprotams, jo šajās lielajās ūdenstilpēs līdz pat aizsalšanai parasti apgrozās lielākais makšķernieku skaits. Līdz aizsalšanai nav tālu. Engurē vakar no rīta, kad gaisa temperatūra bija -5 grādi, spiningošanas sacensību dalībnieki nelielajos līcīšos nevarēja spiningot,- tie bija jau pārvilkti ar ledu.
Uz kopējā fona labas ziņas ienāca no Babītes ( RMMB laivu novietne vēl kādu nedēļu darbosies). Tur iepriekšējās nedēļas beigās vairumam spiningotāju bija labi lomi. Viss mainījās svētdien, kad daudzi palika tukšā. Uz ezera bija totāla migla, tās dēļ vairāk bija jārūpējas, kā lielajā ezerā ar gaismu tikt krastā, pie tam pareizajā vietā. Netrūka pat tādu, kuriem bija jāsniedz palīdzība.

Tīri labi joprojām veicas tiem, kas devušies ķert butes. Panākumus te vibiežāk nosaka nevis pareizā ēsma, makšķeres konstrukcija vai metiena tālums, bet gan no mums neatkarīgi apstākļi - pareizā laikā jātrāpa pareizā vietā.
Apstākļu maiņas iespaidam laba ilustrācija bija cope manā dīķī. Vakar, kad strauji kļuva stipri vēsāks, stundas laikā nebija ne copes, kaut gan piektdien un sestdien līdzīgā situācijā izvilku kādas desmit skaistas karūsas.

08.11.2004 08:33

Eksperimenti ar RSS

Izmantojot uz sveša servera izvietotu RSS agregātoru, uztaisīju pirmo eksperimentālo lapu www.hunting.lv/rss.htm, kura tiek veidota izmantojot citu lapu RSS. Protams, tā ir ļoti elementāra, taču sākumam un pārdomām pietiek. Izskatās ļoti lēna, taču tas atkarīgs no RSS barotnes, kura atrodas otrā pasaules malā.

Pašvaldību vēlēšanas tuvojas, un deputāti dodas tuvāk pie tautas. Pareizāk būtu teikt pie ūdeņiem. Par to liecina pēdējās dienās saņemtās ziņas par ievērības cienīgiem deputātu lomiem. Šoreiz ievietoju rīdzinieka Aivara Leimaņa bildi, kurš bez komentāriem atsūtīja bildi ar pamatīgu sīgu. Izrādās, tā noķerta Zviedrijā un uz Latvijas rekordzivs nosaukumu nevar pretendēt. Nekas, toties liela.Aivara Leimaņa lielais loms Zviedrijā.

31.10.2004 19:27

Nabadzīga lašu rudens sezona Īrijā

Kāda šobrīd ir situācija ar lašiem Īrijā, raksturo citāts no žurnāla Flyfishing and Flytying ar virsrakstu "Republic issues salmon restrictions."

The Irish government has introduced new restrictions on taking salmon on the Republic's rivers from September 1. Due to this year's poor run of fish, a new bye law restricts anglers to killing a maximum of one fish per day during the final month of the season with the recommendation from the Fisheries minister, John Browne, that anglers employ a voluntary catch-and-release programme.

After hectic negotiations, which were sparked off by one of the poorest runs of grilse for many years (which ironically followed some of the best spring runs for years) and a lack scientific evidence that good late runs were on their way, yet again it is anglers who are left carrying the conservation flag whilst the salmon fishing's commercial arm, which includes the Irish drift-net fishery, continues to operate.

Commercial salmon fishing in Ireland accounts for 80% of the total catch, and in monetary terms it will bring in Û5 million this year. However, the 20% caught by rods brings in 40,000 angling tourists a year, equating to Û55m in revenue.

27.10.2004 18:36

Weblogs. Ekonomika

Atradu divus interesantus rakstus, kurus varētu attiecināt uz virsrakstā minētām sadaļām.

1.Weblogs and the Mass Amateurization of Publishing. Neliels citāts.

Traditional publishing creates value in two ways. The first is intrinsic: it takes real work to publish anything in print, and more work to store, ship, and sell it. Because the up-front costs are large, and because each additional copy generates some additional cost, the number of potential publishers is limited to organizations prepared to support these costs. (These are barriers to entry.) And since it's most efficient to distribute those costs over the widest possible audience, big publishers will outperform little ones. (These are economies of scale.) The cost of print insures that there will be a small number of publishers, and of those, the big ones will have a disproportionately large market share.

Weblogs destroy this intrinsic value, because they are a platform for the unlimited reproduction and distribution of the written word, for a low and fixed cost. No barriers to entry, no economies of scale, no limits on supply.


2.Otra raksta nosaukums ir
The Mental Accounting Barrier to Micropayments
. Autors analizē sakarības starp preču cenām un pircēja domāšanu.

27.10.2004 16:31

Sezonas noslēgums

Aktīvā 2004.gada sacensību sezona ir beigusies. Sestdien LMSF prezidijs un gandrīz visu Latvijas makšķernieku klubu pārstāvji pie Baltezera pulcējās sezonas noslēguma saietā. Kārtējo reizi pārrunājām gan nopietnas gan nenopietnas lietas par mūsu sporta tēmu. Paskatījāmies viens uz otru un secinājām, ka gads paskrējis ātrvilciena tempā. Pie reizes apspriedām jauno LMSF statūtu redakciju, apbalvojām dažus pagājušās sezonas čempionus un izteicām pateicības vārdus mūsu galvenajiem sponsoriem 2005. gadā - firmai Salmo un Rīgas Domei un pārējiem atbalstītājiem.
Pārrunājām arī citas idejas - par to, ka mūsu sacensības vajadzētu pārvērst par starptautiskiem pasākumiem, vajadzētu palielināt sacensību skaitu spiningotājiem, izmēģināt lašu copi arī Ventā un Gaujā. Izskanēja doma, ka pēdējā laikā parādījusies liela interese par jūras copi un būtu jādomā arī par attiecīgu pasākumu organizēšanu. Tas ļautu aizpildīt arī tukšos sezonas noslēguma mēnešus - novembri un decembri.
Baltezers rudenīIzskatās, ka oktobra pēdējās dienās būs copei ļoti labs laiks, gaisa temperatūra atrodas rajonā ap + 10 grādiem, pelēks un lietains. Manā dīķī vēl pirms nedēļas, kad bija vēsais laiks, likās, ka zivju tur nav. Taču pēdējās dienās atkal parādījās zivju kustība, un tīri labi sāka ķerties skaistas karūsas.
Nedēļas nogalē arī no dažiem ezeriem ienāca labas ziņas. Piemēram, Babītes ezerā sestdien, 22.oktobrī noķerta 10.6 kG līdaka. Engures ezera monstra svars izrādījies mazāks nekā sākumā paziņotie 15.60 kG un svēris tikai 11.6 kG. Svērāji uz sajūsmas viļņa esot aizmirsuši atņemt taras svaru.
Labi lomi bijuši tiem, kas uz jūras piekrasti devās ķert butes un trāpija pareizajā rajonā.

25.10.2004 08:47

Jautājums

Šovakar viens jauneklīgs zvans - tā un tā, es esmu iesācējs un lasīju internetā jūsu domas par R.Ā. grāmatu. Bet, - ko jūs varat ieteikt iesācējam izlasīt latviešu valodā?
Izrādījās, ka uz tik vienkāršu jautājumu man nav pilnvērtīgas atbildes. Laikam slikti pārzinu latviešu valodā publicēto. Varbūt kāds var man palīdzēt atbildēt uz jautājumu, ko var ieteikt izlasīt makšķerniekam - iesācējam?

22.10.2004 22:17

Grāmata makšķerniekiem

R.ĀĶĪTIS Plēsīgo zivju makšķerēšanaAr piebildi, ka es drīkstu rakstīt par šo grāmatu visu, ko domāju, izdevniecība "Apgāds Rasa" man šodien atsūtīja, kā saka, reklāmas nolūkā izdevniecības jaunāko devumu makšķerēšanas jomā.
Pielikumā bija sekojoša anotācija.

Raivo ĀĶĪTIS (Skrastiņš) "Plēsīgo zivju makšķerēšana"
Šī grāmata ir turpinājums autora pirmajai grāmatai Makšķernieka rokasgrāmata, kurā apskatīti makšķerēšanas pamatjautājumi un kura adresēta iesācējiem un nepieredzējušiem praktiķiem.
Otrajā grāmatā aprakstīti Latvijas ūdeņos sastopamo plēsīgo zivju paradumi, to notveršanas specifika, nepieciešamais inventārs un aptīkojums, tā iegādes iespējas. Izdevums ilistrēts, brošēts, paredzēts
plašai interesentu auditorijai, 152 lpp. APGĀDS RASA, Rīga, K.Barona iela – 88, tālr.: 7293819.


Pirms pāris gadiem R.Ā. rakstudarbos tālāk par pirmajām piecām rindkopām nevarēju tikt. Ja jau ielaidos šajā avantūrā, būs vien jāizlasa. Nav izslēgts, ka lietas virzījušās uz labo pusi un tikšu līdz beigām.

P.S. Nu nē, liekas, rakstības manierē nekas nav mainījies! Citāts no autora ievadvārdiem "Tās (plēsoņas J.S.)ir brangas, spēcīgas, viltīgas un, protams, agresīvas. Un vēl jāpiebilst, ka arī garšīgas."
Uzšķīru nākošo, kas pagadījās, tā bija 42.lappuse. Otrais teikums - "...Šoreiz tikai par peldošajiem mānekļiem, kuriem ir dziļa iegrime." Utt. Manuprāt, savus komentārus varu pietaupīt citai reizei.

21.10.2004 16:57

Tikai viena ainava

Divas dienas biju Vidzemes pusē. Lai gan dienas bija pelēkas, tomēr nespēju atturēties un pa ceļam uztaisīju dažas bildītes. Pirmajā redzama viena no nedaudzajām vietām Aiviekstē, kur gadās foreles.
Aiviekste 20.10.2004.

Kā parasti, mani saista sakārtotas vietas. Manu uzmanību jau sen nodarbināja arī viena jauka būve pašā Daugavas malā, tās labajā krastā.. Beidzot uztaisīju tās bildi (kādreiz būs jāatkārto labākā apgaismojumā). Nezinu, kam tā pieder, ceru, ka neesmu nofotografējis stratēģisku objektu. Izskatās jau skaisti...

20.10.2004 17:55

Līdaku sezonas kulminācija.

Līdz ar auksto laiku spiningotāju lomos arvien biežāk parādās lielas līdakas. Tās sāk pārvietoties ziemošanas vietu virzienā un dažubrīd kļūst pieejamas arī spiningotājiem. Tikai tāda maza nianse - jāiemanās īstajā laikā būt īstajā vietā un īstajā veidā pasniegt īsto mānekli.
Acīmredzot, uz sezonas lielāko līdaku var pretendēt Agnis Vinklers, kurš Engures ezerā šodien izvilka 15.6 kG smagu līdaku.
Ar 5.60 un 6.10 kG smagām līdakām copi Babītē šodien nobeidza Juris Bērziņš.
Bet šodien notikušajā RMMB sezonas noslēguma copē kārtējo reizi izcēlās Jānis Strazdiņš, kurš parādīja labāko lomu - trīs mēra ( min. izmērs šajā pasākumā bija 70 cm) līdakas 4.10, 3.30 un 2.10 kG svarā. Kā parasti, netrūka arī to, kuri nebija izvilkuši nevienu zivi.
Ziņas par skaistām līdakām ienāk arī no Liepājas puses.
Kopumā viss liecina, ka šobrīd Latvijā ir īstais lielo līdaku laiks.

16.10.2004 17:47

Pēdējais sezonas pasākums

Laiks paliek vēsāks, Vidzemē jau pirmais sniegs, laika pareģi sola aukstumu arī Rīgas tuvumā. Ja atceramies, pagājušo gadu 16.oktobrī pie manas mājas Rīgā bija ap -5 grādiem. Tātad jāgatavojas lielo līdaku copei. RMMB šo sestdien Babītes ezerā organizē šīs sezonas pēdējo kolektīvo spiningošanu. Vēl var pieteikties uz esošajām brīvajām 5-6 laivām.

Iepriekšējā trešdienā kārtējā sēdē LMSF prezidijs izskatīja un apstiprināja trīs jaunus rekordzivju pieteikumus. Turpmāk jauni rekordlielumi būs līnim, zutim un raudai.

Paziņojums. Prezidijs nolēma 23.oktobrī sasaukt LMSF ārkārtas konferenci. Tā notiks Baltezerā, Viesu mājā "Baltezers", kura atrodas pie Lielā Baltezera. Visi LMSF biedri ir aicināti tajā piedalīties ar vienu pilnvarotu delegātu un diviem novērotājiem, citi klubi var sūtīt savu pārstāvi, kuram būs novērotāja statuss. Tūlīt pēc konferences, plkst 16:00 sāksies LMSF gada noslēguma pasākums, kurā papildus ir lūgti piedalīties arī visi LMSF 2004.gada čempionātu individuālie medaļnieki. Detalizētu informāciju var saņemt pa tel 9517507

Nupat saņēmu ielūgumu Latvijas komandai decembra pirmajā nedēļā piedalīties CIPS pasaules kausa sacensībās melno asaru spiningošanā Portugālē. Tā kā šīs zivs ķeršanā mums pieredzes nav, līdzdalībai tiks veidota brīvprātīgo komanda. Ja kādu ieinteresēs šis pasākums, var zvanīt man personīgi.

Līdzīgi kā 2003.gada nogalē, kad paklīda runas par 10 kG zandartu, arī šogad ienāca runas, ka Burtniekā nupat noķerts rekordam atbilstošs 11 kG smags zandarts. Lai gan ziņa ienāca no ticama avota, oficiāla apstiprinājuma vēl nav.
16.oktobrī parādījās arī bilde un precīzākas ziņas. 11.130 kG smago un 97 cm garo zandartu ar velci izmānīja Raivo Stukāns.
Lielais zandarts no Valmieras puses. 11.130 kG, Raivo Stukāns.

14.10.2004 08:11

Lucky John 2004

Ja rūdīti copmaņi filozofē, kur un kā būtu jāķer, netrūkst vīru, kuri katrā laikā ir gatavi pamācīt citus. Sievas parasti klusē. Citādi tas izskatās, kad tos pašus gudriniekus palaiž kopā ar sievām ezerā. Jau otro nedēļu pēc kārtas lielākā līdaka Babītes ezerā visrūdītāko vīru konkurencē uzķeras uz sievišķīgas būtnes vadīta mānekļa. LJ festivālā, kurš diezgan vējainos un lietainos apstākļos notika sestdien Babītē, lielākā zivs - 5.170 kG smaga līdaka bija cēsnieces Kristīnes Makleres kontā. Un kārtējo reizi uz Salmo "mūdža". Vienā laivā ar viņu sēdošais Edgars B. varēja priecāties par savas kluba pārstāves veikumu, kura kopējā vērtējumā parādīja otro labāko rezultātu, bet pašam atlika tikai plātīt rokas.Valdis H. ar savu LJ Special Handmade kārtējo reizi noķer 3 kG līdakuKristīne M. ar savu piecinieci. 09.10.2004. Babītē.
Vīri galīgi kaunā tomēr nepalika. Viņu prestižu jau kuro reizi sezonā glāba Jānis Strazdiņš, kurš uzrādīja lielāko kopīgo lomu. Neskatoties uz to, ka šoreiz bija jālieto tikai Salmo mānekļi, viņš iemanījās noķert 5 līdakas 6.410 kG kopsvarā. Lai kā viņš esot pūlējies nomedīt ko lielāku, rajonā, kurā viņš spiningoja, īsti lielu zivju neesot bijis. Trešais ar 3 normālām līdakām un 4.150 kG bija Salvis Vētra.

Pasākuma laikā tā dalībnieki varēja iepazīties arī ar Salmo nākamās sazonas apģērbu un somu kolekciju un saviesīgā atmosfērā apspriesties par Salmo vizuļu labajām īpašībām un trūkumiem. Daudz jautājumu, tai skaitā "mūdža" faniem, bija par tēmu, - ar ko "mūdzis" principiāli atšķiras no līdzīgiem paštaisītajiem vobleriem, kurus Rīgā tirgo vairāki "pašnodarbinātie". Ja neskaita dažādus nenozīmīgus sīkumus, secinājums bija viens - ar pieejamo cenu. Rezultātos atšķirību neesot,- labās rokās jebkurš vizulis var būt efektīvs.
Salmo 16cm un 11cm garie mūdži

10.10.2004 15:02

Laša dzīves stāsts

"Lasis ir viens no Latvijas nacionālajiem simboliem, kura leģendām un “makšķernieku stāstiem” apvītais, taču tiešām aizraujošais dzīves stāsts ieinteresē arvien jaunu auditoriju. Analizējot parastos jautājumus, kurus par lasi uzdod makšķernieki, zvejnieki, dabas draugi un citi interesenti, nolēmu tos apkopot un dot īsas atbildes. Atklāti arī daži tādi laša dzīves noslēpumi, par kuriem daudzi cilvēki pat nenojauš."

Tā sākas raksts "Laša dzīves stāsts jautājumos un atbildēs", kuru, ievērojot palielināto sabiedrības šī brīža interesi par lašiem, atsūtīja Dr.biol. Andis Mitāns.

09.10.2004 06:00

Rudenīgas ainavas

Īpašuma lietas kārtodams vakar apmeklēju Aiviekstes māju un pa ceļam iegriezos arī dažās man pazīstamajās vietās Madonas pusē. Jāatzīst, ka copes jomā tur valdīja nosacīts klusums.
Mārcienas pils dīķī saimnieks jau gatavojās nākošajai sezonai un laida līņu mazuļus, Klauģlejās Oskars neko nezināja teikt par copi, jo jau divas nedēļas nodarbojas tikai ar savām saimniecības lietām. Viens no sargiem gan sūkstījās, ka iepriekšējā vakarā viena karpa esot aprāvusi visu viņa uzparikti.
Pie Aiviekstes man izdevās tikai noskatīties kā vietējie ķer mazās zivtiņas, cope tika atlikta uz citu reizi. No brauciena paliks tikai labi iespaidi par satiktajiem cilvēkiem un bildes ar rudenīgām Latvijas ainavām pie ūdeņiem.


Klauģlejas rudenīPie Mārcienas pils dīķa.Aiviekste oktobrī pie Zušulīčiem.

06.10.2004 19:21

Spiningošanas maratons beidzies

Sestdien Babītē bija pulcējušies CRC Canon saaicinātie klienti, kuri sava pasākuma ietvaros mēģināja noķert kādu līdaku. Uzreiz jāsaka - ne visai veiksmīgi, jo lielākā daļa ezerā bija pirmo reizi.

Jānis Strazdiņš un Igors Arahovskis- trešās kārtas uzvarētāji.Svētdien te jau pulcējās, varu apgalvot, Latvijas labākie spiningotāji, lai trešajā LR čempionāta kārtā noskaidrotu šī gada Latvijas čempionāta uzvarētājus. Laiks copei nebija ideāls - viegls DA vējš, saulains, taču labākajiem tas netraucēja iegūt skaistus lomus. Labākā šodien bija komandas Foks laivas ekipāža, kurā kopā ar Igoru Arahovski startēja vairākkārtīgais Latvijas čempions Jānis Strazdiņš. Viņi šodien tiesnešiem uzrādīja 10.540 kG smagu lomu. Otrs rezultāts 8.470 kG bija MK Marlins pārstāvjiem Ivetai Milliņai un Armandam Teterim. Ivetas lomā arī šo sacensību lielākā 7.410 kG smagā un 103 cm garā līdaka ( pievilināta ar 2-daļīgo zilo "mūdzi"). 7.410 kG, Iveta Milliņa, Babīte 03.10.2004.Trešais rezultāts 7.250 kG bija Salmo ekipāžai - Visvaldim Krūmiņam kopā ar Elmāru Andersonu. Šis rezultāts un iegūtie 11 punkti Salmo ekipāžai ļāva triju sacensību kopvērtējumā iegūt valsts čempiona zelta medaļas. Sudrabu ar 13 punktiem ieguva Marlins II ekipāža Andis Miezis un Ainārs Makrijs, bronzu - ar 13 punktiem, taču ar nedaudz mazāku loma kopsvaru - mērsradznieki Pāvels un Viktors Sibiļevi.
Komandu vērtējumā uzvaru un ceļojošo kausu ieguva MK Marlins otrā komanda, otrā palika Salmo, trešā - Daugavas radzes (pēc precizējuma izrādījās, ka Mērsraga komanda ir ceturtā vietā).

Protokolu var apskatīt https://fishing.lv/organ/klubi/lmsf/spin2004.xls.

Visas agrāk rakstītās ziņas var atrast arhīvā!

03.10.2004 19:22

Neliela ekskursija

Jānis ar savu forelīti

Šodien ar Jāni Ķ. uz trīs stundām bijām aizbraukuši pie Pētera O. ar mušu uz forelēm. Laiks lietains, DA vējš, ap 11:00 lietus pierima. Foreles ņēma kā parasti, taču īsti lielās pēc mūsu mušu tuvākas aplūkošanas, nez kādēļ, no tām atteicās. Pēteris teica, ka iepriekšējās dienās labāka attieksme esot bijusi pret sausajām mušām. Eksperimentiem pietrūka laika, bijām spiesti samierināties ar noķertajām divniecēm, kuras neatteicās no dažādām slapjajām mušām.

30.09.2004 22:43

Igauņu draugi par MM festivālu

Hello Janis,

At first i wish to thank you for interesting competition. New rules are especially acceptable for international flyfishers, who are not familiar with local fishing-places. I must still remark, what we had some serious language problems. Time-schedule would be very nice to be in English, also.
I must say, that new generation of estonians don't understand russian well (unfortunately, but it's fact).

I have one question - could you please provide list with competitions results also ? Estonians wish to know, how far they were from pedestal :)

We have been thought already long time to organize some competition in Estonia, but we don't have such big river, where is possible to fish with masses. But maybe this sector-system still makes it possible... We must seriously think about it.

Anyway, great thanks for you again and please send this list, if possible.

Best Regards,
Sven

28.09.2004 17:09

LR čempionātā izmaiņas

LR spiningošanas čempionāta trešā kārta Baltezerā nenotiks. Tā tiek pārcelta uz Babītes ezeru un notiks svētdien, 3.oktobrī.

28.09.2004 13:52

Rekordzivis

Pēdējās dienās parādijušās ziņas par jauniem pretendentiem uz rekordlomiem, tas norāda, ka mūsu ūdeņos joprojām var atrast pieklājīgus daudzu sugu eksemplārus. Kā parasti, klibo informācijas iesūtīšana, vienīgi Copes lietas savus lasītājus informē, ja viņu iesūtītās ziņas par gada lielākajām zivīm atbilst jaunam rekordam, un attiecīgā informācija nonāk arī LMSF.
Aināra rekordraudaJau labu laiku atpakaļ saņēmu jelgavnieka Linarda Laura informāciju par 3.500 kG smagu zuti, kuru viņš 4.septembrī par ēsmu izmantojot naktstārpus ir noķēris Ventā. Diemžēl, visi "papīri" vēl nav saņemti.

Ziņu par 1.30 Kg smagu raudu, kopā ar zivi atveda Ainārs Valeiņa. Raudu viņš noķēra 24.septembra vakarā Usmas ezerā. Ēsma naktstārps.
Nupat Ainārs informēja, ka, nosverot uz oficiāliem svariem, raudas svars izrādījās 1.310 Kg. Tātad, ir sagaidāms jauns raudas rekordsvara ieraksts.

26.09.2004 11:39

Mušiņmakškernieku festivālā pie Gaujas

Sestdien 25.septembrī Siguldā pie Gaujas bija organizēts mušiņmakšķernieku festivāls, kura ietvaros notika arī LR 2004.gada čempionāts un Rīgas mušiņmakšķernieku kluba balvas izcīņa. Čempionāta sacensības notika pēc jaunas formulas - maķšķernieki tiesnešu uzraudzībā darbojās ierobežotos sektoros, bet noķertās zivis pēc nomērīšanas tika nekavējoties atlaistas atpakaļ upē (man pat neizdevās iegūt nevienu bildi ar zivi).
Mušiņmkšķernieks pie GaujasUzvarētāji - Igors, Andis, MārisGinter FeuerstienRR uzrunā skatītājus pie Gaujas

Rezultātus lielā mērā iespaidoja izloze. Tā kā iepriekšējā nedēļa bija lietaina, ūdens līmenis Gaujā bija stipri augstāks par normu( jāpiebilst, ka tas ir labvēlīgs lašu iešanai, par ko liecināja arī musū novērotie lašu lēcieni un neoficiālie pastāsti par maliķu pirmajiem lašiem), zivīm varēja piekļūt tikai atsevišķās vietās. Atradās pat potenciāli dalībnieki, kuri situāciju uzskatīja par bezcerīgu un izvēlējās palikt novērotāju rindās. Daudzi sportisti šī iemesla dēļ palika bez loma. Veiksme bija sabiedrota šo sacensību pastāvīgajiem dalībniekiem. 35 dalībnieku konkurencē, kurā bija arī makšķernieki no Igaunijas un Lietuvas, pirmo vietu un čempiona titulu un firmas Zilgalvis un Co davāto SAGE mušiņkātu ar četrām ieskaites zivīm un iegūtiem 2169 punktiem izcīnīja Andis Freivalds. Viņš arī ieguva RMK dāvāto balva un ceļojošo balvu "Sudraba spura". Otrā vietā ar 1258 punktiem palika Igors Dzilna, trešajā ar 1128 punktiem bija Māris Dubro.
Liels uzsvars šajā pasākumā bija likts uz apmācību, kurā aktīvi darbojās FFF instruktori Egīls Collenkopfs un Reinis Rutkis. Pēcpusdienā mūsu kompānijai piebiedrojās un savu metienu māku demonstrēja arī FFF vecākais instruktors no Šveices Ginters Foierštains. Protams, pasākumā neizpalika tradicionāli no SIA Salmo puses sarūpētā saviesīgā daļa.

Tie, kuri sagaidīja festivāla beigu daļu, varēja pie Gaujas vērot burvīgu vakara ainavu. Vairāk bildes var redzēt fotoalbuma lapā.

Vakars pie Gaujas 25.09.2004. skatītājus pie Gaujas

26.09.2004 10:23

LR spiningošanas čempionāta 3.kārta

Kā informēja MK Pasaule, kurš organizē pēdējo LR 2004.gada spiningošanas čempionāta kārtu, dalībniekiem līdz plkst 8:00 jāsapulcējas Baltezerā, pie Lielā Baltezera, viesu nama Baltezers tuvumā. Spiningošanas sākums ieplānots 8:30, finišs - 15:30.
Par līdzdalību var zvanīt 9517507.

Jāatzīmē, ka tā būs izšķirošā kārta šīgada čempionāta vietu sadalē. Komandu vērtējumā priekšgalā pagaidām atrodas MK Marlins un Salmo komandas.
Uzmanību! Sacensības tiek pārceltas uz Babītes ezeru, vietā, kur notika otrā kārta. Sacensības notiks 3.septembrī. Ierašanās laiks un citi saglabājas iepriekšējie.

24.09.2004 16:16

2005.gada ceļazīmes uz Morrumu

No saviem zviedru draugiem saņēmu informāciju, ka ir uzsakta 2005.gada ceļazīmju realizācija uz Morrumu - pasaulslaveno lašu upi Zviedrijas dienvidos. Interesenti var pie manis saņemt pilnu informāciju, šeit tikai citāts no piedāvājuma.

Prices
Price per person Highseason
(3 may-25 june and 13-24 sept): € 794
Price per person Normal seasons
(5-30 april , 28 june-2 july and 2 august-10 september): € 586
Price per person Summer season
(5-30 juli): € 442
Single room supplement. 5 nights € 73

Prices include:
- 5 days fishing permit in river Mörrumsån.
- 5 nights accomodation Bed & Breakfast with shared facilities.
- Introduction guiding to Mörrum and the river day one, 1-2 hours.
- Free entrance to the Salmon museum at Laxens Hus.

24.09.2004 13:43

Līdaku muša

Vienu no populārām, tā sauktajām, divdaļīgajām līdaku mušām, kuru es labprāt pamēģinātu, atradu www.ultimateflyfishing.com lapā.Bead-head Wiggle Bugger

24.09.2004 09:17

MM festivāla programma

MM festivāls sestdien Siguldā risināsies pēc šādas programmas.

8:00 - dalībnieku ierašanās, (karti var atrast ieejot lapā www.fishing.lv/organ/klubi/lmsf/sigulda.jpg), reģistrācijas sākums, brokastis
8:30 - tiesnešu sanāksme
9:15 - izloze LR čempionāta dalībniekiem
9:30 - festivāla un LR čempionāta atklāšana
LR čempionāta dalībniekiem ( noteiktie laiki var tikt nedaudz mainīti atkarībā no laika apstākļiem):
10:00 - sacensību dalībnieku izbraukšana uz sacensību zonām.
10:55 ieiešana makšķerēšanas vietā
11:00 - makšķerēšanas sākums
13:00 - pirmās kārtas beigas, pārvietošanās uz nākamo zonu
13:55 - ieiešana makšķerēšanas vietā
14:00 - makšķerēšanas sākums
16:00 - makšķerēšanas beigas
Mušiņmakšķerēšanas metieni
11:00 - 15:00 MM metienu demonstrējumi un apmācība. FFF instruktori Egils Collenkopfs un Reinis Rutkis
15:30 - 16:30 MM metienu demonstrējumi. FFF vecākais instruktors Ginters Foierštains (Šveice)

Mušiņu tīšana
12:00 - 16:00 - mušiņu tīšanas demonstrējumi.
Videoseansi.

17:00 - LR čempionāta noslēguma cermonija. Loterija (piedalās visi reģistrētie festivāla dalībnieki).
17:15 - pusdienas-vakariņas, ugunskurs

23.09.2004 12:02

LR čempionāts Mērsragā. Bildes.

Šoreiz tikai bildes. Nodzēsu img class - imgleft. It kā viss normalizējas.


Uzvarētāji - Mareks, Jānis un AigarsUzvarētājas - Ieva, Silvija un Laila3.8 kG līdaka. Jānis Strazdiņš

P.S.
Noskaidroju - izrādās, negatīvo efektu lapā dod tas, ka bildes noformējumu nosaka lapā importētais lapas CSS kods, kurš, iespējams, ir kļūdains. Ierakstot stila kodu katrai bildei atsevišķi, pazūd javascript atvērtās bildes radītie baltie laukumi, tāpat arī baltie laukumi pirms bildēm. Vismaz man ir tāds iespaids.

19.09.2004 10:55

LR čempionāts spiningošanas divcīņā

Ar Mērsraga pagasta padomes aktīvu atbalstu 2004.gada čempionāts spiningošanas divcīņā risinājās Mērsragā. Konkrētāk,- Bebru bāzē, kura atrodas pie Engures ezera Mērsraga kanāla galā. Divcīņu veido spiningošana un sacensības metienu precizitātē. Pirmajā disciplīnā - spiningošanā visi darbojās Engures ezerā. Lai gan Engures ezers parasti šajā laikā nav sevišķi devīgs, atsevišķu spiningotāju lomi bija ievērības cienīgi. Tā, piemēram, šo sacensību uzvarētājs un jaunais republikas čempions divcīņā Jānis Strazdiņš no komandas "Fokss" tiesnešiem uzrādīja 5 līdakas 9.50 kG kopsvarā. Otrs labākais loms bija Mērsraga komandas dalībniekam Aigaram Mihailovam - 5.80 kG, trešais - Marekam Saulītim no komandas "Kūdras enerģija" - 4.73 kG. Tādā pašā secībā viņi sarindojās arī pēc otras disciplīnas - mērķī mešanas Ārenberga mērķī. Sieviešu grupā čempiones titulu, parādot augstu precizitāti mērķī mešanā, ieguva Laila Grīnberga no MK B&B Cope, otrā bija Silvija Strode no "Daugavas radzes", trešajā - Ieva Lašina no MK Pasaule.
Komandu vērtējumā, pateicoties augstam rezultātam mērķī mešanā, pirmo vietu ieguva MK Pasaule komanda, kurā startēja jelgavnieki Ēriks, Dainis un Ieva Lašini un cēsnieks Ainārs Eglītis. Otrajā vietā vietā palika komanda "Jūrmalnieki", trešajā - MK B&B Cope.

19.09.2004 10:12

Viesu māja pie Lielā Baltezera

Edgars un SilvestrsTrešdien, pabiju pie Lielā Baltezera, kur jaunu viesu māju atklāja brāļi E. un R.Simsoni. Kā apliecināji mājas saimnieki, tā veidota, galvenokārt, lai vēl vairāk uzlabotu makšķernieku servisu.
Līdztekus dažādiem prominentiem viesiem, kuru bildes jau pabijušas manā lapā, pasākumā bija arī divi vīri, kuri veido TV copes raidījumus krievu valodā Edgars Zveja un Silvestrs Sīlis. Savu arhīvu papildināju ar nelielu viņu portretu.

Ievietoju arī dažas bildes, kuras radās viesu mājas atklāšanas laikā.
Svētdien, 19.septembrī te paredzēts arī pirmais pasākums - Hondas balvu izcīņa spiningošanā. Šo sacensību nolikums gan tāds savdabīgs. Piedalās dalībnieki (individuālas personas), makšķerē laivu ekipāžas, bet vērtētas un apbalvotas tiek komandas. Tikai, laikam, piemirsuši uzrakstīt, cik liela ir komanda... Kā izskatījās no atsevišķiem komentāriem internetā, dažs, lai tiktu pie galvenās balvas - laivas un motora, kā komandu grib "darbināt" veselu zvejnieku arteli.
Jaunā viesu mājas ēkaViesu mājaInterjersSkats pa logu uz ezeru

17.09.2004 14:58

Sēņu laiks

Pa ceļam no Kāla ezera uz Rīgu iegriezos man pazīstamās vietās Vietalvas mežos. Pārliecinājos, ka sēņu tur ir diezgan daudz, pāris stundu laikā savācu kādus 15 kG sēņu, pie tam ņēmu tikai priežu bekas un baravikas. Protams, nenoturējos un uztaisīju dažas bildītes.
BaravikaTipiska zālē paslēpusies baravika ar pelēcīgu galvuJāuzmanās, lai neuzbrauktu virsū baraviku jaunuļiemBaravikas un priežu bekas

11.09.2004 22:46

Kāla ezerā

Šodien Kāla ezerā notika SIA Uni Sports balvu izcīņa spiningošanā. Kā parasti šī pasākuma lielais balvu klāsts un organizātoru sarūpētās izdarības pievilina lielu dalībnieku skaitu. Arī šoreiz tajās piedalījās aptuveni 250 dalībnieki. Pie tam sastāvs bija raibu raibais. Redzēju gan pazīstamus un atzītus speciālistus, gan tādus, kuri, gandrīz nevienu soli nevarēja paspert bez lamu vārda.
Sacensību beigas nesagaidīju, bet vakarā saņēmu ziņu, ka gan vīriešu, gan sieviešu grupā galveno balvu klāstu "negaidīti" ieguvuši vietējie spiningotāji. Ievietoju dažas bildītes.
Kasieris un viņa atribūtiPirms startaStarta drūzma

11.09.2004 22:30

Par MM čempionātu un LJ festivālu

Ir skaidrs, ka LR mušiņmakšķerēšanas čempionātā 25.septembrī sacensības eksperimenta veidā notiks pēc jaunas formulas tā saucamajā meistarklasē. Tajā varēs piedalīties 40 dalībnieki ( viņi startēs speciāli norobežotos sektoros un makšķerēs tiesnešu uzraudzībā ) pieteikšanās secībā. Dalības maksa šo sacensību dalībniekiem papildus būs 5.00 lati. Nolikums.

LJ 2004 nolikums
Aiz bildītes ir paslēpts šī gada Lucky John festivāla nolikums.

Informācijai. Tā kā limits jau ir sasniegts, 15.septembrī jaunu dalībnieku reģistrēšanās tiek pārtraukta!

09.09.2004 15:58

Par lašu uzvedību

Tā kā atkal ir aktualizēts jautājums par lašu copi, ievietoju nelielu tulkotu citātu no savas 1984. gadā izdotās grāmatas par lašveidīgo makšķerēšanu.

Zivju skaits, kas uzsāk ienākšanu upē pavasara un vasaras periodā, te palielinās, te samazinās. Lielā mērā tas saistīts ar reģiona klimatiskajām īpatnībām un nārsta upes upes straumes plūdumu. Vislielākā zivju iešana vērojama pavasara un vasaras plūdu laikā; straumes stiprumam pavājinoties, tā mazinās, bet, pavājinoties ievērojami, - tiek pārtraukta pilnīgi. Vidējās un nelielās upēs zivju iešana palielinās arī pēc ilgstošiem lietiem. Līdzīga parādība vērojama arī regulētās upēs: lielā straumē lasis tiecas augšup pa upes tecējumu. Tā kā zināmu iespaidu uz upes plūdumu atstāj arī vējš, tad arī tas spēj ietekmēt laša iešanu diennakts laikā.

Arī pēc lašu ienākšanas upē to virzība augšup un uzvedība ir saistīta ar upes ūdeni. Ja upes ūdens līmenis sāk ievērojami kristies, zivs, sasniegusi nārsta vietas, nolaižas lejup un uzturas bedrēs/iedobēs vai ūdens klajumos. Kad līmenis stabilizējas, lasis atkal dodas pa straumi augšup un līdz nārstošanai paliek nārsta vietu tuvumā. Tomēr straujas ūdens plūduma izmaiņas, kādas ir vērojamas elektrostaciju aizsprostu tuvumā, gala rezultātā negatīvi ietekmē zivju iešanu: zivs, acīmredzot jūtot šādu svārstību neizbēgamību, cenšas izvairīties no upes vietām ar straujām ūdens līmeņa maiņām. No nārsta vietu izvietojuma ir atkarīgi laša ienākšanas upē termiņi. Zivis, kuru nārsta vietas atrodas upes augštecē, ienāk agrāk, lai pagūtu nokļūt līdz nārsta vietām; pēdējās ienāk zivis, kuras nārsto lejtecē. Lašu pārvietošanās augšup pa upi ir atkarīga no daudziem faktoriem. Parasti tie veic 2-5 km diennaktī. Taču ir zināmi arī gadījumi, kad laši pārvietojas ar ātrumu 40-50 km diennaktī. Visintensīvāk zivju iešana noris naktī.

Tūlīt pēc sarežģītu upes posmu pārvarēšanas lasis apstājas īsai atpūtai, šim nolūkam izmantojot bedres un vietas ar mierīgu un vienmērīgu ūdens tecējumu. Ja upē ir gari sēkļi, reizēm laša apstāšanās vietas var atrast šo sēkļu vidū, tāpat arī bedrēs, kas atrodas aiz ūdenskritumiem un sēkļiem ar strauju tecējumu, kur lasis nogaida uz labvēlīgākiem apstākļiem ,lai tad turpinātu savu ceļu augšup. Vislielākos īpatņus var sastapt dziļās un mierīgās ūdenskrātuves vietās, kur ir pietiekami liels skābekļa sastāvs, piemēram, galvenās straumes tuvumā, bet, ja tā nav īpaši spēcīga, arī tieši tajā. Lasis mīl uzturēties aiz galvenajā straumē dziļi un reti gulošiem laukakmeņiem. Kad laša iešana uz laiku ir pārtraukta vai lasis ir sasniedzis savas nārsta vietas, to var sastapt salīdzinoši seklās vietās. Ūdens līmenim saglabājoties nemainīgam, lasis katrreiz izvēlas vienas un tās pašas vietas.

08.09.2004 10:39

Ielūgums uz jūras copi

LMSF nupat saņēma ielūgumu piedalīties 40-jā pasaules čempionātā makšķerēšanā jūrā no laivām, kurš notiks 16. - 23. oktobrī Portugālē, nelielā ostas pilsētiņā Sesimbrā. Dalības maksa - 750 EUR no dalībnieka (komandā 5 dalībnieki), tajā iekļauti visi izdevumi Sesimbrā - maksa par viesnīcu (all included), maksa par kuģi un ēsmu 4 copes dienām. Tie, kas kādreiz bijuši makšķerēt marlinus, zin, ka šī cena ir visnotaļ pieņemama, neskaitot to, ka organizātori parasti parūpējas arī par to, lai vakari būtu aizpildīti ar dažādiem pasākumiem.
LMSF plānos līdzdalība šajā čempionātā nav paredzēta, tādēļ ceļš ir brīvs arī citiem interesentiem.
Detalizētu informāciju var iegūt lapā http://www.sesimbra2004.org/mapa.htm

08.09.2004 08:10

Pasaules čempionātā Beļģijā

Svētdien Beļģijā noslēdzās 2004.gada CIPS pasaules čempionāts makšķerēšanā ar pludiņmakšķeri, kurā kopā ar Latvijas sportistiem startēja 36 valstu komandas.
Latviju tajā pārstāvēja Ainārs Eglītis, Krišjānis Krasovskis, Guntis Kārkliņš, Jevgēnijs Grigorjevs un Laila Grīnberga.
Krišjānis, Ainārs, Laila, Jevgēnijs un Guntis - Latvijas komanda 2004.g. pasaules čempionātā Beļģijā.Sacensības notika mākslīgi veidotā ūdenstilpē - airēšanas kanālā netālu no Briseles. Kanālā galvenās zivju sugas bija raudas, asari, ruduļi, pliči un arī brekši. Lai izbēgtu no nulles un pēdējās vietas, liela dalībnieku daļa pamatā orientējās uz sīko zivtiņu - raudiņu, asarīšu un plicīšu ķeršanu. Taču vienlaicīgi visas komandas mēģināja pievilināt arī brekšus, jo jebkurš noķertais breksis būtiski iespaidoja ieņemto vietu. Uzreiz jāatzīmē, ka brekši ķērās ļoti nevienmērīgi, tāpēc izlozētajai darbības zonai bija ļoti liela nozīme. Tā, piemēram, iepriekšējā gada pasaules čempionam Alanam Skothornam cerības atkārtoti iegūt pasaules čempiona nosaukumu zuda pēc pirmās dienas izlozes, jo rajonā, kur atradās viņa zona, brekšu tajā dienā nebija.

Lai gan mūsu sportisti čempionātam gatavojās visu iepriekšējo nedēļu un arī par izlozi nevarēja sūdzēties, abās sacensību dienās lomi bija trūcīgi. Brekšus izdevās izmānīt tikai Aināram Eglītim, kuram tas ļāva savā sektorā otrā dienā iegūt augsto 5.vietu. Ainārs arī kopvērtējumā ar individuālajā vērtējumā iegūto 33. vietu bija labākais no mūsējiem. Labi savā pirmajā čempionātā sevi parādīja arī Krišjānis Krasovskis, kurš abās dienās savā sektorā 36 dalībnieku konkurencē ieņēma 20.vietu, kas jāvērtē kā ļoti labs rezultāts.
Čempions - ungārs Valters Tamašs Krietni vājāk veicās pārējiem mūsu komandas dalībniekiem, kuri savos sektoros spēja apsteigt tikai 4-6 dalībniekus. Tas neļāva Latvijas komandai komandu vērtējumā pacelties augstāk par 28. vietu (2003.gadā mēs bijām 22.vietā)

Par pasaules čempioniem komandu vērtējumā sīvā cīņā ar Angliju kļuva Francijas komanda, trešo vietu ieguva 2003. gada pasaules čempioni Ungārijas komanda.
Individuālā vērtējumā čempiona nosaukumu ar 2 punktiem ieguva Ungārijas pārstāvis Walter Tamas, kurš abās dienās savā sektorā bija pirmais. Viņa lomā ik reizi bija četri - pieci brekši ar kopējo svaru 9.610 kG. Sudraba medaļu ar 3 punktiem un 9.575 kG smagu lomi ieguva Holandes pārstāvis V.D. Hoogen Eddy, bronzu ar 4 punktiem un 8.240 kG smagu lomu - ungārs Ambrus Tibor.

Komandu un individuālo rezultātu protokolus kā arī abu sacensības dienu sektoru protokolus var atrastwww.matchangler.com lapās.

07.09.2004 17:04

Nedēļas informācija

Vakar atgriezos no Beļģijas, kur Briseles tuvumā Villebroekā Latvijas izlases makšķernieki piedalījās kārtējā pasaules čempionātā pludiņmakšķerēšanā. Mūsējie nostartēja atbilstoši savām spējām - viduvēji, bet par to tuvākās stundās būs atsevišķa informācija.
Pa nedēļu sakrājusies rinda ar ziņām, sāku ar neatliekamāko.

Rīgas Mušiņmakšķernieku Klubs atsūtīja nolikumu šī gada mušiņmakšķernieku festivālam. To var apskatīt https://fishing.lv/organ/klubi/rmk/nolikfly.htm. Neesmu sajūsmā par divām iestrādātām idejām - par čempionāta sacensību dalības maksu 20 Ls un vērtējuma tabulu. Noķerot 36 cm alatu, dalībnieks iegūst 360 punktus, bet, noķerot 2 alatas 35 cm garumā, tikai 350 punktus. Taču nolikums vēl dažas dienas ir projekta līmenī un, ja būs racionāli priekšlikumi, detaļas var mainīt. Interesanti, kādas būs citu mušiņmakšķernieku domas.

Lucky John festivāla nolikumu varēšu ievietot tikai ceturtdien, kad tas būs noslīpēts vēlreiz.

Sekojošu ziņu atsūtīja MDL Motors
Sveiki!
Es vēlējos Jums nosutīt informaciju par Honda Marine kausu spiningošanā.
Sacensības notiks 19.09.2004. Lielajā Baltezerā, starts 09:00, pulcēšanās no 06:00.
Galvenā balva Honda Marine piepūšamā laiva komplektā ar piekaramo motoru.
Sīkāka informācija:
http://www.mdlmotors.lv/lat/jaunumi/?doc=785
vai
MDL Motors salona Dzirnavu iela 140, talr. 7211071
Laipni lūgti apmeklēt pasakumu.

Jau iepriekš pateicos,
Uģis Albins


Pirms nedēļas Daugavā notikušajā LR jaunatnes čempionātā makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri pēc tam, kad divās kārtās visi trīs galvenie konkurenti savāca vienādu punktu skaitu, vietas sadalījās sekojoši:
1.vietā Ivars Celiņš (5/751 + 1/3652 = 6/4403 )
2.vietā Pēteris Lideris(jun.) (3/1010 +3/2465 = 6/2456)
3. vietā Toms Kļaviņš (4/846 + 2/1605 = 6/2451)

07.09.2004 09:47

Septembra aktivitātes

Rīt dodos uz pasaules 2004.gada meistarsacīkstēm makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri Beļģijā, kur kopā ar Latvijas izlases komandu, kura piedalīsies šajās sacensībās, būšu visu nedēļu. Atgriežos 7.septembrī.

SIA Salmo mani informēja, ka Lacky John 2004. gada festivāls, kā plānots, notiks 9.oktobrī Babītē. Dalībnieku reģistrācija sāksies 7. septembrī, kad interesenti varēs iepazīties ar šī pasākuma aprakstu.

Kā informē Rīgas Mušiņmakšķernieku klubs (RMMK), kurš ir LR 2004. gada čempionāta mušiņmakšķerēšanā organizātors, sacensības notiks 25.septembrī Gaujā pie Siguldas. Tās iecerētas pēc jaunas formulas. Ja dalībnieku skaits būs pietiekošs, tiks izveidota jauna grupa, kura sacentīsies tiesnešu uzraudzībā ierobežotā rajonā pēc ķer un atlaid principiem. Nosacīti to varētu saukt par meistarklasi, ieinteresētajiem jāpiesakās pie Antras, tel. 9155111 līdz 15. septembrim. Pārējie interesenti varēs gan vērot sacensības, gan piedalīties citās aktivitātēs, kuras plānotas šajā tradicionālajā Latvijas mušiņmakšķernieku saietā. Ceru, ka pēc nedēļas varēšu internetā ievietot arī nolikuma pilnu tekstu.

28.08.2004 12:02

Foreles

Ar Gundaru K. apciemojām vienu foreļu makšķerēšanas vietu. Uz pāris stundām, ar mušiņu. Ķērās ļoti labi, šobrīd ievietoju tikai vienu 1.8 kG smagas skaistules bildi. 1.80 kG 26.08.2004.

26.08.2004 21:26

Jaunas atziņas lašu jomā

Zinātnieki iesaka ievērot atturību lietojot uzturā audzētavās audzētos lašus - mēnesī tos nevajadzētu lietot biežāk kā divās maltītēs. Nupat Amerikas ķīmiķu asociācija publiskojusi jaunu pētījumu šajā jomā. Ar to var iepazīties rakstā"Global Assessment of Polybrominated Diphenyl Ethers in Farmed and Wild Salmon".
Tā kopsavilkumā var lasīt sekojošo:
"We have shown recently that levels of persistent, bioaccumulative contaminants (polychlorinated biphenyls, dioxins, and several chlorinated pesticides) are significantly higher in farmed than in wild salmon and that European farm-raised salmon have significantly greater toxic contaminant loads than those raised in North and South America.
In this paper, we extend these results to polybrominated diphenyl ethers (PBDEs) and show that farm-raised salmon have higher levels of these compounds than wild salmon.
We also show that farm-raised salmon from Europe have higher PBDE levels than those raised in North America and that both European and North American farm-raised salmon have higher PBDE levels than those farm-raised in Chile. Among the species of wild salmon, chinook had significantly elevated PBDE levels relative to the other wild species. These elevated PBDE levels may be related to chinook's feeding behavior and trophic level. Among all of the wild species we studied, chinook tend to feed higher in the food web throughout their adult life and grow to be larger individuals."

22.08.2004 13:11

Sacensības spiningotājiem

SIA Unisports atsūtīja nolikumu atklātajām sacensībām spiningošanā, kuras notiks 11. septembrī Kāla ezerā un kurās tiks izcīnītas SIA UNIsports dāvātās balvas.

18.septembrī Mērsragā un Engures ezerā ieplānotas LR čempionāta sacensības spiningošanas divcīņā. Detalizētu informāciju par tām var atrast nolikumā.

22.08.2004 08:30

Cope Zviedrijas Lapzemē

Vakar kopā ar pārējiem 11 grupas dalībniekiem atgriezos no 7 dienu copes ceļojuma uz Zviedrijas Lapzemi. Pirmās divas dienas pavadījām Katisvanas kempingā, kur piedalījāmies Baltik Pike Trophy sacensībās līdaku makšķerēšanā. Uzreiz ir jāpasaka, ka mūsu grupas dalībnieki izcīnīja pirmās trīs vietas. Galveno 500 eiro lielo naudas balvu ieguva Armands Teters. Mūsējie sacensību 6 stundās izvilka lielākās zivis - Armands un Harijs katrs izvilka 91 cm garas līdakas, bet Andis - 48 cm garu un 1.49 kG smagu asari. Protams viņu bildes pēc tam nokļuva Lapzemes laikrakstu pirmajās lapās ar zīmīgiem tekstiem - latvieši parāda mājiniekiem, kā jāķer zivis...
Pēc tam 3 dienas viesojāmies Avasund kempingā, kur apkārtējās ūdenstilpēs mēģinājām darboties, kā saka, brīvā režīmā. Lai gan laika apstākļi, sakarā ar straujo laika maiņu un uznākušo vēso laiku nelabvēlīgi ietekmēja foreļu un alatu aktivitāti, par rezultātiem nevarējām sūdzēties. Gunārs izvilka savu 101 cm garo rekordlīdaku, citi savukārt tika pie savā mūžā pirmajām alatām un forelēm.
Brauciena laikā redzējām un iepazinām daudz jauku makšķerēšanas vietu, kurās saimnieko viesmīlīgi saimnieki.
Pilna atskaite sekos pēc kāda laika, taču īsu ieskatu mūsu ceļojumā var gūt fotoalbūmā, kurā ievietoju daļu no ceļojuma bildēm.

Vakarīga ainava zviedru Lapzemē
Armands un 91 cm garā līdakaAvasundas kempings
Par mūsējo reidu Zviedrijā bildes var redzēt arī zviedru lapās. Viena no tām ir http://www.rubbaderobert.se/fiske.htm. Ir arī ziņas citās interneta lapās lapās - Anglijā un Zviedrijā.

21.08.2004 14:51

Pārtraukums

Kopā ar makšķernieku grupu šodien dodos uz Zviedrijas Lapzemi, tādēļ šajā lapā līdz 21.augustam būs neliels pārtraukums.

Karpu speciālistiem atgādinu, ka septembra pirmās nedēļas otrajā pusē notiks LR čempionāts karpu makšķerēšanā. Detalizētu informāciju var atrast Nolikumā. Saiti ar Nolikuma lapu var atrast, ieejot LMSF sacensību kalendāra lapā.

11.08.2004 14:16

Kā kļūt par profesionāli copes jomā

Līdz manīm atnāca ziņa, ka SIA Salmo meklē darbinieku iepirkumu nodaļā. Tas ir darbs modernākā un kvalitatīvākā inventāra meklējumos pa visu pasauli un tā sagādē. Ienāca prātā, ka ziņa varētu interesēt arī kādu šīs lapas lasītāju.
Prasības esot sekojošas:
- augstākā izglītība,
- izpratne par makšķerēšanas un tūrisma inventāru,
- angļu valodas zināšanas,
- iemaņas darbā ar datoru, Excel, Word, bilžu apstrādes programmām.
- prasme darboties komandā un vienlaicīgi arī patstāvīgi un radoši.

Pretendentam tiek piedāvāts konkurētspējīgs atalgojums un labas izaugsmes iespējas.
Interesenti var sūtīt savu CV uz adresi salmo@salmo.com.lv ar norādi "Konkursam"

10.08.2004 15:42

Viešura ezerā

Atsaucoties uz Gunāra Ķirsona laipnu ielūgumu piektdienas pēcpusdienā uz vienu brīdi biju iegriezies SIA Lido bāzē Kalnu Dzīšļos pie Viešura ezera. Tur nedeļas nogalē notika tradicionālās Kaķīša karpu maratona sacensības.
Ceļš uz Viešuru sākās ne sevišķi veiksmīgi, taču pats esmu vainīgs. Iemeslas tam bija Lido veterāna Ilmāra L. amerikāņu limuzīns, kurš uz Pleskavas šosejas pēc pagrieziena uz Valmieru ar 130 km/stundā (laikam pirmais pamanīja ministra ekskortu ceļa malā...) apdzina manu auto. Rezultātā Ilmārs turpat netālu tika pie neplānotas intervijas ar pašu iekšlietu ministru. Dabīgi, manu gandrīz tikpat ātri braucošo japāņu auto inspektori ignorēja. Ilmārs vēlāk visu vakaru varēja lepoties, ka ministrs tikai par 10 Ls viņam esot veselu pusstundu kavējis laiku. Protams, izdevība esot izmantota pilnā apjomā, ministrs esot saņēmis kvēlus "sveicienus" no visiem copmaņiem un pensionāriem. Tikai, nez, vai šie tekstiņi varētu izturēt Ponorāmas cenzūru.

Laika apstākļi sestdien bija lieliski. Izdevās ne tikai izbaudīt saimnieka viesmīlību, bet arī nofotografēt skaistas Viešura (Kaķīša) ezera ainavas, un pat pabūt klāt, kad sacensību nākamais uzvarētājs Ilmārs Krieviņa kungs uzrādīja un atlaida brīvībā savu lielo lomu. Tā bija 7.420 kG smaga karpa, šī ezera sezonas rekords. Sacensību finālu nesagaidīju, taču, kā izrādījās, neviens no citiem 70 dalībniekiem šim rezultātam pat nebija tuvojies, viņu lomos pārsvarā bija karpas svarā tuvu 2 kG.
Protams, netrūka tādu, kuriem lielās bija aizgājušas. Žēl, ka organizātori nebija ieplānojuši balvu par lielāko karpu, kura norāvusies. Šajā kategorijā konkurence bija daudz nopietnāka. Kā nekā mačos darbojās rinda pazīstamu pretendentu. Pietiek pieminēt Rīgas deputātus Sergeju D.un Valdi H., pavārmākslas speciālisti Ināru K., makšķernieku apvārdotājus Māris O. un galveno soģi Juri R.

Lido bāze ir viena no skaistākajām Madonas rajona, tādēļ bildes un cita informācija ir apkopota atsevišķi un ir redzama Lido bāzei pie Viešura veltītā lapā (pašreiz redzamais ir pirmais lapas variants).

Agrs rīts pie Viešura ezera
Kaķīša karpu maratona lielākā 7.420 kG smagā karpaČempiona pirmais pienākums - personīgi pārbaudīt, cik dziļš ir sacensību vietā

Sestdien un svētdien Daugavā no Lucavsalas puses risinājās LR čempionāta makšķerēšanā ar pludiņmakšķeri izšķirošais divu dienu posms. Šajā posmā labākie izrādījās MK sportisti Krišjānis Krasovskis (5.072 kG)un Mārtiņš Markovs (4.947 kG), kā arī Salmo pārstāvis Normunds Grabovskis (4.388 kG), kuri visi ieguva vienādu punktu skaitu - 3 punktus. Vietas šajā posmā, ievērojot katra sportista loma svaru, sadalījās pieminētajā secībā. Tas ļāva LR čempiona nosaukumu iegūt Normundam Grabovskim, sudrabu ieguva Krišjānis Krasovskis, bronzu -Kazimirs Anspoks no PBLMS.
Komandu vērtējumā čempiona godā tika Salmo komanda, otrā - MK Pasaule, trešā - PBLMS.

08.08.2004 18:04

Jauna vieta

Šodien izvietoju lapu, kura veltīta, manuprāt, skaistai un makšķerniekiem interesantai saimniecībai, kura atrodas netālu no Drustiem. Saimniecību sauc Pļavnas.

06.08.2004 09:18

Pasākumi

7.-8.augustā Daugavā no Lucavsalas puses risināsies LR čempionāta makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri 3.posma sacensības. Organizātors - MK Pasaule. Pieteikties var pa telefonu 7316943 līdz 05.augustam.

Nedēļas nogales bildes

Sestdien pa ceļam uz Aiviekstes māju izmetu nelielu loku pa Vidzemi un pabiju vairākās vietās, kurās sen nebiju bijis. Vispirms pie Lizdoles ezera Silmaču kempingā, kur risinājās Rīgas Siltuma spartakiāde, tai skaitā arī makšķerēšanas un kastinga sacensības. Kempings liels un ar jau sen izveidotu izkoptu infrastruktūru, piemērots pasākumiem ar lielu dalībnieku skaitu. Taču par makšķerniekiem šajā vietā netiek domāts. Lai gan pats ezers ir skaists un kempings atrodas skaistā vietā. Pirmais iespaids tāds, ka attīstība šeit ir apstājusies.

Pabiju arī Drustu pagastā kādreiz www.fishing.lv jau pieminētajās Pļavnās, kur Leonīds Palms izveidojis gan makšķerniekiem, gan jebkuram klusuma cienītājam interesantu, skaistu saimniecību. Makšķernieki tur var pacīkstēties ar dažādākās zivīm - karpām, līdakām, forelēm un citām. Patīkama atšķirība no daudzām citām copes vietām ir milzīgajās platībās rūpīgi koptie zālāji. Šai vietai būs veltīta atsevišķa lapa sadaļā "Vietas".

Nobeigumā pabiju arī pie Aiviekstes kluba mājas. Aiviekstē paliels, brūngans ūdens. Acīmredzot, ūdens līmenis Lubānā šogad ir liels, un daudz no tā nonāk Aiviekstē.
Šobrīd ievietoju tikai dažas bildītes.

Pie Lizdoles ezera
Plavnas, viens no dīķiemMušiņmakšķernieki Aiviekstē iepretī kluba mājai

02.08.2004 10:51

Ruckas ezerā

Vakar pēcpusdienā uz pāris stundām, kā saka, ieskrēju Ruckas ezerā. Laiks copei bija "ideāls". Jau otro reizi, neskatoties uz to, ka Rīgā ir tīri pieņemami laika apstākļi, aizbraucot uz Rucku, pēcpusdienā sākas lietus un nepārtraukti līst. Lai gan bija, ko fotografēt, bildes iznāca nebaudāmas. Arī cope nebija tāda, ka ar lomu varētu lielīties. Izdevās atrast un piemānīt tikai kādus 12-15 līdacēnus un vienu kilogramnieci. Tuvojotie vakaram, lietus kļuva vēl stiprāks. Tā kā nebiju tam pienācīgi sagatavots, ar to viss beidzās.

29.07.2004 12:37

Tukuma rajonā

Tā kā biju ieplānojis apmeklēt Vipēdes ezeru, kur zive.lv fani bija sarīkojuši nelielus makšķerēšanas mačus, izmetu nelielu loku pa man nepazīstamām vietām Struteles muižas (Tukuma raj.) apkaimē.
Centos vietas atrast kā vienkāršs tūrists, izmantojot tikai to informāciju, kuru atradu reklāmās. Izrādījās, atrast ieplānoto vietu, vadoties no reklāmas, nemaz nav tik vienkārši. Izskatās, ka reklāmu veidotāji nepiestrādā pietiekoši rūpīgi. Tiem, kuri mēģina orientēties pēc kartes, jārēķinās ar to, ka kartēs lietotie nosaukumi var nesakrist ar aprakstos minētajiem.
Reklamētā Struteles muiža, piemēram, manā kartē saucas par K.Barona skolu. Dīķis, kurš tiek reklamēts ar jaunā Struteles muižas īpašnieka J.Evana vārdu kā Evana ezers, kartē saucas par Pirts dīķi, bet Struteles ezers - par Mežzini.
Lai gan izmantoju sīku JS karti, pirmajā piegājienā tā arī nepiebraucu pie Viesatas dīķiem, jo kartē iezīmēto ceļu dabā nevarēju atrast.
Tomēr savu mērķi "Avotiņus", kuri atrodas pie kartē iezīmētā Skolas dīķa, atradu relatīvi vienkārši. Z/S "Avotiņi" ir šī dīķa īpašnieki un piedāvā makšķerēšanas iespējas tajā. Ar Ivetu Nordenu (tel.6356947), kura pārzin šo saimniekošanas pusi, vienojāmies, ka www.fishing.lv izveidošu nelielu informatīvu lapu, kurā būs aprakstīts viņu piedāvātais serviss.
Uzreiz jāsaka, ka dīķis atrodas patīkamā apkārtē, tajā regulāri jau 7 gadus tiek laistas zivis. Makšķernieki, kurus izdevās satikt pie dīķa, lielījās, ka pirms dažām dienām viņi katrs esot noķēris pa 15 kG dažādu zivju. Lielus eksemplārus pagaidām neizdodas sastapt, taču zivju svarā līdz 1 kG esot daudz. Galvenokārt karūsas, pa starpām arī karpas un līņi. Pie tam par simbolisku maksu - 1 Ls, un tikai no vīriešiem...
Īsi sakot, Z/S Avotiņi varētu būt laba atpūtas vieta nelielai kompānijai.
Zemāk daži krāsaini skati no mana ceļojuma šajā karstajā bet pelēkajā sestdienā. Uzklikšķinot, var redzēt lielākas bildes.

Viesatas pļavas
Skolas dīķisSagaidīšana country home garā pie Struteles muižas

Par zives.lv čempionāta rezultatiem Vipēdī, acīmredzot, informācija būs zives.lv lapā. Pa pēcpusdienu, kuru es tur pavadīju, neskatoties uz burvīgiem atpūtas apstākļiem, sacensību dalībniekiem neviena lielā karpa nepieķēras, tādēļ nevarēju piespiest sevi sagaidīt šo maču beigas.

25.07.2004 10:57

Par pasaules čempionātu Beļģijā

Pasaules čempionāts makšķerēšānā ar pludiņa makšķeri šogad no 30.augusta līdz 5.septembrim risināsies Willebroekā, Beļģijā. Nelielā pilsētiņā, kura izvietojusies netālu no Briseles. To var atrast čempionāta mājas lapā.
Ievietoju tikai vienu kustīgu bildi no pasaules čempionāta norises vietas.

23.07.2004 09:53

Uz Rumāniju pēc milzu karpām

Nupat LMSF saņēma ielūgumu piedalīties populārajās starptautiskajās karpu makšķerēšanas sacensībās Radutas ezerā Rumānijā. No Latvijas tajās piedalīties gatavojas Latvijas karpu makšķerēšanas klubs, taču nav izslēgts, ka atrodas arī citi interesenti. Nelielam ieskatam tikai daži nolikuma punkti.

The competition will be run for 117hrs and will start at 1200hrs on Sunday 19th September and will finish at 0900 hrs on the 24th September. The opening ceremony and draw will take place in bucharest on Saturday 18th September at 1800hrs.
Entry to the competition costs 1800 euro’s per pair.
The prize fund will be as follows:

Winning Team 24,000 euro’s cash
Second Prize 16,000 euro’s cash
Third Prize 10,000 euro’s cash
Biggest fish 5,000 euro’s cash


Šī gada 28.-29. augustā ieplānots LR čempionāts makšķerēšanā jauniešiem. Nolikums pieejams arī no LMSF sacensību kalendāra lapas.

Tā nav Zelta Āķa reklāma...Šodien vakarpusē ap Rīgu staigāja negaisa mākoņi, laiks bija neredzēti silts un tveicīgs, varētu teikt ideāls copes laiks, jo sevišķi tiem, kas aizraujas ar forelēm.
Pat manā seklajā Rīgas dīķītī zivis uzvedās ļoti aktīvi,-visās malās bija redzami plunkšķi, zivju muguras, lēcieni, tās darbojās kā negudras. Nedaudz padarbojos ar makšķeri un īsā laikā noķēru pāris 800-900 gramīgas karūsas ( tik lielas šogad nebiju šeit ķēris) un vairākus puskilogramīgus līnīšus. Vairākas lielās aizgāja. Cope bija neredzēti aktīva, šoreiz efektīvi izrādījās makaroni.

22.07.2004 22:52

Līņa rekorda pieteikums

Pāvels Sibiļevs un viņa 3.190 kG līnis.Makšķernieku vidē regulāri parādās runas, ka kaut kur kāds ir noķēris kādu superzivi, kuras izmēri pārsniedz reģistrētos rekordzivju izmērus. Diemžēl, oficiālas ziņas LMSF netiek iesūtītas, un viss paliek tikai baumu un neapstiprinātu ziņu līmenī. Tādēļ pēdējos gados izmaiņas Latvijas rekordzivju sarakstā ir ļoti retas. Taču beidzot līdz LMSF ir atceļojusi arī oficiāla informācija par jaunu rekordzivi.
Tie, kas seko ziņām par rekordzivīm (tās var atrast Latvijas rekordzivju sarakstā), zin, ka līņa rekords 3.00 kG turās jau no 1997.gada. Atbilstoši saņemtajai informācijai, šī gada 25. jūnijā lielāku, proti, 3.190 kG smagu un 55 cm garu eksemplāru ir nomedījis mērsradznieks Pāvels Sibiļevs. Līnis noķerts Pļavu ezerā 6:30 no rīta, laiks - apmācies, tikko pēc negaisa, DR vējš, +18°. Makšķerējis ar pludiņmakšķeri, pamataukla - pītā 0.16 mm, pavadiņa - pītā 0.12 mm. Ēsma - naktstārps kopā ar baltajiem gaļas tārpiem.

21.07.2004 14:34

Spiningotāji Babītē

Andis Miezis liek uz svariem savas laivas guvumu - kopā 11.620 kG zivju.Ar MK Marlins II komandas pārsvaru beidzās LR spiningošanas čempionāta otrās kārtas sacensības, kuras šorīt notika Babītes ezerā. Labāko rezultātu uzrādīja Andis Miezis un Ainārs Makrijs, kuri kopā nomedīja 11.620 kG līdaku un asaru. Kopā ar Sergeja un Inesas Krasiļņikovas pāra 5.280 kG smago lomu un attiecīgi 5.vietu tas komandai deva 6 punktus un ar 14 punktiem ļāva saglabāt līdera pozīcijas arī pēc šīs kārtas.
Otro labāko rezultātu 10.530 kG šodien uzrādīja Salmo laiva, kurā darbojās Visvaldis Krūmiņš un Elmārs Andersons. Salmo komanda arī kopvērtējumā atrodas otrā vietā.
Trešais rezultāts - 6.680 kG šodien bija laivai, kurā startēja Jānis Strazdiņš un Igors Arahovskis no komandas Foks.
Laika apstākļi spiningošanai bija patīkami - viegli mākoņi un viegls DR vējš. Netrūka spiningotāju, kas sūkstījās, ka lielās līdakas ņēmušas negribīgi, kā saka, ar gariem zobiem un daudziem bija vienkārši norāvušās. Kā stāstīja labāko lomu autori, viņi bija lietojuši diezgan atšķirīgus mānekļus - gan rotiņus, gan voblerus. Sarežģījumus daļai radīja tas, ka ievērības cienīgas zivis izdevās atrast ļoti tālu no bāzes. Dažas laivas tikai airēšanai vienā virzienā veltīja vismaz 1,5 stundas. Neskatoties uz lielo darba apjomu, kas bija jāpatērē, lai atrastu zivis, ar lomu bija lielākā daļa sportistu. Tikai 7 no 44 laivu ekipāžām palika tukšā, pie tam tikai tāpēc, ka tām ķērās līdaciņas, kuras mazākas par 45 cm. Atbilstoši MN tās paturēt nedrīkst.

Sacensību protokolu var redzēt šeit.

17.07.2004 15:40

Nedēļas nogales pasākumos

Sestdien, 10.jūlijā Babītes ezerā notika ezera sezonas atklāšanai veltīts spiningošanas pasākums.
Tradicionāli, kā šajā pasākumā labākie spiningotāji savā īpašumā iegūst mūsu sporta veterāna Voldemāra Bebra dāvātos kausus.
Pasākumā blakus citiem varējām redzēt arī mūsu veterānus un kādreizējos Babītes speciālistus - Ēriku Vorslavu, Andžu Leinātu, kuriem jau tuvu 80, un daudzus citus Latvijas spiningotājus no tālām un tuvām vietām. Var teikt, ka pasākuma vecmeistaru pieredzi var droši izmantot, lai vērtētu zivju daudzumus ezerā agrāk un šodien.
Secinājumi nav par labu šodienai,- Babīte vairs nav tik dzīvīga un devīga kā pirms 15 - 20 gadiem. Par to liecina gan noķerto zivju skaits, gan tas milzīgais darba daudzums, kurš spiningotājiem šodien jāiegulda, lai tiktu pie normālas copes. Pat neskatoties uz to, ka pielietotais inventārs ir kļuvis krietni modernāks.

Juris SivgalsLai gan laika apstākļi bija labi ( viegls DR vējš, mākoņains), pasākuma dalībnieku lomi bija krietni atšķirīgi. Tā kā visi bijām vienojušies, ka līdakas mazākas par 50 cm nepaturēsim, netrūka to, kuri palika bez zivīm, jo ķērās galvenokārt sīkās 47 -48 cm garās līdaciņas.
Arī asaru šoreiz nebija daudz, - iespējams, ka aukstā vasaras sākuma ietekmē asaru aktivitāte ir zema.
Labākais loms bija tukumnieku Jura Sivgala un Raivja Gegžņa laivā - kopsvarā 10.645 kG, tai skaitā rīta copes lielākā 3.565 kG smagā līdaka.
Kā stāstīja Juris, ķēruši viņi uz dažādiem mānekļiem - rotiņu, vobleri un poperi. Pie tam visdažādākajās vietās.

Ventā starp Skrundu un Kuldīgu trīs dienu garumā risinājās Latvijas čempionāta makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri otrā kārta.
Labākie šajā kārtā bija Māris Nuķis(MK Pasaule), Normunds Grabovskis un Pēteris Lideris (abi no Salmo), kuri visi ieguva 3 punktus. Pēc divām kārtām par līderiem čempionāta kopvērtējumā ir kļuvuši Normunds Grabovskis (5 punkti), Krišjānis Krasovskis(MK Pasaule, 7 punkti)un Māris Nuķis (8 punkti).
Komandu vērtējumā labākās bija MK Pasaule ar 27, Salmo ar 30 un Latvija Maver Sports ar 35 punktiem. Čempionāta kopvērtējumā izšķiroša loma būs trešai kārtai. Līderi ir MK Pasaule un Salmo ar 57 un attiecīgi 58 punktiem. Par trešo vietu sīva cīņa būs starp PBLMS, B&B Cope un Latvija Maver Sports komandām, kurām pēc divām kārtām ir attiecīgi 75,77 un 78 punkti.

Kārlis L. atsūtīja īsu atskaiti par savu ceļojumu uz Zviedriju.

12.07.2004

Seminārs "Mordanga"

Vakar ar 15 gadu pārtraukumu pabiju pie Mordangas ezeriem. Ventspils vides reģionālā vides pārvalde pie Mordangas-Kāņu ezera bija organizējusi gadskārtējo Vides ministrijas inspektoru apmācības semināru. Tajā pulcējās zivju aizsardzības inspektori no visiem Latvijas reģioniem. Brīvās sarunās tika apspriestas gan jaunākās izmaiņas likumdošanā, gan skaidrotas inspektoru darba problēmas.
Tikai daži secinājumi.
Joprojām nav atrisināta vesela rinda materiāli - finansiālo problēmu. Inspektoru rīcībā daudzās vietās ir diezgan veca tehnika, trūkst degvielas, nav noregulēta virsstundu apmaksa. Resursu un uzdevumu nesabalansētību pastiprina tas, ka inspektoriem jāsargā arī privātie ūdeņi, kuros zivju krājumi pieder valstij.
Varēju manīt, ka lielas bažas rada ažiotāža, kura sacelta ap sabiedriskajiem inspektoriem. Tas lielā mērā sakrīt ar manām domām, ka sabiedrības iesaistīšana zivju aizsardzībā šādā formā nav līdz galam pārdomāta un rada jaunas problēmas.
Konflikta situācijas nereti rada tas, ka pie ūdeņiem joprojām trūkst norādes zīmju, kuras ļautu makšķerniekiem orientēties nosaukumos un robežās.
Nepilnīga ir MK realizācijas kārtība, tādēļ jāapsver doma par attiecīgās nodevas nomaksu banku iestādēs, kā Igaunijā.
Novārtā pamests darbs ar makšķernieku auditorijas audzināšanu - arvien biežāk nākas sastapt makšķerniekus, kuri nezin pat to, ka eksistē makšķerēšanas noteikumi.Mordangas-Kāņu ezers
Seminārā izkristalizējās arī dažas idejas tuvākai pespektīvai. Viena doma - tā kā valstij trūkst resursu, katrai ūdenstilpei jābūt reālam privātam īpašniekam ( vai nomātajam), kurš var realizēt savas īpašnieka tiesības un nodrošināt sava īpašuma apsardzi.
Būtu jārisina arī jautājums, kā sabiedrība nesavtīgi varētu palīdzēt inspekcijām uzlabot to materiāli - tehnisko bāzi, nepārkāpjot priekšrakstus par korupciju.
Otra doma. Administratīvo sodu pielietošana ir kļuvusi sarežģītāka. Palielinot makšķernieku sabiedrisko organizāciju lomu, "iespaidošanas" funkciju lielākā mērā varētu uzticēt SO, kuras audzināšanas darbu varētu veikt uz savu statūtu pamata. Problēma - kā panākt, lai makšķernieki kļūtu par SO biedriem.

Patīkamu iespaidu atstāja atpūtas bāze minētajā ezerā. Ezerā esot pamatīgi zandarti, arī lielas karpas. Bāzes pārvaldnieka šī gada lomā ir 2 kapitāli zandarti katrs 5 kG svarā.

09.07.2004

Jauns partneris

Pateicoties pietiekoši lielajai lasītāju aktivitātei (lapu dienā apmeklē 1200 -1500 apmeklētāji), interesi par sadarbību ar www.fishing.lv sāk izrādīt arī citi potenciāli makšķerēšanas sporta atbalstītāji.

Interneta veikals
Vakar tika ielikti pamati reālai sadarbībai ar jaunu partneri - jaunatvērto interneta makšķerniekiem un tūrismam veltīto preču veikalu. Turpmāk šajā lapā labajā malā atradīsies arī šī veikala preču zīme, bet makšķernieku pasākumi būs ieguvuši jaunu atbalstītāju. Interesenti, uzklikšķinot uz veikala minibildīti, var ieiet tieši veikala lapā.

07.07.2004

Baltijas kauss 2004

Sestdien Ķeizarmeža laukumos risinājās kārtējās Baltijas kausa 2004 sacensības kastingā. Sacensības ir ieslēgtas Eiropas kausu izcīņas sacensību sērijā, tādēļ pirmo reizi tajās piedalījās arī Vācijas izlases sportisti. Konkurence bija nopietna - ārvalstu sportistu sastāvā bija 7 sportisti, kuri ir bijuši vai ir pasaules čempionu vai pasaules rekordistu godā. Lai gan laika apstākļi nebija ideāli, visās disciplīnās uzvarētāji sasniedza pasaules klases rezultātus. Skiša mērķī metot ar mušiņmakšķeri, tāpat arī ar spiningu maksimālo punktu skaitu 100 sasniedza 6 sportisti. Mušiņmakšķerēšanas disciplīnā uzvarēja Vācijas pārstāvji. Vīriešiem - Ralf Stein, sievietēm - Sabrine Duerwald. Metienos Skiša mērķī ar spiningu labākie bija Erek Kelterer no Vācijas un Alena Zinner no Austrijas. Ārenberga mērķī labākais starp vīriem bija Ralf Stein ar 100, starp sievietēm - Alena Zinner ar 96 punktiem.
Mušiņas tālmešanā ar 63.70 m tālu metienu uzvarēja Klaus - Jurgen Bruder (Vācija), sievietēm - Katrin Ernst (Vācija) ar 47.99 m tālu metienu. 7.5 G smagā plastmasas svariņa tālmešanā ar spiningu labāko rezultātu 65.66 m uzrādīja Heinz Maire-Hensge (Vācija), bet labākā starp sievietēm Katrin Ernst sasniedza 59.71 m. Pieccīņā labākais bija Visser Wiebold (Vācija) un Alena Zinner.
Komandu vērtējumā Baltijas kausu uz vienu gadu ieguva Vācijas komanda. Diemžēl, Latvijas kastingisti nopietni konkurēt ar ārzemniekiem nespēja.
Vienlaicīgi notikušajā Latvijas kastinga čempionāta finālā trīscīņā ar spiningu kārtējo čempiona nosaukumu izcīnīja Ēriks Lašins, sieviešu grupā labākā bija Antra Vaišļa, bet jauniešu grupā Dainis Lašins.Kastinga pasaules ranga sarakstu līderi Heins Maire-Hensge un Visser Wiebold no Vācijas

Var piemetināt, ka vācu sportisti līdz ceturtdienai trenēsies Ķeizarmeža laukumos. Interesenti var palūkoties, kā izskatās tādas neredzētas mūsu stadionos disciplīnas kā metieni ar multispolēm, ar divrocīgajiem spininga kātiem un lašu mušauklas metieni tālumā. Pie tam tas viss labāko pasaules sportistu izpildījumā.

05.07.2004

Ziņa no Babītes


Valda C. un līdaka. Babīte. 13390 kG, 124 cm.
Kā nupat pastāstīja bāzes pārziņi, šodien, ezera atklāšanas pirmajā dienā reti kurš spiningotājs bija bez loma. Līdakas svarā no 2-5 kg bija gandrīz katram. Taču šodiena atnesa arī sen neredzētu lomu, neizslēdzu, ka tā ir šīs sezonas lielākā līdaka Latvijā. Rīdzinieks Valdis Ceplauskis 9:45 ar spiningu noķēra 13.390 kG smagu un 124 cm garu eksemplāru. Valdis uzreiz par veseliem 10 kG laboja savu personīgo rekordu un vienlaicīgi nodemonstrēja kādi monstri var gadīties Babītes ezerā. Par mānekli tika izmantots Salmo "mūdzis", komplektā bija 0.18 mm pītā aukla. Līdaka paņēmusi netālu no laivas, uzvedusies samērā mierīgi un izvadīšana lielas problēmas nav sagādājusi, grūtāk bijis to iecelt laivā.

02.07.2004

Pasākums Babīte 2004.

Rīgas mednieku un makšķernieku biedrība 10.jūlijā Babītes ezerā organizē sezonas atklāšanas pasākumu laivu ekipāžām. Pasākuma nolikumu var redzēt šeit.

Vakar no Ungārijas atgriezās Latvijas izlases pludiņmakšķernieki. Diemžēl, šoreiz starts bija neveiksmīgs. Komandu vērtējumā palikām pēdējā 25. vietā. Individuālā vērtējumā labākais no mūsējiem bija Pēteris Lideris, kurš 128 dalībnieku konkurencē ieņēma 65. vietu. Detalizēta informācija sekos vēlāk.
Starp komandām labākās bija Anglija, Ungārija un Francija. Individuālā vērtējumā par Eiropas čempionu kļuva mājinieks ungārs Nagy Attila.Rita, Guntis, Pēteris, Ainārs, Normunds un Gundars Eiropas čempionātā Ungārijā.


Latvijā ļoti nepastāvīgs laiks, lietaino dienu iespaidā upēs līmenis ir nedaudz augstāks par normu. Skaisti, viegli vējaini un mākoņaini copes brīži mijās ar stipriem lietiem un negaisiem. Laikam tādēļ arī ziņas par lomiem ir ļoti dažādas. Pārsvarā visi sūdzās par sliktiem lomiem, taču, piemēram, mērsradznieki vakar lielījās ar rekordlielu līni un labiem līdaku lomiem Engures ezerā.

30.06.2004

Cope Babītes ezerā.

Šonedēļ, konkrēti 1.jūlijā plkst 00:00 sākas ilgi gaidītā copes sezona Babītes ezerā. RMMB biedri, kuri vēlas baudīt pirmās dienas labumus, sīkāku informāciju var saņemt no RMMB laivu novietnes pārziņiem Aijas un Andra pa telefoniem 6842268, 9767250.
Pēc malu zvejnieku liecībām ezerā zivis esot - nav izslēgts, ka šogad ieviestais tīklu izmantošanas liegums ir devis kādu efektu.


Nedēļas nogalē, sestdien Ķeizarmeža futbola laukumos risināsies Baltijas kausu un Latvijas čempionāta sacensības kastingā. Šogad pirmo reizi tajās piedalīsies arī pasaules čempioni - Vācijas kastingisti. Sākums plkst 10:00

28.06.2004

Beļmontu ezerā

Pēc Māra B. ielūguma kopā ar nelielu makšķernieku grupu, kurā bija galvenokārt interneta fani, sestdien un svētdien apciemojām Beļmontu ezera atpūtas bāzi. Tā atrodas Daugavpils rajonā Kumbuļu pagastā. Kamēr veicām 4 stundas garo ceļu no Rīgas, laiks bija ideāls. Taču neilgi pēc tam, kad gribējām uzsākt copi un iebraucām ezerā, sākās negaiss un pamatīgs lietus. Ar nelieliem pārtraukumiem tas turpinājās abas dienas, attiecīgi, potenciālie copes jaukumi bija jāatliek uz citu reizi. Paspējām tik vien secināt, ka ezers ir skaists un novērtēt, cik patīkami tādā laikā, ka varam to pavadīt komfortablā mājiņā. Taču nopietnus secinājumus par copi ezerā, neskatoties uz to, ka vakariņās saimnieki mūs cienāja ar ceptām forelēm, mums neizdevās izdarīt. Tas nozīmē, ka izpēte jāturpina. Pielikumā dažas bildes.

Belmontu ezersCopmaņiPaulis un lielais asaris

28.06.2004

Sīkumi

Ir cilvēki, kuri nevēlas apgrūtināt sevi ar informācijas meklēšanu, bet domā, ka vienkāršāk ir jautājumu uzdot kādam citam. Kā bērnudārzā. Tikai mūsdienīgā veidā - vai nu ar e-pasta vēstuli vai tiešsaistes režīmā. Nejauši uzdūros vienai bildītei, kurā var atrast atbildi uz daudziem jautājumiem.:)
Bilde

25.06.2004

Zveja un cope

Zivsaimniecības pārvaldes priekšnieks Normunds Riekstiņš atsūtīja interesantu rakstu "Ūdeņu pavēlnieks - zvejnieks vai makšķernieks", kurā autors dalās ar savām pārdomām par zvejnieku un makšķernieku attiecībām Latvijas un kaimiņvalstu ūdeņos.

Vakar iznāca pabūt Engures ezera bāzē Mērsragā. Jāatzīst, makšķernieku bāzes papildinājusi vēl viena tiešām labi sakārtota vieta, kura labi izskatījās pat stipri lietainā dienā.
Engures ezera bāze Mērsragā.

22.06.2004

Engures ezera sezona sākusies

Sestdien sākās laivošanas sezona Engures ezerā. Kā mani informēja Roberts Š., izskatījās, ka visas 150 laivas, kuras pierakstītas šajā ezerā bija laistas darbā - visās bāzēs visas laivas bija izņemtas. Taču uz lomiem negatīvu iespaidu atstāja gandrīz pilnīgais bezvējš, kurš valdījis ezerā. Tikai pašā rīta agrumā kaut kas esot ķēries. Tomēr viena 7-niece lomos esot bijusi, taču pārsvarā līdakas svarā līdz 1.5 kG, daļa palikusi vispār tukšā.
Cita aina bija vērojama svētdienas rītā, - naktī lija un laiks kļuva stipri vējaināks. Attiecīgi lomi jūtami uzlabojās un tajos parādījās vairāk arī ievērības cienīgu zivju.

Normunds N. atsūtīja vēstuli un dažas bildes.

Engures līdakas."Sveiks, arī es atgriezos no Engures ezera (1.bāze).
Vakar vakarā daži asari un pāris mēra (vairākas bezmēra) līdaciņas. Visas atlaidu, cerības liku uz rīta copi.
No rīta pēc lietus iebraucām ezerā un ~3 stundu laikā 2 asari, 4 labas līdakas(2,5kg; 2kg +2mazākas(kopā 6,3kg)) un dažas amnestējamās. Salīdzinot ar pagājušā gada atklāšanu (5,6kg; 3,2kg un vairākas no 1-2kg) varēja būt labāk, bet visumā grēks sūdzēties, jo sevišķi ņemot vērā, ka Jurim turpat no vienas laivas spiningojot diemžēl nekā. Viņš uzticējās savam iecienītajam voblerim, ko šoreiz zivis ignorēja..."

Vakar Latvijas pludiņmakšķernieku izlases komanda, kuras pamatkodolu veido Salmo pārstāvji, devās uz Eiropas čempionātu Velences ezerā, kurš atrodas Ungārijā netālu no Budapeštas. Sacensības risināsies 25.- 27. jūlijā.

Babītes ezerā makšķerēšana no laivām sāksies kā parasti 1.jūlijā.

20.06.2004

Dažas copes bildes

Lai gan pēdējās dienās neviens ar lieliem lomiem nelielijās, piektdien, 18.06. izmantoju brīvu brīdi un apciemoju vienu gleznainu vietu, kurai reklāma nav vajadzīga. Laiks bija absolūti mierīgs. Karpas un foreles ķērās, kā saka, bez problēmām gan uz pludiņmakšķeri, gan uz mušiņu. Pielikumā tikai dažas bildītes (uzklikšķinot var ieraudzīt lielāku bildi).


Cope
KarpaForele

20.06.2004

Pasaules čempionātā klubu komandām

Makšķernieku klubs Maver Sport Latvija pagājušajā nedēļā uzturējās Spānija, kur Toledo rajonā piedalījās pasaules klubu komandu čempionātā pludiņmakšķerēšanā. Uzreiz jāatzīmē, ka piedalījās, lai gūtu jaunu pieredzi makšķerējot dienvidu upēs. Lai raksturotu neierastos apstākļus, pietiek pateikt, ka makšķerēšana notika pie gaisa temperatūras + 40°C ēnā, un palūkoties uz lomu svariem šajā īsajā 2X3 stundu sacensībā. 2004.gada pasaules klubu čempiona nosaukumu izcīnīja Sensas Francija komanda, kuras 5 dalībnieku lomā bija 284 Kg zivju, galvenokārt karpas. Otrajā un trešajā vietā palika Spānijas un Slovēnijas klubi ar 279 un 263 kG lieliem lomiem. No Latvijas sportistiem labākais bija Jevgēnijs Grigorjevs, kurš pirmajā dienā ar 18 kG ieņēma 11. vietu sektorā, bet otrajā, kad viņam kaimiņu zonās bija ielozēti pasaulsalaveni makšķerēšanas virtuozi, ar 24 kG bija 19. vietā. Kopvērtējumā mūsējo komanda palika 23. vietā.

14.06.2004

LR čempionāts spiningošanā

Šogad pirmo reizi LMSF Latvijas čempionātu organizē trijās kārtās,
pie tam vērtētas tiek laivu ekipāžas. Pirmā notika 12.06.2004. Lielauces ezerā, tajā piedalījās 42 laivu ekipāžās.

Uzvarētāju šampānietis.

Pēc pirmās kārtas par līderiem kļuva MK Marlins II ekipāža, kurā startē Sergejs un Inesa Krasiļņikovi, kuri uzrādīja 5.240 kG smagu lomu.
Pie tam Inesai bija lielākais individuālais loms - 5.090 kG. Otro vietu ieņēma Mērsraga ekipāža Pāvels un Viktors Sibiļevi ar 4.625 kG smagu lomu,
trešo - "Vecliepāja" ekipāža Igors Smorodovs un Laimonis Augulis ar 4.620 kG smagu lomu. Laimonis Augulis bija arī lielākās zivs - 4.425 kG smagas
līdakas autors.

Inesa - lielākā loma īpašniece.
Lielākais 0.720 kG smagais asaris bija Inesas Krasiļņikovas lomā. Visi labākie saņēma MK Marlins sarūpētas balvas, neizpalika arī šampānietis.

Laika apstākļi makšķerēšanai bija labvēlīgi - nedaudz lija, pūta mērens vējiņš. Patīkami, ka jau pirmajā reizē Lielauces ezers bija devīgs.
Gandrīz visas laivu ekipāžas bija ar zivīm, kopējais loma svars bija 93.2 kG. Lomos pārsvarā bija normālas līdakas un relatīvi sīki asarīši.

Komandu vērtējumā par līderi kļuva MK Marlins II komanda ar 8 punktiem, seko "Kūdras enerģija" ar 25 un Salmo ar 26 punktiem.


Visus rezultātus var redzēt protokola lapā.

13.06.2004

Zandartu laiks

Neko darīt, jāreklamē Zebrus ezers. Ināra K. pirmdien, 7.jūnijā plkst. 10:40 uz mailīti tur izmānīja pamatīgu eksemplāru. 90 cm garais zandarts svēra 6.80 kG, aukla Power Pro 0.19 mm.
Zebrus ezers 6.80kG 07.06.2004.

09.06.2004

Akvakultūra makšķerniekiem

No akvakultūras attīstībai veltīta starptautiska zinātniska simpozija nupat atgriezies viens no Latvijas vadošajiem zivju pētniekiem Andis Mitāns.
Savos iespaidos viņš dalās nelielā rakstā, kurš izvietots teorijas sadaļā. Rakstā A.Mitāns ieskicē Eiropas nostādnes jautājumos par zivju audzēšanu un attieksmē pret mazajām HES.

07.06.2004

Pirms lietus

Man bija izveidojusies pārliecība, ka līņi labi ņem pirms lietus. Tā kā šodien bija silta diena, kad pietuvojās negaisveidīgs lietus mākonis, nolēmu savā dīķītī pārbaudīt, kā reaģēs līņi. Jau uz pirmo metienu (uz āķa Nr20 bija baltais) pēc vienas minūtes sekoja cope. Kamēr stīvējoas ar līnīti, sāka līt lietus un copi bija jāpārtrauc. Tik vien paspēju kā 600 gr smago līnīti nofotografēt. Tas viss notika 17:15. Pašlaik līņā, tāpēc ir neliels pārtraukums un laiks bildi ielikt lapā.
Līnītis 07.06.2004.

07.06.2004

Latvijas čempionāts spiningošanā

Informācija interesentiem. Pirmdiena ir pēdējā diena, kad var pieteikties līdzdalībai Latvijas čempionātā spiningošanā.
Pirmās kārtas sacensības sestdien, 12.jūnijā risināsies Lielauces ezerā. Dalībnieku pulcēšanās Lielauces centrā LVM bāzē piektdienas vakarā. Vakarā notiks čempionāta atklāšana un tiks izlozētas laivas, lai iespējami agri varētu sākt sacensību.
Taisnākais ceļš no Rīgas esot caur Bikstiem, taču, ja brauc caur Auci, pa balto ceļu iznāk braukt mazāk - tikai kādus 5 km.
Otrā kārta risināsies Babītes ezerā.


Makšķernieki bieži sūdzās, ka nevar atrast telefonu numurus zivju inspektoriem. Vides valsts inspekcija atsūtīja man ziņas, kas ļāva izveidot inspektoru kontakta telefonu sarakstu. To var redzēt https://fishing.lv/organ/valsts/inspektori.htm

06.06.2004

Makšķerēšana un vēlēšanas.

Eiropas makšķernieku alianse (EAA) ir publicējusi savu paziņojumu presei sakarā ar priekšāstāvošajām Eiroparlamenta vēlēšanām. Neliels citāts.

The aftermath of next week's European Parliament elections will see many
familiar faces and some fresh ones in the new Parliament.
We should all be aware of the importance of having more pro-angling
and environmentally-friendly MEPs elected. Anglers should check out candidates' attitudes and party manifestos on recreational angling.

Pilnu tekstu var izlasīt http://anglersnet.co.uk/news/articles/371.html

06.06.2004

Sportiskā jūnija sestdiena

Salacā risinājās Gunta Ansona piemiņas balvas izcīņas mači makšķerēšanā.
Komandu cīnā labākā bija Salmo komanda, individuāli divu kārtu kopsummā uzvarēja Laila Grīnberga no B&B Cope, kura iemanījās divās kārtaš kopā noķert 24 kG zivju, galvenokārt prāvas mailes. Otro un trešo vietu ieguva attiecīgi Rita Verza- Grabovska un Ainārs Bauģis, kurš šogad startē no Salmo komandas.

Bērnu svētkos.
Daugavā notika gadskārtējie Rīgas Domes un SIA Salmo organizētie bērnu svētki. Bērniem apgūt makšķerēšanas un arī sacensību iemaņas palīdzēja mūsu pasaules čempioni no Salmo komandas - P.Lideris, G. Kārkliņš un izlases treneris N. Grabovskis. Vecāki un bērni dažādās vecuma grupās papildus makšķerēšanai varēja pārbaudīt savas iemaņas kastinga, noteikumu zināšanu, zīmēšanas un pat zvejnieku zābaka mešanas konkursos, kurus vadīja pazīstami Latvijas sportisti. Netrūka ne mūzikas, ne bērnišķīgu kārumu, ne balvu visiem uzvarētājiem.Jurģis ar 6.0 kG zandartu
Neskatoties uz saulaino un it kā sliktu copi sološo laiku, 84 cm garu un 6.0 kG smagu zandartu Lielupē pie Kalnciema ar spiningu velcējot šodien 13:00 noķēra 14-gadīgais Jurģis Naunikas. Māneklis - grimstošais voblers.
Pēc neapstiprinātām, bet ticamām ziņām šodien Lielupē noķertas arī vairākas prāvas līdakas, viena esot bijusi 7 kG smaga.
P.S. Uzklikšķinot var redzēt lielāku bildi.

05.06.2004

Lielauces ezerā

Tā kā nākošās nedēļas beigās Lielauces ezerā paredzēta Latvijas spiningošanas čempionāta pirmā kārta, kopā ar šīs kārtas organizātoru Armandu T.no MK Marlins apmeklējām LVM bāzi Lielaucē.
Varbūt tāpēc, ka pirmo 2 kG noķērām pusstundas laikā, varbūt tādēļ, ka ezers man ļoti atgādināja nelielu daļiņu no Engures ezera, bet iespaids palika labs. Īsajā apmeklējumā redzējām gan diezgan daudz zivju, pat vēžus rāpojam pa ezera dibenu, gan ieinteresētu un tālredzīgu attieksmi no jaunā bāzes apsaimniekotāja Valērija H. puses. Jādomā, ka nākotnē šī būs vēl viena skaista makšķerēšanas vieta.
Pielikumā dažas bildītes

Skats uz Lielauces ezeru
CopeArmands ar pirmo zivi

05.06.2004

Par sportistu premēšanu

NRA parādījies Ērika Štrausa traktāts, kurš saucas "Absurdā sportistu premēšana" (to var izlasīt http://www.nra.lv/zinas/sports/article.php?id=67236)
Autors apraksta sportistu premēšanas tēmu un kā piemēru izmanto LMSF iesniegumu Nacionālajai sporta padomei premēt Latvijas izlases sportistus, kuri šogad izcīnīja pasaules čempionu nosaukumus makšķerēšanas sportā.

Autors demonstrē apbrīnojamu necieņu pret lietām, par kurām, acīmredzot, neko nesaprot. Tā vietā, lai iepazītos ar daudzām elementārām lietām un cilvēkiem, kuri Latvijai atnesa 2004.gadā pirmos pasaules čempionu titulus, autors nievājoši makšķerēšanas sportu raksturo kā "dirnēšanu upes krastā vai tupēšanu uz aizsaluša ezera". Un vienlaicīgi izvirza tēzes, ka sporta veida nozīmīgumu un sportistu sniegumus vajadzētu vērtēt pēc sporta veida publicitātes vai tā, cik cilvēku apmeklē pasaules čempionātu attiecīgā veidā.
Intrigas meklējumos autors ir nomaldījies trijās priedēs, tāds varētu būt mans maigs secinājums. Tik bērnišķīgu spriedelēšanu par sporta tēmu sen nebiju redzējis. Tas laikam jaunais NRA stils.

03.06.2004

Ziņas no Zviedrijas

Saņēmu aktuālo informāciju no Gafseles (Zviedrijā) par līdaku lomiem laika posmā no 22.līdz 31.maijam.
Kopā šajā vietā 8 makšķernieki nomedījuši 349 līdakas ar sekojošiem izmēriem.
1 106 cm
1 103 "
21 90-100 "
121 80-90 "
89 70-80 "
63 50-70 "

01.06.2004

Suši etiķete

Izrādās, lai pilnā mērā varētu nobaudīt suši, ir jāievēro noteikts rituāls. Gan pasūtot, gan ēdot. Pareizi esot to baudīt iespējami ātri pēc pasniegšanas, bet mutē iedabūt ar zivs gabaliņu uz leju vai sāniski...Protams, ir izņēmumi. Sīkāk ar visiem smalkumiem var iepazīties suši etiķetei veltītā lapā.
http://member.nifty.ne.jp/maryy/eng/howtoeat.htm

31.05.2004

Lietuvā un citūr

Lietuvas makšķerniekus, kuri darbojas internetā, ir ieinteresējusi Latvijā organizēto Lucky John festivālu ideja, kuru viņi iecerējuši ieviest arī pie sevis.
Sestdien, 29.maijā kopā ar divkārtējo pasaules čempionu Pēteri Lideri bijām ielūgti apciemot pirmo šādu pasākumu ar līdzīgu lozungu Lietuvā.
Copei bija izvēlēta viena no labākajām un populārākajām makšķerēšanas vietām Lietuvā - Nemūnas deltas rajons tieši uz robežas ar Krieviju. Pa upes vidu kuģoja robežsargu laivas un sekoja, laikam, vēroja, lai Lietuvas copmaņi neķerttu Krievijas zivis. Spiningotāji darbojās tikai ar Lucky John vizuļiem, cope bija orientēta uz zandartiem, kuri šajā laikā te ir galvenais spiningotāju mērķis. Makšķernieki vilka labus brekšu lomus, gadījās arī pa skaistai raudai. Lielākais noķertais zandarts svēra 2.80 kG.

Nelielam ieskatam Lietuvas ainavās un pasākuma norisē izveidoju foto lapu.
Nemūnas zandarti

Nupat saņēmu ziņu, ka mūsu foreļu spiningotāju komanda Itālijā pasaules čempionātā foreļu spiningošanā ieguvusi piekto vietu. Līdz bronzai esot pietrūcis 3 punktu.
Individuālā vērtējumā 64 dalībnieku konkurencē labākie no mūsējiem bija Igors Dzilna 13., Kaspars Poišs 23. un Māris Olte 26.vietā.

Tā kā ar LVM ir vienošanās, ka es neslēpšu, kādi būs sportistu lomi Lielauces ezerā, ievietoju nelielu ziņu, kuru atsūtīja Igors.

"Sveicināti. Gribēju tikai informēt, ka tas pats lielo līdaku specs, kurš tika pieminēts sakarā ar Lielauces ezeru, atkal izcēlies - 9.100 kg līdaka 29.05.2004."

31.05.2004

Karpa

Valdis H. atsūtīja vienu bildīti, lai ilustrētu, ka karpas kļūst aktīvākas un var noķert arī nopietnākus eksemplārus. Attēlā redzamā esot 9 kG-niece.
Makšķernieks ir pensionārs Mihails Gusevs, kurš šo karpu, par ēsmu izmantojot kartupeli, noķēra 21.05.2004 vēlu vakarā "..nelielā Vidzemes ezeriņā..".
Karpa 8 kG
Saņēmu pirmās atsauksmes no makšķernieku grupām, kuras maija pirmā pusē apmeklēja Getno Gard (Dienvidzviedrija) un Ālandu salas. Getno Gard apmeklētāji stāstīja, ka visumā brauciens bijis veiksmīgs. Lielās līdakas šoreiz gan neesot ņēmušas, taču nelielo neesot trūcis, bet ar makšķeri 1-1.5 kG brekši bijuši lielā skaitā.
No Ālandu salām ziņas krietni pieticīgākas.

26.05.2004

Sākas sacensību sezona

Ar Latvijas čempionāta pirmo kārtu Ventā vakar sacensību sezonu uzsāka pludiņmakšķernieki. Pirmās kārtas divu dienu sacensību rezultāti būs zināmi šodien. Komandu vērtējumā pēc pirmās dienas vadībā ir Pasaule un Salmo, individuālā vērtējumā pirmās vietas savos sektoros izcīnīja un par līderiem kļuva Jevgēnijs Grigorjevs un Genādijs Grigorjevs no Maver Sports LV, Rita Verza-Grabovska un Normunds Grabovskis no Salmo un Nauris Solodovs no Kuldīgas.

Šo ziņu papildinu svētdienas pēcpusdienā. Šodien, sacensību pirmās kārtas otrajā dienā tikai Normunds Grabovskis spēja savā sektorā atkārtoti uzvarēt. Līdz ar to viņš kļuva par šīs kārtas uzvarētāju un līderi arī kopvērtējumā.
Savos sektoros uzvarēja arī Krišjānis Krasovskis un Kazimirs Anspoks no PBLMS, Pēteris Lideris no Salmo un Leonīds Pankovs no Maver Sport LV.
Kopvērtējumā otrajā vietā izvirzijās Krišjānis Krasovskis, trešajā - Kazimirs Anspoks no PBLMS.

Komandu vērtējumā pēc pirmās kārtas 1. vietā atrodas Salmo komanda ar 28 punktiem, tai seko Pasaule I ar 30 un PBLMS komanda ar 33 punktiem.

Ventas ainava sacensību vietā.
Pēc šīs kārtas valsts vadošie sportisti savu klubu vai valsts izlases sastāvā dodas uz dažādiem starptautiskiem pasākumiem. Sacensību kalendārs paredz, ka jau sezonas sākumā notiek vairākas svarīgas sezonas sacensības.
Garākais ceļojums paredzēts MK Maver Sport LV. Šis klubs Latviju pārstāvēs pasaules klubu čempionātā, kurš jūnija otrā nedēļā notiks Spānijā. Salmo komandas makšķernieki veido pamatsastāvu Latvijas izlasei, kura jūnija otrā pusē Ungārijā piedalīsies Eiropas komandu čempionātā. Savukārt MK Pasaule spiningotāji dodas uz pasaules čempionātu foreļu spiningošanā, kurš maija pēdējās nedēļas nogalē notiks Itālijā.
Svarīgs pasākums šogad ir arī Latvijas kastinga speciālistiem. Tās ir ICSF Eiropas kausa sacensību kalendārā iekļautās Baltijas kausa starptautiskās sacensības, kuras notiks 03.-04.jūlijā Rīgā.

Spiningotājiem jāatgādina, ka vēl tikai divas nedēļas var pieteikties līdzdalībai Latvijas 2004.gada čempionātā spiningošanā, kurš šogad pirmo reizi notiks trijās kārtās visā sezonas garumā. Pirmā kārta risināsies jau 12. jūnijā Lielauces ezerā, otrā kārta būs jūlijā Babītes ezerā, trešā - M. Baltezerā. Sacensības notiks starp laivu ekipāžām un komandām. Nolikumu var atrast LMSF sacensību kalendāra lapā.

23.05.2004

Spiningotāji Kaņierī

Volodja no Lido, 1.95 kGKaņieris pēdējās nedēļās spiningotājiem nav dāvājis līdakas, kuras varētu svarā mēroties ar tām, kuras bija sezonas atklāšanas nedēļā. Šobrīd pārsvarā visi ķer nelielas mēra līdaciņas, samērā daudz ir sīko bezmēra svilpīšu.

Līdzīga aina bija vērojama arī šodien, kad Kaņierī notika spiningošanas mikromači, kuros spēkiem mērojās MK Pasaule, Tautas partijas, Lido un vēl pāris komandas. Laika apstākļi makšķerniekus nelutināja, kā stāstīja dalībnieki, sacensību laikā uz ezera laika apstākļi esot būtiski mainījušies vismaz piecas reizes. Attiecīgi, aktīvas bija galvenokārt sīkās līdakas, lielākā daļa dalībnieku nāca malā tikai ar dažām mēra līdaciņām. Komandu vērtējumā labākie bija Lido spiningotāji ar G. Ķirsonu priekšgalā. 4 šīs komandas dalībnieki tomēr spēja savākt pieklājīgu lomu - svari uzrādīja 13.3 kG smagu kopējo svaru. Lielākā 1.95 kG smagā līdaka lomā bija Vladimiram Gromovam no Lido.

21.05.2004 17:10

Kralusso pludiņi

Kralusso pludiņiTiem, kuri vēlas makšķerēt ar relatīvi īsām pludiņmakšķerēm ar spoli un noturēt pludiņu straumē uz vietas lielākā attālumā ( līdzīgi to var izdarīt ar štekera makšķeri), var ieteikt pamēģināt pagājušās 2003.gada sezonas jaunumu - Kralusso pludiņus, kurus pasaules čempioni Ungārijas komanda sekmīgi izmantoja pasaules čempionātā Slovākijā. Pludiņos izmantots pazīstamais kuģīša princips - pludiņš straumes iespaidā attālinās no makšķernieka. Jāpiebilst tikai, ka šo pludiņu pielāgošana attiecīgai ūdenstilpei un straumei prasa pacietīgu eksperimentēšanu.
Plašāku informāciju var atrast internetā sekojošās (un arī citās) lapās.
angļu un vācu valodā - http://www.cralusso.com/
vācu valodā - http://www.mosella-team.de/cralusso.htm un
http://www.matchangler-shop.de/cralusso_torpedo.htm

21.05.2004

Aiviekste maija otrā dekādē

Vakar nedaudz paklejoju gar Aivieksti Saikavas un Ļaudonas tuvumā un papildināju Aiviekstes kluba bilžu lapu ar dažiem kadriem izteikti zaļos toņos.
Ar Aivaru Ķ. apciemojām arī Klauģlejas. Bija jānoklausās Oskara V. draudzīgi "pārmetumi", ka pēc nelielās bilžu lapas, kuru ieliku savā lapā, interese par ezeru kļuvusi pārāk liela, un viņš vairs nevarot visus interesentus uzņemt.
Nedaudz padarbojāmies ar makšķerēšanu un pārliecinājāmies, ka varavīksnes foreles ar spiningu vai makšķeri, tāpat arī karpas ar makšķeri var noķert arī ne seviški labos apstākļos. Nopietnāku vakara copi pārtrauca lietus un ZR vējš, kurš kļuva arvien stiprāks. Arī šorīt laika apstākļi pie Aiviekstes nebija copei labvēlīgi, vējš bija kļuvis vēl stiprāks. Kā pa radio ziņoja meteorologi, tā ātrums brāzmās esot bijis pat 15 - 20 m/sek. Tādēļ copi atlikām uz citu reizi.

Internetā pirmo soli sper jauns veikals, pareizāk gan būtu to dēvēt par veikaliņu, orientēts uz makšķernieku apkalpošanu. http://www.loms.lv ir tā adrese. Atliek novēlēt veiksmi tā veidotājiem, bet pircējiem pacietību un cerību, ka pēc kāda laika tas kļūs par īstu lielveikalu.

20.05.2004

Dažas jaunas saites


Quick Time videofilmiņas
, kurās redzams, kādā veidā kustās ūdenī dzīvojošās būtnes. Tās dod ierosmi mušiņmakšķerniekiem, kā pārvietot mušiņu ūdenī.
Ironiska atziņa par pasaulē labākajiem firmas Simms izstrādājumiem: "Boots, vests, and other products manufactured in the great US state of China."

Dažas interesantas bildes.
Liela Norvēģijas līdaka, aptuveni 13.5 kG, iespējams lielākā, kas noķerta ar mušu.
Stripping Basket. (bilde, kurā labi var redzēt konstrukciju.)
Interesantas mušas līdakām.

15.05.2004

Veikals internetā

Viens no makšķerniekiem gatavojas nākošā nedēļā atvērt makšķerrīku veikalu internetā. Kā saka, makšķernieks makšķerniekiem.
Tādēļ kārtējā aptaujā ieliku ar šo tēmu saistītus jautājumus.

Painteresējos, kā ķēries Ruckas ezerā. Anatolijs Z. pastāstīja, ka 1. maijā esot bijusi skaista cope. Līdakas esot bijušas aktīvas un ķērušās visiem (1.maijā gandrīz visā Latvijā bija burvīgs copes laiks), katram laivā esot bijuši 2 - 4 kG smagi eksemplāri. Laikam tāpēc, ka ezers ir relatīvi sekls un ūdens ātri sasilst. Pagājušā nedēļā sākusies arī karpu un līņu cope, taču pēdējās dienās tā auksto nakšu iespaidā nedaudz pieklususi.

13.05.2004

8 kG līdaka ar mušu

NG jau rakstīja par Burtnieku un par līdaku, kuru nedeļas nogalē ar mušiņmakšķeri noķēra Rihards G. Loma autors atsūtīja pierādījumus un dažas bildītes var redzēt šeit. Varu piemetināt, ka tā ir man zināmā lielākā līdaka, kura Latvijā noķerta ar mušu. Muša bija eksperimentāla, "tikai" aptuveni 18 cm gara.

10.05.2004

Pavasara ekskursija

07. maijā izmantoju Mairitas Solimas ielūgumu un apmeklēju Mārcienu. Mārciena atrodas netālu no Aiviekstes kluba mītnes pie Saikavas, tikai nieka 20 min. brauciena attālumā. Tā vienmēr man asociējas ar vienu no Latvijas tipiskām foreļupēm Aronu. Mairita netālu no upes veido bāzi - Mārcienas pili un sola, ka nākotnē varēs uzņemt arī makšķerniekus, kuri interesējas par forelēm.
Pēc tam apciemoju arī netālās Klauģlejas. Oskars Vilciņš tur izveidojis no ainaviskā viedokļa fantastiski skaistu un savdabīgu makšķerēšanai veltītu objektu. Arī zivju ezerā netrūkstot, manis pieminētā 2003.gadā Jura Bērziņa 16 kG karpa noķerta tieši šajā ezerā (tā tika atlaista un gaida nākošo karpu speciālistu).

Saite ar Klauģlejām veltītu bilžu lapu.

Pie Aiviekstes bija mierīgi, ja neskaita brāzmaino vēju. Ziedošajās ievās pogoja lakstīgalas un netālu no mājas vēlu vakarā ganījās mežacūku bars, sivēnteļus ieskaitot.

Mežacūku bariņš Zušulīča teritorijā.

10.05.2004

Copes tēma Radio SWH

Tā kā Latvija nav liela, visi mēdijos pārstāvētie rakstītāji un runātāji arī ir viegli pārredzami. Tai skaitā viņu stils, gan analītiskais līmenis un precizitāte. Jaunu, ievērības cienīgu aktieru parādīšanās ir notikums, kuru makšķernieku saime parasti bez uzmanības neatstāj.
Kādu laiku atpakaļ, viens paziņa ieteica paklausīties Radio SWH. Šo sestdien, klausoties Radio SWH, pēc mūzikas pēkšņi atskārtu, ka sācies raidījums par copi, kurā galveno lomu tēlo Alvis Birkovs. Uzreiz jāsaka, ilgāk par pirmo raidījuma pusi nevarēju izturēt un, kad sekoja pieteikums, ka A. Birkovs runāšot vēl par kātiem, mana pacietība beidzās. Tik daudz
aplamību vienā reizē sen nebiju dzirdējis, par nievājošo stilu, uzbraucot vienam no "Copes lietu" autoriem Valdim Holbergam, nemaz nerunājot. Pie tam vienlaicīgi bija jādzird, ka Vides ministrs nu ļoti ieklausoties tieši viņa priekšlikumos....

Tikai dažas tēzes no visa dzirdētā.

V.Holbergs savā rakstā "Copes lietās" aģitējot, ka sacensības jārīko laikā, kad lasis ienāk upēs, bet nevis, kad tas pēc nārsta dodas lejup. (Loģiska vēlme, kuru cenšas nopamatot arī G. Ķirsons. Tikai problēmu var radīt tas, ka Latvijas upes ir ļoti īsas un galvenā lašu masa nāk relatīvi vēlu, ļoti īsu brīdi pirms nārsta, kad pēc zinātnieku uzskata lašus aizliegts traucēt. J.S.)
A.Birkova kunga vienīgais "nopietnais" pretarguments ir - vai tad Holbergs nesaprot tik vienkāršu lietu, ka laši jāķer pavasarī? Otrreiz upēs tie vienalga neparādīšoties, viņus tik un tā kāds noķers...
Iznāk, ka jāķer, kad var noķert, tas nekas, ka no laša ir tikai ēna. Par to, ka konsekventi tā rīkojoties, lielu 12-20 kG lašu parādīšanās mūsu upēs kļūs vēl mazāk cerīga, V. Birkovs nav aizdomājies.

V.Holbergs savā rakstā brīnoties, ka nedrīkst iebrist pat, lai lasi izvilktu no ūdens, tas esot jāpiepeldina...
Savukārt A. Birkovs savā radiolomā šausminājās par V. Holberga nekompetenci - katrs copmanis zin, ka pavasarī nedrīkst brist, jo nārsta vietās daudz lašu kāpuru, bradājot tie tiek izbiedēti ar attiecīgām sekām. Mēs nespējot nārsta vietas apzīmēt kā to dara ārzemēs, tādēļ aizliedzam iekāpt ūdenī.
Diemžēl, A. Birkovam, laikam, prātā neienāk, ka copmaņiem arī ir galva uz pleciem un pavasarī nārsta vietās tie nebradā un lašus nemeklē. Iebrišana dažreiz ir nepieciešama tikai dažu ērtību labad, pemēram, lai saudzīgi atbrīvotu zivi. Pie tam brišana nārsta vietās, kad ūdens ir 50 - 100 cm virs normas pati par sevi ir nereāla.

Un vēl viens zieds.
Gari un plaši apspēlējot LMSF ģenerālsekretāra V. Holberga nekompetenci, V. Birkova kungs retoriski vaicā, kapēc LMSF nerīko pati savus lašu čempionātus, bet tos rīko citi ( šajā gadījumā MK Pasaule). Ja jau nevarot sarīkot, lai uzticot tiem, kuri var...
A. Birkovs , acīmredzot, pat nezin, ka tieši LMSF ir visu valsts čempionātu organizātors un tie, kas tos rīko, ir LMSF sastāvā.

Secinājums - es neko neesmu zaudējis, neapmeklējot Radio SWH copes teātri.

09.05.2004

Dažas interesantas saites un ziņas

http://www.aquahabitat.com/ - interesanta lapa iesācējiem dīķu projektēšanā.
http://www.combat-fishing.com/lakepondbalance.htm - ekoloģija makšķerniekiem.

Ne sevišķi svaigi dati par zivju audzēšanu dažādās valstīs 1996.gadā.

Country Production (tonnes) Main Species, % of total of country.

Poland 28,088 Carp 76
Finland 17,311 Rainbow trout 98
Denmark 13,120 Rainbow trout 100
Sweden 6,440 Rainbow trout 95
Lithuania 1,600 Carp 60
Germany 1,059 Carp 60
Latvia 380 Carp 99
Estonia 195 Rainbow trout 71
Russia 274 Carp 64

06.05.2004

Mākslīgās nārsta vietas

Atradu vēl vienu informāciju par mākslīgu nārsta vietu ierīkošanu [C. Bovy - Le pêcheur belge – February 2004]. Neliels citāts.

In recently created ponds or in canals where there is no vegetation conditions are difficult for spawning. Some will say that fish always manage somehow and will deposit their eggs on gravel or something else however they do not always succeed. Why not try artificial supports?

Polypropylene or Nylon fibres produce good results and the supports can be cleaned and used several times. The branches of firs, spruces and other coniferous trees, bundles of heather, broom or even privet or other bushes used for hedging (avoid thorny species) make good supports for spawn. They must be both sufficiently firm and supple. These branches are placed on a support such as a pallet weighed down with some large stones. Douglas firs which are used as Christmas trees are easy to use for spawning: the tops or young misshapen trees can be used as a ready made spawning structure. You simply need to drive a few nails into the base, place it in a flower pot which is then filled with concrete and the support is ready.

These spawning aids should be place in suitable shallow zones (1 to 2 metres) presenting the best conditions (protected from northerly and easterly winds). Avoid zones where there are inflows of water bringing along sediment which can easily get trapped amongst the branches and where the spawn will be rapidly asphyxiated. Also keep in mind that they will have to be removed at some stage…
Do not put the spawning supports into the water too early. The use of a thermometer is essential. The right time is when the water reaches 8 to 10°C.

06.05.2004

Aiviekstes klubs, pavasara bildes

Beidzot ir sakārtotas formalitātes un ir iegūta zeme ar mājiņu un klēti gleznainā vietā Aiviekstes krastā. Sāk realizēties ideja - ne sevišķi tālu no Rīgas izveidot vietu, kur radiem un draugiem apstāties. Izvēle krita uz vientuļu Aiviekstes krastu. Māju nosaukums "Zušulīcis", komplektā ir māja un klēts, 400 m upes krasts, 11 ha zemes, neliels priežu sils un arī pamežs, kurā visi darbi vēl priekšā. Zeme pilna ar laukakmeņiem, stirnas un mežacūkas esot ļoti daudz, tās noēdot visu, kas ēdams un pieejams. Vieta atrodas tieši 185 km no manas mājas Rīgā. Tuvākajā apkārtnē var atrast visu, ko piedāvā Latvijas daba - makšķerēšanu, medības, sēnes, ogas utt. Apkārtnes izpētei pirmajā apmeklējuma reizē pietrūka laika.

Uztaisīju nelielu bilžu albūmu, vispirms jau potenciālajiem kluba dalībniekiem, kurā var redzēt dažus minētās vietas attēlus.

Makstenes kāpurs, tautā saukts par ūdenstārpuAiviekstē ūdens līmenis stipri krities. Līdz vasaras līmenim pie Saikavas vēl trūkstot 30 - 40 cm. Savā teritorijā, gan ne viesai nopietni, bet pamēģināju arī makšķerēt. Radās iespaids, ka ūdens vēl auksts un zivis laikam devušās uz nārsta vietām ( arī Aiviekstes lejpusē cope esot apstājusies)un bez iebarošanas rezultāts arī pavasarīgs. Pat vietējais tīklu speciālists bija tukšā. Mans loms - ar spiningu viena zemmēra līdaciņa, ar makšķeri arī dažādi sīkumi un viens breksītis ap 700 gramu svarā. Uz makstenes kāpuru, vai tā saukto ūdensttārpu.


Tipiskas ūdenstārpu mājiņas

03.05.2004

Meklēju defektu

Lādējot šo (manu piezīmju) lapu, netiek uzlādēts pēdejais ieraksts (izskatās, ka šis efekts parādās, tikai tad, ja jaunākajā ziņā ir bilde). Teksta vietā parādās balts laukums. Kad lapu skrollē uz augšu - uz leju, ieraksts parādās. Pilnīgi identiskā RR un EGI lapā to neesmu nekad novērojis (nav bildes ?). Nevaru saprast, kāpēc tāds efekts (vai defekts). Arī daži citi lasītāji, kuri lieto W-2000, ir to pamanījuši. Kaut kur lasīju, ka tas esot W-2000 defekts. Varbūt kāds var izskaidrot?

Uzsākot spiningošanas sezonu, katrreiz jāizdara izvēle, kādu mānekli izvēlēties. Šim jautājumam veltīta kārtējā aptauja.

Sakarā ar to, ka rīt sākas spiningošanas sezona, šodien pārsteidzoši daudz zvanu un jautājumu par MN. Visi grib ķert zivis, bet makšķerēšanas noteikumus nav pat redzējuši, gandrīz neviens zvanītājs nezin, ka līdakām min. atļautais izmērs ir 45 cm. Kārtējais apstiprinājums tam, ka valsts makšķernieku apmācību un zināšanu kontroli atstājusi pašplūsmā, bet biedrības, kuras agrāk ar to nodarbojās vai vismaz veicināja, nefunkcionē.

Ievietoju divus jaunus LM nolikumus. Par licencēto makšķerēšanu Svētupē un jūrā pie Salacgrīvas.

30.04.2004

The online JavaScript compressor will definitely help you optimize your scripts for a faster page loading.

Meklēju defektu

Lādējot šo (manu piezīmju) lapu, netiek uzlādēts pēdejais ieraksts (izskatās, ka šis efekts parādās, tikai tad, ja jaunākajā ziņā ir bilde). Teksta vietā parādās balts laukums. Kad lapu skrollē uz augšu - uz leju, ieraksts parādās. Pilnīgi identiskā RR un EGI lapā to neesmu nekad novērojis (nav bildes ?). Nevaru saprast, kāpēc tāds efekts (vai defekts). Arī daži citi lasītāji, kuri lieto W-2000, ir to pamanījuši. Kaut kur lasīju, ka tas esot W-2000 defekts. Varbūt kāds var izskaidrot?

Uzsākot spiningošanas sezonu, katrreiz jāizdara izvēle, kādu mānekli izvēlēties. Šim jautājumam veltīta kārtējā aptauja.

Sakarā ar to, ka rīt sākas spiningošanas sezona, šodien pārsteidzoši daudz zvanu un jautājumu par MN. Visi grib ķert zivis, bet makšķerēšanas noteikumus nav pat redzējuši, gandrīz neviens zvanītājs nezin, ka līdakām min. atļautais izmērs ir 45 cm. Kārtējais apstiprinājums tam, ka valsts makšķernieku apmācību un zināšanu kontroli atstājusi pašplūsmā, bet biedrības, kuras agrāk ar to nodarbojās vai vismaz veicināja, nefunkcionē.

Ievietoju divus jaunus LM nolikumus. Par licencēto makšķerēšanu Svētupē un jūrā pie Salacgrīvas.

30.04.2004

Cope Trosas pilsētā, Zviedrijā

Viesturs B.(Vieča) atsūtīja atskaiti par savu ceļojumu.

Bijām izpētīt copi Zviedrijā, Trosas pilsētas apkaimē no 21.04.- 26.04. Laiks bija normāls, ar nelieliem izņēmumiem, kad lija lietus. Jūra pavisam savādāka nekā Latvijā. Pārsvarā ļoti mierīga, jo ir daudz salu un saliņu, kuri aiztur vēju. Dzīvojām divās četrvietīgās mājiņās, kempingā.
Trosā copēt var jūrā un taimiņu upē, kura tek cauri Trosas pilsētai. Upe atrodas aptuveni trīs kilometrus no kempinga. Protams, upe ir licencēta, atšķirībā no jūras, kur copēt var bez licencēm no krasta un no airu laivas.
Pirmajā vakarā izvēlējāmies copēt no krasta, turpat pie kempinga. Tur arī tika noķerta pirmā līdaka, svarā ap 2 kg, kuru noķēra Juris. Šī līdaka visiem iedvesa lielu optimismu.

Zviedrijas kompānija

Vieča atsūtīja arī bildes. Ilgi domāju, kuru no tām ielikt, visas vienādi labas... Ievietoju tikai vienu, kurā redzama, varbūt, vienreizēja kompānija.

27.04.2004

Noderīgas saites

Tā kā pēdējā laikā parādās daudz jautājumu par ar zivju aizsardzības tēmu, ievietoju dažas jaunas saites ar lapām, kurās var atrast ar šo tēmu saistītus dokumentus. Turpmāk šīs saites varēs pastāvīgi atrast arī NOTEIKUMU lapā.

VVI dokuments REKOMENDĀCIJAS PAR ADMINISTRATĪVĀ PROCESA LIKUMA PIEMĒROŠANU ADMINISTRATĪVO PĀRKĀPUMU LIETVEDĪBĀ.

08.12.1995. VARAM Rīkojums Nr. 122
Par ezeru apsaimniekošanas un ūdenskrātuvju ekspluatācijas kontroles metodiskajām rekomendācijām.

VVI dokuments.
VIDES AIZSARDZĪBAS PRASĪBU IEVĒROŠANAS KONTROLES KĀRTĪBA MAZO HIDROELEKTROSTACIJU PROJEKTĒŠANĀ, BŪVDARBOS UN EKSPLUATĀCIJĀ. R.2003.g.
MK noteikumi Nr. 27 "Noteikumi par upēm (upju posmiem), uz kurām zivju resursu aizsardzības nolūkā aizliegts būvēt un atjaunot hidroelektrostaciju aizsprostus un veidot jebkādus mehāniskus šķēršļus." (15.01.2002)
VZP dokuments. Jaunumi licencētās makšķerēšanas kārtībā.

Zemkopības ministrijas 2002.gada 15.janvāra rīkojums Nr.7 Par zvejniecības un akvakultūras uzņēmējdarbības licencēšanu.

Zivju fonds.

25.04.2004 13:05

Fotogrāfijas tēma

LīnisManā dīķī sāk ķerties līņi. Ieliku vienu bildīti, kura var kalpot kā uzskates līdzeklis apgūstot, kā izskatās dažādas zivis.


Pārmaiņu pēc nofotografēju arī dažus ziediņus, kuri uzziedējuši dārzā - primulas un silpureni. Interesanti ir arī visdažādākie putneļi, kuri te rosās, taču iegūt labas sīko putnu bildes bez spēcīga teleobjektīva ir nereāli. Visi attēli iegūti ar digitālo kameru G5.

24.04.2004

Ideja

Lasot BNS "svarīgu" ziņu par kaut kur Latvijā izņemtiem pāris tīkliem, ienāca prātā avantūristiska bet varbūt noderīga ideja.

Kāds varētu sarīkot tīklu likvidācijas konkursu pašvaldībām. Ar skaistu nosaukumu "Par pagastu, kurā ļoti nemīl zivju zagļus..." vai kādu citādu. Pašvaldības varētu pieteikties brīvprātīgi, iemaksājot kādu summu, piemēram 5 -50 Ls dalības naudu, vai citu, proporcionālu ūdeņu daudzumam. Kritērijs - lielākais plusu skaits, kurš būtu proporcionāls izņemto tīklu skaitam. Labākie varētu pretendēt saņemt prēmijas 50% apjomā no izveidotā fonda - dalību naudas, sponsoru naudas un citiem finansu līdzekļiem. Vismaz 30% būtu jānodod inspektoru atbalsta fondā, lai apbalvotu labākos "izņēmējus". 15 % organizētājiem, kuri nodarbotos ar aritmētiku, visu to izdarītu legāli un ar attiecīgām tauru skaņām. 5% man (var arī vairāk, par ideju).
Visi skaitļi orientējoši, kā piemērs. Neliela problēmiņa - jāatrod tikai kāds, kurš realizētu šo ideju.

22.04.2004

Aiviekstes klubs

Šodien ar Edgaru B. bijām apciemot Aiviekstes rajonu virs Ļaudonas, lai iepazitos ar iespējām piedāvāt šajā rajonā interesantas vietas Aiviekstes kluba makšķerniekiem.
Pēc lietišķās daļas trīs stundas kopā ar Edgaru B. veltījām arī copei Aiviekstē. Lomu var redzēt pievienotajās bildēs. Lomā bija brekši svarā 1 - 1,5 kG, ķērās tie gan uz pludiņmakšķeri, gan uz grunteni. Svarīgi bija iebarot, lielākie eksemplāri bija tieši iebarotajā vietā.
Nevarēju vienaldzīgi pabraukt garām Aronas upei, kurā pirms 35 gadiem sāku savas forelista gaitas, un uztaisīju vienu pavasarīgās ainavas bildi.

Arona

21.04.2004

Nākošais eksperiments


Lielupe 17.04.2004.Turpinu izmeģināt aptaujas lapu variantus. Šoreiz NEDĒĻAS APTAUJĀ mēģinu noskaidrot lasītāju attieksmi pret bildēm, kurās redzami milzu lomi.
Ievietoju arī nelielu piemēru - fragmentu no bildes, kuru man, lai ilustrētu veiksmīgo copi Lielupē, atsūtīja vimbotāji ar Vieču priekšgalā.

Aptaujas rezultātus, kuri iegūti iepriekšējās nedēļas laikā, var apskatīt atsevišķā lapā. Joprojām neesmu sapratis, kā izvairīties no atkārtotas balsošanas, ja izmantots proxy serveris. Varbūt kādam ir ideja, kā šo nelielo problēmiņu novērst?

20.04.2004

Pirmdienas ziņas

Iepriekšējā nedēļā nekādi pārsteigumi makšķerēšanas frontē nebija. Labākās ziņas nāca no Lielupes. Ventā lomi bija ļoti svārstīgi. Salacā ķēra, galvenokārt tie, kuri varēja šai upei veltīt daudz laika. Zivis uz nārstu pārvietojas relatīvi nelielos baros, ne katram gadās tos atrast. Arī citās upēs viss bija atkarīgs no vietas un mākas. Pat Aiviekstē vīri guva labus raudu un brekšu lomus, bet tai pašā laikā citi bija tukšā. Arī mušiņmakšķernieki siltajās dienās lielījās ar Lielupē gūtiem skaistiem sapalu lomiem.
Vārdu sakot, kā vienmēr - nekā jauna, pārsteidzoša.


Sestdien biju izstādē. Patīkami pārsteidza sarūpētais baseins ar iespēju demonstrēt mušiņmakšķerēšanas metienus.Satiku desmitiem gadus neredzētus paziņas. Diemžēl, vairāk nekā laba nevaru pateikt, laikam manas vīzijas par izstādi ir pilnīgi atšķirīgas no izstādes organizētāju nostādnēm. No lietām, kas mani interesēja, atradu, ka EGO eksponēja labas airu lāpstiņas par pieņemamu cenu. Tikos ar savu čehu kolēģi, kurš labi pārzin copi Zviedrijā, un guvu papildus informāciju par labākajām copes vietām Zviedrijā un Norvēģijā.


Svētdien Salacās risinājās taimiņu copes sacensības, kuras rīkoja MK Pasaule (varbūt arī MA?). Valdis H. vakar atsūtīja bildi, kurā redzamas 10 noķertās zivis. Neizskatās, ka tās būtu lielas, taču precīzu ziņu vēl nav.
P.S. Izrādās, kopā noķertas 10 zivis, bet par LMA čempionu kļuvis lietuviešu makšķernieks J. Kazakevičus ar 5.77 kG smagu lasi. Informāciju un bildes var redzēt Armanda K. Copes lapā ww.copeslapa.lv, tāpēc neatkārtojos.

Tiem, kam patīk sacensības, - šīs lapas labajā malā ir saite ar LMSF sacensību kalendāru. Uzklikšķinot kādam aktuālam pasākumam, var apskatīt šī pasākuma nolikumu. Atgādinu, ka šīs nedēļas nogalē notiks LR čempionāts lašu un taimiņu makšķerēšanā (ar spiningu un mušiņmakšķeri). Maija beigās LR čempionāta ietvaros notiks pirmās kārtas sacensības makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri, jūnija sākumā - spiningošanā.

19.04.2004

Aptaujas lapa

Izveidoju nelielu lapu, kura ļaus veidot dažādas aptaujas. Pirmo izmēģinājuma versiju var redzēt šajā adresē - APTAUJA. Tikai jāievēro, ka balsošana no viena servera atļauta tikai vienu reizi (pašreiz šī ierobežojošā funkcija nav vēl noregulēta).

13.04.2004

LM atklāšana Ventā

Venta09.04.2004. 5.82 kGŠo 5.82 kG smago un 93 cm garo lasi šodien Ventā licencētās makšķerēšanas zonā noķēra jēkabpilietis Aleksandrs S. Māneklis bija paštaisīts šūpiņš. Citas manas bildītes, kurās redzamas Ventas vimbiņas, uz šāda loma fona nobālētu. Tās ielikšu citreiz. Kopumā - laiks ideāls, lai sauļotos. Vimbu cope bija tikai no rīta, pie tam tikai vienam no mūsu kompānijas kaimiņiem. Pārējie palika tukšā. Līdz vakara copei man pietrūka pacietības gaidīt. Uzklikšķinot uz zemāk ievietotajām minibildītēm, lasi var apskatīt tuvplānā.

Ventu apciemoju arī 10.aprīlī. Laiks bija kļuvis krietni vēsāks, no rīta līņāja, pēcpusdienā parādījās pat sniegs. Pēc ziņām, kas ienāca no visas upes, cope uz brīdi esot krietni pasliktinājusies. Kaut gan pēc tam makšķernieki stāstīja, ka atsevišķās vietās vimbu norma esot izpildīta.

09.04.2004

Dažas domas par MN

MN ir attīstījušie nepārtraukti. Dažādo pantu redakcija ir mainījusies galvenokārt divu faktoru iespaidā. Zinātnieku rekomendāciju un dabas sargu ieteikumu rezultātā. Retāk - makšķernieku vai zvejnieku iespaidā.
Mans subjektīvais viedoklis ir tāds, ka mūsu zinātnieki nespēj izsekot visām izmaiņām un ir ieņēmuši relatīvi pasīvu lomu. Par to liecina tas, ka neskatoties uz to, ka klimats kļūst siltāks un zivis bieži nārsto krietni agri, pavasara lieguma termiņi joprojām ir atstāti vecie.
Līdzīgi ir ar tīklu limitiem daudzos ezeros - lai gan visi apgalvo, ka ezerā zivju nav un limiti netiek izpirkti, zinātnieki akceptē un turpina piešķirt vecu vecos limitus.
Dabas sargu ieteikumi saukārt pārsvarā virzīti uz sava darba atvieglošanu. Tas ir saprotams, taču nav labākais risinājums. Piemēram, liegums makšķerēt no laivām. Tā vietā, lai ierobežotu makšķerešanu nārsta vietās, tiek ierobežota makšķerēšana ( bet ne braukšana) no laivām. Faktiski tiek radīti siltumnīcas apstākļi maliķiem - viņu tīkli tiek traucēti krietni mazāk. Tikpat jocīgs ir liegums Gaujā un Ventā ar mušiņmakšķeri darboties rudens periodā.
Tā, protams, ir vienkāršāk kontrolēt. Vecu vecā pamattēze, - jo mazāk būs cilvēku uz ūdens, jo vieglāk it kā būs visu kontrolēt. Rezultāts ir tāds, ka mazāk ir tikai likumus cienošo cilvēku, kuri traucē arī maliķus, un maliķiem atliek tikai slavēt likumdevēju, ka tas ierobežo copmaņu klātbūtni. Tas, ka makšķernieki tiek izspiesti no šīm vietām, rada labus apstākļus korupcijai un "sadarbībai" ar inspektoriem un viņu palīgiem. Vēl viens tipisks piemērs ir Babītes ezers. Kamēr tur ir lieguma laiks, maliķi darbojas pilnā sparā, jo lielajā ezerā fiziski viņiem traucēt var tikai makšķernieku armija. Tāpēc tiek uzturēts gan liegums, gan vēlie copes sākuma termiņi un pat liegums izmantot elektromotorus. Bet zaļo piesauktā putnu ligzdu aizsardzība labi kalpo šīs leģendas uzturēšanai.

Jāatzīst, ka tas viss ir, kā ir, galvenokārt tāpēc, ka makšķernieki vāji cīnās par MN uzlabošanu viņiem vēlamajā virzienā. Maz, varētu teikt, gandrīz nav konstruktīvu un pamatotu priekšlikumu.
Nez vai kāds varēs aizstāvēt makšķernieku intereses, ja pati lielā armija stāvēs malā.
Tātad, jāaktivizējas un jārīkojas. Citu recepti nezinu.

08.04.2004

Servera problēmas

Krokusi, lillā. 08.04.2004.Vakar, kā saka, nobruka Latnet serveris. Attiecīgi parādījās, cik labi un uzticami strādā interneta servisa sniedzējs. Papildus tam, ka vakar visu pēcpusdienu manas lapas ( fishing.lv un hunting.lv ) un mana e-pasta pastkastīte nebija pieejami, šodien izskatās, ka divu dienu ieraksti nav atjaunoti. Acīmredzot, Latnets taisa backup tikai reizi divās dienās. Citādi nevaru izskaidrot faktu, ka pilnīgi viss, kas uz serveri tika nosūtīts 06. un 07.aprīlī ir pazudis. Neko darīt, jāsāk restaurēt vismaz pats aktuālākais.

Sāku ar ziņu, ka 06. aprīlī ir apstiprināts un stājies spēkā Licencētās makšķerēšanas nolikums makšķerēšanai Ventā 2004.gadā.
Tātad brīvdienās, iegādājoties licenci, varēs pārbaudīt, kā laši ķeras Ventā.


Manas pirmās karūsas 07.04.2004.Dažas siltās naktis laikam paveikušas savu darbu - ūdens kļuvis krietni siltāks. Kā reakcija,- arī manā dīķī sāk ķerties karūsas. Vakar pēcpusdienā pēc pusstundu ilgas copes varēju nofotografēt pirmās 200-gramnieces. Lielās būs vēlāk.

No upēm ziņas dažādas. Labākās ziņas pašreiz nāk no Ventas, arī Salacā ik pa brīdim kaut ko velk. No citām vietām precīzu ziņu nav.

08.04.2004

Salacas lasis

Zemāk var redzēt Salacā vakar noķertā 8.45 kG smagā laša bildi un autora Arvja Aruma komentāru..Salacas lasis 04.04.2004. 8,4 kG

"Pagājušo svētdien devāmies lašu medībās uz Salacu. Iebraucām Ainažu benzīntankā iepirkt licences un bijām pārsteigti par tik sīku sadalījumu zonās. Par cik pagājušo gadu pavasarī biju divas reizes uz licencēto copi Mērniekos, izvēlējāmies to pašu vietu, jo tur bija kaut cik zināmas vietas, kur laši un taimiņi varētu uzturēties. Sākām copi ap 11 no rīta. Pirmās vietas nebija veiksmīgas, līdz nonācām šai liktenīgajā vietā. Lasis pirmoreiz pagrāba manu šūpiņu(neatceros kā ražojums), bet tik pat ātri arī atkabinājās. Metu atkārtoti tajā pašā vietā, bet velnsviņzin kā samisējās pirksti un aizkrita spoles stīpiņa un super duper šūpiņš paliek pretējā krastā. Līdzi bija tikai vēl 2 šūpiņi. Par cik tie bija tā teikt no-brand un pirkti pa 0.6 Ls gabalā, pirmajā mirklī jau sašļuku. Bet še tev, kādā 5-6 metienā lasis galā. Bremze bija labi noregulēta, uztrauca tikai vai āķis labi ieķēries. Pēc kādu 20 minūšu cīņas sanāca lasi dabūt pie paša krasta un mans čoms(Uģis), kurš jau kādu brīdi stāvēja peldbiksēs gatavībā lēkt pakaļ, izcēla zivi no ūdens.
Kad pārgāja trīceklis, nofotogrāfējāmies ar lielo lomu.
Laiks 12:30, saulains, ap +10 C
Copes detaļas: kāts Cormoran 3 metri, spole Shakespeare Ambidex Titanium 4000, aukla pītā FireLine 0.2, "kaut kur" paštaisīts kapara šūpiņš. "

05.04.2004

Kastings telpās

Pasaules čempions Pēteris Lideris pasniedz balvas jaunajam Latvijas čempionam kastingā telpāsSvētdien Rīgā spiningošanas metienu speciālisti pirms vasaras sezonas uzsākšanas kārtējo reizi pārbaudīja savas iemaņas kastingā telpās. Kā tas pēdējos gados ierasts, nepārspēts palika un čempiona nosaukumu spiningošanas metienu divcīņā izcīnīja jelgavnieks Ēriks Lašins, sudraba un bronzas medaļas ieguva Dainis Lašins un Gundars Kurzemnieks. Jauniešu grupā labākie bija Maija Vorslava, Ieva Lašina un Jānis Vaišļa.

Var teikt, ka ūdens līmenis Latvijas upēs ir nokritis un ir tikai 1-1,5 metrus virs normālā. Parasti šāds līmenis ir labvēlīgs vimbu copei. Joprojām paliels tas ir tikai Salacā.

05.04.2004

Situācija copes frontē

G. Ķirsona 4-kG lasis.Noķerts un atlaists Salacā 27.03.2004.Visu nedēļu bija sauss un saulains laiks, vidēji dienā +3° C , naktīs tikpat mīnusos. Ūdens līmenis Latvijas upēs sāk kristies, taču auksto nakšu iespaidā tā temperatūra vēl tuva O° C, tāpēc lielākas aktivitātes vēl nav jūtamas.

Zemledus makšķernieki vēl piektdienas naktī esot vilkuši tīri labus brekšu lomus Alūksnes ezerā.
Vimbotāju lomi arī ir visdažādākie,- dažiem izdodas atrast vimbu bariņus, citi paliek tukšā.
Runām par 1. aprīlī noķertajiem lašiem un taimiņiem ticēšu, kad man atsūtīs apsolītās bildes, - kā nekā tā ir joku diena.
03.04.2004.No Lielupes ziņas nav rosinošas. Šodien pie Bauskas vairumam bija jāsamierinās ar 2-3 vimbām, daži vispār palikuši tukšā. Nedaudz labāka cope esot bijusi pēcpusdienā, kad diena bija iesilusi.

Arī manā dīķī karūsu bari sildās saulītē, taču
ēsmu ignorē. Dīķi apciemoja arī pīļu pārītis, nevarēju to atstāt bez ievērības un uztaisīju vienu bildīti.

03.04.2004

Makšķerēšana Salacā

Arvien straujāk tuvojas laiks, kad Salaca būs atvērusies jaunajai sezonai. Šogad upē darbosies jaunie Salacas I un Salacas II nolikumi. Lai tie būtu vieglāk pieejami, ievietoju tos arī savās lapās.
Salaca I
Salaca II

10.03.2004

::  Sākas cope atklātos ūdeņos

Ūdens līmenis Latvijas lielajās upēs turās 2,5-3,0 m virs normas, vienīgi Salacā tas nokrities līdz līmenim ( 1.50 m virs normālā ), kad licenču īpašnieki var sākt kaut cik jēdzīgu spiningošanu. Ir arī pirmā ziņa,- vakar zvanīja E.S. un apgalvoja, ka Gunārs Ķirsons esot noķēris (un atlaidis) pirmo 4-kilogramnieku. Solīja pat bildi.

Informāciju no Alūksnes brekšu medniekiem, kuri lielā skaitā sestdien vēlu vakarā izmēģināja veiksmi tumsā, nav iepriecinoša. Gandrīz nekā nopietna neesot bijis. Cope sākusies tikai nākošajā dienā, un svētdien vīri iebarotajos caurumos dabūjuši ilgi gaidītos brekšus.
Dienas laikā cope bijusi jautra un arī sīko zivju nav trūcis.

Daugavā lejpus Ķeguma tauta izmanto to, ka zandartus vēl drīkst ķert, un dara to ar visdažādākajiem paņēmieniem, pat ar spiningiem. Spiningo pat no laivām, noķertās līdakas arī tiek paturētas, neskatoties uz to, ka viss tas ir aizliegts jau no 15. marta. Inspektori, laikam, aizņemti citās vietās, tādēļ tauta tā īsti pat nesaprot, ka eksistē MN un tie būtu jāievēro.

Lielupē pie Bauskas ūdens esot vēl liels un vimbas gadoties reti. Tie, kuri atrada mierīgākas aizstraumes, guva tīri labus raudu lomus.

30.03.2004.Dārzā atvērās krokusiTie spiningotāji, kuri grib pārbaudīt savu precīzitāti metienos ar spiningu, 4. aprīlī tiek aicināti uz LR atklāto čempionātu kastingā telpās. Sacensību vieta Rīgā, Imantas vidusskolā Kurzemes prospektā 158, pulcēšanās līdz 9:30. Tās ir ļoti demokrātiskas sacensības, kurās katrs pirms vasaras sezonas var salīdzināt savu varējumu ar labākajiem. Nolikums ir redzams šeit.

Nedaudz pamainīju saites ar visu, kas attiecas uz laika ziņām. Tagad tie, kuri seko mēness fāžu ieteikmei uz copi, šajā lapā varēs arī apskatīt aktuālo mēness fāzi.

Trešdien, 31.martā 17:00 "Vārves ielas kompleksā" organizēju nodarbību mušiņmakšķerniekiem. Vēl var pieteikties ( 9517507 ) arī tie, kuri vēlas uzlabot savu prasmi spininga pielietošanā, pāris vietas ir brīvas.

28.03.2004

Pie Aiviekstes

Kamēr Latvijā visas upes ir palu ūdeņu pārpildītas un diezgan drošs ledus ir tikai Latvijas austrumos un Peipusā, copē iestājusies neliela atelpa. Visi gaida vimbas un, protams, lašus un taimiņus Salacā.
Ar E.B. bijām aizbraukuši apskatīt, kā palu laikā izskatās Aiviekste pie Saikavas, kur atrodas mūsu Aiviekstes reģiona cienītāju kluba atbalsta punkts. Pie Pļaviņām Daugavas skati iespaidīgi - ūdens līmenis kādus 3 m virs normas, visa gultne nosprostota ar milzīgiem ledus blāķiem. Arī Aiviekstes gultne pilna ar ūdeni, kur vien ir kādas ieplakas, upe ir ārā no krastiem. Visūr palielināts mitrums - tipisks šķīdoņa laiks. Mūsu mājas pagalmā, kurš atrodas augstā krastā kādus 50 m no upes, iebraukt varēja tikai ar solīdu apvidus auto. E.B. vērtēja, ka laba cope varētu sākties pēc pāris nedēļām. Pagājušā gadā šajā posmā jau no aprīļa sākuma bija fantastiski lomi. Ilustrācijai tikai viena bildīte.
Aiviekste pie Saikavas. 24.03.2004.

26.03.2004

Licencētā makšķerēšana Lielupē

Kā katru gadu arī šogad pēc nedēļas 1. aprīlī sākas vimbu licencētā makšķerēšana Lielupē pie Bauskas. Neliels licenču skaits ir arī manā rīcībā, tās paredzētas RMMB biedriem. Tās tiks sadalītas pēc principa - kas pirmais nāks, tam piederēšu.
No Salacas labu ziņu par lašiem nav. Līdz šodienai visi entuziasti ir bijuši bez zivīm, izskatās, ka vēl kāda nedēļa jāpagaida.

23.03.2004

Kas notiek Latvijā...

"...Latvijā šogad bija savdabīga ziema un, acīmredzot, pavasaris arī nebūs parasts.
Pēc sausās vasaras ziema arī nebija bagāta ar sniegu. Kurzemē sniegs reti kur redzams jau šodien.
Pēc ziņām, kuras sniedz LHMA, pirmais palu vilnis upēs it kā jau garām.
Ūdens līmenis, piemēram, Ventā pēc īsa pakāpiena līdz 2 metriem tūlīt nokrities gandrīz līdz 1m atzīmei.
2002.gadā marta vidū augstākais līmenis bija tuvu 3.5 m atzīmei. Arī citās upēs ledus nav gājis, bet ūdens līmenis strauji krīt. Pagājušogad marta vidū Salacā lašu cope ritēja pilnā sparā, šodien visi tikai min, kas un kā viss notiks šogad. Zemais ūdens nevieš optimismu. Interesanti, kāda gan būs šī pavasara copes sezona..."

Tā es rakstīju gadu iepriekš. Ja atceramies, lašu cope 2003. gadā Salacā bija ļoti vāja.
Šodien Latvijā ūdens līmenis upēs tuvoja savam pavasara maksimumam. Lielupē, Ventā, Abavā tas ir 3 m, Salacā un Gaujā ap 2 m virs normas.
Tādā situācijā upe ir pilna ar ledu un visneiedomājamāko drazu, bet cope ir gandrīz neiespējama. Tas var radīt problēmas arī sezonas atklājējiem, kuri tieši šodien sāk lašu spiningošanu posmā Salaca II. Salacā ledus izgājis tikai atsevišķos posmos, bet lejpusē veči vēl sēžot uz ledus. Gaidīsim pozitīvas ziņas. Iepriekšējos gados tieši sezonas sākumā lielā ūdenī izdevās noķert sezonas lielākās zivis.

Tajā pašā laikā zemledus copes cienītāji joprojām bauda ziemas copes priekus. Tīri labas ziņas par brekšu lomiem ik pa brīdi parādās no daudziem Latvijas ezeriem. Tāpat ļoti labas ziņas mijas ar vidēji labām, kad runa ir par Pērnavu vai Peipusu. Tikai, ja Latvijā lomi svārstās starp 1 un 5 kG, Igaunijas pusē starp 3 un 30 kG. Ledus Vidzemē ir pietiekoši stabils, arī par Kurzemi ir līdzīgas ziņas. Taču Rīgas tuvumā situācija nav tik droša, ir ziņas, ka jau divi copmaņi ir devušies uz mūžīgo copi labākās vietās.

Kurzemes piekrastē aktivizējušies bušu un taimiņu meklētāji. It kā īstais laiks, taču ar lomiem gan vēl neviens nelielās.

Pēdējās nedēļas augstās gaisa temperatūras( +3° līdz +10°) dara savu darbu un ar šodienu varu uzskatīt, ka sniegs manā dārzā Rīgā ir pazudis. Dīķi gan vēl klāj biezs ledus. Jācer, ka līdz 31. martam, kad šeit ieplānota pirmā mušiņmakšķernieku nodarbība brīvā dabā, viss būs kā pienākas.

19.03.2004

Sākam videoklipu izmantošanu

Pirmo reizi savā lapā, lai padarītu uzskatāmāku Egila C. rakstu "Dubultievilciens", izmantoju nelielus 1,3 mb videoklipus, kurus aizguvu no www.sexyloops.com.
Interneta iezvanpieejas izmantotājiem, laikam, tas prasīs pacietību. Ja lasītājiem patiks, šo tēmu attīstīšu tālāk.

Gaidīšu lasītāju vērtējumu.

16.03.2004

Cope Peipusā

Ceturtdienas vakarā padevos Valda H. aģitācijai un kopā ar Aivaru Ķ. braucām uz copi Peipusā. Nakti pārlaidām skaistā viesu mājā netālu no Mustvē pašā Peipusa krastā ( viss augstākajā līmenī un par pieņemamu cenu - 200 EEK no galvas).

Piektdienas rītā pēc 1 st.40 min brauciena ar motorkamanām atradāmies jau Peipusa vidū, pareizāk sakot, 24 km no sākuma pozicijām Mustvē. Iepriekšējās dienās 20 kG te esot bijuši ierindas lomi. Laiks saulains, praktiski bezvējš, - 9 grādi no rīta, pusdienā ap - 2 grādi. Ledus biezums ap 70 cm, uz ledus daudz sniega, kas apgrūtina pārvietošanos.
Apbrīnojami, bet šajā rajonā bija vairāk tautas nekā krasta tuvumā, vienā čupošanās vietā varēja saskaitīt aptuveni 30 vieglās
mašīnas. Te varēja novērtēt arī to, ka Peipusā sāk arvien vairāk izmantot motorkamanas, tās kopā ar mobīlo telefonu un GPS dod jaunas iespējas labāko vietu meklējumos.
Valdis Holbergs 23. kilometrā.Lai gan sākumā bija vienošanās, ka ķersim ar žibuli, izrādījās, ka asari šajā vietā nav pareizi noskaņoti. Tāpēc mēs un gandrīz visi šajā rajonā esošie copmaņi pēc 2-3 stundām pārgājām uz mormišku (tie daži, kas mūsu izvēlētajā rajonā palika žibulētāju rindās, savāca vismaz 2X mazākus lomus).
Ja atrada pareizo caurumu, copes bija nekavējoties, galu galā tas deva arī normālu lomu. Beigās, neskaitot atpakaļ atlaistās sīkaļas, man bija 8 kG. Relatīvi nelielas raudas un asari. Sīkas, laikam tāpēc, ka nosvēru... Vidējais zivs svars bija 100 grami, 4-5 lielākie asari svēra 150-160 G. Arī tiem, kuri svēra lielos lomus, zivis pārsvarā bija līdzīga izmēra.

Vakarā, kad visi satikāmies sākuma punktā, izrādījās, ka 3km tālāk zinātāji bija atraduši lielos zivju barus, kuri aktīvi reaģēja uz žibuli. Viņu lomi bija 20 - 30 kG robežās. Svarīga esot bijusi taktika - asaru bari ir nemitīgi jāmeklē. It kā vienkārši, taču ne viegli,- biezajā ledū tas prasa daudz enerģijas un labu urbi.
Vienlaicīgi daži zināja stāstīt, ka 3-9 km no krasta cope esot bijusi galīgi vāja.

Taču, kā parasti, pēc copes visi gudri.

Arī ar robežu Valgā nebija vienkārši. Igauņu muitnieki, uzzinot, ka braucam no copes, pieprasīja uzrādīt lomus un sāka skaidrot noteikumus, kuri attiecas uz zivju pārvietošanu pār robežu.
Zivis nebijām nodevuši (uzpirkšanas "kreisā" cena esot 12 EEK par kG), taču tāpēc, ka mums nebija ķēries sevišķi labi, tikām cauri ar vieglu diskusiju.
Katrā ziņā brauciens bija izdevies.

13.03.2004

Makšķerēšana Salacā

Arvien straujāk tuvojas laiks, kad Salaca būs atvērusies jaunajai sezonai. Šogad upē darbosies jaunie Salacas I un Salacas II nolikumi. Lai tie būtu vieglāk pieejami, ievietoju tos arī savās lapās.
Salaca I
Salaca II

10.03.2004

Pie zemkopības ministra

Divkārtējais pasaules čempions Pēteris Lideris, Normunds Riekstiņš un Mārtiņš RozePasaules čempionātu zemledus makšķerēšanā, kurš notika Latvijā, un Latvijas sportistu izcīnītās zelta medaļas pamanīja arī Latvijas valdības pārstāvji.

Šodien zemkopības ministrs, kura pakļautībā atrodas arī zivsaimniecības sfēra, bija sarīkojis pieņemšanu par godu mūsu sportistu panākumiem u Latvijas delegācijai pasniedza atzinības rakstus.
Ministrs uzklausīja sportistu domas par jautājumiem, saistītiem ar makšķerēšanas attīstību Latvijā, un, protams, neizpalika arī tradicionālā fotografēšanās ar čempioniem.

04.03.2004 15:30

LMSF saņem sertifikātu

Sertifikāts. LMSF ir pabeigusi ar likumu noteikto sporta federācijas atzīšanas procedūru un šodien IZM svinīgā ceremonijā saņēma attiecīgu dokumentu - atzīšanas apliecību.

Šī apliecība apliecina, ka LMSF ir vadošā organizācija Latvijā, kura vada un koordinē darbu visos makšķerēšanas sporta veidos un kastingā, kā arī pārstāv valsti starptautiskajās organizācijas.

03.03.2004

Finišē LR čempionāts

Šodien skaistos laika apstākļos Dūņezerā noslēdzās šī gada LR čempionāta zemledus makšķerēšanā maratons, kurš kopumā aptvēra 6 dienas. Ja tām pieskaita vēl vismaz desmit dienas, kuras sportisti parasti pavada mērķtiecīgos treniņos sacensību vietās, var teikt, ka tikai šīm sacensībām vadošie makšķernieki veltī vismaz 15 - 20 dienas mūsu ne visai garajā ledus sezonā.
2004. gada LR čempioni - Ivo Kalnmalis, Guntis Kārkliņš, Normunds Grabovskis, Pēteris Lideris, Rita Verza-Grabovska
Prognozes piepildījās pilnā mērā. Visi līderi šodien startēja atbilstoši savam līmenim un nekādi pārsteigumi nenotika. Salmo trijnieks aizņēma visu goda pjedestālu un sadalīja savā starpā šo sacensību galvenā sponsora firmas Salmo sarūpēto bagātīgo balvu klāstu. LR čempiona nosaukumu ieguva Guntis Kārkliņš, otrais bija Pēteris Lideris, trešais - Normunds Grabovskis. Salmo komandas lieliskais starts šodien neatstāja cerības citiem arī komandu vērtējumā. Salmo pārliecinoši izcīnīja zelta medaļas arī komandu vērtējumā, otrā bija Pasaule-1, trešā B&B Cope. Noskaidrojās arī Latvijas izlases desmitnieks, kurš gatavosies startam 2005.gada pasaules čempionātā Zviedrijā. Tā sastāvā ir 4 sportisti no Salmo, 5 no MK Pasaule, un 1 no B&B Cope.
Jauniešu grupā medaļas sadalījās sekojoši: zelts - Edmundam Koveckim no PBLMS, sudrabs - Andim Apsītim no Valmieras raj. Vaidavas pag., bronza - Mārtiņam Nuķim no MK Pasaule.
Tuvākajā laikā būs pieejami arī sacensību protokoli un citas bildes.

29.02.2004

Čempionāts finišēs svētdien

Laila Latvijas zemledus makšķerēšanas 2004.gada čempionāta dalībnieki šodien uz Dūņezera ledus uzsāka savu priekšpēdējo sacensību. Savas līderpozicijas saglabāja visi vadošie sportisti. Pirmās vietas zonās izcīnīja Guntis Kārkliņš, Normunds Grabovskis, Rita Verza-Grabovska (visi no Salmo), kā arī Ainārs Eglītis (Pasaule-1) un Aldis Šļakorciņš (Kuldīga-Sigma). Veiksmīgais Salmo komandas šodienas starts tai ļāva komandu vērtējumā par 2 punktiem apsteigt Pasaule-1. Rītdien gaidāma izšķiroša un sīva sacensība. Lai gan pašreizējo līderi individuālajā vērtējumā pasaules vicečempionu Gunti Kārkliņu būs grūti panākt, par nākošajām vietām un vietu izlases sastāvā gaidāma nopietna spēkošanās.

LMSF prezidijs šodien savā sēdē lēma par Latvijas izlases startiem vasaras makšķerēšanā. Nolemts, ka Latvija šosezon piedalīsies Eiropas klubu meistarsacīkstēs Spānijā, Eiropas čempionātā Ungārijā un CIPS pasaules čempionātā Beļģijā.

Tika noteikti principi, kā tiks veidota komanda 2005. gada čempionātam zemledus makšķerēšanā.

2004.gada čempionāts lašu un taimiņu makšķerēšanā notiks 25.aprīlī Salacā. Organizātors - MK Pasaule, pieteikšanās līdz 17.aprīlim, piedalās tikai komandas, to sastāvā 5 dalībnieki, priekšrocības klubiem, kuri ir LMSF biedri.

28.02.2004

Patīkams jaunums

Šodien mani iepriecināja LATNETs - palielināja manu diska kvotu līdz 80 MB. Salīdzinot ar iepriekšējiem 25 MB, tas jau ir kaut kas nopietnāks.
Vienlaicīgi saņēmu sexyloops.com atļauju šīs lapas mušiņmakšķerēšanas videoklipu izvietošanai manā lapā uz LV servera. Tas nozīmē, ka videoklipi būs krietni vieglāk pieejami arī vietējiem šīs lapas apmeklētājiem. Tātad, tikai uz priekšu.

24.02.2004

Bildes no pasaules čempionāta

Pasaules čempionāts 2004Nedaudz revidēju pasaules čempionātā uzņemtās bildes un izveidoju vienu lapu ar tām. Diemžēl, vienmēr iznāk tā, ka bilžu daudz, bet servera vieta ierobežota un nevaru atļauties lielu izšķērdību, pie tam negribas izmantot online albūmus. Arī šoreiz, kaut cik jēdzīga lapa aizņem 1,4 Mb. Daži fotogrāfi solīja vēl iedot savas bildes, tā ka apjoms, laikam tikai augs. Albūma lapas var aplūkot, izmantojot saiti, kura ir labajā malā (minibildīte) vai ieejot no pasaules čempionāta mājas lapas.

Ziga mušasPēc Egila ieteikuma izveidoju jaunu albūma lapu ar mušiņu bildēm, kuras atsūtīja Zigis no Rēzeknes.

Tā kā lapu apmeklē arī interneta iesācēji, atļaujos atkārtot dažas vienkāršas lietiņas.
- Iesaku vienmēr pārbaudīt, kas notiek, ja ar kursoru uzbrauc uz bildītēm. Parasti parādās bildes apraksts, nereti bilde ir arī saite ar kādu saistītu lapu. Savukārt albūmā, uzklikšķinot uz bildi, bieži atvēras jauns logs ar lielāku fotoattēlu.
- Ja kādam teksts ir pārāk sīks un nesalasāms, šajā lapā to var palielināt ar CRTL + skrollējot peli.

Franka LoPresti pārraudzītā mušiņmakšķerēšanas apmācībai veltītā lapa, kuru savā dienasgrāmatā piemin Egils C., tiešām ir ļoti informatīva. Lai jebkurā laikā to būtu viegli atrast, pievienoju šajā lapā saviem favorītiem.

22.02.2004

Pedagoģiskas gudrības

Mike Franz no Floridas(USA) forumā http://www.virtualflycasting.com par to, kā jāmāca metieni, piemin Prioritātes principu.
Tas ir viens no sešiem principiem (laws of learning), kurus pagājušā gadsimta sākumā izstrādājis pedagoģijas psiholoģijas pionieris profesors Edward L. Thorndike no Kolumbijas universitātes (USA).Šie principi tiek plaši pielietoti, lai jebkuru apmācības procesu padarītu efektīvu. Man šie principi likās ievērības cienīgi, tādēļ arī šis ieraksts.( pie iespējas pārtulkošu LV)

-Teach it right the first time! The first experience should be positive, functional and lay the foundation for all that is to follow.
Unteaching is more difficult than teaching. Say things correctly, use the proper terminology without being too technical and confusing.
Definitions should be taught. During instruction do not allow the students to practice tasks incorrectly for extended periods.
Do not micro manage their practice either. Use minimal supervision, students must practice a task to learn it.-

Var teikt, ka šie principi būtu jāzin katram, kurš audzina bērnus, nemaz nerunājot par tiem, kuri ar apmācību grib pelnīt.
Tiem, kurus tas varētu interesēt, varu nosūtīt nelielu rakstu, kurā ir atspoguļoti visi seši principi.
Nebrīnīšos, ja profesionāli pedagogi man norādītu identisku informāciju, kura atrodama arī latviešu valodā.

20.02.2004

Ko lasīt ziemas vakaros

Kaut gan parādījušies dažu ārzemju autoru pārcēlumi latviešu valodā, makšķerēšanas sfērā LV pieejamās literatūras klāsts ir ļoti nabadzīgs. Grāmatas, kuras joprojām ir pieejams un populārs informācijas avots, lasītājus lielākoties vilina tikai ar skaistiem vākiem, dažubrīd arī ar atsevišķām labām bildēm. Tai pašā laikā informācija, kuru tajās var atrast, reti kad atbilst šodienas līmenim un ir pilnīgi atpalikusi, ja salīdzinam ar to, kas cirkulē internetā. Lielākoties tiek pārpublicētas galīgi novecojušas atziņas, acīmredzot, tāpēc, ka nav jāmaksā autoriem vai arī grāmatu maketi no ārzemju partneriem tiek saņemti gandrīz par velti. Bet varbūt tas tikai man tā izliekas?

Šodien no FFF saņēmu šīs organizācijas jaunākās ziņas. Tajās atradu simpātisku Billa Gammela 2000. gada raksta pārpublicējumu, - konspektīvu pamācību, kā sasniegt lielāku attālumu ar mušiņauklu. Bills Gammels ir pazīstams ASV pasniedzējs mušinmakšķerēšanas kursos un grāmatu autors. Tā kā mana pieeja mušiņmetienu apmācībā ir pilnīgi identiska, šo rakstu atļaujos ieteikt arī citiem. Sekojot autora ieteikumiem, katrs var uzlabot savu prasmi un apgūt tālākus metienus ar mušiņmakšķeri.
Interesentiem šo tekstu varu nosūtīt pa epastu, protams, bez maksas. Pašreiz teksts ir tikai angļu valodā, būtu jauki, ja kāds to pārtulkotu arī latviešu valodā.

20.02.2004

LR čempionāts tuvojas finišam

Pēc spraigajām cīņām uz Ungura ezera ledus pasaules čempioniem atsākas ierastā ikdiena. Viņi atgriezušies savu klubu komandās un turpinās aizsākto cīņu par šīgada Latvijas čempiona nosaukumu un vietu 2005.gada izlases sastāvā. Pēc pirmajām divām kārtām spriežot, tā nebūs vieglāka par startu pasaules čempionātā. Visticamāk, ka visus čempionus varēsim redzēt darbībā jau tuvākajā laikā, pie tam netālu no Rīgas, kad viņi tiksies pēdējā šī gada LR zemledus čempionāta kārtā. Sacensības notiks 28.un 29.februārī uz Dūņezera ledus.
Komandas, kuras nestartē visās kārtās, bet vēlas to darīt tikai šajā kārtā, var pieteikties līdz 25.februārim pa telefonu 9517507. Pulcēšanās Dūņezera bāzes tuvumā 28.02.2004 līdz 10:00. Jārēķinās, ka otrā dienā sacensības sāksies 2 stundas agrāk.

18.02.2004

Labdien!

Jums raksta Gulbenes reģionālā laikraksta "Dzirkstele" reklāmas daļas vadītāja Skaidrīte. Esam nolēmuši organizēt zemledus makšķerēšanas sacensības "Dzirksteles' kauss uz Stāmerienas ezera , Gulbenes rajonā. Šāda veida pasākumu organizējam pirmo reizi, ja tas izdosies tad domājam ka tas kļūs par tradīciju. Protams balvu fonds mums nebūs lielais, kā arī grūti prognozēt sacensību dalībnieku skaitu. Izstrādāju sacensību nolikumu, kuru atļāvos nošpikot jūsu mājas lapā. Ja drīkstu lūgt varbūt jūs varētu mājas lapā ievietot informāciju par šo pasākumu. Nosūtu nolikumu.

Iepriekš pateicos par atsaucību, visu labu

Skaidrīte Bukše
sludinājumu un reklāmas nodaļas vadītāja

17.02.2004

Apsveikumi

Pirmo Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijai adresēto oficiālo apsveikumu par izcilo Latvijas sportistu sasniegumu pasaules čempionātā un laba vēlējumus visiem saņēmu šodien no Zemkopības ministra M. Rozes un Valsts zivsaimniecības pārvaldes priekšnieka N. Riekstiņa.

Latvijas komanda - pasaules čempioni zemledus makšķerēšanā. Rīga 2004

Latvijas komanda - pasaules čempioni zemledus makšķerēšanā. Rīga 2004

16.02.2004

Latvijai pārliecinoša uzvara

Pasaules čempionāta Rīga 2004. medaļu ieguvējiČempionāta sacensības Ungura ezerā bija piesaistījušas neredzētu mēdiju uzmanību, tādēļ nebrīnīšos, ja daudz kas no šeit rakstītā būs jau zināms. Patīkami būtu, ja tikpat daudz uzmanības mūsu sports saņemtu arī ikdienā. Taču starplaikos daudzi mēdiji ziņas, kuras interesē makšķernieku plašo auditoriju, vērtē krietni zemāk nekā daudzkārt pārrakstītos ziņojumus par Ivanova neveiksmīgu sitienu Krievijas trešās līgas mačos futbolā vai pastāstus par Skrastiņa neiegūtajiem punktiem NHL. Gribas cerēt, ka vismaz šoreiz, tas būs citādi.

Pasaules čempionāta noslēguma ceremonija šovakar atbilstoši CIPS protokolam risinājās restorānā "Kaļķu vārti". Vakara laikā vienīgā , kas tika atskaņota, bija Latvijas himna, pie tam tā skanēja divas reizes. Jo iemesls tam bija visai nopietns. Pēc divu dienu sīvām cīņām Latvijas komanda finišēja kā jaunais pasaules čempions zemledus makšķerēšanā. Otro vietu pēc ļoti veiksmīga starta otrās dienas sacensībās ieguva Krievijas sportisti, tikai 1 punkta atstarpe viņus šķīra no Latvijas komandas un ļoti kārotās pirmās vietas. Tie, kas analizēs protokolus, ieraudzīs, ka Krievijai vienā no abām dienām pietrūka pāris zivtiņu un 20 gramu. Trešā bija Zviedrijas komanda, kura ir nākamā pasaules čempionāta rīkotāja.
Individuālā vērtējumā otrā dienā ļoti veiksmīgs starts izdevās mūsu Pēterim Liderim, tai pašā laikā pirmās dienas līderi savu rezultātu atkārtot nespēja. Tas ļāva Pēterim Liderim otro reizi pēc kārtas izcīnīt pasaules čempiona zelta medaļu.To var vērtēt dažādi, taču tādi sniegumi makšķerēšanas sportā, kur blakus meistarībai lielu lomu spēlē arī veiksme, tiek vērtēti ļoti augstu. Arī sudraba medaļu ar līdzīgu punktu skaitu taču mazāku kopējo loma svaru ieguva Latvijas pārstāvis Guntis Kārkliņš, bronzu - Harri Nikula no Somijas.

Protokoli ir pieejami https://fishing.lv/komandu2.xls un https://fishing.lv/indiv3.xls. Zemāk ievietots kopsavilkums angļu valodā.

Team results.
1.Latvia 36 p.
2.Russia 37 p.
3.Sweden 45,5 p.
4.Lithuania 47 p.
5.Finland 49 p.
6.Belarus 51 p.
7.Ukraina 55 p.
8.Canada 67 p.
9.Estonia 71,5 p.
10.Poland 91 p.

Individual results.
1. Peteris Lideris (Latvia) 3 p. (3.041 kG)
2. Guntis Karklinsh (Latvia) 3 p. (2.587 kG)
3. Harri Nikula (Finland) 4 p. (3.004 kG)
4. Ainars Egliitis (Latvia) 4 p. (2.701 kG)
5. Maksim Jefimov (Russia) - 5 p.
6. Emil Broberg (Sweden) 6 p. (2.556 kG)
7. Andrei Petrov (Russia) 6 p. (2.513 kG)
8. Ove Ericsson (Sweden) 6 p. (2.511 kG)
9. Arimantas Cironka (Lithuania) 6 p. (1.903 kG)

15.02.2004

Pirmā diena - visumā veiksmīga

Lai interesenti varētu apskatīt pasaules čempionāta pirmās dienas rezultātus, ievietoju protokolu https://fishing.lv/indiv.xls.
Ievietoju arī komandu vērtējuma protokolu, kurš atrodams sekojošā adresē -
https://fishing.lv/komandu.xls.
Komandu vērtējumā rezultāti ir sekojošie. Latvija ir pirmā ar 16 p., 2.vietā ir Lietuva -18 p. , trešā Zviedrija 21,5 p. , ceturtā Baltkrievija 22 p., piektā Ukraina 23 p, 6.-7.vietu dala Krievija un Somija ar 28 p.
Kā var redzēt, cīņa ir ļoti saspringta.

Vēl vakar uz Ungura vēl valdīja stiprs sals, bet šodien gaisa temperatūra tuvojās nullei. Iespējams, tāpēc zivis ķērās vāji. Labākais loms bija ap 1,5 kG, labos apstākļos parasti tas ir 2x lielāks. Šajos apstākļos Latvijas izlase parādīja savām spējām atbilstošu sniegumu, tai pašā laikā pasaules čempioni Somija un vieni no favorītiem - Krievija praktiski zaudēja cerības izcīnīt pasaules čempiona nosaukumus. Jācer, ka otrā dienā mūsējie spēs nosargāt iegūto nelielo pārsvaru.

14.02.2004

Sestdien sākas lielās cīņas

Piektdien visas komandas piedalās pēdējā treniņā, bet sestdien, 14.februārī uz Ungura ezera sākas pasaules čempionāta divu dienu sacensības zemledus makšķerēšanā.
Ieradušās ir komandas no Krievijas, Zviedrijas, Somijas, Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Ukrainas, Polijas un Kanādas. Sacensību vieta ir uz ezera Ķeču tuvumā. Čempionāta vadība atradīsies starta vietā Ķēčos. Starts abās dienās 10:00. Sacensību ilgums 3 stundas. Čempioni kļūs zināmi pēc otrās kārtas beigām svētdien ap plkst. 14:00 .

Arī skatītāji varēs izmēģināt savu copes māku dažādās minisacensībās, tādēļ nebūtu slikti paņemt līdzi kādu makšķerīti. Būs pieejama arī bufete.

12.02.2004

Sacensības ziemas copes cienītājiem

Vakar Rīgā ieradās Krievijas, Kanādas un Polijas komandas, pirms tam Cēsu apkaimē jau bija izvietojusies Lietuvas komanda. Šodien visi dodas uz Ungurezeru, kur notiks pirmie treniņi.
Zinātkārajiem varu pateikt priekšā, ka kanādieši uzsvaru gatavojas likt uz jaunu patentētu ziemas makšķerītes konstrukciju, kuras aprakstu un detalizētus attēlus var atrast internetā www.marmish.ca Izskatās interesanti, cena arī esot interesanta - aptuveni 30 Kanādas dolāri gabalā. Makšķerītes izgudrotājs un firmas Marmish Inc. prezidents Simons Kotiks personīgi startēs Kanādas komandas sastāvā.

SIA Eiropa TV atsūtīja nolikumu par čempionātu zemledus makšķerēšanā, kuru tā 21.februārī organizē Koknesē. Sacensības notiek ar visa veida makšķerītem. Atbildīgais ir Edgars Zveja tel.5161244. Dalības maksa 5 Ls no dalībnieka, bērniem, pensionāriem - 2 Ls.

11.02.2004

Pasaules čempionāta gaidās

Pirmā preses konference. Valdis H., Jānis S. Gaļina G., Egons S.Vēl tikai dažas dienas līdz pasākumam, kur man, atbilstoši starptautiskajiem noteikumiem, jau nodrošināta vieta žūrijas sastāvā. Proti, tas ir CIPS 2004.gada pasaules čempionāts zemledus makšķerēšanā. LMSF kā CIPS biedrs ir atbildīga par tā norisi. Attiecīgi, arī visi pienākumi. Tā kā LMSF ir Latvijas Tautas sporta asociācijas sastāvā, tad arī LTSA ir iesaistīta čempionāta organizācijā un sniedz lielu palīdzību pasākuma organizācijā. Lielākie sponsori šoreiz ir SIA Salmo un Rīgas Dome, vēl dažas firmas varētu nosaukt kā atbalstītājus.
Šodien Rīgas Domes jaunajā mājā notika pirmā preses konference ( blakus ir bilde ar "VIP" figūrām konferences prezidijā), rīt sāks iebraukt ārzemju delegācijas. Dalību pieteikušas 11 valstis - Latvija, Lietuva, Igaunija, Somija, Zviedrija, Krievija, Ukraina, Baltkrievija. Bez minētajām pirmoreiz Latvijā būs redzamas Kanādas, Polijas un iespējams arī Ķīnas komandas. Trešdien rīta pusē daļa sportistu jau dosies uz pirmajiem treniņiem Ungura ezerā. Trešdien un ceturtdien skatītājiem būs iespēja sportistu darbībai sekot arī tuvplānā. Sacensību laikā būs jāsamierinās ar vērošanu no lielāka attāluma.
Latvijas komandā šoreiz startēs Ainārs Bauģis ( B&B Cope ), Pēteris Lideris, Guntis Kārkliņš( abi no Salmo ), Ainārs Eglītis ( Pasaule ), Genādijs Grigorjevs un Leonīds Pankovs ( abi no LV Maver Sport ). Treneris - Normunds Grabovskis, komandas vadītājs - Egons Simsons.

09.02.2004

Par sikuhu vai peršingu.

Kā parasti, Mikus ir pietiekoši precīzs, lai arī citi varētu mācīties. Citāts no www.zive.lv foruma.
Arī es esmu šī rīka iesācējs, mēģinu intereses pēc apgūt, un šādi tādi novērojumi ir radušies.
Efektīvs līdzeklis pie liela dziļuma un lielas asaru koncentrācijas un to aktivitātes. Dziļumos līdz 3-4 metriem un kad asaris nelielā koncentrācijā un ņem ar gariem zobiem, tomēr murmulis ir efektīvāks(tīri subjektīvas domas).
Priekšrocības - pielietojot salīdzinoši resnas auklas - mazāk piņkerējas un ietinot ar lielu inerces spoli - max ātrdarbība .
Nu bet ražīgumu ( reizē 2 asari uz pavadiņām + trešais aiz vēdera uz bļitku ) nevar ne salīdzināt ar murmuli .
Pārsvarā pavadiņām tiek lietotas resnas auklas - lidz pat 0,4 - lai muša stāvētu nost no pamatauklas.
Pavadiņu galā vēlami mirokarabīni- ērta un ātra mušu nomaiņa( tie gan tagad ziemā pazuduši no veikalu plauktiem)un palielina mušas brīvkustību.
Par vizuļiem - cik dzirdēts ka paši igauņu meistari , kas tos izgatavo, atzīst ka no 10 strādā 3 ( nu bet tie atlikušie 7 tiek laisti tirdzniecībā - neies jau materiālu laist zudībā) Nu šogad redzētais topā ir pa vidu ap 0,5 mm melhiora plāksne , kam apakšā no abām pusēm pielodēts gan misiņš gan kapars dažadās kombinācijās. Laba vizuļa pirmā pazīme -jau to lēni paceļot kaut par 10 cm - vizulim jāsāk vibrēt un vibrācija labi jūtama caur makšķerīti. Nu bet vai tā ir pareizā vibrācija - to pasaka asari.
Par mušām - igauņiem šogad topā redzētas uz 6 Nr āķa apkausētas ar dzeltani sarkanu caurspīdīgu plastmasu un ap 1cm sarkanu dzijas asti. Pie kam mušas ķermenis šķērsgriezumā ir nevis cilindra , bet ovāls - tas ir saspiežot to pirkstos, āķa spice vienmēr sagriežas uz augšu un tā it kā samazinoties tukšo copju skaits.
Nu bet spēle ar to rīku - cik augstu ,cik asi celt , kādu pauzi ieturēt jau nāk tikai ar pieredzi , katrā ziņā tie , kam cope nodrošina iztiku ( arī liels skaits latvju bāleliņu kas pa ziemu dzīvo tur) ir to apguvuši (spiesti apgūt ) perfekti un sit pušu arī pašus igauņu specus.

05.02.2004

Makšķerēšanai pēdējās nedēļās nav laika, atliek tikai klausīties, cik labi ir gājis dažam Pērnavā vai nav veicies pašmāju ūdeņos. Notiek pēdējie darbi, lai nākošajā nedēļā uzņemtu 10 valstu komandas, kuras ierodas Rīgā, lai piedalītos CIPS 2004.gada pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā. Līdztekus parastajiem dalībniekiem Skandināvijas, Baltijas un bijušās PSRS valstīm šogad pieteikušas 3 jaunas dalībvalstis - Kanāda, Polija un Ķīna.Raitis Barbāns, vēdzele 3.920 kG, 05.02.2004. Treniņi risināsies 11.- 13.februārī. 2 dienu sacensības notiks 14. un 15.februārī uz Cēsu rajona Ungura ezera ledus.

Čempionātā varēs vērot darbībā daudzu valstu labākos zemledus copes speciālistus. Skatītāji arī varēs izmēģināt savu veiksmi nelielā, ka saka, zibensturnīrā. Līdz starta vietai Raiskuma pagasta Ķēčos nokļūt palīdzēs ceļa shēma. Sacensību sākums 10:00, tās ilgst trīs stundas.

Ziņa par kapitālu vēdzeli, kura tikai par 160 gramiem mazāka par Latvijas rekordvēdzeli, atnāca šodien no Ventas Balss redakcijas. Raitis Barbāns šorīt ap 9:20 Ventā ar 0.14 mm auklu uz volfrāma mormišku izvilcis 3.920 kG smagu un 82,5 cm garu eksemplāru. Cīnījies aptuveni 5 minūtes, izmantojis pašdarinātu gafu.

05.02.2004

Makšķerēšanas noteikumi

Kārtējais siltuma vilnis (Rīgā šorīt ir + 4 grādi) liek daudziem domāt par pavasara tuvošanos. Laikam tādēļ palielinājies man iesūtīto jautājumu skaits, kuri saistās ar makšķerēšanas noteikumiem. Tādēļ izveidoju atsevišķu lapu, kurā ievietoju MN jaunāko redakciju. To var redzēt šajā adresē.

05.02.2004

Copes maršruti Skandināvijā

Nupat saņēmu sadarbības piedāvājumu un informācijas paketi par DinTur 2004.gada piedāvātajiem makšķerēšanas maršrutiem visā Norvēģijā. Tajā var atrast ceļojumu maršrutus jebkurai makšķernieku gaumei - gan tiem, kuri grib baudīt visdažādāko jūras zivju makšķerēšanu no kuģiem piekrastes fjordos, gan tiem, kurus vilina lašveidīgās zivis upēs un ezeros.
Pirms neilga laika manā rīcībā nonāca līdzīga jaunākā informācija arī par Zviedrijas un Somijas labākajām copes vietām.
Uzreiz varu piebilst, ka lielākā daļa no manā rīcībā esošajiem maršrutiem paredzēta tiem, kuri savus ceļojumus plāno savlaicīgi, domā par normālu servisu un rūpējas, lai sadzīviskas problēmas netraucētu baudīt makšķerēšanas priekus.

01.02.2004

LR čempionāts Ungura ezerā

Šodien Ungura ezerā noslēdzās LR čempionāta zemledus makšķerēšanā otrais posms. Piedalījās 16 komandas. Lomos bija sīki asarīši, ķīši, retāk raudiņas. Lai varētu pretendēt uz augstu vietu 3 stundu laikā bija jāsavāc zivtiņas 2 - 3 kG robežās.
Labākie šajā posmā, iegūstot divās dienās katrs 3 punktus, bija Ainārs Bauģis no B&B Cope, Ainārs Eglītis un Māris Nuķis no Pasaules I komandas. Komandu vērtējumā vadībā pēc diviem posmiem izvirzījusies Pasaules I komanda, tai seko Salmo un B&B Cope.
Individuālajā vērtējumā priekšgalā joprojām atrodas Guntis Kārkliņš, Jānis Vizors un Pēteris Lideris.
Nākošās lielākās sacensības šī sporta veida cienītājiem būs 2004.gada pasaules čempionāts, kurš notiks šajā pašā vietā 13-15.februārī. Latvijas čempionātā būs mēneša pārtraukums, lai izlase varētu labāk sagatavoties sezonas svarīgākajam startam. Trešais un izšķirošais posms risināsies 28.-29. februārī. Tad noskaidrosies gan šī gada labākie, gan visi pretendenti startam izlases sastāvā nākošajā sezonā.

25.01.2004

Par makšķerēšanu Igaunijā

Precizējums.
Ja nav patikas iepriekš pieminēto makšķerēšanas nodevu maksāt Igaunijā, maksājumu visizdevīgāk ir veikt Unibankā. Lai kontrolētājiem nerastos lieki jautājumi, esot lietderīgi maksājuma uzdevumā ierakstīt arī pusgada periodu, par kuru maksā. Piemēram 01.03. 2004. - 01.09.2004. Maksa par gadu 180 EEK dod tiesības nevis uz copi 12 mēnešus, bet tikai līdz šī gada beigām. Lai vēl vairāk nodrošinātos pret vienvalodīgajiem pārbaudītājiem, var pirms šiem cipariem ierakstīt "harrastuspüügi tasu". Paziņoju, ka noņemu no sevis atbildību, ja kāds tos iztulkos kā lamu vārdus...

16.01.2004

Mikus par copi Pērnavā 15.01.2004

Cik ilgi sēdēt vienā vietā. (arī šis citāts no www.zives.lv foruma ir ievietots ar autora ziņu)

Sēdēt var, ja bijusi cope un tad tā pārtrūkst, parasti jau tas asaru bars pēc kāda laika atgriežas (bet var arī neatgriezties). Nu bet loma lielumu nosaka ātrums, ar kādu sanāk strādāt, kamēr tas asaru bars ir apakšā. Man gan pagaidām ātrvilkšanas rekords nav nekāds izcilais - 11 kg pusotrās stundās ar murmuli - no 2-3 metru dziļuma - tas bija pērn. Nu bet šogad vēl viss cerams priekšā.


Ragavas, kasti vai ķeblīti.

Pērnavas vioptimālākais variants - bērnu plastmasas vannīte - sānos izurbj
vairākās vietās caurumus - lai būtu kur
iestiprināt ekspandera gumijas āķus ( var nopirkt degvielas uzpildes stacijās)
Tās krustām var stiprināt virs kravas - vismaz garantija, ka pa ceļam velkot nekas nenobirs. Visērtāk sēdēt uz saliekama ķebļa , kas ir komplektā ar mugursomu - mugursoma nodrošina aizvēju sardziņam un arī makšķerītes vienmēr pa rokai. Ar makšķernieka kasti ir čakars - stiept uz muguras lielus gabalus neērti, bet vilkt ar vannīti - vēl sliktāk - gāžas apkārt. Vēl nedrīkst aizmirst šūmkaroti pagarā kātā,
jo bieži zem ledus ir vižņi un tukšu stiklšķiedras cukura maisu - zivīm. Par maisu - bez jokiem - visērtākā tara - nejūk ārā , viegli mājās izmazgāt . Pie tam, pieturot maisa galu ar kreiso kāju pie paša āliņga - var zivis pa taisno lādēt tajā - vismaz nav daudz jāplātās un tas pasargā kādu brīdi no apurbšanas.
Vēl pavisam laba lieta ir navigators - vismaz vakarā var atrast taisnāko ceļu līdz autiņam un var aprēķināt laiku cik ilgi vēl var copēt- ja vidējais ātrums ar kājām ir 4-6 km/h , lai pats beigās nepaliktu kājniekos.

16.01.2004

Tā raksta kurmis, 15.01.2004

Man precīzi un ievērības cienīgi izskatījās divu autoru komentāri, kurus izlasīju www.zive.lv par copi Pērnavas līcī. Ar autora atļauju citēju vienu no viņiem.

Cope parasti notiek dziļumā 3-5 m. Aukla parasti 0,12, bet kad nav copes noteikti 0,1 - baigi jūt atšķirību. Smalkāku nav ieteicams, jo citreiz 0,1 pinās, jo bieži ir pastiprs vējš. Mormiškas parasti oranžas vai oranžs ar dzeltenzaļu, ja nav copes, bet asars apakšā sēž, jāeksperimentē ķiršu, misiņš. Tur asarim patīk mormenes ar spalvām uz āķa. Necopes gadījumā parasti labāk ķeras uz svina mormenēm, ne volframs. Galvenais zivi nemeklēt kā Latvijā tjipa ieurb, nav, 10 soļi nākamais cohums. Tas tur neder. Tuvāk par 50 m nav vērts urbt, jo tur asaris uzturas lielos baros, ja atrod baru, sāc meklēt, kur labāk ķeras. Vairāk par 2 - 3 pacēlieniem, nav vērts taisīt, ja asaris ir, viņš parasti piesakās. Ja ir uziets bars, tad pilnīgi pietiek ar kādiem 3 -4 labiem āliņģiem, tad var mierīgi sēdēt un vilkt. Asaris jācenšas vilkt īpaši neplātoties, jo apurbšanas gadījumā cope gandrīz vienmēr stipri samazinās. Pie āliņģa jaievēro klusums, nav ieteicams pat paskaļi pļāpāt savā starpā - copes pazūd. Aizpagājušogad mēs ievērojām jo lielāks dziļums, jo tramīgāks asaris.
Noteikti līdzi vajag ragavas, jo 20 - 30 kg uz muguras pagrūti stiept 3 - 4 km.
Citi paziņas ņem līdzi arī mazu gumijnieci. Tas tā katram gadījumam:)

Pašreiz uz igauņu sikuhu vajadzētu ķerties ne pārāk labi, labāk mormiška. Ar šķērsbļitkām arī ir ķerts, bet labāk kožas uz murmuli.
Galvenais nesēdēt 1 vietā, ja nav copes. Es parasti 1 min sēžu, ja nav - nākamais āliņģis. Ir gadījies šitā urbjot un meklējot no 2km uz 5km no krasta aiziet. Meklēt vislabāk ir divatā vai trijatā. parasti ir vērts, bet, protams, gadās noskrieties visu dienu, a cope ir bijusi pie krasta. Vēl skaties, ja igaunji ar finkām droši laiž dziļumā, tad moči tiem pakaļ, jo tie parasti zina kur brauc. Aprubīt viņus nevajag (ļoti besās igauniski), bet asaru bari parasti ir lieli, gan jau kaut kur piemetīsies.
Bet vispār copes fišku Pērnavā sapratīsi pēc kādas 10 reizes.


Atļaujos apšaubīt tikai vienu - vienmēr ir bijis tā, ka sezonas pirmajā pusē, parasti līdz februāra beigām mormiška ir zaudētāja, salīdzinot ar igauņu kombainu profesionāla rokās. Situācija mainās tikai sezonas otrā pusē.

16.01.2004

Par www.fishing.lv

Pagājušā gada nogalē, kad ierīkoju jaunās lapas, izskatījās, ka lapas apmeklējumu skaits palicis bez izmaiņām. Taču šobrīd rodas iespaids, ka tas tā nav. Statistika rāda, ka pēc Ziemassvētku brīvdienām tas krietni audzis. Varbūt arī tāpēc, ka beidzot ir parādījies ledus un sākusies aktīva interese par copi. Janvāra otrā nedēļā (04.01.-10.01.) lapā bija 8346 apmeklējumi, darbdienās to skaits svārstās starp 1200 un 1500. Lielākais apmeklējumu skaits dienā janvārī bija 1792.

Diemžēl, jaunās CSS lapas normāli redzamas tikai ar IE5 un jaunākām IE versijām, bet daži brauzeri tās parāda diezgan jocīgi, tādēļ vēl kavējos ar visu lapu pārveidi. Iespējams, daudzi šiem defektiem nepievērš uzmanību, domādami, ka tas ir "interesants" dizains. Līdz ar to informāciju par nepilnībām saņemu ļoti reti, kas kavē to novēršanu.

16.01.2004

Mušiņmakšķerniekiem

Lai gan esmu paskaidrojis savu attieksmi pret reklāmu, joprojām man tiek adresēti jautājumi, kādēļ viena vai otra reklāma tomēr parādās manās lapās. Izmantoju gadījumu, lai atbildētu ar tipisku piemēru. Rīgas mušiņmakšķernieku klubs ir uzņēmies LR čempionātu rīkošanas pienākumus, attiecīgi, nav nekādu šķēršļu viņu sniegtās informācijas izvietošanai.

RMK informē savus biedrus, ka kārtējā apmācība, mušiņmakšķerēšanas metienos, kuru vadīs Rihards, notiks 18.janvārī Imantas vidusskolā, Kurzemes prospektā 158 laikā no 11:00 līdz 13:00
Mušiņu siešanas kārtējā nodarbība notiks 28.janvārī 18:00 - 21:00 Miera ielā 33, kafejnīcas "Loja" telpās.
Abos gadījumos jāpiesakās pie Riharda.

16.01.2004

LR čempionāta otrs posms

LR čempionāta zemledus makšķerēšanā otrā posma organizētāji Makšķernieku Klubs B&B Cope informē, ka dalībnieku pulcēšanās pie Ungura ezera Ķēčos 24.janvārī plkst līdz 10:00, 25.janvārī līdz plkst 8:00

15.01.2004

MK noteikumi

Daži atgādinājumi par MK noteikumiem, kuri stājas spēkā šī gada sākumā.

"Mazizmēra kuģošanas līdzekļu reģistrācijas noteikumi" Noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 1.februāri. Noteikts, ka par reģistrāciju turpmāk atbildēs CSDD.

Grozījumi Ministru kabineta 2001.gada 2.janvāra noteikumos Nr.3 “Noteikumi par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos”.
Noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 1.janvāri.

13.01.2004

Gatavojamies pasaules čempionātam

Laikam visi jau zin, ka 13-15.februārī Latvijā risināsies CIPS pasaules čempionāts zemledus makšķerēšanā. Gatavojoties tam, Latvijas čempionāts sācies nedaudz agrāk. Pirmais posms, kurš notika uz Lielā Baltezera ledus, noslēdzās svētdien.
Latvijas izlase, kura startēs pasaules čempionātā, ir izveidota pēc 2003.gada čempionāta rezultātiem, tādēļ LR 2004.gada sacensību rezultāti neietekmēs komandas veidošanu. Vienlaicīgi tie būs noteicošie, veidojot izlasi startam 2005.gadā, kad pasaules čempionāts notiks Zviedrijā. Tādēļ arī LR čempionātā sagaidāmas spraigas cīņas. Nākošais posms notiks pēc divām nedēļām Ungura ezerā.

13.01.2004

Licencētā makšķerēšana Latvijā

Uz 2004.gada sākumu LM nolikums ir pagarināts sekojošās ūdenstilpēs:
1.Aģes ezers
2.Alūksnes ezers
3.Ārdavs, Drīdzis, Sīvers
4.Auziņu, Dziļezers, Riebezers, Mazezers
5.Mazais Baltezers
6.Burtnieku ezers
7.Čerņava ezers
8.Dūķis
9.Durbes ezers
10.Kukšu ezers
11.Lādzēnu purva karjeri
12.Lielauces ezers
13.Lielupe
14.Limbažu Dūņezers
15.Limbažu Lielezers
16.Lingas ezers
17.Lobes ezers
18.Luknas un Višķu ezeri, Dubna
19.Mērsraga kanāls
20.Obes Vecventa
21.Rāznas ezers
22.Ruckas ezers
23.Salacas upe
24.Salacas upe
25.Sedas dīķi
26.Šķaunes ezers
27.Tērvetes Gulbju ūdenskrātuve
28.Usmas ezers
29.Vaidavas ezers
30.Viešūra ezers
31.Vipēdes ezers
32.Vizlas ūdenskrātuve
33.Zebrus ezers
34.Zvirgzdu ezers

12.01.2004

Jaunumi Peipusa un Pērnavas līča faniem

Nupat Latvijas Zivsaimniecības pārvalde no igauņu puses saņēma oficiālu vēstījumu, kurā mēs tiekam informēti par sekojošām jaunām nostādnēm attiecībā uz makšķerēšanu Pērnavas līcī un Peipusā.
1.Latvijas makšķerniekiem, kuri lielā skaitā darbojas Peipusā un Pērnavas līcī, tiek atgādināts, ka, atbilstoši Igaunijā noteiktai kārtībai, makšķerniekiem nav atļauts pārdot savus lomus. Makšķerēšana nav saistāma ar noķerto zivju izmantošanu komerciāliem mērķiem. (acīmredzot, kā turpinājums būs stingrāka kārtība zivju uzpirkšanā. J.S.)
2. No 16.01.2004. spēkā ir jauna kārtība, kas nosaka,- lai iegūtu makšķerēšanas tiesības Igaunijā, izņemot dažas lašu un foreļu upes, nav jāiegādājas makšķerēšanas karti, bet janomaksā valsts nodevu 120 EEK par pusgadu vai 180 EEK par gadu. Iemaksa jāizdara sekojošā kontā.
Saņēmējs: The Ministry of the Enviroment, Banka: Eesti Uhispank, Konts Nr 10002019877005. Mērķis: The fee of Vārdis Uzvārdis for recreational fishery rights in Estonia. (pēdejais teikums ir manā redakcijā veidots piemērs. J.S.)

Līdzīga kārtība ir arī Somijā. Makšķerniekam līdzi jānēsā personības dokuments un bankā apliecināts maksājuma uzdevums. Lai novērstu viltojumus, inspektoriem ir iespēja momentāni pārbaudīt, vai maksājuma uzdevums ir izpildīts. Maksājumu var veikt jebkurā veidā, piemēram, internetā.

12.01.2004

Sacensības nedēļas nogalē

Atbilstoši 2004.gada sacensību kalendāram šo sestdien Baltezerā notiks LMA un "Latvijas avīzes" rīkotās individuālās sacensības zemledus makšķerēšanā tā dēvētajā tautas klasē. Kā mani informēja LMA, būs atsevišķi vērtējumi dažādās grupās, tai skaitā arī invalīdiem un jauniešiem. Jāpiesakās līdz plkst. 8:30 MK Pasaule makšķerēšanas bāzē, Baltezera ielā 1a. Detalizētākas ziņas var saņemt pa tel.7-316943

12.01.2004

LR čempionāta pirmais posms

Mazajā Baltezerā 10. un 11.janvārī risinājās Latvijas čempionāta zemledus makšķerēšanā pirmā posma divu dienu sacensības. Individuālā vērtējumā par līderi ar 2 punktiem (svars 3.265 kG) kļuva Salmo komandas pārstāvis Guntis Kārkliņš, kurš abas dienas savā zonā bija labākais. Ar 3 punktiem (svars 3.093 kG) seko Jānis Vizors no MK Pasaule 1. komandas un Andris Vecvērdiņš no Krimuldas komandas Pansija (svars - 2.306 kG). Līderu trijniekam seko A.Sevastjanovs (4p),Z.Pētersons (4p),A.Ziediņš (5p), P.Lideris(5p), I.Kalnmalis (5p), N.Grabovskis (5p),E.Simsons (6p), L.Grīnberga (8p), E.Bresis (8p) un P.Ržanovs (8p).
Komandu vērtējumā ar 35 punktiem pēc pirmā posma vadībā ir Salmo komanda (G.Kārkliņš, P.Lideris, N.Grabovskis, I.Kalnmalis, R.Verza-Grabovska), otrā vietā ar 39 punktiem atrodas MK Pasaule I komanda, trešā - ar 50 punktiem ir Pirmā bērnu labdarības makšķerēšanas skola (PBLMS).

11.01.2004

Sveiciens no Vipēža

Sveicināts šogad!

Beidzot esmu “apdarījis” rudens darbus nonācis līdz vēstules rakstīšanai Tev.
Pirmkārt jau gribu novēlēt Tev veiksmi, panākumus un labu lomu 2004. gadā, kā arī ceru, ka mūsu sadarbību turpināsim arī šogad!

Katrā ziņā esmu secinājis ka Vipēdes ezera mājas lapa ir ļoti labs informācijas nesējs un ezera popularizētājs, katrā ziņā - ja vien tas ir iespējams ­ labprāt vēlētos saglabāt šo lapu arī turpmāk! Kā arī papildināt ar informāciju par šā gada svarīgākajiem notikumiem Vipēdes
ezerā.
Un tie būtu šādi:
1)Šogad tika ielaistas ezerā zivis:
~ 500 gab. 2 gadīgas (30- 35 cm) līdakas;
~ 2000gab. 2 vasaru (350-500 g.) karpas.
2)gada lielākās no ezera izvilktās zivis:
·līnis ­ 1,650 kg;
·līdaka ­ 4,400 kg;
·asaris ­ 0,830 kg;
·zandarts ­ 2,550 kg;
·karpa ­ 13,790 kg;
·breksis ­ 2,150 kg.
3)divas karpas svarā virs 2 kg. tika noķertas un (klausot Tavam padomam)ieliekot spurā gredzenu ­ atlaistas atpakaļ. Viena no tām tika noķerta vēlreiz jau ar gredzenu spurā!
Kā interesantu faktu var minēt to, ka rudenī tika noķerta ~ 8kg. spoguļkarpa ar spiningu, pielietojot velcēšanas metodi.

P.S. Rudenī bija liela sēņu un ogu raža!

Katrā ziņā - uz drīzu sazināšanos un kā vienmēr esi gaidīts Vipēdes ezerā!

Ar cieņu ­ Andis Palkavnieks

06.01.2004

Nelieli jaunumi

Laiks kļūst vēsāks, šorīt arī Rīgā normāls sals, turpmāk tiek prognozēts vēl vēsāks periods. Tas, varbūt, samazinās vimbu "izkāšanu" no laivām Lielupē pie Jelgavas, vienlaicīgi zemledus makšķerniekiem viešot cerības, ka ūdenstilpnes visā Latvijā beidzot pārklāsies ar solīdu ledu.

Taču šī ziņa nav par copi, bet gan par mājas lapu veidošanas tēmu.
Šodien daļēji nobeidzu interaktīvo lapu pārveidi. Nomainīju lapu kodus, tagad tās veidotas tikai uz CSS kodu bāzes. Tas esot modernākais lapu veidošanas paņēmiens, kurš, ceru, ļaus vienkāršāk manipulēt ar lapas saturu.
Nedaudz pielaboju arī dizainu. Lapas testēju tikai ar IE6, interesanti būtu uzzināt, vai identiski tās izskatās arī uz citiem brauzeriem.
Var atzīmēt, ka lapās var mainīt burtu lielumu (piemēram, ar CRTL + SCROLL)

Nupat izveidoju arī jaunu lapu - ĪSZIŅAS, kādreiz tādas dēvēja par ziņojumu dēļiem. Lapa paredzēta visdažādākā veida ziņām. Saiti ar to var redzēt kreisajā slejā

02.01.2004

Makšķerēšanas vēsture

Vienā no mušiņmakšķerēšanas vēsturei veltītām lapām atradu traktātu Treatyse of Fysshynge with an Angle, kurš tiek datēts ar 1496.gadu. Neskatoties uz šī darba ievērojamo vecumu, tajā var atrast fundamentālas atziņas, par kurām daudzi lauza galvas un filozofē arī šodien. Tikai viens citāts.
... if a man lacks leech or medicine, he shall make three things his leech and medicine, and he will never need any more. The first of them is a happy mind. The second is work which isn’t too onerous. The third is a good diet, First, if a man wishes ever more to have merry thoughts and be happy, he must avoid all quarrelsome company and all places of debate, where he might have any causes to be upset. And if he wishes to have a job which is not too hard, he must then organise, for his relaxation and pleasure, without care, anxiety, or trouble, a cheerful occupation which gives him good heart and in which will raise his spirits. And if he wishes to have a moderate diet, he must avoid all places of revelry, which is the cause of overindulgence and sickness. And he must withdraw himself to places of sweet and hungry air, and eat nourishing and digestible meats.

01.01.2004